DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Zasto pljujemo(da budemo ozbiljni malo..).. BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Zasto pljujemo(da budemo ozbiljni malo..).. BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Zasto pljujemo(da budemo ozbiljni malo..)..

Ići dole 
+5
Nut
Astra
Lakota
AstrinaKomsinica
Zana
9 posters
AutorPoruka
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Zasto pljujemo(da budemo ozbiljni malo..).. Empty
PočaljiNaslov: Zasto pljujemo(da budemo ozbiljni malo..)..   Zasto pljujemo(da budemo ozbiljni malo..).. EmptySub Dec 08, 2012 6:19 pm

Kijara-brm ::
debilko ::
ALi ja stvarno ne shatam.
Ljubljenje je isto kao da se pljujemo.
a živote...preimenujte temu..da li volite da se pljujete? [You must be registered and logged in to see this image.]
debi nadmašio si sebe... [You must be registered and logged in to see this image.]

cola ..evo..meni divne teme.... :ajdeeeea5: ..

Govorimo,dakle o pravoj "salivaciji"tj.redovnom i normalnom lucenju pljuvacke...ali ovoga puta kao psiholoskog problema.. cola

Da pojasnim...Salivacija..ili redovno i norm.lucenje pljuvacke je bitan preduslov za obavlj.govora,zvakanje...za olaksanje varenja...i drugih nekih funk...Da bi salivacija mogla da obavi sve te funkcije dnevno se izluci jedan do dva litra pljuvacke dnevno...Ali,rad pljuv.zlezda i sve u vezi toga regulise vegetativni nervni sistem...sto znaci da je fizioloska sfera salivacije tesno povezana sa psihoemotivnim reakcijama...

Psiholoski problemi u vezi sa njom pocinju evo kako..

Sve dok nismo svesni da se u nasim ustima gotovo neprekidno odvija proces salivacije(automatsko gutanje pljuvacke...)..pljuvanje je van domasaja nasih mentalnih projekcija...

Svako od nas je bar jednom u zivotu osetio da mu smeta sopstvena pljuvacka...zar smo jednog coveka videli da pljuje po ulici...a jos ..zar je malo mladog sveta kod kojih je pljuvanje zarazna bolest i u cijim se haoticnim glavama jos mnogo toga nije sredilo...

Sigurna sam . da kada bismo pazljivije pratili lica koja ne mogu da se uzdrze a, da ne pljuju po ulici...tada bismo po izgledu,obliku usana koja se podesavaju prilikom pljuvanja i kojima se pljuvacka oblikuje...po nacinu pljuvanja...po izrazu i crtama lica u tom momentu...izveli jednu pravu korakterologiju u malom...

Pljuvanjem...ja simbolicki povlacim crtu izmedju sebe i sveta...prikrivam nesposobnost za socijalnu komunikaciju i odgovornost,,,
Unistavanjem bez ikakvog razloga..."pljujem" na sve oko sebe zato da bih,prikrio sopstvenu jalovost duha..
...

Dakle...(ima post i pod ovim nazivom.. cola ...)
gorepost

[You must be registered and logged in to see this image.]

nn-lice (nije red da kazem ime..)..''ja pljujem na sve oko sebe kad sam ljut. Na Cigane, Vlast, Državu i Boga. Tako sve pokrijem!..''.. spite ...

Sta kazete vi na sve ovo..??? tongue










[You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji izmenio Nut dana Sub Dec 08, 2012 6:26 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Zana

Zana


Godina : 59
Datum upisa : 30.05.2012

Zasto pljujemo(da budemo ozbiljni malo..).. Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto pljujemo(da budemo ozbiljni malo..)..   Zasto pljujemo(da budemo ozbiljni malo..).. EmptySub Dec 08, 2012 6:25 pm

Pljuvanjem...ja simbolicki povlacim crtu izmedju sebe i sveta...prikrivam nesposobnost za socijalnu komunikaciju i odgovornost,,,
Unistavanjem bez ikakvog razloga..."pljujem" na sve oko sebe zato da bih,prikrio sopstvenu jalovost duha.....


Nut ovo je stvarnost nasha ,na zalost..mada prvo pomislih da se na "pravo pljuvanje" odnosi post.....ae to tek mrzim,one koji pljuju shlajmarice po ulici bih naterala da to polizu sa asfalta..
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Zasto pljujemo(da budemo ozbiljni malo..).. Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto pljujemo(da budemo ozbiljni malo..)..   Zasto pljujemo(da budemo ozbiljni malo..).. EmptySub Dec 08, 2012 6:57 pm

Zana ::
Pljuvanjem...ja simbolicki povlacim crtu izmedju sebe i sveta...prikrivam nesposobnost za socijalnu komunikaciju i odgovornost,,,
Unistavanjem bez ikakvog razloga..."pljujem" na sve oko sebe zato da bih,prikrio sopstvenu jalovost duha.....


Nut ovo je stvarnost nasha ,na zalost..mada prvo pomislih da se na "pravo pljuvanje" odnosi post.....ae to tek mrzim,one koji pljuju shlajmarice po ulici bih naterala da to polizu sa asfalta..

Ne znam na koje si ti mislila..ali se ovo odnosi '' na sve ono sto nazivamo pljuvanjem''..pa samim tim i na ''pravo pljuvanje''..mislim kao ono na slici..(na to sam ja mislila kada sam ovo pisala..pljuvanje kao ogovaranje nije trenutno toliko bitno..postoji post o tome .i to vise njih.a i non stop ''ogovaramo'' cola tako daaa....)
A,aaaaaaaaaaakod nas je i jedno i drugo..i trece veoma zastupljeno..a i naravno ne samo kod nas..

''Ti bi ih naterala da ''polizu''..i ja bih..ali najpre da sve skinu sa sebe.pa tako ''lagano obuveni i obuceni ..da ne kazem ''goli''..neka ih..neka ... spite










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Zasto pljujemo(da budemo ozbiljni malo..).. Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto pljujemo(da budemo ozbiljni malo..)..   Zasto pljujemo(da budemo ozbiljni malo..).. EmptySub Dec 08, 2012 7:02 pm

Ima raznih pljuvanja,nemam sad vremena,ali moram da napisem kratko...najogavnije je pljuvanje po drugome da bi istaknuo sebe ili opet trecu osobu pred kojom pljujemo.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Zana

Zana


Godina : 59
Datum upisa : 30.05.2012

Zasto pljujemo(da budemo ozbiljni malo..).. Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto pljujemo(da budemo ozbiljni malo..)..   Zasto pljujemo(da budemo ozbiljni malo..).. EmptySub Dec 08, 2012 7:06 pm

Astra ::
Ima raznih pljuvanja,nemam sad vremena,ali moram da napisem kratko...najogavnije je pljuvanje po drugome da bi istaknuo sebe ili opet trecu osobu pred kojom pljujemo.


..to je ziva istina..joj,jo5 ja a niko me nishta ne pita...evo necu vishe,Konine mi rechi za spam :rlol:
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Zasto pljujemo(da budemo ozbiljni malo..).. Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto pljujemo(da budemo ozbiljni malo..)..   Zasto pljujemo(da budemo ozbiljni malo..).. EmptySub Dec 08, 2012 7:08 pm

E te sto pljuju po drugima najVOLIdem:))))) A jos kad ih sopstvena hrakotima marne u po usta, eeeeee kompjuter!
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Zasto pljujemo(da budemo ozbiljni malo..).. Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto pljujemo(da budemo ozbiljni malo..)..   Zasto pljujemo(da budemo ozbiljni malo..).. EmptySub Nov 08, 2014 7:32 pm

A pa ima raznih pljuvanja..Ima pljuckanja,onako,podhebavajucih,pa ima pljuvkanja,to je ono izmedju redova sto se provuce, ali strogo kontrolisano,pa onda pljuvanja,kad se to jasno vidi a zatim pljuvacina..e tad ispliva i ono sto se ne bi nikad reklo..
Nazad na vrh Ići dole
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

Zasto pljujemo(da budemo ozbiljni malo..).. Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto pljujemo(da budemo ozbiljni malo..)..   Zasto pljujemo(da budemo ozbiljni malo..).. EmptyNed Maj 03, 2015 2:11 am

Nut ::

nn-lice (nije red da kazem ime..)..''ja pljujem na sve oko sebe kad sam ljut. Na Cigane, Vlast, Državu i Boga. Tako sve pokrijem!..''.. spite ...

Sta kazete vi na sve ovo..???
tongue

da prvo razjasnimo da smo svi mi nekad pljunuli i da ćemo opet to učiniti, nema ga tko nije...to je ono kalsično pljuvamje, mada koliko je moguće treba se suzdržati ili ako se već izvodi, izvesti na taj način da bude neprimjetno i da pri tom ne napravimo đubre oko sebe...

što se tiče ovoga drugaoga pljuvanja, nazvao bih ga revoltiranim pljuvanjem, pa to je po meni nedostatak riješenja za određenu situaciju ili događaj u životu...evo npr. meni se Kolinda, predsjednica HR, uopće ne dopada...i sad što ja imam od toga ako ja nju "pljunem", nemam ništa...ona će i dalje obnašati svoju funkciju,a ja ću "skupljati" pljuvačku u sebi i čekati neki momenat da je "raknem"...pa i ako je raknem, ja ništa nisam dobio...niti sam je slučajno smijenio i neko bolje riješenje tim pljuvanjem donio...kažem to je ponekada nesposobnost pronalaženje riješenje za određenu situaciju i pokazivanja osobnog revolta...sad druga je priča npr. o forumskom pljuvanju...to je netkima ko dobar dan kazati...ok, uživaju u tome...samo koliko li ih je to direktno netkome u oči i nasamao učinilo...?! ali eto sve u svemu to je pojava koja će biti dok je i čovjeka...samo su različiti razlozi pljuvanja...
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Zasto pljujemo(da budemo ozbiljni malo..).. Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto pljujemo(da budemo ozbiljni malo..)..   Zasto pljujemo(da budemo ozbiljni malo..).. EmptyNed Maj 03, 2015 2:26 am

Nekoga osamariti je odraz nemoci....ostanes bez rijeci i onda ruke rade svoje...a pljuvanje,e to je kao taj samar samo jos vise ponizavajuce,ali opet samo dokaz nemoci i nesposobnosti da rijesis nesto rijecima.
Inace mrzim pljuvanje i kao postupak praznjenja usta,a tek ciljano.
Sto rece Bruno...bas nista ne postignes time,na momenat posramis nekoga,ti se spustis na neki nedolican nivo,a sve ostalo nakon te minute ostaje isto.
Simbolicno receno,pljuvanje po nekome je zaista podlost...dizanje sebe na stetu drugoga....mizerno.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

Zasto pljujemo(da budemo ozbiljni malo..).. Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto pljujemo(da budemo ozbiljni malo..)..   Zasto pljujemo(da budemo ozbiljni malo..).. EmptyNed Maj 03, 2015 2:37 am

pa nisam nikada došao u tu situaciju da netkoga pljunem...to mi je zadnje nešto...prje okrenem glavu i odem...ono, mizerija...ali dobro, netko u tome vidi "riješenje"...ja ne...
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Zasto pljujemo(da budemo ozbiljni malo..).. Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto pljujemo(da budemo ozbiljni malo..)..   Zasto pljujemo(da budemo ozbiljni malo..).. EmptyNed Maj 03, 2015 2:42 am

brunolino ::
pa nsiam nikada došao u tu situaciju da netkoga pljunem...to mi je zadnje nešto...prje okrenem glavu i odem...ono, mizerija...ali dobro, netko u tome vidi "riješenje"...ja ne...
..

Mislim,da se danas ta stvar,''pljuvati nekoga''zapravo,pljunuti nekoga ,dogadja sve redje..To nema vise , efekta..preslo se na ''ostrije metode ubedjivanja''... smehsmeh ..nozevi,pajseri,batina,pistolji,bombe..i ostala skalamerija..
Pljuvanje  se smatra blagim oblikom agresije prema drugome.. zlz ...
Mozda jos samo deca..

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

Zasto pljujemo(da budemo ozbiljni malo..).. Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto pljujemo(da budemo ozbiljni malo..)..   Zasto pljujemo(da budemo ozbiljni malo..).. EmptyNed Maj 03, 2015 2:48 am

Nut ::


Mislim,da se danas ta stvar,''pljuvati nekoga''zapravo,pljunuti nekoga ,dogadja sve redje..To nema vise , efekta..preslo se na ''ostrije metode ubedjivanja''... smehsmeh ..nozevi,pajseri,batina,pistolji,bombe..i ostala skalamerija..
Pljuvanje  se smatra blagim oblikom agresije prema drugome.. zlz ...
Mozda jos samo deca..


događa se rijeđe, mada još ima jačinu, naročito kada netkoga "rakneš" pred njenim ili njegovim...auuuuuuuaaaaaa onda...nasamo ok, u pravu si...mada kako god to je Bullshit... :948208144:
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Zasto pljujemo(da budemo ozbiljni malo..).. Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto pljujemo(da budemo ozbiljni malo..)..   Zasto pljujemo(da budemo ozbiljni malo..).. EmptyNed Maj 03, 2015 7:46 am

To je uvek bila zabava romske populacije










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Zasto pljujemo(da budemo ozbiljni malo..).. Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto pljujemo(da budemo ozbiljni malo..)..   Zasto pljujemo(da budemo ozbiljni malo..).. EmptyNed Maj 03, 2015 9:03 am

Zašto pljujemo ? Nemam pojma ,verovatno na taj način izražavamo bes, gađenje ,prezir ,a opet se uzdržavamo od primene sile .
Nešto kao balkanski "udarac rukavicom" .
Neki opet imaju tu naviku ,nevezano za značenje ,verovatno se osećaju bolje kad "pročiste" disajne puteve.
Među decom je postojala i sportska disciplina "pljuvanje u dalj " .
E to je onda zbog -prestiža.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Zasto pljujemo(da budemo ozbiljni malo..).. Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto pljujemo(da budemo ozbiljni malo..)..   Zasto pljujemo(da budemo ozbiljni malo..).. EmptyNed Maj 03, 2015 4:40 pm

Danubius ::

Neki opet imaju tu naviku ,nevezano za značenje ,verovatno se osećaju bolje kad "pročiste" disajne puteve.
Aha.Ubrzo se udave u istoj.
Ko razume svatiće.  :948208144:










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Gost
Gost
Anonymous



Zasto pljujemo(da budemo ozbiljni malo..).. Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto pljujemo(da budemo ozbiljni malo..)..   Zasto pljujemo(da budemo ozbiljni malo..).. EmptyNed Avg 16, 2015 11:51 am

Nut ::


Pljuvanjem...ja simbolicki povlacim crtu izmedju sebe i sveta...prikrivam nesposobnost za socijalnu komunikaciju i odgovornost,,,
Unistavanjem bez ikakvog razloga..."pljujem" na sve oko sebe zato da bih,prikrio sopstvenu jalovost duha..
...


Pričajući o verbalnom pljuvanju ovo bi bila suština. Nemoć i nesposobnost. Ja to drugačije ne vidim.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Zasto pljujemo(da budemo ozbiljni malo..).. Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto pljujemo(da budemo ozbiljni malo..)..   Zasto pljujemo(da budemo ozbiljni malo..).. EmptyUto Sep 29, 2015 11:29 am

Ne pljujem al' obožaJem da reknem štogod na glupos'.

rasta

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Zasto pljujemo(da budemo ozbiljni malo..).. Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto pljujemo(da budemo ozbiljni malo..)..   Zasto pljujemo(da budemo ozbiljni malo..).. Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Zasto pljujemo(da budemo ozbiljni malo..)..
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Zasto odustajemo...?
» ZENE - kroz istoriju
» Malo i o KUPATILU ...
» Zasto se burme nose na domalom prstu ?
» Zasto se u istoriji najvise uci o politici i ratovima?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na: