DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Biti bolji čovek.. - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Biti bolji čovek.. - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Biti bolji čovek..

Ići dole 
+18
Auror@
promaja
ZoxZoja
brdjanin
Ladyintheblack
dusicaa
Gothic
Tarja
Nut
Zana
slatkicass
doctorr67
Amisela
Lily
montoya
Vangelis
Danubius
SunStorm
22 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Biti bolji čovek.. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Biti bolji čovek..   Biti bolji čovek.. - Page 2 EmptyUto Okt 27, 2009 8:19 pm

First topic message reminder :


Za vas :Što znači biti dobar čovek,a što biti bolji?










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži

AutorPoruka
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

Biti bolji čovek.. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti bolji čovek..   Biti bolji čovek.. - Page 2 EmptyČet Okt 17, 2013 1:48 pm

Danas je "Spirit day" - proslavimo razlicitosti:) zateleban 
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods



Datum upisa : 23.03.2011

Biti bolji čovek.. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti bolji čovek..   Biti bolji čovek.. - Page 2 EmptyČet Okt 17, 2013 1:58 pm

AstrinaKomsinica ::
Danas je "Spirit day"  - proslavimo razlicitosti:) zateleban 
Zasto bi smo slavili nesto sto je prirodno???..Cak i u onim najnizim  hedonistickim porivima,mi se  razlikujemo(u nacinima isisavanja slasti i strasti sokova zivota..ogulili smo sve plodove nudjene na oltaru sudbine,i svoje i tudje ,koji su tu,  radi  zadovoljenja egzistencijalnih potreba svakog coveka,na svetu.  Za one  obicne, jednostavne,ne osta, bas nista  i tu se,na zalosta veoma ,veoma razlikujemo. .)..

I to nije za slavlje .nego za zalost...
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

Biti bolji čovek.. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti bolji čovek..   Biti bolji čovek.. - Page 2 EmptyČet Okt 17, 2013 2:04 pm

Nut ::
AstrinaKomsinica ::
Danas je "Spirit day"  - proslavimo razlicitosti:) zateleban 
Zasto bi smo slavili nesto sto je prirodno???..Cak i u onim najnizim  hedonistickim porivima,mi se  razlikujemo(u nacinima isisavanja slasti i strasti sokova zivota..ogulili smo sve plodove nudjene na oltaru sudbine,i svoje i tudje ,koji su tu,  radi  zadovoljenja egzistencijalnih potreba svakog coveka,na svetu.  Za one  obicne, jednostavne,ne osta, bas nista  i tu se,na zalosta veoma ,veoma razlikujemo. .)..

I to nije za slavlje .nego za zalost...
Grozna si hahahahahahah E bas zbog takvih kao sto si ti; da se prisjte ljepote:) zateleban jakog 
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods



Datum upisa : 23.03.2011

Biti bolji čovek.. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti bolji čovek..   Biti bolji čovek.. - Page 2 EmptyČet Okt 17, 2013 2:12 pm

AstrinaKomsinica ::
Nut ::
AstrinaKomsinica ::
Danas je "Spirit day"  - proslavimo razlicitosti:) zateleban 
Zasto bi smo slavili nesto sto je prirodno???..Cak i u onim najnizim  hedonistickim porivima,mi se  razlikujemo(u nacinima isisavanja slasti i strasti sokova zivota..ogulili smo sve plodove nudjene na oltaru sudbine,i svoje i tudje ,koji su tu,  radi  zadovoljenja egzistencijalnih potreba svakog coveka,na svetu.  Za one  obicne, jednostavne,ne osta, bas nista  i tu se,na zalosta veoma ,veoma razlikujemo. .)..

I to nije za slavlje .nego za zalost...
Grozna si hahahahahahah E bas zbog takvih kao sto si ti; da se prisjte ljepote:) zateleban jakog 
cola jakog jakog ...

Kono  moja kraljice ..

Nazad na vrh Ići dole
Auror@
SOLDIER of LOVE



Datum upisa : 12.04.2014

Biti bolji čovek.. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti bolji čovek..   Biti bolji čovek.. - Page 2 EmptyPet Maj 09, 2014 10:25 pm

Afričko pleme ima najlepšu "kaznu" na svetu
Naime, ukoliko se desi da neko od pripadnika plemena učini nešto pogrešno i loše, oni ne osuđuju tu osobu. Upravo suprotno, trude se da joj pomognu,
olakšaju i podsete koliko u stvari vredi, a sve to na jedan veoma specifičan i dirljiv način.
Oni dolaze po osobu koja je sagrešila, odvode je u centar sela, gde se potom okupi celo pleme i naredna dva dana svi provode pričajući toj osobi o svemu dobrom što je postigla i uradila u životu.
Ovo neobično pleme veruje da se svako ljudsko biće rađa kao dobro, i da svako od nas u suštini jedino želi sigurnost, mir, sreću i ljubav. Ali, ponekad, u potrazi za ovim blagoslovima ljudi prave greške koje ova zajednica u stvari vidi kao vapaj za pomoć onoga koji iste pravi. Zbog toga, oni se ujedinjuju u nameri da ga ohrabre, podignu, ponovo povežu sa njegovom pravom prirodom, podsete na ono što on zaista jeste! Oni svom bližnjem pomažu sve dok on ne shvati istinu na koju je zaboravio dok je grešio, a glasi "Ja sam dobar".
"Shikoba Nabajyotisaikia" jedan je od pozdrava koji oduvek žive u ovom plemenu.
"NABAJYOTISAIKIA" jeste kompliment koji je čest u Južnoj Africi, a znači "Ja te poštujem. Ja te negujem. Značiš mi!". Kao odgovor ljudi običnu izgovaraju "SHIKOBA" što se prevodi kao "Ja, stoga, postojim za tebe!".
Nazad na vrh Ići dole
Ladyintheblack
Maskota Foruma



Datum upisa : 05.05.2014

Biti bolji čovek.. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti bolji čovek..   Biti bolji čovek.. - Page 2 EmptyPet Maj 09, 2014 10:28 pm

aurora0405 ::

Ovo neobično pleme veruje da se svako ljudsko biće rađa kao dobro, i da svako od nas u suštini jedino želi sigurnost, mir, sreću i ljubav. Ali, ponekad, u potrazi za ovim blagoslovima ljudi prave greške...

I ja verujem da se svako ljudsko bice radja kao dobro,ali da ga zivot i ovo ludo vreme u kome zivimo skrene sa pravoga puta...
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

Biti bolji čovek.. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti bolji čovek..   Biti bolji čovek.. - Page 2 EmptyPet Maj 09, 2014 10:31 pm

Odličan i poučan tekst aurora.
Samo što je nas mnogo i tako nešto ne može da zaživi.Ali da svako nas radi na sebi,ili potraži stručnu pomoć(što nije sramota),bilo mi mnogo boljih osoba u globalu na ovim našim prostorima...
Realno kad sagledam u šta smo se pretvorili i kavi smo ljudi.Žalosno,ali baš..
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
Ladyintheblack
Maskota Foruma



Datum upisa : 05.05.2014

Biti bolji čovek.. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti bolji čovek..   Biti bolji čovek.. - Page 2 EmptyPet Maj 09, 2014 10:36 pm

Prezalosno,koliko zlobe imam u nama ljudima...
Nazad na vrh Ići dole
brdjanin
peskovit je put do zvezda



Datum upisa : 13.09.2013

Biti bolji čovek.. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti bolji čovek..   Biti bolji čovek.. - Page 2 EmptyPet Maj 09, 2014 10:44 pm

Kijara-brm ::

Realno kad sagledam u šta smo se pretvorili i kavi smo ljudi.Žalosno,ali baš..

Ladyintheblack ::
Prezalosno,koliko zlobe imam u nama ljudima...

E ja uopšte ne vidim svet ovako, niti ga merim tako.
Mislim da ima više dobrih ljudi nego loših, ali ih većina ljudi ne primećuju i uvek daju veću važnost onim lošim.
Kao što ne umemo da cenimo ni primetimo sreću koja nam je data, ali zato umemo od jedne "nesreće" da napravimo čitavu tragediju.
Nazad na vrh Ići dole
Ladyintheblack
Maskota Foruma
Ladyintheblack


Godina : 32
Location : Gdje ljubav putuje....
Humor : Uvek raspolozena :)
Datum upisa : 05.05.2014

Biti bolji čovek.. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti bolji čovek..   Biti bolji čovek.. - Page 2 EmptyPet Maj 09, 2014 10:47 pm

brdjanin ::

Ladyintheblack ::
Prezalosno,koliko zlobe imam u nama ljudima...

E ja uopšte ne vidim svet ovako, niti ga merim tako.
Mislim da ima više dobrih ljudi nego loših, ali ih većina ljudi ne primećuju i uvek daju veću važnost onim lošim.
Kao što ne umemo da cenimo ni primetimo sreću koja nam je data, ali zato umemo od jedne "nesreće" da napravimo čitavu tragediju.

Svako ima svoj pogled na svet,ja verujem da ima vise dobrih ljudi.Ali sve sto ti dobri ljudi urade ne primeti se pored sve te zlobnosti oko nas...
Nazad na vrh Ići dole
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin


Datum upisa : 13.09.2013

Biti bolji čovek.. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti bolji čovek..   Biti bolji čovek.. - Page 2 EmptyPet Maj 09, 2014 10:49 pm

Ladyintheblack ::


Svako ima svoj pogled na svet,ja verujem da ima vise dobrih ljudi.Ali sve sto ti dobri ljudi urade ne primeti se pored sve te zlobnosti oko nas...

I na tebi je Lady taj izbor.
Ja izabrao da zlobu ignorišem i vrlo dobro primećujem dobrotu. Stvar je samo u stavu i uglu gledanja na svet.
Iskreno, a ništa lično zlz i kukavce izbegavam. Jer...nemoj kukati, preduzmi nešto...izbor je na svakom od nas...
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Biti bolji čovek.. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti bolji čovek..   Biti bolji čovek.. - Page 2 EmptyPet Maj 09, 2014 10:53 pm

Brdski ne gledan ni ja sve crno oko sebe.Govorim u globalu kakvi su ljudi.Ali ja sam od onih koja i u najlošijim ljudima vidi nešto dobro,jer uvek kažem ,ko zna zašto je takav/takva.Moje misli su uvek pozitivne i lepe,i uvek iznad onih loših.
Rekoh već svi smo mi skovani od raznih emocija,i pogotovo ako su one lepe i pozitivne i dolaze i od drugih ljudi,onda je i moj pogled na mnogo toga lepši.

Ali žalosno je to što dosta ljudi čak i u najmanjoj sitnici vidi ono najcrnje.To me razoruža,ali na kratko..
Lepe i pozitivne misli su uvek iznad svega...Bar kod mene..  leptir










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑


Poslednji izmenio Kijara-brm dana Pet Maj 09, 2014 10:54 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
Ladyintheblack
Maskota Foruma
Ladyintheblack


Godina : 32
Location : Gdje ljubav putuje....
Humor : Uvek raspolozena :)
Datum upisa : 05.05.2014

Biti bolji čovek.. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti bolji čovek..   Biti bolji čovek.. - Page 2 EmptyPet Maj 09, 2014 10:54 pm

brdjanin ::
Ladyintheblack ::


Svako ima svoj pogled na svet,ja verujem da ima vise dobrih ljudi.Ali sve sto ti dobri ljudi urade ne primeti se pored sve te zlobnosti oko nas...

I na tebi je Lady taj izbor.
Ja izabrao da zlobu ignorišem i vrlo dobro primećujem dobrotu. Stvar je samo u stavu i uglu gledanja na svet.
Iskreno, a ništa lično :D:i kukavce izbegavam. Jer...nemoj kukati, preduzmi nešto...izbor je na svakom od nas...

Nemam puno zlobnih ljudi oko sebe u svom zivotu tako da je ne moram niti izbegavati,ali gledam sta se drugim desava i zapitam se kuda ide ovaj svet...
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Biti bolji čovek.. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti bolji čovek..   Biti bolji čovek.. - Page 2 EmptyPet Maj 09, 2014 10:55 pm

Svako je dobar dok ne dokaže suprotno.
Nazad na vrh Ići dole
Auror@
SOLDIER of LOVE
Auror@


Godina : 65
Location : Neoplanta
Humor : aha
Datum upisa : 12.04.2014

Biti bolji čovek.. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti bolji čovek..   Biti bolji čovek.. - Page 2 EmptyPet Maj 09, 2014 11:02 pm

brdjanin ::


Mislim da ima više dobrih ljudi nego loših, ali ih većina ljudi ne primećuju i uvek daju veću važnost onim lošim.
Kao što ne umemo da cenimo ni primetimo sreću koja nam je data, ali zato umemo od jedne "nesreće" da napravimo čitavu tragediju.
top88  Loši ljudi su glasniji i uočljiviji, kao i oni koji "kukaju" o svojoj, tudjoj, pa i "opštoj tragediji"
ali to ne znači da su u većini... 
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

Biti bolji čovek.. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti bolji čovek..   Biti bolji čovek.. - Page 2 EmptyPet Maj 09, 2014 11:15 pm

aurora0405 ::


Loši ljudi su glasniji i uočljiviji, kao i oni koji "kukaju" o svojoj, tudjoj, pa i "opštoj tragediji"[/size]
ali to ne znači da su u većini... 
Ok neka su glasniji, ja im okrenem ledja, zapusim usi...i udaljim se miljama od njih.
Nisam mogla birti rodbinu ali drustvo jesam.
Zaista kad malo razmislim, ja i nisam nailazila nesto posebno na zle, zavidne, lose ljude.
Ne kazem da se nisam srela, ali sa malim brojem zaista. Ko zna...verovatno po principu -slicno, slicnom tezi- ne znam, mozda gresim.[/quote]


Poslednji izmenio dusicaa dana Pet Maj 09, 2014 11:36 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Biti bolji čovek.. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti bolji čovek..   Biti bolji čovek.. - Page 2 EmptyPet Maj 09, 2014 11:16 pm

Ladyintheblack ::


Nemam puno zlobnih ljudi oko sebe u svom zivotu tako da je ne moram niti izbegavati,ali gledam sta se drugim desava i zapitam se kuda ide ovaj svet...
Nemam ni ja malena.S godinama stvoriš jedan krug ljudi koji su uvek tu za tebe,ti za njih.Uvek pozitivni i sa lepim pogledima na svet.
A sad o crnim mislima/vestima svi mi pričamo,jer to je naša svakodnevnica,ali ne može da utiče na mene(mada mi mnogo toga bude žao..)Od tragedija,razoranih nesretnih spleta okolnosti.Ali život ide dalje ,i samo pozitino i lepo,inače labilne osobe će i same crne misli povući negativnim gledanjem na dno.
Više optimizma,vere u sebe...i sve će biti lepše...










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
Ladyintheblack
Maskota Foruma
Ladyintheblack


Godina : 32
Location : Gdje ljubav putuje....
Humor : Uvek raspolozena :)
Datum upisa : 05.05.2014

Biti bolji čovek.. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti bolji čovek..   Biti bolji čovek.. - Page 2 EmptyPet Maj 09, 2014 11:24 pm

I da htjedoh da dodam...Svaki covek ponekad mora da se izjada nekome ili necemu...Da nije tako pukao bi...

Za sebe zelim da ostanem ovakva do kraja i da me nista i niko ne promeni...
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Biti bolji čovek.. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti bolji čovek..   Biti bolji čovek.. - Page 2 EmptySub Maj 10, 2014 1:16 am

brdjanin ::
Kijara-brm ::

Realno kad sagledam u šta smo se pretvorili i kavi smo ljudi.Žalosno,ali baš..

Ladyintheblack ::
Prezalosno,koliko zlobe imam u nama ljudima...

E ja uopšte ne vidim svet ovako, niti ga merim tako.
Mislim da ima više dobrih ljudi nego loših, ali ih većina ljudi ne primećuju i uvek daju veću važnost onim lošim.
Kao što ne umemo da cenimo ni primetimo sreću koja nam je data, ali zato umemo od jedne "nesreće" da napravimo čitavu tragediju.

Amen Bro:)  top88 
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 64
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Biti bolji čovek.. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti bolji čovek..   Biti bolji čovek.. - Page 2 EmptySub Maj 10, 2014 9:12 am

Da bi čovek bio bolji -mora pre svega da menja sebe .
Bilo bi logično ,još od vremena Hrista "Ko nema greha ,neka prvi baci kamen "
Mi "kamenujemo" samo zato da naš "greh" izgleda manji .
Ljudi su generalno nezadovoljni i nesrećni ,i zato vole da ispiraju usta nedostacima drugih . Internet je bogom dano mesto gde se neko može nekažnjeno ispljuvati ,osuditi ,etiketirati ,bez realnih dokaza .
Teško je postati "bolji" jer "bolji" u očima drugih često znači i odustajanje od samog sebe i svojih ubeđenja zbog "većine" a to nije lako .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Auror@
SOLDIER of LOVE
Auror@


Godina : 65
Location : Neoplanta
Humor : aha
Datum upisa : 12.04.2014

Biti bolji čovek.. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti bolji čovek..   Biti bolji čovek.. - Page 2 EmptySub Maj 10, 2014 12:15 pm

Nije baš toliko komplikovano... 
Reči ove pesme sve govore, a grešiti je ljudski, kao i opraštati 

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Biti bolji čovek.. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti bolji čovek..   Biti bolji čovek.. - Page 2 EmptyNed Maj 11, 2014 2:37 am

Danubius ::
Da bi čovek bio bolji -mora pre svega da menja sebe .
Bilo bi logično ,još od vremena Hrista "Ko nema greha ,neka prvi baci kamen "
Mi "kamenujemo" samo zato da naš "greh" izgleda manji .
Ljudi su generalno nezadovoljni i nesrećni ,i zato vole da ispiraju usta nedostacima drugih . Internet je bogom dano mesto gde se neko može nekažnjeno ispljuvati ,osuditi ,etiketirati ,bez realnih dokaza .
Teško je postati "bolji" jer "bolji" u očima drugih često znači i odustajanje od samog sebe i svojih ubeđenja zbog "većine" a to nije lako .
S prvom rečenicom si rekao sve.I ostatak razmišljanja mi se jako dopada...  aplauseee










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Biti bolji čovek.. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti bolji čovek..   Biti bolji čovek.. - Page 2 EmptyNed Maj 11, 2014 1:37 pm

Obozavam da budem u drustvu pozitivnih, divnih ljudi! I mene prave boljom osobom:) Kao val, preplave te ljepotom, dobrotom:)
Nazad na vrh Ići dole
Auror@
SOLDIER of LOVE
Auror@


Godina : 65
Location : Neoplanta
Humor : aha
Datum upisa : 12.04.2014

Biti bolji čovek.. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti bolji čovek..   Biti bolji čovek.. - Page 2 EmptyNed Jun 22, 2014 2:20 am

Kijara-brm ::

Za vas :Što znači biti dobar čovek,a što biti bolji?
Biti dobar čovek, znači, najpre dobro razmisliti svaki put kada se nešto izgovara (na netu- kada se napiše). Ako neko govori i piše jedno, a ponaša se i čini drugačije, znači da najpre - nije iskren prema sebi, a dobrota, bez iskrenosti ne funkcioniše nikako. 
Sledeće, što smatram karakteristikom dobrog čoveka, je da ima ogromnu dozu tolerancije i ljubavi prema svim osobama, bez obzira koliko zlobe vidi u njima. To ne znači da treba da dozvoli, da ga ta zloba iznervira, da ga "baci" u depresiju, iz bilo kojih razloga, ali ni da se oseća "Bogom dan" da takve ljude "upućuje" i pokušava ih "popraviti".  Dobra osoba je sposobna da vidi lepotu i u različitosti, a da jednako posmatra i komunicira sa svim osobama, bez obzira na duhovni, intelektualni, ili materijalni nivo. 

Ne znači da sam dobar čovek, ako tako samo ja mislim (tada sam samoljubiva i egoistična), niti ako to čujem od nekoliko osoba (jer te osobe možda samo žele da me "pridobiju" iz nekog razloga). Nisam dobar čovek, ni ako pokušavam da nametnem bilo šta svoje, drugim ljudima. 

Dobrota u čoveku je način života, način i količina spremnosti da osoba posveti sebe drugima, da čuje i "oseti" druge ljude. Niz životnih situacija, koje učine da se osećamo ispunjeni i zadovoljni onim što smo postigli našim prisustvom u tudjim životima i okruženju, daju nam samo smer, da se nalazimo na dobrom putu, dok konačnu definiciju "dobrog čoveka" u nama, mogu da znaju samo oni, kojima jednog dana budemo iskreno nedostajali.


Poslednji izmenio aurora0405 dana Ned Jun 22, 2014 5:45 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Biti bolji čovek.. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti bolji čovek..   Biti bolji čovek.. - Page 2 EmptyNed Jun 22, 2014 3:07 pm

aurora0405 ::
Kijara-brm ::

Za vas :Što znači biti dobar čovek,a što biti bolji?
Biti dobar čovek, znači, najpre dobro razmisliti svaki put kada se nešto izgovara (na netu- kada se napiše). Ako neko govori i piše jedno, a ponaša se i čini drugačije, znači da najpre - nije iskren prema sebi, a dobrota, bez iskrenosti ne funkcioniše nikako. 
Sledeće, što smatram karakteristikom dobrog čoveka, je da ima ogromnu dozu tolerancije i ljubavi prema svim osobama, bez obzira koliko zlobe vidi u njima. To ne znači da treba da dozvoli, da ga ta zloba iznervira, da ga "baci" u depresiju, iz bilo kojih razloga, ali ni da se oseća "Bogom dan" da takve ljude "upućuje" i pokušava ih "popraviti".  Dobra osoba je sposobna da vidi lepotu i u različitosti, a da jednako posmatra i komunicira sa svim osobama, bez obzira na duhovni, intelektualni, ili materijalni nivo. 

Ne znači da sam dobar čovek, ako tako samo ja mislim (tada sam smoljubiva i egoistična), niti ako to čujem od nekoliko osoba (jer te osobe možda samo žele da me "pridobiju" iz nekog razloga). Nisam dobar čovek, ni ako pokušavam da nametnem bilo šta svoje, drugim ljudima. 

Dobrota u čoveku je način života, način i količina spremnosti da osoba posveti sebe drugima, da čuje i "oseti" druge ljude. Niz životnih situacija, koje učine da se osećamo ispunjeni i zadovoljni onim što smo postigli našim prisustvom u tudjim životima i okruženju, daju nam samo smer, da se nalazimo na dobrom putu, dok konačnu definiciju "dobrog čoveka" u nama, mogu da znaju samo oni, kojima jednog dana budemo iskreno nedostajali.

Jedan od boljih postova ikad na forumu:)  top88 jakog 
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Biti bolji čovek.. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti bolji čovek..   Biti bolji čovek.. - Page 2 EmptyNed Jun 22, 2014 3:28 pm

KAKO OSTATI, BITI I POSTATI BOLJI ČOVJEK

"Život nije igra ukoliko ju ne želiš igrati."


Životne neprilike i tjeskobe svakodnevno teraju čoveka na hodanje
krivim cestama. To je u potpunosti shvatljivo, jer čovek je stvoren da
greši, da te iste pogreške ispravi i da čini dobra dela. No u kojem
omeru su navedene tri činjenice? Sadašnjica tera na krive spoznaje
tako da možda grešimo više nego ikada. Razlozi nas napuštaju kada ih
najviše trebamo, a život je postao poput podija na kojem ne znamo
plesati.


Istinska komunikacija među ljudima, čini se, u potpunosti je nestala
ili gubi se i ostaju samo njeni tragovi. Previše je crne hronike u
novinama, šire se samo tračevi, pričaju samo zla događanja, ljudi više
ne veruju ni vlastitoj obitelji. Gdje smo pogrešili?


"Život je poput plesa; nikad ne znaš koje plesne korake trebaš poduzeti."










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Biti bolji čovek.. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti bolji čovek..   Biti bolji čovek.. - Page 2 EmptyNed Jun 22, 2014 3:39 pm

Kijara-brm ::


"Život je poput plesa; nikad ne znaš koje plesne korake trebaš poduzeti."

To oni s obe lijeve  smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: 
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 62
Datum upisa : 02.08.2010

Biti bolji čovek.. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti bolji čovek..   Biti bolji čovek.. - Page 2 EmptyNed Jun 22, 2014 3:59 pm

Moj je život Break Dans--non stop padam na glavu  dm2 
Nazad na vrh Ići dole
Auror@
SOLDIER of LOVE
Auror@


Godina : 65
Location : Neoplanta
Humor : aha
Datum upisa : 12.04.2014

Biti bolji čovek.. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti bolji čovek..   Biti bolji čovek.. - Page 2 EmptySre Jul 02, 2014 2:44 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Biti bolji čovek.. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti bolji čovek..   Biti bolji čovek.. - Page 2 EmptyNed Jul 13, 2014 12:09 am

I ti možeš biti dobar čovjek


Ako u zadnje vrijeme već gubite osjećaj koje osobine biste trebali njegovati, jer sve više susrećete oko sebe i u medijima kako se uporno ističu negativne karakteristike i predstavljaju kao nužne. Evo malog podsjetnika, osobina koje čine «pravu» osobu:
pristupačnost,
uravnoteženost,
dobronamjernost,
smirenost,
kompetentnost,
samopouzdanje,
hrabrost,
konzistentnost,
suosjećajnost,
etičnost,
otvorenost,
dobro slušanje,
poštenje,
brižljivost,
ljubaznost,
objektivnost,
realnost,
poštivanje drugih,
razumijevanje tuđe perspektive,
empatija,
strpljivost i
mudrost.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
Auror@
SOLDIER of LOVE
Auror@


Godina : 65
Location : Neoplanta
Humor : aha
Datum upisa : 12.04.2014

Biti bolji čovek.. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti bolji čovek..   Biti bolji čovek.. - Page 2 EmptyNed Jul 13, 2014 12:33 am

Kijara-brm ::
I ti možeš biti dobar čovjek


Ako u zadnje vrijeme već gubite osjećaj koje osobine biste trebali njegovati, jer sve više susrećete oko sebe i u medijima kako se uporno ističu negativne karakteristike i predstavljaju kao nužne. Evo malog podsjetnika, osobina koje čine «pravu» osobu:
pristupačnost,
uravnoteženost,
dobronamjernost,
smirenost,
kompetentnost,
samopouzdanje,
hrabrost,
konzistentnost,
suosjećajnost,
etičnost,
otvorenost,
dobro slušanje,
poštenje,
brižljivost,
ljubaznost,
objektivnost,
realnost,
poštivanje drugih,
razumijevanje tuđe perspektive,
empatija,
strpljivost i
mudrost.
Ovom spisku bi trebalo dodati još 2 ključne reči - ljubav i toleranciju.

Problem je u tome, što svako misli da ima ove karakteristike i sebe smatra dobrom osobom, a da li mi poznajemo osobu koja ima barem većinu ovih osobina? "Prava osoba" bi po ovom spisku, trebala biti isto što i savršena osoba, a ja takve ne poznajem...
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Biti bolji čovek.. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti bolji čovek..   Biti bolji čovek.. - Page 2 EmptyNed Jul 13, 2014 12:51 am

Ne piše da svako mora da ima *bukvalno* sve ove osobine.Ovo je samo  mali podsetnik..
Ne postoji savršena osoba..
Svi mi imamo i dobre i loše strane.
Neće nas niko učiniti boljim,ako sami ne poradimo na sebi..
Mislim da su gore navedene sasvim normalne stvari..

Ja nisam od onih koja misli da ima sve ove karakteristike,ali radim na sebi.
DA POZNAJEM BAR DVIJE OSOBE KOJE IMAJU SVE KARAKTERISTIKE I PRIDE LJUBAV I TOLERANCIJU.NE ZATO ŠTO SU MOJI,ALI IMAJU
MOJI RODITELJI...

sestra već ne..(sad bi me poslala u tri lepe pm..  :zubi3: )










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Biti bolji čovek.. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti bolji čovek..   Biti bolji čovek.. - Page 2 EmptyNed Jul 13, 2014 1:31 am

Kijara-brm ::
I ti možeš biti dobar čovjek


Ako u zadnje vrijeme već gubite osjećaj koje osobine biste trebali njegovati, jer sve više susrećete oko sebe i u medijima kako se uporno ističu negativne karakteristike i predstavljaju kao nužne. Evo malog podsjetnika, osobina koje čine «pravu» osobu:
pristupačnost,
uravnoteženost,
dobronamjernost,
smirenost,
kompetentnost,
samopouzdanje,
hrabrost,
konzistentnost,
suosjećajnost,
etičnost,
otvorenost,
dobro slušanje,
poštenje,
brižljivost,
ljubaznost,
objektivnost,
realnost,
poštivanje drugih,
razumijevanje tuđe perspektive,
empatija,
strpljivost i
mudrost.

Ma sve ovo imam bolan...i jos pride....stvarno....e jedino sto sam malo tvrdoglavija....ali i u tome postajem bolji covjek(zena)....ne idem vise glavom kroz zid.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Biti bolji čovek.. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti bolji čovek..   Biti bolji čovek.. - Page 2 EmptyNed Jul 13, 2014 2:09 am

Koliko te ja poznajem(jako dugo)...IMAŠ..  top88 ..
Mogla bi svaki primer i da opišem...ali to se vidi,oseti...


(Adminka foruma pa ceo post copy...  :zubi3: .Ima višak da obrišeš)










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Biti bolji čovek.. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti bolji čovek..   Biti bolji čovek.. - Page 2 EmptyNed Jul 13, 2014 1:31 pm

Kako da brisem,bre,pa mislice neko onda da mi fali neka osobina....nist ne barkaj....hahahhahaha
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ANDJEO82

ANDJEO82


Location : Iznad vaseg ramena@@@
Humor : Andjeoski @
Datum upisa : 13.11.2010

Biti bolji čovek.. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti bolji čovek..   Biti bolji čovek.. - Page 2 EmptyNed Jul 13, 2014 3:03 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://pravoslavnariznica.rs/soulmate.in.rs/index.php
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Biti bolji čovek.. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti bolji čovek..   Biti bolji čovek.. - Page 2 EmptyNed Jul 13, 2014 3:08 pm

ANDJEO82 ::
[You must be registered and logged in to see this image.]

hehehehehehehehehe  top88 zlz 
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Biti bolji čovek.. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti bolji čovek..   Biti bolji čovek.. - Page 2 EmptyNed Jul 13, 2014 3:18 pm

Stavka vezana uz sliku-neka porade na sebi..-mislim izbaci/e svoje mišljenje,a ne tuđe..:)










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
Sponsored content





Biti bolji čovek.. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti bolji čovek..   Biti bolji čovek.. - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Biti bolji čovek..
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» 10 trikova za bolji imunitet
» Morate li uvijek biti u pravu?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: FILOZOFIJA-
Skoči na: