DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Maska BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Maska BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Maska

Ići dole 
+17
AstrinaKomsinica
Hestija
Samouka
determinanta
sonia
neiskusan
cojle
doctorr67
sanjalica.ns
Kijara-brm
Draganna
Slovenska
EPAL
slatkicass
Danubius
SHRAFCIGGER
Astra
21 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Maska Empty
PočaljiNaslov: Maska   Maska EmptyNed Avg 24, 2008 10:46 pm

Znamo vec da svi mi ponekad i po potrebi navucemo neku masku,nekad maznu,lijepu i ocaravajucu,a ponekad masku neprobojnu,hladnu i cak ratobornu.Sve je to cesto da bi se pokazali u nekom drugom svjetlu,ali cesto i odbrana od vanjskog svijeta.Zalosno je sto neki zaborave da skinu masku s lica i cijeli ju zivot nose a ne znaju da ce ispod da se naprave plikovi jer dusa ne dise,jer nije predvidjeno da bude stalno zatvorena.Inficiraju sami svoje lice pa ga vise ni ne mogu pokazati svijetu,okori se ta maska i ne ide vise dole,pa onda ostanu licemjeri do kraja,moraju.......
Mnogo je tesko takvim ljudima,jednako kao i onima koji imaju veliki izbor maski pa moraju da se sjete kad koju da upotrijebe.

Nosite li vi masku......kada?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
SHRAFCIGGER

SHRAFCIGGER


Location : SWUDA ME IMA.....
Humor : VEOMA
Datum upisa : 23.08.2008

Maska Empty
PočaljiNaslov: Re: Maska   Maska EmptyČet Avg 28, 2008 5:43 am

Astra ::
Znamo vec da svi mi ponekad i po potrebi navucemo neku masku,nekad maznu,lijepu i ocaravajucu,a ponekad masku neprobojnu,hladnu i cak ratobornu.Sve je to cesto da bi se pokazali u nekom drugom svjetlu,ali cesto i odbrana od vanjskog svijeta.Zalosno je sto neki zaborave da skinu masku s lica i cijeli ju zivot nose a ne znaju da ce ispod da se naprave plikovi jer dusa ne dise,jer nije predvidjeno da bude stalno zatvorena.Inficiraju sami svoje lice pa ga vise ni ne mogu pokazati svijetu,okori se ta maska i ne ide vise dole,pa onda ostanu licemjeri do kraja,moraju.......
Mnogo je tesko takvim ljudima,jednako kao i onima koji imaju veliki izbor maski pa moraju da se sjete kad koju da upotrijebe.

Nosite li vi masku......kada?
samo povremeno nosim masku don zuana......cim dodjemo do kreveta skidam masku i gacice...........kekekekekeke
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 64
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Maska Empty
PočaljiNaslov: Re: Maska   Maska EmptyČet Avg 28, 2008 6:38 am

Upravo je stavljam-idem na posao Samo , nikako da je sa godinama usavršim...nekako , ne mogu da pogodim izraz "uživam, volim svoj posao" :twisted:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 63
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

Maska Empty
PočaljiNaslov: Re: Maska   Maska EmptyČet Avg 28, 2008 7:39 am

Ja izgledam kao da nosim masku ozbiljne arogantne osobe a u biti nisam takva. Čim me malo bolje upoznaju shvate koliko su bili u zabludi. Ne, ne umem da glumim niti nosim masku, to je minus u nekim situacijama ali......takva sam. Sva moja osećanja se reflektuju na mojim očima.
Nazad na vrh Ići dole
EPAL

EPAL


Godina : 42
Location : BOR
Datum upisa : 12.02.2008

Maska Empty
PočaljiNaslov: Re: Maska   Maska EmptyNed Avg 31, 2008 8:26 pm

Maska ume da sakrije coveka ali isto tako i da otkrije.........a to nekada bude veoma kasno i veoma bolno......zato budi ono sto jesi i drugi ce te vise ceniti i postovati !!!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Slovenska

Slovenska


Datum upisa : 05.01.2008

Maska Empty
PočaljiNaslov: Re: Maska   Maska EmptySre Nov 26, 2008 5:45 pm

Sve je ovo predivno napisano,a da li smo potpuno iskreni...znamo samo mi,zar ne?

Chitav je ovaj zivot bal pod nekakvim maskama,koje,Bogu hvala padaju,sad...da li beshumno ili sa treskom...da prasak zapara um...to je vec nesto drugo.Neverovatno je da mi,koji smo odavno preshli godine mladosti,nikada na licu nismo imali masku,bilo iz kog razloga.Nevoljno,znajuci da ne moze tako za navek,ali na mom licu je stajala,smetala mi,"zuljala" ovo moje lice od papira,ali je stajala i bolela kao shto me laz boli.Pala je...padala...tada sam bila sretna jer ne moram da prikrivam bes,gnev,ochaj,gadjenje...mrznju...Nosila sam masku,tuzna shto je imam na licu...ali sam je imala.

Govorim o svim zivotnim situacijama,naravno,kada erupcija trenutnih osecanja moze da nashkodi bilo nashim najmilijima,nama,nashim prijateljima,egzistenciji.O tim maskama govorim.Karakter i sustina chovekova je drugo.Ona ne trpi maske.Ko masku "nosi" kao obelezje svog karaktera- los je covek.

Jedino moja dusha je nikada nije nosila,ona je chista...nedodirnuta bilo kakvom neiskrenoshcu,ni jednog jedinog trenutka mog zivota.

Sreca je velika, te padaju maske...padaju brzo.

Slovenska
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Maska Empty
PočaljiNaslov: Re: Maska   Maska EmptyČet Jan 07, 2010 1:50 am

Astra ::
Znamo vec da svi mi ponekad i po potrebi navucemo neku masku,nekad maznu,lijepu i ocaravajucu,a ponekad masku neprobojnu,hladnu i cak ratobornu.Sve je to cesto da bi se pokazali u nekom drugom svjetlu,ali cesto i odbrana od vanjskog svijeta.Zalosno je sto neki zaborave da skinu masku s lica i cijeli ju zivot nose a ne znaju da ce ispod da se naprave plikovi jer dusa ne dise,jer nije predvidjeno da bude stalno zatvorena.Inficiraju sami svoje lice pa ga vise ni ne mogu pokazati svijetu,okori se ta maska i ne ide vise dole,pa onda ostanu licemjeri do kraja,moraju.......
Mnogo je tesko takvim ljudima,jednako kao i onima koji imaju veliki izbor maski pa moraju da se sjete kad koju da upotrijebe.

Nosite li vi masku......kada?

Pravo pitanje je što neko uopšte "stavlja" bilo kakvu masku, tj. koji je razlog. To samo po sebi govori dosta o toj osobi, nesigurnosti, kompleksima, frustracijama... Slažem se da može da bude veoma teško tim ljudima, jer ako nekog najviše zavaravaju onda zavaravaju samog sebe, pa onda ostale. A maske padaju same po sebi kad-tad i sve izađe na čistinu.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 64
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Maska Empty
PočaljiNaslov: Re: Maska   Maska EmptyČet Jan 07, 2010 12:42 pm

Ovih dana nosim masku "srećni praznici"

Obozavam kada me neko koga znam iz vidjenja zaskoči na ulici sa grljenjem i ljubljenjem jedno 10 dana posle nove godine (na šta se i inače ježim)

E onda stavim masku "baš mi drago, prijatno iznenadjenje "br 3 (nešto što liči na iskren osmeh ) [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Draganna

Draganna


Location : Istra
Datum upisa : 25.11.2009

Maska Empty
PočaljiNaslov: Re: Maska   Maska EmptyČet Jan 07, 2010 12:51 pm

Janko ::
Astra ::
Znamo vec da svi mi ponekad i po potrebi navucemo neku masku,nekad maznu,lijepu i ocaravajucu,a ponekad masku neprobojnu,hladnu i cak ratobornu.Sve je to cesto da bi se pokazali u nekom drugom svjetlu,ali cesto i odbrana od vanjskog svijeta.Zalosno je sto neki zaborave da skinu masku s lica i cijeli ju zivot nose a ne znaju da ce ispod da se naprave plikovi jer dusa ne dise,jer nije predvidjeno da bude stalno zatvorena.Inficiraju sami svoje lice pa ga vise ni ne mogu pokazati svijetu,okori se ta maska i ne ide vise dole,pa onda ostanu licemjeri do kraja,moraju.......
Mnogo je tesko takvim ljudima,jednako kao i onima koji imaju veliki izbor maski pa moraju da se sjete kad koju da upotrijebe.

Nosite li vi masku......kada?

Pravo pitanje je što neko uopšte "stavlja" bilo kakvu masku, tj. koji je razlog. To samo po sebi govori dosta o toj osobi, nesigurnosti, kompleksima, frustracijama... Slažem se da može da bude veoma teško tim ljudima, jer ako nekog najviše zavaravaju onda zavaravaju samog sebe, pa onda ostale. A maske padaju same po sebi kad-tad i sve izađe na čistinu.

Jako lijepo Janko . I istinito . Naveo si razloge zbog čega ljudi zapravo stavljaju ,, maske ,, .
Ponekad je ( ili gotovo često ) to vrlo vidljivo kod ljudi , pa ( meni osobno to izgleda i smiješno i žalosno .
Ljudi to čine iz straha , bojazni , nesamopouzdanja , iskompleksiranosti , iz osjećaja manje vrijednosti ... Takvih mi je žao ... Međutim najgori su oni ljudi koji maske navlače namjerno ; iz interesa ili želje za maipulacijom .
I što je Janko rekao ; nije teško promatraču već glumscu s maskom , koji zavarava sebe i samim tim nosi veliki dio tereta na leđima .
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Maska Empty
PočaljiNaslov: Re: Maska   Maska EmptyČet Jan 07, 2010 12:55 pm

Danubius ::
Ovih dana nosim masku "srećni praznici"

Obozavam kada me neko koga znam iz vidjenja zaskoči na ulici sa grljenjem i ljubljenjem jedno 10 dana posle nove godine (na šta se i inače ježim)

E onda stavim masku "baš mi drago, prijatno iznenadjenje "br 3 (nešto što liči na iskren osmeh ) [You must be registered and logged in to see this image.]

Ni ja ne volim to ljubakanje,ali razmisli Dany da li se ti stitis upravo pod maskom tog mrzovoljnog covjekomrsca.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Draganna

Draganna


Location : Istra
Datum upisa : 25.11.2009

Maska Empty
PočaljiNaslov: Re: Maska   Maska EmptyČet Jan 07, 2010 12:59 pm

Danubius ::
Ovih dana nosim masku "srećni praznici"

Obozavam kada me neko koga znam iz vidjenja zaskoči na ulici sa grljenjem i ljubljenjem jedno 10 dana posle nove godine (na šta se i inače ježim)

E onda stavim masku "baš mi drago, prijatno iznenadjenje "br 3 (nešto što liči na iskren osmeh ) [You must be registered and logged in to see this image.]


Misliš li ovo ozbiljno ?

Kada nekome čestitam praznik , uistinu činim to iz srca ! Zar je tu potrebna maska ?! Nije li poštenije onda izbječi čestitke , nego li biti neiskren odnosno činiti to pod maskom ?
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Maska Empty
PočaljiNaslov: Re: Maska   Maska EmptySub Jan 30, 2010 1:37 am

Nažalost mnogima je na neki način potrebna maska jer nisu navikli da na drugi način komuniciraju s ljudima. Čak i da su u stanju da pokažu pravo lice, ono se ne bi svidelo njima samima a kamoli drugima. Zato valjda i "nose" maske.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Maska Empty
PočaljiNaslov: Re: Maska   Maska EmptySub Jan 30, 2010 1:49 am

Ovo je zanimljivo,

JANKO
...ono se ne bi svidelo njima samima a kamoli drugima. Zato valjda i "nose" maske.

Zalosno je da ne zele da se mijenjaju iako su sami sobom nezadovoljni,a vjeruj da nekad tako cesto nabacuju maske da i sami vjeruju da im je to pravo lice,ali stvarno,toliko povjeruju u svoje lazi da su u stanju slusaoca da ubijede da ne govori istinu kad im ukaze na to.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



Maska Empty
PočaljiNaslov: Re: Maska   Maska EmptySub Jan 30, 2010 1:54 am

Pa jeste, sto puta ponovljena laž postaje istina.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Maska Empty
PočaljiNaslov: Re: Maska   Maska EmptySub Jan 30, 2010 1:56 am

Dođe vam neko u neželjeno vreme..Naravno,nećete mu to pokazati,bićete ljubazni,kao da vam je drago.Ili došla vam rodbina,avama baš nije do nje.Opet ćete biti ljubazni.O čemu ovde pričamo.Svi imaju maske..samo treba priznati,a ne suditi drugima.Uvek poći od sebe...










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
Gost
Gost
Anonymous



Maska Empty
PočaljiNaslov: Re: Maska   Maska EmptySub Jan 30, 2010 2:01 am

Jedno su maske a drugo ljubaznost i kulturno ponašanje.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Maska Empty
PočaljiNaslov: Re: Maska   Maska EmptySub Jan 30, 2010 2:04 am

U uvodnom postu rekoh da svi mi ponekad stavimo maske,bas u takvim prilikama kad kultura nalaze da se ponasamo mozda drugacije od stvarnog raspolozenja,ali to su posebne prilike ili recimo posebna osoba,medjutim,sve vise ljudi navuku masku pa ne skidaju ni kad spavaju,jer sto rekoh,umisle da su to oni stvarno,svidi im se uloga....ubijede sebe da su perfektni,ali ne samo to,ponekad da su nedodirljivi,nepogrijesivi,mnogo je takvih,da nisam upravo suocena sa tako jednom situacijom ne bi ovo pricala,ali nekoga poznejete godinama,draga osoba,izuzetno draga,mila osjecajna i onda napravi nesto,tako povrijedi nekoliko osoba i ide dalje dignute glave,kakva je to dobra maska bila......ima podlosti mnogo iza maski...samo se tjesim sto jednog dana padnu sve te maske i ostane gola istina.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



Maska Empty
PočaljiNaslov: Re: Maska   Maska EmptySub Jan 30, 2010 2:13 am

Kijara-brm ::
Dođe vam neko u neželjeno vreme..Naravno,nećete mu to pokazati,bićete ljubazni,kao da vam je drago.Ili došla vam rodbina,avama baš nije do nje.Opet ćete biti ljubazni.O čemu ovde pričamo.Svi imaju maske..samo treba priznati,a ne suditi drugima.Uvek poći od sebe...

Ne brini ti za mene, dovoljno sam samokritičan. Preispitivanje samog sebe jeste na neki način i lek protiv ove "boljke". Ovde se govori o maskama kao dvoličnosti i licemerju u odnosima prema ljudima. Moji odgovori su u skladu sa tim, uopšteni i na osnovu životnog iskustva, takvog kakvo jeste.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Maska Empty
PočaljiNaslov: Re: Maska   Maska EmptySub Jan 30, 2010 2:24 am

Janko ::
Jedno su maske a drugo ljubaznost i kulturno ponašanje.
Na licu je maska.Znači nisi onakav u tom momentu kakav jesi/jesam..










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Maska Empty
PočaljiNaslov: Re: Maska   Maska EmptySub Jan 30, 2010 2:26 am

Janko ::
Kijara-brm ::
Dođe vam neko u neželjeno vreme..Naravno,nećete mu to pokazati,bićete ljubazni,kao da vam je drago.Ili došla vam rodbina,avama baš nije do nje.Opet ćete biti ljubazni.O čemu ovde pričamo.Svi imaju maske..samo treba priznati,a ne suditi drugima.Uvek poći od sebe...

Ne brini ti za mene, dovoljno sam samokritičan. Preispitivanje samog sebe jeste na neki način i lek protiv ove "boljke". Ovde se govori o maskama kao dvoličnosti i licemerju u odnosima prema ljudima. Moji odgovori su u skladu sa tim, uopšteni i na osnovu životnog iskustva, takvog kakvo jeste.
Nešto mi koči komp.Šat sad treba da znači to,ne brini ti za mene.Sad ja mogu reći,ovde niko nikoga ne poznaje.Možda svi imaju masku.Ko smo mi/ti,da sudimo drugima?










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Maska Empty
PočaljiNaslov: Re: Maska   Maska EmptySub Jan 30, 2010 2:27 am

Astra ::
U uvodnom postu rekoh da svi mi ponekad stavimo maske,bas u takvim prilikama kad kultura nalaze da se ponasamo mozda drugacije od stvarnog raspolozenja,ali to su posebne prilike ili recimo posebna osoba,medjutim,sve vise ljudi navuku masku pa ne skidaju ni kad spavaju,jer sto rekoh,umisle da su to oni stvarno,svidi im se uloga....ubijede sebe da su perfektni,ali ne samo to,ponekad da su nedodirljivi,nepogrijesivi,mnogo je takvih,da nisam upravo suocena sa tako jednom situacijom ne bi ovo pricala,ali nekoga poznejete godinama,draga osoba,izuzetno draga,mila osjecajna i onda napravi nesto,tako povrijedi nekoliko osoba i ide dalje dignute glave,kakva je to dobra maska bila......ima podlosti mnogo iza maski...samo se tjesim sto jednog dana padnu sve te maske i ostane gola istina.
Ovo je već pravi post...Da,najgore što ti ljudi lažu sebe,druge mogu jedno vreme,posle više ne..










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
Gost
Gost
Anonymous



Maska Empty
PočaljiNaslov: Re: Maska   Maska EmptySub Jan 30, 2010 2:35 am

Kijara-brm ::
Janko ::
Kijara-brm ::
Dođe vam neko u neželjeno vreme..Naravno,nećete mu to pokazati,bićete ljubazni,kao da vam je drago.Ili došla vam rodbina,avama baš nije do nje.Opet ćete biti ljubazni.O čemu ovde pričamo.Svi imaju maske..samo treba priznati,a ne suditi drugima.Uvek poći od sebe...

Ne brini ti za mene, dovoljno sam samokritičan. Preispitivanje samog sebe jeste na neki način i lek protiv ove "boljke". Ovde se govori o maskama kao dvoličnosti i licemerju u odnosima prema ljudima. Moji odgovori su u skladu sa tim, uopšteni i na osnovu životnog iskustva, takvog kakvo jeste.
Nešto mi koči komp.Šat sad treba da znači to,ne brini ti za mene.Sad ja mogu reći,ovde niko nikoga ne poznaje.Možda svi imaju masku.Ko smo mi/ti,da sudimo drugima?

Ja ovde pričam o onim odnosima vezanim za svakodnevni život. Kakve veze ima forum sa tim? Naravno da ne mogu da znam ko je kakav preko neta. :))
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Maska Empty
PočaljiNaslov: Re: Maska   Maska EmptySub Jan 30, 2010 2:38 am

Počeo si od sebe..No razumeli smo se.na kraju..:))Da ne razvlačimo...;))










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
Gost
Gost
Anonymous



Maska Empty
PočaljiNaslov: Re: Maska   Maska EmptySub Jan 30, 2010 2:40 am

Počeo sam od sebe iz razloga jer je početno pitanje na temi bilo Da li vi nosite masku? Ja mogu da pišem samo o onome što mi je poznato i što sam doživeo.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Maska Empty
PočaljiNaslov: Re: Maska   Maska EmptySub Jan 30, 2010 2:48 am

Nemam masku,reću što mislim!!! Znam live mnogo ljudi,ali ne zanima me/,njihov život!!!njihova stvar.Na kraju prođu bolje u životu no drugi!!!










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
Gost
Gost
Anonymous



Maska Empty
PočaljiNaslov: Re: Maska   Maska EmptySub Jan 30, 2010 2:56 am

Ok drago mi je što si to podelila sa nama. :ironic: Ali zašto uporno o forumu govoriš?
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Maska Empty
PočaljiNaslov: Re: Maska   Maska EmptySub Jan 30, 2010 2:58 am

Janko ::
Ok drago mi je što si to podelila sa nama. :ironic: Ali zašto uporno o forumu govoriš?
Gde ti vidiš forum.Izgleda da ti vidiš.Čitaj LIVE.Ebote forum:))Da,podelila sam.Ne delim ništa:))jasno:P
Nemam masku,reću što mislim!!! Znam live mnogo ljudi,ali ne zanima me/,njihov život!!!njihova stvar.Na kraju prođu bolje u životu no drugi!!!Gde tu forum.?To ti mene još od prvog vagona...










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
Gost
Gost
Anonymous



Maska Empty
PočaljiNaslov: Re: Maska   Maska EmptySub Jan 30, 2010 3:02 am

Sve je to ok, ali da znaš ti boldovi i bojena slova baš ostavljaju dojam. Evo prepao sam se sad pa ne znam šta sam hteo da kažem lol!
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Maska Empty
PočaljiNaslov: Re: Maska   Maska EmptySub Jan 30, 2010 3:05 am

Janko ::
Sve je to ok, ali da znaš ti boldovi i bojena slova baš ostavljaju dojam. Evo prepao sam se sad pa ne znam šta sam hteo da kažem lol!
Jesi li?Nisi..Lol i tebi...










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
Gost
Gost
Anonymous



Maska Empty
PočaljiNaslov: Re: Maska   Maska EmptySub Jan 30, 2010 4:36 pm

Janko ::
Pa jeste, sto puta ponovljena laž postaje istina.

Nikada mi neće biti jasna ova misao. Ne može nešto što nije istina postati istina. Poenta je što niko tu istinu ne brani pa se nameće da se poveruje u laž, ali je sigurno da će istina kad-tad biti otkrivena.

Preporučujem film: Bekstvo iz Šošenka.


Poslednji izmenio Kornelija dana Sub Jan 30, 2010 9:08 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams
sanjalica.ns


Datum upisa : 06.01.2010

Maska Empty
PočaljiNaslov: Re: Maska   Maska EmptySub Jan 30, 2010 5:02 pm

ponekad je i maska neophodna da se dođe do željenog cilja... migg
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Maska Empty
PočaljiNaslov: Re: Maska   Maska EmptySub Jan 30, 2010 7:53 pm

Kornelija ::
Janko ::
Pa jeste, sto puta ponovljena laž postaje istina.

Nikada mi neće biti jasna ova misao. Ne može nešto što nije istina postati istina. Poenta je što niko tu istinu ne brani pa se nameće da se poveruje u laž, ali je sigurno da će istina kad-tad biti otkrivena.

Preporučujem film: Beksto iz Šošenka.

Slucajno poznajem osobu koja toliko laze da sam vjeruje poslije da je to istina,ali najozbiljnije,upravo toliko ponavljana laz pocinje da djeluje kao droga.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



Maska Empty
PočaljiNaslov: Re: Maska   Maska EmptySub Jan 30, 2010 9:11 pm

Astra ::
Slucajno poznajem osobu koja toliko laze da sam vjeruje poslije da je to istina,ali najozbiljnije,upravo toliko ponavljana laz pocinje da djeluje kao droga.

O, kako da ne, ima takvih ali tu bismo već mogli govoriti o psihičkom poremećaju.
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

Maska Empty
PočaljiNaslov: Re: Maska   Maska EmptySub Jan 30, 2010 10:03 pm

sve se maske na kraju "same" skinu [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Maska Empty
PočaljiNaslov: Re: Maska   Maska EmptyNed Jan 31, 2010 3:05 pm

Kornelija ::
Janko ::
Pa jeste, sto puta ponovljena laž postaje istina.

Nikada mi neće biti jasna ova misao. Ne može nešto što nije istina postati istina. Poenta je što niko tu istinu ne brani pa se nameće da se poveruje u laž, ali je sigurno da će istina kad-tad biti otkrivena.

Preporučujem film: Bekstvo iz Šošenka.

Ne može postati istina u objektivnom smislu ali može i te kako delovati na taj način i njen efekat je onda isti. Jedno je objektivna istina o nečemu a drugo naša, subjektivna slika i doživljaj te stvari. Lako je poverovati u laži, stvoriti iluzije pogotovu ako idemo linijom manjeg otpora.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Maska Empty
PočaljiNaslov: Re: Maska   Maska EmptyNed Jan 31, 2010 3:27 pm

Janko ::
Ne može postati istina u objektivnom smislu ali može i te kako delovati na taj način i njen efekat je onda isti. Jedno je objektivna istina o nečemu a drugo naša, subjektivna slika i doživljaj te stvari.

O jednoj stvari postoji samo jedna istina, nema tu ni subjektivnog ni objektivnog. Ukoliko tu istinu prikriva laž, slažem se da efekat može biti drugačiji nego da je suprotno, a uvek je lakše nositi istinu nego laž, pa ma kakva ta istina bila.

Citat :
Lako je poverovati u laži, stvoriti iluzije pogotovu ako idemo linijom manjeg otpora.

Iluziju nerado stavljam uz laž.
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

Maska Empty
PočaljiNaslov: Re: Maska   Maska EmptyNed Jan 31, 2010 3:41 pm

Zavisi od prirode ličnosti da li će koristiti "masku".
Cenim je kao blagotvornu zaštitnu meru i rado je koristim.
Kao i u potrazi za dragocenosti tako se i pri selekciji ljudi i kontakata mora uložiti veliki napor da bi se upoznala prava priroda ljudi ... stavovi ... namere.
Dakle maska je pozitivna iznuđena mera kod pozitivnih ljudi i ne treba je unapred žigosat!i











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Maska Empty
PočaljiNaslov: Re: Maska   Maska EmptyNed Jan 31, 2010 3:54 pm

@cojle

Takvu masku ja nazivam mudrošću.

Evo, prvi puta i ja nešto o maksi, a ne o laži
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Maska Empty
PočaljiNaslov: Re: Maska   Maska EmptyNed Jan 31, 2010 4:10 pm

To ne bih nazvala maskom,jer ne pokazujes se u krivom svjetlu,vec se ne pokazujes nikako dok ne vidis s kim imas posla,to je ogromna razlika.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



Maska Empty
PočaljiNaslov: Re: Maska   Maska EmptyNed Jan 31, 2010 4:32 pm

Nemoguće je ne pokazati se, ali je moguće biti ne shvaćen. Mudroga čak ni to ne dotiče, taman toliko da produži dalje.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Maska Empty
PočaljiNaslov: Re: Maska   Maska EmptyNed Jan 31, 2010 4:45 pm

Ako uzmem u obzir da vec prvi kontakt,izrazaj lica,pogled,mimika ili slicno vec dosta govore o nekome,onda jeste nemoguce ne pokazati se,ali ne ici korak dalje ,ipak ne znaci i maskiranje.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



Maska Empty
PočaljiNaslov: Re: Maska   Maska EmptyNed Jan 31, 2010 4:57 pm

Skrenula sam misao o maski u Cojlovom pravcu. Maska je "alat" mudrome, mislim ja.
Nazad na vrh Ići dole
neiskusan
Sasvim običan lik
neiskusan


Location : Negde daleko
Humor : :)
Datum upisa : 17.01.2010

Maska Empty
PočaljiNaslov: Re: Maska   Maska EmptyNed Jan 31, 2010 5:03 pm

cojle ::
Zavisi od prirode ličnosti da li će koristiti "masku".
Cenim je kao blagotvornu zaštitnu meru i rado je koristim.
Kao i u potrazi za dragocenosti tako se i pri selekciji ljudi i kontakata mora uložiti veliki napor da bi se upoznala prava priroda ljudi ... stavovi ... namere.
Dakle maska je pozitivna iznuđena mera kod pozitivnih ljudi i ne treba je unapred žigosat!i

U potpunosti se slažem i nemam trenutno šta za dodati !
Nazad na vrh Ići dole
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams
sanjalica.ns


Datum upisa : 06.01.2010

Maska Empty
PočaljiNaslov: Re: Maska   Maska EmptyNed Jan 31, 2010 8:45 pm

Mudrom čoveku ne treba maska, on se otkriva taman onoliko koliko smatra da je potrebno u određenim situacijama... coni
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Maska Empty
PočaljiNaslov: Re: Maska   Maska EmptyNed Jan 31, 2010 8:48 pm

Maske su mudrima mozda orudje za pokrivanje ili otkrivanje,ali ima i onih drugih mudrih koji ispod maske sakrivaju neko drugo JA za koje su svjesni da ne valja,pa nek svijet vidi samo ono sto bi oni zeljeli biti u tudjim ocima.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



Maska Empty
PočaljiNaslov: Re: Maska   Maska EmptyNed Jan 31, 2010 10:01 pm

sanjalica.ns ::
Mudrom čoveku ne treba maska, on se otkriva taman onoliko koliko smatra da je potrebno u određenim situacijama... coni

Masku sam u ovom kontekstu spomenula kao simbol za mudrost. Uostalom, svaki osmišljeni gest pomoću kojeg dolazimo do željenog zaključka, može se nazvati maskom, uslovno rečeno.

Mudrac se ne otkriva, on druge otkriva. (i ponovo u ovom kontekstu)

Da se ne uplićem dalje, cojle je to već odlično objasnio.
Nazad na vrh Ići dole
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams
sanjalica.ns


Datum upisa : 06.01.2010

Maska Empty
PočaljiNaslov: Re: Maska   Maska EmptyNed Jan 31, 2010 10:05 pm

Eh, taj Cojle..... :girl_sigh:
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Maska Empty
PočaljiNaslov: Re: Maska   Maska EmptyNed Jan 31, 2010 10:15 pm

Problem je što na ovoj temi svi mi shvatamo različito termin "maska" pa smo pomalo kao gluvi telefoni. :ironic:
Nazad na vrh Ići dole
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams
sanjalica.ns


Datum upisa : 06.01.2010

Maska Empty
PočaljiNaslov: Re: Maska   Maska EmptyNed Jan 31, 2010 10:17 pm

KONAČNO da neko kaže nešto konkretno....BRAVO Janko !!!!!!!!!! :thb: :thb:
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Maska Empty
PočaljiNaslov: Re: Maska   Maska EmptyNed Jan 31, 2010 10:21 pm

Janko je zaista bio konkretan, ali nikako ne možeš da devalviraš ono što je cojle rekao.

Cojle:

"Zavisi od prirode ličnosti da li će koristiti "masku".
Cenim je kao blagotvornu zaštitnu meru i rado je koristim.
Kao i u potrazi za dragocenosti tako se i pri selekciji ljudi i kontakata
mora uložiti veliki napor da bi se upoznala prava priroda ljudi ...
stavovi ... namere.
Dakle maska je pozitivna iznuđena mera kod pozitivnih ljudi i ne treba je unapred žigosat!"
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Maska Empty
PočaljiNaslov: Re: Maska   Maska Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Maska
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: FILOZOFIJA-
Skoči na: