DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Operacija srca -Aortokoronarni bypass  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Operacija srca -Aortokoronarni bypass  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Operacija srca -Aortokoronarni bypass

Ići dole 
+4
Vanja 007
Danubius
sonia
dusicaa
8 posters
AutorPoruka
Vanja 007

Vanja 007


Godina : 44
Location : Selo moje lepše od Pariza :)
Humor : Uvek za :)
Datum upisa : 28.09.2013

Operacija srca -Aortokoronarni bypass  Empty
PočaljiNaslov: Operacija srca -Aortokoronarni bypass    Operacija srca -Aortokoronarni bypass  EmptySub Sep 28, 2013 4:10 pm

Evo da otvorim ovu temu, možda neko može da mi pomogne bar malo. Naime radi se o operaciji srca, tačnije bypass...ima li nekoga ko može malo više o tome da mi kaže ili još bolje ako je to sam ili sama imala. Hvala jakog
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Operacija srca -Aortokoronarni bypass  Empty
PočaljiNaslov: Re: Operacija srca -Aortokoronarni bypass    Operacija srca -Aortokoronarni bypass  EmptySub Sep 28, 2013 4:20 pm

Moj otac je imao bajpas -i to trostruki ,zbog slabljenja srčanog mišića uzrokovanog anginom pektoris.
Odlično je podneo operaciju ,iako je bio težak dijabetičar .Posle operacije nikada više nisam video da uzme nitroglicerin recimo .
Šta te konkretno zanima ?
______________

Jedna od najčešćih i najpopularnijih operacija u hirugiji srca je operacija evaskularizacije miokarda popularno nazvane bypass operacijom Pošto se u većini slučajeva kritične stenoze nalaze u početnim segmentima većih koronarnih arterija, bypass operacijom hirurški kreiramo nove krvne puteve koji čine “obilaznicu” oko suženja i omogućuju normalniji dotok krvi u zonama srca koje su ugrožene lošom prokrvljenošću. Donorski krvni sudovi su arterije ili vene koje se uzimaju sa zida grudnog koša, ruku ili nogu. Posle premoštenja novi krvni tokovi (bypass) omogućuju dovoljnu snabdevenost krvlju i smanjuju ili potpuno uklanjaju anginozne tegobe. Bypass hirurgija je veoma efikasna i pouzdana metoda.

Najčešće indikacije za bypass operaciju su:

  • kritična stenoza glavnog stabla leve koronarne arterije (“left main” stenoza),
  • kritična stenoza tri ili više koronarnih arterija,
  • nestabilna angina koja ne reaguje na druge oblike lečenja,
  • ponovljena angioplastika i stenoza posle angioplastike,
  • nefunkcionalnost graftova ugrađenih tokom prve bypass operacije
  • Operacija srca -Aortokoronarni bypass  Coronary_artery_bypass%5B1%5D










Operacija srca -Aortokoronarni bypass  155klf10


Poslednji izmenio Danubius dana Sub Sep 28, 2013 4:26 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

Operacija srca -Aortokoronarni bypass  Empty
PočaljiNaslov: Re: Operacija srca -Aortokoronarni bypass    Operacija srca -Aortokoronarni bypass  EmptySub Sep 28, 2013 4:25 pm

Pun je net informacija.
Totalni sam laik po tom pitanju.
Mogu samo preneti ono sto iz iskustva znam. Rodjeni brat je imao tri operacije na otvorenom srcu. Operisan u S. Kamenici a operaciju ( prve dve) izvrsio Dr. Radovanovic, a trecu Dr. Nicetin.
Ima dvostruki bajpas i vestacki zalizak. Prva operacija uradjena 1999, a treca 2005.
Uz odredjena pridrzavanja ( odricanja) zivi sasvim normalan zivot.
U razgovoru sa oba lekara cula sam da je za njih ugradnja bajpasa-rutinska stvar.
Nazad na vrh Ići dole
Vanja 007

Vanja 007


Godina : 44
Location : Selo moje lepše od Pariza :)
Humor : Uvek za :)
Datum upisa : 28.09.2013

Operacija srca -Aortokoronarni bypass  Empty
PočaljiNaslov: Re: Operacija srca -Aortokoronarni bypass    Operacija srca -Aortokoronarni bypass  EmptySub Sep 28, 2013 4:26 pm

Pa konkretno me interesuje uspešnost operacije, moj superug ima zakazanu operaciju sledeće nedelje u KC, e sad, imao je tri infarkta do sada, srčana funkcija je 42%, jedna arterija zapušena 100% druge dve 50%, uz to je i dijabetičar (tip II).
Nazad na vrh Ići dole
Vanja 007

Vanja 007


Godina : 44
Location : Selo moje lepše od Pariza :)
Humor : Uvek za :)
Datum upisa : 28.09.2013

Operacija srca -Aortokoronarni bypass  Empty
PočaljiNaslov: Re: Operacija srca -Aortokoronarni bypass    Operacija srca -Aortokoronarni bypass  EmptySub Sep 28, 2013 4:28 pm

Čula sam da je to rutina za sve njih sada, i kažu da je uspešnost operacije 98%, ali uvek postoji onih 2% koji vam nedaju mira.
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

Operacija srca -Aortokoronarni bypass  Empty
PočaljiNaslov: Re: Operacija srca -Aortokoronarni bypass    Operacija srca -Aortokoronarni bypass  EmptySub Sep 28, 2013 4:38 pm

2 ili 5% je rizik i kod svake druge banalne operacije kao sto je recimo slepo crevo. Uvek se nesto moze izmaci kontroli. Kod trece operacije mog brata rizik je bio 50%.
Medjutim, nije bilo izbora. Da nije uradjena operacija, ne bi ga danas bilo. Na srecu sve se zavrsilo u najboljem redu. Treba verovati i biti pun optimizma!!!
Nazad na vrh Ići dole
Vanja 007

Vanja 007


Godina : 44
Location : Selo moje lepše od Pariza :)
Humor : Uvek za :)
Datum upisa : 28.09.2013

Operacija srca -Aortokoronarni bypass  Empty
PočaljiNaslov: Re: Operacija srca -Aortokoronarni bypass    Operacija srca -Aortokoronarni bypass  EmptySub Sep 28, 2013 4:42 pm

Hvala na odgovorima :). Dal li se sećaš slučajno koliko dugo su na intenzivnoj nezi,odnosno koliko je u proseku ležanje u bolnici?
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

Operacija srca -Aortokoronarni bypass  Empty
PočaljiNaslov: Re: Operacija srca -Aortokoronarni bypass    Operacija srca -Aortokoronarni bypass  EmptySub Sep 28, 2013 4:51 pm

Naravno da se secam svakog trenutka. To se ne zaboravlja!
Operisan je negde oko 16h ( zavrsena operacija,prva) prebacen na intezivnu negu. Ujutru su dozvolili snaji i meni da udjemo kod njega negde oko 10h. Naravno, obukli su nas u apsolutno sterilnu *odecu*. Nije lep prizor. Prikljucen na aparate, pomalo je jezivo. Kao svemirac ( malo i da se nasalim) Tu je ostao do  sutradan i onda prebacen na odeljenje. Isti dan je MORAO da ustane i malko proseta. Druga je bila slicna. Kod trece koja je bila jako rizicna, na intezivnoj je bio tri dana.
No i tad su nam dozvoljavali da udjemo na minut-dva kod njega.
Da dodam...posle prve operacije lezao je nesto oko mesec dana, a posle druge oko 15 dana. Kod trece je ostao duze, sto je i normalno s obzirom da je treca operacija na otvorenom srcu, izuzetno retka i vrlo rizicna.
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

Operacija srca -Aortokoronarni bypass  Empty
PočaljiNaslov: Re: Operacija srca -Aortokoronarni bypass    Operacija srca -Aortokoronarni bypass  EmptySub Sep 28, 2013 5:01 pm

Zelim jos da dodam. Drugi brat sa istim problemom, je odbio operaciju iz cistog straha jer su u S.Kamenici bila teska previranja. Smenjeni su ili otisli dobri ( poznati ) lekari a na njihova mesta dosli manje poznati.
Njegovo stanje se naglo pogorsalo ( usput, on je i seceras tip IIb) da vise nije bilo mesta operaciji. Prosto se niko nije usudio da ga operise. Vise je u bolnici nego kuci. Ugradjen mu je defibrillator i to ga vraca u zivot pri svakom napadu. Vrlo mucno i za njega i za porodicu. Zivot mu visi o koncu i pitanje je trenutka.
Pa, eto...izvuci pouku.
Nazad na vrh Ići dole
Vanja 007

Vanja 007


Godina : 44
Location : Selo moje lepše od Pariza :)
Humor : Uvek za :)
Datum upisa : 28.09.2013

Operacija srca -Aortokoronarni bypass  Empty
PočaljiNaslov: Re: Operacija srca -Aortokoronarni bypass    Operacija srca -Aortokoronarni bypass  EmptySub Sep 28, 2013 5:58 pm

Hvala na ovako iscrpnim odgovorima. meni konkretno nisu ništa rekli da li može poseta na intenzivnoj, znam samo da može u poluintenzivnoj jedinici, mada iskreno mislim da nisam psihički spremna da ga vidim na svim onim aparatima u intenzivnoj.Mada možda sve zavisi i od klinike.
Sada mu daju neke injecije u stomak, nadam se da će sve proći kako treba.
Hvala vam svima puno, divni ste..malo ste mi umanjili nervozu.
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Operacija srca -Aortokoronarni bypass  Empty
PočaljiNaslov: Re: Operacija srca -Aortokoronarni bypass    Operacija srca -Aortokoronarni bypass  EmptySub Sep 28, 2013 8:45 pm

Vanja 007 ::

Sada mu daju neke injecije u stomak, nadam se da će sve proći kako treba.
Hvala vam svima puno, divni ste..malo ste mi umanjili nervozu.
Te injekcije u stomak su antikoagulansi ( heparin, revipar ..), ili neki drugi antitrombotici, tj. lekovi za sprecavanje zgrusavanja krvi... Daju se s.c. zato u stomak.. kao preoperatvna  priprema, a moze i postoperativno kao prevencija..
Sve najbolje, javi se kad prodje operacija da cujemo  kako ide rehabilitacija.










Operacija srca -Aortokoronarni bypass  CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Operacija srca -Aortokoronarni bypass  Empty
PočaljiNaslov: Re: Operacija srca -Aortokoronarni bypass    Operacija srca -Aortokoronarni bypass  EmptySub Sep 28, 2013 8:52 pm

Sve najbolje tvome muzu i oboma snage i optimizma...imam i ja u okruzenju takve pacijente,stric cak blizu 90 godina,bez problema prezivio operaciju,nastavio normalan zivot.
Ne boj se...bice sve Ok...i sto rece Sonia...javi nam ...ma javite se oboje.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Operacija srca -Aortokoronarni bypass  Empty
PočaljiNaslov: Re: Operacija srca -Aortokoronarni bypass    Operacija srca -Aortokoronarni bypass  EmptySub Sep 28, 2013 9:04 pm

Vanja 007 ::
Hvala na ovako iscrpnim odgovorima. meni konkretno nisu ništa rekli da li može poseta na intenzivnoj, znam samo da može u poluintenzivnoj jedinici, mada iskreno mislim da nisam psihički spremna da ga vidim na svim onim aparatima u intenzivnoj.Mada možda sve zavisi i od klinike.
Sada mu daju neke injecije u stomak, nadam se da će sve proći kako treba.
Hvala vam svima puno, divni ste..malo ste mi umanjili nervozu.
Jeste to danas rutinska operacija . Moj otac je rekao ,da je to znao -otišao bi godinama pre . Ostaje prilično veliki ožiljak ,jer se otvara grudni koš ,i naravno ,kasnije se jednom mesečno radi "protrombinsko vreme" (to je u lokalnoj laboratoriji ,ništa posebno,analiza krvi ) i ima nešto obaveznih lekova koji se redovno uzimaju .
Inače nema nekih problema ,baš tako kako kaže statistika u oko 98 % slučajeva ,čak i u fascikli koja se dobije posle operacije (ishrana i ostalo ,saveti) piše -"ne šetati više od 5 km dnevno"
Ne brini ,biće u redu .










Operacija srca -Aortokoronarni bypass  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Vanja 007

Vanja 007


Godina : 44
Location : Selo moje lepše od Pariza :)
Humor : Uvek za :)
Datum upisa : 28.09.2013

Operacija srca -Aortokoronarni bypass  Empty
PočaljiNaslov: Re: Operacija srca -Aortokoronarni bypass    Operacija srca -Aortokoronarni bypass  EmptySub Sep 28, 2013 9:22 pm

Hvala vam ponovo, divni ste stvarno svi :) i javljam se obavezno čim se sve završi.
Nazad na vrh Ići dole
Vanja 007

Vanja 007


Godina : 44
Location : Selo moje lepše od Pariza :)
Humor : Uvek za :)
Datum upisa : 28.09.2013

Operacija srca -Aortokoronarni bypass  Empty
PočaljiNaslov: Re: Operacija srca -Aortokoronarni bypass    Operacija srca -Aortokoronarni bypass  EmptyUto Okt 01, 2013 5:20 pm

Evo da se javim sa dobrim vestima..muž je operisan juče, sve je prošlo kako treba hvala Bogu, nije bilo nikakvih komplikacija. Probudio se sinoć oko 23h i izvukli su mu tubus. Danas sam bila u poseti kod njega, pričali smo, kaže da ne boli ništa osim noge koja ga nekada žigne...još je na intenzivnoj nezi, doktorka kaže da će biti tamo još danas i da ga sutra sele u poluintenzivnu. Sada je već prošlo 24h od operacije i nadam se neće biti nikakvih komplikacija.
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Operacija srca -Aortokoronarni bypass  Empty
PočaljiNaslov: Re: Operacija srca -Aortokoronarni bypass    Operacija srca -Aortokoronarni bypass  EmptyUto Okt 01, 2013 6:02 pm

Super top88 ,samo nek se tako nastavi..
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Operacija srca -Aortokoronarni bypass  Empty
PočaljiNaslov: Re: Operacija srca -Aortokoronarni bypass    Operacija srca -Aortokoronarni bypass  EmptyUto Okt 01, 2013 6:06 pm

Vanja 007 ::
Evo da se javim sa dobrim vestima..muž je operisan juče, sve je prošlo kako treba hvala Bogu, nije bilo nikakvih komplikacija. Probudio se sinoć oko 23h i izvukli su mu tubus. Danas sam bila u poseti kod njega, pričali smo, kaže da ne boli ništa osim noge koja ga nekada žigne...još je na intenzivnoj nezi, doktorka kaže da će biti tamo još danas i da ga sutra sele u poluintenzivnu. Sada je već prošlo 24h od operacije i nadam se neće biti nikakvih komplikacija.
Lijepa vijest,sad samo moze biti bolje...pa da proslavite cim izadje iz bolnice.♥
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin


Datum upisa : 13.09.2013

Operacija srca -Aortokoronarni bypass  Empty
PočaljiNaslov: Re: Operacija srca -Aortokoronarni bypass    Operacija srca -Aortokoronarni bypass  EmptyUto Okt 01, 2013 6:29 pm

Neka sve bude ok i neka ti on poživi još mnogo godina...a onda da nam Vanja dođeš na forum da se družimo! zlz










Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
Operacija srca -Aortokoronarni bypass  W19PRTD
Nazad na vrh Ići dole
Vanja 007

Vanja 007


Godina : 44
Location : Selo moje lepše od Pariza :)
Humor : Uvek za :)
Datum upisa : 28.09.2013

Operacija srca -Aortokoronarni bypass  Empty
PočaljiNaslov: Re: Operacija srca -Aortokoronarni bypass    Operacija srca -Aortokoronarni bypass  EmptyUto Okt 01, 2013 7:42 pm

Hvala vam svima :88ppp: Evo mene na forumu, možemo da se družimo :ccc3: raspoložna uvek (kada imam vremena)
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Operacija srca -Aortokoronarni bypass  Empty
PočaljiNaslov: Re: Operacija srca -Aortokoronarni bypass    Operacija srca -Aortokoronarni bypass  EmptyUto Okt 01, 2013 8:18 pm

Vanja 007 ::
Evo da se javim sa dobrim vestima..muž je operisan juče, sve je prošlo kako treba hvala Bogu, nije bilo nikakvih komplikacija. Probudio se sinoć oko 23h i izvukli su mu tubus. Danas sam bila u poseti kod njega, pričali smo, kaže da ne boli ništa osim noge koja ga nekada žigne...još je na intenzivnoj nezi, doktorka kaže da će biti tamo još danas i da ga sutra sele u poluintenzivnu. Sada je već prošlo 24h od operacije i nadam se neće biti nikakvih komplikacija.
Neće ,naravno .
Zaboravih da ti kažem -može se desiti da jedno 3-4 dana pacijent priča budalaštine ,i umišlja koješta -to je od anestezije ,i normalno je ,ne brini se . Noga mora da "žigne" jer je odande uzeta premosnica .Sve to lepo zaraste i bude ok,ne brini ,znam dosta ljudi koji su operisani pre 10 godina i više ,ok su ,bez problema .










Operacija srca -Aortokoronarni bypass  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Najda M.

Najda M.


Godina : 61
Location : odavde do beskraja
Humor : vrlo zastupljen
Datum upisa : 06.03.2011

Operacija srca -Aortokoronarni bypass  Empty
PočaljiNaslov: Re: Operacija srca -Aortokoronarni bypass    Operacija srca -Aortokoronarni bypass  EmptyUto Okt 01, 2013 8:18 pm

Stručno ne mogu pomoći...ali ovako , rečima da...

Naime, 4. marta 2008. mi je uradjena operacija - dvostruki by passs...

Nisam mogla pre operacije ni da se istuširam, a da me ne guši...Sada u jednom cugu predjem bez problema nekim mojim ritmom i tempom 6 km ( ravnicom) ...odmorim..pa nazad...

Svi kažu..koji me znaju od pre, da izgledam 10 godina mladje...tada sam imala samo 45...sad mi je 50...










Ko svoju tamu spoznao nije, teško će put do svetlosti naći.

Najda M.
Nazad na vrh Ići dole
http://emina-utrenusna.blogspot.com/
Najda M.

Najda M.


Godina : 61
Location : odavde do beskraja
Humor : vrlo zastupljen
Datum upisa : 06.03.2011

Operacija srca -Aortokoronarni bypass  Empty
PočaljiNaslov: Re: Operacija srca -Aortokoronarni bypass    Operacija srca -Aortokoronarni bypass  EmptyUto Okt 01, 2013 8:27 pm

Još nešto....jako, ali jako je bitno posle operacije slušati sestre i terapeute šta vam govore...

Prvih par dana posle operacije je jako važno,vraćaju nas u normalu, i ništa nije tako strašno...Posle neka 3 meseca, kao da niste ni bili na operaciji..

A dišeteeeee...punim plućima i srčka kucka pravilno...

Naravno, izbiti iz glave posle toga da ste potpuno zdravi i ne odnositi se nemarno prema sebi...

Mi sa by pass-om smo remontovani...a ne izlečeni...smatraju nas srčanim bolesnicima...

Medjutim...ja se osećam za sada kao leptirić...










Ko svoju tamu spoznao nije, teško će put do svetlosti naći.

Najda M.
Nazad na vrh Ići dole
http://emina-utrenusna.blogspot.com/
Vanja 007

Vanja 007


Godina : 44
Location : Selo moje lepše od Pariza :)
Humor : Uvek za :)
Datum upisa : 28.09.2013

Operacija srca -Aortokoronarni bypass  Empty
PočaljiNaslov: Re: Operacija srca -Aortokoronarni bypass    Operacija srca -Aortokoronarni bypass  EmptyUto Okt 01, 2013 8:32 pm

Danubius ::
Vanja 007 ::
Evo da se javim sa dobrim vestima..muž je operisan juče, sve je prošlo kako treba hvala Bogu, nije bilo nikakvih komplikacija. Probudio se sinoć oko 23h i izvukli su mu tubus. Danas sam bila u poseti kod njega, pričali smo, kaže da ne boli ništa osim noge koja ga nekada žigne...još je na intenzivnoj nezi, doktorka kaže da će biti tamo još danas i da ga sutra sele u poluintenzivnu. Sada je već prošlo 24h od operacije i nadam se neće biti nikakvih komplikacija.
Neće ,naravno .
Zaboravih da ti kažem -može se desiti da jedno 3-4 dana pacijent priča budalaštine ,i umišlja koješta -to je od anestezije ,i normalno je ,ne brini se . Noga mora da "žigne" jer je odande uzeta premosnica .Sve to lepo zaraste i bude ok,ne brini ,znam dosta ljudi koji su operisani pre 10 godina i više ,ok su ,bez problema .
Ma ne bunca..odmah me pitao kako ide posao nesvest
Nazad na vrh Ići dole
Vanja 007

Vanja 007


Godina : 44
Location : Selo moje lepše od Pariza :)
Humor : Uvek za :)
Datum upisa : 28.09.2013

Operacija srca -Aortokoronarni bypass  Empty
PočaljiNaslov: Re: Operacija srca -Aortokoronarni bypass    Operacija srca -Aortokoronarni bypass  EmptyUto Okt 01, 2013 8:58 pm

Najda M. veoma mi je drago zbog vas, želim vam da se osećate kao leptirić još narednih 50 godina.
Što se tiče vežba, reko mi je da im je danas dolazio fizioterapeut i da su radili vežbice za noge i ruke zlz 
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

Operacija srca -Aortokoronarni bypass  Empty
PočaljiNaslov: Re: Operacija srca -Aortokoronarni bypass    Operacija srca -Aortokoronarni bypass  EmptyUto Okt 01, 2013 9:48 pm

Drago mi je sto je sve proteklo kako valja. Nisam ni sumnjala zlz
Zelim mu uspesan oporavak. :mahhh: 
Nazad na vrh Ići dole
Vanja 007

Vanja 007


Godina : 44
Location : Selo moje lepše od Pariza :)
Humor : Uvek za :)
Datum upisa : 28.09.2013

Operacija srca -Aortokoronarni bypass  Empty
PočaljiNaslov: Re: Operacija srca -Aortokoronarni bypass    Operacija srca -Aortokoronarni bypass  EmptyUto Okt 01, 2013 10:56 pm

dusicaa ::
Drago mi je sto je sve proteklo kako valja. Nisam ni sumnjala zlz
Zelim mu uspesan oporavak. :mahhh: 
Hvala :88ppp: 
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Operacija srca -Aortokoronarni bypass  Empty
PočaljiNaslov: Re: Operacija srca -Aortokoronarni bypass    Operacija srca -Aortokoronarni bypass  Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Operacija srca -Aortokoronarni bypass
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Operacija kolena
» Infarkt srca i druge koronarne bolesti....
» Smeh iz dubine srca

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: ZDRAVLJE :: LEKARSKA ORDINACIJA-
Skoči na: