DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 CORONA virus-KOVID -19

Ići dole 
+21
Elektra
Thabit
montoya
Sibila
nikolicka
slatkicass
wrdoljak
Kica/Praja
Astra
Danubius
ZoxZoja
Samouka
Lily
brunolino
savo
Kijara-brm
bosankaa
Djulieta
Okano
Blebetalo
MadamX
25 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 13 ... 17  Sledeći
AutorPoruka
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 EmptySre Jan 29, 2020 11:08 am

First topic message reminder :

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 Bez_na17
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
Gost
Gost




CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 EmptyNed Mar 21, 2021 11:07 am

Vidim, "Johnson&Johnson" pravi vakcine. Da li to znači da će se i "Merima"-Kruševac uhvatiti u kolo? PRC Torlak!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 EmptyPon Mar 22, 2021 9:39 pm

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 EmptyPon Mar 22, 2021 10:09 pm

Aj, dobar je ovaj.....i ja se nasmijah.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost




CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 EmptyPon Mar 22, 2021 10:12 pm

Zato sam ga i postavila, da se nasmijemo, mada, moram priznati da je on ispričao uglavnom ono što manje više svi pričaju koji su prošli isto stanje kao on.
Nazad na vrh Ići dole
nikolicka




Datum upisa : 30.11.2020

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 EmptySre Mar 24, 2021 12:31 pm

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 16323510
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 EmptySre Mar 24, 2021 12:57 pm

nikolicka ::
CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 16323510

Zanimljivo je da takve članke objavljuje polupismena bagra bez ikakvog znanja i mogućnost pristupa internetu. Takvima bih sudio po kratkom postupku za bio-terorizam.
Svakog antivaksera, smatram za bio-teroristu.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 EmptySre Mar 24, 2021 6:23 pm

I ja isto sve koji vjeruju u vakcinu smatram bio teroristima.....sta cemo sad....sve pobiti, ostaviti predskolsku djecu da nastave zivot bez idiota.
Mislis da je to korektno?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost




CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 EmptySre Mar 24, 2021 8:32 pm

Astra ::
I ja isto sve koji vjeruju u vakcinu smatram bio teroristima.....sta cemo sad....sve pobiti, ostaviti predskolsku djecu da nastave zivot bez idiota.
Mislis da je to korektno?

Izjasnio sam se po tom pitanju. Ende!
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 EmptyČet Mar 25, 2021 10:41 am

Upravo citam da su djeca najveci prenosioci virusa, tako da krizni stab Srbije smatra da treba i djecu vakcinisati.
Gospodo koji vjerujete slijepo struci, samo mi recite, zelite li da se vasa djeca i unucad vakcinisu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 EmptyČet Mar 25, 2021 10:52 am

Da kucnem u drvo primih i drugu Kinesku vakcinu i nista mi nije bilo. No , sta ce dalje biti videcemo. Ne znam ni sama šta da mislim.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 EmptyČet Mar 25, 2021 11:31 am

Samouka ::
Da kucnem u drvo primih i drugu Kinesku vakcinu i nista mi nije bilo. No , sta ce dalje biti videcemo. Ne znam ni sama šta da mislim.

Ostaje ti još samo da kupiš onaj Flip-Flip pa vLti, vLti, Vlti... zubic zubic zubic
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 EmptyČet Mar 25, 2021 12:01 pm

Samouka ::
Da kucnem u drvo primih i drugu Kinesku vakcinu i nista mi nije bilo. No , sta ce dalje biti videcemo. Ne znam ni sama šta da mislim.

Nadam se da ce tako i ostati ❤

Samouka likes this post

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 EmptyČet Mar 25, 2021 2:40 pm

Videcemo... tu sam reci cu vam.
Nazad na vrh Ići dole
Thabit

Thabit


Datum upisa : 13.02.2017

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 EmptyČet Mar 25, 2021 6:50 pm

O vakcinaciji koju vlast..To..a koju zabole neka stvar do Mammona neću..i nema smisla;svak' nek' po jklghaeuiofh dela..
Ovo je za one s kojima se znadoh i koji me šćaše..dok ne upoznaše realu kapitalizma,demokratije,ravnoOpravnosti..
dok ne uvideše optimizaciju bolničkih kapaciteta..
i sad ih nema više..jga.. :/
https://www.bing.com/videos/search?q=Novica+Negovanovic+bolje+da+se+nismo+sreli&docid=608050387888440928&mid=7F232FB0180648B2591D7F232FB0180648B2591D&view=detail&FORM=VIRE
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 EmptyČet Mar 25, 2021 6:55 pm

Sta ti ovdje ispisa, svega ti 🤣
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Thabit

Thabit


Datum upisa : 13.02.2017

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 EmptyČet Mar 25, 2021 7:06 pm

Mere kasne danima..mišljenja sam da nije ocekivano pomrlo od kovida pa ajd da produzimo..Ti se secas variole..drzava,kad je ima,kaze 'tani tobus',vakcinisemo sve i to je to..nema price,nema debate,nema da mislis..postupas jer verujes u organe vlasti..
ovde je sve na satro..simulakrum..predstava..
cuj to - kapaciteti za vakcinisanje!?
Novica je za one koji vise nisu na ovome svetu,a uglavnom su 'otisli' zbog pogresnih terapijskih protokola i nesaglasja unutar prakse..
itd..bze..
Nazad na vrh Ići dole
Thabit

Thabit


Datum upisa : 13.02.2017

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 EmptyČet Mar 25, 2021 7:18 pm

(ne znam koliko vlada u CH placa dozu..ali verujem da je dobrano manje od 100 E sveSerbijanskih ili meni dragih bam-ova..itd..a bogovi na koje se poziva ovdasnja raja jesu bogovi rata..a bogovi na koje se poziva ovdasnja vlast jesu bogovi neki drugi..zvekećeći..doduše,papirni su bogovi ovde oduvek u modi..)
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 EmptyČet Mar 25, 2021 8:05 pm

Iskreno pojma nemam ni koliko kosta ni koliko ih narucuju, vidim da prilicno zaostaju za sushedima, fala bogu.
Vlast i struka su se toliko izblamirali da tesko iko ima povjetenje u njih.
Upravo citam, ne znam da li je tacbo, da Srbij nudi Bosancima da dodju na besplatnu vakcinaciju.....pitam se sto.....nemaju li dovoljno svojih ramena za bicknje....ili im ljudi ne vjeruju, pa da se ne baci.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 EmptyČet Mar 25, 2021 8:14 pm

Astra ::
Upravo citam da su djeca najveci prenosioci virusa, tako da krizni stab Srbije smatra da treba i djecu vakcinisati.
Gospodo koji vjerujete slijepo struci, samo mi recite, zelite li da se vasa djeca i unucad vakcinisu.

ZANIMA ME ODGOVOR, PA SAM PONOVILA DA SE VIDI
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
nikolicka

nikolicka


Datum upisa : 30.11.2020

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 EmptySub Mar 27, 2021 9:59 am

Naravno oni koji slepo veruju oni ce cak i dete vakcinisati
imaju posledice nakon vakcinacije ali opet veruju ..pa to mora biti tako
neznam kada ce se narod probuditi
nemam reci...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 EmptySub Mar 27, 2021 10:30 am

nikolicka ::
Naravno oni koji slepo veruju oni ce cak i dete vakcinisati
imaju posledice nakon vakcinacije ali opet veruju ..pa to mora biti tako
neznam kada ce se narod probuditi
nemam reci...
Kao "medicinar" naravno da podržavam vakcinaciju -uz diskreciono pravo da smatram da nije logično da se jedna vakcina može razviti za tako kratko vreme . Tu je druga stvar u pitanju .
Ne treba biti suviše pametan ,pa videti činjenicu da su gotovo sve zemlje na svetu teško ekonomski pogođene corona virusom (smrtnost i prepune bolnice ne računam) -sem Kine ,odakle je ta pošast došla ?
Samo se Kina debelo obogatila ,njihov BDP je skočio za neverovatnih 25 % ? Onda im se isplati da velikodušno "pomažu" jednoj Srbiji -jer time će dobiti i par miliona "zamorčića" da dalje testiraju vakcinu "in vivo" (mada ,istine radi ,Kina se nimalo ne bi uzbudila i da "testira" i na svojih 100 miliona stanovnika ,ne bi bilo prvi put )
A koliko je "struka" beznačajna u Srbiji ...dok lekari (stručnjaci iz Kriznog štaba) vape do neba ,i brojke divljaju ,bolnice su prepune ,a mrtvih je na nekoliko desetina svaki dan -Vesić i Brnaba najavljuju "popuštanje mera" ?
Pa samo čekam još i da popovi pozovu pastvu u hramove ,da proslave Vaskrs ,ili prvu utakmicu "Zvezde" da se opet "popusti" .
Poslednja žrtva korone među belim mantilima je žena ,stomatolog ,40 godina ,bez drugih bolesti ,čija rođena sestra ,lekar ,radi u kovid bolnici .
Jedino što smo naučili je da se ,ako se jave znaci kovida -javiti se lekaru već posle 3 dana ,max 5. Jer je virus podmukao -hoće da se skroz smiri ,pa negde za 10 -15 dana samo "podivlja" ,i onda nema više spasa . Ako niste bili pod opservacijom lekara -jednom nogom ste u grobu .Ako spadate u "rizičnu grupu" -gotovo sa obe.
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 EmptySub Mar 27, 2021 10:57 am

Milan Kamponeski

"U Finskoj čoveku koji je umro od Korone lekari ubrizgali Astro Zeneka vakcinu da bi opravdali revers, čovek ustao iz mrtvih počeo kao zombi da ih progoni po hodnicima, došli specijalci, upucali ga sa 47 metaka i ništa, jedva su ga ponovo upokojili uz pomoć molitvi i magije nekog vrača iz Bocvane koji je ležao tu bolnici zbog perforacije slepog creva.
Eno 6 dana niko ne sme da uđe u mrtvačnicu da proveri da l je i dalje mrtav. "
zubic zubic zubic
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 EmptyNed Mar 28, 2021 9:59 pm

Šekler: Svima koji ne veruju u koronu, da sam vlast, dao bih platu 1.000€ da rade u kovid bolnicama

Zašto više nema gripa, truju li nas iz vazduha, zašto neki u vakcinama vide spas, a drugi pretnju, jesu li sve ovo smislili farmakomafija i Bil Gejts. hoće li i kad sve ovo da prođe, pitali smo mikrobiloga i virusologa Veterinarsko specijalističkog instituta “Kraljevo”, koji se tokom čitave svoje karijere bavi izučavanjem virusa

Gde smo danas, nešto više od godinu dana otkada se i Srbija suočila sa epidemijom kovida 19? Zašto smo se, uz sve podele koje u našem društvu postoje – sada podelili i na one koji su za vakcinu i one koji za nju ne žele ni da čuju, kakve su se sve nove teorije zavere razvile u međuvremenu, šta sada znamo o novom virusu, zašto više nema gripa, truju li nas iz vazduha, zašto neki u vakcinama vide spas, a drugi pretnju, jesu li sve ovo smislili farmakomafija i Bil Gejts, hoće li i kad sve ovo da prođe?

Pitanja je mnogo i svako od nas bira kome će verovati, ali je zanimljivo da za one sa čijim se mišljenjem ne slažemo mislimo: kako je moguće da ti ljudi baš ništa ne razumeju? Svi jedni drugima pokušavaju da „otvore“ oči, ratuje se komentarima na društvenim mrežama, a u ratu – zna se, prva pogine istina.

O koronavirusu i o virusima uopšte, čijim se istraživanjem bavi već decenijama, razgovarali smo sa mikrobilogom i virusologom Veterinarsko specijalističkog instituta “Kraljevo”, Milankom Šeklerom – doktorom veterinarskih nauka. Milanko je bio deo tima (u kojem su bili još i Dejan Vidanović i Bojana Tešović), tima koji je “pročitao” genom virusa korona u Srbiji, a rezultati su upisani u svetsku bazu podataka. Šekler je koordinator nacionalne referentne laboratorije za avijarnu influencu, groznicu zapadnog Nila i infektivni bronhitis, što je korona kod životinja i ovoj temi prilazi sa naučne strane, ali se, kaže, za ovih godinu dana – naslušao raznih teorija zavere.

– Najviše bih voleo da ti ljudi koji su „hrabri“, ne nose maske, smatraju da je sve izmišljeno, da virus ne postoji, podsećaju kako više umire od kancera i drugih bolesti, odu u bilo koju kovid bolnicu na jednu kratku ekskurziju da vide kako to izgleda u praksi. Ne moraju da nose masku, ali da potpišu da je, ako se razbole i umru, to samo njihiova stvar. Neka pokažu u praksi kako je sve izmišljeno. Neka stanu iza svojih stavova, kao što ja stojim iza svojih. Neka nam pokažu da korona ne postoji, da je sve izmišljeno, da je virus budalaština. Da sam na mestu vlasti, dao bih takvima platu od 1.000 evra da idu bez maske da rade u kovid bolnice. Ako pokažu da je sve to zabluda, da svi izađemo iz ovog cirkusa. Ako niko od njih ne umre, onda je ovo sve izmišljeno, idemo kući svi i nećemo više da pričamo o koroni. I meni je dosadilo! – jetko kaže dr Milanko Šekler.

Nabrajajući teorije zavere, on navodi da su tu one od čipovanja, prskanja otrovima iz vazduha, plan smanjenja broja stanovnika na planeti koji ima milijarder Bil Gejts:

– Da je priča o tom planu tačna, pitam se, zar ne bi neko napravio virus koji, oprosti mi Bože što to kažem, ubijao decu? Zašto bi neko pravio virus koji ubija matore koji će, sami od sebe, uskoro završiti svoj životni vek? Opet, Bože me oprosti što to kažem, ali kad ubijaš decu, mlade, oni posle ne mogu da prave decu i za pola godine takvvi „planeri“ bi smanjili populaciju. Te „dece“ ne bi bilo kad dođe njihov red da se reprodukuju. To je odmah milijarda, prosto kao pasulj. Navodim to samo kao primer.Ili – čipovanje! Šta nekome treba da ti ugrađuje čip, kad imaš mobilni? Čoveče, oni znaju kad si pričao, s kim si pričao, šta si rekao, s kim si bio, gde si bio, šta te zanima, šta si pretraživao, šta kupuješ, znaju sve zato što se sve vidi na tvom telefonu i to ti ne smeta, ali zato će neko, kroz vakcinu, da prostite da vam šine čip u „debelo meso“ i onda će on kao znati gde si. Šta će mu to, kad on u vašem telefonu ima mnogo više vaših podataka.

Ili prskanje otrovima iz vazduha! Ko prska Ameriku ili Rusiju čiji radari na pet kilometara vide predmet veličine jajeta u vazduhu. Ovi teoretičarimaju i na to svoj svoj odgovor! Kažu: prska svako svoje! Stvarno ne mogu da razumem, neki ljudi treba da se obrate za pomoć kada to u šta veruju prevaziđe granice realnosti. Ima sigurno neka terapija za to, to može da se leči

– Odmah tu stvar da rešimo: virus je, samo u Srbiji, izolovan u nekoliko laboratorija. Pa, uVeterinarskom institutu, u gradiću Kraljevu, sekvencionirali smo 150 virusa, znamo svaku „dlaku“ njegovu, svaki nukleotid, svaki genom, kao da smo uradili vaš ili moj genom i da znamo sve nasledne bolesti koje, možda, imate, gde su vam slabe tačke u organizmu! Mi smo to uradili za taj virus i onda mi neko kaže da „virus nije izolovan“!

Ili – tvrdnja da koronavirus nije prirodan, nego veštački! To je još jedna od zabluda: Bog je najmaštovitiji, svi ljudi da se skupe i svu maštu da stave na jedan tas, a Bog s druge strane, lako to oduva, jer on ima svoje planove i najslađe se smeje kad mu ti ispričaš šta si planirao. Nauka i naši rezultati ovde pokazali su tačno kako taj virus funkcioniše. Ne pričam na osnovu nečega što sam čitao, to smo mi uradili, naši su rezultati. Dr Dejan Vidanović je najviše radio sekvencioniranje, a u vrhu je za metodologiju sekvencioniranja u Srbiji, prema rezultatima se tačno vidi da je 96% sličnost virusa koji je sada prisutan sa virusom kod slepih miševa. To je neverovatno sličnost!

Dr Šekler podseća da su, nakon tvrdnji da je „veštački virus pušten iz laboratorije u Vuhanu“, koje je iznosio i bivši američki predsednik Donald Tramp, na poziv Kine u tu zemlju otišli predstavnici Svetske zdravstvene organizacija. Međunarodna grupa eksperata iz svih zemalja sveta, kako navodi, posle višemesečnog istraživanja odbacila je svaku mogućnost da je virus iz Vuhana pobegao iz laboratorije i da je jasno da su izvor virusa slepi miševi, a da je poslednji domaćin verovatno neka od divljih životinja. Kao prilog tim tvrdnjama, Šekler navodi otkriće da je životinja cibetka, kakve nema u našim krajevima, bila uzrok pojave bolesti SARS.

– Kinezi su tu životinju, koja živi u prirodi su počeli da odgajaju i od nje koriste krv, jer su jeli njeno meso i pili krv verujući da vraća vitalnost starim ljudima. Te životinje gajene su u ogromnim kavezima. Ima nekoliko takvih vrsta, a ja sam izdvojio tu životinju, jer je za nju dokazano i ceo naučni svet zna da je izazvala SARS koji se pojavio pre 16 – 17 godina. Sada se sumnja na pangolinu, ljuskavca koji ima oklop, a podseća na jazavca ili na zmije kao poslednje domaćine virusa. Stručnjaci Svetske zdravstvene organizacije rekli su: nešto od toga, a ono što je još to potvrdilo je činjenica da su Kinezi, mesec dana od pojave koronavirusa, sve te farme zatvorili, poubijali životinje i zatrpali. Njima je, otprilike, odmah bilo jasno kako se lanac naslonio. Borili su se protiv zaraze i nije im bilo bitno da u tom trenutku dokazuju da li je to ili nije. Bila je bitno samo da se to zaustavi i vidi se po epidemiološkoj situaciji i u Kini da su radili dobro, jer vidite koliko je kod njih mali broj zaraženih u tako ogromnoj zemlji.

Na pitanje o zaradama koje će „farmakomafija“ napraviti prodajom vakcina, Šekler odgovara podsećanjem da, trenutno, u svetu ima 6 – 7 vakcina protiv kovida 19, da se one razvijaju u još oko 200 kompanija u različitim vrstama vlasništva u 40-ak zemalja i da su istraživanja na tridesetak vakcina – u završnoj fazi. Sve ga to, navodi, podseća na – piramidalnu štednju, gde su novac zaradili samo oni koji su prvi uložili:

– Oni koji su na kraju uložili, izgubili su novac, pa nimam osećaj da će i ovde mnogi koji su krenuli u pravljenje vakcina zakasniti. Neće stići da je proizvedu, a ovaj cirkus (evo i jedna optimistične poruke!) će proći! Sve će ovo ući u završnu fazu, pa ćemo, možda imati vakcine i na svakoj trafici i biće jeftine. Zarada od vakcina je minoraa u odnosu na zaradu na lekovima protiv bolova, depresije, na lekovimaa za smirenje i, veoma važno, sredstvima za potenciju! Tu je lova, to se troši decenijama, a vakcine jednom dva puta u životu. Šta njima sve to treba uz otpor javnosti, antivaksera. Više ljudi od vijagre umre u Srbiji, garantujem životom ,nego što će umreti od vakcina, bar jedno 50 puta. Deluje malo ironično, možda i vulgarno, ali je tako. Vijagru koju proizvodei „Fajzer“ čovek kupi sam u apoteci bez recepta, ali nas to ne zanima.

Gde je danas nestao običan grip, česta su pitanja koja građani postavljaju na društvenim mrežama?

– Kako zašto nema gripa: ovolike maske, ovolike distance? Grip je praktično virus koji koji je potpuno različit od ovog, ali njegova ulazna vrata infekcije su ista kao i za koronu – respiratorna infekcija. Samim tim, sve mere zaštite koje postoje za covid 19, važe i za grip. Iako su to dva potpuno različita virusa moramo da znamo: kod inficiranih koronavirusom luči se jedan interferon, vrsta nespecifične zaštite od virusnih infekcija. Drugim rečima, kada se neko inficira koronom on luči interferon koji sprečava bilo koju drugu virusnu infekciju. Otprilike, kada se neko inficira koronavirusom, om izluči interferon i kaže: „Ovog sam ja zauzeo, ne dam ga nikome, ja ga trošim i radim sa njim šta hoću!“ i grip ne može da uđe u čoveka koji je dobio koronu. Jednostavno, to traje mesecima: nivo interferona je takav da sprečava infekciju drugom virusnom bolešću, svi RNK virusi imaju takve mehanizam. S druge strane, postoji program praćenja gripa! Ja dobijem nedeljni izveštaj gripa za Srbiju. Znate, postoji velika grupa ljudi u Srbiji kojima je zadatak da prate epidemiju gripa i pojavu, ali – normalno je da gripa skoro, pa da nema, iako se rade analize. Nije to ništa neobično: niti se grip pretvara u koronu, niti korona u grip. Ne može pas da postane mačka, kako god ga ošišli – i obratno – kategoričan je naš sagovornik.

Vrlo često može se sresti i pitanje: zašto terapija za obolele od kovida sadrži antibiotike kada je u pitanju virusna bolest? Dr Šekler kaže da je lečenje antibioticima – sasvim logično.

– Virus napravi ulazna vrata infekciji. On se umnožava u površinskim ćelijama nosa, sluzokože, silazi niz traheju, duboko u pluća, za sve e ćelije može da se veže, može za površinu sluzokože creva (zato ima ljudi koji imaju proliv od korone), može da se veže za ćelije bubrega, srca, ali da se vratimo na pluća. Ukupna površina pluća je površina veća od fudbalskog terena. Koža je naš najveći organ površine ispod dva kvadratna metra, a zamislite pluća te površine. Kada virus uđe ošteti toliku površinu kojom vi uzimate kiseonik, bakterije se razmnožavaju. Zamislite kakav je ulazak bakterija iz vazduha! Ako pacijent ne bi dobio antibiotik, bakterije bi buknule za dan-dva, uletele u krv, raširile se po čitavom organizmu i dolazi do trovanja krvi, sepse. Ne možemo drugačije da sprečimo, virus kad uđe ono – sve je oštećeno kao da te neko isekao žiletom. Virus samo otvori vrata i ulete bakterije. Ne možemo da sprečimo virus da otvori vrata, pa onda prskamo antibiotikom da bi sprečila sekundarna, bakterijska infekcija. Antibiotik ne deluje na viruse, a ovo što sam ispričao, garantujem životom, da će 99% ljudi razumeti, možda neće samo neki „kontraš“.

– Imamo antibiotike za bakterijske bolesti, ali za viruse toga nema, a neće skoro ni da bude. To da može neko bi napravio za sve virusne bolesti za koje nemamo rešenje, za sidu, za afrička kuga svinja koja se sad pojavilo u Srbiji pazite naziv afričku kugu svinja.

Naš sagovornik, na pitanje – koliko razume to što je narod zbunjen činjenicom da protivepidemijske mere koje su propisane – većina građana, uglavnom poštuje, ali da je zbunjenost izaziva to što mere, kao da nisu iste za sve? Ne možete narodu govoriti jedno, a raditi drugo, ako zabrana okupljanja važi za slave, zašto je dozvoljeno prisustvo velikog broja ljudi na sahrani patrijarha i na otvaranju spomenika, ima li objašnjenja zašto su skijališta radila punim kapacitetom ove zime, kako je moguće da su održavani neki koncerti i brojne proslave?

– Govorim bez „dlake na jeziku“: ne odgovaram nikome: sve je moj lični stav. Iza mene ne stoji ni institucija u kojoj radim, ni neka stranka ili udruženje. I na režimskim i na opozicionim medijima pričam iskreno ,sa stručnog stanovišta, bez obzira ko me, gde i šta pitao. Dakle, taj stav glasi: Ako tražiš od nekog da se ponaša odgovorno, ne možeš to da mu tražiš u jednom trenutku, a u drugom da mu ne tražiš. Ne možeš nešto da zahtevaš oo drugoga, a da sam ne poštuješ. Moraš da budeš primer, jer je narodi kao dete: reaguje na tvoje ponašanje. Ako ti staviš noge na klub sto u dnevnoj sobi, dođe dete preko puta tebe uradi isto, a ti mu kažeš: „Ne stavljaju se noge na sto, sram te bilo“ i udariš mu „ćušku“, normalno da će dete misliti da ga kinjaš, neće razumeti. Ako masku moraju svi da nose, nosi se masku, potrebna je distanca – svi treba da je poštujuu. Nema skupova više od 50 ljudi u zatvorenom prostoru i to – važi za sve, nema „ovaj koncert može, ovaj ne“ nema „ova sahrana može, ova ne“. Ko god da je umro, nebitno je. Čoveku koji ostane bez oca, on je bio najvažniji,najmiliji, on oseća najveću bol onaj i želi da sahrani oca kako dolikuje, neko hoće da oženi sina ili da uda ćerku, za njega je to razlog za veselje. Zašto neko može da pravi 18. rođendan ili prvi, svejedno i da zove da pozove 300 ljudi sa muzikom i da to gleda običan svet, koji to isto – ne može da uradi. Takve poruke su zbunjujuće, utiču na to da ljudi jednostavno polako splasnu i kažu: „Ma nema razloga, kad on može, što ne mogu i ja!“ i to je kraj. Onda dobijete to zbunjene dete koje više ne zna šta treba da radi. Kada se poveća broj zaraženih, a što je sve posledica toga, onda sada neko kaže: „Narod je neodgovarn, neposlušan i bandoglav!“ A nije – ti si neposlušan, ti si bandoglav, ti ne radiš kako treba!

Brojni protesti koji su prethodnog vikenda održani širom Evrope i u nekim gradovima Srbije, najavljivani su kao protesti protiv zatvaranja i protesti male privrede, ali su se ponegde pretvorili u antivakterske proteste. Jeste li razumeli šta je tačno njihova svrha i protiv čega se oni bore?

– Ne znam. Bore se protiv nekih svojih demona. Napravljen je fetiš od ljudskih prava. Svako se poziva na svoja prava, što je stvarno super, ali – niko se više ne bavi radničkim, klasnim pravima. Lepše je da se bave tim da li da nose masku ili ne, lepše im je da odu njih 10 bez maske u tržni centar i da misle da su nešto uradili. Sigurno imaju kredit, plaćaju kamatu, imaju posao koji im je ugrožen, moraju da budu poslušni i ovo im je sada trenutak da pokažu sami sebi da su ljudi, da misle da mogu nešto da urade protiv sistema, da su se izborili za svoja prava. Ne vidim da će nešto da promene, a što je najgore – rade protiv sebe, protiv svog zdravlja i ništa neće promeniti.

Antivakserski pokret posledica je zatupljivanja ljudi decenijama i pretvaranja građanina kao nosioca demokratije u potrošača. Kad više nije bilo potrebno da ljudi budu obrazovani, kad više nema potrebe da postoji naučni, obrazovni, dečiji TV program i da se gradi odgovorno, blagodetno društvo slobodnih građana, slobodnih građan, kad je postalo bitno samo da je društvo potrošačko, nastao je potrošač koji ne treba mnogo da razmišlja. On treba da kupi i da reaguje na reklamu. Što više da troši i što više da se zadužuje da bi društvo bilo što bogatije, to je tako napravljen sistem. Par decenija nakon što smo svi postali potrošačko društvo, nije čudo što su ljudi zatupljeni: izgubili su obrazovanje, srednja klasa skoro više da i ne postoji. Postoji samo obespravljeni radnik koji radi to što mu sve da da radi: proste, manuelne poslove. Ne treba mnogo da razmišlja, jer su proizvođačke linije napravljene tako da mogu da zamene radnika, a za motanje kablova ne treba diploma. Kad imaš takve ljude, onda možeš sa njima da radiš šta hoćeš, oni reaguju na poruku. U isto vreme – imaš društvene mreže, gde svako može svakome da pošalje poruku sa dva klika. Nije ovako samo u Srbiji, nego svuda u svetu. Ljudi veruju da je zemlja ravna da postoje, čipovanja kroz vakcine, da nas ugrožava 5 G mreža, da nas prskaju otrovima iz aviona. Sve prolazi, sve može, i sve je lakše nego da priznaš da postoji virusna bolest kojom se bave virusolozi, infektolozi epidemiolozi! – smatra naš sagovornik.

Kao primer, dr Šekler navodi da se veterinari decenijama bave iskorenjivanjem zaraznih bolesti kod domaćih životinja. Kod ljudi su one bile rešene sa napretkom medicine, a u veterini je to bilo najvažnije, zbog čega su razvijani kapaciteti i znanja za suzbijanje zaraznih bolesti životinja. Javnost ne zna mnogo o tome, odnosno – zainteresuje se tek kad se pojavi neka bolest koja može da pređe na čoveka. Svi znaju za svinjski grip, za groznicu Zapadnog Nila koju prenose komarci, ali ne znaju da su se veterinarske službe 2016. borile protiv opasne bolesti bolesti krava koja je došla iz Afrike – bolesti kvrgave kože ili nodularnog dermatitisa. Rešena je, ističe naš sagovornik, za nekoliko meseci:

– Imali smo bolje rezultate od bilo koje evropske zemlje, toliko dobre da su dolazili da traže recepte i mehanizme koje smo primenjivali, a mi smo primenjivali dva prosta mehanizma: sa jedne strane vakcinaciju, a sa druge strane – stroge mere kontrole kretanja za suzbijanje epidemije. Za razliku od ljudi, vrlo lako je kravi ograničiti kretanje. Ona neće da se odveže sama, da kupi autobusku kartu i da ode za Beograd, to može samo. Angažovali smo vojsku i policiju, zabranili rad stočnim pijacama i bolest je suzbijena za par meseci. Ista stvar može da se uradi kod ljudi, ali oni su svojeglavi, svako misli da zna, ali većina samo misli da zna, a ne zna. Najgora stvar je ta zabluda i što čovek može da sluša bilo koga, što na internetu može svašta da pročita. Toliko sam budalaština dobijao, zamole me ljudi:“Pogledaj, šta misliš o ovome…?“ Pogledam pet sekundi i ne treba dalje da gledam, ali razmišljam: ko zna koliko je to hiljada ljudi videlo i ko zna koliko njih je to bez kritičkog stava prihvatilo i šta posle ti da radiš sa takvim čovekom?

Ovo je kraj samo prvog dela razgovora sa dr Milankov Šeklerom. Drugi deo intervjua posvećen je priči o vakcinama, vakcinaciji, otporima, izazovima sutrašnjice. Umesto zaključka, podsećanje na misao kako „istina nije za sve ljude ,već samo za one koje traže“. I oko njenog tumačenja, ubeđena sam, bićemo podeljeni: svako će je shvatiti na svoj način i to je – sasvim u redu.

Razgovarala: Marina Miljković Dabić
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 EmptySre Mar 31, 2021 12:03 pm

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 Scree131
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 EmptySre Mar 31, 2021 4:16 pm

U mom gradu danas -145 "pozitivnih"  ,dvoje mrtvih ,4500 vakcinisanih. 
Stigao "Sputnjik" -za sutra ih ima 200 prijavljenih za vakcinaciju . 
Ekipe iz "crvene zone" -mrtvi i umorni .Broj pregleda i procenat zaraženih rapidno raste . 
A sve kladionice u Apatinu mirno rade ???
Ko je ovde lud ?










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 EmptySre Mar 31, 2021 5:12 pm

E te mjere su upravo velika sprdnja, zato sva ta podjeljena misljenja i stavovi prema samom oboljenju.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
nikolicka

nikolicka


Datum upisa : 30.11.2020

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 EmptySub Apr 03, 2021 12:19 pm

Ljudi moji pa kada cete da se probudite/rasti ce broj obolelih umrlih itd sve dok verujete ja vec neslusam ni radio kad non stop o tome bruje koliko cega u PM vise nema nikakvih obolenja sem korone ta korona ubila svu ostalu bolest...
idem u belorusiju ili bolje u bosnu blize je da vise zivim normalno ..................
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 EmptySub Apr 03, 2021 2:41 pm

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 168068085_2949592308654887_1798569810922572838_n.jpg?_nc_cat=105&ccb=1-3&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=61UJjwiZMhIAX_N8Ey4&_nc_ht=scontent.frix7-1

Inače je to onaj "svemirski brod" od korona bolnice ,kako kaže "vlast" .
Niko ne razume i neće da prihvati istinu .
Kao i u drugim zemljama u svetu ,oni medicinari sa "prve linije" su iscrpljeni ,preumorni da svaki bogovetni dan "pravilno spakuju "opremu" I tu se zaraze ...i umiru . Predugo ovo traje ,niko nije mašina ,a da ne kažem da "vlast" ne pomaže .Otvaraju se kafići ,kladionice nesmetano rade ,"žurke" se održavaju ....a to su "žarišta" . Ne možeš gasiti požar ručnom prskalicom .
Sad su se setili da malo kao "prozovu" antvaksere -koji su mesecima gostovali po "nacionalnim frekvencijama" i "režimskim medijima" -bez problema ?
E, sada je prekasno -otrov je prosut ,a ni sada nema odlučnih akcija ,nego se svodi na ono "no, no ...nije to lepo"
Opšte licemerje i ludilo .










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 EmptySre Apr 07, 2021 11:45 am

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 Eyvwdi10


Ne znam koliko treba priče ili diskusije o ovim podacima ali mi se čini autentično. Svo ovo vreme od kako se COVID pojavio, bombarduju nas sa vestima o broju zaraženih i umrlih. Vakseri-antivakseri, treba-ne treba, stručni štab koji niko ne sluša... ma, terajte se u krasni kurac. Čini mi se da je ovo jedan od prvih pokazatelja o nekom stanju, gde se može videti ispravnost, odnosno, neispravnost nečijih stavova.
Sve u svemu, statistika će pokazati svoje pa da l' to bude za godinu, dve, tri, pet, nebitno, jednoga dana će prebrojai sve i sumirati stanje. Do tada se vakcinišite ili se nemojte vakcinisati, boli me kurac šta će ko sa svojim organizmom/telom raditi. Svako neka radi po svojoj savesti. Ako preživim, pričaću unucima o svim preživelim i umrlim prijateljima.
Svaki dan, sa sve veće distance gledam kakav smo to svet ostavili iza nas.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 EmptySre Apr 07, 2021 2:26 pm

Fale podaci u ovoj analizi.....gdje je broj mrtvih od vakcine i gdje je broj oboljelih od covida i poslije vakcine.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 EmptySre Apr 07, 2021 2:29 pm

Ne trebam slusati vijesti, ganjati po netu, iz prve ruke znam, u domu za njegu bolesnika, znaci tezih, 9 je sticenika, svih 9 imaju trenutno covid, od toga je njih 5 i vakcinisano i revakcinisano......sta je sa tom statistikom......u cemu je priblem.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 EmptySre Apr 07, 2021 4:54 pm

Astra ::
Ne trebam slusati vijesti, ganjati po netu, iz prve ruke znam, u domu za njegu bolesnika, znaci tezih, 9 je sticenika, svih 9 imaju trenutno covid, od toga je njih 5 i vakcinisano i revakcinisano......sta je sa tom statistikom......u cemu je problem ?
Po "struci" -zavisno koju su vakcinu primili .Sem kineske ,sve druge (bar po našim medijima su označene kao "nesigurne" (Johnson &Johnson povlači 15 miliona doza ,a i sa Astra Zenecom ima "neki problem " ) 
Priča je sada da "nema veze ako ste pozitivni -svaka u dve doze vam spasava život, tj neće biti "teških stanja" . 
Verovatno ima veze i starost pacijenta ,i broj komorbiditeta .
Onaj glumac Vlasta Velisavljević je primio obe doze -pa je umro (kao, polsedica korone ) .Ali imao je i 96 godina .Tozovac je otpušten kao izlečen (86) ali je umro od srca . Imamo i jedan slučaj u Apatinu ,obe doze Fajzera ,ali je čovek imao rak prostate ,dva moždana udara zaredom (u toku par dana ) i 89 godina . I bio je pozitivan ,naknadno utvrđeno .Tako da biće da ima tu dosta logike ,ali i nepoznanica .Nova istraživanja kažu da svaki treći ,ko je preležao koronu ,ima ozbiljne neuriloške ,pa i neurospdihijatrijske posledice ?
Kod mene igranka (Apatin) .Nije dovoljno što je od 7 laborantica 3 zaraženo ,pa preostale 4 treba da sve pokrivaju (što je fizički nemoguće ,juče su uskočile dve sestre sa patronaže da im bar završe "knjiženje" na kompu -posle svog radnog vremena ) nego opet "odgovorni" (država) daju ludačke izjave tipa: 
Svako ko se pojavi ,mora da dobije vakcinu. A kako kada se vakcine nalaže u flašicama ,koje se dobiju na nedeljnom nivou -po tačnom broju  doza ,vezano za broj (odavno) prijavljenih ? Naše sestre (kojih ima 2 do 3 ,za "papire " i samo vakcinisanje )dnevno daju po 200 doza ? 
Još gora fora -krenuće "mobilne ekipe" za one koji ne mogu da dođu ,a žele se vakcinisati ? A odakle da se "stvore" te mobilne ekipe ,kada imamo toliko malo lekara i sestara ,da se jedva pokrivaju neophodne službe ,dosta njih radi i duple smene ? A ovo nije od juče -nego traje godinu dana ? Niko živ se nije zaposlio već više od 2 godine ,odakle da ih onda "stvore" ? 
Opšta ludnica .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 EmptySre Apr 07, 2021 11:31 pm


B_Lion@JurajaHip





"Sledi jedan trejd namenjen onoj, rekao bih najbrojnijoj grupi ljudi, koji nisu zadrti antivakseri, ali imaju određene rezerve prema vakcinama, a najviše zbog "brzine" kojom su napravljene.

Prvo kreću laboratorijska ispitivanja (siteza nove supstance, modifikacija poznatih jedinjenja, modifikovanje biološki aktivnih supstanci iz prirode itd.). Onda slede preklinička (in vitro i in vivo) ispitivanja: - farmakodinamska, - farmakokinetska i - toksikološka.
Napomena: m-RNK vakcina nije sklepana na brzinu. Na tome se radilo više od 10 godina, situacija sa Covidom je istrazivanja samo skrenula na drugi kolosek. Naposletku, slede klinička ispitivanja. Postoje 3 faze, to već svi znaju. I Faza: ispitivanja na zdravim dobrovoljcima.
U ovoj fazi se definišu maksimalna bezbedna doza, profil neželjenih dejstava i farmakokinetika i farmakodinamika. II Faza: sprovodi se na par stotina novootkrivenih (nelečenih) bolesnika. Ona ima 2 podfaze: IIa faza se sprovodi na klinikama (definiše se opseg doza).
U IIb fazi ispituje se odnos doza/odgovor, bezbednost, farmakokinetika. Ovde se prvi put ispituje bezbednost leka. Napomena: istovremeno, u ovoj fazi može da se vrši i do 20 odvojenih ispitivanja. U svakom momentu dalje ispitivanje se prekida, ako rezultati nisu dobri.
III Faza: uključuje veli broj pacijenata, sa različitim oblicima bolesti, sa pratećim bolestima i koristi se dvostruko slepa proba. Ispituju se interakcije leka sa hranom, drugim lekovima i uticaj na psihičke, fiziološke i psihomotorne procese, kao i ev. pojava zavisnosti.
Napomena: ovde su opisane faze kod lekova, kod vakcina je slično, sa nekim manjim modifikacijama. U suštini, treba znati da postoji niz faktora koji III fazu mogu produžiti. Npr. nedovoljan broj dobrovoljaca i bolesnika (kod ove vakcine to nije bio problem), potom manjak
ljudskih resursa koji rade na ispitivanju (takođe nije bilo problema jer su mnogi hteli da daju svoj doprinos), manjak novčanih sredstava (ovde je bukvalno bilo: koliko ti treba; izvoli). Zato je III faza tako brzo završena. Kada se publikuju rezultati III faze, agencije
mogu dati odobrenje za stavljanje leka/vakcine u promet. IV Faza: prati se lek na tržištu, njegova efikasnost i bezbednost. Traje jako dugo. Napomena: tokom svakog kliničkog ispitivanja (III faza) Etički odbor studije pravi preseke rezultata posle određenog vremena.
Dešavalo se da su se neki lekovi već na 1/2 studije pokazali efikasnim, da je Etički odbor zaključio da se studija prekida, zbog dokazane efikasnosti i da ljudima ne treba uskraćivati lek. I zato nekada III faza može trajati kratko. Al sam se nakuckao... Praštajte za greške."
Napomena: Ne odnosi se ni na ijednu vakcinu.
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 EmptySub Apr 10, 2021 8:31 am

Kao sto sam i neki dan pisala...za sve one koji ne vjeruju da bolest postoji,  daj Boze da ne "osjete" i da se ne nadju u situaciji da se bore sa istom ili neko "njihov" ...

Moji roditelji su pozitivni.
Sestrin muz i dvije kcerke isto.
Sestra je jedina negativna, a svi su svakodnevno zajedno?
Prosli mjesec je primila vakcinu!
I ove sedmice je trebalo da primi drugi dio,  ali je odlozeno jer su muz i kcer joj vec imali simptome,  pa kao zdravstveni radnik, a i po preporuci doktora, nije htjela da rizikuje...jer ako su oni pozitivni (sto se ispostavilo da jesu), ona bi mogla biti u periodu inkubacije...bolje da saceka sa drugim dijelom...
Zet i djeca se osjecaju dobro.
Mama i tata od preksinoc imaju temperaturu, boli ih kompletno tijelo, nemoc...tata "kasljuca" ,ali se osjeca bolje, za razliku od mame.
Sinoc je bila jako lose i ne mogu vam opisati kakva je noc iza nas...
Uglavnom,  promijenili su joj terapiju...sestra ukljucuje infuziju.
Upravo sam pricala sa mamom i jutros se osjeca bolje. Nadam se da ce svi biti dobro...da nece doci do nekih komplikacija.
Da...mama i tata su prosle sedmice primili prvi dio vakcine,  ali eto...tako je valjda moralo biti... da se zaraze prije nego sto se razviju antitijela(bar odredjen dio nakon prvog dijela)...jer sestri je ocigledno znacilo.

Zelim vam samo reci da se cuvate...











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 EmptyNed Apr 11, 2021 10:30 am

Bosno, iskreno se nadam da ce svi biti dobro, posebno roditelji....zelim im sto skorije ozdravljenje.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 EmptyNed Apr 11, 2021 11:29 am

bosankaa ::
Kao sto sam i neki dan pisala...za sve one koji ne vjeruju da bolest postoji,  daj Boze da ne "osjete" i da se ne nadju u situaciji da se bore sa istom ili neko "njihov" ...

Moji roditelji su pozitivni.
Sestrin muz i dvije kcerke isto.
Sestra je jedina negativna, a svi su svakodnevno zajedno?
Prosli mjesec je primila vakcinu!
I ove sedmice je trebalo da primi drugi dio,  ali je odlozeno jer su muz i kcer joj vec imali simptome,  pa kao zdravstveni radnik, a i po preporuci doktora, nije htjela da rizikuje...jer ako su oni pozitivni (sto se ispostavilo da jesu), ona bi mogla biti u periodu inkubacije...bolje da saceka sa drugim dijelom...
Zet i djeca se osjecaju dobro.
Mama i tata od preksinoc imaju temperaturu, boli ih kompletno tijelo, nemoc...tata "kasljuca" ,ali se osjeca bolje, za razliku od mame.
Sinoc je bila jako lose i ne mogu vam opisati kakva je noc iza nas...
Uglavnom,  promijenili su joj terapiju...sestra ukljucuje infuziju.
Upravo sam pricala sa mamom i jutros se osjeca bolje. Nadam se da ce svi biti dobro...da nece doci do nekih komplikacija.
Da...mama i tata su prosle sedmice primili prvi dio vakcine,  ali eto...tako je valjda moralo biti... da se zaraze prije nego sto se razviju antitijela(bar odredjen dio nakon prvog dijela)...jer sestri je ocigledno znacilo.

Zelim vam samo reci da se cuvate...

Zemo, želim im brz oporavak
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 EmptyNed Apr 11, 2021 8:38 pm

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 Eytzyx10CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 Eytyqp10
Nazad na vrh Ići dole
nikolicka

nikolicka


Datum upisa : 30.11.2020

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 EmptyNed Apr 11, 2021 9:05 pm

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 17096110
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 EmptyNed Apr 11, 2021 9:48 pm

Astra ::
Bosno, iskreno se nadam da ce svi biti dobro, posebno roditelji....zelim im sto skorije ozdravljenje.

justicija ::


Zemo, želim im brz oporavak

Hvala vam djevojke srce

Mama i tata i dalje imaju temperaturu.
Ujutru ce da ponove nalaze i RTG pluca.
Nadam se da ce sve biti u redu...











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 EmptyPon Apr 12, 2021 2:33 pm

Želim im svima  uspješan oporavak i naravno bez posljedica .










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑

bosankaa likes this post

Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 EmptyUto Apr 13, 2021 8:45 am

PCihički se pripremam za vakcinu. lea jacta est.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 EmptyUto Apr 13, 2021 7:44 pm

Korona je samo u poslednja 2 dana odnela troje mojih sugrađana (1960 ,1958 ,1974)
Dva muškarca ,jedna žena -bez ranijih pridruženih bolesti .
Nema pravila sa ovim zlom.










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 EmptyUto Apr 13, 2021 8:06 pm

Odustao od AZ, next!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 EmptyČet Apr 15, 2021 8:55 am

Sutra, kda primimo "Sinofarm" vakcinu. vodim Džasti na ručak: krilca od slepog miša.

zubic zubic zubic zubic zubic zubic
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 EmptyČet Apr 15, 2021 9:24 am


Hans Garder (60), vodeći norveški teoretičar zavere, pre desetak dana održao je dva velika skupa na kojima je objašnjavao da COVID-19 ne postoji.

U međuvremenu je umro - od nepostojećeg virusa.

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 Ey-zcx10
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 EmptyPet Apr 16, 2021 10:29 pm

Nakon primljene kineske vakcine i odspavanog popodneva, gde sam sanjao da sam monarh iz Šaolin hrama, u sebi sam osetio neverovatnu chi energiju. Razgibao sam se uz kate Kung-fua i Tai-chi-chuan, kupio džak peleta za Mimi i trkom ga odneo na treći sprat bez da sam se zadihao. zubic zubic zubic
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 EmptySub Apr 17, 2021 1:13 pm

U Rimu 2000 ljudi (leševa ) čeka na kremiranje .Ni grobari ne stižu da sahranjuju .Merkelova gura zakon da i pokrajine moraju da budu pod jedinstvenim režimom "lock dauna" ,jer je dnevni skor zaražavanja preko 20 000 .
O Brazilu da se i ne priča .Turska obara neslavne rekorde "novozaraženih"
Tako da smo mi još "dobri" 70 % bolnica je prepuno ,broj umrlih je oko 40 dnevno .
A kako kolege izdržavaju -nije mi baš jasno .I mi "radimo redovno" ,ali je to daleko od toga šta oni preživljavaju .










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Elektra

Elektra


Datum upisa : 16.04.2021

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 EmptySub Apr 17, 2021 2:45 pm

... u stvarnosti, ovaj test nije prikladan za to.
Ali zašto onda ovaj brutalni, bolni, agresivni lažni test, udaranje ljudima u nos, kršenje moždane barijere?
A onda mi je palo na pamet. Uskočio je. Kad sam prije nekoliko godina čitao hijeroglife Velike crkve u Tebi, tamo sam upoznao metodu. Bila je to drevna egipatska metoda, ali mislim da su je i Egipćani uzeli od nekoga, jer ovakva intervencija, kršenje epitelne brane kroz nos, aktivira centar panike i centar straha kod ljudi. To se znanstveno naziva gmazovska oluja mozgova, koja je, između ostalog, odgovorna za razvoj straha.
Pa, u drevnom su Egiptu robovi koji su zarobljeni da grade piramide prije toga bili podvrgnuti ovoj intervenciji, jer su mogli modificirati "gmazovski" živac ljudskog mozga, a ako su dobro obavili "PCR test", osoba tko bi to učinio bio bi u neprestanom strahu. on postaje u stanju straha od smrti, pa je poslušan, utjecajan, savršen rob u smrtonosnom djelu gradnje piramida (ovo je također lijepi mali simbol iluminata - tako da lovci na kontejnere može se radovati). Ovo je sada postalo dijelom metode zastrašivanja posredovane u medijima i politici. ljudi se boje PCR testa, rezultat + ili - je presudan, a u međuvremenu taj strah postaje trajna psihoza ako se PCR test koristi za kršenje epitela hipofize ispred moždanog debla gmazova. A onda se zastrašena gomila poslušno boji, nosi masku i ne usuđuje se odskočiti, čak i ako je njihova majka ili dijete strugano ispred njega u crnom lešu nakon što je ubijeno prema protokolu.
Na zidu velikog hrama u Tebi postoji čitav niz toga, s točnim opisom kako robove robovati poslušnosti.
A onda razmislite sada. Oh, i sve to možete sigurno tražiti, možete to provjeriti! "CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 17361310
CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 17311110
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 EmptySub Apr 17, 2021 2:58 pm

[quote="Elektra"]... u stvarnosti, ovaj test nije prikladan za to.
Ali zašto onda ovaj brutalni, bolni, agresivni lažni test, udaranje ljudima u nos, kršenje moždane barijere?
A onda mi je palo na pamet. Uskočio je. Kad sam prije nekoliko godina čitao hijeroglife Velike crkve u Tebi, tamo sam upoznao metodu. Bila je to drevna egipatska metoda, ali mislim da su je i Egipćani uzeli od nekoga, jer ovakva intervencija, kršenje epitelne brane kroz nos, aktivira centar panike i centar straha kod ljudi. To se znanstveno naziva gmazovska oluja mozgova, koja je, između ostalog, odgovorna za razvoj straha.
Pa, u drevnom su Egiptu robovi koji su zarobljeni da grade piramide prije toga bili podvrgnuti ovoj intervenciji, jer su mogli modificirati "gmazovski" živac ljudskog mozga, a ako su dobro obavili "PCR test", osoba tko bi to učinio bio bi u neprestanom strahu. on postaje u stanju straha od smrti, pa je poslušan, utjecajan, savršen rob u smrtonosnom djelu gradnje piramida (ovo je također lijepi mali simbol iluminata - tako da lovci na kontejnere može se radovati). Ovo je sada postalo dijelom metode zastrašivanja posredovane u medijima i politici. ljudi se boje PCR testa, rezultat + ili - je presudan, a u međuvremenu taj strah postaje trajna psihoza ako se PCR test koristi za kršenje epitela hipofize ispred moždanog debla gmazova. A onda se zastrašena gomila poslušno boji, nosi masku i ne usuđuje se odskočiti, čak i ako je njihova majka ili dijete strugano ispred njega u crnom lešu nakon što je ubijeno prema protokolu.
Na zidu velikog hrama u Tebi postoji čitav niz toga, s točnim opisom kako robove robovati poslušnosti.
A onda razmislite sada. Oh, i sve to možete sigurno tražiti, možete to provjeriti! "CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 17361310
CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 17311110
[/quote

Posle ovakog saznnja, ne preostaje mi ništa drugo osim šišarke.

zubic zubic zubic zubic
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 EmptySub Apr 17, 2021 3:34 pm

[quote]

Elektra ::

Na zidu velikog hrama u Tebi postoji čitav niz toga, s točnim opisom kako robove robovati poslušnosti.
A onda razmislite sada. Oh, i sve to možete sigurno tražiti, možete to provjeriti! "CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 17361310
CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 17311110

Meni ovo izgleda kao lobotomija . Lično mislim da je 90% Srbije podvrguito tome (neinvazivno)
A što se korone tiče -juče je bilo 10 pregleda (kod mene) ,i svih 10 je bilo "pozitivno" Možda broj pregleda "pada" ,ali broj pozitivnih -nimalo .
Ali ...otvorite kafane ,koga briga za medicinske radnike .
Ministar reče  juče "broj preminiluh zdravstvenih radnika je između 13-14"
Po podacima Lekarske komore Srbije -broj je 170.
Imenom ,prezimenom ,titulom.
Ne mogu da shvatim ,da ceo jedan "sistem" može da se održi na tolikim  lažima ?
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 EmptySub Apr 17, 2021 9:16 pm

Moja sestra i starija nećakinja su imale korone tj negativne su sada,ali još se bore kašalj, brzo umaranje ,miris na momenat  osjete .Nećakinja je imala temp ,sestra nije ali celo telo je bolelo + proljev . .Pluća su u redu .I tako .Nadamo se da je najgore iza njih .










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 EmptyPon Apr 19, 2021 11:28 pm

Ovo je navodno zvanična statistika .

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 JmGk9lLaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvWWpNN01EQV8vM2NkZTdkYWJiODYxZTg4NGIxZTg0YzUzY2UzNjc3NzIuanBnkZMCzQKAAIEABQ

Koliko ja kapiram -vakcinisanjem bitno smanjujemo mogućnost da riknemo na respiratoru ,ali još uvek možemo da nekoga zarazimo ?
Tragično -preminula je beba zaražena koronom ,i imamo još jednog dečaka od 8 godina u kritičnom stanju .
Korona više ne ide ni na "rizične grupe" -nego ubija redom ?










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 EmptyUto Apr 20, 2021 6:37 am

Danubius ::
Ovo je navodno zvanična statistika .

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 JmGk9lLaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvWWpNN01EQV8vM2NkZTdkYWJiODYxZTg4NGIxZTg0YzUzY2UzNjc3NzIuanBnkZMCzQKAAIEABQ

Koliko ja kapiram -vakcinisanjem bitno smanjujemo mogućnost da riknemo na respiratoru ,ali još uvek možemo da nekoga zarazimo ?
Tragično -preminula je beba zaražena koronom ,i imamo još jednog dečaka od 8 godina u kritičnom stanju .
Korona više ne ide ni na "rizične grupe" -nego ubija redom ?


Sklonost virusa mutacijama je nenadjebiva.
Nazad na vrh Ići dole
nikolicka

nikolicka


Datum upisa : 30.11.2020

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 EmptyUto Apr 20, 2021 12:02 pm

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 17591310
najozbiljnije poludela sam vec vise od tog kovida dge god se covek okrene kovid kovid ljudi ni neznaju pricati ni o cemu vise ...

Astra likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 EmptyUto Apr 20, 2021 11:42 pm

nikolicka ::
CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 17591310
najozbiljnije poludela sam vec vise od tog kovida dge god se covek okrene kovid kovid ljudi ni neznaju pricati ni o cemu vise ...

A sve je toliko predvidivo....sad ubija i mlade u djecu, jer treba rasiriti strah da vakcinisu i djecu, trzdnice su vec poceli....i kakav god je ishod, brojke rastu, jer mutantu su medju nama.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 EmptyUto Apr 20, 2021 11:46 pm

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 Scree142
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Thabit

Thabit


Datum upisa : 13.02.2017

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 EmptyPon Apr 26, 2021 8:10 pm

Moje neko mišljenje koje je može biti,a verovatno i jeste unutar bespredmetnog..jašta..elem..
ne samo da će biti revakcinacijaa,,o ne..biće nebrojenih istih..i kada se,kako bi rekli klanjajući metanisti,Vaspostavi Taj!Neki Dan jebeni bez kovida..aman slavijući će se svi izljubiti..i verujući i ne verujući...biće to Dan neki..dan zgubidan,al ajd..što otpevao Djole - al jebeš ga..
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 EmptyPon Apr 26, 2021 8:58 pm

Svake godine u novembru se vakcinišem protiv virusa A1H1. Dodatno bockanje me uopšte ne tangira. Šta više, najsrećniji bi bio sa ugrađenim čipom sa svim mogućim podacima, ugrađenom G5,G6, G na N-tu mrežu, bez novčanika, bez mobilnog, bez pasoša, vozačke, lične, zdravstvene...
-Kontrola! -
pružiš ruku, očitaju:
-Hvala na saradnji, do viđenja-
Danas, izgubiš bilo koji dokumeent, treba ti cela plata, mesec dana obijanja šaltera, raspravljanja sa nadrkanim šalterušama, koje te šalju od jednog do drugog službenika, te fali ovakav dokument, te fali onakav. zubic zubic zubic
Nazad na vrh Ići dole
Thabit

Thabit


Datum upisa : 13.02.2017

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 EmptyČet Apr 29, 2021 7:03 pm

A nešto ne verujem da je Balkan hjuston..
doduše n-ti jeste element.. zubic
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 10 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
CORONA virus-KOVID -19
Nazad na vrh 
Strana 10 od 17Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 13 ... 17  Sledeći
 Similar topics
-
» Humani papiloma virus
» RSV Respiratorni sincicijski virus
» Grcki virus drma Evropu?
» Virus H1N1 i mutacije (SVINJSKI i druge vrste )

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: ZDRAVLJE :: LEKARSKA ORDINACIJA-
Skoči na: