DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 CORONA virus-KOVID -19

Ići dole 
+21
Elektra
Thabit
montoya
Sibila
nikolicka
slatkicass
wrdoljak
Kica/Praja
Astra
Danubius
ZoxZoja
Samouka
Lily
brunolino
savo
Kijara-brm
bosankaa
Djulieta
Okano
Blebetalo
MadamX
25 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 10 ... 17  Sledeći
AutorPoruka
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 EmptySre Jan 29, 2020 11:08 am

First topic message reminder :

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 Bez_na17
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 EmptySub Mar 28, 2020 12:14 am

https://www.facebook.com/karlohrstic/videos/10222013804598482/
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 EmptyPon Mar 30, 2020 8:25 pm

Izgleda da Ministarstvo zdravlja računa na ozbiljne gubitke među osobljem, pa je izgleda smislilo da svaki Dom Zdravlja ima ekipu od 20 ljudi koji će uzimati uzorke od obolelih ili sumnjivih na kovid 19.
Tako mislim jer se radi o nama koji nismo sa "opšte prakse" ,nego drugih odeljenja ,i shodno tome smo poslati na "obuku" u Somborsku bolnicu . 
Koliko smo shvatili -ima dve vrste briseva ,tkzv "Batut" (koji se čuva na - 20 C )i "Novi Sad " (koji se čuva na sobnoj temperaturi .Uzima se bris iz grla i nosa, obeležava i šalje u laboratoriju. 
Radi se u parovima ,jer je nemoguće sam obući svu tu opremu ,a još važnije -pravilno skinuti (pokazalo se da su se lekari najviše zarazili upravo kod skidanja opreme ,jer je umor i stres učinio svoje ) 
Očekuje se izgleda masovna pojava obolelih ,i "firma" jednostavno nema dovoljno kadra da sve to pokrije -otud "20 žigosanih" .A oprema izgleda ovako -nazuvci za obuću, skafander ,duple rukavice ,FFP3 maska ,naočare ,vizir ...i trebaće i dosta sreće, čini mi se . 
Jedna petina svih zaraženih u Vojvodini su već sada -medicinski radnici .A nije zapravo ni ozbiljno počelo.

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 Korona-virus-kovid-19-testiranje

ps. moja nećaka ,kojoj je ugovor istekao , (ona i muž su dobili posao na klinici u Sloveniji ,gde sad naravno ne mogu otići,a on još radi i u laboratoriji ) je dobila bukvalno "obavezujući poziv" da se javi u "matičnu ustanovu" gde će biti "raspoređena po potrebi" ? 
Ima Visoku med .školu+master .
Ne bih rekao da je to po ikakvim zakonima ,te mislim da je niko ne može prisliti ,ali-videćemo.
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost




CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 EmptyUto Mar 31, 2020 12:01 pm

Posle svih teorija zavere o nastanku virusa, stručnjaka koji preporučuju ovaj ili onaj način prevemcije, od još većih stručnjaka koji znaju šta je preki lek i od matematičara koji će sve to svesti na statističke podatke, mogu im reći da mi komotno mogu popušiti kurac a posle da se teraju u pizdu materinu. zubic
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 EmptySre Apr 01, 2020 5:52 pm

Samo ću proslijedit jedan tekst
dr Nada Jurinčić o COVID-u:
Za svakog liječnika koji ima temeljno obrazovanje i potpunu informaciju,je potpuno jasno da je u ovom slućaju zlorabljena pojava virusa Corone za proizvodnju masovnog straha u mračne nakane vlasti.Umirovljena sam liječnica pedijatrica ,koja je provela dugi niz godina u Africi i bila izravno odgovorna za viroze koje imaju visoku smrtnost.Npr. Rota viroza.Osnovna informacija koju moraju svi znati: virus Corone je jedan od mnogobrojnih virusa iz grupe Influenca virusa čija je osobina spontana mutacija i dolazak u zimskim mjesecima.Syndrom koji ta grupacija virusa izaziva je sindrom gornjih i sonjih dišnih puteva ,od rhinitisa,pharyngitisa,laryngitisa do bronchitisa i pneumonije.Dakle,ta škvadra virusa posjećuje ljudsku vrstu već oko 150 godina i to svake godine.Udio pojedine vrste virusa se zna pa je tako udio Corone u syndromu gripe od 7-15%.Ona ništa nije drugačija od drugih influenza virusa ,ne voli nosnu sluznicu pa više napada ždrijelo,grlo i bronhe .Komplikacije gripe nisu stvar "zločestoće" ovog virusa nego lošeg imunološkog statusa zaražene osobe poput kroničnih iscrpljujućih bolesti,karcinoma,terapije citostaticima,mnogim lijekovima,dijabetesa......Nema zločestih virusa nego ima imunoloških sustava koji su načeti i ne mogu pružiti pravi odgovor virusu i ubiti gaZato se u zimskim mjesecima u prijelazu na proljeće događa više smrti starijih i bolesnih osoba.Ovo je OBRAZAC koji se pred očima svih nas odvija desetljećima i stoljećima.Narod čak ima i svoje mudre izreke za ovaj period godine.Ta Corona je u 2020 došla ISTO KA ŠTA JE DOŠLA SVIH PRETHODNIH GODINA I KA ŠTA ĆE NAS POSJETITI SVIH NAREDNIH GODINA.Presvukla se u svoju prirodnu mutaciju i sa svojim drugarima iz influenza blue boysa ,posjetila nas.Ali ove godine svjetski skriveni moćnici,zločinci to vam jamčim,odlučili su s njom izvesti igrokaz koji nije ni najmanje naivan.Oni su Coronu preimenovali u SARS-Covid-19 ZATO DA OD POZNATOG NAPRAVE NEPOZNATO JER SE LJUDI BOJE NEPOZNATOG .dA SU REKLI DA JE EPIDEMIJA I PANDEMIJA GRIPE-LJUDI SE NA TO NE BI UPLAŠILI a onda ni oni ne bi mogli provesti svoju nakanu.Liječnici koji imaju na uvid EPIDEMIOLOŠKU STATISTIKU mogu na dlanu vidjeti da je oboljevanje od syndroma gripe kao i smrtnost koja se vezuju uz nju-ISTA KAO 2019,2018,2017,2016,2015............A ZLO NA VLASTI U CIJELOM SVITU JE IZVUKLO CORONU IZ TE GRUPE VIRUSA,PROMINILO JOJ IME,NAPRAVILO NEPOUZDANI TEST I POČELI TESTIRATI I PROIZVODITI HORROR EPIDEMIJU I PANDEMIJU.ZAŠTO JE NISU REŽIRALI 2019. ILI PRIJE ?? KUHALI SU NAS PTIČJOM,SVINJSKOM,DALASKOM........I SAD SU ZAKLJUČILI DA JE VRIME DA POJAČAJU VATRU ISPOD ŽABE.Razlog ili razlozi više SU PAD FARMACEUTSKE INDUSTRIJE I PRIJETEČI SLOM BANAKA.ZATO PROIZVODE KAOS da mogu presložiti stvar tako da OPET MOGU VLADATI.Znači-OVO ŠTO SE DOGAĐA U STVARNOM ŽIVOTU CORONE I ČOVIKA JE NORMALNO,NIŠTA TU NEMA IZVANREDNO.sVAKE GODINE ,PREMA PODATCIMA vIRUSOLOŠKE CENTRALE U SVITU OD OBOLJELIH 1000 OD SYNDROMA GRIPE JEDAN UMRE OD NJENIH KOMPLIKACIJA,NE OD NJE-OD KOMPLIKACIJA KOJE MEDICINA NIJE USPJELA SPRIJEČITI.I to je to. I ove godine će smrtnost biti 1 pro mile.Ali ,kad se to pretstavlja s 3 tiskovne konferencija na dan kao na 600 oboljelih umro nam i treči....onda je to proizvodnja straha u kojoj ljudi ne znaju izračunat postotke i zatražiti KOMPARACIJU S PRETHODNIM GODINAMA.TAD BI STOŽER BIJA U OZBILJNOJ NEVOLJI JER LAŽU. LAŽU VAS DA JE OVE GODINE CORONA POSTALA SARS COVID 19 I IDE U SMRTONOSNOM POHODU NA LJUDSKI ROD.NIJE.LAŽNA SMRTONOSNA EPIDEMIJA I PANDEMIJA U CILOM SVITU IMA IDENTIČAN OBRAZAC PONAŠANJA MOĆNIKA NA VLASTI IZA KOJEG STOJI JEDAN POTPIS.PO TOME JE JASNO DA JE OVA CORONA PEDRO -DIRIGIRANA,REŽIRANA.Zašto im to treba? Da provedu mjere IZOLACIJE ČOVJEKA OD ČOVJEKA KAKO BI SLOMILI NACIOPNALNE DRŽAVE SLAMANJEM GOSPODARSTAVA A TO ZNAČI UNIŠTAVANJEM MALIH I SREDNJIH PODUZETNIKA.GLOBALKAPITAL ĆE OPSTAT ZATO ŠTO ĆE MU ŠTANCAT LOVU. FEDERALNA BANKA TOMU I SLUŽI A SVE OSTALE BANKE ,UKLJUČIVŠI I NAŠU HNB S ONIM KLAUNOMPRIJE I KLAUNOM POSLIJE-SLUŽE JOJ.Sljedeća DVA koraka AGENDE su: prisilna vakcinacija i instaliranje G5 i G6 stanica oko gradova i po objektima.Zašto im triba PRISILNA vakcinacija? Zato što će u toj vakcinaciji,kao i u mnogim drugim biti ALUMINIJ koji je stanični prijemnik i pojačivač visokofrekventnih elektromagnetnih valova.To zračenje uništava PINEALNU ŽLIJEZDU KOD DICE a čoviku razara imunološki sustav i blokira utilizaciju kisika na nivou stanice. G5 i G6 ( mogu oni i više!) stanice treba instalirati. Za to su nas uklonili iz prirode pa odjednom,kako kaže Vili crnpurasti, za gripu je bolje bit u ustajalom zraku kuće nego na buri i Suncu.Nisam znala bil se smijala il plakala lad sam ih čula laprdat. Postrojenja G5 su povelika oko gradova i to će instalirat po mojoj procjeni VOJSKA i to ne "domaća" nego će biti neke vojne vježbe tipa branimo Europu, pa će u tim vježbama opkoliti gradove s G5 i G6 EM poljem. U školama !! i objektima će to uraditi pod izlikom da čiste škole ili nekim drugim razlogom. ZATO SU DICA UKLONJENA IZ ŠKOLE I NASTAVNICI. To su VEĆ POČELI u USA I IRSKOJ dolaze kao policajci u civilu ili kao meštri u policijskom vozilu,ne znam koja je varijanta,nije bitno.Ljudi ih snimaju jer su Duhom Svetim progeldali i shvačaju što rade ZLOČINCI. Milanović nije izabran od hrvatskog naroda-to sam sigurna niti je Plenković izabran u HDZ-u. ONI su na sve spremni a MI NISMO. Mi smo ZDS tako da nas utjeraju u naš dom i da se valjaju od sotonskog smijeha kako su nam uvalili da budemo ZDS.Narode hrvatski,nisam ja jedina liječnica koja DIŽE GLAS PROTIV OVE KRVAVE PRIJEVARE ,tu je Sladoljev,tu su američki i njemački virusolozi,puno je tu liječnika koji šute radi egzistencije..MOLIM VAS,PROČITAJTE OVO,UPITAJTE SE ŠTO JE U VAŠOJ OKOLINI KOJU VIDITE I ČUJETE VLASTITIM OČIMA, DRUGAČIJE OD PRETHODNIH GODINA. PUSTITE NJIHOVE PRIČE,ODLIPITE SE JEDAN DAN I DAJTE SVOJOJ ZDRAVOJ PAMETI DA VAM ODGOVORI KOLIKO JE TO OKO VAS VIŠE BOLESNIH,VIŠE UMRLIH...Strahom koji nije racionalno utemeljen ova VLADA RH UBIJA HRVATSKU DRŽAVU I PRIPREMA HRVATSKOM NARODU TEŠKU GLAD I BOLEST. TO JE ISTINA. NEMA DVIJE ISTINE. ONI LAŽU-JA VAM GOVORIM ISTINU. Nosite vi maskice u zimskim mjesecima kad idete na mista s puno ljudi jer to je dio opće zdravstvene kulture i način da se prirodmno imunizirate na viruse gripe jer primite manje virusa pa se limfociti bolje izbore s njima.Maskice da ali ZATVARANJE, ZABRANA RADA I KRETANJA JE VELEIZDAJA I TO NEVIĐENA. ZAR PRISTAJETE NA VLASTITO UBOJSTVO? ZAŠTO-AKO BOGA ZNATE?!
dr. Nada Jurinčić
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 EmptySre Apr 01, 2020 8:32 pm

Eugen Grafvajer ::
Posle svih teorija zavere o nastanku virusa, stručnjaka koji preporučuju ovaj ili onaj način prevemcije, od još većih stručnjaka koji znaju šta   je preki lek i od matematičara koji će sve to svesti na statističke podatke, mogu im reći da mi komotno mogu popušiti kurac a posle da se teraju u pizdu materinu. zubic
Popušili smo ih mi već more.  zubic Tresemo se svaki dan  ,kao da bož* me sačuvaj imamo Parkonsonovu bolest. Nema kuge koja nas nije zahvatila pa onda potres (svaki dan ) .U pizdu materinu ćemo otići na kraju balade kad se ovaj narod izmuči psihički  i finansijski  .
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 EmptySre Apr 01, 2020 9:09 pm

Od danas radi "Kovid 19 " centar u mojoj firmi .Do juče -javite se telefonom ako imate simptome ,ne dolazite ni  slučajno .Od danas -dođite obavezno .
Tehnički ,imamo propisani prostor za izolaciju , rendgen i laboratoriju 
Lekara ,sestara , potrebne opreme -premalo i nedovoljno. 
Ko će i kako transportovati uzorke -nemamo pojma .
Tako se desi da lekarka radi ujutru kućnu negu na terenu ,i onda dežura noć. Ili vas tamo sačeka psihijatar ili ginekolog i babica ,jer nema dosta lekara opšte prakse ,sestara -još manje .
Kako će funkcionisati sve to sa nama "priučenima" sa stomatologije i drugih odeljenja -videćemo.
 
I ne samo to -policijski čas. Kaže danas dr Kon ,na pitanje novinara ,šta će biti sa ljudima koji krenu da se jave u Dom zdravlja ,a zaustavi ih policija ?
Pa ,pokazaće medicinsku dokumentaciju .
Može da pokaže jedino knjižicu ,a neku "dokumentaciju" eventualno može da dobije posle pregleda .
Samo ne znam koju -kad se većina stvari obavlja elektronskim putem ?
Opet papirčine i stari "kartoni" ?
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 EmptyČet Apr 02, 2020 5:20 pm

Muž sestrine starije ćerke -laboratorija  u Inđiji.

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 210

Inače je danas potvrđena i smrt trećeg lekara (1964) u Srbiji ,i polako se demaskiraju laži režima oko brojeva i identititeta i načina zaraze (do sada su pevali pesmicu da su se zarazili "izvan ustanove" )
Po prvi put su se oglasile kolege u zaštitu preminulog doktora ,koji su otvoreno rekli da je čovek bio praktično prisiljen da radi bolestan, zbog nejasnih uputstava Ministrastva (i pri tome zarazio ,verovatno, ceo svoj tim )
Nemoguće je dobiti informaciju od državnog "kriznog štaba "-koliko je zdravstvenih radnika zaraženo,koliko ih ima u karantinu ,i koliko ih je preminulo .
Svakoga ko objavi bilo šta u medijima (kao novinarka N1 ,koja se usudila da napiše tekst o teškom stanju i nedostatku opreme i ljudstva )-hapse pod optužbom "unošenje panike ,iznošenje lažnih vesti ".
Čak i ja sada mislim da upravo pisanju po društvenim mrežama i na DF ,a i komentarima u samoj "firmi" mogu da zahvalim da sam jedini muški član malog "kovid tima" ,i to kao ,posle penzionera ,po svim dosadašnjim statistikama obolelih i umrlih -"najkritičnija grupa" ?

Nikako ne patim od teorija zavere ,ali odjednom imamo registrovanje više "novih članova" koji ništa ne pišu -nego samo gledaju i čitaju ,a registracije od polovine prošle godine se svodila na 1-2 "zalutala" mesečno ? tongue
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
savo




Datum upisa : 21.03.2014

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 EmptyPet Apr 03, 2020 10:35 am

Najbolje prolaze ljudi koji imaju vikendice negde na selu ili na planinu. Umesto kupovine stana u Beogradu ili Novom sadu, bolje je kupiti plac negde na planini, i napraviti skrovišta i mesto za nešto humaniju izolaciju, bez policijskog sata i medijuma. Ali ipak da bude blizu ljudi i infrastrukture zlu ne trebalo, Ne primer Divčibare ili Zlatibor, Tara, Stara planina Kosmaj...
Virus neće nestati preko leta, možda se primiri, potrebna je strategija za jesen i anredno proleće.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 EmptyPet Apr 03, 2020 10:26 pm

Prosečna starost pacijenata preminulih od korona virusa u Srbiji je 64,2 godine, a nijedna od 39 žrtava nije bila mlađa od 40 godina, pokazuju statistički podaci o epidemiji korona virusa u Srbiji zaključno sa petkom, 3. aprilom.

Od ukupnog broja preminulih tri četvrtine su muškarci - 29 pacijenata ili 74,36 odsto - a jedna četvrtina žene - 10 pacijenata ili 25,64 odsto. Prosečna starost preminulih muškaraca je 61,2 godine, naspram 72,5 godine za žene.

Šta nam ovo govori ?

Upoređujući sa žrtvama iz razvijenih evropskih država ,a po formulaciji Svetske zdravstvene organizacije (koja smatra da se do 65 godina spada u kategoriju "mladi" ) ispada da kod nas umire daleko mlađe stanovništvo nego kod njih ,i prilično veliki procenat su i žene .
Biće da smo u tim nekim "godinama" opterećeni sa više drugih oboljenja i smanjenim imunitetom ,te daleko bolji kandidati za "smrt od korone" .
Ima tu još faktora ,mnogo manji broj testiranih ,no ostaje činjenica da nam je smrtnost ,za sada ,ipak dosta visoka (2,64) ,i stradaju i po deceniju ili dve mlađi nego u zemljama EU.

Lično mislim da će igranka da počne tek sa masovnijim testiranjem.
Nemačka ima ogroman broj zaraženih ,ali i relativno vrlo mali broj umrlih ,i odličan prosek ,preminuli su u poznim godinama sa raznim drugim bolestima .
Ali Nemačka ima 500 000 respiratora i nekoliko hiljada bolnica ,ljudi su disciplinovani ,te čak nije bilo potrebe da se uvedu ovako restriktivne mere kao kod nas .

I još nešto ...nema tačnih podataka koliko ima "medicinara" iz ex Yu republika u zdravstvenom sistemu Nemačke ,ali se taj broj procenjuje na 150-200 000 .
Mladi ,školovani i tamo i motivisani .E pa ,to pomaže "sistemu" itekako.

Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 EmptyNed Apr 05, 2020 10:21 am

Jedna hrvatska medicinska sestra pokazuje kako da za par minuta napravite "vizir" .
Graf folija ,guma za gaće,heftalica ,makaze . Svi imamo, svi možemo -a "radi posao" .

https://www.facebook.com/watch/?t=12&v=682561979145397

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 Images?q=tbn%3AANd9GcRzzWW4Y9M4JLccpo7rKXnI36LvUOE5RwRBE8Y-qWHQXHlek7oY&usqp=CAU

ps .
Po farbarama mogu da se nađu i rukavice ,i maske ,i viziri ,i ona "odela za krečenje" . 
Nisu "medicinski" ,ali "rade posao" . 
Natrijum hipohlorida (narodski ,varikine) takođe ima po prodavnicama . 2 % rastvora je sasvim dobra dezinfekcija.
Isečete parče sunđera (2 cm dovoljno) ,dovoljno je parče 50 x30 ,dobro natopite "varikinom" (može i 10 %) i lepo to stavite pred vrata . 
Tako su vam đonovi uvek dezinfikovani (isti sistem se koristi u zdravstvenim ustanovama)
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 EmptyNed Apr 05, 2020 2:16 pm

Danubius ::
Prosečna starost pacijenata preminulih od korona virusa u Srbiji je 64,2 godine, a nijedna od 39 žrtava nije bila mlađa od 40 godina, pokazuju statistički podaci o epidemiji korona virusa u Srbiji zaključno sa petkom, 3. aprilom.

Od ukupnog broja preminulih tri četvrtine su muškarci - 29 pacijenata ili 74,36 odsto - a jedna četvrtina žene - 10 pacijenata ili 25,64 odsto. Prosečna starost preminulih muškaraca je 61,2 godine, naspram 72,5 godine za žene.

Šta nam ovo govori ?

Upoređujući sa žrtvama iz razvijenih evropskih država ,a po formulaciji Svetske zdravstvene organizacije (koja smatra da se do 65 godina spada u kategoriju "mladi" ) ispada da kod nas umire daleko mlađe stanovništvo nego kod njih ,i prilično veliki procenat su i žene .
Biće da smo u tim nekim "godinama" opterećeni sa više drugih oboljenja i smanjenim imunitetom ,te daleko bolji kandidati za "smrt od korone" .
Ima tu još faktora ,mnogo manji broj testiranih ,no ostaje činjenica da nam je smrtnost ,za sada ,ipak dosta visoka (2,64) ,i stradaju i po deceniju ili dve  mlađi nego u zemljama EU.

Lično mislim da će igranka da počne tek sa masovnijim testiranjem.
Nemačka ima ogroman broj zaraženih ,ali i relativno vrlo mali broj umrlih ,i odličan prosek ,preminuli su u poznim godinama sa raznim drugim bolestima .
Ali Nemačka ima 500 000 respiratora i nekoliko hiljada bolnica ,ljudi su disciplinovani ,te čak nije bilo potrebe da se uvedu ovako restriktivne mere  kao kod nas .

I još nešto ...nema tačnih podataka koliko ima "medicinara" iz ex Yu republika u zdravstvenom sistemu Nemačke ,ali se taj broj procenjuje na 150-200 000 .
Mladi ,školovani i tamo i motivisani .E pa ,to pomaže "sistemu" itekako.


Kao što pomaže i činjenica da Njemačka nije od 90-ih godina na ovamo u čabru, da su imali socijalne programe za radnike, da su imali socijalu, da nisu dočekivali bombe na glavu niti djecu ispraćali u rat. Barem ne ako sinovi nisu sami poželjeli otići. Osim toga, možemo se busati u prsa kako smo pametni i krasni ali je činjenica da još ljude odvikavamo od pljuvanja po podu, učimo ih pranju ruku i rekla bih podržavamo ne poštivanje propisa (na ovaj ili onaj način).
Nadalje,bolesni smo Dani! Jako smo bolesni! Koliko je ljudi koji nemaju za terapiju, koliko je samo onih koji ne mogu sebi priuštiti lijek. Primjera radi: jedan od lijekova za kardiovaskularne bolesnike je Xarelto koji kod nas košta 60-70 evra, koliko ljudi to može sebi priuštiti? Može, ali onda nema za hranu, nema za grijanje, nema za struju. O voću i povrću neću ni da pričam. Šta ako i supružnik ima potrebu za isto tako skupom terapijom?
Nema tog respiratora koji će spasiti takvog pacijenta. On je već sjeban, samo pleše na rubu i odlaže sunovrat.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 EmptyNed Apr 05, 2020 3:01 pm

justicija ::
Nadalje,bolesni smo Dani! Jako smo bolesni! Koliko je ljudi koji nemaju za terapiju, koliko je samo onih koji ne mogu sebi priuštiti lijek. Primjera radi: jedan od lijekova za kardiovaskularne bolesnike je Xarelto koji kod nas košta 60-70 evra, koliko ljudi to može sebi priuštiti? Može, ali onda nema za hranu, nema za grijanje, nema za struju. O voću i povrću neću ni da pričam. Šta ako i supružnik ima potrebu za isto tako skupom terapijom?
Nema tog respiratora koji će spasiti takvog pacijenta. On je već sjeban, samo pleše na rubu i odlaže sunovrat.
To su već druge priče -ali da ne političim i ovde ,iako su providni i pokvareni koliko su teški. 
Zato već ima inicijativa da se onih 4000 (kojima se kupuju pnzioneri za glas) i onih "100 eu svakom punoletnom "-isti motivi) preusmeri u lečenje bolesne dece i pobošljšanje zdravstvenog sistema .
Već sam postavio pitanje-a ko će da radi na tim silnim respiratorima  ? 
Jer tu ide pre svega i nimalo laka radnja koju znaju i zaista koriste samo lekari  sa urgentne i intenzivne -intubiranje .
Nadalje sam pokušao dobiti neki podatak -koliko naših pacijenata uopšte preživi respirator ? Nema ,naravno...ali nije teško zaključiti po onim šturim informacija da su gotovo svi umrli bili na respiratoru . 
Naročito me nervira ona formulacija Šizoja i kompanije "U ratu smo sa nevidljivim neprijateljem" 
Imali smo ratove skoro, bili nadmoćni itekako u ljudstvu i tehnici ,i šta je bilo ? Sve smo ih izgubili ,realno. 
Lično me zabrinjava podatak da u Nemačkoj ima 2300 zaraženih zdravstvenih radnika (a i moj je tamo ,i jako ležerno se odnosi prema mogućnosti da se zarazi .Ne samo on -nego i cela medicinska ekipa ,zajedno sa vlasnikom .A ako im u ustanovu uđe korona ,korisnici neće preživeti, nijedan, a oni će ostati bez posla. )
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 EmptyNed Apr 05, 2020 9:40 pm

Tamo po Evropi nisu u panici kao kod vas....moja kcer tu ne vidi nista gore nego neka druga gripa, oprez ali ne i strah, cak smatra da je i pozeljno da ju preboli sto prije da bude kasnije otporna i efikasnija kao sto misli vecina mladih, s tim sto meni ne dolazi.....vjerujem da tako rezonuje i tvoj sin i nemas mu sta reci.
JUSTI je u pravu, nas narod jebnatrpan pitama i krompirom, vitamine ako ima, cuva ih za djecu....i sama sam tako zivjela u Bosni i nije cudo da je ta granica smrtnosti pomaketa na dole....organizam jednog pedesotogodisnjaka je ravan sedamdesetogodisnjaku u Eu....jednostavno.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 EmptyNed Apr 05, 2020 10:37 pm

Astra ::
Tamo po Evropi nisu u panici kao kod vas....moja kcer tu ne vidi nista gore nego neka druga gripa, oprez ali ne i strah, cak smatra da je i pozeljno da ju preboli sto prije da bude kasnije otporna i efikasnija kao sto misli vecina mladih, s tim sto meni ne dolazi.....vjerujem da tako rezonuje i tvoj sin i nemas mu sta reci.
JUSTI je u pravu, nas narod jebnatrpan pitama i krompirom, vitamine ako ima, cuva ih za djecu....i sama sam tako zivjela u Bosni i nije cudo da je ta granica smrtnosti pomaketa na dole....organizam jednog pedesotogodisnjaka je ravan sedamdesetogodisnjaku u Eu....jednostavno.
Kod nas se mnogo toga razlikuje -na TV se pričaju bajke o nekoj opremi koju mi imamo,a Amerika ,Italija,Španija ,kao ,nemaju. 
Zdravstveni sistem nam je jedan od najlošijih u Evropi ,godišta zdravstvenih radnika vrlo visoka (jer su mladi otišli) ,bolnice su šupe i to je istina,a ne one bajke sa TV. Fali svih lekara ,specijalista naročito ,sestara, laboranata .

Kod nas režim svira pesmicu "zaštitili smo stare" -a umiru i na respiratorima su ljudi od 50-60 ,bez drugih bolesti, od toga već troje lekara? 
Prosek umrlih i kod vas ,i drugde u Evropi je preko 80 i više godina ,obično se radi o ljudima sa više dodatnih bolesti .
Taćno ti je zapažanje -ovaj narod ovde uopšteno bolestan ,jer se loše hrani ,"izrađen" je od slabo plaćenog posla decenijama, a brige i ostalo su učinile svoje sa nervima nacije (trošimo najviše sredstava za smirenje u Evropi) 
Niko ne kaže koliko je već sada medicinara "van stroja" ,tu i tamo se javi neki pošteni direktor zdravstvene ustanove ili primarijus ,pa kažu istinu .Onda režimski mediji grakću do neba da je to laž-pa se za 2-3 dana to više ne može sakriti . Imamo relativno puno žena ,umrlih i na respiratorima ? Evropa ima puno manje . 
"Kovid ekipa" u kojoj sam i ja ,prosečno čine zaposleni od +50 godina ,bez ikakvog iskustva u vezi epidemiologije  (stomatološke sestre ,akušerske sestre ,pedijatrijske sestre  itd.)
Pa mi smo imali epidemiju bolničke zaraze klostridijom ,ljudi su dolazili da operišu koleno ili čukljeve ,pa živi nisu izašli iz bolnice. 
To je sve zataškano ,a ceo net (i svet) je video kako izgleda Infektivna klinika u BG .Kamere snime verovatno samo 2-3 ušminkane prostorije gde stoje respiratori (mene to jako podseća na ono kada Vučić "proba sarmu" sa "Smederevca" ,a vidi se da uopšte nema čunak ?) 
Zato je ta panika ,a upravo vlast i njihovi mediji podgrevaju strah i paniku u narodu .Teško da narod veruje u bilo šta što čuje -kada zna pravo stanje.
Prof.dr Rakić, jedan od naših najpoznatijih neourohirurga ,pobegao je samovoljno sa Infektivne klinike ,kada je saznao da je pozitivan na koronu . Čovek je načelnik odeljenja za degenerativne bolesti kičme KBC. Prijavili su ga policiji. 
Kako onda da nema straha i panike ?
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
savo

savo


Datum upisa : 21.03.2014

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 EmptyPon Apr 06, 2020 11:02 am

Danubius ::
Jedna hrvatska medicinska sestra pokazuje kako da za par minuta napravite "vizir" .
Graf folija ,guma za gaće,heftalica ,makaze . Svi imamo, svi možemo -a "radi posao" .

https://www.facebook.com/watch/?t=12&v=682561979145397

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 Images?q=tbn%3AANd9GcRzzWW4Y9M4JLccpo7rKXnI36LvUOE5RwRBE8Y-qWHQXHlek7oY&usqp=CAU

ps .
Po farbarama mogu da se nađu i rukavice ,i maske ,i viziri ,i ona "odela za krečenje" . 
Nisu "medicinski" ,ali "rade posao" . 
Natrijum hipohlorida (narodski ,varikine) takođe ima po prodavnicama . 2 % rastvora je sasvim dobra dezinfekcija.
Isečete parče sunđera (2 cm dovoljno) ,dovoljno je parče 50 x30 ,dobro natopite "varikinom" (može i 10 %) i lepo to stavite pred vrata . 
Tako su vam đonovi uvek dezinfikovani (isti sistem se koristi u zdravstvenim ustanovama)

Ne znam koliko je ovo verodostojno i tačno, dezinfekcija prirodnim sredstvima. Spominju se soda bikarbona, so, alkoholno sirće itd. Deluje daje to previše jednostavno, ali alkohola još uvek enma po apotekama, koja je zamena najbolja. Svašta se piše po Internetu, a i doktori nisu jedinstveni
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 EmptyPon Apr 06, 2020 7:41 pm

Pošto se puno priča o respiratorima ,zanimalo me kako stoji stvar sa tim .Elem ,zvanično objašnjenje je ovako :u slučaju korone ,na respirator se ide u slučaju akutnog respiratornog distres sindroma ,narodski rečeno ,pluća usled upale "otkažu" . Onda mašina diše umesto vas ,a šansa da preživite je 50:50% (čak i u najsavremenijim bolnicama)
Stopa zaraženosti medicinara je 8,3 % od ukupno zaraženih ,što je dosta zabrinjavajuće,jer ih ni slučajno nema za bacanje .
I stopa smrtnosti nam relativno nije mala -preko 2,60% .
Novozapažena podmuklost kovida 19 je da ne morate imati ama baš nikakve simptome ,a da lepo zarazite sve oko sebe ?










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 EmptyPon Apr 06, 2020 8:48 pm

Da ne citiram i tebe Dani i Astru, hoću još nešto da dodam ili pojasnim.
U svom postu sam htjela reći da je u zadnjih trideset godina toliko sranja prešlo preko ovog naroda, da je živio u takvim jadnim, pa skoro i nemogućim uslovima, da odgovorno tvrdim da su neimaština, strahovi, ponižavanja, ratovi itekako ostavili prvo traga na mentalnom zdravlju, a onda i na sveukupnom zdravlju. Astra je shvatila šta sam htjela reći: koji crni vitamin? Kupi se kilogram voća (kad bude plata), i to je nešto što jedu djeca, da ostanu koliko-toliko zdravi. Ljudi rade po dva posla, ne stižu ni bilo šta da jedu, a kamo li da se bakću sa zdravom hranom što je za njih misaona imenica. Mnogi ne smiju ni da krenu u neke pretrage kada ih nešto boli i to iz više razloga: prvo jer to podrazumijeva izostanak sa posla, a ako izostanu plata je manja. Drugo, masa njih i nema zdravstveno osiguranje. Treće, čak i da ih imaju pitanje je kada će dobiti termin kod ljekara, pitanje je da li će morati ići kod privatnika jer taj neki dijagnostički aparat u državnoj ustanovi ne radi, a kako da ide kad nema novac. Posebna priča je to što će jedan takav prosječan građanin bez problema potrošiti par hiljada evra na punoljetstvo svog mezimca bez razmišljanja, ali istovremeno neće izdvojiti par stotina evra za pregled u privatnoj ustanovi. To je naš jebeni mentalitet! Budimo iskreni, pa zdravstvena kultura je nula. Nekad su bili sistematski pregledi sada ni toga više nema. O tome ja pričam, o depresiji, letargiji, neimaštini, bijedi, zatucanosti i čekanju da neko drugi riješi naše probleme.
Što se tiče zdravstvenog sistema, pa i neki mnogo razvijeniji su na koljenima koliko ja mogu vidjeti iz medija. Umiru ljudi i u Italiji, Španiji, Njemačkoj... i da ne brojim dalje. Problem je što tamo umiru ljudi preko 80 godina jer su oni rizične grupe, a kod nas je rizična grupa i onaj sa 40 godina jer ga je ubio život u glavu i već je imao infarkt i sam sebi daje insulin. Takvog kad posjeti virus, naravno da je u opasnosti!
To što su medicinari van stroja, ni to nije svojstveno samo nama, to se dešava svuda. Upravo zbog takvih stvari se i traži pomoć i preduzimaju sve silne mjere da se to smanji.
I to što spominješ klostridijum i epidemiju. To se dešava. Vjeruj da je moj rođak ležeći u bolnici nakon operacije ramena dobio zlatni stafilokok pa je ostao mnogo duže nego što je trebalo. Na kraju je otpušten uz bolove i rečeno mu je to će ti biti tako, možeš i da nas tužiš, ali neće ti biti bolje. Nije ih tužio (na moje iznenađenje), vratio se ovamo jer je u invalidskoj penziji, trpio bolove i na kraju su mu pomogli u UKC Srbije da bolove svede na podnošljive. Nije trava uvijek zelenija tamo preko.

Na kraju, Astra i ja svakog dana čitajući o svemu i slušajući različite informacije sam mišljenja da je tvoja kćerka u pravu, samo je problem što sam ja kritična kategorija, pa mi nije svejedno. No, što bi rekli braća Slovenci "kar bo pa bo!"
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 EmptyPon Apr 06, 2020 9:59 pm

justicija ::
. Nije trava uvijek zelenija tamo preko.

Na kraju, Astra i ja svakog dana čitajući o svemu i slušajući različite informacije sam mišljenja da je tvoja kćerka u pravu, samo je problem što sam ja kritična kategorija, pa mi nije svejedno. No, što bi rekli braća Slovenci "kar bo pa bo!"

Naravno da nije ,ali realno -ova situacija .
Konkretno ,Nemačka ,da ponovim -500 000 respiratora .Na hiljade bolnica -i to kakvih ?
Samo FB grupa "Medicinari u Nemačkoj ima skoro 12 000 članova .To su uglavnom "naše sestre" (a ima dosta lekara koji rade i kao "helferi" i "sestre" do nekog priznavanja diploma )
Uzmimo da imamo 20 000 naših medicinskih kadrova .Odgovorno tvrdim, da su naše sestre ,po obuci, iskustvu ,uslovima u kojima su radile (za razliku od uslova koje imaju tamo) -vrhunske .Pa sad zamislite koja je to "dodatna snaga" jednom inače dobrom sistemu ?
Samo iz moje firme -nijedna nije otišla a da nije "prošla" sve od pedijatrije do "hitne" .
Nije trava zelenija -ali je mnogo uređeniji i bolje održavan travnjak. zubic
Zanemarimo i teorije zavere , i "to je samo grip" .Naši vrhunski epidemiolozi se slažu da se o covid-19 ama baš ništa ne zna ,i da je potpuno nepredvidiv .Svaka statistika to potvrđuje ,i sve priče da "neće na ovoga ili onoga " je pala u vodu .
"Kaj bo pa bo" -to je tačno ,ali niko ne zna "kaj bo pa bo" ,inače ne bi bilo toliko zaraženih, mrtvih ,i "kategorija" zaraženih -od beba po selima ,do prinčeva i predsednika vlada velikih država.
Nema pravila u ovoj igri -samo se pokušavamo prilagođavati i čuvati koliko možemo do sunca i UV zračenja ,sedimo u karantinu ,nosimo maske i rukavice itd .
kinezi ispali glavni genijalci ,a kod njih je sve "počelo" i mi se grabimo za njihove maske ,koje se proizvode po prljavim podrumima ,a radi se o respiratornoj infekciji ?
Mnogo je nepoznanica ,i treba shvatiti ozbiljno .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 EmptyPon Apr 06, 2020 10:28 pm

Shvatam ozbiljno, naravno! Čitava planeta shvata ozbiljno.
Što se tiče toga da li su Kinezi ispali genijalci ili nisu i o tome bi se dalo raspravljati, pa čak i to kako je sve počelo. Zanimljivo je da Ameri nikako ne spominju svog nultog zaraženog, a postoje tvrdnje da je njihov nulti pacijent registrovan par mjeseci prije nego u Kini, tako da nekako imam sumnje prema tvrdnji da je Kina sve zakuvala. Osim toga, pa ne moramo mi uzeti kineske maske, niko nas na to ne tjera, samo je mali problem što nam niko drugi ne da te maske. Primjera radi: predivna, idealna EU kojoj je glavni postulat da budemo UJEDINJENI u različitosti, nekako tu ujedinjenost ne pokazuje. Da li su Italijani npr. trebali reći kineskim ljekarima, pa i kubanskim: "hvala lijepo, prljavi ste, nećemo od vas ništa"? Naravno da nisu, tražili su pomoć i od crnog đavola, samo da im se pomogne i te iste kineske ljekare, kao i kubanske dočekali su sa aplauzom. Neću ni da spominjem bijes te iste Italije i Španije prema EU.
Slažem se, mnogo je nepoznanica. Mislim da nikada nećemo ni znati sve.
Jako je ružno što ću ovo reći, ali uvijek sam bila slaba prema siromašnima (premda stoji i činjenica da ni siromašni nisu slučajno siromašni), sa ovim virusom i meni u oči upada činjenica da su svi u istom košu i radnik, i beskućnik, i premijer, i car i kralj i princ. Mislim da su se neki "veliki" igrali boga, ali su se malo zaigrali! Nema pošteđenih! Svako ko nije vodio računa i pridržavao se mjera je na meti, pa makar on bio predsjednik države!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 EmptyČet Apr 09, 2020 5:22 pm

Posle jučerašnje vesti da je sin predsednika Vučića zaražen koronom-svakome ko logično razmišlja pada na pamet -karantin 28 dana ,nema izuzetaka .
Zato su svi čekali redovnu konferenciju za štampu -hoće li iko od novinara da se usudi da postavi to pitanje ?
Na samom kraju-jedna novinarka se usudila, a od dr Darije  Tepavčević je dobila za odgovor gomilu floskula bez konkretnog značenja ,i tu se konferencija prekinula .Ostalo doktori su ćutali.
 
Dakle-izgleda da mere za pojedine ne važe ,mogu da mirno šire koronu u samom državnom vrhu ,nije li to ,praktično-veleizdaja ? 
Ili SNS kompanija po običaju laže ? 

Ili ćemo dobiti klasičnu SNS bajku-da predsednik, od silnih obaveza i brige ,vlastitog sina nije video jedno 2 meseca ,pa nema opasnosti ?
Dobijamo inače šture podatke o zaraženima i preminulima -samo brojeve i pol.
Još manje -koliko je zdravstvenih radnika zaraženo ,čuje se samo kada neko od njih umre (za sada,4 lekara) 
A bilo bi daleko pametnije da to postanu i osobe ,jer bi se valjda onda shvatilo koliko je korona opasna .
Ovo troje policajaca su preminuli juče .Meni ne izgledaju ni staro, ni bolesno -naprotiv . 

Ognjanović Milovan, komandir SPI Bor, Jovanović Nenad, policijski službenik SPI Prokuplje i koleginica Vlahović Ljiljana PU Peć (Kragujevac).

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 748449_suzana_ls

Pre bih rekao da su relativno mladi i u punoj formi ,a za rad u policiji, to i moraju biti .
Pa ipak su umrli .
Razmislite o tome.
I još nešto -a gde nam je Ministar zdravstva ,dr Smrt? tongue
Nema ga već najmanje dve nedelje (i na to pitanje novinari odgovor nisu dobili)
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 EmptyPon Apr 13, 2020 12:07 pm

Danubius ::

Aj da poverujem da mu se sin razboleo, ne znam kako bih ja reagovao na to da je moje dete u pitanju.
No, od takvog preCednika i takve stranke, se sve može očekivati. Za zlatne ribice da se podsetimo štrajk glađu(pred Vaskrs) Tome Gobara pa me ne bi iznenadilo nekakvo vaskrsnuće ili iznanadano ozdravljenje, bilo koga. Isus je lečio gubavce dodirom. Ooo mesija je među nama, 5G, u prevodu, glasačka marva ima neoborive argumente.
zubic
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 EmptyPon Apr 13, 2020 5:28 pm

Kako da napravite "barijeru" za dezinfekciju obuće Pogledao sam one "zvanične" kod mene u firmi -možemo i mi imati isto to, za par dinara .
Kupite običnu plastičnu tacnu (mislim da je negde 50 x30) izrežete isto toliko parče sunđera (1-2 cm, sasvim dovoljno) i kupite bocu "varikine" Razblažite na 1:6 (ili manje) ,dobro natopite sunđer ,i tacnu stavite ispred vrata . Nagazite kad ulazite -đonovi su vam dezinfikovani.
A inače se dešava sve skoro isto kao i predhodnih dana -broj zaraženih rapidno raste shodno broju testiranih ,dnevno 5-8 smrtnih slučajeva ,po prvi put manji pad osoba na respiratorima (ukoliko taj broj nije jednak broju preminulih) ,broj zaraženih zdravstvenih radnika je sve veći ,i prvi put imamo veliki broj zaraženih u jednom "državnom" Gerontološkom centru (Niš, čak 145 korisnika i 4 zaposlena su pozitivni na koronu)










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 EmptyČet Apr 16, 2020 10:08 pm

Apatin

0.02%

1 (+1)

Biće da igranka počela i u našem dvorištu . A ništa danas nismo čuli u "firmi" ?
Mašala .










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 EmptyPet Apr 17, 2020 10:25 pm

Božinović najavio popuštanje - 23 novooboljelih


Alemka Markotić je navela da se oboljeli liječe uglavnom klorokinom i hiidroksiklorokinom, te dodala da će do ponedjeljka objaviti tko im je sve donirao ovaj vrijedan lijek.



U nedjelju završaju mjere, kada će biti nova objava za nove mjere?
- Sigurno ćemo u tom smislu većinu mjera produžiti. Ali, ono što je izvjesno je da se krećemo u smjeru određenih popuštanja. Premijer je tražio od svih ministara da pripreme pregled aktivnosti, prije svega gospodarskih, za koje bi bilo nužno da se čim prije aktiviraju. O tome će onda sud dati epidemiološka služba. Izvjesno je da će se najveći dio onoga što je sad na snazi produžiti, ali je isto tako izvjesno da ćemo oprezno krenuti u popuštanje mjera - rekao je Davor Božinović.
- Situacija se može u svakom trenutku pogoršati, pa budimo i dalje disciplinirani - rekao je Beroš. VIŠE
"znači čekamo ponedeljak "










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 EmptyPet Apr 17, 2020 10:46 pm

Za pandemiju korona virusa je kriva Srbija .
Da smo poslali dovoljno pilećih nogica (kako je (u)govorio Vučić ) oni ne bi jeli slepe miševe . zubic

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 Slepimis1










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 EmptyPet Apr 17, 2020 10:51 pm

kriv je Mao i njegova ostavština od riže... zubic
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 EmptyPet Apr 17, 2020 11:12 pm

Danubius ::
Za pandemiju korona virusa je kriva Srbija .
Da smo poslali dovoljno pilećih nogica (kako je (u)govorio Vučić ) oni ne bi jeli slepe miševe .  zubic

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 Slepimis1
Ma daj bre -Fuj.Ne  prenose  JU  slepi miševi.  zubic










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 EmptySub Apr 18, 2020 8:52 pm

Vlast koja je "preduzela sve mere" ,pa i vojsku sa dugim cevima postavila pred ustanove "da ni prica ne sme da uđe ,stalno nam prete "italijanskim scenariom " 
Obzirom da je više od  600 zdravstvenih radnika zaraženo,a skoro 900 čeka rezultat testova ,umrlih je sada već 7 ,korona je "ušla" U KBC Dedinje ,Torlak , itd ,kao i u više staračkih domova -šta je to ,a da nije "italijanski scenario" ? 
Priče vlasti da svega ima,i da se zdravstveni radnici nisu zarazili na poslu ,pale su u vodu ,kada su zdravstveni radnici počeli da progovaraju (jer je režim hapsio ,pa na kraju zabranio pristup svakom novinaru koji nije "njihov" .Nadam se da će skotine partijske ,koji su bez razlike direktori i načelnici ,i dokazano nisu preduzeli mere -posle svega ovoga ipak odgovarati. 
Naročito oni koji su krivi za ovo: 


Novosadski stomatolog Stanislav Ostojić, protiv kog je pokrajinska vlast pokrenula krivičnu prijavu jer je navodno “namerno radio zaražen”, a kog danima nisu hteli da hospitalizuju, preminuo je jutros u Kliničkom centru Vojvodine od posledica koronavirusa.
Ostojić se, inače hronično oboleo i od sarkoidoze, borio za život još od 21. marta, od kada se nalazio na respiratoru, ali lekari nisu više mogli ništa da učine. Pored njega, jutros je od posledica korone u KCV preminula i njegova koleginica, takođe novosadska zubarka.
U bolnicu je primljen već u vrlo teškom stanju, sa dvostrukom upalom pluća, uprkos tome što je danima pre toga pokušavao da dobije pomoć i da eventualno bude testiran.
Prema rečima njegove supruge, i po dokumentaciji koju ona poseduje, zubar je tih dana u više navrata zvao kol centar i postupao tačno onako kako su mu govorili. Prvo su ga poslali u privatnu labaratoriju da uradi nalaze krvi, koji su pokazali visok nivo CRP, što je već ukazivalo na infekciju. Zatim su ga, opet privatno, slali in a rentgen pluća, koji je odmah potvrdio dvostruku upalu pluća. Sa takvim nalazima, zubar je, opet po instrukcijama lekara iz kol centra, sa suprugom u petak, 20. marta,  otišao na pregled kod pulmologa.


“Nisu ga ni uveli unutra, već su mu sestre sa vrata samo dodale toplomer, a potom pozvale lekarku. I ona je izašla u dvorište i, uprkos tome što je videla sve nalaze, kao i rentgenski snimak pluća, rekla je da idemo kući i da pije “tople čajeve i supice”. Već tu noć mu se zdravlje drastično pogoršalo, a od subote uveče je bio na respiratoru”, reka je za Nova.rs Ostojićeva supruga, ističući da ima zabeležene sve pozive kol centru, kao i nalaze privatnih ordinacija gde si ih slali.
Uprkos svemu tome i svim dokazima da tražio pomoć na vreme, Pokrajinski sekretar za zdravstvo Zoran Gojković je svega par dana po njegovoj hopsitalizaciji zatražio pokretanje krivične prijave protiv zubara, jer je “svesno sa simptomima išao u ordinaciju”.
Gojković nije komentarisao očigledne propuste svoje službe, kao i činjenicu da su hroničnog bolesnika sa upalom pluća poslali kući da se leči “supom i čajevima”. Umesto odgovora, prokomentarisao je “da nije baš sve tako bilo” i da neće odustati od prijave. Nepunih mesec dana kasnije, njegov “osumnjičeni” je preminuo.
Smrt mladog zubara potresla je sve njegove kolege koji su se juče na društvenim mrežama opraštali od njega. Takođe, od Ostojića su se oprostili i nekadašnji sugrađani iz Bačke Topole.
“Tužna srca smo primili vest da naš bivši sugrađanin Stanislav bato Ostojić preminuo od posledica koronavirusa” , objavio je portal mojabackatopola.rs, gde se navodi da je Ostojićev otac Milan 27 godina proveo kao paroh u ovom gradu.
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 EmptyPon Apr 20, 2020 8:31 pm

Preko noći (jer još ni 84 sata karantina nisu istekla) odjednom optimizam ,relaksiranje "mera" ?
Pogotovu što iz Kine stižu vesti da su u Pekingu otkrili preko 6000 slučajeva ,potpuno asimptomatičkih prenosioca korone ?
Pogledajte današnju statistiku ( gornji deo)

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 2210

Ja tu ne vidim nikakvo "opadanje" ,niti se broj ljudi na respiratoru bitnije smanjio ?

I zašto ne možemo da nikada dobijemo statistiku ,koliko se ljudi sa respiratora izvuklo živo?

Da tome ne dodam i najveći broj zaraženih zdravstvenih radnika (ne u regionu ,nego je procentualno veći i od Italije ? Doduše ,AV danas lakonski reče za medicinare"Ovo je rat ,u ratu vojnici ginu,to im je posao "???Pa nijedan umrli lekar nije ni epidemiolog ni infektolog ,nego su hirurzi,internisti, ginekolozi ,zubari ? )
Ništa ne razumem -otkud sad popuštanje mera ,kad nam je "kriva" najviša u regionu ?
Ili su svi migranti dovezeni i razmešteni ,5G antene postavljene,pa *ajd ...neko mora da plati poreze i puni državnu kasu ?
Zaista ne razumem ?
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 EmptyPon Apr 20, 2020 8:49 pm

Zar jos neko vjeruje ciframa i tabelama, ne mogu vjerovati.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 EmptyPon Apr 20, 2020 9:22 pm

Astra ::
Zar jos neko vjeruje ciframa i tabelama, ne mogu vjerovati.

Veruješ kada umre neko koga poznaješ ,znaš da je bio zdrav ,nije pušio nije bio gojazan, ,bio daleko mlađi od tebe ,bio sportski aktivan, i nije imao nikakvog razloga da završi na respiratoru .Sem što je radio u zdravstvu ,i ne znajući ,došao u kontakt sa zaraženim pacijentom ,ni kriv ni dužan ,u stomatološkoj ili ginekološkoj ordinaciji . Onda veruješ .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 EmptyUto Apr 21, 2020 9:47 am

Ovako se pravilno kija(kašlje ) ,kakav "lakat" i sl. zubic











CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 EmptyUto Apr 21, 2020 1:50 pm

Danubius ::
Astra ::
Zar jos neko vjeruje ciframa i tabelama, ne mogu vjerovati.

Veruješ kada umre neko koga poznaješ ,znaš da je bio zdrav ,nije pušio nije bio gojazan, ,bio daleko mlađi od tebe ,bio sportski aktivan, i nije  imao nikakvog razloga da završi na respiratoru .Sem što je radio u zdravstvu ,i ne znajući ,došao u kontakt sa zaraženim pacijentom ,ni kriv ni dužan ,u stomatološkoj ili ginekološkoj ordinaciji . Onda veruješ .

Ne kazem da nema virusa,nego da cifre nisu tacne.
Nije li zanimljiva cinjenica da oboljevaju oni koji se cuvaju,imaju opremu,a evo,trgovci,svi isti rade,niko na bolovanju,soferi takodjer....u staracke cuvane domove udje virus,a u masu nezasticenu slabo......ne vjerujem vise nista.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 EmptyUto Apr 21, 2020 4:45 pm

Astra ::
Zar jos neko vjeruje ciframa i tabelama, ne mogu vjerovati.
Ne znam šta bi ti rekla. Ništa se tu ne podudara .Ne verujem više ništa.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
savo

savo


Datum upisa : 21.03.2014

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 EmptySre Apr 22, 2020 7:20 pm

Sve zavisi od imuniteta. Jedna moja prijateljica se zarazila kući, uopšte nije izlazila, muž je išao u prodavnicu verovatno se tamo susreo sa virusom, oni ništa, a ona bolesna.

Zato treba paziti kako se jede (prBiljke u borbi protiv korone virusa), mada ako ti je imuni sistem slab, ništa ne vredi.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 EmptySre Apr 22, 2020 11:32 pm

savo ::
Sve zavisi od imuniteta. Jedna moja prijateljica se  zarazila kući, uopšte nije izlazila, muž je išao u prodavnicu verovatno se tamo susreo sa virusom, oni ništa, a ona bolesna.

Zato treba paziti kako se jede (prBiljke u borbi protiv korone virusa), mada ako ti je imuni sistem slab, ništa ne vredi.

Ja nisam od "medicine" više iz "zubarije" ,ali toliko znam da se hlorokin koristi protiv malarije (lupusa ,artritisa ...kao "olakšavajuće" sredstvo , nikako lek ) Malariju izaziva parazit . Pa onda se kombinuje sa antibiotikom azitromicinom ,koji je namenjen za sekundarne bakterijske infekcije .Pominje se i inteferon ?
Kakve veze imaju paraziti ,bakterije ,i sredstvo(interferon) koje dokazano razara imunitet ,sa virusom?
ne znam...nijesam školovala .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 EmptyČet Apr 23, 2020 10:19 am

Isključujem se iz društvenih mreža jer mi je pun kurac stručnjaka i dobronamernih saveta.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 EmptyČet Apr 23, 2020 5:02 pm

Eugen Grafvajer ::
Isključujem se iz društvenih mreža jer mi je pun kurac stručnjaka i dobronamernih saveta.

Najnovija teorija dolazi iz Francuske .
Sad smataraju da je nikotin odlična odbrana od korone ,i testiraju na dobrovoljcima uticaj nikotinskih flastera ?
Unatoč mišljenju da su pušači naročito ugroženi ,studije pokazuju da ih je svega 10 % u ukupnom broju zaraženih ,i skoro zanemarljiv procenat kod umrlih?
Što kaže jedna -ja dišem kroz filter ,a žar sprži viruse . zubic kafa
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Blebetalo

Blebetalo


Datum upisa : 08.01.2011

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 EmptyČet Apr 23, 2020 5:44 pm

Eugen Grafvajer ::
Isključujem se iz društvenih mreža jer mi je pun kurac stručnjaka i dobronamernih saveta.

Ja sam se isključio posle druge konferencije za novinare,i nešto se nisam potresao za sve ovo vreme koliko traje ovo čudo sa koronom.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 EmptyPet Apr 24, 2020 9:03 pm

Apropo francuskog istraživanja interakcije korone i nikotina .I onaj cirkusaner dr Nestorović (koji je ipak šef pulmonologije u bolnici u Tiršovoj) tvrdi sledeće (citat) :

Kao kontradiktornost, Nestorović je kazao da umereni pušači ređe imaju komplikovanu kliničku sliku od koronavirusa i da se pokazalo da nikotin štiti od tog virusa.

"Cigarete oštećuju pluća, ja sam za 0 korišćenja cigareta, ali se pokazao da oni koji puše od pet do 15 cigareta na dan nemaju teže kliničke slike", rekao je on.

Nestorović je napomenuo da se nikotin u telo može uneti i na drugi način, a ne samo preko cigareta, te da nana ima u svom listu više nikotina nego duvan.

ps .etički komitet Srpskog lekarskog društva je pozvan da se izjasni o medijskim nastupima dotičnog .
Ista ustanova reči nije rekla za hohštaplerske nadrilekraske postupke Željka Mitrovića ?










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 EmptyPet Apr 24, 2020 9:13 pm

Na tu temu, u diskusiji se digli, slobodno da kazem totalni idioti da kazu kako je to javni poziv da se pocne pusiti i tako te masturbacije na temu cigareta.Samo sam napisala, da li im mozgovi mogu malo proraditi, samo da skontaju, da mozda nikotin u sastavu lijeka moze da bude kljucan, a ne moraju odmas da popuse jednu s nogu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 EmptyPet Apr 24, 2020 9:47 pm

Astra ::
Na tu temu, u diskusiji se digli, slobodno da kazem totalni idioti da kazu kako je to javni poziv da se pocne pusiti i tako te masturbacije na temu cigareta.Samo sam napisala, da li im mozgovi mogu malo proraditi, samo da skontaju, da mozda nikotin u sastavu lijeka moze da bude kljucan, a ne moraju odmas da popuse jednu s nogu.

To je kao sa AIDS .Kao, ugroženi Haićani, pa pederi ,hemofiličari ...pa posle ispalo da se AIDS-om zarazili i mnogi drugi .
Tako i sa COVID-om . Ugroženi stari ,pušači ,gojazni...pa ispalo da se zarazile sve grupe ljudi .Preživljavali ljudi od 80+ ,a umiru ljudi od manje od 40.
Ali jeste apsurd, realno .Infekciju kojoj je najgora klinična slika obostrana teška upala pluća ,a završi se respiratorom ,prežive pušači ,a neki sportisti i mladi ljudi ne ?
Lično ,razmišljam logično ,i meni ne ide u glavu . Mnogo ima lupetanja o ovom ipak nepoznatom virusu .Maltene hlorokin i jedan antibiotik u kombinaciji odlično leče covid ,a nema nikakvog realnog dokaza ? Pobogu ...hlorokin postoji maltene 100 godina kao lek protiv malarije (kada se uvidelo da kinin ima jako puno štetnih i neželjenih efekata ,a ni hlorokin nije puno bolji) ,no Srbija konkretno ,iako je imala (po Predsedniku) na hiljade doza po nekim magacinima -sada ga proizvodi (za tri dana i verovatno i koristi)?
Pa se ljudi svađaju hoće li primiti ili ne vakcinu za covid ,pa neke teorije da će vakcina sadržavati i nano čip ,i svašta -a od Fleminga nadalje je poznato da se bilo kakva vakcina ne može proizvesti van medicinskog protokola (kliničko ispitivanje ) što ni u ludilu neće biti pre najmanje dve godine ?
Lako je sa nečim što je poznato -bila to guba,kuga ili variola vera ,čak i ebola .Ovo nije poznato ,i medicinari ,šta će -nagađaju i daju ono što je predviđeno za pojedine faze .Temperatura ? Antipiretik .Upala? Antibiotik . No, covid ne igra po "pravilima" -jer suviše malo znamo o njemu , i potpuno je nepredvidljiv. Dva "negativna" testa -i onda za nedelju dana ,opet "pozitivan" ,kliconoša?
Nije tako jednostavno.


Poslednji izmenio Danubius dana Sub Apr 25, 2020 10:28 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 EmptySub Apr 25, 2020 9:51 am

Iskreno, kako vrijeme odmiče ja sve manje pratim šta se dešava. Vijesti gledam samo radi informacija u kom smislu su mi ograničena kretanja, kada rade pojedine prodavnice za nabavku osnovnih stvari koje mi trebaju. Budimo realni, za nešto više teško i da imam. Tragedija u smislu umrlo ovoliko, zaraženo onoliko, da, jeste tragedija, ali ja tu ne mogu učiniti ništa. Naravno da je tužno kada čujem da hiljade umiru, ali ljudi stalno umiru. Na samom početku kada je počelo ludilo u Italiji, brinula sam zbog prijatelja koji su tamo i kontaktirala sa njima i dobijala informacije u smislu realne slike stanja. Znači brinule su me osobe sa imenom i prezimenom meni bliske. Upravo od tih osoba sam i saznala masu informacija iz prve ruke. I upravo te osobe su mi govorile da će se Italija (navodim kao primjer), nositi sa tim, ali da će nama biti teže zbog stanja u kom živimo decenijama.
Činjenica da li su pronašli vakcinu, da li su ukrali, nisu ukrali, da li je uredu da doslovno svako kretanje mimo svoje kuće provodim pod maskom i sa rukavicama, nije na meni da prosuđujem. Postoje valjda na svijetu pametni ljudi koji se bore sa tim. Znam da ja činim što je do mene da učinim, znam da se trudim da svojim ponašanjem bilo kome ne nanesem štetu ili bolest, znam da nemam novaca za plaćanje kazni i u skladu sa tim se ponašam.
Apropro antimalarika: ja sam bila na terapiji antimalaricima i sad bi trebala biti, ali sam odbila korištenje nakon lošeg iskustva jer sam ih stravično podnosila i bukvalno nisam mogla funkcionisati dok sam ih pila. Moje iskustvo naravno je samo moje, ako će nekome (pa i meni) spasiti život, potpuno je razumljivo da će ga koristiti.
Na muci se poznaju junaci! Tako kaže izreka. Ova muka je samo pokazala ono što već i sami znamo, a to je činjenica u kakvom svijetu i društvu živimo. Zašto bi sada ovakva situacija pokazala nešto drugo?  Tako je sa silnim pametovanjem od toga da je virus sranje i da su "oni" htjeli da nas zatvore zbog njima znanih razloga ili npr. 5G mreže, do vakcina sa nano čipovima koje će nam uz vakcinu ubacivati da bi nas mogli pratiti. Ima tu raznih verzija razloga, ali eto ovi su mi prvi pali na pamet.
Kada bi se malo, samo malo potrudili da svako radi svoj posao i ono što najbolje zna, život bi nam bio mnogo lakši.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 EmptySub Apr 25, 2020 10:48 pm

Zaista ne razumem optimizam Kriznog štaba ,i naglo "popuštanje mera" ,kada je broj zaraženih u stalnom porastu ,kako se već rade testovi ? Samo juče je umrlo 7 ljudi (najveći broj za jedan dan) ,a sam AV je još jutros( pre sednice KŠ u 15) već znao i broj umrlih i nova "žarišta" ?

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 99999911

Apatin -+1 ,sada imamo 2 zaražena . Za 50 dana smo se "držali" na 0 i 1.

Hoće li masovnije testiranje pokazati sasvim drugu sliku svuda ?










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 EmptyPon Apr 27, 2020 9:33 am

Sprdačina sa "Kriznim štabom" se nastavlja .Naciju je "obaveštavao" niko drugi nego ministar poljoprivrede ,Nedimović (po zanimanju, pravnik)? 

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 94565546_2586580541660925_931865580900712448_o.jpg?_nc_cat=100&_nc_sid=ca434c&_nc_ohc=eLiLnvvoRlwAX_i-gR6&_nc_ht=scontent.fiev1-1

Ako tome dodamo da je upravnik bolnice na sajmu -veterinar ,onda je valjda jasno da režim zaista narod vidi kao stoku ,a epidemija se i dalje zlopotrebljava .
Koga ćemo sledeći put videti u Kriznom štabu -Cakanu ?










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 EmptyUto Apr 28, 2020 11:25 pm

Tajo, ne mi diraj druga ministra! lu6777 he, he.. sad kad krenu vaspitno-obrazovne mere! smehsmeh zubbb

Korona, specificna tema.. imalo bi se tu stogodj kasti.. dm2 NO, dace Bog da se sve brzo zavrsi, da svi budemo zivi i zdravi i aktivni na forumu.. jel tako tajo? tongue lu6777
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 EmptySre Apr 29, 2020 5:32 pm

Lily ::
Tajo, ne mi diraj druga ministra! lu6777 he, he.. sad kad krenu vaspitno-obrazovne mere!  smehsmeh  zubbb

Korona, specificna tema.. imalo bi se tu stogodj kasti.. dm2 NO, dace Bog da se sve brzo zavrsi, da svi budemo zivi i zdravi i aktivni na forumu.. jel tako tajo? tongue lu6777


Imalo bi se štogođ kasti .Samo se bojim da neće -i da neće niko odgovarati ,kome je bio posao ,na najvišem nivou ,da se sve ovo ne desi.

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 95438112_3523703864323167_1493032027677523968_o.jpg?_nc_cat=111&_nc_sid=8024bb&_nc_ohc=t0pya5HWVfoAX97xelD&_nc_ht=scontent.fiev1-1
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 EmptySre Apr 29, 2020 8:54 pm

A kod nas danas najgori dan od kako traje epidemija. Najviše zaraženih je pokazalo testiranje danas, njih 59. Treba naglasiti da smo u devetoj nedelji. Nešto debelo ne valja, ili se ne govore tačni brojevi, ili negdje nešto ne štima.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 EmptyČet Apr 30, 2020 9:08 pm

justicija ::
A kod nas danas najgori dan od kako traje epidemija. Najviše zaraženih je pokazalo testiranje danas, njih 59. Treba naglasiti da smo u devetoj nedelji. Nešto debelo ne valja, ili se ne govore tačni brojevi, ili negdje nešto ne štima.
Cifre od danas :

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 110

Dakle -stabilan porast (čak i u mom gradu +1 ,ukupno 3)Broj mrtvih -6 (2 muškarca ,4 žene) Jedna je medicinska sestra iz Novog Pazara.
"Struka" ,iako su "partijski" polako pokazuje nezadovoljstvo što se njihovo mišljenje ne uvažava ,jer vlast donosi populističke odluke o "popuštanju" ,a onda oni to treba da pojašnjavaju nekim "ravnim krivama" i "procentima koji su dobri ",iako je svakome jasno da nema drastičnog pada broja obolelih i umrlih na dnevnom nivou ?
Biće da je ludnica otvorena ,ovoga puta širom . pnao
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 EmptyČet Apr 30, 2020 11:14 pm

Iskreno, ja sam poprilično zbunjena u vezi sa svim što se dešava. Ne znam kome da vjerujem. Što se tiče našeg ministra zdravlja, i dalje mu vjerujem. Nekako mi ulijeva povjerenje i ne uljepšava sliku. On jeste ministar i dio vlade, ali mi djeluje kao neko ko stvarno zna šta radi. Povrh svega je epidemiolog, što mi nekako potvrđuje moje mišljenje o njemu. Sa druge strane, ne krije se broj zaraženih čim pokazuju da je veći, ipak, možda i ne govore prave cifre.
Mnogo je teorija zavjere, mnogo različitih tumačenja...prosto ne znam da li da vjerujem da je to toliko opasno, a opet evidentno je da ljudi umiru, čak i mladi ljudi. U Banja Luci smo imali slučaj da su iz jedne kuće umrli i roditelji i sin. Nije zanemarljivo nikako! Ni vlast ne govori da je stanje bolje, i oni su kao zabrinuti.
Zbunjuje me što brojevi rastu, mjere se popuštaju. Kod nas se priprema polako za povećani obim rada. Maske i rukavice su obavezne i kazne će se naplaćivati ukoliko ih se ne nosi (od 50 do 150 evra). Da li nas to može sačuvti? Čisto sumnjam. Nose ljudi i maske i rukavice, najvećim dijelom, ali masa njih neispravno, sa samo pokrivenim ustima, ali ne i nosom.
Kod nas je dodatni problem što mi imamo jedno stanje a FBiH drugo. Oni nemaju više zabrana kretanja, nemaju lokalne karantine. Mi ih imamo. Istina dogodila se juče katastrofalna greška, grupu ljudi koji su ušli u zemlju umjesto da stave u karantin sa onima za koje se ne zna da li su zaraženi su odveli u studentski dom gdje su pozitivni na virus. Traži se ko je odgovoran.
Jedino što ja mogu da zaključim je da je strah od ekonomskog kolapsa (koji je već izvjestan sigurno), natjerao da se malo olabavi, ali bojim se da će nas to odvesti u još gore stanje po zdravlje ljudi.
Priča koja se priča da umiru ljudi koji su već hronični bolesnici mi je totalno nehumana. Možda jesu hronični bolesnici, ali ako ih se može zaštiti od brže smrti, zašto to ne učiniti?
Ja prosto imam utisak da definitivno profit stoji iza svega (ne važno da li je virus napravljen i namjerno pušten, nije bitno kako je došlo do njegovog širenja), na ovaj način se rješava svih onih koji nisu zdravi, koji iscrpljuju zdravstveni sistem, najviše je penzionera među takvima. Kad ih pokosi virus, smanjuju se troškovi na njihovo liječenje hroničnih bolesti, nema penzija za njih...Ne, nisam teoretičar zavjere, ali ne mogu se oteti utisku da je i Adolf imao sličnu politiku - riješi se onih od kojih nemaš dobiti.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 EmptySub Maj 02, 2020 5:08 pm

У Апатину је потврђен нови случај особе заражене корона вирусом, сазнаје Радио Дунав.

Kако сазнајемо, случај је потврђен у Ромском насељу код наше суграђанке која је протеклих месец и по дана провела у Алексинцу.

Реч је о 19-годишњој девојци која је крајем прошле недеље у Ромско насеље стигла из Алексинца. Она се апатинском Дому здравља јавила са блажим респираторним тегобама и температуром.

Након обављеног тестирања и позитивног налаза на корона вирус пацијенткиња је пребачена на Инфективну клинику у Нови Сад.

За 13 особа са којима је протекла четири дана била у контакту одређен је карантин и изолација а обављено је и тестирање.

Резултати тестова биће познати вечерас или током сутрашњег дана.
У међувремену полиција од синоћ интензивно спроводи контролу кретања грађана у Ромском насељу, све како би се евентуално жариште и нови случајеви изоловали и спречило даље ширење вируса ковид-19.

На званичном сајту covid19.rs стоји да су у Апатину до данас укупно регистрована три случаја позитивних на корона вирус.
----

Šta ja rekoh ? Ne bih želeo da (opet) budem u pravu .Oba Uskrsa ,1.maj ,pa nastupajući Đurđevdan ,sve to Romi slave ,a pola naselja se vratila iz inostranstva i "cirkulišu" okolo.
Moguće je i sasvim realno da dobijemo "mali Wuhan" .No, više volim da mi se "proročanstvo" ne ostvari.










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 EmptyNed Maj 03, 2020 10:47 pm

Ajde sad ti proroku ili Tarabiću pošto si stalno na ovoj temi.Statistike /broj umrlih/ zaraženih itd .Objasni šta si zaključio do sada .Tvoje mišljenje o ovom virusu. Znači neko tvoj viđenje cele situcije .










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 EmptyPon Maj 04, 2020 7:43 pm

Korona ubija samo stare ,one sa komorbitetima ....Biće da korona ubija sve one koji su bili izloženi već na samom početku (bez opreme ) gde spadaju -medicinsko osoblje ,vojnici ,policajci .
Živo me zanima hoćemo li ikada videti kompletnu statistiku (zanimanje ,godine ) umrlih od korone ?
Sumnjam -jer bi to potvrdilo ono što se sumnja -da ljudi nisu imali opremu ,a bačeni su u samo žarište.
----
Kорона убила одликованог хероја, старијег водника Ненада Башића Палковића (47) из Бајмока код Суботице. Преминуо је јутрос у Kлиничком центру Војводине у Новом Саду, након тешке борбе са вирусом корона.

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 Vojnik-ba%C5%A1i%C4%87

Ненад је био старији водник у Сомбору. Последње дане живота провео је на респиратору у коми из које се, нажалост, није пробудио.

Прве знаке опаког вируса осетио је 31. марта, добио је високу температуру. Са потврдом да је у питању ЦОВИД-19 7. априла послат је у KЦВ.

Ненад Башић Палковић остаће упамћен као врсни војник, учесник ратова деведесетих година.

Био је старешина у Суботици и Бачкој Тополи, затим у Бајмоку и до краја живота у Сомбору. Пет пута је одликован за све што је чинио на бранику отаџбине.










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 EmptySub Maj 09, 2020 10:27 am

Korona je stigla i u Rusiju ,i to punom snagom .Dnevna cifra novozaraženih je preko 10 000 .
Priča vlasti je ista kao kod nas -preduzeli smo sve ,ima svega od opreme ,no sikiriki ,no ono što se desilo u Rusiji je bez presedana .
Čak troje uglednih lekara ,iz tri različite zdravstvene ustanove su "doživeli nesreću" ,tj "pali kroz prozor " ?
Dve žene su umrle ,treći muškarac je u komi .
Za sve je isto da su se usudili kritikovati "vlast" .Dr.Šulepov je dao izjavu da je zaražen ,a ipak su ga naterali da radi .Dr Lebedeva i dr Nepomnjašča su dali izjavu da nemaju opremu ,niti su bolnice u kojima rade spremne za prijem bolesnih od kovida .Dakle -sve troje su kazali istinu .i sve troje su, da se ne lažemo-bačeni kroz prozor sa visokih spratova ,i to nakon sastanka sa "državnim zvaničnicima " ?
Ne treba ni razmišljati čiji je to "potpis" Ruske službe bezbednosti su još od ČEKE i NKVD poznate po surovim likvidacijama ,ali je ovo zaista -previše .Ubijanje lekara koji kažu istinu ???

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 2215977_87_ls










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 EmptyPon Maj 18, 2020 11:18 am

Belgijski  zdravstveni radnici su ovako izrazili protest protiv premijera i "mera vlade" u jednoj kovid-bolnici .



Kod nas "struka" proglašaava AV-a za "mesiju" i načelnici klinika se ponižavaju pred Ozon Žexom koji ih podučava kako se koristi vizir ?










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 EmptyUto Maj 19, 2020 8:12 pm

Usput -maske koje smo dobili ne štite od kovid virusa. 

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 98142522_2681836348763819_9147157906611765248_n.jpg?_nc_cat=101&_nc_sid=110474&_nc_ohc=5CJGtFHAFJIAX-IpZIA&_nc_ht=scontent.fiev1-1

A medicinari nisu dobili ni platu (iako je danas 20 -ti ,a trebala je biti 15- tog)
Pošto su danas "dobri rezultati " (39 zaraženih ,3 mrtvih ) izgleda da se polako vraća na staro ,čim "život ne zavisi " od medicinkog osoblja ,ko vas j...e,birači su važniji.










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 EmptySre Maj 20, 2020 1:29 pm

Sve manje imam poverenja u vrhušku bilo koje vasti sa "lock down" sistemom. Pusti pošast sa merama opreza i ko preživi pričaće!


Poslednji izmenio Eugen Grafvajer dana Čet Maj 21, 2020 12:42 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 EmptyČet Maj 21, 2020 12:49 am

Slika
koja je postala "viralna" Ruska med.sestra,koja više nije mogla da podnese vrućinu pod "zaštirnom opremom"

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 99138443_1898570343613878_6221589062621331456_o.jpg?_nc_cat=101&_nc_sid=ca434c&_nc_ohc=Sv77gsL4rDoAX-IrapY&_nc_ht=scontent.fiev1-1

Pacijenti su se oduševili ,a ja joj ama baš ništa ne zameram .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 EmptyPet Maj 22, 2020 9:53 am

Medicinari u Leskovcu nose kinesku kovid opremu koja uopšte nije medicinska .

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 IMG_20200521_125026

Čak su i Kinezi to pošteno napisali ,ali smo mi uvezli za teške milione.
EU je vratila 10 miliona kineskih maski jer ne zadovoljavaju standarde ,a Velika Britanija i Holandija je potpuno zaustavila uvoz iz istih razloga .
Medicinarima u Srbiji se upravo to deli kao "zaštita" ,a pacijentima -prodaje .

Broj zaraženih se zadržava na oko stotinak "novih" dnevno i nekoliko umrlih ,a mi smo "pobedili koronu" ?
Dojučerašnji krivci za donošenje virusa u Srbiju ,"dijaspora" su sada dobrodošli -bez ikakvog testa ili karantina ?
Suludo ,i povezano sa izborima,nema drugog objašnjenja .

Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
CORONA virus-KOVID -19
Nazad na vrh 
Strana 3 od 17Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 10 ... 17  Sledeći
 Similar topics
-
» Humani papiloma virus
» RSV Respiratorni sincicijski virus
» Grcki virus drma Evropu?
» Virus H1N1 i mutacije (SVINJSKI i druge vrste )

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: ZDRAVLJE :: LEKARSKA ORDINACIJA-
Skoči na: