DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni

Ići dole 
+50
wrdoljak
nikolicka
Samouka
Danubius
lane
Kijara-brm
savo
Black Wizard
el_vibrador
Kica/Praja
Astra
Gothic
Mima65
ZoxZoja
MadamX
Lakota
CaC1
brdjanin
Nut
Hestija
dusicaa
podbarac
AstrinaKomsinica
Zana
milenanik3
Stojan
ZezaM
Tattoo
Sibila_
neiskusan
EAGLE
Only women
promaja
brunolino
mladenk
cojle
Vangelis
Tea 1
REVELIN
slatkicass
Ivana_258
sonia
popovac
zirafa
Lily
determinanta
svilanaasvaltu
Krupljanka
bosankaa
njushkalo_
54 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Sledeći
AutorPoruka
njushkalo_
Glavni opservator
njushkalo_


Location : daleko od tebe
Datum upisa : 27.12.2007

In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 EmptyUto Mar 16, 2010 8:41 pm

First topic message reminder :

Pevačica Ksenija Pajčin i njen dečko, maneken Filip Kapisoda pronađeni su večeras mrtvi u stanu u Nikšićkoj ulici broj 5 u beogradskom naselju Voždovac, saznaje Blic online.
Kako je rečeno u informativnoj službi MUP-a, oboje imaju prostrelne rane na glavi, a pištolj iz kojeg je pucano pronađen je pored njihovih beživotnih tela.
Još uvek nije poznato da li je u pitanju ubistvo ili samoubistvo. U MUP-u navode da je istraga u toku, ali da je najverovatnije reč o ubistvu i samoubistvu.
Beživotna tela Ksenije i Filipa pronašla je njena majka u svom stanu na Voždovcu, javlja Tanjug.
Kako nezvanično saznajemo, policija je pre dva dana intervenisala zbog prijavljenog nasilja, ali tada niko nije bio priveden.


[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 EmptyPet Maj 24, 2019 3:32 pm

u 75-toj godini je umrla naša poznata glumica Dušica Žegarac ,nosilac mnogih filmskih i pozorišnih priznanja .

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 EmptyUto Jul 09, 2019 12:37 am

Ena Begović bi danas napunila 59 godina (što znači da je par meseci starija od mene )

Poginula je 2000 -te .Počivala u miru.


[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 EmptyPon Sep 09, 2019 8:21 pm

Dalibor Andonov- GRU ,naš poznati reper, poginuo je danas tokom skajtinga (srušio se zajedno sa zmajem u vodu ) 

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 EmptySub Nov 09, 2019 7:51 pm

U 64-toj godini ,usled masivnog infarkta ,danas je preminuo Branistav Petrušević "Petrući" .

[You must be registered and logged in to see this image.]

Jedan od osnivača "Indeksovaca" i jedan od glavnih likova više nije sa nama .
Počivao u miru.
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 EmptyČet Nov 14, 2019 8:23 pm

U Zagrebu, u 88-m0j godini preminuo je glumac Martin Sagner.
Mi stariji iz ex Yu ga zauvek pamtimo u ulozi "Dudeka"

[You must be registered and logged in to see this image.]

Sledećeg dana ,u Beogradu je preminula poznata glumica Marija Baksa(74)

Mi stariji je pamtimo kao ženu koja je važila za jedan od sex simbola ex Yu.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 EmptyPon Dec 09, 2019 8:46 pm

U 76 toj godini preminuo je veliki džentlmen i šampion Zvonko Vujin .
Zvonko je osvojio prvu medalju za Jugoslaviju u boksu na OI (bronza u Meksiku 1968) 
Višestruki prvak Jugoslavije ,Balkana ,Mediterana , vicešampion Evrope -predugo bi bilo nabrajati sve što je u životu osvojio čovek za koga je boks bio plemenita veština . 

Počivao u miru .

[You must be registered and logged in to see this image.]
ps. 
Moj otac me je kao dete vodio na boks (koji je on pasionirano gledao ) te se sećam da je Vujina ,tada neprikoslovenog šampiona ,u ligaškom meću , udarcem izbacio sa ringa domaći takmičar Joška Olah (kasnije dugogodišnji trener BK Apatin, nekada prvologaš ) Udarac (kroše) je bio tako strahovit da ga je proterao kroz konopce .
No Olah je bio samo fajter -Vujin se vratio i pobedio ga čisto, na poene .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 EmptyPet Jan 10, 2020 8:56 pm

Proslavljena glumica Neda Arnerić preminula je u 67. godini života

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ona je prema našim informacijama pronađena mtrva u svom stanu.
Na licu mesta se nalaze pripadnici policije i Hitne pomoći.



Neda Arnerić rodila se 15. jula 1953. godine u Knjaževcu i imala je bogatu glumačku karijeru.
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 EmptyPet Jan 10, 2020 10:33 pm

Mlada ode, pokoj joj dusi, izvrsna glumica.....izvrsna.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★



Datum upisa : 17.02.2010

In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 EmptyPet Jan 10, 2020 11:06 pm

  Kada god pomislim na Nedu Arnerić u meni su pomešana osećanja lepote, bola, bezizlaza, nade, ženske nesigurnosti
Jednom sam, putujući, slušao njen intervju, samo glas, toliko je bilo one skrivene tuge u njoj ali i lucidnosti, da sam danima bio pod utiskom
Šta ona sve proživljava u sebi i sa čim se sve oduvek borila i bori

Bila je jedna od najvoljenijih jugoslevenki, zvezda mnogih filmova, još kao devojčica, i posle, dugo posle
Lepa, obrazovana, a onda godine, umor, preispitivanja, krize, samoća
Neki drugi ljudi, vrednosti, i oni tamni tonovi svakodnevice koji su okupirali njen život, i povlačili je sve više u sebe

Teško da je neko odigrao bolje od Nede razočaranu sredovečnu ženu, kao što je ona odigrala u “Gorkim plodovima”, nestvarno istinito je prikazala strah žene, nemoć da ode od muškarca koji je maltretira i razara u svakom smislu

Zanemeo sam pred tom ulogom, proživljavao je zajedno sa njom, iz epizode u epizodu
Kako je samo iznela tu bol, kao da je igrala sebe

Umesto glume završila je istoriju umetnosti, pravi zaljubljenik u lepotu, koju je i sama stvarala
Bavila se galerijskim poslom, puno čitala, radila na sebi, imala čak i epizodu u politici
Kao da se tražila u svemu, svoje mesto

Da li ga je do kraja našla

Sumnjam

Nažalost nije imala sreće da ima decu, što je naglasila da joj je posebno falilo
I pitanja je da li je imala sa kim da podeli ljubav koju je nosila u sebi

Prošle godine sam je gledao u jednoj lošoj predstavi, u kojoj se mučila, ne znam zašto je uopšte prihvatila
Otišao sam sa pola predstave, nije to za nju, zaslužila je više, bolje
A ne da se maltretira u takvim projektima

Viđao sam Nedu više puta u Knez Mihajlovoj

I kada god bismo se mimoišli u očima bi mi prošla njena sudbina
Prelepe žene, posebne a progonjene 1001 nemirom
Koje skriva od svih
I od koga beži, a nikako konačno da pobegne

Sve do danas...

Kada sam čitao za onaj njen pad sa trećeg sprata
Kao i za borbu sa depresijom i još mnogo čime što je prolazila
Osetio sam duboku žal, kao za nekim najbližim

Posebno osećam takve žene, koje su godinama bile na vrhuncu
Kada se umore
Kada im je dosta svega
A nemaju gde da pobegnu, nađu svoj mir

I pitanje je da li je uopšte više imala poverenja u nekoga
Kada joj je teško, da ga pusti uz sebe

Morala je sve to da podnosi, da se vraća životu uvek iznova

Sve to troši, slama, umara

Da ne pričamo o znatiželjnim pogledima na ulici, komentarima, pritiscima
A i svet koji ide u nekom sasvim drugom pravcu

Neda je do poslednjeg dana bila, i ostala, jedna lepa žena u jednom ne baš lepom društvu i vremenu
Koje ne ume da neguje takve ljude
Već čeka, ili da odu, ili da im se nešto tragično desi
Da bi im bila ukazana posebna pažnja i počast

Ovaj tekst je moj zakasneli buket cveća
Koji nisam stigao da joj uručim

I duboko mi je žao što za to neću imati više prilike

Ne samo ja nego svi mi kojima je draga
Koji je volimo
Koji je osećamo i saosećamo sa njenim bolom

U nadi da će joj bar malo biti lakše

Nismo stigli

Otišla je

Mučila se poslednjih godina beskrajno sa sobom

Neka putuje u miru sa anđelima, bila je anđeo i ostala anđeo

Jedan od najlepših na ovom našem nebu


Stefan Simić



Počivala u miru.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 EmptySub Jan 11, 2020 9:27 am

[You must be registered and logged in to see this image.]

Bila je redovna na demonstracijama protiv Miloševića ,a kasnije i narodni poslanik DS .Počivala u miru.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 EmptyNed Feb 23, 2020 4:08 pm

U 71 -voj godini preminuo je Zoran Modli ,najpoznatiji di-džej i radio voditelj ex Yu . 
Pored toga što je  bio prvi DJ ,Modli se oprobao i kao pevač (radio je u ranom periodu sa Borom Čorbom) ,profesionalni pilot (i autor 7 knjiga o letenju  ) i novinar (pisao za "Džuboks") 
Tvorac legendarnog "Ventilatora" na 202 i "Modulacija" na radio Pingvinu više nije među nama .
Počivao u miru. 

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 EmptyPon Feb 24, 2020 12:56 am

Volela sam emisije Zorana Modlija. Neka počiva u miru.










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 EmptyNed Mar 08, 2020 4:57 pm

Preminula Mica Trofrtaljka

Milica Ostojić je rođena u Milićevcima nadomak Čačka ‘43. godine. Sa samo pet godina ostala je bez majke, otac se netom oženio a maćeha alkoholičarka je „dočepala“ da joj čuva djecu. Radnik u fabrici nije imao vremena da shvati kako Milica sa samo deset godina podiže njegovu djecu iz drugog braka dok mu se žena opija. Stalna vika, tuča u kući predstavljao je za nju ogroman teret. Milica je za razbibrigu uzimala bratovu harmoniku koju je dobio od oca i samouka svirala i pjevala.

Školu nije voljela naročito i često je bježala sa časova. Ušla je jedan dan u kafanu „Kod Dače“, zamolila da nešto otpjeva. I to je uradila. „guram guram, ne može da uđe, moja noga u cipele tuđe“. Nastao je haos. Dan kasnije nije bilo praznog mjesta u kafani za sve one koji su je željeli čuti.

Tako se dešavalo u svim kafanama gdje je poslije gostovala. U Nišu za „Diskos“ snimila je svoj prvijenac, singl „Davorike dajke“. Poljuljao je estradu šund, kič, nešto ružno i neukusno glasile su riječi kritičara. Vulgarno rekli su takođe, a ona zapravo nikada nije izgovorila vulgarnu riječ. To je bio samo dvosmisleni tekst koji je ostavljen ljudskom umu da vizualizira.

Otac joj je branio da pjeva no niko je nije mogao zaustaviti. Udala se sa 17 godina za Radoslava koji je bio za nju svetinja a i ona za njega. Bio joj je podrška u svakom momentu, mada Milicu niko nije trebao čuvati ni braniti pa čak ni u kafanama Južne pruge. Svaku opasku ili nemoralan pokušaj pijanih gostiju sama bi rješavala. Važila je za promućurnu i sposobnu ženu kao i vjernu i odanu suprugu i svojoj porodici.

Jedno vrijeme je čak osam godina živjela na relaciji Milićevci – Frankfurt. Pjevala je diljem evropskih država. Pjevala i zarađivala teški kafanski hljeb prepun besanih noći. Snimila je šest singlica i tri albuma kao i nekoliko komplilacija ostvarivši vrtoglave tiraže. Pa gotovo pola miliona prodatih nosača zvuka samo za prvi singl. Potom je snimila pjesmu „Trofrtaljka“ po kojoj je i dobila nadimak „ja sam slatka, suknjica mi kratka, svi mi kažu da sam trofrtaljka“. Postala je zvijezda kafana ali i seks simbol tog vremena.

Snimila sedam filmova. U „Mirisu poljskog cvijeća“ sa legendarnim Ljubom Tadićem glumeći pjevačicu koju Ljuba u filmu pokušava da skine no ona ga je odgurnula. Bila je svoja! Tako u svakom od sedam filmova u kojem je glumila. Najviše je pamte po filmu „Lepa sela lepo gore“ kao i po drugorazrednim pjesmama „Dara nijagara“, „Muško mi treba“, „Ko se zeza kraj kaveza“, „Predem vunu i kučinu“…

Mada je bila zabranjena na elektronskim medijima za emitovanje na radio željama znale su se vrtiti njene pjesme po desetak puta. Kako god ona je sa svojim pjesmama, imidžom, i neobičnim scenskim nastupom obilježila jedan period. Mnogi je dosta kasnije uzimaju kao primjer neukusa, ismijavaju a ona veli da je gazila trnje da izađe iz sirotinje.

Sada pjevaju, kaže Mica, sa minimum tkanine na sebi a maksimum silikona u sebi. I takvi pričaju o šundu i neukusu veli ona koja je ostala prizemna a zvijezda kafanskih veselja. Jedne prilike je kazala za medije da je bruka i sramota kako se neke od pjevačica pojavljuju u gaćama. A njoj su nudili ogromne pare samo da je slikaju u bikiniju što je odbila. Sada uživaju, kaže ona, u luksuzu a pjevaju sve i svašta a ja sam na biciklu išla na posao a petkom prodavala s mužem na pijaci poljoprivredne proizvode. Obezbjedila sebe za starost.

Da bi muž ostavio nju i djecu njegov brat mu je nudio novog „fiću“. Njen otac isto tako nudio mu je pare. No, njen suprug Radoslаv je najbolje nju poznavao. Bila mu je odana a on njoj oslonac u svakom trenu.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 EmptyUto Mar 10, 2020 6:55 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 EmptySre Avg 05, 2020 7:49 pm

UMRLA ISIDORA BJELICA: Književnica preminula u 52. godini!

Rođena je 10. decembra 1967. godine u Sarajevu. Osim po bestselerima, poznata je po šeširima koji su vremenom postali njen zaštitni znak.

2012. godine joj je dijagnostikovan rak zbog čega su joj odstranjena oba jajnika, materica i trbušna maramica. Osim mukotrpnih bolova, morala je da se bori i sa psihom jer kancer smatra elegantnim samoubistvom. Bolest ju je naterala da proda oko 3.000 retkih knjiga da bi platila lečenje u inostranstvu. Iako krhkog zdravstvenog stanja, bila je primorana da radi zbog čega se bolest nekoliko puta vraćala.

Isidora je iza sebe ostavila muža Nebojšu Pajkića i dvoje dece - Lava Grigorija i Vilu Evangelinu.

[You must be registered and logged in to see this image.]

----
Bez obzira na lični animozitet .počivala u miru .
Ako je umrla ....jer nešto tu baš nije jasno ,mediji su prilično uzdržani, tipa "uskoro opširnije" i "nepotvrđena vest" .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 EmptySre Avg 05, 2020 8:48 pm

Mnogo je toga u vezi sa njom sto mi se nije dopalo. No, ne mogu da ne spomenem da je na mene ostavila utisak rijetko kulturne osobe. Zasto to kazem? Dosla je u male zabacene Lopare da odrzi promociju svojih knjiga. Prisustvovala sam iz radoznalosti. Zena je toliko prizemno i kulturno odgovarala na pitanja i provokacije prostog naroda koji nije niti jednu njenu knjigu procitao i ispostovala svakog ko joj se obratio.
Pocivaj u miru Isidora....
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 EmptyPet Avg 07, 2020 5:31 pm

Lili Marinic



nisam bila fan Isidore Bjelice, ni kao umetnika, ni kao coveka, bar onog coveka kakvog je sebe u javnosti predstavljala, jer je licno, poznavala nisam.....jednu njenu knjigu sam pocela da citam, dosla do 10 strane i otisla da igram jamb... ok, ukusi su razliciti...
ali bila je najveca pinkusa...maltene nema na Pinku emisije bez Isidore...
pa je gurala ono njeno debil dete, sto dete, pardon, poslanik, nije krivo sto je debil...
ali kada je cak i svoju bolest komercijalizovala, tu mi se definitivno povracalo...mislila sam bar ce se tada dozvati pameti, a ne da zajebava nekog onkoloskog pacijenta sa 20 soma penzije predlazuci neke `terapije` sto ovaj da rasproda sve sto ima, ne moze da plati...
pa patetika...najbednija...njoj je tesko...pa kome nije sto boluje od karcinoma...a svako od nas nekoga zna, ili je znao sa istom dijagnozom, koji su to dostojanstveno podneli...i nisu imali ni delic paznje, niti resursa koje je ona imala...
ona se nije lecila u srbiji...pa sto nije tu svoju slavu i veze iskoristila da se bori za bolji polozaj onkoloskih pacijenata u srbiji? zato sto je bolelo dupe...to ne moze da se naplati...
ali nisam joj zelela smrt, kao sto nikome ne zelim...cak ni onom pedofilu ubici...pogotovo sto je majka deteta sa posebnim potrebama...
nisam se ni potresla sto je umrla...svejedno mi je...
kada sam procitala da je umrla, iskreno, prva pomisao mi je bila, evo jos jednog folkera u aleji velikana...



Gospodja koja je ovo objavila na fejsu, kao da mi je citala misli.

Astra and ZoxZoja like this post

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 EmptyPet Avg 07, 2020 9:09 pm

Samouka ::
Lili Marinic



nisam bila fan Isidore Bjelice, ni kao umetnika, ni kao coveka, bar onog coveka kakvog je sebe u javnosti predstavljala,....
Samouka ,obožavam te !
Pa bar neko je zadržao zdrav razum . naklon naklon naklon

Samouka likes this post

Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 EmptySre Okt 07, 2020 9:34 am

RIPnuo Van halen a on mi dođe k'o rod rođeni, tako da se računa. :(
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 EmptyPon Okt 12, 2020 3:25 pm

Eugen Grafvajer ::
RIPnuo Van halen a on mi dođe k'o rod rođeni, tako da se računa. :(
Nažalost je vest potvrdio i sin (basista Van Halena ) Edi je umro u 65 toj godini od raka .
Naravno-vest jedva da su preneli režimski mediji u Srbiji ,ali, povodom smrti Bore Drljače žalopojke ne prestaju ,"estrada" se pojedinačno oprašta po novinama od ovog "zaslužnog građanina" .Samo još da ga sahrane u "Aleji Velikana" (što ne bi bilo iznenađenje )
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 EmptyPet Nov 13, 2020 2:58 pm

Posle tri operacije srca ,i dvomesečne kome ,danas je preminuo legendarni Krunoslav(Kićo) Slabinac. 
Počivao u miru.

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 EmptyPon Nov 16, 2020 9:35 pm

U 75-toj godini preminuo je poznati glumac Ivan Bekjarev ,od korona virusa .
Počivao  u miru.

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 EmptyNed Nov 22, 2020 8:11 pm

U 77-moj godini života je preminuo poznati (jugoslovenski ) glumac Mustafa Nadarević,usled karcinoma pluća .
Allah ti dao rajsko naselje ,počivaj u miru .

[You must be registered and logged in to see this image.]

Samouka likes this post

Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 EmptyNed Nov 29, 2020 1:34 pm

U 67-moj godini ,preminuo legendarni basista "Riblje Čorbe" (nekad ,grupa SOS) Korona ....ne mogu da verujem?


[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 EmptyNed Dec 06, 2020 6:26 pm

Ode i Dzej....jos jedan umjetnik manje,laka mu zemlja,zaista zalosno.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 EmptyPet Dec 11, 2020 5:33 pm

Astra ::
Ode i Dzej....jos jedan umjetnik manje,laka mu zemlja,zaista zalosno.

Slažem se -neka mu je laka zemlja . 
Ali ,zbog komentara o sahrani u "Aleji zaslužnih građana" -razapeše me na FB ? 
Da se ne lažemo -bio je dobar pevač ,ali ,čim je on "doprineo kulturi" ? 
Ipak je bio džeparoš ,šibicar , kockar ,narkoman i pijanica -da se ne lažemo . Iz dupeta Arkanu i "vlasti" nije izlazio . 
Mnogi naučnici ,prof .dr .lekari ,hirurzi , koji su život dali u borbi sa koronom ,ili tokom rata spasili hiljade života -ništa ? 
A Džeki i Šaban "zaslužni" 
Dont fuck...sutra će Ceca ili Lukas biti u "Aleji zaslužnih..." ,na osnovu "doprinosa kulturi " ?
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 EmptyPet Dec 11, 2020 6:16 pm

To je zasebna tema i smatram da niko ko pjeva nije zaduzio drzavu ni narod, to su jednostavno zabavljaci, koliko god dugo trajali.
Nece me iznenaditi da se tamo u aleji ne nakrcaju zasluzni pinkovci.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 EmptyPet Dec 11, 2020 6:29 pm

Astra ::
To je zasebna tema i smatram da niko ko pjeva nije zaduzio drzavu ni narod, to su jednostavno zabavljaci, koliko god dugo trajali.
Nece me iznenaditi da se tamo u aleji ne nakrcaju zasluzni pinkovci.
Kao i obično ,pošto smo normalni -razumeli smo se .
Ali je zapanjujući broj ljudi koji su spremni učestvovati u farsama .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 EmptyPet Dec 11, 2020 8:42 pm

Danubius ::
Astra ::
To je zasebna tema i smatram da niko ko pjeva nije zaduzio drzavu ni narod, to su jednostavno zabavljaci, koliko god dugo trajali.
Nece me iznenaditi da se tamo u aleji ne nakrcaju zasluzni pinkovci.
Kao i obično ,pošto smo normalni -razumeli smo se .
Ali je zapanjujući broj ljudi koji su spremni učestvovati u farsama .


Mentalni sklop "navijača" , funkcioniše na sasvim drugim frekvencijama. Čudi me da do sada "PARTIZANOVCI", "ZVEZDAŠI" , "RADOVCI" , nisu tražili groblja, ulice za svoje junake.
Groblje glumaca
Groblje statista
Groblje muzičara
Groblje sportista
Groblje urbanih legendi
Groblje ljubitelja Jelen piva
......
zubic zubic zubic zubic zubic zubic
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 EmptySub Dec 12, 2020 8:42 am

Eugen Grafvajer ::


Mentalni sklop "navijača" , funkcioniše na sasvim drugim frekvencijama. Čudi me da do sada "PARTIZANOVCI", "ZVEZDAŠI" , "RADOVCI" , nisu tražili groblja, ulice za svoje junake.
Groblje glumaca
Groblje statista
Groblje muzičara
Groblje sportista
Groblje urbanih legendi
Groblje ljubitelja Jelen piva
......
zubic  zubic  zubic  zubic  zubic  zubic
Ali se jesu pojavili da "odaju počast Džeju" -bakljama ,i na kraju ,tučom ,koja je počela kada je jedan momak nasrnuo na neku devojku ,pa se "pridružilo" nekoliko desetina da je "brane" ,a onda još par desetina da brane "njega" .
Pa "reper" Đus ,koji je došao mrtav pijan ,sve teturajući sa flašom i bakljom u ruci .
Pa "estrada" zavijena u crno (sve firmirano) -da budu viđeni i slikani .
Mislim da ih je Džeki  ,negde "od gore" sve poslao u 3....PM.
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 EmptySub Dec 26, 2020 7:51 pm

Umrla Milka Babović: Otišla je velika sportašica i doajenka našeg sportskog novinarstva


U Zagrebu je u subotu u 93. godini preminula bivša atletičarka i televizijska novinarka Milka Babović.

VIŠE

[You must be registered and logged in to see this image.]










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 EmptySub Dec 26, 2020 11:27 pm

Kijara-brm ::
Umrla Milka Babović: Otišla je velika sportašica i doajenka našeg sportskog novinarstva


U Zagrebu je u subotu u 93. godini preminula bivša atletičarka i televizijska novinarka Milka Babović.

VIŠE

[You must be registered and logged in to see this image.]

Milka Tirkizna Šljokica. Žena koja je svojim glasom dočaravala boje haljina klizačica u vreme kad su kolor televizori bili retkost. Odatle joj i nadimak.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 EmptySre Dec 30, 2020 12:28 am

Jbt, nije mi jasno, odakle ovo atletičarka. Kad je stigla da se bavi atletikom, kad je od 48 novinarka. Jedino ako se računa onaj staž u partizanima kad se bežalo od neprijateljima po šumama i gorama.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 EmptyPet Jan 22, 2021 9:51 am

[You must be registered and logged in to see this image.]

Mira Furlan (1955-2021)
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 EmptySub Jan 23, 2021 12:50 pm

Eugen Grafvajer ::
[You must be registered and logged in to see this image.]

Mira Furlan (1955-2021)
Da bi perverzija bila veća -umrla je praktično od ujeda komarca ,od posledica "groznice zapadnog Nila " -usred USA ,sa njihovim medicinskim klinikama ?
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 EmptySub Jan 23, 2021 4:54 pm

Danubius ::
Eugen Grafvajer ::
[You must be registered and logged in to see this image.]

Mira Furlan (1955-2021)
Da bi perverzija bila veća -umrla je praktično od ujeda komarca ,od posledica "groznice zapadnog Nila " -usred USA ,sa njihovim medicinskim klinikama  ?

Izuzetna glumica i zena. Iznela je uloge pored kojih ne mogu ni proci mnoge nazovi glumice.  
Eto zivotnog apsurda, cuvas se korone a umres od ujeda komarca.. jebi ga
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 EmptyUto Jan 26, 2021 7:12 pm

U 57-moj godini je iznenada preminula glumica Rialda Kadrić (poznatija kao "Marija" iz "Ludih godina" i nastavaka "Žikine dinastije")

[You must be registered and logged in to see this image.]

Uzrok smrti se ne pominje,ali se nedavno pominjala mogućnost snimanja još jednog nastavka "Žikine dinastije"
Rialda Kadrić je dugo živela u Londonu radeći kao psiholog ,a preminula je juče u Atini.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 EmptyNed Feb 28, 2021 8:06 pm

Ode i Bandić  Počivao u miru.

[You must be registered and logged in to see this image.]










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 EmptyNed Feb 28, 2021 11:02 pm

Pocivao u miru.....gade mi se na Fb ljudi koji pljuju po njemu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 EmptyPon Mar 01, 2021 8:25 am

Malo, malo pa neke gadosti. Masa njih se raduje a mala, manjina žali. ne zanima me politička situacija u HR ali vidim da im je HDZ dokurčio. Ista situacija je u celom regionu po pitanju vlasti od 90-ih na ovamo. Ista ekipa vlada koja je kumovala ratu na ovim preostorima. Glasaju za njih, isti oni koji su glasali od 90-ih na ovamo. Dok kompletna ekipa ne omiriše cveće odozdo i mladi ne stasaju da se izbore i za onaj vset ukojem žele da žive, odlaziće stanovništvo na neka bolja mesta po svom izboru.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 EmptyPon Mar 01, 2021 8:29 pm

Pored Bandića -Hrvatska je u par poslednjih dana ostala i bez Cice Kranjčara (legendarni fudbaler i trener ) Zlatka Saračevića (legendarni rukometaš i trener ) ,obojica ex reprezentativci Jugoslavije .
Njima možemo dodati i današnju smrt Milenka Savovića (ex košarkaša Partizana ,trenera i funkcionera KSS )
Nešto korona -nešto srce ,smrt odnosi muškarce u ranim 60 tima -i to sportiste ,koji su i dan -danas bili u odličnoj formi ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 EmptyPon Mar 15, 2021 7:40 pm

Od posledica korona virusa preminuo je Dragoljub Đuričić (najbolji bubnjar ex YU ,jedan od izabranih 30 najboljih bubnjara na svetu ) Leb i Sol ,Kerberi ,Čola ,Yu Grupa ,Balašević ,itd...najbolji uvek sa najboljima .
Naše generacije mu nikada neće zaboraviti kada je 1996 i 1997 predvodio "dobošare" tokom protesta protiv Miloševića .

[You must be registered and logged in to see this image.]

Počivao u miru ,genije.

[You must be registered and logged in to see this image.]











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
nikolicka

nikolicka


Datum upisa : 30.11.2020

In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 EmptyUto Mar 16, 2021 11:56 am

O DAA svi su umrli od korone ..
a mi smo ovce za sisanje,,,
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 EmptyUto Mar 16, 2021 7:58 pm

Najcrnji humor je da se na nebu sprema neka opasna žurka -jer su "gore" otišli Miša Aleksić ,Đole Balašević ,sad i Dragoljub Đuričić....izgleda da se kod dragog Boga formira jedna "super grupa " .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 EmptySub Mar 27, 2021 4:12 pm

Korona je ubila još jednog vrsnog muzičara -odnela je danas i Zafira Hadžimanova .

Bio je oženjen pevačicom i glumicom Senkom Veletanlić, sa kojom ima sina Vasila Hadžimanova poznatog džez muzičara.

Podsetimo, kantautor, pesnik, glumac Zafir Hadžimanov je rođen 1943. godine u Kavadarcima, Makedonija. Završio je gimnaziju i muzičku školu u Skoplju, gde je počeo da se bavi muzikom i pozorištem. 1967.godine diplomirao je glumu na FDU u Beogradu. Paralelno sa studijama, nastupao je kao pevač zabavne muzike i snimio svoje prve dve ploče na kojima je i autor tekstova.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Počivao u miru .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 EmptySub Mar 27, 2021 7:57 pm

I ova kurva od korone bira koga da uzme.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 EmptyNed Mar 28, 2021 1:06 am

Samouka ::
I ova kurva od korone bira koga da uzme.

Ne mogu garantovati u istinitost, kao ni mnogo toga, ali sam procitala da se vakcinisao i napisao, konacno izlazak iz kucnog zatvora....tako da ne bih pogadjala da li je posljedica korone ili vakcine.

Samouka likes this post

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 EmptyNed Mar 28, 2021 12:28 pm

Astra ::
Samouka ::
I ova kurva od korone bira koga da uzme.

Ne mogu garantovati u istinitost, kao ni mnogo toga, ali sam procitala da se vakcinisao i napisao, konacno izlazak iz kucnog zatvora....tako da ne bih pogadjala da li je posljedica korone ili vakcine.

I to sto kazes.Ima pravo covek da umre i od drugih bolesti.
Nazad na vrh Ići dole
wrdoljak

wrdoljak


Godina : 64
Datum upisa : 04.09.2020

In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 EmptyNed Mar 28, 2021 12:53 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Korona??
Nazad na vrh Ići dole
Elektra

Elektra


Datum upisa : 16.04.2021

In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 EmptyUto Maj 04, 2021 8:10 pm

4. svibnja 1980., 15.15: Zemlja koja više ne postoji zapala je u duboku tugu. Oglasile su se sirene, oglasili su se brodski rogovi, a aktualna nogometna utakmica dvaju drevnih rivala, Hajduka i Crvene zvezde, dignuta je u zrak u Splitu. Suci i igrači plakali , deseci tisuća ljudi jecali su na tribinama i potom pjevali:
"Druže Tito,mi ti se kunemo da nikada nećemo skrenuti s vašeg puta!"
Maršal Josip Broz Tito, svemogući gospodar Jugoslavije, umro je u Ljubljani 4. svibnja 1980. Legendarni plavi vlak, s njim i put Titova lijesa, pratili su milijuni, a pokop u Beogradu postao je Guinnessov rekord. Nikada prije toliko šefova vlada, predsjednika, kraljeva, šeika i prinčeva, nikad više gužve nije prisustvovalo pogrebu nego posljednje Titovo putovanje, 8. svibnja 1980. Bio je to najveći sprovod u svjetskoj povijesti.
Nedugo prije, u prvim danima svibnja 1980., cijela je Jugoslavija gledala vijesti, svi su bili točno svjesni da je maršal u ozbiljnom stanju, no bilo je i onih koji su vjerovali da Tito nikada ne može umrijeti. Ipak je umro četvrtog dana u mjesecu. I unatoč tri religije šest republika članica, mnoge su nacije pjevale obećanje vječnog jedinstva, jedva deset godina kasnije ne samo da je bio mrtav Tito, već i praktički Jugoslavija.
Ljubljana, nekada „najtužniji grad u Jugoslaviji“, koji danas nije ni jugoslavenski ni tužan ... A život ide dalje i u upravo suprotnom smjeru, kao što su to nekada pjevali deseci milijuna ...
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 EmptyUto Maj 04, 2021 8:49 pm

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 EmptyNed Maj 16, 2021 2:17 pm

Danas je u 90. godini preminuo pevač Đorđe Marjanović. Marjanović je dugo bio najveća zvezda nekadašnje jugoslovenske muzičke scene, a karijera mu je trajala duže od pola veka. On je bio prvi pevač zabavne muzike na prostoru Jugoslavije koji nije samo stajao za mikrofonom već je padao na kolena, valjao se po podu, plakao, bacao sako u publiku.
Prvi je pevač koji je imao zvanične klubove obožavalaca (Đokisti) u Jugoslaviji, a velika zvezda bio je i u Sovjetskom Savezu. Prodao je 11.000 ploča u vreme kada je u Jugoslaviji postojalo 15.000 gramofona. Njegove najpoznatije pesme su Zvižduk u osam, Plavo u plavom, Stidljiva serenad, Beograde. Još 1990. je preživeo moždani udar i jedno vreme nije mogao da govori, ali mu se posle određenog vremena vratio glas.

[You must be registered and logged in to see this image.]










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 EmptyPon Jun 28, 2021 11:47 am

Juče je preminula najbolja atletičarka Jugoslavije svih vremena ,Vera Nikolić (72).
Svetska i dvostruka evropska prvakinja .
Počivala u miru -namučila se poslednjih godina života .

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 EmptyČet Avg 26, 2021 12:13 am

[You must be registered and logged in to see this image.]


Ode jos jedan veliki glumac i jos veci covjek.....pokoj dusi njegovoj.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 EmptyČet Avg 26, 2021 2:28 pm

Astra ::
[You must be registered and logged in to see this image.]


Ode jos jedan veliki glumac i jos veci covjek.....pokoj dusi njegovoj.

Ja ga nikada nisam voleo (naročito kao "Šojića" i sl) ,ali sam uvek poštovao njegov satirično -ciničan pristup "političkim temama" .Tu ga poštujem .Počivao u miru .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 EmptyČet Avg 26, 2021 5:25 pm

Bio je covjek, opozicija......dovoljno govori kakav.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 EmptyČet Avg 26, 2021 8:15 pm

Kabare Milana Gutovića je jedina predstava, kada smo svi u sali jedva čekali da se završi, jer smo bili ubeđeni da će da upadne policija i sve nas zajedno pohapsi.










[You must be registered and logged in to see this image.]

Astra likes this post

Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 EmptyPon Avg 30, 2021 10:23 pm

Ипак, без обзира на трагедију која је задесила нашу културну сцену мора се нешто истаћи. Ко памти 1998-1999-у годину, сетиће се, да су се глумци сви удружили против Милошевића, па су чак потписали да неће учествовати у снимању новогодишњег програма. Лане је пристао. После је рекао да је он као већи опозиционар од многих и да није хтео са њима да се солидарише. Међутим, управо непосредно после тога, гледао сам једну његову нову тада представу у култном Дадову, а шокирао сам се, јер су у првом реду седели челници ЈУЛ-а, а требала је да дође и Мира Марковић. То ми је мало бацило сенку на његове ставове, али није било нешто претерано. И сад ме на то подсетила чињеница присутних глумаца на сахрани. Пре свих, овај режисер што је добио по пички од Бијеле (Дара из Јасеновца), док других опозиционо нстројених није било. Ето мала сенка на личност Ланета Гутовића. Али и даље ми је јако жао и то је велики губитак за српско глумиште.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 EmptyČet Sep 16, 2021 8:00 pm

Danas je preminuo legendarni košarkaški trener Dušan (Duda ) Ivković . Predugačko bi bilo da nabrajamo sve njegove uspehe .
Poćivao u miru .

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 11 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni
Nazad na vrh 
Strana 11 od 13Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Sledeći
 Similar topics
-
» In memoriam-poznati SVET
» MERILIN MONROE (in memoriam -50 godina )

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: SVAŠTA NEŠTO :: IN MEMORIAM-
Skoči na: