DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 CORONA virus-KOVID -19

Ići dole 
+21
Elektra
Thabit
montoya
Sibila
nikolicka
slatkicass
wrdoljak
Kica/Praja
Astra
Danubius
ZoxZoja
Samouka
Lily
brunolino
savo
Kijara-brm
bosankaa
Djulieta
Okano
Blebetalo
MadamX
25 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17  Sledeći
AutorPoruka
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 EmptySre Jan 29, 2020 11:08 am

First topic message reminder :

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 Bez_na17
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 EmptyPet Jan 14, 2022 5:50 pm

Od kuda nam ogromne brojke zarazenih......pa natjerali su narod zbog jebenog certifikata da se namjerno zarazavaju, a omikron je svakako pogodan, lakse se siri a posljedice znatno umanjrne i ne pricam iz glave, dokazano.Kad se cuje da neko ima koronu, nepoznati brojevi zovu i pitaju da li mogu doci da se zaraze.Toliko o prepametnoj mjeri uvodjenja certifikata.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 EmptyPet Jan 14, 2022 7:12 pm

Astra ::
Od kuda nam ogromne brojke zarazenih......pa natjerali su narod zbog jebenog certifikata da se namjerno zarazavaju, a omikron je svakako pogodan, lakse se siri a posljedice znatno umanjrne i ne pricam iz glave, dokazano.Kad se cuje da neko ima koronu, nepoznati brojevi zovu i pitaju da li mogu doci da se zaraze.Toliko o prepametnoj mjeri uvodjenja certifikata.
A i ovi što hoće da se "zaraze" su isto "prepametni" .
Nisu to dečije boginje ,pa hajde ...da se to "preboli" .
Izgleda da neki od nas nisu shvatili koliko je "korona" nepredvidljiva i opaka ?
Kad budu izgubili njima drage ljude i rodbinu -shvatiće .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 EmptyPet Jan 14, 2022 7:41 pm

To naravno rade mahom mladji ljudi, treba im ulaznica u kafice, koncerte, bszene  i kojekuda gdje zalaze, naravno za posao i putovanja.....a racunaju mladi su, pretrcat ce to.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 EmptyPet Jan 14, 2022 7:49 pm

Astra ::
To naravno rade mahom mladji ljudi, treba im ulaznica u kafice, koncerte, bszene  i kojekuda gdje zalaze, naravno za posao i putovanja.....a racunaju mladi su, pretrcat ce to.
Kod nas je danas umrla devojka od 16 godina .
Sve se pokušalo ,bila intubirana ,čak su lekari i izazvali "veštačku komu" Mlada ,zdrava -16 godina .
4 meseca su se borili za nju .Čim je skinu sa respiratora -ne valja .
Pa je vrate na respirator ...i danas je umrla .
Korona nije za podcenjivanje -naročito zato što se sada već zna da postoje "postkovid " posledice .
Prođe se korona "pevajući" -pa nekih 30% ljudi se "vrati" sa srčanim i moždanim udarima .
Sve bude ok -i onda ,bez ikakve logike -samo "pluća nestanu" .
Lično sam gledao snimke -ne mogu da verujem da je to moguće ?
A jeste ....i nije više ni tako "retko" .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 EmptyPet Jan 14, 2022 8:05 pm

Ja sam gledala moje snimke i to bez pneumonije, ko paukova mreza bijele niti preko cijelih pluca i nesto jace u jednom donjrm dijelu, a dr mi objasnio, pluca treba da su crna kad su zdrava, a pogledaj ovo......strasno.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 EmptyPet Jan 14, 2022 9:09 pm

Astra ::
Ja sam gledala moje snimke i to bez pneumonije, ko paukova mreza bijele niti preko cijelih pluca i nesto jace u jednom donjrm dijelu, a dr mi objasnio, pluca treba da su crna kad su zdrava, a pogledaj ovo......strasno.
To ti i kažem.
Video sam snimak pluća mog kolege (moje godište ) Ništa posebno ,vidi se obostrana pneumonija ,ali i to nije ništa čudno ili retko .
Za par sati su pluća "nestala" ?
Na silu ,posle drugog snimka ga je "Hitna" odvezla za Sombor ,u bolnicu (nije hteo ići)
Samo se srušio -nije pomoglo ni što pola Apatina radi u Somborskoj bolnici .Sve vrste reanimacije su pokušali -bez rezultata .
A i kako bi mogli -pluća su za par sati bukvalno -nestala .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost




CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 EmptyPet Jan 14, 2022 9:12 pm

Haj' dobro vas je više sa tim plućima! Ne plašite me!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 EmptyPet Jan 14, 2022 9:18 pm

justicija ::
Haj' dobro vas je više sa tim plućima! Ne plašite me!
Draga moja Just -to je realno .Svojim očima video .
A što sam ja "video" -nebitno.
Ni lekarima specijalistima nije jasno šta se desi ?
Čak i kuga ,ili lepra imaju neki svoj "tok" koji se može pratiti .
Kovid -ne .Apsolutno nepredvidljivo .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost




CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 EmptyPet Jan 14, 2022 9:24 pm

Ma znam, evo i mene noćas malo temperatura i svaki dio tijela boli, danas malo bolje samo sam malaksala. Sutra idem kod ljekara (danas praznik), sve se nadam da je ova blaža varijanta.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 EmptyPet Jan 14, 2022 10:06 pm

Ja se nadam smrkavica, naglo je zahladnilo, sa novogodisnjih 15° na minus.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 EmptySub Jan 15, 2022 10:42 am

I eto "čarobnog eliksira"

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 2818861_shutterstock-2072122877_ff

Lek se uzima 4 tablete ujutru i 4 uveče ,u trajanju od 5 dana (zajedno sa probiotikom)
Navodno-radi na principu "pravljenja zbrke" u enzimima,što sprečava virus kovida da se razmnožava .

Proizvod je velikog farmaceustkog koncerna iz USA ,i odobren je od tamnošnjih Agencija za lekove ,takođe i u Ujedinjenom kraljevstvu .Navodno je odobren i u Srbiji ,i već se daje pojedinim pacijentima na Infektivnoj klinici u BG .

Cena -sitnica . 600 eu po pacijentu .










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 EmptySub Jan 15, 2022 1:37 pm

Astra ::
Ja se nadam smrkavica, naglo je zahladnilo, sa novogodisnjih 15° na minus.


Kucni test pozitivan. U ponedeljak sam zakazana u covid ambulanti.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 EmptySub Jan 15, 2022 1:44 pm

justicija ::



Kucni test pozitivan. U ponedeljak sam zakazana u covid ambulanti.
Auuu , breee,Just .
Pa kud "na tebe" ? Bosna je izgleda "rasadnik" i "prirodno stanište" korone .
Nego šta ,na potpunu analizu .
I nemoj (kao "Boske" -"mogu ja " )
Apsolutno ležanje i mirovanje ,uzimaj sve što ti daju ,i reagujte na svaku ,i malu promenu temperature ,ili bilo šta drugo .
Odmah "Hitna" (zato to i postoji )
A Eugen neka te "služi" -to mu je sada glavni pos*o .










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 EmptySub Jan 15, 2022 1:54 pm

U kuci sam. Nikud ne idem, nista ne radim. Lezim i jedem. Ja sam ipak starija zena, tako da ne mogu ja to zubic
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 EmptySub Jan 15, 2022 2:07 pm

justicija ::
U kuci sam. Nikud ne idem, nista ne radim. Lezim i jedem. Ja sam ipak starija zena, tako da ne mogu ja to zubic
Upravo tako i treba .
Korona je jako podmukla -ne sme se podceniti .










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 EmptySub Jan 15, 2022 2:08 pm

Danubius ::
justicija ::
U kuci sam. Nikud ne idem, nista ne radim. Lezim i jedem. Ja sam ipak starija zena, tako da ne mogu ja to zubic
Upravo tako i treba .
Korona je jako podmukla -ne sme se podceniti .


Nije mi nuzda pa necu da se igram.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 EmptySub Jan 15, 2022 3:00 pm

Jebemmumiša, ne mogu biti pametan. Da li vakcina radi ili je opet sreća podelila karte.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 EmptySub Jan 15, 2022 3:17 pm

Eugen Grafvajer ::
Jebemmumiša, ne mogu biti pametan. Da li vakcina radi ili je opet sreća podelila karte.
Troje mojih kolega (vakcinisani x2 ,Sputnjik i Fajzer ) su "pozitivni " .
Jedan gadan dan ,sutra ,prekosutra -mnogo bolje ,gotovo ništa im ne fali .
Kakogod -izgleda da "vakcina" ipak nešto "radi" .










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 EmptySub Jan 15, 2022 3:23 pm

U poslednja 24 sata u Srbiji je na korona virus testirano 29.365 osoba, od kojih je pozitivno njih 12.559 dok je, nažalost, 19 osoba preminulo. Na respiratratorima je 88 pacijenata.
----
Nije teško izračunati da je od "testiranih" -pozitivan svaki drugi ili treći .
A još lakše uporediti brojke preminulih -sa onima na "respirtoru" .
Od 30 % "šanse" da se izvučeš -sada je to palo na manje od 10 % .
Ne valja -sem ako nismo optimisti ,pa računamo da će "omikron" i svi sledeći sojevi dovesti do "slabljenja virusa" ,te da ćemo živeti sa koronom kao i sa gripom .










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 EmptySub Jan 15, 2022 3:27 pm

Danubius ::
Eugen Grafvajer ::
Jebemmumiša, ne mogu biti pametan. Da li vakcina radi ili je opet sreća podelila karte.
Troje mojih kolega (vakcinisani x2 ,Sputnjik i Fajzer ) su "pozitivni " .
Jedan gadan dan ,sutra ,prekosutra -mnogo bolje ,gotovo ništa im ne fali .
Kakogod -izgleda da "vakcina" ipak nešto "radi" .

Iskreno se nadam da je to u pitanju, Fajzer. Njonju sam sredio Rhinostopom, ona zajebancija što se razmuti u toploj vodi a razmućujem i Fluimucil pa iskašljem desetak pilića, svako jutro. Kako sam batalio nikotin, prestao sam i da škripim k'o kapija od starog zamka.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 EmptySub Jan 15, 2022 3:36 pm

Kad sam bila u bolnici, logicno je da me ns vrijeme pitaju za odobrenje, bude li doslo do respiratora, rekla sam da bas ne vjerujem da imam sansi u tom slucaju i dobila odgovor, sanse su 50:50.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 EmptySub Jan 15, 2022 6:37 pm

Astra ::
Kad sam bila u bolnici, logicno je da me ns vrijeme pitaju za odobrenje, bude li doslo do respiratora, rekla sam da bas ne vjerujem da imam sansi u tom slucaju i dobila odgovor, sanse su 50:50.
Možda u Švici .
Ovde su šanse bile nekih 30 %( i više ,zavisno od oboljenja )
Sa kovidom -nažalost ...10 % Dokazano .










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 EmptySub Jan 15, 2022 10:16 pm

I mene jee iznenadilo, znajuci ( jedino) situaciju kod nas gdje respirator= kraj.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 EmptyNed Jan 16, 2022 12:35 pm

Vodeći njemački virolog tvrdi da ćemo maske nositi još nekoliko godina, a koronavirus će nestati uz pomoć - cijepljenja u nos


LINK



Ako ne uspe u nos ,teraj dalje . jbt










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 EmptyNed Jan 16, 2022 10:02 pm

Hronologija jebavanja uzdrav mozk!

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 Obid10
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 EmptyPon Jan 17, 2022 7:23 pm

Utorak, sreda, četvrtak, petak, subota, nedelja, ponedeljak, utorak... 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8... 5 dana karantina za vakcinisane, rek'o komunalni policajac. Radio bez kontakata sa osobljem a i udenuli se praznici. Karantin odležao na radnom mestu. Lebemekani...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 EmptyPon Jan 17, 2022 7:58 pm

Kod nas -nikada gore .Danas -32 pregledana ,28 pozitivnih . 10 njih vraćeno za ujutru u 07 h .
Sad kad smo se pakovali kući (ali još uvek u uniformi) došle dve žene da pitaju šta da rade ?
Obe uradile analizu u priv.lab -obe pozitivne .
I šta  da  radiš -poslali  na "hitnu" .Od danas zaraženih -,jedan ceo tim sa "hitne " (lekar+2 sestre ) 2 laborantkinje +naša blagajnica .
A svi vakcinisani ,laborantkinje već drugi put zaražene .
I moja nećaka ,vakcinisana ,takođe radi u lab. u Inđiji -zaražena drugi put.
A danas smo dobili "platu" -od obećenih 8% povišice -dobili smo flipp










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 EmptyPon Jan 17, 2022 8:43 pm

Samo da prijavim: obavila još jedan test (antigenski) i opet pozitivna. Pluća čista, temperature nema, saturacija 99%, prisutna malaksalost. Čekam rješenje o izolaciji. Neka ostane ovako - ja zadovoljna.
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 EmptyPon Jan 17, 2022 8:52 pm

Justi, biće da imamo sreće što nas je "zakačio" ovaj blaži talas.
Evo  sad i moja mama ...preležala coronu sa jakom upalom pluća u aprilu prošle godine....tri vakcine i evo opet pozitivna.
Srećom blaži simptomi.

Ja sam jutros dobila test da sam negativna i odmah otisla na posao. Dobro se osjecam, osim sto se brzo umorim...i kad pricam, zadisem se.
A rijesenje o izolaciji i da sam prelezala coronu, dobicu ko zna kad...

Brz oporavak justi i cuvaj se .











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 EmptyPon Jan 17, 2022 8:56 pm

U Ch, cim smo uradili test u srijedu, u cetvrtak ujutro na mail stigao certifikat, duzina karantene, Gogi ujutro, a meni popodne......to ide elektronski i nema cekanja, a tako i djeca i unucad svi dobili potrde.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 EmptyPon Jan 17, 2022 9:06 pm

Ovdje neko dobije odmah, a neko i nakon par mjeseci.
Ja sam zvala... pa poslala mail prosle sedmice i jos nista.  Danas opet nazovem...kao bice vam poslato automatski da ste genesen, ali to traje...

A sto se karantina tice...sto procitas na njihovoj stranici i sad posalju uz test informacije... za nas vakcinisane  moguce je 5. dan se testirati i ako si pozitivan, a Wert prelazi 30, znaci da vise nisi zarazan i automatski mozes da prekines karantin.
Ako je ispod 30, testiras se svaki dan dok ne budes negativan ili dok wert ne predje 30.

Ja sam bila u karantinu od 9. i 15. sam dobila rezultate testa gdje mi je Wert bio gotovo 36 i  poslednji test negativna.
Tako da sam vec u subotu mogla prekinuti izolaciju.











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 EmptyPon Jan 17, 2022 9:16 pm

Moja mama danas dobila rješenje da joj sutra izolacija završava.
Inače nije vakcinsana, nije imala upalu pluća, duže je imala temperaturu od mene, grlobolju, malaksalost, čak i dijareju u početku, ali zato saturacija 100 %. Tri puta je kontrolisali nisu mogli da vjeruju da žena sa 77 godina ima takvo stanje.
Bogu hvala oporavlja se, nema više temperaturu.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 EmptyUto Jan 18, 2022 11:32 am

Ćale Brnaba ,u "jutarnjem " (naravno -TV PINK ) najavila da će danas broj zaraženih biti katastrofalan ,najveći od početka pandemije ?
A odakle ti to znaš ,već u 08 h ujutru?
Da to nisu rezultati "referenduma" ,jer "omikron" radi u sekundi ?
I kada smo tebe ,ili bilo koga iz državnog vrha ,videli poslednji put sa maskom?
Javlja mi nećaka iz Inđije (radi u kovid lab. ,i sama zaražena, drugi put ) da od njih 17 -danas radi samo 5 .
Svi ostali -zaraženi (a nose zaštitnu opremu i svi vakcinisani )
Nešto tu smrdi -kad se "državni dužnosnici" kreću bez ikakve zaštite po "skupovima" ,a medicinsko osoblje ,pod punim poštovanjem "mera" -masovno zaražuje ?











CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 EmptyUto Jan 18, 2022 8:05 pm

I kako Ćale Brnaba jutros najavila -u 15 h je javljeno da ima "najviše zaraženih od početka pandemije " -18. 006 . Pitam  što i jutros -a odakle si znala ?


Dva dana pre "referenduma" smo imali "pad" -sad se korona "razbuktala " ?
Naravno -treba sprečiti okupljanja protiv vlasti ,koja traju od kada je Šizoje  (umesto RIK ,koji je još "brojao") proglasio rezultate .
Sad ide opet zastrašivanje ,zabrana okupljanja -ako treba ,i policijski čas .

Evo spiska  lekara iz Srbije  koje je ubila korona :

141 LEKAR -žrtva korone  link

A gde su na stotine sestara i drugih medicinara ?










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 EmptyUto Jan 18, 2022 9:22 pm

OK, sada da odem na testiranje, 100% bih bio pozitivan na COVID. Nemam nijedan simptom ali sam u poslednje vreme bio mnogo sati u prisustvu obolelih. Džasti je bila pozitivna i izljubio sam je k'o nikad. 5000, 10,000, 100,000, 200,000, 1,000,000... O kojim realnim brojevima pričamo? Prebrojavanjem mrtvih ili zaraženih?
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 EmptyUto Jan 18, 2022 10:19 pm

Smrcam, kisem, groznica bez temperature, kosti me bole .....da li je moguce poslije 2 mjeseca da opet ulovim zeca.
Danas slusam, po krivulji, na vrhuncu smo zarazenih, logicno bi trebalo da dobije silaznu putanju.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 EmptySre Jan 19, 2022 12:20 am

Astra ::
Smrcam, kisem, groznica bez temperature, kosti me bole .....da li je moguce poslije 2 mjeseca da opet ulovim zeca.
Danas slusam, po krivulji, na vrhuncu smo zarazenih, logicno bi trebalo da dobije silaznu putanju.
Itekako moguće.
Koliko znam -i dalje "nevakcnisana " ?
Dvoje od mojih kolega (3x Fajzer ) opet "pozitivni" ?
Moja nećaka (uredno vakcinisana )korona -drugi put ?
Moja prijateljica ,dermatolog u NS (uredno vakcinsana )-sada opet leži kući ,zaražena po četvrti put?
Nema pravila ,i niko pojma nema kako "radi" kovid ,bez obzira na sve "priče"










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 EmptySre Jan 19, 2022 12:29 am

Znam da i pored 3 doze, neki ne razviju antitjela, ali ja sam prebolila i imam ih i trebalo bi da ima veci eferat od vakcine, tako i kazu, mada uvijek, bez obzira na sve, postoji mogucnost ponovnog covida, ali sa lakim simptomima.
Ipak mislim da je prehlada, mada je razred od Lie cijeli na odmoru, previse djece je zarazeno, pretpostavljam i ucitelji.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 EmptySre Jan 19, 2022 12:36 am

Astra ::
neki ne razviju antitjela, ali ja sam prebolila i imam ih.
To ne znaš -dok se ne testiraš .
Ja sam imao 0 antitela pre masovne zaraze -a ispalo je da svi moji "najbliži" imaju antitela -jer su "preboleli" a da pojma nisu imali ?
Par meseci posle 3 doze "Sinofarma" -opet imam 0 antitela .
A imao sam preko 30 000 .
Dakle -ne zaključuj ništa -testiraj se na antitela .
Ako to u Srbiji košta nekih 15 eu -ni u Švici ne može da bude ne znam koliko ?
TESTIRAJ SE !










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 EmptySre Jan 19, 2022 12:38 am

Testirana sam, ima ih dovoljno, sto ne iskljucuje potpuno zarazu.....eto bas da sam takav baksuz 🤣
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 EmptySre Jan 19, 2022 12:54 am

Astra ::
Testirana sam, ima ih dovoljno, sto ne iskljucuje potpuno zarazu.....eto bas da sam takav baksuz 🤣
Moj načelnik ,iz zezanja ,samo smo primetili da ga malo "grebe grlo" ,otišao da se testira .

28 000 antitela ,3 doze Fajzera ,pa opet -pozitivan ?
Odležao 14 dana ,"lakši simptomi" (ako su "lakši" ,temperatura koja nije visoka ,ali "lomi" ,kašalj ,davljenički ,zverska glavobolja )
Tako da ne znam više kojim rečima da kažem -ne zaj...se sa koronom!
Suviše sam bliskih prijatelja izgubio -da bih "podcenjivao" .
I kada se "preleži" -tragovi ostaju .Trombovi, srčani i moždani udar .
Korona je ,za sada -POŠAST .
Možda će vremenom postati kao grip ,ali sada ...
Pa pobogu ...141 lekar u Srbiji je umro od korone -a gde su sestre i drugo medicinsko osoblje ?










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 EmptySre Jan 19, 2022 3:28 pm

17.384 zaraženih .
Umrlih -28 ,na respiratoru 110 .
Biće da nikako nije dobro .

















CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 EmptyČet Jan 20, 2022 3:34 pm

U poslednja 24 sata u Srbiji je na korona virus testirano 36.830 osoba, od kojih je pozitivno njih 17.105, dok je, nažalost, 29 osoba preminulo.

Na respiratoru je 117 osoba.

Podsetimo, dan ranije na korona virus testirano je 36.434 građana, od kojih je bilo 17.318 novozaraženih. Preminulo je 28 pacijenta, a na respiratorima bio je 112 oboleli, dok je 2.619 hospitalizovanih.
----

Inače ,sasvim slučajno čujemo danas od koleginice sa "kućne nege" (devojka inače nosi maramu stalno ,nema kosu od zračenja ,u pitanju je CA , ona inače ima 36 godina ) da joj je u novembru od korone umro tata ,a u decembru i mama (takođe ,korona )
Moj klinac je danas uradio PCR ,na "brzom" je pozitivan .
Pre 2-3 smo se čuli ,kao "nešto se prehladio"
Danas mi kaže da je "zaboravio" da pomene da 2 dana nije imao "miris i ukus" Dakle -delta .
A da ne kažem da mu je šef(vlasnik tog staračkog doma) rekao da "ko prvi donese koronu u ustanovu -leti sa posla" .
Znači -nikada kraja sranj...i kidanju živaca .










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 EmptyČet Jan 20, 2022 10:54 pm

Danubius ::
U poslednja 24 sata u Srbiji je na korona virus testirano 36.830 osoba, od kojih je pozitivno njih 17.105, dok je, nažalost, 29 osoba preminulo.

Dančo, mani se cifara. 29 na nivou Srbije? 29 bi riknulo i u normalnim uslovima a što se tiče zaraženosti i obolelih je druga priča. Nije nužno da je zaraženi i obolelo. Non-stop vrtite priču o zaraženima. Ako ćemo po nekoj logici, ja pored dvoje pozitivnih na COVID, prošao bez ikakvih simptoma. Da li to znači da nisam bio zaražen? Ko koga ovde zajebava. Paušalno se barata ciframa i nepotrebno širi panika. U početku je bilo 14 dana karantina a sada za simptomima 10 dana a bez simptoma 5 dana karantina. Šta to govori? To je manipulacija na politčkom nivou. Mnogo bolovanja koje treba da se isplati. Pun mi je kurac prenaduvanih vesti.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 EmptyČet Jan 20, 2022 11:24 pm

Gogini sefovi nisu ni vakcinisani, niti preboljeli koronu, posto je certifikat moze sada dobit i na osnovi antitjel, plate i urade analizu....ispade dda su u meznanju preboljeli koronu.....ko zna kad....tako da te cifre testieani i zarazeni su stvarno pumpanje u cilju ulijevanja straha.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 EmptyČet Jan 20, 2022 11:49 pm

Takva slična situacija je bila prošle godine kod nas u Penzionom osiguranju RS. Svi su organizovano radili testove na antitijela. Polovina radnika je imala antitijela, a zvanično registrovanih koji su preležali kovid jedva da je bilo 15 %.
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 EmptySub Jan 22, 2022 4:55 pm

Danas je zvanično počelo čipovanje dobrovoljaca u kompaniji gosn Maska. Odziv je fantastičan. Do sada su čipovani bili uglavnom građani Skandinavije, njih oko milion i po. Čip im se nalazi na spoljnom delu šake, između palca i kažiprsta. Ovde se otišlo korak dalje jer je čip iza uha, takoreći u glavi. Ne sumnjam da će rezultati biti fantastični i da će i korisnici i prodavci biti oduševljeni. Gde su sada oni koji su smejali ovome, koji su do juče tvrdili da je to nemoguće, da je svaka sumnja u dobre namere vladara sveta ravnozemljašenje, nadrilekrstvo, praznoverje...??!?










Jedan poziv menja sve !

Astra likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 EmptySub Jan 22, 2022 5:40 pm

Kica/Praja ::
Danas je zvanično počelo čipovanje dobrovoljaca u kompaniji gosn Maska. Odziv je fantastičan. Do sada su čipovani bili uglavnom građani Skandinavije, njih oko milion i po. Čip im se nalazi na spoljnom delu šake, između palca i kažiprsta. Ovde se otišlo korak dalje jer je čip iza uha, takoreći u glavi. Ne sumnjam da će rezultati biti fantastični i da će i korisnici i prodavci biti oduševljeni. Gde su sada oni koji su smejali ovome, koji su do juče tvrdili da je to nemoguće, da je svaka sumnja u dobre namere vladara sveta ravnozemljašenje, nadrilekrstvo, praznoverje...??!?

Veruj mi, najradije bih ugradio čip sa svim mogućim podacima, LK, GPS, pasoš, vozačka, zdravstvena, krštenica, državljanstvo, kreditna... oslobodio novčanik i džepove nepotrbnih dokumenata i šlus. Te glupe teorije o praćenju, špijuniranju ne piju vodu jer u svakom momentu, Google ti može izbaciti tačno vreme, gde si bio 10. JANUAR 2005. u 17:30.Koga zanima, sve može da nađe ali za sve što sam gore nabrojao, treba vremena u obilaženju šaltera, Hvali vam još jedan papir i novaca. Živci se ne računaju.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 EmptySub Jan 22, 2022 5:48 pm

Eugen, imamo vec primjere, ohranicenog kretanja, jer neko ko upravllja nema interes da ti iz Bijeljine samo tako trknes do Suotice, a da ne spominjem, nesto poput faktenprüfera na Fb, pljunuli ste na ulici, pipsi cip cim predjes kucni prag, ovisno koliko si kaznjen.......zakasnio si sa racunom za mobilni, ops, nema kruh kupit, blokada racuna.......mozes to nazvati teorijom zavjere, to se dogadja.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 EmptySub Jan 22, 2022 6:02 pm

Danas se u Pensilvaniji prevrnuo veliki kamion koji je vozio oko 100 majmuna u labarotiruju u Baltimor.
Neki od majmuna su pobegli u divljinu iako je veoma hladno za njih. Ljudi bi stoprocentno (i ja s njima) ostali da čekaju u prevrnutom kamionu realna je pretpostavka.










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 EmptySub Jan 22, 2022 6:07 pm

Astra ::
Eugen, imamo vec primjere, ohranicenog kretanja, jer neko ko upravllja nema interes da ti iz Bijeljine samo tako trknes do Suotice, a da ne spominjem, nesto poput faktenprüfera na Fb, pljunuli ste na ulici, pipsi cip cim predjes kucni prag, ovisno koliko si kaznjen.......zakasnio si sa racunom za mobilni, ops, nema kruh kupit, blokada racuna.......mozes to nazvati teorijom zavjere, to se dogadja.

Govorio sam o sebi. Ne želim se pravdati nikome ko želi odstupati od sistema. Sistem ne odgovara svakome ali to nije moj problem. Ako će mi brojati broj kenjanja, neka broje ako ih to čini srećnim.
Kao Titov pionir, navikao sam na brojna pravila. Ne razlikuju se mnogo od Bontona, Božjih zapovesti i opšte kulture, (ono što se nosi iz kuće). Danas, svaki idiot sa pristupom internetu može da iskaže svoje mišljenje. ostali idioti će radije pogledati video zapis istog idiota, umesto da pročitaju knjigu ili da saznaju nešto više od tog idiota. Matematički gledano, idioti se množe.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 EmptyUto Jan 25, 2022 9:00 am

Zanimljivo je to što ljudi sve više koriste maske. Do pre tri meseca, morao sam da ih upozoravam da stave masku kada ulaze u javni objekat. Sada, kada mi se čini da ovo sranje prolazi, počeli su da nose maske i kada treba i kada ne treba. Da su se na vreme poštovale mere, do ove situacije ne bi došlo.
Dug je put od guzice do glave.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 EmptyUto Jan 25, 2022 11:22 am

U zemljama gdje se kaznjavalo zbog maski, jednako se sirio virus, mislim da ga mozes uhvatit i u rudniku, da ne pomaze nikakva zastita, sem licnog imuniteta.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 EmptyPon Jan 31, 2022 9:06 pm

Astra ::
U zemljama gdje se kaznjavalo zbog maski, jednako se sirio virus, mislim da ga mozes uhvatit i u rudniku, da ne pomaze nikakva zastita, sem licnog imuniteta.

Ovakvog "pomora" u mojoj firmi nikada nije bilo ?
Bukvalno su sve službe ne prepolovljene -nego desetkovane .
Uopšte nemamo više "opštu praksu" -isti ljudi koji rade pre podne ,popodne su u "crvenoj" .
Od nas troje iz zubne laboratorije -dvoje smo u ordinaciji (ja već sedmi dan ,a koleginica ortodont počinje sutra)
Od dva lekara na "internoj" -radi samo jedan i jedna sestra .
Dečije -samo jedna doktorka i dve sestre (trećina službe )
Laboratorija -samo 3 nezaražene ,koje pokrivaju i službu i "crvenu" (kako -ne znam) Ostale sve zaražene -drugi put (uredno vakcinisane ,i "busterom" )
Hitna je samo sa jednim "timom" (od 3)
I vrhunac-danas nam je jedna žena (1955 ) umrla tokom pregleda u "crvenoj zoni "
Armagedon ?










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 EmptyPon Jan 31, 2022 10:43 pm

Tako je u svim zemljama, zato su smanjivali karantinu dok ju nisu ukinuli, nema ko da radi.
Da pojasnim, karantina je samo za one sa izrazenim simptomima, samo pozitivni, na posao.Zato se i siri munjevito, ko zna,mozda je to i dobro.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 EmptyPon Jan 31, 2022 11:10 pm

Astra ::
Tako je u svim zemljama, zato su smanjivali karantinu dok ju nisu ukinuli, nema ko da radi.
Da pojasnim, karantina je samo za one sa izrazenim simptomima, samo pozitivni, na posao.Zato se i siri munjevito, ko zna,mozda je to i dobro.

Ja za sada ne vidim nijedan znak "imuniteta krda " Nije logično da ljudi sa po tri vakcine -se ponovo zaraze ,i to po drugi put ?
Pa gde su onda "antitela" ?
Stepen zaražavanja je porazan .
Stepen hospitalizovanih ,na respiratoru ,umrlih -takođe.
Nema nikakve logike ?
Kuga 21-vog veka .I kraja se ne vidi ?










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 EmptySre Feb 02, 2022 6:54 am

Kada se prestanemo testirati, smanjiće se i broj obolelih (pozitivnih).
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 EmptySre Feb 09, 2022 6:09 pm

Neki dan napisah da u mojoj firmi ne može gore -e pa može .
Nema više ko da radi u "crvenoj zoni" ?
Oboje lekara spec. sa "medicine rada" ,internista,ortoped ,čak i psihijatar -svi oboleli ?
I to nisu "lake kliničke slike " -nego "srednje teške" ,sa visokim temperaturama itd .
Sestre,laboranti ,šoferi ,čistačice ,administrativci ,čak i kućni majstor (već drugi put ? )
Tako da se sada "prebrojavamo "-ko je imao koronu dva puta ,ko jednom ,ko je trenutno ima -i ko još nije imao .
Ova poslednja grupa -najmalobrojnija .











CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 EmptyPet Feb 11, 2022 10:25 am

E ovako......
Mozda  sam svrstana u ludog teoreticara zavjere, jer ne vjerujem da je korona prirodan virus, cak sam ubjedjena da je napravljen kao eksperiment i onda se fino zaradilo na eksperimentalnoj vakcini, ali nikad nisam pobijala cinjenicu da bolest postoji i da je nepredvidiva, bez uobicajenih simptoma, pa tako su mi i sve mjere vrlog stozera besmislene.....na kraju cemo svi obolit i vecina prebolit.
Ovo pisem da bih pokusala objasniti svoj slucaj.
Pozitivna od 21.11.21......danas je vec polovina februara i ja vucem jos posljedice delte.Znaci, 3 mjeseca se zezam sa ostacima upale na cosku desnog plucnog krila, tretiranog kortizonom.....upala zeludca je jos prisutna, uz to, zacepljenje kanala izmedju zuci i jetre, iako su nalazi istih uredni, promjenama na gusteraci i jos uvijek uvecanim limfnim cvorovima u stomaku.Poslije vrlo agresivne terapije antibioticima.....ne zbog virusa nego zbog izazvatih upala, sad sam samo na vitaminima, od kojih je za ovu bolest najvazniji D3 kojeg je pametno uzimati i bez oboljenja.
Jos pomalo imam bolove u ledjom dijelu u visini pluca, za opadanje kose da ne pricam i vjecnom osjecaju da mi je hladno.
Zadnji pregled kod dr je bio prije 3 dana i zavrsnica se prognozira za mjesec dana.....znaci, nema vise ljekova.....to ce samo da prodje, jer to su posljedice korone.
Dodala bih, u samoj fazi dok sam bila pozitivna, nisam imala ni temperaturu, ni kasalj.....nista svojstveno gripi.....u bolnicu sam zavrsila zbog nemogucnosti danima da jedem i pijem vodu, ako to moze da se uvrsti pod simptom.
U svakom slucaju sam sretna i zahvalna doktorima u Svicarskoj jer su mi i ovog puta spasili zivot ADEKVATNIM, ispravnim lijecenjem, sto sumnjam da se radi u Srbiji ili Bosni.
Dobra stvar je kad te smjeste na intenzivnu pa ti ispregledaju svaki detalj, a ne lijece iskljucivo virus.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Sponsored content





CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 15 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
CORONA virus-KOVID -19
Nazad na vrh 
Strana 15 od 17Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17  Sledeći
 Similar topics
-
» Humani papiloma virus
» RSV Respiratorni sincicijski virus
» Grcki virus drma Evropu?
» Virus H1N1 i mutacije (SVINJSKI i druge vrste )

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: ZDRAVLJE :: LEKARSKA ORDINACIJA-
Skoči na: