DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Zivot je lep,ali nije lak... BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Zivot je lep,ali nije lak... BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Zivot je lep,ali nije lak...

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Zivot je lep,ali nije lak... Empty
PočaljiNaslov: Zivot je lep,ali nije lak...   Zivot je lep,ali nije lak... EmptyNed Jul 28, 2013 5:17 pm

Ovo za one koji su pozitivni..i za koje je zivot nesto najlepse od Bozijih darova ..koji postoje na ovome svetu..

Ne spadam u ovu kategoriju ljudi..iako me je zivot mazio i mazi..senzibilitet mi je cesto jaci od zivota..pa  ga onda  dozivljavam ponekad mucno..a i tuga se uvek  provlaci tu negde.. mada ona nije nikako nesto lose..cak naprotiv..moze pomoci da mozda zavolimo neke aspekte zivota,koje smo ranije odbacivali..

Oni koji zaista vide da je zivot lepota ..ali da nije lak,ce ovde pisati..mada mislim da i melanholici..mogu puno toga da kazu..
Kako vi vidite ovu stvar..Dakle..

Zivot je lep ali nije lak..

Hedonisti izvolite..
Ps:Najteze je onima koji misle da je zivot lep,ali su uvek gosti  na njegovoj tamnoj strani(lose im je i pate..egzistencijalno..pre svega..pa ga zato mrze)..

Nadjoh ovu simpa pesmicu...



Poslusajte je obavezno...jakog ...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Zivot je lep,ali nije lak... Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivot je lep,ali nije lak...   Zivot je lep,ali nije lak... EmptyNed Jul 28, 2013 5:21 pm

Ja ocekivala da cujem ono
zivot je lijep
kad nisi slijep

a ovo instrumental...mada je dobar...nema poruke
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Zivot je lep,ali nije lak... Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivot je lep,ali nije lak...   Zivot je lep,ali nije lak... EmptyNed Jul 28, 2013 5:32 pm

Astra ::
Ja ocekivala da cujem ono
zivot je lijep
kad nisi slijep

a ovo instrumental...mada je dobar...nema poruke











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Zivot je lep,ali nije lak... Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivot je lep,ali nije lak...   Zivot je lep,ali nije lak... EmptyNed Jul 28, 2013 5:34 pm




Uh, Nut! Muzikom možeš da me razneseš, a uvek imaš izbor koji izaziva snažnu emociju. Ova ide do suza pa te zamalo ne poslah do djavola. Još pusti i neku violinu pa me dotuci;)

Evo ti Dostojevskog, dok ja dodjem k sebi. A ja ću još jednom da odslušam.

"То позлeђивањe ранe и уживањe у болу били су ми појмљиви; то јe уживањe многих понижeних и уврeђeних, судбином прeгажeних,и који су свeсни нeправичности својe тeшкe судбинe."
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Zivot je lep,ali nije lak... Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivot je lep,ali nije lak...   Zivot je lep,ali nije lak... EmptyNed Jul 28, 2013 5:45 pm

Zivot jeste lijep, ali samo kroz individualnu prizmu:) Ono sto sto mislis i osjecas:)

“You must be the change you wish to see in the world.” — Mahatma Gandhi

"Ti moras biti promjena koju zelis da vidis u svijetu."
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Zivot je lep,ali nije lak... Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivot je lep,ali nije lak...   Zivot je lep,ali nije lak... EmptyNed Jul 28, 2013 5:58 pm

Samouka ::



Uh, Nut! Muzikom možeš da me razneseš, a uvek imaš izbor koji izaziva snažnu emociju. Ova ide do suza pa te zamalo ne poslah do djavola. Još pusti i neku violinu pa me dotuci;)

Evo ti Dostojevskog, dok ja dodjem k sebi. A ja ću još jednom da odslušam.

"То позлeђивањe ранe и уживањe у болу били су ми појмљиви; то јe уживањe многих понижeних и уврeђeних, судбином прeгажeних,и који су свeсни нeправичности својe тeшкe судбинe."
..

Samouka . violinu..kraljicu instrumenata..(barem za mene..)..
Dostojevski ogrezao u tuzi  i .-bolestima ..najbolje je razumeo..patnju..onih sa teskim sudbinama. koje je zivot naterao da u bolu pronadju sebe i u njemu uzivaju..Ako shvatis pravicno svoj polozaj na zemlji,i cvrsto stojis tu gde ti je mesto,mozes zaista stoicki bolovati i nositi se sa time ..



AstrinaKomsinica ::
Zivot jeste lijep, ali samo kroz individualnu prizmu:) Ono sto sto mislis i osjecas:)

“You must be the change you wish to see in the world.” — Mahatma Gandhi

"Ti moras biti promjena koju zelis da vidis u svijetu."

...jakog jakog ...
mada se mozemo sloziti da postoje neke univerzalne lepote..uzivanja u ...suncu,cvecu,ljubavi,lepotama prirode ..etc..i milionima drugih stvari..
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Zivot je lep,ali nije lak... Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivot je lep,ali nije lak...   Zivot je lep,ali nije lak... EmptyNed Jul 28, 2013 6:23 pm

"Kada
bih prestala da verujem u zivot,kada bih posumnjala u voljenog 
coveka,kada bih prestala da verujem u poredak stvari,i cak se 
ubedila da je sve prokleti,anarhicni i djavoli haos,kada bi me 
zadesili svi uzasi ljudskog razocarenja -ja cu ipak zeleti da zivim,i 
kada sam prionula usnama za taj pehar,necu se odvojiti od njega sve dok 
ga ne iskapim!"

Ja svoj pehar držim čvrsto i visoko, čak i kad pokleknem!

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Zivot je lep,ali nije lak... Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivot je lep,ali nije lak...   Zivot je lep,ali nije lak... EmptyČet Avg 01, 2013 11:46 pm

''Sve sto sam imao od zivota skupo sam platio, a najskuplje ono sto nisam imao tj. sto sam imao samo u zelji i masti....''..Ivo Andric...

Jer, ne zivimo mi zivot, kao sto u svojoj slepoj egocentricnosti mislimo, nego zivot upotrebljava nas, upravlja nama i odbacuje nas kad vise ne mozemo da posluzimo njegovim nama nepoznatim ciljevima.................

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Zivot je lep,ali nije lak... Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivot je lep,ali nije lak...   Zivot je lep,ali nije lak... EmptyČet Avg 01, 2013 11:57 pm

Ne znam da citiram pa me ubij,,,Neko je rekao nesto u stilu: pokusace da te povrijedi onaj kome nije stalo, a na tebi je da li ces biti povrijedjen,,,,Al ga slozi ko Ivo Andric;)))))))

Licna iskustva su neprocjenjiva. Zivot je divan, za mene. Nije me mazio, cak sta vise, izbicevana sam par puta onako svojski. I sta?! Nista:) Otresla prasinu, i idemo dalje:)
Ljudi me ne mogu povrijediti, stvari koje se desavaju ljudima mogu. Davno sam cak ustanovila da me ne mogu povrijediti cak ni oni koje volim do bola sto'no kazli. Jer se ispostavi nekad da je ljubav jednostrana - tu mislim direktno na neke clanove porodice.
Ali, ako, imam ja ljub, ljub i za njihA:)))) <3

Life's a bitch; I would know muahhahahahahahahahahaha
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Zivot je lep,ali nije lak... Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivot je lep,ali nije lak...   Zivot je lep,ali nije lak... EmptyPet Avg 02, 2013 12:18 am

Nije lose da nekad budemo i povredjeni..to ima i svoju pozitivnu poruku....kao i svaka stvar na ovome svetu..To ce pomoci da ojacamo.ili ce nas pak jos vise oslabiti..ali valja da znamo ko smo .i od cega sazdani..da bismo znali koje ulice smemo prelaziti..a,koje sokake treba izbegavati...

Zivot dakle  ima  i svoju losu stranu ..koju naravno zelimo uvek da izbegnemo,ali on je varalica ..jer ce nas te  iste(citaj slicne) stvari,sacekati u godinama kada ce  nam biti jako tesko da se sa tim nosimo..posledice ,obicno onda budu trajnije,ponekad nesagledive a,patnja snaznija  ..zato ..je potrebno da nekad ''prigrlimo,.i tu tamniju stranu..zivota..

Cuvajte se onoga koji zivi u vama i na kojeg zaboravljate, a koji cesto, pred vece, donosi brza resenja zbog kojih se, te iste noci, budite kao od udarca i, obliveni vrelim znojem kao rastopljenim olovom, propadate od sramote zbog sinocnih lakomislenih odluka...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Zivot je lep,ali nije lak... Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivot je lep,ali nije lak...   Zivot je lep,ali nije lak... EmptyPet Avg 02, 2013 12:25 am

Nut ::


Cuvajte se onoga koji zivi u vama i na kojeg zaboravljate, a koji cesto, pred vece, donosi brza resenja zbog kojih se, te iste noci, budite kao od udarca i, obliveni vrelim znojem kao rastopljenim olovom, propadate od sramote zbog sinocnih lakomislenih odluka...

E to se ne desava, bar meni ne:) Zahvalna sam babi sto me naucio jednu divnu stvar: "Napravi sine sigurnim da uvijek mozes mirne duse zaspati, i zivot ce te paziti."

Pametni moj tata, volim ga do neba! <3

Ponekad razmisljam o ljudima koji ne mogu da spavaju, ne zbog nekih fizickih nedostataka, nego bas zbog savjesti,,,mora da je grozno affraid  Al ne razmiljam o njima dugo muhahahahahahahahahahah
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

Zivot je lep,ali nije lak... Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivot je lep,ali nije lak...   Zivot je lep,ali nije lak... EmptyPet Avg 02, 2013 11:23 am

Bez obzira koliko sam puta pala, svaki put sam ustala i jos vise podigla glavu i hrabro koracala napred.
Zivot me nije mazio. Cesto samarao, oduzimao drage ljude iz najuze familije, kad zaista nije trebao. Nije bilo vreme...
No, ne dam se.Volim zivot, volim ljude, volim sve....i zivim svaki dan kao da mi je poslednji.
Radujem se sitnicama, jer sitnice cine zivot.
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Zivot je lep,ali nije lak... Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivot je lep,ali nije lak...   Zivot je lep,ali nije lak... EmptyPet Avg 02, 2013 11:31 am




Život načinjen od sitnica - Jovan Hristić (1933-2002)

Šta se još koga tiče život načinjen od sitnica,
od tamnih oblaka po jarko crvenom nebu što se,
s večeri,
ogledaju u stišanom moru, od dodira sa kamenom
na nekom zaboravljenom ostrvu,
od šuma talasa uz bokove usidrenih brodova,
od svega onoga što se nalazi u učenim knjigama
u kojima pokušavamo da odgonetnemo gde smo,
šta smo i kuda idemo?

Vlažno nebo iza planina na kojima sneg
počinje da kopni,
šta ono znači pred velikim zamasima pojmova
što nas pretvaraju u rečenice koje se lako nauče
napamet?

Ali dođe vreme kada rečenice počnu da tonu u zaborav,
velike reči pretvore se u šum praznih mahuna na
podnevnom vetru,
i od svega što smo mislili da je naš život,
naša sudbina,
ostane samo ukus nekog poljupca na usnama,
zuj pčela u davnim vrtovima,
gusti mirisi na neprohodnim ostrvima,
šum vetra u jedrima sa kojima ko zna kada smo
plovili.
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Zivot je lep,ali nije lak... Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivot je lep,ali nije lak...   Zivot je lep,ali nije lak... EmptyPon Okt 21, 2013 2:31 am











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Zivot je lep,ali nije lak... Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivot je lep,ali nije lak...   Zivot je lep,ali nije lak... Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Zivot je lep,ali nije lak...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Penzionerski zivot?
» Slavimo li zivot ili smrt?
» ZIVOT PISAN SRCEM
» Zivot lutke sa naslovne strane

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: FILOZOFIJA-
Skoči na: