DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća...........

Ići dole 
+35
el_vibrador
Blebetalo
Mima65
brunolino
Lakota
srculence
~Mallena
Auror@
Kijara-brm
Gothic
Wanda
promaja
Buflon
Lena **
tvrtko
Sibila_
AstrinaKomsinica
Lada^ki
debilko
@GaZdarica@
Samouka
zirafa
Najda M.
nezaborav
daca
sonia
cojle
Doktor Zo
Lily
EAGLE
Harite
neiskusan
malena debeljuca
Krupljanka
Danubius
39 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća...........   ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 EmptyNed Sep 28, 2008 5:00 pm

First topic message reminder :

SLAVA-jednog trenutka ste na vrhu, svi znaju za vas, a onda.....Hajde da se na ovom mestu prisetimo onih koji su u jednom trenutku bili megapopularni , čak i na svetskom nivou , a kasnije potpuno nestali iz javnog života ...Zanimljivo bi bilo da imamo i neki svežiji podatak, gde su i šta rade danas ... 55555










[You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji izmenio danubius dana Sre Avg 26, 2009 7:28 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
nezaborav




Datum upisa : 20.04.2011

ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća...........   ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 EmptyPet Apr 22, 2011 11:31 pm

Ko se još seća Mahira Paloša i pesme " Spavaj cvete moj",
Grupe " Ciciban" i pesme " Dođi mi na čaj",
Grupe " 4 M"i pesme " Dobar dan"
Dalibora Bruna,
Radmile Mikić?
:klavir:
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي



Datum upisa : 23.03.2008

ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća...........   ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 EmptyPet Apr 22, 2011 11:38 pm




[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
EAGLE




Datum upisa : 04.08.2010

ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća...........   ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 EmptyPet Apr 29, 2011 6:40 pm



Nazad na vrh Ići dole
neiskusan
Sasvim običan lik



Datum upisa : 17.01.2010

ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća...........   ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 EmptySub Jul 02, 2011 4:07 pm

Nazad na vrh Ići dole
Najda M.




Datum upisa : 06.03.2011

ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća...........   ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 EmptyPet Jul 15, 2011 1:28 am

Nazad na vrh Ići dole
http://emina-utrenusna.blogspot.com/
Najda M.




Datum upisa : 06.03.2011

ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća...........   ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 EmptyPet Jul 15, 2011 1:48 am

Nazad na vrh Ići dole
http://emina-utrenusna.blogspot.com/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća...........   ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 EmptySub Avg 06, 2011 9:53 am

Sećate se "SNEKI" ? [You must be registered and logged in to see this image.]









SNEŽANA BABIĆ NE IZLAZI IZ ROZE HALJINE




Subota, 6. Avgust, 2011.|




Snežana Babić već mesecima ne izlazi iz iste roze haljine, koja joj, priznajemo, dobro stoji







[You must be registered and logged in to see this image.]


Vreme da se presvuče.
Sneki Babić već nekoliko meseci unazad možemo videti u istoj kreaciji - roze haljinici.

Jeste da dugonogoj pevačici sve odlično stoji, makar navukla na sebe i običan džak, ali ne treba baš preterivati.

Da se Sneki baš zaljubila u svoju toaletu, može se hronološki
ispratiti. Premijerno ju je prošetala početkom godine kod Lee Kiš, potom
je na red stigla televizija DM sat i emisija „Promocija“, dok je treću
sreću njena roze ljubimica doživela u emisiji „Kad padnu maske“ Siniše
Medića na Televiziji BN. Voditelj je tada bio džentlmen, pohvalio je
Snekinu „opet-roze“ haljinicu, i taman smo pomislili da je samo to
čekala, pa da je promeni, kad, eto ti je nedavno na nastupu...

Sva je prilika da je neće uskoro spakovati u ormar.
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
zirafa
Vitez od reči



Datum upisa : 29.03.2010

ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća...........   ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 EmptyUto Avg 09, 2011 5:59 pm

Nazad na vrh Ići dole
zirafa
Vitez od reči



Datum upisa : 29.03.2010

ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća...........   ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 EmptyUto Avg 09, 2011 6:04 pm

Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća...........   ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 EmptyUto Avg 09, 2011 6:05 pm

Nazad na vrh Ići dole
zirafa
Vitez od reči
zirafa


Godina : 68
Datum upisa : 29.03.2010

ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća...........   ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 EmptyUto Avg 09, 2011 6:19 pm

Nazad na vrh Ići dole
zirafa
Vitez od reči
zirafa


Godina : 68
Datum upisa : 29.03.2010

ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća...........   ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 EmptyUto Avg 09, 2011 6:21 pm

Nazad na vrh Ići dole
@GaZdarica@

@GaZdarica@


Godina : 49
Location : malo Bosna, malo Vojvodina
Datum upisa : 21.07.2011

ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća...........   ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 EmptyUto Avg 09, 2011 9:11 pm

Boney M

Boney M. (читај: Бони ем) су диско група коју је створио немачки музички продуцент Франк Фаријан. Састав је каријеру започео 1975. у Западној Немачкој. Чланови су му били Јамајчанке Лиз Мичел и Марша Берет, Мејзи Вилијамс са Монтсерата и Боби Ферел са Арубе.

Франк Фаријан је певао мушки вокал у студију, док је Боби Ферел певао на живим наступима. Године 1978. Фаријан је интервјуу навео да ни Мејзи Вилијамс није певала у студијским верзијама албума. На концертима су певала сва четири члана састава, којима су помагали пратећи певачи.

Највећу популарност имали су током диско ере крајем 1970-их. Највећи хитови су им били: Daddy Cool, Sunny, Ma Baker, Belfast, Rivers of Babylon, Brown Girl in the Ring, Rasputin, Gotta Go Home, El Lute..

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća...........   ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 EmptyUto Avg 30, 2011 11:10 pm

Lifestyle  - Jel' se sećate


Boris Bizetić


Jedini iskreni parodičar naše zemlje, čovek koji je
svojim duhovitim pesmama i spotovima uveseljavao naciju, Boris Bizetić,ukratko nam je rekao kako živi i čime se danas bavi.


– Pišem autobiografsku knjigu. Zapeo sam da se sećam iz sve snage. Biće tu detalja iz privatnog života, od ranog detinjstva do moje pedesete godine. Danas su u muzici žanrovi pomešani, kao da je u pitanju parodija kojom sam se ja svojevremeno bavio s „Rokerima s Moravu“.


- Porodični život mi izgleda ovako: moja žena Magdalena je stalni
konsultant, ćerka Anita režira i montira moje spotove i emisije, a druga ćerka Doris snima i muzički producira moje kantautorske albume. Zet Džo brine se o mom sajtu i zajedno sa mnom gleda fudbalske prenose. Moja unuka Anabela nedavno je savladala hodanje, vrlo je šarmantna i nagoveštava pravog čoveka. Ostao sam verni sakupljač svetske muzike i gledač filmova.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Krupljanka

Krupljanka


Godina : 57
Location : Beograd
Datum upisa : 13.04.2009

ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća...........   ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 EmptyUto Avg 30, 2011 11:22 pm

Jadranka Stojaković u bolnici
 

Slavna kantautorka bivše Jugoslavije Jadranka Stojaković primljena je
prije nekoliko dana u Kliniku za neurologiju Kliničkog centra (KC)
Banjaluka zbog otežanog kretanja.

Kako su nam  potvrdili iz KC Banjaluka, stanje Stojakovićeve je trenutno zadovoljavajuće.

"Prije nekoliko dana hospitalizovana je slavna kantautorka Jadranka
Stojaković radi otežanog kretanja. Teškoće pri hodu su nastale prije
dvije godine, te je bilo neophodno hospitalizovati pacijentkinju kako bi
se uradile sve dijagnostičke procedure. U toku su dijagnostičke i
terapijske procedure, a stanje pacijentkinje je trenutno
zadovoljavajuće", saopšteno je iz KC Banjaluka.

Stojakovićeva je izrazila veliku zahvalnost osoblju Klinike za
neurologiju i istakla da je veoma zadovoljna uslugama koje pružaju u KC
Banjaluka.

Stojakovićeva se nakon 23 godine života u Japanu u martu vratila u BiH.

"Što se tiče života u Japanu, to je iza mene. Nadam se da ću, ako mi to
zdravstveno stanje dozvoli, odlaziti u Japan da bi tamo promovisala
našu kulturu, kao što sam godinama ovdje prezentovala kulturu Japana.
Ali, tamo se više neću vratiti da živim", izjavljivala je Stojakovićeva
po povratku u BiH.

Čuvena jugoslovenska kantautorka je nakon više od dvije decenije
provedene u Japanu i pored narušenog zdravstvenog stanja sjajne koncerte
održala u Beogradu i Sarajevu.

Koncert koji je održala u Sarajevu takođe je bio nešto kraći u odnosu na njene ranije nastupe upravo zbog problema s kičmom.

Stojakovićeva je počela muzičku karijeru u rodnom Sarajevu i ubrzo
postala poznata u cijeloj bivšoj Jugoslaviji i šire. Diplomirala je na
Likovnoj akademiji u Sarajevu. Tokom kasnih sedamdesetih godina počela
je da se bavi obradom bosanskih sevdalinki i starih gradskih ljubavnih
pjesama u novom muzičkom aranžmanu.
Nazad na vrh Ići dole
Krupljanka

Krupljanka


Godina : 57
Location : Beograd
Datum upisa : 13.04.2009

ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća...........   ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 EmptyUto Avg 30, 2011 11:22 pm

Jadranka Stojaković prkosi nedaćama koje život nosi

       
           
           
           
           
       
           
           
           
           Jadranka Stojaković: Dobiću i ovu bitku!

       
           
           
           
           
       
           
           
           
           
           Istrajna - Jedna od najvećih muzičkih zvezda
bivše SFRJ, uz čije su balade „Što te nema", „Sve smo mogli mi", „Ima
neka tajna veza" odrastale generacije, danas živi prikovana za
invalidska kolica, bez stana i primanja

           
           
           
           
       
           
           
           
           
           
           
               
                   
                   
IPAK OPTIMISTA... Jadranka Stojaković

Jedna
od najvećih muzičkih zvezda bivše SFRJ Jadranka Stojaković danas
preživljava najteže trenutke u životu, prikovana za invalidska kolica,
bez stana i novčanih primanja!

Nekad popularna kantautorka, uz čije su nezaboravne balade „Što te nema", „Sve smo mogli mi", „Ima neka tajna veza" odrastale generacije mladih, već mesec dana nalazi se na lečenju u banji Slatina kod Laktaša zbog teškog oboljenja moždanog neurona, prouzrokovanog povredom u Japanu prošle godine.

- Pre godinu i po dana imala sam koncert u Tojoti
na kojem sam se slučajno okliznula i pala. Posle toga mesec dana nisam
bila u stanju normalno da hodam. Tek kasnije sam saznala da je prilikom
tog pada došlo i do nekakve povrede vratnih pršljenova. Pomoću raznih terapija i vežbi borim se da ponovo stanem na noge. Međutim, pre nekoliko dana doživela sam novi peh kada sam se okliznula u kupatilu i ponovo ovredila isto mesto. Sada više nisam u stanju da se oslonim na noge i vezana sam za invalidskih kolica - priča proslavljena umetnica u potresnoj ispovesti za Press RS.

Stan - napuštena imovina

Jadranka, rođena Sarajka, posle 23 godine života i rada u Japanu odlučila je da se vrati u domovinu.
-
U Japan sam otišla 1988. nakon spleta neverovatnih okolnosti. Naime, za vreme održavanja Olimpijskih igara u Sarajevu 1984. svakog dana bila sam angažovana na platou ispred „Skenderije". Moja muzika se dopala jednom japanskom novinaru i on je kupio moju ploču. Kad su moje pesme čuli u Japanu, usledio je poziv da gostujem na Internacionalnom festivalu koji je organizovala njihova komunistička partija. Pošto su se moji nastupi svideli japanskoj publici, usledilo je još nekoliko poziva za gostovanje da bih konačno polovinom 1988. iz čuvene japanske „Tošibe" dobila pismo u kojem mi nude da snimim album u njihovoj produkciji i potpišem trogodišnji ugovor. Malo pomalo, u Japanu sam ostala više od dve decenije - priča naša sagovornica.
Ucena TV producenta

Među lošim iskustvima iz Japana svakako je i ucena TV producenta koji je početkom rata u bivšoj SFRJ zahtevao od nje da radi i kao politički komentator.

- Veliki šok takođe sam doživela početkom 1992. kad su
Japanci tražili da na njihovoj televiziji objašnjavam ko su Milošević,
Tuđman i Izetbegović. Pošto nisam htela, rekli su mi da napustim zemlju!
Međutim, pasoš mi je bio potpuno čekiran, tako da tada nisam mogla da odem iz Japana - kaže Stojakovićeva.


Iako je i tamo napravila zapaženu karijeru i doživela mnoge lepe trenutke, sredinom aprila ove godine rešila je da se zauvek vrati u svoj rodni grad.

Međutim, stan u kojem je pre rata živela tamošnje vlasti su još početkom 1992. proglasile za napuštenu imovinu, koja je do danas već dva puta menjala vlasnika.

- U Japanu sam bila potpuno izolovana od
događaja u bivšoj Jugoslaviji i uopšte nisam znala da je potrebno da
predam zahtev za povrat stana. Iako su mi brojni prijatelji još iz
predratnih vremena obećali da će učiniti sve ne bih li dobila drugi stan
u Sarajevu, makar na privremeno korišćenje, sve je još uvek neizvesno. USlatini imam zagarantovan boravak do sredine avgusta, a potom ću videti šta i kako dalje - kaže Stojakovićeva.

Serija nesrećnih događaja

Slavna umetnica, za koju je manje poznato da je završila likovnu akademiju i da se bavi i slikarstvom, u svom rodnom gradu takođe još nije uspela da reguliše i druga važna statusna pitanja, tako da živi i bez ikakvih novčanih primanja!

- Nedavno sam primljena u Udruženje likovnih umetnika BiH i obećali su mi da ću dobiti nekakvu penziju. Dok se to ne
dogodi, nemam ni krova nad glavom, ali ni bilo kakvih primanja. Prava serija nesrećnih događaja koji su me zadesili ove godine upotpunjena je pre mesec dana kad su mi lopovi u jednom hotelu u Laktašima iz sobe ukrali laptop u kojem su se nalazile brojne snimljene pesme, materijali iz biografije, rukopis knjige koju sam počela da pišem, grafike koje sam crtala, ali i muzika koju sam pravila za film Mladena Mitrovića - priča
nam ova hrabra žena.

Šok zbog zemljotresa

Od upečatljivijih slika koje nosi iz Japana, Jadranka ističe šok koji je
doživela prilikom katastrofalnog zemljotresa, nekoliko dana pre njenog povrataka u BiH:

- Zemljotres koji je zadesio Japan predstavlja
najstrašnije iskustvo u mom životu. Zgrade su se doslovno sudarale,
zemlja se otvarala, vodovodne cevi su iskakale iz zemlje!


Međutim,uprkos brojnim nedaćama, ona još uvek nije izgubila ništa od
prepoznatljive vedrine i optimizma koji su je oduvek krasili. Ipak, u
najtežim trenucima nisu je zaboravili brojni prijatelji s muzičke scene
koji je poslednjih dana zovu i pitaju kako mogu da joj pomognu.
-
Nedavno su me zvali Zdravko Čolić i Kornelije Kovač. Mnogi obični ljudi i prijatelji iz mladosti takođe mi se javljaju i pitaju za zdravlje. Od nadležnih iz institucija ove zemlje još uvek niko nije zvanično
kontaktirao sa mnom. Ali uvek sam bila veliki borac i verujem da ću i iz ove bitke izaći kao pobednik - kaže Jadranka Stojaković.
Nazad na vrh Ići dole
@GaZdarica@

@GaZdarica@


Godina : 49
Location : malo Bosna, malo Vojvodina
Datum upisa : 21.07.2011

ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća...........   ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 EmptySre Avg 31, 2011 12:26 am

Seid Memić Vajta

Seid Memić Vajta, poznati jugoslovenski i bosanski pjevač i zabavljač, rođen je 8. marta 1950. godine u Travniku iz kojeg je i njegov prvi rock bend "Extra 2000". Nadimak Vajta dobio je po liku kapetan Vajta iz filma "Doživljaji kapetana Vajta", kojeg je glumio Gary Cooper.

Godine 1981. nastupa na Euroviziji s pjesmom "Leila" i osvoja 15 mjesto. Po mnogima jedan od najzanimljivijih jugoslovenskih i bosanskih pjevača. Vodio je i nagradjivanu dječju emisiju "Nedeljni zabavnik"
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća...........   ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 EmptySre Avg 31, 2011 1:25 am

Auuu jebote,ako su vam ovo zaboravljene zvezde,šta su onda
Zoran Leković
Zvonko Špišić
Toma Bebić
Zoran Milivojević
Diego Varagić
Fadil Toskić
Đorđi Peruzović
Ana Štefok
Anica Zubović
ALma Ekmečić

Od svakog imam po desetak ploča,hahahha










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Lada^ki

Lada^ki


Datum upisa : 24.03.2008

ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća...........   ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 EmptySre Okt 19, 2011 9:28 pm

Nazad na vrh Ići dole
Lada^ki

Lada^ki


Datum upisa : 24.03.2008

ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća...........   ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 EmptySre Okt 19, 2011 9:37 pm

Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća...........   ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 EmptySre Dec 07, 2011 2:23 pm

\



Nazad na vrh Ići dole
Lada^ki

Lada^ki


Datum upisa : 24.03.2008

ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća...........   ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 EmptyPet Dec 30, 2011 10:57 pm

Nazad na vrh Ići dole
Lada^ki

Lada^ki


Datum upisa : 24.03.2008

ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća...........   ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 EmptyPet Dec 30, 2011 11:01 pm

Nazad na vrh Ići dole
Lada^ki

Lada^ki


Datum upisa : 24.03.2008

ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća...........   ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 EmptyČet Jan 05, 2012 10:18 am

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća...........   ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 EmptyPet Jan 06, 2012 8:51 pm

Sećate se ovog lika ,njegovih "gaća" i djuskanja ?
Nema ga na mapi sada.....

MC Hammer - Wikipedia, the free encyclopedia



[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća...........   ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 EmptyNed Jan 08, 2012 9:31 pm



ziveli1











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća...........   ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 EmptyNed Jan 08, 2012 9:45 pm

cojle ::
CINKUŠI -Stari Pjer

[You must be registered and logged in to see this image.]
Dobro me podseti .Originalno je pesma delo zagrebačkog kantautora Ivice Percla -njegov veliki i mislim i jedini pravi "hit " .

[You must be registered and logged in to see this image.]


Ivan – Ivica Percl

Nagrada Milivoj Körbler dodjeljuje se
posthumno
kantautoru Ivanu – Ivici Perclu za njegov ukupni
glazbeni opus te doprinos u promicanju hrvatskih glazbenika, članova
HDS-a.

Skladatelj, gitarist, pjevač, šansonijer, pjesnik,
karikaturist, slikar, organizator i voditelj, Ivica Percl bio je
svestrani umjetnik čije društvene zasluge ne
zaostaju za onim umjetničkima. Čovjek koji se uvijek zalagao za druge,
prije
svega za mlade, godinama je uspješno organizirao i
vodio Glazbenu tribinu Hrvatskog društva skladatelja ili klupski program
u Klubu Muzičke omladine Podroom, stvorivši tako
nizu svojih kolega prostor za predstavljanje i afirmaciju.


Čovjek
koji je s jednakim entuzijazmom nastupao u
reprezentativnom koncertnom prostoru svog rodnog Zagreba, kao i u
seoskom domu
kulture, širio je tako svoj nenadmašni optimizam do
posljednjih dana života, ali i uvjerenje da svaki čovjek ima potrebe za
kulturom i umjetnošću. Tako je i 1991. godine
njegovo uključenje u Domovinski rat bilo samorazumljivo, pa je obilazio
bojišnice
izvodeći svoje ratne i domoljubne šansone za
postrojbe Hrvatske vojske.

Iza njega je ostalo preko dvije
stotine
i pedeset šansona na stihove osamdeset i pet
hrvatskih pjesnika, te pedesetak na vlastite stihove. Širokoj javnosti
najpoznatiji
će ipak ostati kao „Stari Pjer“, prema šansoni
Đorđa Novkovića, koju je prvi put izveo na festivalu Zagreb '68. i koja
je od tada bila njegov zaštitni znak.


Hrvatsko društvo skladatelja i njegovi članovi posebno duguju Ivanu –
Ivici
Perclu Glazbene tribine koje je osmišljavao,
organizirao i vodio od kraja 1996. pa do desetak dana pred smrt u ožujku
ove
godine. Na njima je s velikom pažnjom predstavio
impozantan broj skladatelja, izvođača, pjesnika i ostalih istaknutih
umjetnika
čiji su život i rad vezani uz hrvatsku glazbu i
kulturu.

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
daca

daca


Godina : 52
Datum upisa : 12.06.2009

ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća...........   ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 EmptyPon Jan 09, 2012 6:56 pm

Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća...........   ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 EmptySre Jan 25, 2012 7:42 pm

Ja bas zaboravila za nju,,,:) Moda, kosa, no comment:)

Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća...........   ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 EmptySre Jan 25, 2012 7:51 pm

Njih bas volim:)

Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća...........   ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 EmptyUto Jan 31, 2012 1:04 am

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća...........   ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 EmptyNed Maj 27, 2012 6:09 pm

Sećate se ovog romskog lepotana -iz vremena kada su narodnjaci bili simfonija za ovo danas ? MUharem Serbezovski -"Ramo ,Ramo ,druže moj " ?

[You must be registered and logged in to see this image.]

Živ je i zdrav ,i peva ....ali je ostariooooooooooo affraid

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
EAGLE

EAGLE


Location : NS
Humor : CRNI
Datum upisa : 04.08.2010

ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća...........   ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 EmptyUto Jul 24, 2012 5:25 pm

Znam da se mnogi ovde sećaju ove devojčice i njenih početaka ...


Ovo je ona pre 25 godina a sledi njen intervju dat jednom našem novinaru u Parizu :

"Bila jednom 13. godišnjakinja željna otkrivanja ovozemaljskih tajni i smogla hrabrosti da ode na audiciju za Grupu Zlatno vrapče u Skenderiji... Enver Enjo Hadžiomerspahić bio direktor "Doma mladih" i prime nas tri, curice. Ubrzo sam se počela pojavljivati u emisijama "Na ti", Duška Trifunovića, "Od Kulina Bana do dobrijeh dana", Mirsada Ibrića, Milana Stupara... Pa nastupi kod Čička u Skenderiji, TV serija "Trinaestogodišnjaci" u kojoj sam pjevala kompozicije Esada Arnautalića, pobjeda na "Mladi pjevaju proljeću", imala sam 15... Zamisli: sačuvala sam tu kristalnu vaznu...

Sa 16 me izaberu za Miss BiH, malo potom za drugu pratilju Miss Jugoslavije. Pobjedila je Jadranka Banjac koja se udala za fudbalera Filipovića... Nije mi padalo napamet da se udajem, meni se pjevalo. Nakon pobjede na Festivalu "Mladi pjevaju proljeću" u Banja Luci, došao je "Šlager sezone", pa prva singlica kod Diskotona s pjesmom "Sjećanje na ljeto" divnog kompozitora i čovjeka Bode Kovačevića koji je jednoj početnici ponudio kompozicije ravne onim što ih je pravio za Indexe... Poslije je sve išlo samo od sebe. Prvi LP, drugi LP, treći LP, Šlageri, Festivali... Istovremeno, gimnazija i Pravni fakultet... Onda mi materijal za LP ponudi bivši član Indexa, Enco Lesić. Između ostalih i pjesmu "Sex bomba". Promovišem je u direktnom TV prenosu. U to vrijeme gledam šta se i kako radi na zapadu, a voljela sam kameru i kamera je voljela mene. U gotovo dječijoj igri sa kamerom u jednom trenutku legnem na sceni...

KATASTROFA! Beogradska "Politika", koja se rijetko udostojila baviti pjevačima, sutradan se pojavi s komentarom: "Dok drugi dostojanstveno stoje ispred mikrofona, Alma je legla!?" Lažni čistunci počnu me razapinjati, a mojoj generaciji se dopalo. I ne samo njima. TV RAI mi odmah ponudi nastup na Sanremu, bio je ravan Evroviziji, ali Tito nam je tad odlazio, nisam mogla pjevati, odbijem. U ratu, kad mi je bilo potrebno da sa Deom preživim, bilo je ponuda, a nisam mogla za mikrofon. Kako da pjevam dok moje Sarajevo i BiH umiru...

Poslije dugih 9 godina nastupim ovdje, u Parizu, kao gošća na Hankinom koncertu. To je bilo čarobno, božanski poklon. Nastupim bez probe, sa snimkom stare pjesme. Svi su pjevali sa mnom, čak ustali. Poslije traže autogram, pitaju kad će novi album? Lebdila sam od sreće, majke mi! Shvataš me, zar ne?"


Ne znam za vas dragi moji prijatelji ali ja je shvatam jer sam do sada video što-šta ... Bila je lepršavo, čedno i prelepo devojče s prvom ljubavi koja je uvek pomalo nesretna, s nadama i strahovima kako to već ide s nježnim godinama... Svet estrade je opak, lepota, počesto, prokletstvo...

Pogledah u par navrata Pink i nekoliko ružičastih muzičkih emisija. Skakuće i valjuška se pred kamerama elita balkanske ženske estrade. To što pevaju ne razumijem, to kako izgledaju sogan je dolma filovana silikonima, zategnuta boteksom... Sve pokazuju više nego što imaju i sve su okićene krstinama i križevima. Kombinacija časnih sestara i bludnica. Da ne pominjem filmove iz kućne radinosti. Onda se setim Alme sa zanosnom, zamamnom ženstvenošću An Margaret (sećate je se s Elvisom u "Viva Las Vegas"?) i čednošću Pepeljuge. Liči na Alisu iz Zemlje Čuda.

Sećanja na Almu i Zemlju čuda u kojoj sam rastao nikad ne bih menjao za ovu pink javu.


Poslednji izmenio EAGLE dana Uto Jul 24, 2012 6:05 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća...........   ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 EmptyUto Jul 24, 2012 6:38 pm



Ksenija Erker

Ova je žena imala prelepe pesme, izuzetan i prijatan glas. Šta se s njom dogodilo, zašto je prekinula karijeru?
Našla sam da je udata za Hrvoja Hegedušića i da je nastavnica glazbe. Dalje ništa...











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća...........   ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 EmptyUto Jul 24, 2012 7:54 pm

Sibila_ ::


Ksenija Erker

Ova je žena imala prelepe pesme, izuzetan i prijatan glas. Šta se s njom dogodilo, zašto je prekinula karijeru?
Našla sam da je udata za Hrvoja Hegedušića i da je nastavnica glazbe. Dalje ništa...


Objavljeno 22.01.2012. u 18:20
najtoplija članICA žirija popularnog showa ‘zvijezde pjevaju’


Ksenija Erker: Ja sam dobra, debela i duhovita!

[You must be registered and logged in to see this image.]
Ksenija Erker / Foto: Sandra ŠIMUNOVIĆ / CROPIX
Oni što nemaju s tim problema, i ne mogu ozbiljno sagledati svu
delikatnost (su)odnosa dviju umjetničkih duša, napose u obiteljskom
životu. Stvari se dodatno kompliciraju kad ih je u istoj zajednici
nekoliko! Umjetnici jesu svoji, reći ćete, ali i tašti, dodat ćete...
Vrijedi citirati genijalnu Dedićevu opasku na jedan od Gabičinih trijumfa.

Makar sretan što na koncu sve “ostaje u familiji”, ipak joj je kroz
šalu dodao: “Svaki tvoj uspjeh, moj je neuspjeh!” Tako se, eto, dogodi
kad su supružnici jedan drugome “konkurencija”. Kako li je tek Kseniji Erker,
tu ih četvero “tuče” isti kruh (suprug, kantautor Hrvoje Hegedušić, kći
Hana diplomom glumica, koja sve češće nastupa i kao pjevačica, i kći Martina, profesorica engleskog i talijanskog)? Evo što nam je rekla:

- Zanimljivo i naporno! Da bismo mogli svi funkcionirati, netko je
morao ostati kući i osigurati logistiku: nabava, kuhanje, spremanje... -
dočekat će nas spremna naša osoba tjedna.

- Danas znam da sam preuzevši takav raspored održavala vatru u pećini
kao u prvobitnim zajednicama, a to baš ne korespondira s današnjim
vremenom. No, ne žalim se, to je bio moj izbor, i tek kad su se kćeri Hana
i Martina odselile iz stana prije 10 godina, počela sam se pitati tko
sam ja, i kako dalje?! Dosta kasno, ali bolje ikad nego nikad. Dolazak
unuka mi je pomogao da posložim prioritete u svom životu.

Jednostavno, neka dugogodišnja, neodređena žudnja i čežnja potpuno su
se rasplinule pred navalom ljubavi i blagoslova koji su me preplavili
dolaskom Petre, pa Luke, pa Juriše, i sad pred godinu dana male Laure.
Interesantno je da otkad sam prvi put postala baka sa 48 godina, pa sve
do danas, više radim na svom glazbenom putu nego u tridesetim godinama.

Redovno nastupam na nekim meni omiljenim festivalima, ponajprije
Chansonfestu i Kajkavskim popevkama, “ulete” i neki skromniji nastupi,
tu su već šestu sezonu “Zvijezde pjevaju”, pa malo rada u studiju, pa
organizaciji Zagrebfesta... Našla sam i neki svoj mir u sebi, makar i
dalje volim, i gajim, onaj nemir koji je potreban da bi se izišlo na
pozornicu.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Ksenija u žiriju showa ‘Zvijezde pjevaju’ uz Rajka Dujmića, Martinu Tomčić Moskaljov i Vannu Vrdoljak
Što mislite o serijalu “Zvijezde pjevaju” i novom “već viđenom” ciklusu, je li u pitanju improvizacija prije kraja?
- Dugo postoji ideja da se napravi sezona “Zvijezde pjevaju”, kao
best off, dakle od onih najboljih sudionika koji su ili pobijedili ili
došli do finala. Šteta je da nismo mogli okupiti baš sve pobjednike zbog
njihovih poslova, ali bit će svakako zanimljivo vidjeti kako će publika
reagirati i glasati u ovoj situaciji kad su parovi poprilično
podjednaki.

Kojim se kriterijima vodite pri ocjenjivanju, u emisiji? Doživljava vas se kao protutežu naoštrenoj Tomčićki?

- Kriteriji su blagi i fleksibilni jer smatram da je to zabavna
emisija, opuštajuća za subotnju večer. Nastojim biti pravedna,
edukativna i iznad svega pozitivna i pristojna, jer to je ono što nam
najviše nedostaje u svemu.

Koja vam je najdraža pjesma, gdje se dogodila i zašto?

- Nakon 40 godina snimanja i nastupanja, ne mogu izdvojit samo jednu
pjesmu, nek ih bar bude barem tri: jedna s početka “Proljeće je otpočelo
s kišom”, jedna iz sredine “Ti si moja inspiracija”, i prije par godina
sam pobijedila na Krapinskom festivalu s predivnom kajkavskom pjesmom
“Zgublena zvezda”. Toliko mi je draga da bih voljela neka mi svira na
mojem sprovodu.

Koliko ste CD-ova, nekada albuma, izdali... Koji vam je posebno drag?

- Bilo je i oko 20-ak singl ploča, one su nekad puno značile i
vrijedile. Mislim da je bilo osam albuma i 2 retrospektivna CD-a. Sada
je u prodaji moja Zlatna kolekcija. Posebno mi je važan i drag CD
“Božićna priča obitelji Hegedušić”, na kojem Hrvoje, Hana, Martina i ja
pjevamo božićne pjesme, naše i strane četveroglasno, kao pravi
profesionalni kvartet. Za taj CD smo dobili i Porin, a kad već govorimo o
višeglasnom pjevanju, tijekom svih ovih godina posuđivala sam glas kao
prateći vokal na više od 1500 pjesama, za kolege pjevače.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Cijela Ksenijina obitelj voli pjevati, a zajedno su snimili album “Božićna priča obitelji Hegedušić”
Što mislite o kolegicama, napravite mali top 5, ili top 10?
- Mislim da sam posebna i po tome što sam sa svim pjevačima koje
poznajem, i s kojima sam radila, u izvrsnim odnosima. Među njima imam i
odličnih prijateljstava pa bi po nekoj dužini staža koliko tra ju mogla
izdvojiti Gabi, Radojku, Zoricu Kondžu, Jasnu Zlokić, Maju Blagdan,
Severinu, Danijelu..., a beskrajno se volim družiti s Grašom i Markom Toljem.

To su sve ljudi koje volim, poštujem i razumijem, što je osnova za
trajno prijateljstvo. Budući da jako volim druženje, “noćarenje” uz
pjesmu i vino, u proteklim sezonama “Zvijezda” divno se družim i s novom
ekipom, uglavnom mlađih kolega.

Je li se dogodio i neki autorski pokušaj u glazbi ili sa stihovima?

- Joj, pa bilo je nekih pokušaja čiji je rezultat bio tako grozan pa
je velika doza samokritike, koju hvala Bogu imam, presudila tako da
ništa takvog nije ugledalo svjetlo dana.

Je li kriza domaćih festivala i zabavne glazbe, kako se voli reći?

- Kriza je globalna i sveprisutna, pa tako i u glazbi. Ali mene puno
više od krize festivala brine kriza morala, kriza kućnog odgoja,
nedostatak zajedništva i suosjećanja među ljudima, ignoriranje
vrijednosti obrazovanja, duhovnosti i ljudske dobrote i dostojanstva.
Zaplivali smo u takvu kaljužu žutila da je teško držati glavu iznad
smrdljive vode.

Zajedno “ljubimo” Chansonfest, je li šansona žanr koji dolazi s godinama?

- Ljubimo Chansonfest jer nas on brani od navale kiča, turbofolka i
bahatih likova koji nam se tako agresivno guraju u svakodnevni život.
Još kao sasvim mlada cura sam se zaljubila u Jacquesa Brela i šansonu.
Oduvijek mi je bio iznimno važan tekst koji pjevam, pa me i to odvelo na
stranu šansone koju ja vrlo široko shvaćam. Francuska riječ chanson
znači jednostavno pjesma. Tako je po meni šansona pjesma koja je
kvalitetnim tekstom, glazbom i izvedbom zarobila komadić života u meni.

Može li spasiti popularnu glazbu od posrtanja i banalnog kiča?

- Bojim se da ne može, ali zato može spasiti nas koji je pjevamo ili slušamo!

Vežu li se i pjevači za svoje pjesme kao i glumci za uloge?

- Mislim da da, pogotovo za one u kojima stanuju neke tuge, sreće i
nesreće koje smo proživljavali u doba kad su pjesme nastajale. Dogodi se
da izvodiš neku svoju staru pjesmu pa te preplave osjećaji kao da je
izvodiš prvi put. Vjerujem da u nekim pjesmama ostaje energija autorskih
i izvođačkih osjećaja i svaki put kad je čujemo nas dira.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Kakva je osoba Ksenija?
- Dobra, debela, duhovita!

Iz koje obitelji dolazi?

- Dolazim iz skromne građanske obitelji, od mame Mire i oca Ante, i imam dvije sestre Vesnu i Lidiju.
Iako su se moji roditelji upoznali, vjenčali i živjeli u Zagrebu, moj
tata je iz Senja, a mama iz bunjevačkog, ličkog kraja iznad Senja. Jako
sam ponosna na svoje primorsko-uskočko porijeklo, pa što sam starija sve
me vuče dolje na more.

Odrasla sam u centru Zagreba, u prekrasnom velikom i komfornom stanu s
lijepim crnim koncertnim klavirom. Išla sam u muzičku školu i učila
francuski, što je bila predispozicija za dobru udaju. Šalim se, naravno!
Od svojih roditelja, odgoja i kuće sam ponijela čvrstu vezanost uz
tradiciju i obitelj, tako da mi je to u mnogome odredilo život.

Koliko je autoritet Hrvoja Hegedušića pomogao Ksenijinoj karijeri, a koliko odmogao?

- Sa sedamnaest godina sam se bezglavo zaljubila u Hrvoja i učinila
sve da ga odvedem na svoju stranu. Na žalost i na sreću u tome sam i
uspjela tako da smo 40 godina skupa, od tog 38 u braku. Prvih godina smo
toliko gorili u strastvenoj ljubavi, da se ne sjećam nekog autoriteta.
Kad smo malo došli k sebi, već smo imali dvoje djece, obaveze,
zajedničke pjesme, uspjehe i neuspjehe.

Što mislite o ljubavi i zaljubljenosti?

- Po meni je ljubav počelo i prapočelo svega. Ljubav prema djeci,
prijateljima, roditeljima, životu, jelu i piću, umjetnosti, moru, svemu,
baš svemu... Ali ipak, posebna je ljubav ljubavnička, zbog koje nastaju
pjesme, slike, knjige...

[You must be registered and logged in to see this image.]
Što mislite o prijevari?
- I bračna, i prijateljska, i ljubavnička prijevara zapravo su izdaje
od kojih ostaju modrice na duši. U stvari prevariti možeš samo sebe,
zato ja to zovem izdaja. I kad te netko izda, možeš oprostiti, možeš ga
ukloniti od sebe, nastaviti živjeti kao normalno, ali više ništa nije
kao prije.

O braku kao instituciji?

- Malo prije sam rekla da sam vrlo tradicionalna, odana i posvećena
obitelji, ali ipak mislim da je brak, ovakav kakav je danas, preživljena
institucija. Ljudi će se uvijek vezati, sklapati kojekakve sporazume i
dogovore, ali će se to drukčije regulirati i zakonski i etički.

Majka, žena, domaćica... što vam najbolje polazi za rukom?

- A zašto nije i pjevačica u pitanju? Mislim da sam dobra majka,
pogotovo sada odrasloj djeci, jer sam puno radila na sebi i postala
mudrija, te ispravljam i ne činim sve one greške koje svi radimo svojoj
djeci, dakako u najboljoj namjeri. Jako dobra sam baka jer svo vrijeme
koje provedem s unucima je blagoslovljeno neizmjernom ljubavlju.

Sjajna sam kuharica jer kuham s puno strasti i zadovoljstva pa iz
mojih ruku izlaze sretne namirnice. Kao žena i kao glazbenica sam
najmanje realizirana, jer tome nisam nikad posvećivala dovoljno vremena.
Ali u svakoj od tih uloga - mama, baka, žena, pjevačica, domaćica -
iznad svega sam korisna! Da sam životinja sigurno bih bila svinja, jer
se od nje može sve iskoristiti.

Igor BREŠAN

Nije sve po mome


Glazbena želja?

- Silno želim napokon izdati i jedan šansonijerski CD, za
koji već znam kako će se zvati. Po naslovnoj pjesmi koju je za mene
uradio moj stari suradnik i prijatelj Arsen Dedić -
Nismo sve Karenjine! To su stihovi mog života i potpuno me opisuju: Nije
išlo sve po mome/ nisam bila te sudbine/ živjela sam što sam mogla/
nismo sve Karenjine.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lada^ki

Lada^ki


Datum upisa : 24.03.2008

ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća...........   ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 EmptySub Feb 16, 2013 6:01 pm

Nazad na vrh Ići dole
daca

daca


Godina : 52
Datum upisa : 12.06.2009

ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća...........   ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 EmptyNed Feb 17, 2013 10:30 pm




divna pesma !!!!!
Nazad na vrh Ići dole
daca

daca


Godina : 52
Datum upisa : 12.06.2009

ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća...........   ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 EmptyNed Feb 17, 2013 10:31 pm




malo da se podsetimo!!!!!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
daca

daca


Godina : 52
Datum upisa : 12.06.2009

ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća...........   ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 EmptyNed Feb 17, 2013 10:33 pm

Nazad na vrh Ići dole
tvrtko
Učenik škole života
tvrtko


Godina : 66
Location : kikinda
Humor : da
Datum upisa : 12.12.2011

ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća...........   ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 EmptyNed Feb 17, 2013 10:35 pm

daca ::



malo da se podsetimo!!!!!!!!!!
bas ove godine sam tamo ucestvovao stajao u drugom redu pa ako slike mogu se naci,,,,,,,,,hhaaaaaaa
Nazad na vrh Ići dole
daca

daca


Godina : 52
Datum upisa : 12.06.2009

ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća...........   ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 EmptyNed Feb 17, 2013 10:50 pm

tvrtko ::
daca ::



malo da se podsetimo!!!!!!!!!!
bas ove godine sam tamo ucestvovao stajao u drugom redu pa ako slike mogu se naci,,,,,,,,,hhaaaaaaa


To je lepo malo se vratio u proslost mislim da su to bila lepa vremena!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Lada^ki

Lada^ki


Datum upisa : 24.03.2008

ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća...........   ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 EmptySre Feb 27, 2013 9:56 pm

Nazad na vrh Ići dole
daca

daca


Godina : 52
Datum upisa : 12.06.2009

ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća...........   ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 EmptySre Feb 27, 2013 10:53 pm

Nazad na vrh Ići dole
Lena **
BG Woman
Lena **


Godina : 38
Location : Beograd
Datum upisa : 15.01.2013

ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća...........   ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 EmptySre Feb 27, 2013 10:56 pm

Nazad na vrh Ići dole
Lena **
BG Woman
Lena **


Godina : 38
Location : Beograd
Datum upisa : 15.01.2013

ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća...........   ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 EmptySre Feb 27, 2013 10:57 pm

Nazad na vrh Ići dole
Lena **
BG Woman
Lena **


Godina : 38
Location : Beograd
Datum upisa : 15.01.2013

ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća...........   ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 EmptySre Feb 27, 2013 11:06 pm

Nazad na vrh Ići dole
Lena **
BG Woman
Lena **


Godina : 38
Location : Beograd
Datum upisa : 15.01.2013

ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća...........   ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 EmptySre Feb 27, 2013 11:08 pm

Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća...........   ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 EmptySre Feb 27, 2013 11:17 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]

booored











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
daca

daca


Godina : 52
Datum upisa : 12.06.2009

ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća...........   ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 EmptyČet Feb 28, 2013 6:38 pm

Nazad na vrh Ići dole
daca

daca


Godina : 52
Datum upisa : 12.06.2009

ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća...........   ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 EmptyČet Feb 28, 2013 6:40 pm




Ti kao da nemaš više snage
da se boriš jer teško se diše
i uvek isto kažeš:
Svega će biti, al' nas nikad više!
Ti kao da nemaš više snage
da se boriš jer teško se diše
i uvek isto kažeš:
Svega će biti, al' nas nikad više!
Nazad na vrh Ići dole
Buflon

Buflon


Location : STARI GRAD BG
Datum upisa : 28.02.2013

ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća...........   ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 EmptySub Jun 15, 2013 2:35 pm

Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća...........   ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 EmptySub Jun 15, 2013 2:44 pm

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća...........   ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 EmptySub Jun 15, 2013 2:50 pm

"Buflon"_____ABBA ...

___________
Bila je ideja da sakupe sad za Evroviziju ,a nešto ranije ,i za englesko kraljevsko venčanje . Međutim, ništa od toga ,za sada .
________________

Otvoren muzej posvećen grupi ABBA


[You must be registered and logged in to see this image.]
U Stokholmu je danas otvoren prvi muzej posvećen legendarnoj švedskoj grupi ABBA, popularnoj tokom 1970-ih i 1980-ih godina.
 
Otvaranju muzeja prisustvovala su tri člana čuvene četvorke - Bjorn Ulveus, Ani-Frid Lingstad i Beni Anderson, dok je Agneta Faltskog bila sprečena jer je na turneji u Velikoj Britaniji gde promoviše svoj najnoviji album.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Muzej ABBA je smešten u samom centru švedske prestonice, na ostvru Gruna Lund, u okviru švedske Kuće slavnih muzike.

"Publici nudimo jedinstveno iskustvo", izjavio je direktor muzeja Matijas Hanson, dodajući da će posetioci "prošetati" kroz celu karijeru svojih idola.

Inspirisan muzejem Bitlsa u Liverpulu, muzej ABBA ima pet spratova. Među eksponatima su instrumenti, kostimi i rekviziti članova grupe, kao i njihove mnogobrojne zlatne ploče.
[You must be registered and logged in to see this image.]

U muzeju se nalazi i disko podijum iz 1970-ih, gde posetioci imaju priliku da probaju popularne pokrete tog vremena, a mogu i telefonom da razgovaraju sa nekim od članova grupe i da pevaju "zajedno" sa članovima ABBA, tj. sa njihovim hologramima.

Od 1974. do svog raspada 1982, ABBA je prodala više od 400 miliona albuma širom sveta, a bolji su bili samo Elvis i Bitlsi. Film sa njihovim hitovima "Mamma Mia!" je najuspešniji mjuzikl u istoriji.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Muzej ABBA očekuje 250.000 posetilaca u 2013.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Karte puštene u prodaju putem interneta, po ceni od 23 evra, gotovo su sve rasprodate.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća...........   ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 EmptySub Jul 13, 2013 10:40 pm

Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća...........   ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 EmptySub Jul 13, 2013 10:46 pm

Ljupka Dimitrovska (makedonski: Љупка Димитровска; 25. juli 1946. Skopje) je hrvatsko-makedonska pjevačica zabavne muzike i velika zvijezda jugoslavenske šlageristike tokom 1970-ih i ranih 1980-ih godina. Bila je veoma popularna i u Čehoslovačkoj i DDR-u. Od 1968. do njegove smrti 2006. bila je supruga velikog hrvatskog kompozitora zabavne muzike Nikice Kalogjere, koji je autor njenih najvećih hitova. Veliki dio svojih nacionalnih i internacionalnih hitova ostvarila je u duetu sa Ivicom Šerfezijem. Živi u Zagrebu.
Nazad na vrh Ići dole
Wanda

avatar


Datum upisa : 31.05.2013

ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća...........   ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 EmptySre Jul 31, 2013 10:38 pm

Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća...........   ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 EmptyPon Avg 12, 2013 6:27 pm

Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic


Datum upisa : 21.04.2012

ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća...........   ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 EmptyPon Avg 12, 2013 9:22 pm



O njoj pricam svaki dan

O njoj sanjam isti san

O Boze pusti me

Zivot da joj dam . . .migg
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća...........   ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 EmptyUto Avg 13, 2013 10:31 pm

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća...........   ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća........... - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
ZABORAVLJENE MUZIČKE ZVEZDE -ko se seća...........
Nazad na vrh 
Strana 2 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» Zaboravljene i zapostavljene ...
» Zaboravljene ljudske osobine

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: MUZIKA MILIONA :: MUZIČKE TEME (RAZNO)-
Skoči na: