DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 CORONA virus-KOVID -19

Ići dole 
+21
Elektra
Thabit
montoya
Sibila
nikolicka
slatkicass
wrdoljak
Kica/Praja
Astra
Danubius
ZoxZoja
Samouka
Lily
brunolino
savo
Kijara-brm
bosankaa
Djulieta
Okano
Blebetalo
MadamX
25 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17  Sledeći
AutorPoruka
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 EmptySre Jan 29, 2020 11:08 am

First topic message reminder :

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 Bez_na17
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
Gost
Gost




CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 EmptySub Jan 22, 2022 6:07 pm

Astra ::
Eugen, imamo vec primjere, ohranicenog kretanja, jer neko ko upravllja nema interes da ti iz Bijeljine samo tako trknes do Suotice, a da ne spominjem, nesto poput faktenprüfera na Fb, pljunuli ste na ulici, pipsi cip cim predjes kucni prag, ovisno koliko si kaznjen.......zakasnio si sa racunom za mobilni, ops, nema kruh kupit, blokada racuna.......mozes to nazvati teorijom zavjere, to se dogadja.

Govorio sam o sebi. Ne želim se pravdati nikome ko želi odstupati od sistema. Sistem ne odgovara svakome ali to nije moj problem. Ako će mi brojati broj kenjanja, neka broje ako ih to čini srećnim.
Kao Titov pionir, navikao sam na brojna pravila. Ne razlikuju se mnogo od Bontona, Božjih zapovesti i opšte kulture, (ono što se nosi iz kuće). Danas, svaki idiot sa pristupom internetu može da iskaže svoje mišljenje. ostali idioti će radije pogledati video zapis istog idiota, umesto da pročitaju knjigu ili da saznaju nešto više od tog idiota. Matematički gledano, idioti se množe.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 EmptyUto Jan 25, 2022 9:00 am

Zanimljivo je to što ljudi sve više koriste maske. Do pre tri meseca, morao sam da ih upozoravam da stave masku kada ulaze u javni objekat. Sada, kada mi se čini da ovo sranje prolazi, počeli su da nose maske i kada treba i kada ne treba. Da su se na vreme poštovale mere, do ove situacije ne bi došlo.
Dug je put od guzice do glave.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 EmptyUto Jan 25, 2022 11:22 am

U zemljama gdje se kaznjavalo zbog maski, jednako se sirio virus, mislim da ga mozes uhvatit i u rudniku, da ne pomaze nikakva zastita, sem licnog imuniteta.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 EmptyPon Jan 31, 2022 9:06 pm

Astra ::
U zemljama gdje se kaznjavalo zbog maski, jednako se sirio virus, mislim da ga mozes uhvatit i u rudniku, da ne pomaze nikakva zastita, sem licnog imuniteta.

Ovakvog "pomora" u mojoj firmi nikada nije bilo ?
Bukvalno su sve službe ne prepolovljene -nego desetkovane .
Uopšte nemamo više "opštu praksu" -isti ljudi koji rade pre podne ,popodne su u "crvenoj" .
Od nas troje iz zubne laboratorije -dvoje smo u ordinaciji (ja već sedmi dan ,a koleginica ortodont počinje sutra)
Od dva lekara na "internoj" -radi samo jedan i jedna sestra .
Dečije -samo jedna doktorka i dve sestre (trećina službe )
Laboratorija -samo 3 nezaražene ,koje pokrivaju i službu i "crvenu" (kako -ne znam) Ostale sve zaražene -drugi put (uredno vakcinisane ,i "busterom" )
Hitna je samo sa jednim "timom" (od 3)
I vrhunac-danas nam je jedna žena (1955 ) umrla tokom pregleda u "crvenoj zoni "
Armagedon ?
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 EmptyPon Jan 31, 2022 10:43 pm

Tako je u svim zemljama, zato su smanjivali karantinu dok ju nisu ukinuli, nema ko da radi.
Da pojasnim, karantina je samo za one sa izrazenim simptomima, samo pozitivni, na posao.Zato se i siri munjevito, ko zna,mozda je to i dobro.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 EmptyPon Jan 31, 2022 11:10 pm

Astra ::
Tako je u svim zemljama, zato su smanjivali karantinu dok ju nisu ukinuli, nema ko da radi.
Da pojasnim, karantina je samo za one sa izrazenim simptomima, samo pozitivni, na posao.Zato se i siri munjevito, ko zna,mozda je to i dobro.

Ja za sada ne vidim nijedan znak "imuniteta krda " Nije logično da ljudi sa po tri vakcine -se ponovo zaraze ,i to po drugi put ?
Pa gde su onda "antitela" ?
Stepen zaražavanja je porazan .
Stepen hospitalizovanih ,na respiratoru ,umrlih -takođe.
Nema nikakve logike ?
Kuga 21-vog veka .I kraja se ne vidi ?
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost




CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 EmptySre Feb 02, 2022 6:54 am

Kada se prestanemo testirati, smanjiće se i broj obolelih (pozitivnih).
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 EmptySre Feb 09, 2022 6:09 pm

Neki dan napisah da u mojoj firmi ne može gore -e pa može .
Nema više ko da radi u "crvenoj zoni" ?
Oboje lekara spec. sa "medicine rada" ,internista,ortoped ,čak i psihijatar -svi oboleli ?
I to nisu "lake kliničke slike " -nego "srednje teške" ,sa visokim temperaturama itd .
Sestre,laboranti ,šoferi ,čistačice ,administrativci ,čak i kućni majstor (već drugi put ? )
Tako da se sada "prebrojavamo "-ko je imao koronu dva puta ,ko jednom ,ko je trenutno ima -i ko još nije imao .
Ova poslednja grupa -najmalobrojnija .

Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 EmptyPet Feb 11, 2022 10:25 am

E ovako......
Mozda  sam svrstana u ludog teoreticara zavjere, jer ne vjerujem da je korona prirodan virus, cak sam ubjedjena da je napravljen kao eksperiment i onda se fino zaradilo na eksperimentalnoj vakcini, ali nikad nisam pobijala cinjenicu da bolest postoji i da je nepredvidiva, bez uobicajenih simptoma, pa tako su mi i sve mjere vrlog stozera besmislene.....na kraju cemo svi obolit i vecina prebolit.
Ovo pisem da bih pokusala objasniti svoj slucaj.
Pozitivna od 21.11.21......danas je vec polovina februara i ja vucem jos posljedice delte.Znaci, 3 mjeseca se zezam sa ostacima upale na cosku desnog plucnog krila, tretiranog kortizonom.....upala zeludca je jos prisutna, uz to, zacepljenje kanala izmedju zuci i jetre, iako su nalazi istih uredni, promjenama na gusteraci i jos uvijek uvecanim limfnim cvorovima u stomaku.Poslije vrlo agresivne terapije antibioticima.....ne zbog virusa nego zbog izazvatih upala, sad sam samo na vitaminima, od kojih je za ovu bolest najvazniji D3 kojeg je pametno uzimati i bez oboljenja.
Jos pomalo imam bolove u ledjom dijelu u visini pluca, za opadanje kose da ne pricam i vjecnom osjecaju da mi je hladno.
Zadnji pregled kod dr je bio prije 3 dana i zavrsnica se prognozira za mjesec dana.....znaci, nema vise ljekova.....to ce samo da prodje, jer to su posljedice korone.
Dodala bih, u samoj fazi dok sam bila pozitivna, nisam imala ni temperaturu, ni kasalj.....nista svojstveno gripi.....u bolnicu sam zavrsila zbog nemogucnosti danima da jedem i pijem vodu, ako to moze da se uvrsti pod simptom.
U svakom slucaju sam sretna i zahvalna doktorima u Svicarskoj jer su mi i ovog puta spasili zivot ADEKVATNIM, ispravnim lijecenjem, sto sumnjam da se radi u Srbiji ili Bosni.
Dobra stvar je kad te smjeste na intenzivnu pa ti ispregledaju svaki detalj, a ne lijece iskljucivo virus.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 EmptyUto Feb 15, 2022 11:11 am

Veliki džentlmen Novak Đoković je u intervjuu za BBC pojasnio šta se dešavalo u Australiji .
Uopšte nije doveo u pitanje diskreciono pravo i procenu nadležnog ministra ,da bi njegov nastup ,bez vakcine ,mogao da "da krila" antivakserima ,i razume što to Australija nije dozvolila .
Pozvao se na svoje pravo ,da kao vrhunski sportista ,mora da vodi računa o tome što unosi u organizam ,ali se i izvinio Australiji i jasno ogradio od svih globalnih antivaksera .
A korona i nadalje divlja ,hvala na pitanju .
Svadbe ,utakmice ,politički skupovi , i sve druge "masovke" se i dalje održavaju .
Kafići prepuni -niko masku ne nosi ,sem zaposlenih ,koji moraju .
A onda lepo već u 07h -red ispred "crvene zone" (gde zaista polako nema ko da radi -svi zaraženi)










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 EmptyUto Feb 15, 2022 10:38 pm

I opet -veliki džentlmen Novak Đoković

UŽIVO, INTERVJU NOVAKA ĐOKOVIĆA: POGREŠIO SAM! Mnogo mi je žao! Da mogu da vratim vreme ispravio bih UŽASNU GREŠKU!

Za to vreme -korona "kosi" (bar u mom gradu ) 
Imamo 5 mrtvih za nedelju dana (između 1956 i 1961 godišta) 
Zaraženih ,skoro 300 .
Hospitalizovanih -11 . 
Medicinskih radnika -preko 20 . 
Sveukupno nas ima 120 -sve sa administracijom ,propratnim službama , čistačicama . 
Došli smo do toga da je najmanje trećina medicinara "van stroja" ,zaraženo .
I do toga da u "crvenoj zoni" nema ko da radi. 
Za sada se "pokriva" duplim smenama ,ali ni to neće moći da se organizuje beskrajno .
Živi smo ljudi ,umor čini svoje ...sve ovo već predugo traje .










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 EmptySre Feb 16, 2022 6:20 pm

Od sutra u CH ukidanje svih mjera i covid propusnica, do kraja marta jedino maske obavezne u gradskom prevozu.....yuhuuuuu
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 EmptyUto Mar 22, 2022 10:06 pm

Dr Danica Grujičić,jedna od naših vodećih onkologa ,od kada se našla pod br 1 na listi "SNS -Aleksandar Vučić" ,po medijima dovodi u pitanje i broj umrlih lekara od kovida ???
Juče se na jednoj režimskoj televiziji dernjala sa "Dokažite mi ! "
Sindikat farmaceuta  i lekara ,kao i Lekarska Komora Srbije ,je priložila otpusne liste i potvrdu o smrti ,i  dokumente  koje potpisuje tim kovid lekara. Na dokumentima svih 147 preminulih lekara kao osnovni ili neposredni uzrok smrti naveden je COVID-19.
Dakle-posle dr Kisić Tepavčević ,Lončara ,dr Nestorovića (najsmešniji virus na svetu ) i dr Grujičić se pridružila ,iz partijskih razloga ,nečuvenom blaćenju naših  kolega koji su život dali u borbi protiv kovida .Za svako gađenje
Naročito što je broj preminulih lekara iz Hrvatske 20 ,a iz Slovenije -2.
Onda tu nešto smrdi sa blagovremenim snabdevanjem zaštitnom opremom i svim drugim -kod nas koji smo "uzor svetu" u snabedevenosti i broju respiratora i vakcina ?
Dovoljno je pročitati čak i režimske dnevne novine ,pa videti  da broj zaraženih ,umrlih i onih na respiratorima raste iz dana u dan .
Da to nema neke veze sa "mitinzima podrške" ,"kampanjom" ,i autobusima sendvičara i punim halama "pristalica SNS " ?
Biće da po logici stvari -ima .
A sa moje lične i lokalne strane -u mojoj firmi mi "zaštitne maske" dobijamo "na komad" .
Nijedna nije SSP 90 -nego ona "papirna" gde na kutiji piše "non covid " .
Ali ,koga briga -sve je "otvoreno" ,i pacijenti "po uputstvu" ni ne nose više maske ,opušteno .
Medicinarima je kazna 5000 din ,ako su zatečeni bez maske ?
Nije li to suludo ?










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 EmptyUto Mar 22, 2022 10:43 pm

Ocito pogresna ulaganja.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 EmptyPet Apr 01, 2022 6:55 pm

Ovo dvoje mladih lekara iz Vranja  se upoznalo ,zavolelo ,venčalo i dobili bebu-sve u "Crvenoj zoni" .
Oboje su tamo dežurali ,i oboje su imali koronu dva puta .Čak je i beban imao .
Korona ,koja je odnela toliko života -njima je ispala  "srećna" .
Dobili su stalan posao ,a momak i specijalizaciju .
Da ima i neka lepa priča "oko korone " .


CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 2970509_kombo-foto-privatna-arhiva_ls










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 EmptySre Apr 06, 2022 5:05 pm

Od kada je "vlast" popustila sa "merama" u Srbiji,kod nas vlada ogromna "opuštencija" .
Iako brojke govore o porastu zaraženih ,umrlih ,i onih na respiratorima (tu se može računati 90% budućih umrlih ),naročito posle "izbora" - koga briga ?
I iako iz sveta stižu vesti o rekordnom broju zaraženih (Nemačka ,Britanija,Austrija ) ,a naposletku Kina (višemilionski Šangaj je pod najvećem stepenom izolacije ,dnevna kvota novozaraženih je 25 000 ,ceo zapadni deo grada je u strogom karantinu ) ,kod nas -koga briga ?
To što su "crvene zone" i dalje pune, kao i kapaciteti bolnica ,opet -koga briga ?
Kina je dovela (ogromnom disciplinom ) stepen zaražavanja na minimum ,pa je opet "buknulo" ,i opet sa "novim sojevima" kovida ?
Ali nas -baš briga ."Ne može nam niko ništa" -opušteno .










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 EmptySre Apr 06, 2022 8:12 pm

Na Balkanu nikad niste ni imali neke mhwre, a kad ig je ukinula jedna tvrdoglaca Njemacka, sta bi ti, da se ponovo zakljucavamo.
Konacno mi laknulo sto nas ne bombarduju ciframa i mjerama, ovako je po meni trebalo od pocetka....2 godine ujebali ne samo drzave nego i porodice, prijatelji se rasuli, malo li je, nahapali se live, zbamo kako......pa dosta vise
Vakcine nisu stvorile imnitet, virus mora, to je zakon prirode
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 EmptySre Apr 06, 2022 9:36 pm

Astra ::
Na Balkanu nikad niste ni imali neke mhwre, a kad ig je ukinula jedna tvrdoglaca Njemacka, sta bi ti, da se ponovo zakljucavamo.
Konacno mi laknulo sto nas ne bombarduju ciframa i mjerama, ovako je po meni trebalo od pocetka....2 godine ujebali ne samo drzave nego i porodice, prijatelji se rasuli, malo li je, nahapali se live, zbamo kako......pa dosta vise
Vakcine nisu stvorile imnitet, virus mora, to je zakon prirode
Ok ...niko nije za "zaključavanje" .Mi smo imali i "policijski čas" .
Ali ...ako sam izgubio najmanje dva bliska prijatelja ,u punoj snazi ,nikada bolesni ,definitivno od "kovida" ?
Koji "zakon prirode" ?
Zakon prirode ubije slabe jedinke . Ali ova moja dva prijatelja su spadala u najzdravije,najsnažinije ?
Vakcine nisu stvorile "imunitet" ,tu se slažem (ja primio x 3 ) No, kako objasniti da su svi -iz mog najbližeg okruženja ,ali SVI bili zaraženi ,a ja ne ?I to pre "vakcinacije" ,i bez "mera" (na pola metra -bez maske ?)
Pri tome -spadam u "ugroženu grupu" ?
Ovo zlo nema logike .
Neko "preleži" pevajući -nekoga usmrti ?










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 EmptySre Apr 06, 2022 9:44 pm

Nisam strucna, ali, poznato je da postije osobe koje su prirodno imune i bez stvorenih antitujela koje jednostavno nikad ne mogu oboliti od virusa, mada, ovo je sve samo nije virus....jbte, ioada kosa kao poslije hemoterapije......da ne spominjem druge posljeduce nekarakteristicne za virus.....e tako odose i mladi i zdravi a rizicni i ne znaju da ju imaju
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 EmptyČet Apr 07, 2022 12:14 am

Astra ::
Nisam strucna, ali, poznato je da postije osobe koje su prirodno imune i bez stvorenih antitujela koje jednostavno nikad ne mogu oboliti od virusa, mada, ovo je sve samo nije virus....jbte, ioada kosa kao poslije hemoterapije......da ne spominjem druge posljeduce nekarakteristicne za virus.....e tako odose i mladi i zdravi a rizicni i ne znaju da ju imaju
Ti si bar bila i videla,pa poznaješ te ljude .Ama svi moji saradnici ,najbliže okruženje .Neki su znali da imaju (tipični znaci ) neki i ne (analizala pokazala ) Jedino ja -ništa ? Nema antitela ,nikakvih simptoma ?
Da sam "prirodno imun" -a sa druge strane ,jedna od "najugroženijih grupa"?
Nema logike .










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 EmptyČet Apr 07, 2022 12:19 am

Ti mozes biti ugrozena grupa, pa i moj Gogo je rizican, prehodao ju.....to ocito nema veze, a zaista postoje, naucno dokazano osobe imune na viruse i ne mogu nikad dobiti gripu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 EmptyČet Apr 07, 2022 12:39 am

Astra ::
Ti mozes biti ugrozena grupa, pa i moj Gogo je rizican, prehodao ju.....to ocito nema veze, a zaista postoje, naucno dokazano osobe imune na viruse i ne mogu nikad dobiti gripu.
...da ne kažem, sem koleginica ,i moja najbliža porodica listom imala ,najteže oblike ? Sve sa obostranim upalama pluća itd ? Moj zet (195 cm ,125 kg ) je ležao mesec dana ,3 meseca je trebalo da "dođe sebi" ?
Za sve to vreme sam ih ja snabdevao namirnicama ,ili šta je već trebalo .Misliš da sam nosio masku ,u komunikaciji sa sestrom? Jesam vraga.
Isto kao što nisam nosio masku ni u komunikaciji sa koleginicama (na pola metra -čak smo se i ljubili ,apropo rođendana i sl)
Svi imali -ja ništa ? Bez simptoma ,a analize kažu-0 antitela ?
Da ne kažem da sam par dana bio i u "crvenoj" -uzorkivač ?
Apropo "opreme" -sve je to laž-ni blizu od potrebne .
I ništa ?
Ma Rambo . ludismeh ludismeh ludismeh










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 EmptyČet Apr 07, 2022 12:48 am

Kontam da je i moj sin medju tim otpornim, nikad se nije cuvao bio s nama zarazenima, a on negativan
Kcerke i unucad su vec po dva puta imale, jbga.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 EmptyČet Apr 07, 2022 7:40 am

Vakcinisan sam svim i svačim, jedino se nisam vakcinisao protiv štenećaka i mačje kuge, OK, kravlje ludilo i Pičiji grip. Ne Tičji, PIČJI grip. Kako li se samo odrčavamo u životu, čudo jedno a samim rođenjem smo bili osuđeni na smrt. Samo još toliko i toliko uzdaha...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 EmptyUto Apr 19, 2022 5:00 pm

Iako se ponašamo kao da korona više ne postoji -još uvek smo na  dnevnom nivou od skoro 1000 novozaraženih .Istine radi -procenat umrlih i na repiratorima se znatno smanjio -ali još uvek ima dnevno oko 30 umrlih ,i nešto više na repiratorima .
Ono što je očekivati ,kada krene "lizanje kašika" za Vaskrs ,i masovna okupljanja po kućama -realno bi bilo očekivati priličan skok.
Dve stvari prolaze skoro neprimećeno. Poznati su rezultati prvih obdukcija preminulih od posledica kovida .Prvo stradaju pluća (najveći broj smrtnih slučajeva ) a onda trombovi (moždani i srčani udar ) i na kraju -veliki stepen miokarditisa (upala srčanog mišića )
Drugo ,što prolazi potpuno neopaženo-grip nas nije zaobišao .
Trenutno u Srbiji ima 270 000 obolelih .
Od toga računajte 10/15 % -smrtni ishod .










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 EmptyPon Maj 16, 2022 8:58 pm

Korona je stigla i u nazatvoreniju zemlju sveta -Severnu Koreju .
Za samo 4 dana ,od kada je "priznat" prvi slučaj -broj obolelih je premašio 1,21 miliona .
To nije nikakvo čudo -ti ljudi su gladni ,i nemaju nikakav imunitet .
Ali idiot diktator odbija ponuđenu pomoć Kine ,Južne Koreje ,Svetske zdravstvene organizacije ?
Evo šta stoka kaže:

Kim Džong Un, lider Severne Koreje, oštro je kritikovao zaposlene u zdravstvenom sektoru zbog njihovog "neodgovornog stava prema poslu". On je ujedno naredio angažovanje armije kako bi se pomoglo u stabilizaciji situacije u zemlji. Džong Un je održao sastanak politbiroa na kome je izdao naredbu da se "momentalno stabilizuje dostava lekova u Pjongjangu i da se angažuje medicinski deo Narodne armije", prenela je zvanična novinska agencija Severne Koreje KCNA. Naredba je usledila nakon što se Kim požalio kako lekovi iz državnih zaliha nisu na vreme dostavljeni putem apoteka građanima. Lider je optužio zdravstvene zvaničnike koji su zaduženi za borbu protiv epidemije da nisu "pravovremeno reagovali i prepoznali opasnost, već da su se samo deklarativno izjašnjavali da služe građanima".
----
Ne bi bilo prvi put da krene da strelja sestre i lekare ,nikakvo iznenađenje za Severnu Koreju .
Debeloj svinji se ništa neće desiti ,za njega će da bude najboljih lekova na svetu.










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 EmptyNed Maj 22, 2022 11:24 pm

Država je gromoglasno najavljivala da je primila "nekoliko stotina mladih lekara u radni odnos "
Jesu zaista -kada je korona divljala ,i sve su ih rasporedili po kovid bolnicama.
Naravno "na određeno" (sam Vučić je lično rekao da će to da bude "za stalno" )
E sada ,kada korona slabi -za 400 mladih lekara "ugovor nije produžen (podaci Komore )
Tačnije ...više ne trebate ,noga u dupe .
Pa lepo budite "humani" ,"patriote" -i verujte režimu i Vučiću .










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 EmptyPon Maj 23, 2022 12:50 pm

Nestorović:
"Majmunske boginje su najsmešnije boginje do sada. Bez bojazni se parite sa majmunima! "
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 EmptyČet Jun 02, 2022 4:42 pm

Eugen Grafvajer ::
Nestorović:
"Majmunske boginje su najsmešnije boginje do sada. Bez bojazni se parite sa majmunima! "
Za ovo -svaka čast .Ovoga se ni ja ne bih setio . ludismeh

U Srbiji je u prethodnih 24 sata na korona virus testirano 7,058 osoba od kojih je 242 novozaraženo

Na bolničkom lečenju su 124 pacijenata, od kojih je 10 na respiratoru, a preminulih nema, objavljeno je na zvaničnom sajtu Covid.rs.

Od početka pandemije u Srbiji je registrovano 2,017,945 slučajeva korona virusa, a od posledica infekcije preminulo je 16,083 osoba.










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 EmptyPet Jun 03, 2022 4:05 pm

Prerano smo se poradovali .

Korona virus je u poslednja 24 sata potvrđen kod 271 osoba, a istovremeno su od posledica ove bolesti preminula dva pacijenata.

Testirano je 6.040 osoba.

Na respiratoru je 10 pacijenata.

Hospitalizovano 105.










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 EmptyČet Jun 23, 2022 9:56 pm

I takooo...od "pobedili koronu" (na manje od 100 zaraženih dnevno ) došli smo na 500 .
Jer si niko više ne drži "mera" .
A realno je očekivati kada dođu letovanja -da će dnevni broj biti 5-8000 dnevno .
To su brojke za koje smo imali "lock down" .
Imam tačne podatke za predhodne dve nedelje (moj grad ) Na 10-20 "testiranih"(dnevno) imali smo jednog pozitivnog u dve nedelje.
Sada imamo 2-3 dnevno .
Da ne dodam da smo i mi ,koji smo primili 3 doze (raznih ) vakcina bili po 2 x zaraženi (mislim na kolege ) ,ili u mom slučaju -3x "Sinofarm" -a br.antitela mi je -0 ?
Priča ni slučajno nije završena -naprotiv .










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 EmptyPet Jun 24, 2022 8:49 pm

Korona opet uzima maha .
Svaki drugi testirani u BG je "pozitivan" .
Drugi problem je da se radi o "delta soju" .
Istina da je broj pacijenata na respiratoru i umrlih ,relativno mali.
Ali korona ostavlja ozbiljne posledice ,i kao da smo zaboravili kako može da "bukne" ,preko noći ?










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 EmptyPon Jun 27, 2022 12:21 pm

Danubius ::
Korona opet uzima maha .
Svaki drugi testirani u BG je "pozitivan" .
Drugi problem je da se radi o "delta soju" .
Istina da je broj pacijenata na respiratoru i umrlih ,relativno mali.
Ali korona ostavlja ozbiljne posledice ,i kao da smo zaboravili kako može da "bukne" ,preko noći ?
I ovde korona uzima maha. I šta sad slijedi? Četvrta vakcinacija?










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 EmptyPon Jun 27, 2022 2:47 pm

Kijara-brm ::

I ovde korona uzima maha. I šta sad slijedi? Četvrta vakcinacija?
Da...to je predlog od SZO Ne znam ni kako bih to nazvao -buster bustera ?
Ali...ako posle 3 "Sinofarma" imam 0 antitela ?
Onda je logično pitati -čemu vakcina ?










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 EmptyPon Jun 27, 2022 5:14 pm

Evo danas, kod doktora opet uveli maske.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 EmptyPon Jun 27, 2022 5:32 pm

Astra ::
Evo danas, kod doktora opet uveli maske.
Kod nas još uvek ne ,prave se blesavi .
Ali brojke rastu (čak i u mom gradu,-gde smo bili "prilično dobri" )
Dodatno...oluja je oborila onaj "šator" pred "crvenom zonom"
Oba "kućna majtora" su bolesni (jedan imao moždani udar)tako da....
Eto nas opet u "deep shit"










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 EmptyPon Jun 27, 2022 9:34 pm

Astra ::
Evo danas, kod doktora opet uveli maske.

Kod nas koliko ja znam nisu ni prekidali, vidim svi ih nose u zdravstvenim ustanovama, pa i ja.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 EmptyPon Jun 27, 2022 9:47 pm

Bile su ukinute cak i u starackim domovima......cuce se sta nas caka.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 EmptyPon Jun 27, 2022 10:23 pm

Astra ::
Bile su ukinute cak i u starackim domovima......cuce se sta nas caka.

U SRBIJI je u poslednja 24 sata registrovan 751 novi slučaj zaraze koronavirusom, od 7.615 testiranih uzoraka.
Troje preminulih,7 na respiratoru.
Veliki porast .










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 EmptyPon Jul 04, 2022 8:52 pm

Za samo nedelju dana u Srbiji je skoro dupliran broj zaraženih, a stručnjaci ocenjuju da bi zbog zaraznijih podvarijanti omikrona trebalo da pojačamo imunizaciju, ali i vratimo maske na lica

Sedmi talas zaraze koronavirusom uveliko se diže u Evropi, ali i Srbiji, a broj inficiranih građana je za samo nedelju dana skoro dupliran i juče ih je bilo 876.

Stručnjaci upozoravaju za Kurir da su nove podvarijante omikron soja zaraznije i lakše pobeđuju već stečeni imunitet, te apeluju na ljude da se pridržavaju mera i vakcinišu, kako bi sačuvali živote.
----
Današnji broj je preko 1000 (Srbija ) .
Samo u mom gradu ,gde je za nedelju dana bilo možda 1-2 zaražena, dnevni bilans se dizao sa 3 na 5, danas 11 ?
A šta će biti posle godišnjih odmora ?
5-8000 dnevno ?
Kako se lako "zaborvalja" ?
U bolnici u Kruševcu se broj zaraženih utrostručio tokom dana .
Najteži slučaj -devojka od 35 ,  koja ima upalu pluća s trombozom, ali i infarkt, opomena je za sve. Sa ovom pošašću ne treba se šaliti, nikad ne znaš koga će i kako udariti.

A mi (medicinari) ...jedva da masku stavimo -kako smo brzo zaboravili ovo ?

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 3086363_kovid-bolnica-krusevac-foto-ana-paunkovic_ls

Kao da nikada nismo "bili u tome" -pod "svaki dan" ?
Izgleda da opet treba da budemo "desetkovani" (po drugi -treći put ) i da opet par naših kolega umre -da bi shvatili ,koliko je korona opaka (da ne pričam o posledicama ?)










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 EmptySre Jul 20, 2022 5:07 pm

U Srbiji je u poslednja 24 sata potvrđeno 3.946 novozaraženih na osnovu 13.525 testiranih uzoraka.

Od poslednjeg preseka od preminulo je sedam osoba.

Na respiratorima se nalazi 14 pacijenata.

Da podsetimo, u Srbiji je juče potvrđeno 3.912 novozaraženih na osnovu 13.677 testiranih uzoraka. Od poslednjeg preseka preminulo je pet osoba. Na respiratorima se nalazilo 18 pacijenata.
-----
Rastemo,rastemo.....










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 EmptySre Jul 20, 2022 6:09 pm

A ja bas planirala za Srbiju.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 EmptyČet Jul 21, 2022 6:11 pm

Astra ::
A ja bas planirala za Srbiju.

U Srbiji je u poslednja 24 sata potvrđeno 4.249 novozaraženih na osnovu 13.636 testiranih uzoraka.

Od poslednjeg preseka od preminulo je 8 osoba. Na respiratorima se nalazi 19 pacijenata.
-----
Ali ti ipak dođi. zubic










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 EmptyČet Jul 21, 2022 9:08 pm

Psihički se pripremam za četvrtu dozu vakcine i ko za koju protiv gripa. Navukao sam se na iglu. Jutros u 07:00 u "Kuća zdravlja", istočili mi epruvetu krvi a u 11:00, ustanovili da trebam korigovati upotrebu leka "Farin". Zakazali mi kontrolu za 25.08.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 EmptyPet Jul 22, 2022 9:09 am

Eugen Grafvajer ::
Psihički se pripremam za četvrtu dozu vakcine i ko za koju protiv gripa. Navukao sam se na iglu. Jutros u 07:00 u "Kuća zdravlja", istočili mi epruvetu krvi a u 11:00, ustanovili da trebam korigovati upotrebu leka "Farin".  Zakazali mi kontrolu za 25.08.
Dobro jutro.Pa možeš....(iako i sami lekari kažu da "vakcine nisu tako efikasne " ) Ali će biti i doza 4.
Jer nam stigao "Kentaur" soj korone .
Deset puta zarazniji .Moja drugarica oženila sina ,prošlog vikenda .
Od mlade nadalje-svi "svatovi" zaraženi ????










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 EmptyPon Jul 25, 2022 5:26 pm

Treba da izumremo kao vrsta.
Kolega sa posla, pre dve-tri nedelje imao infarkt i uz sve moguće veze i vezice ga prime, pod HITNO u BG KC"Dedinje" na operaciju, stent+bypass. U petak ga otpustili jer je pozitivan COVID, kućni oporavak dok ne prestane biti pozitivan. Evo ga danas prepodne se šeta po opštini i kod Mike u kafani. Priča da je bio u domu zdravlja, da su mu uradili test i da je negativan na COVID. Ne znam šta da mislim.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 EmptyPon Jul 25, 2022 9:59 pm

Zaraženih more .Očito nas čeka novi lock down na jesen.

Što se tiče vakcinisanja( 4 doza)  svi smo skeptični .No videćemo .










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 EmptyČet Jul 28, 2022 8:09 pm

U poslednje dve nedelje se broj "pozitivnih" u Srbiji -udesestostručio .
Samo sam prošao pored naše "crvene zone" -opet redovi ,na desetine građana .Znači ,definitivno otpada teorija "vrućine će da ubiju virus " -jer su vrućine nenormalne.
Biće da razni "javni skupovi" čine svoje .
Manje ljudi sa "teškom kliničkom slikom" -ali je broj preminulih u stalnom porastu .
A tek je juli-tu je još august ,i dobar deo semptembra ,što se računa za "turističku sezonu" .










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 EmptySub Sep 24, 2022 7:20 pm

Tri testa negativna -PCR pozitivna .

Korona dan 3 vrag










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 EmptyPet Dec 30, 2022 11:56 am

Stekao bi se utisak da "korona" više ne postoji ?
Javna glasila je više ne pominju ?
Ali postoje sajtovi (verovatno ,u svakoj zemlji ) i ja "zavirio" na onaj za Srbiju ?
Niko reči ne govori ,ali ....i dalje je broj dnevno zaraženih preko 1000 (?) ,umrlih 5-10 ,na bolničkom lečenju između 200 -300 , na respiratorima 25 do 40 ????
Ja sam se zaprepastio ?
Četvrtu vakcinu neću primiti-kada posle 3 mi je broj antitela -0 ?
Nema smisla ni logike .
A to što se podaci kriju (u svim zemljama ) i što se prikazuje kao da je svedena na "sezonski grip" -zato neće "nestati" -niti smo je "pobedili" .
Dovoljne su šture vesti iz Kine (odakle je krenula ) SVI -ali SVI nose maske ,pa opet stavjaju cele (milionske ) gradove u karantin .
Mnogi od nas su je i bez većih problema "preživeli" (čak i 2-3 x "pozitivan rezultat " ) ,ali mnogi naši prijatelji i rodbina nisu .
Statistički -samo u Srbiji je umrlo oko 18 000 ljudi ,a sam dr Kon (predsednik kriznog štaba -do juče ) je otvoreno rekao da je stvarni broj 3 do 5x veći .
Tako da ....korona je još uvek tu ,i odneće još mnoge živote .










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 EmptyPet Dec 30, 2022 3:58 pm

Kina nakon 3 godine, 8.1. otvara granice.

montoya likes this post

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 EmptySub Dec 31, 2022 10:04 am

Astra ::
Kina nakon 3 godine, 8.1. otvara granice.

Znači, možemo u šoping. Milano nam se popeo na kurac. zubic zubic zubic
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 EmptySub Dec 31, 2022 10:18 am

Problem je sto ce oni da nagrnu nama......bas ovdje ocekuju invaziju, ali mislim da ce za njih uvesti testiranje.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 EmptySub Dec 31, 2022 10:26 am

Astra ::
Problem je sto ce oni da nagrnu nama......bas ovdje ocekuju invaziju, ali mislim da ce za njih uvesti testiranje.

Znači, dobro je to što smo nezanimljivi kao turistička destinacija. zubic zubic zubic
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 EmptySub Dec 31, 2022 10:30 am

Eugen Grafvajer ::


Znači, možemo u šoping. Milano nam se popeo na kurac. zubic zubic zubic
Da dobro sI zapamtio Dr Nestorović.
Od vodećeg pulmonologa ( i to dečijeg ) se pretvorio u "estradu " (tv Pink, Hepi...)
I sad lupetaaaaaa ????
Na  sramotu profesije ?
Srpsko Lekarsko Društvo je zatražilo da ga "brišu" sa liste "članova" ???










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 EmptySub Dec 31, 2022 10:41 am

Danubius ::
Eugen Grafvajer ::


Znači, možemo u šoping. Milano nam se popeo na kurac. zubic zubic zubic
Da dobro sI zapamtio Dr Nestorović.

Malopre vidim neki klip gde objašnjava nešto što je propičilo pored američke podmornice. Blago srBskim glasačima. zubic zubic zubic
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 EmptySub Dec 31, 2022 1:20 pm

A posljedice korone i  cjepiva ?










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 EmptyNed Jan 01, 2023 8:40 am

Kijara-brm ::
A posljedice korone i  cjepiva ?

Brat i sestrin muž su preživeli, zahvaljujućii cjepivima. Ostali neka dudlaju kurčine.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 EmptyNed Jan 01, 2023 12:18 pm

Ovo dudlanje ti bas nije trebalo.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Sponsored content





CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 16 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
CORONA virus-KOVID -19
Nazad na vrh 
Strana 16 od 17Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17  Sledeći
 Similar topics
-
» Humani papiloma virus
» RSV Respiratorni sincicijski virus
» Grcki virus drma Evropu?
» Virus H1N1 i mutacije (SVINJSKI i druge vrste )

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: ZDRAVLJE :: LEKARSKA ORDINACIJA-
Skoči na: