DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Maska - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Maska - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Maska

Ići dole 
+17
AstrinaKomsinica
Hestija
Samouka
determinanta
sonia
neiskusan
cojle
doctorr67
sanjalica.ns
Kijara-brm
Draganna
Slovenska
EPAL
slatkicass
Danubius
SHRAFCIGGER
Astra
21 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Maska - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Maska   Maska - Page 3 EmptyNed Avg 24, 2008 10:46 pm

First topic message reminder :

Znamo vec da svi mi ponekad i po potrebi navucemo neku masku,nekad maznu,lijepu i ocaravajucu,a ponekad masku neprobojnu,hladnu i cak ratobornu.Sve je to cesto da bi se pokazali u nekom drugom svjetlu,ali cesto i odbrana od vanjskog svijeta.Zalosno je sto neki zaborave da skinu masku s lica i cijeli ju zivot nose a ne znaju da ce ispod da se naprave plikovi jer dusa ne dise,jer nije predvidjeno da bude stalno zatvorena.Inficiraju sami svoje lice pa ga vise ni ne mogu pokazati svijetu,okori se ta maska i ne ide vise dole,pa onda ostanu licemjeri do kraja,moraju.......
Mnogo je tesko takvim ljudima,jednako kao i onima koji imaju veliki izbor maski pa moraju da se sjete kad koju da upotrijebe.

Nosite li vi masku......kada?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com

AutorPoruka
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods



Datum upisa : 23.03.2011

Maska - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Maska   Maska - Page 3 EmptyPet Nov 15, 2013 2:21 am

AstrinaKomsinica ::
Nut ::
Boze,Kono..ti nikako necees da shvatis da je PRIRODA U PITANJU..i da zelis ne mozes drugacije( ..tu volja nema nikakvog znacaja ..i zelja ..i znanje..i svasta nesto.  ..)..o tome se radi...pa kakav bi zivot bio ..pesma kada bi sve bivalo kako ti kazes..
Nope. Nije priroda. Priroda je svakome dala instinkt za prezivljavanje.

Daj mi milim te objasni nivo "pjesme" od zivota, osobe koja je supersenzbilna na nacin na koji sam ti opisala - osoba koja se bori da umanji patnju.

Ako pri pisanju mislis na sebe, a mislim da je to u pitanju, slazem se u jednom, a to je da jesi senzibilna dusa. Ali nikad ne mogu u zdravoj logici da opravdama da se time zavrsava sve. "Senzibilna sam, i ne mogu nista da uradim od silne tuge za svijetom koja me mori". Tako to ja vidim.

Pojasni, sta propustam?!

I da, slazem se sa Astrom, covjek uzme sve sto mu je u temelju, i zida dvorac. Kakav ce biti, ovisi samo o njem samom;)
Ma Kono,nije tako!!!Senzibilne osobe zive ..ali se muce kroz zivot..to je sustina..niko ih ne tera na suicid..ima ih i takvih naravno..ali ovde je dusa u pitanju,koju ne mozes promeniti...sustinski..mozes neke stvari poboljsati..ali u biti..ako je individua  slomljena necim,sto vecina lakse prebrodi..ona jako tesko..E sada, da li ce se ''ubiti'' ili nekoga ''ubiti'';ili'' poludeti''..to je drugo pitanje..neko ce opstati i biti depresivan..Kako ne mozes da shvatis da ima 'vrsnih ljudi,koji recimo ''pljuju'' hedonizam ,po prirodi stvari,a ne po tome da li, i kada ih je neko ucio..
Ja jesam veoma senzibilna,i nikada to ne bih promenila..
Senzibilni ljudi osecaju,stvari daleko dublje od vecine ,i to je Bozija nagrada za teza probijanja kroz zivot...

Prosto da kazem..neko uziva u ozbiljnoj muzici..i plovi negde daleko..neko..se dosadjuje  i muka mu je..eto..sada je mozda jasnije..
Neko slika ..nekoga, neki mol ubode u srce,da place,a i ne zna razlog..dok drugi nikada tako ne bi reagovali..uopste ne reaguju na muziku...Muzika prevrce duse..izaziva neverovatna bozanska uzivanja..

egzistencijalni instikt je svuda prisutan..nekoga vadi iz problema,nekoga ne..

Ps;SVI MLADI SENZIBILNI LJUDI ''PROKLINJU SVOJ ZIVOT'..JER IH SIBA,NEMILOSRDNO..NE ZNAJU da ce kasnije sazrevanjem zahvaljivati Bogu za taj dar..
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

Maska - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Maska   Maska - Page 3 EmptyPet Nov 15, 2013 2:29 am

Povezite postova sa MASKOM,jer ode tema u drugom pravcu.
Nut i ja sam senzibilna,nismo mjerile,mozda sma ja vise od tebe...ali svoju senzibilnost nisam ostavila da Vlada mnome,vec ja vladam njome.
Mogu si priustiti povremene transove zu muziku,sliku,ah pogled na vodu posebno...ali ne mogu zivjeti od tog transa...zivot je predvidio drugacije puteve i njima ides,onim prevoznim sredstvom Koje si uspio da sagradis.Ja sam gradila i rusila i ponovo gradila i idem otvorenih ociju kroz zivot,jer kukavicki je zatvoriti ich i pustiti da te vode smao taktovi...onda lako odes u oblake i izgubis cvrsto tlo pod nogama.Maska i jeste u kamenju koje natrpas u djepove da te drzi prizemljitog.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods



Datum upisa : 23.03.2011

Maska - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Maska   Maska - Page 3 EmptyPet Nov 15, 2013 2:29 am

Astra ::
Nut ::
Boze,Kono..ti nikako necees da shvatis da je PRIRODA U PITANJU..i da zelis ne mozes drugacije( ..tu volja nema nikakvog znacaja ..i zelja ..i znanje..i svasta nesto.  ..)..o tome se radi...pa kakav bi zivot bio ..pesma kada bi sve bivalo kako ti kazes..
Mnogo se priroda poigrava sa covjekom,pa stvori stidljivka,neosjetljive i preosjetljive...ako se prepustis cinjenici da se tvoja priroda ne moze promijeniti,onda ne daj boze d aupadnes u depresiju,ne bi te tri krana iscupala.Snagu trazimo unutar sebe,ko ne uspjeva,potrazi pomoc prijatelja,strucnu pomoc u krajnjoj liniji,ali to je to mjenjanje...nismo isti kao kad smo bili djeca,ili pubertetlije...jer smo saznavali,radili na sebi,jacali svoje JA.
Ti Si AStra,po mojem dubokom uverenju,na dobrom putu da shvatis sta pisem..
Sta mislis da senzibilni ne vole biti drugaciji..i te kako bi voleli..to,ali nije moguce..posebno mladi ljudi..

Tebalo bi da se shvati da smo svi, individue za sebe,razliciti i jedinstveni u svojoj posebnosti..zajednicka nam je pripadnost ljudskom rodu..ako se tako moze reci..
i svi plivamo kako ko zna i ume..i MOZE..
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods



Datum upisa : 23.03.2011

Maska - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Maska   Maska - Page 3 EmptyPet Nov 15, 2013 2:35 am

Astra ::
Povezite postova sa MASKOM,jer ode tema u drugom pravcu.
Nut i ja sam senzibilna,nismo mjerile,mozda sma ja vise od tebe...ali svoju senzibilnost nisam ostavila da Vlada mnome,vec ja vladam njome.
Mogu si priustiti povremene transove zu muziku,sliku,ah pogled na vodu posebno...ali ne mogu zivjeti od tog transa...zivot je predvidio drugacije puteve i njima ides,onim prevoznim sredstvom Koje si uspio da sagradis.Ja sam gradila i rusila i ponovo gradila i idem otvorenih ociju kroz zivot,jer kukavicki je zatvoriti ich i pustiti da te vode smao taktovi...onda lako odes u oblake i izgubis cvrsto tlo pod nogama.Maska i jeste u kamenju koje natrpas u djepove da te drzi prizemljitog.
Senzibilitet ima svoje ''razrede''ili nivoe..pocev od rodjenja,nasledja..pa sredine i dalje kroz zivot..Nekome jednostavno ne ide..i nema te snage koja ce ga spasavati..U takvim slucajevima,senzibilitet .se pokazao kao najjaci  i najmocniji Bog..i tu nista ne vredi..Neko drugi..pliva kao sto si ti pisala..i isla kroz zivot.

Maske i senzibilitet su jako povezane..Poneki uspevaju da izgrade personu..ali pate u sebi duboko..pojedini ni to ne mogu..nego su ''takvi kakvi jesu'' i stradaju od ljudi..Pojedini se i ne zele skrivati i daju sebe svima na dar,po cenu zivota..
Pojedini isijavaju ..posebnim duhom,koji izaziva divljenje..etc..
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

Maska - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Maska   Maska - Page 3 EmptyPet Nov 15, 2013 2:50 am

..Nekome jednostavno ne ide..i nema te snage koja ce ga spasavati..U takvim slucajevima,senzibilitet .se pokazao kao najjaci  i najmocniji Bog..

Zbog cega ne ide...nemaju snagu da se izbore,odustaju i prije pocetka ili nesto drugo ne dozvoli.
Izvini,rekla bih da uz hipersenzibilnost ide i nestabilan karakter u tom slucaju i onda emocija nadvlada racio,koji je nedefinisan iz nemoci.
To onda i nije tipican egzemplar,tu nesto ne stima,Bog je previse upetljao prste.Kako jacas misicnu masu,uporedo jacas i karakter,a on ce onda upravljati emocijom.No,ne potpuno,jer tad bi bili svi roboti,ali masku robota valja ponekad navuci,radi sebe,ako ne radi svijeta.
Kad sam shvatila da me povredjuju,pocela sma glumiti neranjivu i ,za zivo cudo...postala sam mnogo jaca i hrabrija.Maske su nekad cudo,ne samo za skrivanje lica od javnosti,vec da sebe zastitimo  sakrivajuci pod njom strah...jer on je nas najveci neprijatelj,i kad neko osjeti da ga posjedujes vise nego sto je zaista potrebno,onda te ima u sahu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

Maska - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Maska   Maska - Page 3 EmptyPet Nov 15, 2013 12:27 pm

Astra ::
..Nekome jednostavno ne ide..i nema te snage koja ce ga spasavati..U takvim slucajevima,senzibilitet .se pokazao kao najjaci  i najmocniji Bog..

Zbog cega ne ide...nemaju snagu da se izbore,odustaju i prije pocetka ili nesto drugo ne dozvoli.
Izvini,rekla bih da uz hipersenzibilnost ide i nestabilan karakter u tom slucaju i onda emocija nadvlada racio,koji je nedefinisan iz nemoci.
To onda i nije tipican egzemplar,tu nesto ne stima,Bog je previse upetljao prste.Kako jacas misicnu masu,uporedo jacas i karakter,a on ce onda upravljati emocijom.No,ne potpuno,jer tad bi bili svi roboti,ali masku robota valja ponekad navuci,radi sebe,ako ne radi svijeta.
Kad sam shvatila da me povredjuju,pocela sma glumiti neranjivu i ,za zivo cudo...postala sam mnogo jaca i hrabrija.Maske su nekad cudo,ne samo za skrivanje lica od javnosti,vec da sebe zastitimo  sakrivajuci pod njom strah...jer on je nas najveci neprijatelj,i kad neko osjeti da ga posjedujes vise nego sto je zaista potrebno,onda te ima u sahu.
Suma svega sto je prethodno receno.

Iskreno nemam razumijevanje za senzibilnost bez karaktera, samopouzdanja. Sem kad je stvarna bolest u pitanju.
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods



Datum upisa : 23.03.2011

Maska - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Maska   Maska - Page 3 EmptyPet Nov 15, 2013 1:50 pm

Drage moje Astra i Kono,zar vi ne mozete nikako shvatiti da u coveku postoje(dokazano u nesvesnim sadrzajima..)struje,koje niko ziv ne moze da kontrolise..Sve sam objasnila..pojedini bi hteli da imaju tu kontrolu,da bi se najmanje bolje osecali..ali im Priroda njihova (data rodjenjem ..i ko zna sve cime..) ne dozvoljava da se menjaju..O takvim se stvarima ovde radi..i to nikakve veze nema sa samopouzdanjem....
Naravno mogu trenirati,pojedina ponasanja ..i tokom zivota pokusati..da se menjaju,ali shodno njihovoj zelji za promenama,jaca i senzibilnost..i sve ih vise opterecuje,jer zivot,odnosi pobedu ..jer je sve tezi i gori(u smislu saznanja..)..sto je prirodno...sve smo stariji..i na tom putu  sticemo  iskustva,mozda i ojacamo na nekim poljima,ali ona klica,koja je  davno proklijala ,olicena u pojacanoj culnoj osetljivosti, je davno porasla, i stoji kao mocni vladar nase biti,da bi nas uvek podsetila na to.. ''ko smo mi zaista''..

Ps:Ne znam sta je senzibilitet bez karaktera:nesvest:
A,o tome ko je i kako bolestan..mozemo diskutovati..i sta je bolest uopste..
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods



Datum upisa : 23.03.2011

Maska - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Maska   Maska - Page 3 EmptyPet Nov 15, 2013 1:56 pm

Astra@

Citat :
Zbog cega ne ide...nemaju snagu da se izbore,odustaju i prije pocetka ili nesto drugo ne dozvoli.
Astra,da te pitam:..zasto ljudi nose'' jednu glavu na ramenima'', a,ne dve recimo..sta je u pitanju..(mozda ima dvoglavih ponegde..verujem..smehsmeh)Ili zasto imaju dve ruke ..i par nogu..(i tu su moguce promene..)Verovatno zato sto je to ''priroda tako odredila''..ili Bog..ili...
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

Maska - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Maska   Maska - Page 3 EmptyPet Nov 15, 2013 2:00 pm

Fizicke osobine,pod noz pa mjenjaj...samo tako,ali psihu i te kako mjenjamo sami i pod uticajem okoline i poredjenje nema veze jedno s drugim.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 44
Datum upisa : 23.03.2011

Maska - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Maska   Maska - Page 3 EmptyPet Nov 15, 2013 2:16 pm

Astra ::
Fizicke osobine,pod noz pa mjenjaj...samo tako,ali psihu i te kako mjenjamo sami i pod uticajem okoline i poredjenje nema veze jedno s drugim.
I te kako imaju veze i ne opstaju jedna bez druge..(to mozes ,svuda procitati..)
Navela sam ''onaj'' primer zbog toga, sto se ove stvari,bez obzira na nas trud,rad i iskustva ,nikako ne mogu promeniti...
Navela sam takodje taj primer..kao dokaz .. primarne prirode covekove..u tom kontekstu..ne povezujuci nista direktno..Stanje nase duse..iscrtavamo na svojim licima..a,oci se zna sta su..''Gde ces dublje veze'' i mocnije..Kod nekih ljudi cak dolazi i do ''pravih fizickih promena..Ponekad,dusa nema dovoljno prostora da se''predstavi''..pa izbija ..u vidu svakakvih promena ,na nasem telu,glavi, licu..(razne izrasline,cvorovi,velike promene na crtama lica..da ponekada coveka tesko prepoznajemo..)I uvek pitamo''Sta ti se to desilo..da tako izgledas????










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

Maska - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Maska   Maska - Page 3 EmptyPet Nov 15, 2013 2:17 pm

Astra ::
Fizicke osobine,pod noz pa mjenjaj...samo tako,ali psihu i te kako mjenjamo sami i pod uticajem okoline i poredjenje nema veze jedno s drugim.
top88 
Samo da dodam da sam uzivala citajuci vas devojke!
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Maska - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Maska   Maska - Page 3 EmptyPet Nov 15, 2013 2:25 pm

Jeste Nut psiha nas mjenja fizicki,prirodan proces ubrzava...upravo kad se iznenadimo sto velis...kako to izgledas,sta se desilo...bore se prodube oci skupe...ali ne moze se desiti da ti zato otpadne ruka ili bubreg.
Sigurno da vrijeme skupa sa emocijama ostavlja tragove,ali te promjene se desavaju i onim s previse i onima s premalo duse.Nase tijelo prati nase stanje,pogled,gestikulacije,ali organi su uvijek tu,isti,a dusa...e ona se proda i djavolu i od mirnog momka postane masovni ubica,recimo.
Maske cednosti ili maske goropada stavljamo zbog okoline,a one druge zastitne maske zbog sebe,ali i jednom i drugom sakrivamo psihu,a ne lice da se ne vide kvrge,cibuljice,bore,podocnjaci.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 44
Datum upisa : 23.03.2011

Maska - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Maska   Maska - Page 3 EmptyPet Nov 15, 2013 3:42 pm

Astra@
...
Citat :
ali ne moze se desiti da ti zato otpadne ruka ili bubreg
.

smehsmeh ...A,i to se ne zna Astra..moguce je ''cak i tako nesto''.Smejem se ,jer si duhovita..ali se izvinjavam u isto vreme..jer takve stvari,nisu za smejanje..

Citat :
Sigurno da vrijeme skupa sa emocijama ostavlja tragove,ali te promjene se desavaju i onim s previse i onima s premalo duse..
Drugacijim intenzitetom..da//to je bitno..velike su razlike..

Astra..napisala si odlican post  i jako mi se dopada..
maska..persona(Jungov termin..)..je trajno stanje ,koje smo izgradili tokom vremena. ..Jos nesto treba napisati...

.Specificni sadrzaji i kvaliteti koji ucestvuju u stvaranju  unutrasnje strukture, senke, biraju se u procesu razvoja ega. Ono sto ego-svest odbaci, postaje senka; ono sto ona pozitivno prihvati i s cime se identifikuje, i ono sto ona prihvata, postaje deo nje i persone.

Senku karakterisu osobine i kvaliteti koji se neusaglaseni sa svesnim egom i personom. Senka i persona su obe "osobe" ...strane egu koje naseljavaju psihu zajedno sa svesnom licnoscu po kojoj smo sebi prepoznatljivi. Postoji zvanicna ili "javna osoba", koju je Jung nazvao persona, i ona se manje-vise identifikuje sa ego svescu i cini psihosocijani identitet jednog pojedinca...

A opet je ona, isto kao i senka, strana egu, iako je ego opusteniji s njom jer je ona uskladjena s drustvenim normama i obicajima... Licnost senke je sakrivena od pogleda i pojavljuje se samo u specijalnim prilikama... Svet je manje-vise nesvestan te osobe... Persona je mnogo ociglednija. Ona svakodnevno igra zvanicnu ulogu prilagodjavanja drustvu...

Senka i persona su kao dva brata (za muskarca) ili dve sestre (za zenu); jedan je javan, a drugi je skriven i povucen... Oni su studija kontrasta. ..Ako je jedna plavokosa, druga je tamnokosa; ako je jedna racionalna, druga je emotivna. Narcis i Goldmund, doktor Dzekil i mister Hajd, Kain i Avelj, Eva i Lilit, Afrodita i Hera - ove licnosti su takvi parovi... Jedna nadopunjuje drugu - ili joj se, cesce, suprotstavlja... Persona i senka su obicno manje-vise potpune medjusobne suprotnosti, a ipak su bliske kao blizanci...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Maska - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Maska   Maska - Page 3 EmptyPet Nov 15, 2013 4:36 pm

Iskreno,Jung je prevazidjen,ali ja ga postujem,valjda sto sam ucila od njega i ostavio je nekakav trag,a s ovim se slazem,svako od nas ima sjenu bas suprotnu onome sto jesmo kao licnost,a to bi se moglo prevesti i u ona dva vuka,pa kojeg bolje i cesce hranis,taj postaje tvoj lik,a onaj drugi je vjecna sjena koja se trudi do kraja da savlada onog primarnog.Ljudi,obogaceni iskustvom,podrzavaju i sebe i sjenu,negativnim i pozitivnim,tacno znajuci ko ima pravo prvenstva,a supersenzibilni,cini mi se vise prepuste sjeni da ih vodi i tu se gube,nemaju primarnu stranu,obe se izmjenjuju i stvaraju kosmar.
Ipak volim Junga.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Maska - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Maska   Maska - Page 3 EmptyPet Nov 15, 2013 11:12 pm

Nutela moja, ubicu se s tobom! Al te obozavam nonetheless!

Nisi ljubavi u pravu; sve sto si navela je izgovor:) I love you to pieces! <3
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Maska - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Maska   Maska - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Maska
Nazad na vrh 
Strana 3 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: FILOZOFIJA-
Skoči na: