DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 CORONA virus-KOVID -19

Ići dole 
+21
Elektra
Thabit
montoya
Sibila
nikolicka
slatkicass
wrdoljak
Kica/Praja
Astra
Danubius
ZoxZoja
Samouka
Lily
brunolino
savo
Kijara-brm
bosankaa
Djulieta
Okano
Blebetalo
MadamX
25 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 10 ... 15, 16, 17
AutorPoruka
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 EmptySre Jan 29, 2020 11:08 am

First topic message reminder :

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 Bez_na17
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 EmptyPet Dec 30, 2022 3:58 pm

Kina nakon 3 godine, 8.1. otvara granice.

montoya likes this post

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost




CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 EmptySub Dec 31, 2022 10:04 am

Astra ::
Kina nakon 3 godine, 8.1. otvara granice.

Znači, možemo u šoping. Milano nam se popeo na kurac. zubic zubic zubic
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 EmptySub Dec 31, 2022 10:18 am

Problem je sto ce oni da nagrnu nama......bas ovdje ocekuju invaziju, ali mislim da ce za njih uvesti testiranje.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost




CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 EmptySub Dec 31, 2022 10:26 am

Astra ::
Problem je sto ce oni da nagrnu nama......bas ovdje ocekuju invaziju, ali mislim da ce za njih uvesti testiranje.

Znači, dobro je to što smo nezanimljivi kao turistička destinacija. zubic zubic zubic
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 EmptySub Dec 31, 2022 10:30 am

Eugen Grafvajer ::


Znači, možemo u šoping. Milano nam se popeo na kurac. zubic zubic zubic
Da dobro sI zapamtio Dr Nestorović.
Od vodećeg pulmonologa ( i to dečijeg ) se pretvorio u "estradu " (tv Pink, Hepi...)
I sad lupetaaaaaa ????
Na  sramotu profesije ?
Srpsko Lekarsko Društvo je zatražilo da ga "brišu" sa liste "članova" ???
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost




CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 EmptySub Dec 31, 2022 10:41 am

Danubius ::
Eugen Grafvajer ::


Znači, možemo u šoping. Milano nam se popeo na kurac. zubic zubic zubic
Da dobro sI zapamtio Dr Nestorović.

Malopre vidim neki klip gde objašnjava nešto što je propičilo pored američke podmornice. Blago srBskim glasačima. zubic zubic zubic
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 EmptySub Dec 31, 2022 1:20 pm

A posljedice korone i  cjepiva ?
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Gost
Gost




CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 EmptyNed Jan 01, 2023 8:40 am

Kijara-brm ::
A posljedice korone i  cjepiva ?

Brat i sestrin muž su preživeli, zahvaljujućii cjepivima. Ostali neka dudlaju kurčine.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 EmptyNed Jan 01, 2023 12:18 pm

Ovo dudlanje ti bas nije trebalo.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 EmptyNed Jan 01, 2023 1:00 pm

Eugen Grafvajer ::
Kijara-brm ::
A posljedice korone i  cjepiva ?

Brat i sestrin muž su preživeli, zahvaljujućii cjepivima. Ostali neka dudlaju kurčine.
Ljudi su primili cjepivo i umrli .Nekome pomoglo, nekome odmoglo.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑

Astra likes this post

Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 EmptyNed Jan 01, 2023 1:11 pm

Primio razrijedjenu cedevitu pa se qurci 🤣

Kijara-brm likes this post

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 EmptyNed Jan 01, 2023 1:17 pm

Astra ::
Primio razrijedjenu cedevitu pa se qurci 🤣
I ja pa mi sad žao zubic  .










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑

Astra likes this post

Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 EmptyUto Jan 03, 2023 12:48 pm

Astra ::
Ovo dudlanje ti bas nije trebalo.



Potrebno je svim antivakserima, youtube stručnjacima i onim expertima, što konzumiraju pivo ispred prodavnica.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 EmptyUto Jan 03, 2023 2:18 pm

Eugen Grafvajer ::
Kijara-brm ::
A posljedice korone i  cjepiva ?

Brat i sestrin muž su preživeli, zahvaljujućii cjepivima. Ostali neka dudlaju kurčine.

Ovdje su izuzeti tvoji clanovi od dudlanja....nisi se izjasnio za ostale skupine.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 EmptyČet Jan 05, 2023 1:08 pm

Šture vesti stižu iz Kine .Opet na milioni zaraženih po velikim gradovima ?
Čim su ukinuli najstrožiji karantin -eto ga opet.
Najgore -krematorijumi su pretrpani ,pa se mrtvi spaljuju na slobodnim površinama (kao onomad u Indiji ) Čak i po ulicama ?
Vlasnici krematorijuma koriste priliku ,pa ako želite da kremirate svog preminulog "isti dan" -to košta 12 000 eu ? Naravno da većina to ne može da plati -pa "lomača" ima svuda .
Proverio sam i korona prosek za Srbiju .
Blizu 1000 dnevno ,oko 300 po bolnicama ,50 tak na respiratoru ,5-10 mrtvih svaki dan .
Nećemo se mi skoro korone rešiti .
Šta mislite kako će da "skoči" sada posle praznika -pogotovu kada krene "lizanje kašika" i masovke po crkvama za Božić ?










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 EmptyČet Jan 12, 2023 1:09 pm

Izgleda da se suočavamo sa novom "malformacijom " korona virusa .
Tkzv "kraken" -gori od svih dosadašnjih "mutacija" .
i znatno opasniji -naročito za "ranjive" kategorije .
Izgleda da još dugo se nećemo moći izboriti sa "koronom" .










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 EmptyČet Jan 12, 2023 1:45 pm

Danubius ::
Izgleda da se suočavamo  sa novom "malformacijom " korona virusa .
Tkzv "kraken" -gori od svih dosadašnjih "mutacija" .
i znatno opasniji -naročito  za "ranjive" kategorije .
Izgleda da još  dugo se nećemo moći izboriti sa "koronom" .
Nije mi dobro . I baš me je strah .










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 EmptyČet Jan 12, 2023 1:55 pm

Ima li jaca vakcina? 😉
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 EmptyČet Jan 12, 2023 4:13 pm

Astra ::
Ima li jaca vakcina? 😉

Postoji bivalentna. Koja štiti od osnovnog tj divljeg soja i nekih mutacija (ona slova i brojevi u kombinaciji bem ih ako znam koji im je drugi naziv). Ja ne mogu da je primim do marta jer sam požurila i primila "običan" Fajzer sredinom decembra. Sad se uzdam da su mi "stražari" dobri jer bila sam u kontaktu sa virusom i nisam obolela.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz

MadamX likes this post

Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 EmptyČet Jan 12, 2023 9:12 pm

Danubius ::
Izgleda da se suočavamo  sa novom "malformacijom " korona virusa .
Tkzv "kraken" -gori od svih dosadašnjih "mutacija" .
i znatno opasniji -naročito  za "ranjive" kategorije .
Izgleda da još  dugo se nećemo moći izboriti sa "koronom" .


Ne znam da li si korisnik Tvitera. Ja tamo redovno pratim dr Slavicu Plavšić, dr specijalistu pulmologije u penziji.

Danas je postavila niz tvitova o "Krakenu". Taj soj nije izolovan kod nas.

Ona nije u svojim tvitovima dizala veliku paniku oko ovog soja..

I uputila je kritiku onima koji su dali senzacionalna imena omikron sojevima- Kentaur i Kraken. Misli da se tako diže panika.

Naravno, treba biti oprezan.

***

Pošto retko, retko idem u veće gužve, ponovo ću mirno sačekati Fajzer vakcinu-bivalentnu.

Imala sam burne reakcije posle 2,3 i 4 doze-visoku temperaturu 39,5, malaksalost i glavobolju, sve je trajalo noć posle primanja vakcine i dan posle.
Ali i pored toga  imam poverenja samo u Fajzer brdski

Modernina vakcina je jača i plašim se reakcija....










https://dnevnikslucajnedomacice.wordpress.com/     vrti

ZoxZoja likes this post

Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 EmptyČet Jan 12, 2023 9:26 pm

[quote="MadamX"

Pošto retko, retko idem u veće gužve, ponovo ću mirno sačekati Fajzer vakcinu-bivalentnu.

Imala sam burne reakcije posle 2,3 i 4 doze-visoku temperaturu 39,5, malaksalost i glavobolju, sve je trajalo noć posle primanja vakcine i dan posle.
Ali i pored toga  imam poverenja samo u Fajzer brdski

Modernina vakcina je jača i plašim se reakcija....[/quote]

Vaqcinisan sam sa 2 doze Astra Zeneka i jednu Fajzer, i imao sam koronu između prve i druge Astra zeneka vaqcine. Koga god znam da je primio Sputnik vaqcinu nije ga zakačio virus Corona. Nisam siguran da uopšte te vaqcine deluju protiv virusa Corone...a mnogi pulmolozi su sumnjičavi uopšte na te sve vaqcine koje su dostupne. Druga stvar znam dosta ljudi iz medicinskih struka koji su odbili da se vaqcinišu..
Svako ima ima pravo da o tome sam odlučuje. A da je virus Corona namerno pušten to stoji i ima gro dokaza za to.










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 Divide10
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 EmptyČet Jan 12, 2023 9:45 pm

2 x Fajzer i 2x Corona ...
Misljenja su od samog pocetka podijeljena.
Ja sam od onih koji su bili protiv vakcine, pa sam prelomila i vakcinisala se kako bih mogla ici roditeljima.
Trenutno ne mislim da se ponovo vakcinisem, ali ko zna...

monty, moji svi u Bosni su vakcinisani 3x Sputnik i svi prelezali 2x . Mama i tata su prvi put bas lose prosli.
Tako da je to sve individualno.











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...

montoya and MadamX like this post

Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 EmptyČet Jan 12, 2023 10:13 pm

Vakcine nisu zaštita protiv oboljevanja-zaražavanja. One su zaštita od odlaska u bolnicu, na respirator i štite od smrtnog ishoda.

Zvanično nisam imala koronu. Nezvanično ne znam, jer nisam išla kod lekara kada sam imala prehlade..

Nisam imala temperaturu i malaksalost i zato i nisam išla u kovid ambulantu.


Sećam se samo da sam bila bolesna skoro puna dva meseca, pre zvanične objave da je kovid stigao u Srbiju.  

Bila je bolesna i moja mama, istovremeno kad i ja..ali se ona oporavila posle dve, tri nedelje.

Imale smo sve simptome koronavirusa..

Malo pre nas bila je bolesna moja tetka, pa sestra..

Lično imam utisak da je korona kod nas stigla mnogo pre zvaničnog proglašenja epidemije.

Možda je ovo neka moja teorija zavere, ali je neobično da smo toliko dugo bile bolesne..bar ja..










https://dnevnikslucajnedomacice.wordpress.com/     vrti

montoya and ZoxZoja like this post

Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 EmptyČet Jan 12, 2023 10:52 pm

Sputnjik i Astra su napravljene istom tehnologijom. Razlika je u "nosaču2 ali to je minimalno. Nešto što ljudi previđaju kod vakcina
- Vakcine ne štite 100% ne samo ove već ni jedna. Ako je procenat vakcinisanih visok virus nema prostora da zarazi veći broj ljudi. To je imunitet krda takozvani.
- Ni jedna vakcina ne garantuje da se nećeš zaraziti i/ili oboleti. Vakcina služi da preventivno nauči naš imuni sistem da prepozna patogen i uništi ga. Ili da se spremnije i brže upusti u borbu. Time se dobija lakša klinička slika, manje komplikacija i brže preboljevanje.
- Broj antitela ne igra veliku ulogu jer naš imunitet ako se ne sreće sa patogenom prestaje da ih proizvodi. Ali zato imamo memorijske ćelije koje pamte patogen i u slučaju susreta sa istim 2dižu uzbunu" i telo počinje da proizvodi antitela.
- Individualno reagujemo na vakcinu. Ja sam Kineza i 4 Fajzera samo minimalni bol na mestu uboda imala par dana. Uglavnom na dodir. Bila sam u dokazanom kontaktu u periodu kad sam imala Kineza i dva Fajzera i nisam imala nikakve simptome.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz

MadamX likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 EmptyČet Jan 12, 2023 11:00 pm

Tijelo pamti, slazem se....pamti i kad si prebolio koronu, zasto i poslije toga prisile na vakcinu.....ako pamti, a ucili smo da pamti zastu busteri jedan za drugim.
Licno sam svjedok, ne prenosim nicije objave, od nas 8 na intenzivnoj, jedina ja sam bila nevakcinisama, onih 7 svi sa 3 bocke.....ne moze me niko ubijediti da umanjuje rizik, to je cista lutrija.
Napominjem da je ovo licno moj stav i ne trudim se nikoga ubijediti u njegovu ispravnost niti ocekujem da me bilo ko slijedi.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 EmptyPet Jan 13, 2023 3:06 am

KRAKEN UDARA SVOM SNAGOM: Epidemiolozi upozoravaju na novi soj korone IMAĆEMO ZA KOJI DAN I 3.000 NOVOZARAŽENIH DNEVNO



12.01.2023. 16:25h


Korona se vraća na velika vrata, a novi soj nazvan kraken postaće dominantan u narednim nedeljama pa se očekuje i do 3.000 zaraženih dnevno.

Broj obolelih počeo je drastično da raste već nakon Nove godine, a Zoran Bekić, direktor Doma zdravlja Savski venac, ističe da se krajem januara očekuje duplo više inficiranih.

- U decembru smo imali oko 400-500 inficiranih kovid pacijenata dnevno, ali pre neki dan ih je bilo 1.500. Zato raste i broj pacijenata u kovid bolnicama gde se nalazi oko 250 obolelih dok je 24 njih na respiratoru s težom kliničkom slikom. Svakog dana premine od pet do sedam, a jedan dan je preminulo čak deset osoba - naveo je Bekić.


Epidemiolog Branislav Tiodorović kaže da je kraken nesumnjivo već među nama mada to još nije zvanično potvrđeno. Smatra da trenutne brojke nisu realne jer se mnogi zbog praznika nisu javljali lekaru ukoliko nisu bili u baš teškom stanju.

SIMPTOMI KRAKENA

- curenje iz nosa

- bolovi u grlu

- temperatura

- bolovi u mišićima

- kašalj

- glavobolja

- umor

- Možemo očekivati da će narednih dana naši virusolozi to i potvrditi jer je ovaj soj već identifikovan u zemljama EU, a veliki broj naših ljudi je za praznike upravo došao iz Zapadne Evrope i to posebno iz Nemačke. Verujem da se veliki broj mladih, osoba srednjih godina i dobrog imuniteta, koji imaju blažu kliničku sliku, ne javljaju lekaru, to će uraditi narednih od 10 do 15 dana - istakao je Tiodorović i dodao da bivalentna vakcina može da pomogne naročito starijima od 60 godina.

TEK NAS ČEKA

Epidemiolog Zoran Radovanović upozorio je na sve veće zaražavanje novim sojem koji će, prema njegovim procenama, najizraženiji biti u februaru.

- U Srbiji ima oko 50 sojeva koronavirusa, ali je učestalost krakena još niska. Međutim, neće zadugo biti tako, procene su da će novi soj, od koga strahuje Evropa, postati dominantan u Srbiji tokom narednih nedelja, naročito u februaru. Iako izaziva blažu kliničku sliku kao omikron, treba biti oprezan i poštovati mere. Problem s krakenom je što se procenat obolelih brzo duplira. Za osam dana se udvostruči broj zaraženih - upozorava Radovanović.

Državni sekretar Ministarstva zdravlja Mirsad Đerlek istakao je da je pitanje dana kada će u Srbiji zvanično biti potvrđen novi soj korone jer je već stigao do Rumunije.

- Sve ove situacije, praznici, migracije naših ljudi iz Evrope, koji su došli da proslave Novu godinu i Božić, uticale su na pogoršanje epidemiološke situacije. Ovo jeste jedan od najzaraznijih sojeva, tako naučnici kažu, koji su mnogo iskusniji i imaju više znanja od mene u tom smislu. Još nemamo potvrdu, ali verovatno postoji s obzirom na broj novozaraženih - kazao je Đerlek i dodao da ga ipak hrabri blaža klinička slika novog soja, ali ga i zabrinjava to što i dalje, kako je rekao, nismo najodgovorniji prema starijim pacijentima.

Đerlek se osvrnuo i na nestašicu antibiotika u apotekama u Srbiji.

- Osnovni problem je bio smanjenje proizvodnje penicilinskog sirupa sinacilina, ali je brzom reakcijom republičkog fonda s proizvođačima i dobavljačima obezbeđen drugi istog porekla. Verovatno to nije stiglo do svih apoteka, ali u poslednjoj nedelji decembra isporučeno je 15.000 novih pakovanja panklava, penicilinskog takođe sirupa. Do kraja nedelje će doći 70.000 amoksiklava. I nastaviće se u toku januara proizvodnja sinacilina, tako da ćemo vrlo brzo rešiti taj problem i nema potrebe za dizanjem panike i pravljenjem zaliha - zaključio je Đerlek.










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 EmptyPet Jan 13, 2023 8:24 am

Astra ::
Tijelo pamti, slazem se....pamti i kad si prebolio koronu, zasto i poslije toga prisile na vakcinu.....ako pamti, a ucili smo da pamti zastu busteri jedan za drugim.
Licno sam svjedok, ne prenosim nicije objave, od nas 8 na intenzivnoj, jedina ja sam bila nevakcinisama, onih 7 svi sa 3 bocke.....ne moze me niko ubijediti da umanjuje rizik, to je cista lutrija.
Napominjem da je ovo licno moj stav i ne trudim se nikoga ubijediti u njegovu ispravnost niti ocekujem da me bilo ko slijedi.

Virusi mutiraju. Tako da primljena vakcina i/ili preležana bolest koju izaziva nekad neće biti dovoljna zaštita. Zato se recimo protiv gripa vakcinišemo svake godine.
Takođe i "trajanje" vakcine je različito. Jednostavno patogen (virus ili bakterija) posle nekog vremena mogu da probiju zaštitu. Najbolji primer je vakcina protiv tetanusa koju je potrebno "obnoviti2 na svakih deset godina.

Mnogi potežu argument da su "stare" vakcine bile bolje. Stvar je u tome da su vakcine od pre 50 ili više godina bile sa živim virusom i mogle su da kod malog broja ljudi izazovu pojavu bolesti i smrt kao ishod. Današnje vakcine su sa umrtvljenim virusom ili samo sa delom virusa pa izazivaju slabiji odgovor organizma. Zbog toga se primaju busteri. Ovo je najbolje ilustrovano vakcinom protiv polia tj dečije paralize. To je ona što se nekad pila na kašičicu.

Imamo i argument da vakcina može da izazove ovo ili ono oboljenje. Moguće da postoje i te mogućnosti. Ali ma koliko surovo zvučalo čovečanstvo mora da prihvati taj rizik. Ako od neke bolesti može da umre milion ljudi a od vakcine jedan rizik je više nego prihvatljiv (pa da ja budam taj jedan). Kao one životinje u Africi koje moraju da pređu reku u kojoj su krokodili. Određeni broj bude pojeden ali vrsta preživi jer stigne do zelenih pašnjaka.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 EmptyPet Jan 13, 2023 11:55 am

Astra ::
Tijelo pamti, slazem se....pamti i kad si prebolio koronu, zasto i poslije toga prisile na vakcinu.....ako pamti, a ucili smo da pamti zastu busteri jedan za drugim.
Licno sam svjedok, ne prenosim nicije objave, od nas 8 na intenzivnoj, jedina ja sam bila nevakcinisama, onih 7 svi sa 3 bocke.....ne moze me niko ubijediti da umanjuje rizik, to je cista lutrija.
Napominjem da je ovo licno moj stav i ne trudim se nikoga ubijediti u njegovu ispravnost niti ocekujem da me bilo ko slijedi.

Nažalost -korona je opaki gad .Ništa ne može da zaštiti.Toliko brzo mutira ,da nijedna vakcina nije efikasna .Sve se izgleda svodi na "otporonost organizma " Ja sam izgubio dvoje kolega ,i dva dobra prijatelja ,za koje se nikiada se ne bi reklo da im "iko išta može" Korona ih je ubila . Opet ,koleginica koja je imala "antitela" za 10 ljudi -upravo to joj je izazvalo izuzetno tešku operaciju štitne žljezde .Antitela su joj izazvala haos u organizmu .Korona je izgleda najopakiji gad sa kojim se medicina susrela .










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 155klf10

ZoxZoja likes this post

Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 EmptyPet Jan 13, 2023 12:19 pm

Svica ima 8 700 000 stanovnika, prije novog mutanta je kupila 20 miliona vakcina......slucajno?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 EmptyPet Jan 13, 2023 12:50 pm

Jebeš COVID kada su aktuelne boginje i tuberkuloza. U iščekivanju je da se pojave kolera, tifus i ostali jahači apokalipse. Vakcina ubija, (ne)mojte se vakcinisati. zubic zubic zubic
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 EmptyPet Jan 13, 2023 2:30 pm

3 x Fajzer , posle toga korona koju tri testa nisu pokazala nego PCR .


Nem pojma  više .










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 EmptyPet Jan 13, 2023 3:59 pm

Pošto ne idem u gužvu, ne idem gradskim prevozom u grad..i na slavi će biti samo moja najuža porodica strpljivo ću čekati Fajzerovu bivalentnu vakcinu.

Mislim da sam primila 4 Fajzera do sada, reakcije jesu bile burne ali su kratko trajale. Modernina vakcina je jača od Fajzera i plašim se jakih reakcija..










https://dnevnikslucajnedomacice.wordpress.com/     vrti
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 EmptyPet Jan 13, 2023 4:09 pm

MadamX ::
Pošto ne idem u gužvu, ne idem gradskim prevozom u grad..i na slavi će biti samo moja najuža porodica strpljivo ću čekati Fajzerovu bivalentnu vakcinu.

Mislim da sam primila 4 Fajzera do sada, reakcije jesu bile burne ali su kratko trajale. Modernina vakcina je jača od Fajzera i plašim se jakih reakcija..

Bivalentne su stigle. Nazovi i pitaj kad možeš da primiš. Kpd nas je to u lokalnom DZ gde se lično ili telefonski upišeš kod sestre na šalteru a ona te pozove i javi ti kad dolaze iz "centralnog DZ" u opštini.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 EmptyPet Jan 13, 2023 4:40 pm

ZoxZoja ::
MadamX ::
Pošto ne idem u gužvu, ne idem gradskim prevozom u grad..i na slavi će biti samo moja najuža porodica strpljivo ću čekati Fajzerovu bivalentnu vakcinu.

Mislim da sam primila 4 Fajzera do sada, reakcije jesu bile burne ali su kratko trajale. Modernina vakcina je jača od Fajzera i plašim se jakih reakcija..

Bivalentne su stigle. Nazovi i pitaj kad možeš da primiš. Kpd nas je to u lokalnom DZ gde se lično ili telefonski upišeš kod sestre na šalteru a ona te pozove i javi ti kad dolaze iz "centralnog DZ" u opštini.

U mom Domu zdravlja stigla je samo Modernina bivalentna vakcina.

Još krajem godine trebala je da stigne Fajzerova bivalentna vakcina.

Redovno pratim sve medije i čim stigne ta vakcina idem u DZ da primim.
Nema gužve kada su vakcine u pitanju.


Iskreno, plašim se Moderne. Ponavljam da je jača od Fajzera i verujem da se zato samo 1847 ljudi vakcinisalo do sada.

Mama je juče dr u našoj ambulanti rekla da čeka Fajzerovu vakcinu i žena joj je odgovorila da je to čula od mnogih pacijenata.

Ne znam koja je vakcina stigla u Hrvatsku.

Na onom drugom forumu na kome sam takođe aktivna, vidim da su ljudi išli tamo da je prime.










https://dnevnikslucajnedomacice.wordpress.com/     vrti
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 EmptySub Jan 14, 2023 12:41 am

Stigla Fajzerova vakcina :)

https://www.danas.rs/vesti/drustvo/iz-slovacke-stigla-donacija-fajzerove-vakcine-protiv-kovida-300-000-doza-bivalentne-i-20-000-doza-originalne-vakcine/










https://dnevnikslucajnedomacice.wordpress.com/     vrti
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 EmptyUto Feb 14, 2023 8:38 pm

Nazdravlje ...u Srbiji je definitivno potvrđeno da je stigao "Kraken" -najzarazniji tip korona virusa .
Srećom -ne daje najtežu kliničku sliku -ali antitela dobijena vakcinacijom ili preležanom koronom ne znače ništa ."Kraken " ih uspešno izbegava .
Niko više i ne javlja o koroni -sem ako ne odete na sajt .Od današnjih desetak hiljada testiranih ,oko 1000 je pozitivno ,imamo par stotina hospitalizovanih ,tridesetak na respiratoru ,dvoje mrtvih .
Daleko smo od kraja -a odavno se ponašamo kao da je tako.
Kako li će se zvati sledeći "soj" ? Lucifer, Apokalipsa ???










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 EmptyUto Feb 14, 2023 9:33 pm

Evo izveštaja o koronavirusa, sa portala N1 televizije:

-Broj umrlih u poslednja 24 sata- 3

Testirano- 10.274

Novozaraženih- 908

U bolnici -248

Na respiratoru - 18

Sem na sajtu Ministarstva zdravlja, podatke objavljuju i web sajtovi medijskih kuća.

Krizni štab je raspušten, ali ne oglašava se ni Radna grupa za postupanje u uslovima pandemije kovida 19...koja je, pored tog KŠ takođe nezakonita..

Republička komisija za zaštitu stanovništva od zaraznih bolesti nije formirana od početka pandemije do sada, a ona je jedina po Zakonu ovlašćena da se bavi epidemijama zaraznih bolesti.


" Kako li će se zvati sledeći "soj" ? Lucifer, Apokalipsa ??? "

Dani, ne zna se da li će biti tog sledećeg soja. Čitala sam negde saopštenje SZO da će kraj pandemije koronavirusom biti do kraja ove godine, tj da će se do tada sve smiriti i da će proglasiti kraj pandemije.

ALI...

Postoji li šansa da se u celom svetu proširi ovaj virus?

https://n1info.rs/zdravlje/szo-sazvala-hitan-sastanak-zbog-izbijanja-veoma-zaraznog-virusa-u-africi/










https://dnevnikslucajnedomacice.wordpress.com/     vrti
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 EmptySre Feb 15, 2023 12:37 am

Danubius ::
Nazdravlje ...u Srbiji je definitivno potvrđeno da je stigao "Kraken" -najzarazniji tip korona virusa .
Srećom -ne daje najtežu kliničku sliku -ali  antitela dobijena vakcinacijom ili preležanom koronom ne znače ništa ."Kraken " ih uspešno izbegava .
Niko više i ne javlja o koroni -sem ako ne odete na sajt .Od današnjih desetak hiljada testiranih ,oko 1000 je pozitivno ,imamo par stotina hospitalizovanih ,tridesetak na respiratoru ,dvoje mrtvih .
Daleko smo od kraja -a odavno se ponašamo kao da je tako.
Kako li će se zvati sledeći "soj" ? Lucifer, Apokalipsa ???

Svo vreme od početka corone bila je "zavesa" o samoj bolesti..pitanje oko vaqcina je i dalje discutabilna...sve ostalo je pod velikim znakom pitanja....










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 Divide10
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 EmptyPet Jun 30, 2023 11:25 am

montoya ::


Svo vreme od početka corone bila je "zavesa" o samoj bolesti..pitanje oko vaqcina  je i dalje discutabilna...sve ostalo je pod velikim znakom pitanja....
Ja sam zastupao vakcinaciju -ali se pokazalo da ne vrede ništa (sve vrste)
Ohrabruju jučerašnji podaci -od preko 9000 testiranih -oko 300 obolelih.
Niko u bolnici ,niko na respiratoru , nijedan smrtni slučaj .
Izgleda da smo razvili imunitet krda -da se proba sa ebolom na nama ?










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 EmptyNed Jul 02, 2023 4:52 pm

Sajt covid19 već izvesno vreme daje jednom nedeljno podatke o broju testiranih i novozaraženih.

Nema mrtvih, nema ljudi u bolnicama.

Zašto Srbija ne ukine epidemiju koronavirusa? SZO je to učinila, koliko se sećam krajem aprila ili u maju.

Zašto se ne oglašava Republička komisija za borbu protiv zaraznih bolesti? Ćuti i Ministarstvo zdravlja.

Da li svi oni ćute i ne proglašavaju kraj epidemije kovida19 u Srbiji, kako ne bi morali da se podnose brojni izveštaji- broj kupljenih vakcina, cena tih vakcina, broj kupljenih respiratora i njihova cena..?










https://dnevnikslucajnedomacice.wordpress.com/     vrti
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 EmptyUto Jul 11, 2023 8:34 am

Meni  sad čudno kad neko spomene koronu .Čekamo novu kugu.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 EmptyUto Jan 30, 2024 3:28 pm

Somborska bolnica je uvela rigorozne mere -maske obavezne za sve ,totalna zabrana svih poseta .
Razlog -kovid,veliki kašalj ,grip i još neke respiratorne infekcije koje još nemaju ni ime ?
Samo nam to falilo.










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
justicija

justicija


Datum upisa : 24.12.2023

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 EmptyUto Jan 30, 2024 4:11 pm

Danubius ::
Somborska bolnica je uvela rigorozne mere -maske obavezne za sve ,totalna zabrana svih poseta .
Razlog -kovid,veliki kašalj ,grip i još neke respiratorne infekcije koje još nemaju ni ime ?
Samo nam to falilo.

Dobra stvar sa koronom je što su "uvedene" maske. Vrijeme je virusa i uopšte nije neočekivano da ih je sada toliko. Apsolutno podržavam maske i kod običnog gripa.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 EmptySre Jan 31, 2024 5:10 pm

justicija ::


Dobra stvar sa koronom je što su "uvedene" maske. Vrijeme je virusa i uopšte nije neočekivano da ih je sada toliko. Apsolutno podržavam maske i kod običnog gripa.
Još sam se bolje informisao.
Imamo troje dece umrle od "velikog kašlja" .više u bolnici .i jedno dete na respiratoru
Ja bi sve one "antivaksere " zarazio leprom ,i poslao na neko ostrvo.










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 17 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
CORONA virus-KOVID -19
Nazad na vrh 
Strana 17 od 17Idi na stranu : Prethodni  1 ... 10 ... 15, 16, 17
 Similar topics
-
» Humani papiloma virus
» RSV Respiratorni sincicijski virus
» Grcki virus drma Evropu?
» Virus H1N1 i mutacije (SVINJSKI i druge vrste )

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: ZDRAVLJE :: LEKARSKA ORDINACIJA-
Skoči na: