DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Zasto se burme nose na domalom prstu ? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Zasto se burme nose na domalom prstu ? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Zasto se burme nose na domalom prstu ?

Ići dole 
+9
Blebetalo
lollypop
ZoxZoja
Kijara-brm
Danubius
Samouka
Najgora
dusicaa
Lakota
13 posters
AutorPoruka
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Zasto se burme nose na domalom prstu ? Empty
PočaljiNaslov: Zasto se burme nose na domalom prstu ?   Zasto se burme nose na domalom prstu ? EmptyPet Jul 19, 2013 7:44 pm

Zašto se burma nosi na domalom prstu?



Ponosni mladenci u skoro svim kulturama na ceremoniji venčanja razmenjuju prstenje, tako što ga jedno drugom stavljaju na domali prst. Međutim, malo ko zna zašto je to tako.
[You must be registered and logged in to see this image.]




Znate li zašto se venčani prsten nosi baš na četvrtom prstu? Stari Egipćani verovali su da upravo iz ovog prsta vodi jedna žila pravo do srca, dok su drugi smatrali da na domalom prstu burma najmanje smeta. Ipak, jedna kineska legenda nudi baš simpatično objašnjenje.

- Palčevi predstavljaju roditelje.

- Kažiprsti predstavljaju vašu braću i sestre.

- Srednji prsti predstavljaju vas same.

- Domali prst predstavlja vašeg partnera.

- Mali prst predstavlja decu.


Foto-ilustracija: Resimbul.com

Spojite ruke dlanom o dlan, a zatim srednje prste sjedinite na način kako je prikazano na slici.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Pokušajte da razdvojite palčeve (roditelji). Razdvajaju se, jer oni ne bi trebalo da žive s vama večno. Ponovo ih spojite.

Pokušajte da razdvojiti kažiprste (braća i prijatelji). Otvaraju se, jer oni odlaze svojim životnim putem.

Pokušajte da razdvojite male prste (deca). Odvajaju se, jer deca rastu i odlaze. Ponovo ih spojite.

Konačno, pokušajte da razdvojite domale prste (ljubavni partneri) i iznenadićete se. Ovo je nemoguće izvesti. Dvoje su sudbinski vezani do zadnjeg dana života i zato se venčani prsten nosi baš na tom prstu.
medio.rs
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

Zasto se burme nose na domalom prstu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto se burme nose na domalom prstu ?   Zasto se burme nose na domalom prstu ? EmptyPet Jul 19, 2013 8:43 pm

Lakota ::

Konačno, pokušajte da razdvojite domale prste (ljubavni partneri) i iznenadićete se. Ovo je nemoguće izvesti. Dvoje su sudbinski vezani do zadnjeg dana života i zato se venčani prsten nosi baš na tom prstu.
medio.rs
A kako se onda objasnjavaju toliki razvodi ????


Poslednji izmenio dusicaa dana Pet Jul 19, 2013 10:34 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Najgora

Najgora


Datum upisa : 19.07.2013

Zasto se burme nose na domalom prstu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto se burme nose na domalom prstu ?   Zasto se burme nose na domalom prstu ? EmptyPet Jul 19, 2013 9:09 pm

Kao da je bitno gde se nosi prsten.
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Zasto se burme nose na domalom prstu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto se burme nose na domalom prstu ?   Zasto se burme nose na domalom prstu ? EmptyPet Jul 19, 2013 9:13 pm

Meni je pričica bila zanimljiva i pomalo romantična. E sad, što smo ubili romantiku i ne nosimo simbole to  je druga tema. Naravno da se slažem da prsten i burma ne znače ništa.
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Zasto se burme nose na domalom prstu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto se burme nose na domalom prstu ?   Zasto se burme nose na domalom prstu ? EmptyPet Jul 19, 2013 9:29 pm

Ovi sto nisu romanticni,nista da ne pitaju  :zubi3: ..bas je slatka prica Zasto se burme nose na domalom prstu ? 460727
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Zasto se burme nose na domalom prstu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto se burme nose na domalom prstu ?   Zasto se burme nose na domalom prstu ? EmptyPet Jul 19, 2013 10:29 pm

Bez palca se ne može ništa hvatati, pridržati (to znaju i majmuni ,i oni ga koriste ,najvažniji prst )
Nepismeni njime potvrđuju identitet .
Kažiprst-njime pokazujemo ,pretimo ...glasamo .....
Srednji ,veoma važan ....flipp

Mali ...neki (muškarci )na njemu gaje dugačak nokat (valjda za čačkanje ušiju) ,a vrlo je potreban kada pokazujemo koliko smo seljaci kada pijemo neko otmeno piće -pa ga "otpečimo" (i dame i gospoda) ziveli1 

Domali ne služi nizašta ,nije važan ,pa hajd * ,da se natakne nešto ,da i on za nešto posluži.

slamka










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Zasto se burme nose na domalom prstu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto se burme nose na domalom prstu ?   Zasto se burme nose na domalom prstu ? EmptyPet Jul 19, 2013 11:45 pm

Lakota ::
Ovi sto nisu romanticni,nista da ne pitaju  :zubi3: ..bas je slatka prica Zasto se burme nose na domalom prstu ? 460727
Priča je lepa i romantična,a real je ovo što je Danny napisao...:zubi3: 










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Zasto se burme nose na domalom prstu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto se burme nose na domalom prstu ?   Zasto se burme nose na domalom prstu ? EmptySub Nov 21, 2015 5:01 pm

Danubius ::
Bez palca se ne može ništa hvatati, pridržati (to znaju i majmuni ,i oni ga koriste ,najvažniji prst )
Nepismeni njime potvrđuju identitet .
Kažiprst-njime pokazujemo ,pretimo ...glasamo .....
Srednji ,veoma važan ....flipp

Mali ...neki (muškarci )na njemu gaje dugačak nokat (valjda za čačkanje ušiju) ,a vrlo je potreban kada pokazujemo koliko smo seljaci kada pijemo neko otmeno piće -pa ga "otpečimo" (i dame i gospoda) ziveli1 

Domali ne služi nizašta ,nije važan ,pa hajd * ,da se natakne nešto ,da i on za nešto posluži.

slamka

Šefe nešto ovako neromantično ni ja ne bih smislila a kamo li napisala. A sebe smatam ekstra neromantičnom.

Ali da ostanem u temi pa da dopričam i zašto burma a ne lančić, narukvica, broš ili neki sličan deo nakita. Burma odnosno krug je simbol večnosti. Zlato od kog de pravi (žuto) je materijal koji ne gubi na vrednosti, ne rđa i ne propada. Vezuje se i za Sunce koje je izvor života takođe. Tako da je zlatni krug simbol večnosti i trajnosti.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
lollypop

lollypop


Datum upisa : 02.12.2010

Zasto se burme nose na domalom prstu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto se burme nose na domalom prstu ?   Zasto se burme nose na domalom prstu ? EmptySub Nov 21, 2015 7:33 pm

Trenutno nosim dve burme. Jednu na srednjem i jednu na domalom prstu. Ne pitajte kako i zašto- jedna je trenutno aktuelna kao verenička, a za drugu sam emotivno vezana još od ranije pa mi žao da je skinem.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Zasto se burme nose na domalom prstu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto se burme nose na domalom prstu ?   Zasto se burme nose na domalom prstu ? EmptySub Nov 21, 2015 9:45 pm

Baš sam zadovoljan onim što sam napisao kao odgovor na ovu temu (gore,iako me Zox odmah ocrni kao "neromantičnog"  ) .  gib5
Burma nije ništa drugo ,nego simbolični "okovi" ,i ne razumem zašto su neki (naročito žene ) tako vezane za taj zlatni kružić? 
Može da se nosi i u nosu ,ako brak ne valja ,može da vredi 5000 eu ,a mogao ga je praviti i sam "Tiffany" ,to ne menja ništa , ako je brak pun truleža - 
A "domali" ,pa "desna ruka" ,to je verovatno samo običajni stereotip ,bez posebnog značenja .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Zasto se burme nose na domalom prstu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto se burme nose na domalom prstu ?   Zasto se burme nose na domalom prstu ? EmptySub Nov 21, 2015 9:52 pm

Šefe nisam te "okarakterisala" dala sam ti jedan suFtilan komplimenaT. Što ti takav kakav si nisi ukapirao grmi


Inače suština burme i jeste da pokaže okolini ali i da nosioca/nosilicu (ili je nosilja, Nože me sakloni to k'o kokoška da je zvuči) podseti da su "okovani". A šta će od tog "zatvora" u kom su napraviti do njih je.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Zasto se burme nose na domalom prstu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto se burme nose na domalom prstu ?   Zasto se burme nose na domalom prstu ? EmptySub Nov 21, 2015 9:53 pm

Sve ste u stanju da userkate....brak ako ne vrijedi djaba i djeca u njemu...znaci ne pravimo djecu....burma jeste lijep simbol zajednice i zasto da se ne nosi....ona ne garantuje ni srecu ni uspjeh...simbolizuje ljubav....ako je nestane nije do burme ni do prsta...do vas je.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

Zasto se burme nose na domalom prstu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto se burme nose na domalom prstu ?   Zasto se burme nose na domalom prstu ? EmptySub Nov 21, 2015 10:26 pm

Ne nosim više burmu, pukla je, nije mi se dalo popravljati je. Moj je muž ne nosi, mislim čak već posle prve godine braka. Žuljala ga oko vrata :brdski2:
Šalim se, bila nepraktična zbog posla.
A to što ja moju ne nosim, mislim da niko nije ni primetio, a ni ne utiče ninašta, verujte :brdski2:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Blebetalo

Blebetalo


Datum upisa : 08.01.2011

Zasto se burme nose na domalom prstu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto se burme nose na domalom prstu ?   Zasto se burme nose na domalom prstu ? EmptySub Nov 21, 2015 10:31 pm

Sibila_ ::
a ni ne utiče ninašta, verujte :brdski2:

Jest vala,ko vara vara i sa burmom,ko ne vara ne vara ni bez burme :brdski2:
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

Zasto se burme nose na domalom prstu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto se burme nose na domalom prstu ?   Zasto se burme nose na domalom prstu ? EmptySub Nov 21, 2015 10:36 pm

Blebetalo ::
Sibila_ ::
a ni ne utiče ninašta, verujte :brdski2:

Jest vala,ko vara vara i sa burmom,ko ne vara ne vara ni bez burme :brdski2:

I kome traje, traje i sa i bez burme... ;) tako da...Imam slobodne prste za drugo prstenje :brdski2:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Zasto se burme nose na domalom prstu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto se burme nose na domalom prstu ?   Zasto se burme nose na domalom prstu ? EmptySub Nov 21, 2015 10:37 pm

Ne nosimo ni mi burme,ali nisam pristalica ocrnjavanja burmi.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin


Datum upisa : 13.09.2013

Zasto se burme nose na domalom prstu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto se burme nose na domalom prstu ?   Zasto se burme nose na domalom prstu ? EmptySub Nov 21, 2015 10:38 pm

Ja je nosim i istom se ponosim! brdski










Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

Zasto se burme nose na domalom prstu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto se burme nose na domalom prstu ?   Zasto se burme nose na domalom prstu ? EmptySub Nov 21, 2015 10:41 pm

Astra ::
Ne nosimo ni mi burme,ali nisam pristalica ocrnjavanja burmi.

Nikako!
To je divan simbol povezanosti, braka kao osnovne institucije društva. Veze koja treba da da potomstvo, nastavak vrste...
No, zaista ne garantuje ništa, kao ni papir i potpis. Sve je do nas!










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Zasto se burme nose na domalom prstu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto se burme nose na domalom prstu ?   Zasto se burme nose na domalom prstu ? EmptySub Nov 21, 2015 10:48 pm

Molim da se moji postovi ne shvate kao ocrnjivanje burmi i institucije koju predstavljaju. Ja jesam neromantična ali sam isto tako i konzervativna kad su neke stvari u pitanju. Nošenje burme i njihova simbolika su jedna od tih konzervativnosti. Ako sam rekla da je burma "okov" to ne znači da sam je proglasila smrtnom kaznom (nisam ja Šef ipak). Okov drži bure da vino ne iscuri ako ćete jednu totalno neromantiš metaforu.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag
Black Wizard


Godina : 49
Location : Crne Dveri
Humor : S' vremena na vreme
Datum upisa : 15.12.2016

Zasto se burme nose na domalom prstu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto se burme nose na domalom prstu ?   Zasto se burme nose na domalom prstu ? EmptyPon Apr 10, 2017 11:28 pm

Zato što su ostali ko ćevapi smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
Sponsored content





Zasto se burme nose na domalom prstu ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto se burme nose na domalom prstu ?   Zasto se burme nose na domalom prstu ? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Zasto se burme nose na domalom prstu ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Kakvu nam poruku nose pokloni
» Zasto odustajemo...?
» Zasto pljujemo(da budemo ozbiljni malo..)..
» Zasto se u istoriji najvise uci o politici i ratovima?
» ZASTO JE SVE LAKSE NAPISATI MAILOM ILI RECI PREKO TELEFONA?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ĆASKAONICA /DEBATNI KLUB :: O LJUBAVI I SMEŠNIM POKRETIMA :: LJUBAV I DRUGI ZLOČINI :: ROMANTIKA-
Skoči na: