DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
CAJTNOT-BRZO I LAKO BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
CAJTNOT-BRZO I LAKO BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 CAJTNOT-BRZO I LAKO

Ići dole 
+18
ZoxZoja
Danubius
Kijara-brm
podbarac
doctorr67
dusicaa
Samouka
Zana
promaja
Sibila_
brunolino
AstrinaKomsinica
Klosarka
bosankaa
montoya
Lily
slatkicass
Astra
22 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CAJTNOT-BRZO I LAKO Empty
PočaljiNaslov: CAJTNOT-BRZO I LAKO   CAJTNOT-BRZO I LAKO EmptySub Avg 30, 2008 2:39 pm

Verovatno da vam se vec desilo da vam se najave gosti, a da u kući nemate nista adekvatno. Naravno da se to u Evropi(a sada i kod nas ) lako rešava -naručivanjem gotovog, ali to i ne ostavlja bas dobar utisak. Ljudi nekako više vole da vide da se neko trudio oko njih, da im je stalo i drago da su im gosti.Posto ovde ima dosta iskusnih domaćica , pišimo ovde predloge kako da rešimo nastalu situaciju.kladim se da svako ima po nekog "džokera" (kompletna predjela, jela, poslastice-poenta je da bude brzo i lako )

CAJTNOT-BRZO I LAKO Women10










CAJTNOT-BRZO I LAKO 155klf10


Poslednji izmenio danubius dana Sub Avg 30, 2008 2:49 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CAJTNOT-BRZO I LAKO Empty
PočaljiNaslov: Re: CAJTNOT-BRZO I LAKO   CAJTNOT-BRZO I LAKO EmptySub Avg 30, 2008 2:48 pm

Evo kako ja rešim problem kolača kada sam u cajtnotu...Priprema je više nego laka :

-obična piškota (ja imam odgovarajući pleh, ali čujem da i to već ima gotovo)
-voće (mogu sve vrste )
-preliv za kolače (želatin)
-šlag (gotov ili iz kesice)

Ispeče se piškota (mislim da nema potrebe da pišem kako) iseče i poredja voće , prelije prelivom , i gotovo-pravac frizider Služi se šlagom od gore, sladoledom, šećernom penom, narendanom čokoladom, sve zavisi od raspoloženja.Sto puta sam ovo primenio-i bilo je uspešno. Brzo i lako-a efektno.



CAJTNOT-BRZO I LAKO 400_F_8526708_LnDA1RiBxze1QoITp2aoWDBYhidTRTNd










CAJTNOT-BRZO I LAKO 155klf10


Poslednji izmenio Danubius dana Ned Sep 12, 2010 4:30 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

CAJTNOT-BRZO I LAKO Empty
PočaljiNaslov: Re: CAJTNOT-BRZO I LAKO   CAJTNOT-BRZO I LAKO EmptySub Avg 30, 2008 2:58 pm

U pravilu,vocni kolac se ne posipa cokoladom.....kazu ne ide kombinacija,smatra se nepoznavanjem kulinarstva,pa ako drzite do toga..........mali savjet.

Meni je jos uvijek najlakse u slucaju neplaniranih gostiju,izvaditi meso,peci ili prziti,bez posebnih recepata koji bi oduzeli vrijeme,uz to nije problem peceni krompirici ili neka tjestenina.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

CAJTNOT-BRZO I LAKO Empty
PočaljiNaslov: Re: CAJTNOT-BRZO I LAKO   CAJTNOT-BRZO I LAKO EmptySub Avg 30, 2008 3:02 pm

Daj jedno parcence !!!! Volim ananas......

Najbrze su palacinke ali i galete se lako spremaju. Mozete spojiti po dva srca (od galeta) eurokremom ili filom od umucenog margarina sa prah secerom, pa u to dodati istopljenu cokoladu ili orahe ili seckane zele bombone, moze i kokos, ma bilo sta sto trenutno imate u kuci. Servirati na tacni kao cvet i eto brzog i ukusnog posluzenja. Kad mi zimi naidju nenajavljeni gosti onda cesto spremim kacamak sa przenim mesom i slaninicom, uz tursiju ili kiseo kupus nema sladjeg a domaceg specijaliteta. Mozete umesiti i proju u modlama tako da ima koricu sa svih strana, uz sir i suhomesnato a moze i jogurt eto lagane vecere.
Dovoljno za pocetak....
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CAJTNOT-BRZO I LAKO Empty
PočaljiNaslov: Re: CAJTNOT-BRZO I LAKO   CAJTNOT-BRZO I LAKO EmptySub Avg 30, 2008 3:12 pm

Astra ::
U pravilu,vocni kolac se ne posipa cokoladom.....kazu ne ide kombinacija,smatra se nepoznavanjem kulinarstva,pa ako drzite do toga..........mali savjet.

Meni je jos uvijek najlakse u slucaju neplaniranih gostiju,izvaditi meso,peci ili prziti,bez posebnih recepata koji bi oduzeli vrijeme,uz to nije problem peceni krompirici ili neka tjestenina.


Šipak tebi-čarolija kulinarstva je bas u mešanju neočekivanih ukusa, tj onoga sto ne ide jedno sa drugim Opšte je poznato da se pečeno meso služi sa medom, ananasom, breskvama., sos od višanja ili kupina na kuvano meso ...sladoled koji gori...bla, bla.....naravno da ne želim da se nadmećem sa profesionalcima , u ovom slučaju čokolada bi imala sasvim estetsku ulogu , koja ne narušava ukus...Ti si bar iz Švajcarske, pa znas Ima onih gotovih kao papir tankih čokoladnih imitacija (bela čokolada) listova,kao sa loze ili drveta, 3 -4 na sredini daju sasvim lep ukras...ako se renda , renda se na najmanju veličinu, kao leptirov prah,,,količina je toliko mala da se ne primeti-a dobije se na estetici CAJTNOT-BRZO I LAKO 98966










CAJTNOT-BRZO I LAKO 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

CAJTNOT-BRZO I LAKO Empty
PočaljiNaslov: Re: CAJTNOT-BRZO I LAKO   CAJTNOT-BRZO I LAKO EmptySub Avg 30, 2008 3:21 pm

Pa bas po tim novim normama,spajanja slatkog i slanog,kiselog i gorkog.....bas po tim normama ne ide voce sa cokoladom,mada i ja smatram da je to ok i uljepsa kolac.Ovo sam i napisala zbog onih koji mozda prate trend,mada sve vise gledam i posipanje zlatom.....snobizam.
nego,odosmo od teme.
Sto se tice kolaca,ja to rijesim slicno kao Dany,samo sto u "patispanj" prije pecenja redan voce,najcesce sumsko kojeg ima i zamrznutog da se kupi i uvijek imam rezervu u zamrzivacu,pa kad je kolac pecen,to voce bude u sredini.Moze se ukrasavati slagom i slicnim varijantama.

I ovdje savjet:
Da vam voce ne propadne skroz na drugu stranu tijesta i naravno,nema ga u sredini kolaca,malo ga uvaljajte u brasno prije redanja po tijestu,da stvori omotac koji mu nece dozvoliti da propadne skroz.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

CAJTNOT-BRZO I LAKO Empty
PočaljiNaslov: Re: CAJTNOT-BRZO I LAKO   CAJTNOT-BRZO I LAKO EmptySub Avg 30, 2008 3:48 pm

Ma ja to radila sa višnjama pa sve ostale na površinu i izgoreše.Sada ih pustim ,pa koja ostane na sred ostane a koja ne .....ma ostavi trag po testu ;)
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

CAJTNOT-BRZO I LAKO Empty
PočaljiNaslov: Re: CAJTNOT-BRZO I LAKO   CAJTNOT-BRZO I LAKO EmptyČet Feb 19, 2009 2:14 pm

.. ta najbrzi kolac ti je onaj koji umutis patispanj i sve sjuris u njega i u pecnicu.. he he..
.. a zna biti itekako fini.. pogotovo ako u medjuvremenu pripremis vruc preliv.. i kad se ispece.. iseces i prelijes.. extra... brzo i efikasno..


.. od torti.. sve koje se ne peku... mlevena plazma, grozdjice, zele bombone, seckani lesnjaci, cokoladne bananice i jogurt.. i eto torte da prste polizes.. naravno odgore slag.. :90358:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CAJTNOT-BRZO I LAKO Empty
PočaljiNaslov: Re: CAJTNOT-BRZO I LAKO   CAJTNOT-BRZO I LAKO EmptyČet Feb 19, 2009 2:23 pm

Ne znam kako kod vas -ali u mom gradu sad ima krš "restorana" gde se može naručiti "na gotovo" , i skoro da je to najbolje (i najeftinije, ma kako zvucalo) rešenje. Neki i isporuče, neki ne -ali čak i mi imamo novitet, služba "potrčko"

Trenutno je napopularnije, koliko čujem od gospodja -razne pečene ribe , sa pomfritom .(zgodno je da moze da bude mešana riba , i na komad) To donesu u nekim kutijama od stiropora-dakle ostane sasvim toplo.Zveknete uz to salatu-i rešeno.










CAJTNOT-BRZO I LAKO 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CAJTNOT-BRZO I LAKO Empty
PočaljiNaslov: Re: CAJTNOT-BRZO I LAKO   CAJTNOT-BRZO I LAKO EmptyUto Feb 24, 2009 8:49 am

Sve se slaže s kobasicama

Alzaški kupus




Potrebno je

500 g ribanca, 2 glavice crnog luka, kašičica bibera, kašičica kima, 2 para suvih kobasica, ulje





Priprema

Kobasice isecite na komade i ispržite ih na ulju koje ne sme da bude vrelo. Kada budu gotove, izvadite ih, a na masnoći koju su pustile ispržite sitno iseckan luk. Ribanac operite, ocedite od viška vode i dinstajte na luku da omekša. Povremeno nalijte vodom i promešajte. Kada kupus omekša, dodajte biber i kim i servirajte s kobasicama.




--------------------------------------------------------------------------------

Mućkalica s kobasicama





Potrebno je

Potrebno je
2 para srpskih kobasica, 4 glavice crnog luka, struk praziluka, 3 čena belog luka, 2 paradajza, 3 pečene paprike, kašičica senfa, 3 kašike ulja, list lovora, so, biber, aleva paprika





Priprema

Crni luk isecite na rebarca, praziluk na kolutove, a beli luk propasirajte, pa sve zajedno dinstajte na ulju. Paradajz i paprike oljuštite i isecite na kockice, dodajte luku i nastavite da dinstate. Kobasice ispecite, isecite na manje komade i zajedno sa lovorom i začinima dodajte u jelo. Sve to dinstajte na tihoj vatri. Pred kraj dodajte senf, dobro promešajte i služite uz domaću lepinju ili pogaču.





--------------------------------------------------------------------------------

Šareni restovani krompir






Potrebno je

1 glavica karfiola, 1 tikvica, 200 grama narendanog sira, 200 ml neutralne pavlake, 1,5 dl mleka, kašika brašna, malo soka od limuna, 2 žumanca, kašika margarina, so, 2 kašike prezli




Priprema

Oljuštite krompir i očistite šargarepu, isecite ih na krupnije komade i skuvajte u posoljenoj vodi. Iseckajte luk, kratko ga propržite na vrelom ulju i, kad porumeni, dodajte skuvani, oceđeni krompir i krupno izrendanu šargarepu. Kratko prodinstajte, posolite i začinite suvim biljnim začinom. Sve dobro promešajte, izgnječite viljuškom da se sjedini i poslužite s prženim kobasicama.










CAJTNOT-BRZO I LAKO 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

CAJTNOT-BRZO I LAKO Empty
PočaljiNaslov: Re: CAJTNOT-BRZO I LAKO   CAJTNOT-BRZO I LAKO EmptyČet Mar 05, 2009 1:03 pm

.. opalis dva jajeta na fruce ulje.. i nema da ne uspe.. brzo... i efeKtno.. hihihihi..

.. zaboravi ga ja... ima vazna NAPOMENA.. osoliti po zelji.. :padapk8: :padapk8:
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

CAJTNOT-BRZO I LAKO Empty
PočaljiNaslov: Re: CAJTNOT-BRZO I LAKO   CAJTNOT-BRZO I LAKO EmptyČet Mar 05, 2009 1:06 pm

.. da ne bude "suvoparno"... skuHati mleko...
.. fruca solja mirisnog mleka... bice pravo uzifanje za gurmane.. :zubarv7:

.. naravski da postoji NAPOMENA... paz' da ti ne pokipi.. :348949: :348949: :348949:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CAJTNOT-BRZO I LAKO Empty
PočaljiNaslov: Re: CAJTNOT-BRZO I LAKO   CAJTNOT-BRZO I LAKO EmptySub Jun 27, 2009 12:41 pm

CAJTNOT-BRZO I LAKO Klopa


Evo kako da rešite desert kada vam iznenada naidju gosti. Voće ima u svakoj (najbližoj) samousluzi , i velik je izbor -uzmete po komad od "ovoga i onoga "
Iseckate , servirate ovako,(ili u kori od donje, ananasa , izdubite jabuke....) preliveno sopstvenim sokom, ili ubacite malo šlaga, sladoleda , čokoladnih mrvica-šta već ide .
Mali fazon-dobro prelijete rumom-i zapalite -to se obilno svidi gostima .Isprobano, nećete pogrešiti ! (ako ja ovo umem-ume svaka žena , još lepše )










CAJTNOT-BRZO I LAKO 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

CAJTNOT-BRZO I LAKO Empty
PočaljiNaslov: Re: CAJTNOT-BRZO I LAKO   CAJTNOT-BRZO I LAKO EmptySub Jun 27, 2009 4:16 pm

Jel to grupni poziv,da probamo,a ako nam se dopadne..,napravićemo i mi...:D










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Gost
Gost
Anonymous



CAJTNOT-BRZO I LAKO Empty
PočaljiNaslov: Re: CAJTNOT-BRZO I LAKO   CAJTNOT-BRZO I LAKO EmptyNed Nov 15, 2009 8:03 pm

Danubius ::
Verovatno da vam se vec desilo da vam se najave gosti, a da u kući nemate nista adekvatno.

I kako sada da ne repliciram. Ovo je jače od mene. CAJTNOT-BRZO I LAKO 40195

Ako se neko usudi da bude nenajavljen gost, onda je logično da ne očekuje ništa osim kafe, ev. nekoć pića, a sve pod uslovom da bude primljen, ili ne poljubi vrata.

Citat :
Posto ovde ima dosta iskusnih domaćica , pišimo ovde predloge kako da rešimo nastalu situaciju.kladim se da svako ima po nekog "džokera" (kompletna predjela, jela, poslastice-poenta je da bude brzo i lako )

Da sam od tih koji s osmehom (ali iskrenim, u šta sumnjam) dočekuju nenajavljene goste, danas bi ih poslužila kafom, prirodnom vodom i ječmenim pahuljicama.

JEČMENE PAHULJICE

Potrebno:

- 173 gr ječmenih ili ražanih pahuljica (za dve ješne osobe CAJTNOT-BRZO I LAKO 749514 )
- suvi bosiljak
- peršunov list
- so
- biber
- maslinovo ulje

Vrlo kratko prokuvati ječmene pahuljice u vodi Isključiti ringlu i pustiti da nabubre.

Dodati začine po ukusu i služiti.

CAJTNOT-BRZO I LAKO 511881

PREPORUKA: Ovo naročito poslužite ako se niste iskreno nasmejali nenajavljenim gostima. Znajte, to će im biti posledja poseta vama.


Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

CAJTNOT-BRZO I LAKO Empty
PočaljiNaslov: Re: CAJTNOT-BRZO I LAKO   CAJTNOT-BRZO I LAKO EmptyNed Nov 15, 2009 8:14 pm

za vanredne situacije ukoliko nemam reshenje bolje, tu je pizza servis online 24h, i sve ostalo sto ide s tim, kad naruchish najkasnije za 45 min. donesu uz minimalknu proviziju...
CAJTNOT-BRZO I LAKO Caribicbg2










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
CAJTNOT-BRZO I LAKO Divide10
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



CAJTNOT-BRZO I LAKO Empty
PočaljiNaslov: Re: CAJTNOT-BRZO I LAKO   CAJTNOT-BRZO I LAKO EmptyNed Nov 15, 2009 8:55 pm

montoya ::
za vanredne situacije ukoliko nemam reshenje bolje, tu je pizza servis online 24h, i sve ostalo sto ide s tim, kad naruchish najkasnije za 45 min. donesu uz minimalknu proviziju...

Mogu misliti kako će se gosti osećati ako nisu došli da se omrse. CAJTNOT-BRZO I LAKO 419607
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

CAJTNOT-BRZO I LAKO Empty
PočaljiNaslov: Re: CAJTNOT-BRZO I LAKO   CAJTNOT-BRZO I LAKO EmptyNed Nov 15, 2009 9:10 pm

Kornelija ::
montoya ::
za vanredne situacije ukoliko nemam reshenje bolje, tu je pizza servis online 24h, i sve ostalo sto ide s tim, kad naruchish najkasnije za 45 min. donesu uz minimalknu proviziju...

Mogu misliti kako će se gosti osećati ako nisu došli da se omrse. CAJTNOT-BRZO I LAKO 419607

"nemrsim" ih kod svoje kutje...to obichno samo u gostima....:)))) CAJTNOT-BRZO I LAKO 693924










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
CAJTNOT-BRZO I LAKO Divide10
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

CAJTNOT-BRZO I LAKO Empty
PočaljiNaslov: Re: CAJTNOT-BRZO I LAKO   CAJTNOT-BRZO I LAKO EmptySub Dec 19, 2009 1:25 am

Špageti s lukom i gljivama

Sastojci:

25 dag špageta
25 dag gljiva
12,5 dag maslina bez koštica
12,5 dag parmezana
1 stručak mladog luka
umak od rajčice
10 dag maslaca

Priprema:

Skuhajte špagete u slanoj kipućoj vodi i ocijedite ih. Nasjeckajte luk i gljive i pirjajte ih s 5 dag maslaca. Pripremite litru umaka od rajčica, začinite ga lovorom i majčinom dušicom, stavite u njega špagete, luk, gljive, masline i ribani parmezan. Ostavite da prokipi na tihoj vatri. Poslužite toplo.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

CAJTNOT-BRZO I LAKO Empty
PočaljiNaslov: Re: CAJTNOT-BRZO I LAKO   CAJTNOT-BRZO I LAKO EmptyPet Feb 12, 2010 1:14 pm

Foody restorani.. pre neki dan sam ceo dan bila zauzeta i naravno najjednostavnije resenje je gotova hrana.. tako da sam pazarila u jednom njihovom restoranu dve karadjordjeve snicle ( po 180 din) od pileceg mesa i naravno sa sve prilozima.. na kraju ispadne da je skuplji pomfrit od same snicle.. CAJTNOT-BRZO I LAKO 356467

.. inace rade i dostave ali meni su bili usput.. CAJTNOT-BRZO I LAKO 831964
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

CAJTNOT-BRZO I LAKO Empty
PočaljiNaslov: Re: CAJTNOT-BRZO I LAKO   CAJTNOT-BRZO I LAKO EmptyNed Sep 12, 2010 4:37 pm

slatkicass ::
Ma ja to radila sa višnjama pa sve ostale na površinu i izgoreše.Sada ih pustim ,pa koja ostane na sred ostane a koja ne .....ma ostavi trag po testu ;)

E da ne propadnu vockice na dnu,a i da ne budu na samom vrhu...prvo staviti koru da se zapece koji minut,a onda dodati voce i vratiti u rernu...ja tako radim sa svim kolacima u kojima voce bude u kori migg











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CAJTNOT-BRZO I LAKO Empty
PočaljiNaslov: Re: CAJTNOT-BRZO I LAKO   CAJTNOT-BRZO I LAKO EmptyNed Sep 12, 2010 4:52 pm

Za ove jesenske dane ,brzo i lako .

Štuke ima ...odaberete one manje (kod nas se zovu "penkalice "200-300 grama ) Očistiti ,baciti na vrelo ulje ..ribu samo sasvim blago u brasno, inace nista drugo sem soli i bibera (belog)

Dok se peku , skuvati krompire, ili ispeci pomfrit-to moze uporedo.
Napraviti "umak" od ulja, iseckanog belog luka i peršuna .

Kada je riba gotova , dodate krompir ,prelijete svaku ribu "umakom" , dodate sezonsku salatu i jos malo dodatno začinite i ukrasite persunovim listom ,listovima salate , kolutovima luka, paradjaza...po zelji .

Brzo,lako jeftino...i dobro izgleda (a bogami i ukusno je )

Otprilike izgleda ovako : CAJTNOT-BRZO I LAKO 49765787














CAJTNOT-BRZO I LAKO 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

CAJTNOT-BRZO I LAKO Empty
PočaljiNaslov: Re: CAJTNOT-BRZO I LAKO   CAJTNOT-BRZO I LAKO EmptyNed Sep 12, 2010 5:43 pm

Evo kako docekam nenajavljene goste...
U zamrzivacu uvijek imam spremne "puzice" i kiflice punjene sirom...Oni dok sjednu,ja izvadim puzice i kiflice da se otkrave i pecenicu(ako je imam migg ) Dok ih usluzim picem...ono je vec otkravljeno ...Stavljam u rernu...u medjuvremenu goste posluzim i kafom...
E sad je vec ovo gotovo...izvadim iz rerne i ostavim koji minut da stane,taman da poredam mezu(valjda se i kod vas tako zove)...
Gosti taman popili kafu,a ja iznesem tople puzice i kiflice...uz mezu...ma odlicno.
E dok oni tako "meze" a treba se spremiti rucak/vecera,ima se vremena i za to :))











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Klosarka
Dama ispod mosta
Klosarka


Location : Planeth Earth
Humor : Ako se namesti...
Datum upisa : 06.02.2010

CAJTNOT-BRZO I LAKO Empty
PočaljiNaslov: Re: CAJTNOT-BRZO I LAKO   CAJTNOT-BRZO I LAKO EmptyNed Sep 12, 2010 7:19 pm

bosankaa ::
Evo kako docekam nenajavljene goste...
U zamrzivacu uvijek imam spremne "puzice" i kiflice punjene sirom...Oni dok sjednu,ja izvadim puzice i kiflice da se otkrave i pecenicu(ako je imam migg ) Dok ih usluzim picem...ono je vec otkravljeno ...Stavljam u rernu...u medjuvremenu goste posluzim i kafom...
E sad je vec ovo gotovo...izvadim iz rerne i ostavim koji minut da stane,taman da poredam mezu(valjda se i kod vas tako zove)...
Gosti taman popili kafu,a ja iznesem tople puzice i kiflice...uz mezu...ma odlicno.
E dok oni tako "meze" a treba se spremiti rucak/vecera,ima se vremena i za to :))

Pazi male šta ume.... bravo na malu seku :jjjj:
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

CAJTNOT-BRZO I LAKO Empty
PočaljiNaslov: Re: CAJTNOT-BRZO I LAKO   CAJTNOT-BRZO I LAKO EmptyNed Sep 12, 2010 8:03 pm

Citat :
Pazi male šta ume.... bravo na malu seku

Mislis kako "spremno" docekujem tongue











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

CAJTNOT-BRZO I LAKO Empty
PočaljiNaslov: Re: CAJTNOT-BRZO I LAKO   CAJTNOT-BRZO I LAKO EmptyČet Dec 09, 2010 12:53 pm

.. he he.. ideja je vrhunska.. ce je usvojim.. :eee: migg
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

CAJTNOT-BRZO I LAKO Empty
PočaljiNaslov: Re: CAJTNOT-BRZO I LAKO   CAJTNOT-BRZO I LAKO EmptyČet Dec 09, 2010 12:55 pm

Danubius ::
Za ove jesenske dane ,brzo i lako .

Štuke ima ...odaberete one manje (kod nas se zovu "penkalice "200-300 grama ) Očistiti ,baciti na vrelo ulje ..ribu samo sasvim blago u brasno, inace nista drugo sem soli i bibera (belog)

Dok se peku , skuvati krompire, ili ispeci pomfrit-to moze uporedo.
Napraviti "umak" od ulja, iseckanog belog luka i peršuna .

Kada je riba gotova , dodate krompir ,prelijete svaku ribu "umakom" , dodate sezonsku salatu i jos malo dodatno začinite i ukrasite persunovim listom ,listovima salate , kolutovima luka, paradjaza...po zelji .

Brzo,lako jeftino...i dobro izgleda (a bogami i ukusno je )

Otprilike izgleda ovako : CAJTNOT-BRZO I LAKO 49765787


.. ukoliko neko ne voli przenu ribu, ali mu smeta.. sve to moze da uradi ali tako da je stavi u manji pleh, stavi vode da napola ogrezne i pece je u rerni.. takodje unutar ribe moze da se stavi kriske limuna.. bude jos ukusnija i riba a i limun.. :zlz:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CAJTNOT-BRZO I LAKO Empty
PočaljiNaslov: Re: CAJTNOT-BRZO I LAKO   CAJTNOT-BRZO I LAKO EmptyUto Mar 01, 2011 9:44 pm

Evo jedne "poslastice " koju spremite za čas -nema kuvanja, pečenja , ništa , gotovo časkom , a može da prodje efektno .
1 jogurt, 1 slatka pavlaka , 1 petit beure keks , 1 jafa biskvit , šlag (mere sami odredite , ali ja uzmem onako kako je pakovano , dakle jogurt i pavlaka 250 ml, keks 400 gr, jafa,,,nemam pojma -200 gr ?standardna kutija uglavnom )

Izmrvite keks , iseckate jafu , pomesate sa jogurtom i pavlakom , stavite gore šlag-sve to u nekoj posudi kakvu izaberte ,okrulgla, četvrtasta , i pravac frizider da se dobro stegne )

To je osnova....a možete dodati i šećera u prahu po želji , preliti voćnim sokom , useckati voće , ukrasiti...šta god hoćete .
Kod mene se pokazalo uspešno, probajte ....










CAJTNOT-BRZO I LAKO 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

CAJTNOT-BRZO I LAKO Empty
PočaljiNaslov: Re: CAJTNOT-BRZO I LAKO   CAJTNOT-BRZO I LAKO EmptyNed Mar 27, 2011 12:25 pm

Brzo i lako -

Koh od griza

6 jaja
7 kasika griza
2 kasike brasna
Umuiti i staviti da se pece u rerni.

Skuvati 1l mleka sa 7-8 kasika secera. Kad je sve malo ohladjeno ( i biskvit i mleko) preliti. Ostaviti da se ohladi skroz. Prijatno!

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

CAJTNOT-BRZO I LAKO Empty
PočaljiNaslov: Re: CAJTNOT-BRZO I LAKO   CAJTNOT-BRZO I LAKO EmptyUto Maj 31, 2011 11:31 pm

Pečeni krumpir sa parmezanom

Sastojci za 4 osobe

4-5 krumpira narezanih na kocke
1 žlica biljnog ulja
50 g parmezana
peršin
1 žličica crvene paprike
pola žličice češnjaka u prahu
sol i papar

Priprema jela

1. Zagrijte pećnicu na 230 stupnjeva. Na lim za pečenje stavite alu-foliju.

2. Stavite krumpir u posudu i posipajte ga sa malo ulja. U manjoj zdjelici pomiješajte parmezan, crvenu papriku, češnjak u prahu te sol i papar.

3. Dodajte mješavinu krumpiru i dobro promiješajte.

4. Stavite krumpir na lim za pečenje i pecite u pećnici 25 minuta.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CAJTNOT-BRZO I LAKO Empty
PočaljiNaslov: Re: CAJTNOT-BRZO I LAKO   CAJTNOT-BRZO I LAKO EmptyPet Jul 22, 2011 8:24 pm

Da odmah objasnim naziv: ne zove se torta Speedy Gonzales, al’ sam ja
alergična ne neinovativne nazive recepata tipa “Laka pogača”, “Brze
šnenokle” i sl., pa sam zato izmislila ovo ;)

A kad vidite recept, biće vam jasno da je naziv sasvim prikladan :)

Sastojci:
4 kisele pavlake (one obične, u čašama od 2 dl)
12 vanilin šećera
1/2 kg malina (cifra okvirna, može više/manje, po želji)
1 pakovanje piškota (ono duplo)
1 kesica šlaga i mleko/voda potrebni za njegovu pripremu
Priprema:
Varjačom izmešati pavlaku i vanilin šećer. (Ni slučajno ne mutiti mikserom, da se ne razvodni)
U manju đuveč tepsiju poređati red piškota, namazati pavlakom i staviti
maline. To ponoviti još jednom i odgore staviti umućen šlag.
Torticu staviti u frižider i za par sati imaćete fenomenalno ukusan i osvežavujuć dezert.

CAJTNOT-BRZO I LAKO Torta-s-malinama

Moja rođaka je pravila ovu što vidite na slici, i izvinjavam se što
nije primamljivijeg izgleda ali ovo je poslednje “preživelo” parče. I
biće u životu dok ja ne kliknem na dugme “Publish” ;)
Prijatno!










CAJTNOT-BRZO I LAKO 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

CAJTNOT-BRZO I LAKO Empty
PočaljiNaslov: Re: CAJTNOT-BRZO I LAKO   CAJTNOT-BRZO I LAKO EmptyNed Nov 06, 2011 5:25 pm

Špageti sa sirom



CAJTNOT-BRZO I LAKO Spageti-sa-sirom

Špageti sa sirom


Sastojci:

CAJTNOT-BRZO I LAKO Recepti116500 g špageta
CAJTNOT-BRZO I LAKO Recepti116200 g struganog sira
CAJTNOT-BRZO I LAKO Recepti11650 g maslaca
CAJTNOT-BRZO I LAKO Recepti116malo soli

Priprema:

CAJTNOT-BRZO I LAKO Recepti116Kuhajte špagete u slanoj, kipućoj vodi 20 minuta.

CAJTNOT-BRZO I LAKO Recepti116Ocijedite, prelijte hladnijom vodom pa opet ocijedite.

CAJTNOT-BRZO I LAKO Recepti116Maslac zagrijte, posolite pa u njega stavite špagete da se preprže.

CAJTNOT-BRZO I LAKO Recepti116Nemojte puno miješati.

CAJTNOT-BRZO I LAKO Recepti116Tople špagete rasporedite po zdjelicama i pospite struganim sirom.

CAJTNOT-BRZO I LAKO Recepti116Umjesto špageta možete upotrijebiti i makarone ili neko slično tijesto.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

CAJTNOT-BRZO I LAKO Empty
PočaljiNaslov: Re: CAJTNOT-BRZO I LAKO   CAJTNOT-BRZO I LAKO EmptyNed Nov 06, 2011 5:27 pm

Pečeni makaroni


Pečeni makaroni


Sastojci:

CAJTNOT-BRZO I LAKO Recepti115500 g makarona
CAJTNOT-BRZO I LAKO Recepti115100 g maslaca
CAJTNOT-BRZO I LAKO Recepti115200 g sira
CAJTNOT-BRZO I LAKO Recepti115200 g nasjeckane šunke
CAJTNOT-BRZO I LAKO Recepti115malo soli
CAJTNOT-BRZO I LAKO Recepti115papar

Priprema:

CAJTNOT-BRZO I LAKO Recepti115Kuhajte makarone u slanoj kipućoj vodi najmanje 20 min.

CAJTNOT-BRZO I LAKO Recepti115Ocijedite ih i prelijte hladnijom vodom pa ponovno ocijedite.

CAJTNOT-BRZO I LAKO Recepti115Sir nastružite i izdvojite manji dio za posipanje po makaronima.

CAJTNOT-BRZO I LAKO Recepti115Maslac razmekšajte, umiješajte s makaronima, dodajte nastrugani sir i nasjeckanu šunku, posolite, popapite i promiješajte.

CAJTNOT-BRZO I LAKO Recepti115Cijelu mast prebacite u drugu posudu. Pospite nastruganim sirom i stavite u zagrijanu pećnicu.

CAJTNOT-BRZO I LAKO Recepti115Kad makaroni odozgo porumene, izvadite ih, malo pričekajte da se ohlade i poslužite još tople.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

CAJTNOT-BRZO I LAKO Empty
PočaljiNaslov: Re: CAJTNOT-BRZO I LAKO   CAJTNOT-BRZO I LAKO EmptyČet Dec 01, 2011 11:07 pm

Poljski popečci sa krumpirom




CAJTNOT-BRZO I LAKO Recept_226



Sastojci za 4 osobe

500 g oguljenih krumpira
1 luk, sitno nasjeckan
1 režanj češnjaka, sitno nasjeckan
1 žumanjak, lagano istučen
1 žlica brašna
sol i papar
malo peršina
1 bjelanjak, istučen
ulje

Priprema jela
1. Naribajte krumpir te ga dobro ocijedite.
2.
U veću zdjelu stavite krumpir, luk i češnjak te dobro ocijedite svu
tekućinu. Nakon toga dodajte žumanjak, brašno, sol, papar i peršin. Sve
dobro promiješajte.
3. Na kraju dodajte bjelanjak.

4. Sa šefljom u tavu sa [color:15fb=#018D25 !important]zagrijanim uljem postepeno dodajte pripremljenu smjesu za popečke.
5. Pržite sa obje strane dok popečci ne poprime zlatno-smeđu boju.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

CAJTNOT-BRZO I LAKO Empty
PočaljiNaslov: Re: CAJTNOT-BRZO I LAKO   CAJTNOT-BRZO I LAKO EmptyPet Dec 02, 2011 1:02 am

Kijara, i ti nesto pricas da ne znas da kuhas?!?!?! Ja cu ovdje cesce navracati:)
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

CAJTNOT-BRZO I LAKO Empty
PočaljiNaslov: Re: CAJTNOT-BRZO I LAKO   CAJTNOT-BRZO I LAKO EmptyPet Dec 02, 2011 8:49 pm

Kad imam vremena ,uvek ja kuvam..
Znam mnogo.Keva me naučila...:)
Lepše i lakše je kad neko drugi kuva... lol!










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CAJTNOT-BRZO I LAKO Empty
PočaljiNaslov: Re: CAJTNOT-BRZO I LAKO   CAJTNOT-BRZO I LAKO EmptyNed Feb 12, 2012 4:18 pm

Fenomenalna ideja za iznenadne posete ,naročito ako vas neko poseti sve sa malom decom -kad se ne nadate , tj nemate neke kolače ili sl.
Voća u principu uvek ima ,ili ga ima u obližnjoj prodavnici , dakle ne može brže i lakše -a efektno . Genijalno .

CAJTNOT-BRZO I LAKO 405888_364262393591765_171956199489053_1415664_35772259_n










CAJTNOT-BRZO I LAKO 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CAJTNOT-BRZO I LAKO Empty
PočaljiNaslov: Re: CAJTNOT-BRZO I LAKO   CAJTNOT-BRZO I LAKO EmptySub Feb 25, 2012 4:32 pm

Moj omiljeni fazon koji uvek pali . Možete sada upotrebiti i kompote umesto svežeg voća (koje ionako polako treba eliminisati ) a umesto dinje (kojih sada verovatno i nema -ananas , ili neku zanimljivu staklenu posudu -kojih ima svugde ) Brzo i lako ,i ceo štos je u stvari u estetici ,a ne u sadržaju .

CAJTNOT-BRZO I LAKO 426148_332750670095816_159666184070933_913995_22564104_n










CAJTNOT-BRZO I LAKO 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

CAJTNOT-BRZO I LAKO Empty
PočaljiNaslov: Re: CAJTNOT-BRZO I LAKO   CAJTNOT-BRZO I LAKO EmptySub Feb 25, 2012 4:34 pm

pa meni je taj klinac vazda sa Komsinicom , bane taman kad seciju pocnem da peglam... smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

CAJTNOT-BRZO I LAKO Empty
PočaljiNaslov: Re: CAJTNOT-BRZO I LAKO   CAJTNOT-BRZO I LAKO EmptySub Feb 25, 2012 4:36 pm

brunolino ::
pa meni je taj klinac vazda sa Komsinicom , bane taman kad seciju pocnem da peglam... smehsmeh

A i u vas "zena" pegla?! I u "nas" smehsmeh :rlol:
Nazad na vrh Ići dole
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

CAJTNOT-BRZO I LAKO Empty
PočaljiNaslov: Re: CAJTNOT-BRZO I LAKO   CAJTNOT-BRZO I LAKO EmptySub Feb 25, 2012 4:36 pm

AstrinaKomsinica ::

A i u vas "zena" pegla?! I u "nas" smehsmeh :rlol:

bezbel bona , ja ko ce ako ne mi... :eee:
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

CAJTNOT-BRZO I LAKO Empty
PočaljiNaslov: Re: CAJTNOT-BRZO I LAKO   CAJTNOT-BRZO I LAKO EmptySub Feb 25, 2012 6:14 pm

CAJTNOT-BRZO I LAKO Savrsena-zena-treba-d










coni
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

CAJTNOT-BRZO I LAKO Empty
PočaljiNaslov: Re: CAJTNOT-BRZO I LAKO   CAJTNOT-BRZO I LAKO EmptySub Mar 17, 2012 2:15 am

Popečci od krumpira-malo drugčiji

Sastojci za 4 osobe
4 velika oguljena krumpira
1 luk
2 jaja
100 g brašna
sol i papar
prašak za pecivo
biljno ulje
Priprema jela
1. Naribajte krumpir i luk te dobro ocijedite.
2. Istucite jaja te dodajte krumpir, luk, brašno, sol, papar i prašak za pecivo. Dobro promiješajte.
3. U tavi zagrijte ulje.
4. Sa šefljom postepeno dodajte u tavu smjesu za popečke.
5. Pržite sa obje strane dok popečci ne poprime zlatno-smeđu boju.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

CAJTNOT-BRZO I LAKO Empty
PočaljiNaslov: Re: CAJTNOT-BRZO I LAKO   CAJTNOT-BRZO I LAKO EmptySub Mar 17, 2012 2:17 am

Jednostavna grčka kajgana



CAJTNOT-BRZO I LAKO Recept_131






Sastojci za 2 osobe

ulje
4-5 jaja
1 sitno nasjeckani mladi luk
1 zelena paprika, narezana na manje komadiće
8-10 maslina, narezanih na ploške
50 g mrvljenog feta sira
sol i papar
mediteranski začini po želji

Priprema jela

1. Istucite jaja.

2. Jajima dodajte papriku, luk, masline, sol i papar te po želji začine.

3. Ispecite mješavinu u tavi na malo ulja.

4. Pred kraj dodajte feta sir tako da se malo rastopi.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑


Poslednji izmenio Kijara-brm dana Sub Mar 17, 2012 2:17 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

CAJTNOT-BRZO I LAKO Empty
PočaljiNaslov: Re: CAJTNOT-BRZO I LAKO   CAJTNOT-BRZO I LAKO EmptySub Mar 17, 2012 2:17 am

šTA OVO PO PIČCI OD KROMPIRA ,ŠTA TO SAD ...
CAJTNOT-BRZO I LAKO 356467
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

CAJTNOT-BRZO I LAKO Empty
PočaljiNaslov: Re: CAJTNOT-BRZO I LAKO   CAJTNOT-BRZO I LAKO EmptySub Mar 17, 2012 2:19 am

Zapečeni krumpir s tikvicama



CAJTNOT-BRZO I LAKO Recept_1586







Brzo i lako, a ipak bogato i ukusno pečeno jelo.

Vrijeme pripremanja: 10 minuta • Vrijeme kuhanja: 20 - 25 minuta • Za 2 osobe

Sastojci



250 g kuhanog krumpira, narezanog na ploške
250 g tikvica, narezanih na ploške
2 zgnječena režnja češnjaka
250 ml vrhnja
Svježe mljevena morska sol i crni papar
15 - 30 ml (1 - 2 jušne žlice) nasjeckanog svježeg tarkanja
50 g naribanog vegetarijanskog ementala
Komadić maslaca

Način rada

1. Ploške krumpira i tikvica složite u namazanu posudu za nabujak tako da se preklapaju.
2. U zdjeli pomiješajte zgnječeni češnjak s vrhnjem. Začinite solju i paprom prema ukusu.
3. Umiješajte nasjeckani tarkanj, a zatim time zalijte povrće.
4. Pospite naribanim sirom i razmrvljenim maslacem.
5 .Pecite u prethodno zagrijanoj pećnici na 220°C /plinska pećnica na 7/
oko 20 - 25 minuta, dok se ne skuha i dobije zlatnosmedu boju.
Poslužite vruće.

Prijedlog za serviranje

Poslužite uz hrskavu zelenu salatu i francuski kruh ili lepinje.

Napomena

Slatkim krumpirom zamijenite obične. Umjesto tikvica možete upotrijebiti gljive.
Uzmite vegetarijanski cheddar sir umjesto ementala. Tarkanj možete zamijeniti svježim bosiljkom ili peršinom










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

CAJTNOT-BRZO I LAKO Empty
PočaljiNaslov: Re: CAJTNOT-BRZO I LAKO   CAJTNOT-BRZO I LAKO EmptySub Mar 17, 2012 2:21 am

CAJTNOT-BRZO I LAKO 356467KAD ME ZOVEŠ NA PROBU CAJTNOT-BRZO I LAKO 37260PA DA PROBAM TE PO PIČCI,PRVI PUT ČUJEM DA SE TO JEDE
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

CAJTNOT-BRZO I LAKO Empty
PočaljiNaslov: Re: CAJTNOT-BRZO I LAKO   CAJTNOT-BRZO I LAKO EmptyPon Apr 30, 2012 12:32 pm

S mesom i fetom
Pečene punjene rajčice







CAJTNOT-BRZO I LAKO 0089007.48


Rajčice nisu samo za salatu i umake. Možete ih i
izdubiti i napuniti raznoraznim smjesama te zapeći u pećnici. Predlažemo
smjesu s junetinom, feta sirom, metvicom, cimetom i paprom. Uz jelo
poslužite dobar kruh i još bolje vino. I uživajte!


Upute:

Zagrijte pećnicu na 220 ° C. U loncu, skuhajte rižu.


U međuvremenu, u tavi zagrijte ulje na srednje jakoj vatri, jednu
minutu. Dodajte luk i pirjajte 10 do 12 minuta ili dok lagano porumeni i
omekša. Dodajte mljeveno meso, metvicu, cimet i 1/4 čajne žličice soli
te svježe mljeveni crni papar. Kuhajte pet do šest minuta ili dok
govedina izgubi svoju ružičastu boju, miješajte povremeno. Umiješajte
preostalu sjeckanu metvicu.


Dok se mljeveno meso kuha prepolovite rajčice. Izvadite meso i
sjemenke koje ćete isjeći na daski. Višak izdubljene rajčice spremite za
kasniju upotrebu, a jedan dio pomiješajte s rižom, feta sirom i
dinstanom govedinom. Dobro promiješati dok se ne formira jedinstvena
smjesa.


Napunite izdubljene rajčice. Pecite rajčica 25 do 30 minuta. Izvadite i pospite parmezanom. Ukrasite grančicama metvice.





Sastojci


500 gmljevene junetine
1 šalicariže
2 glaviceluka
2 žlicemaslinovog ulja
malometvice
1/2 žličicecimeta
6 većihrajčica
1/2 šalicefeta sira
maloparmezana
po željisol i papar










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

CAJTNOT-BRZO I LAKO Empty
PočaljiNaslov: Re: CAJTNOT-BRZO I LAKO   CAJTNOT-BRZO I LAKO EmptyPet Maj 18, 2012 10:41 pm

Tjestenina punjena svježim sirom i špinatom



CAJTNOT-BRZO I LAKO Recept_11






Sastojci za 4 osobe
200 g listova lasagna
400 g svježeg kravljeg sira
225 g špinata
2 dl mlijeka
2 režnja češnjaka
400 g rajčice ili pelata iz konzerve
100 g mozarella sira
maslinovo ulje

Priprema jela

1. Zagrijte pećnicu na 180°C. Namastite vatrostalnu posudu sa uljem.
2.
Rasporedite na listove lasagne svježi sir i špinat. Namotajte listove i
nakon toga ih prerežite na pola. Stavite ih u vatrostalnu posudu.
3.
U posebnoj posudi pomiještajte mlijeko, češnjak i rajčice. Stavite na
vatru tako da zavri. Držite na smanjenoj vatri 2-3 minute uz stalno
miješanje. Po želji možete začiniti sa malo soli i papra.
4. Prelijte umak preko narolanih lasagna listova, posipajte sa mozarellom i stavite u zagrijanu pećnicu te pecite 30 minuta.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

CAJTNOT-BRZO I LAKO Empty
PočaljiNaslov: Re: CAJTNOT-BRZO I LAKO   CAJTNOT-BRZO I LAKO EmptyPet Maj 18, 2012 10:49 pm

Sos od visanja
Moj obozavani, predivni i neprevazidjeni sos od visanja!!! Pikantan, mirisan i prelepe boje, uz meso, divljac, pecenje maaa…..kombinacija slatko-kiselkastog sosa i pecenja, u ovom slucaju "zapecenih barkica" je neodoljiv! Dobro, bar meni, probajte i javite utiske :)
Priprema
1
U serpicu staviti kasiku maslaca i dodati visnje, secer, snitu narandze i malo vode.
2
Kuvati na srednjoj temperaturi sve dok visnje ne omeknu ali ne da se raspadnu!!!
3
U jednoj manjoj casi ili loncetu uz dodatak vode izmesati gustin, muskatni orascic, mileram, jogurt i dodati visnjama mesajuci.
4
Vodom regulisati zeljenu gustocu sosa.
5
Servirati uz svezu snitu pomorandze.
Sos od visanja-kolaz
Posluživanje
Uzivajte!!!
Sastojci
Sastojci
500 gr. cepanih visanja 5 kasika secera-ja sam stavila natren tablete i 2 k.secera 2 kasike milerama 2 kasike gustina prstohvat muskatnog orascica vode po potrebi 1 kasika jogurta 1 deblja snita narandze










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
CAJTNOT-BRZO I LAKO Divide10
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





CAJTNOT-BRZO I LAKO Empty
PočaljiNaslov: Re: CAJTNOT-BRZO I LAKO   CAJTNOT-BRZO I LAKO Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
CAJTNOT-BRZO I LAKO
Nazad na vrh 
Strana 1 od 4Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» Dorucak - brzo, zdravo, hranljivo
» Sta je lako, a sta tesko?
» CRTAJMO -LAKO I ZABAVNO .........
» Da li vas je lako izbaciti iz takta?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: KUVANJE I ZAKUVAVANJE :: KUHINJSKE TEME(uopšteno)-
Skoči na: