DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?

Ići dole 
+23
ZoxZoja
Black Wizard
Nut
tok tuk tok
Lakota
Samouka
besna_glista
AstrinaKomsinica
Zana
podbarac
dusicaa
Sikret
Amisela
Kijara-brm
debilko
Kica/Praja
cojle
montoya
Xenia
doctorr67
raspolozena
veccana44
Lily
27 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 EmptySub Apr 11, 2009 8:55 am

First topic message reminder :

Samokontrola nam pomaže da učimo iz svojih osećaja, da ih posmatramo što racionalnije i usmeravamo ih tako da nam koriste a ne štete. Npr. da ne dozvolimo sebi impulsivne ispade ili 'drame' (tipa vikanje i vređanje nekoga u žaru uverenosti da nam ta osoba namerno želi zlo) zbog kojih kasnije ionako zažalimo, već da delujemo 'civilizovano', ali svesno i s namerom.


Savet: Za bolju samokontrolu pomaže ona poznata izreka 'Prvo ispeci, pa onda reci'. Kontrolisite šta vam govori glasić u vašoj glavi, odnosno, čak i kad se obraćate sami sebi u mislima, budite odgovorni za svoje osećajne reakcije. To nije slabost već moć.
Kad vas neka situacija jako iritira, gledajte na to kao na 'vežbu rešavanja problema' umesto kao na nesretan tok sudbine koja se urotila protiv vas. Znajte da je problem u ponašanju, a ne u samoj osobi. Da se lakše smirite i saberete, duboko udahnite nekoliko puta. I nikad ne zaboravite sledeće: većina ljudi nije namerno zla prema vama ili vam namerno želi nešto loše, verovatno se takođe radi o ljudima s nedostatkom emocionalne inteligencije.


Koliko prepoznajete sebe u ovom tekstu-umete li da se samokontrolišete ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 EmptySub Jan 23, 2010 1:07 pm

Kako steta,izbaci i zadnju cesticu prasine iz njega....to je jako dobar nacin praznjenja i tepiha i sebe.heheheheheh
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 EmptySub Jan 23, 2010 1:10 pm

Predobar je da bi ga tresla.A i alergična sam na prašinu..Radije bi neko muško namlatila kloferom..Em nisam alergična,em bi mi bio gušt.. [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Amisela
Komšinica preko plota



Datum upisa : 04.08.2009

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 EmptySub Jan 23, 2010 1:13 pm

Ako vec imamo moc da nesto ucinimo,onda je isto tako u nasoj moci da to ne ucinimo. [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 EmptySub Jan 23, 2010 1:17 pm

Bas tako Amisela nista nije nemogucesa samo ako dovoljno zelimo.
Divljak je lako biti,ali umjetnost je kultura i suzdrzanost.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 EmptySub Jan 23, 2010 1:19 pm

ZATO RADIMO NA SEBI I SVOM PRAGU TOLERANCIJE DA SE POVEĆAVA,A NE SPUŠTA..
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 EmptySub Jan 23, 2010 1:25 pm

Moze biti stvar i tog praga tolerisanja ali treba i trenutnu situaciju moci ocijeniti i ne rasplamsavati vatru.
Ponekad ako spustis previse prag tolerancije,ispadnes za malo kreten kojem mogu svi da jasu po grbaci....zato nije ni to idealno rjesenje.
Mislim da je samo stvar na koji nacin cemo se obratiti nekome,upravo mozemo da mu opsujemo nesto slasno u smislu ides u 3 lepe,ali i da mu finim tihim tonom kazemo da ne zelimo recimo njegovo prisustvo,tu je razlika.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 EmptySub Jan 23, 2010 1:28 pm

Sve ovisi sa koje visine i kojim tonom se obraća dotična osoba..
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Sikret




Datum upisa : 02.08.2012

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 EmptyČet Jan 31, 2013 12:16 pm

Ostavljam cigarete.Naravno to nije nikakvo opravdanje.Ali definitivno utice na moju samokontolu.
Osoba sam koja voli da kaze sta misli po bilo koju cenu .Pravo u oci.Nepravdu ne trpim.I laz.Ne volim nista iza "ledja"
Mnogo stvari tolerisem do odredjene granice i imala sam odredjenu granicu do koje je neko mogao da kazem srpski "ebe u zdrav mozak" ... a posle te granice...samokontrole nema Ne gledajuci da li je to neki autoritet tad je osoba koja je presla odredjenu granicu.I nema vise samokontrole.
Sad je prag samokontrole nizi za jednu stepenicu.Eh taj nikotin .
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي



Datum upisa : 02.12.2012

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 EmptyČet Jan 31, 2013 12:36 pm

Sa godinama sam podizala prag tolerancije,a samim tim i samokontrole.
Bila sam plahovita, reagovala na sitnice,...ne vise.
Neverovatno mirno opusteno slusam sagovornika, gledam ga u oci ( pogled mu govori dosta, ko ume da cita) i usput smisljam strategiju.
Dam mu vremena da kaze sve sto mu je na dusi, a onda mirnim tonom ( citaj sarkasticnim) ga "prikoljem"
Ko voli, nek izvoli...
Takva sam ( postala)!
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 EmptyČet Jan 31, 2013 1:59 pm

Čovek nije mašina , nekad mu niti popuste .










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 EmptySub Feb 09, 2013 7:50 pm

Ne treba mešati bezosećajnog skota (oba pola ) sa nekim ko ume da zadrži samokontrolu .
Histerija i spektakl ne pomažu -najmanje ono što uradite ili kažete u afektu .
Dajte sebi vremena da hladne glave razmislite .
To je samokontrola.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Zana

Zana


Godina : 59
Datum upisa : 30.05.2012

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 EmptySub Feb 09, 2013 8:04 pm

..nije uvek lako zadrzati samokontrolu,posebno ako ispred sebe imash ljigu,koja se ne ustruchava da bezochno laze i zna da ti to znash..ae onda cepam,ali fino na najsitnije delice i vratim zestoko.. :329340:
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 EmptyUto Mar 12, 2013 3:25 pm

Danubius ::
Ne treba mešati bezosećajnog skota (oba pola ) sa nekim ko ume da zadrži samokontrolu .
Histerija i spektakl ne pomažu -najmanje ono što uradite ili kažete u afektu .
Dajte sebi vremena da hladne glave razmislite .

To je samokontrola.
nekima trebaju godine da im dođe iz dupeta u glavu....
e pa pa nakon par godina..izbacimo te osobe iz života..bez histerije..bez vređanja.i ok










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Gost
Gost
Anonymous



SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 EmptyUto Mar 12, 2013 4:22 pm

Mislim da je to talent, ili ga imas ili ga nemas.Uvjke sebe imam pod kontrolom samo djevojku,curu,zenu imati pod kontrolom je nemoguce.

Kao da je vrag je izmislio. :329340:
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 EmptySre Mar 13, 2013 12:35 am

Zana ::
..nije uvek lako zadrzati samokontrolu,posebno ako ispred sebe imash ljigu,koja se ne ustruchava da bezochno laze i zna da ti to znash..ae onda cepam,ali fino na najsitnije delice i vratim zestoko.. :329340:

Di si zeno!?

Po temi: cemu?! Sve je, bas sve stvar percepcije:) Moze taj ljigator da stoji ispred mene, iza mene, da laze i petlja, i da zna da ja znam, i ,,,,so what?!
Bas tada kad neko zna da ja znam da on zna da sve znam muahahhaahahhaahha osmijeh je sasvim dovoljan:))))))) Jest da cesto izazove napad zapetljaja crevca kod doticnog/e, ali tu sam, da pomognem smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol:
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 EmptySre Mar 13, 2013 1:00 am

Kontrolisem se u realu zaista sve bolje i cesce,shvatila sma koliko sma bila impulsivna i reagovala bez prethodnog razmisljanja,a sad,iskreno,kontrolisem neke stvari tako sto ih uopste ne vidim ili se pravim da ne vidim...ne pitam da ne bi jos bolje progledala,a one su tu,vidjela ih ja ili ne,pa cemu gubit zivce i trgati sebe.
Na netu,moram priznati,jos uvijek znam da skocim u vatru,kao sad sto u sebi ebem kapetana.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
besna_glista

besna_glista


Datum upisa : 13.03.2013

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 EmptySre Mar 13, 2013 2:06 pm

Ne uzdržavam se više.Moj neuropsihijatar mi rekao da vičem,bacam,razbijam:)
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 EmptyNed Jul 14, 2013 7:27 am

Kad potpuno izgubimo samokontrolu -onda radimo svašta ,i to se onda zove "afekat" .
Pre nekoliko dana u Srbiji je bio jedan monstruozan slučaj gubitka svake samokontrole .
Dečak ,nekih 7-8 godina je napisao na vratima očevog auta "Tata ja te volim" -ekserom .
Otac je toliko pobesneo,da je uzeo čekić i detetu izlupao šake .
Lekari su morali amputirati dva prsta .
Otac se pravdao time da je izgubio kontrolu ,jer je taj auto trebao prodati da otplati dugove .
Da li je farbanje jednih vrata automobila vredelo tako stravičnog čina ?
Nije .....ali je lik izgubio samokontrolu .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 EmptyNed Jul 14, 2013 7:52 am

Danubius ::
Kad potpuno izgubimo samokontrolu -onda radimo svašta ,i to se onda zove "afekat" .
Pre nekoliko dana u Srbiji je bio jedan monstruozan slučaj gubitka svake samokontrole .
Dečak ,nekih 7-8 godina je napisao na vratima očevog auta "Tata ja te volim" -ekserom .
Otac je toliko pobesneo,da je uzeo čekić i detetu izlupao šake .
Lekari su morali amputirati dva prsta .
Otac se pravdao time da je izgubio kontrolu ,jer je taj auto trebao prodati da otplati dugove .
Da li je farbanje jednih vrata automobila vredelo tako stravičnog čina ?
Nije .....ali je lik izgubio samokontrolu .

A dečak je hteo da ocu na taj način čestita rodjendan (:


Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 EmptyNed Jul 14, 2013 9:01 am

Ovo citirano je grozno,monstruozno ,i tu ima vise od gubljenja samokontrole.Na mene situacije tipa da me nesto sokira,deluju obrnuto.Ja jednostavno zacutim,sledim se,nisam u stanju da reagujem.Naknadno provali iz mene,nekad i posle dan,dva,obicno zavrsi plakanjem,tako nekako izbacim bes,i zbog sebe i zbog drugih.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 EmptyNed Jul 14, 2013 9:29 am

Lakota ::
Ovo citirano je grozno,monstruozno ,i tu ima vise od gubljenja samokontrole.Na mene situacije tipa da me nesto sokira,deluju obrnuto.Ja jednostavno zacutim,sledim se,nisam u stanju da reagujem.Naknadno provali iz mene,nekad i posle dan,dva,obicno zavrsi plakanjem,tako nekako izbacim bes,i zbog sebe i zbog drugih.

 Imali smo nedavno sličan slučaj kod mene . Klinci ,oko 17 godina,tri drugara ,se dogovorila da opljačkaju babu od jednoga ,tj on je "tipovao" .
A baba digla novac da njemu kupi auto ?????
Pljačka je "uspela" ,oteli su ženi novac na željezničkoj stanici ,maskirani ,sve su isplanirali .
Naravno ,žena se potresla ,predinfarktno stanje ,hitno za bolnicu ,par dana je odležala .
Uhvaćeni su za dva  dana  ,i otac jednoga od "razbojnika "u besu je uradio isto -uzeo detetu ruke ,i izlupao čekićem ,da više "nikada ne krade" ,kako je sam rekao .
Rezultat je bio -ogroman posao za ortopede i hirurge ,spasili su prste ,a sad funkcija ...tek će da se vidi .
Otac je rekao kada su ga priveli ,da je izgubio "živce" i "svaku kontrolu nad sobom" . Ima li opravdanja ? Nema .
A ima i suprotno ....baba nije odustala da tom istom unuku ,koji je sve smislio -ipak kupi auto koji je i nameravala .
To je još gore -izgubiti svaki smisao za zdrav razum ,a jasno je da nema nikakvu "kontrolu" -ni nad sobom ,ni nad drugima .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 EmptyNed Jul 14, 2013 12:37 pm

Na zalost ponekad je potrebno da ljudi iz nase okoline izgube kontrolu da bismo shvatili s kakvim imbecilima imamo posla.
Ne zove se dzaba "samokontrola" - a najgori primjerci uglavnom prikrivaju od javnosti svoju zlokobnu cud.
Sreca i Bog nisu dovoljno pametni da se ne pogube s vremena na vrijeme.

Osoba koja je u stanju povrijediti fizicki bilo koga, ne zasluzuje mjesto na planeti.
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 EmptyNed Jul 14, 2013 1:11 pm

Danubius ::
Kad potpuno izgubimo samokontrolu -onda radimo svašta ,i to se onda zove "afekat" .
Pre nekoliko dana u Srbiji je bio jedan monstruozan slučaj gubitka svake samokontrole .
Dečak ,nekih 7-8 godina je napisao na vratima očevog auta "Tata ja te volim" -ekserom .
Otac je toliko pobesneo,da je uzeo čekić i detetu izlupao šake .
Lekari su morali amputirati dva prsta .
Otac se pravdao time da je izgubio kontrolu ,jer je taj auto trebao prodati da otplati dugove .
Da li je farbanje jednih vrata automobila vredelo tako stravičnog čina ?
Nije .....ali je lik izgubio samokontrolu .

Decak je trazio put da udje u ocev svet, jer je ovaj za sve imao vremena samo za dete nije.
No ako je taj moron uradio to svom detetu, stas bi tek uradio nekom ko nije njegova krv?
Ne razumem, kakvo je to suzenje svesti da rodjeno dete tako povredi?
U bivsem komsiluku imala sam primer jedne slicne reakcije.
Majka je vise puta opominjala trogodisnju cerkicu, a ova je nije slusala. Zveknula joj je takvu samarcinu da su detetu ostale krive usne za sva vremena. Nikad niko nije uspeo da ukloni *mamino delo* sa njenog lica. Danas ta devojka ima svoju decu i da joj nije *mamine uspomen* bila bi lepotica.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 EmptyNed Jul 14, 2013 1:17 pm

Sve zavisi od lika,osobe, nema tu neko mjerilo, nekome je pojacana samokontrola nekome manje.

Kad bi svoju samokontrolu mjerio od 1 do 10, imam oko prilike 20. ali mjerilo neigra neku ulogu nego vise vrijeme.
Nazad na vrh Ići dole
tok tuk tok
Putnik zvezdane prašine
tok tuk tok


Datum upisa : 17.01.2013

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 EmptyNed Jul 14, 2013 5:53 pm

Kad mi nije dan hodajuća sam bomba...srećom malo je dana koji baš totalno nisu moji.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 EmptyNed Dec 11, 2016 10:38 pm

Očiti primer .Lik se nimalo ne uzbuđuje ,*ladan k*o špricer .
Zna da je dovoljno da ne gura ekstremitete u vodu ,i to i ne radi ,opušteno .
Većina bi već lupala veslom po vodi ,ne bi li oterala ajkule i histerisala razmišljajući šta će -ovaj kulira .Pametan čovek ,zna da ne treba sada  "talasati" .Samokontrola . 

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 EmptyNed Dec 11, 2016 11:20 pm

Danubius ::
Očiti primer .Lik se nimalo ne uzbuđuje ,*ladan k*o špricer .
Zna da je dovoljno da ne gura ekstremitete u vodu ,i to i ne radi ,opušteno .
Većina bi već lupala veslom po vodi ,ne bi li oterala ajkule i histerisala razmišljajući šta će -ovaj kulira .Pametan čovek ,zna da ne treba sada  "talasati" .Samokontrola . 

[You must be registered and logged in to see this image.]

OVO MOZE BITI I PARALISUCI STRAH BEZ OBZIRA NA POLOZAJ RUKU I NOGU.ILI NEKA TAMA GDE SMO S E UKOCILI.MOGUCE DOK SMO BILI I ODMARALI,POJAVILE SU SE AJKULE ,A MI PARALISANI ''NI NE DISEMO''... dm5










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 EmptyPon Dec 12, 2016 9:57 am

Nut ::

OVO MOZE BITI I  PARALISUCI STRAH BEZ OBZIRA NA POLOZAJ RUKU I NOGU.ILI NEKA TAMA  GDE SMO S E UKOCILI.MOGUCE DOK SMO BILI I ODMARALI,POJAVILE SU SE AJKULE  ,A MI PARALISANI    ''NI NE DISEMO''... dm5
Svaka životinja ima bolju samokontrolu od čoveka . Poznat je pojam "praviti se mrtav" ,dakle ,životinja kada oceni da je u opasnosti ,da je protivnik jači ,jednostavno se "pravi mrtva" . Predator je onjuši i ode ,jer ga ne zanima ,i jer je samokontrola bila odlična -bez pokreta , opuštenih mišića , gotovo zaustavljenog disanja . 
U sličnoj situaciji ljudi reaguju baš tako da još više "razdraže" onoga pred kojim bi trebali da se iskontrolišu ,umesto da reaguju smireno ,ili uopšte ne reaguju ,reaguju eksplozivno i agresivno na provokaciju ili u samoodbrani ,dakle ,potpuno nerezonski ,u afektu . 
U životinjskom svetu slabija jedinka pokaže znake submisivnosti i bude ostavljena na miru . Oceni trenutak ,iskontroliše se ,i uradi šta treba . Čovek ,ako i ne reaguje ,iznutra se izjeda što nije ,i obično odabere pogrešan trenutak da izbaci svu nagomilanu frustraciju .
Mnogi ljudi u svemu tome "izgore" 
Životinja čeka ,ako treba i godinama ,dok dovoljno osnaži i čeka pravi trenutak .E,to je samokontrola .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag
Black Wizard


Godina : 49
Location : Crne Dveri
Humor : S' vremena na vreme
Datum upisa : 15.12.2016

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 EmptyPet Mar 24, 2017 6:59 pm

Koliko god da je imamo, nikad je nemamo dovoljno
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 EmptyNed Jun 25, 2017 1:19 am

besna_glista ::
Ne uzdržavam se više.Moj neuropsihijatar mi rekao da vičem,bacam,razbijam:)
Čudan neki čovek.Dobro da nije preporučio da udaraš pljuske kad ti nešto nije po volji,a da ne kažem još nešto strašnije.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 EmptyUto Okt 30, 2018 1:21 pm

Kad jurne krv u mozak, pa preko jezika hoce suvise ruzna rijec da krene.....
ne dajte joj, ni pred djecom, ni nasamo. Dogovorite se i postujte taj dogovor da svaku recenicu pocinjete sa ove tri rijeci ''Ja mislim da..''. Dok ih izgovorite vec cete drugacije misliti i tako pobjeci od dva ruzna grijeha; da izlisnom uvredom pozlijedite tudju blisku dusu, a pri tom jos opoganite svoja vlastita usta. (Abdulah Sidran).
Afekti, oo afekti. Nesto sto cesto zovemo temperament i cesto se ponosimo tim je nesto sto zapravo lomi srca ljudima, cesto, dragim ljudima. Zasto smatramo da je samokontrola pretvaranje.
Podijelite sa nama neke vase mantre samokontrole?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 EmptyUto Okt 30, 2018 4:33 pm

Naučila sam da nađem neku ravnotežu između samokontrole i bespotrebnog ćutanja svakom idiotu koji mi se nađe na putu.

Evo samo jedan mali primer. Kad radiš na njivi, na +40 (minimalno) a redovi dugi 800-1200 metara, potrebno je nositi vodu sa sobom. Neki ljudi su toliko bezobrazni da smatraju da je vaša flaša i njihova i da ste dužni da ih napojite kad su žedni. E lepo sam oslobodila sebe stresa što se smatram idiotom koji ćuti. Moja sad već čuvena rečenica - Jesi ti engleska Kraljica da ti sluga nosi vodu? Nisi? Onda nosi flašu sebi nisam ti ja sluga! - je lepo navela "plemstvo" da počne da brine o svojim potrebama a ne da očekuje da će biti usluženo kad oseti potrebu da pije vodu. Prvo su me smatrali bezobraznom a posle sam čula od još par ljudi tu rečenicu.

Imajte samokontrolu kad treba ali ne dozvolite da vas samokontrola i vaspitanje čine idiotom kojeg drugi iskorištavaju.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 EmptyUto Okt 30, 2018 8:30 pm

Mnogo .Upravo menjam trećeg "miša" ,a "slika" mi i dalje nekontrolisano "skače" .Doduše ...nijedan nije noviji od 5 godina ,ali nije moguće da su svi "neispravni" ?
Tako da se uz mnogo samokontrole uzdržavam da ne razbijem i miša i monitor.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 EmptyUto Okt 30, 2018 8:36 pm

Da li je samo na forumu problem,meni se danas desilo da titra slika ovdje,a na drugim stranicama ne.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 EmptyUto Okt 30, 2018 8:56 pm

Sa godinama sam naučila poraditi na samokontroli, mada ima se tu još ohohooo toga uraditi. No, nikako nije zanemarljiva činjenica da to što ne reagujem burno, ne znači da ključam u sebi.
Kod mene se zna dogoditi taj parališući strah, ustvari ne samo strah, nego prosto "zakujem" bez ikakve reakcije, tada izgledam šokirano i zaleđeno.
Nazad na vrh Ići dole
justicija

justicija


Datum upisa : 24.12.2023

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 EmptyUto Jan 23, 2024 9:37 pm

Godine i naročito iskustvo su me naučile da imam samokontrolu. Čak i kada neko izazove reakciju kpd mene, reagujem staloženo. Prisustvo sarkazma i ironije su direktno proporcionalni bezobrazluku koji je usmjeren prema meni, nekome koga volim ili nepravdi. Aserativna komunikacija mi takođe nije strana, ali kada kreneš na mene đonom, očekuj vojničku cokulu posred čela i to sasvim smireno, ne zato što sam izgubila živce, nego zato što to tako treba.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 EmptyUto Jan 23, 2024 10:20 pm

Mislim da je imam .I mnogo puta imam .
Ali se desi i da je rapidno nemam ,katastrofalno. 
Sebi škodim time-u 100% slučajeva .
 Često mi bude žao što sam nešto izgovorio ,ili uradio . 
Ali ljudi smo -nismo mašine .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 EmptyPet Jan 26, 2024 8:22 pm

Danubius ::
Mislim da je imam .I mnogo puta imam .
Ali se desi i da je rapidno nemam ,katastrofalno. 
Sebi škodim time-u 100% slučajeva .
 Često mi bude žao što sam nešto izgovorio ,ili uradio . 
Ali ljudi smo -nismo mašine .
Misliš ii imaš?

Imam,ali neću da je imam.Može mi se. Ljudi su postali džukele neviđene.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 EmptyPet Jan 26, 2024 10:29 pm

Kijara-brm ::

Misliš ii imaš?

Imam,ali neću da je imam.Može mi se. Ljudi su postali džukele neviđene.
Objasnih da često imam -ali se desi da je "izgubim"
Kontoliši se .... zubic
"Džukela" je bio moj nadimak od tebe upućen meni (više puta ) ludismeh










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 EmptyPet Jan 26, 2024 10:33 pm

Danubius ::
Kijara-brm ::

Misliš ii imaš?

Imam,ali neću da je imam.Može mi se. Ljudi su postali džukele neviđene.
Objasnih da često imam -ali se desi da je "izgubim"
Kontoliši se .... zubic
"Džukela" je bio moj nadimak od tebe upućen meni (više puta ) ludismeh
Ja sam kao nebrušeni dijamant. Van svake kontrole zubic










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Eugen Grafvajer

Eugen Grafvajer


Datum upisa : 15.07.2023

SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 EmptySub Jan 27, 2024 10:08 am

Kontrolišem se sa osobama koje poznajem a ostale, u momentu teram u pičku materinu. Granica sa ljudima koje poznajem se smanjuje, zato oprez.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?   SAMOKONTROLA-koliko je imamo ? - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
SAMOKONTROLA-koliko je imamo ?
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?
» KORUPCIJA -imamo li svoju cenu ?
» Forumska mahalusa - Imamo? Koristimo? ;)
» ANTIKVITETI -volimo, imamo , sakupljamo ..ili ne ?
» OPSESIJE I OPSESIVNE MISLI-imamo li ih ?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na: