DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
ZIVOT PISAN SRCEM - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
ZIVOT PISAN SRCEM - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 ZIVOT PISAN SRCEM

Ići dole 
+9
Kijara-brm
sonia
selma123
PJER
daca
jutarnja izmaglica
Amisela
REVELIN
Krupljanka
13 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Krupljanka

Krupljanka


Godina : 57
Location : Beograd
Datum upisa : 13.04.2009

ZIVOT PISAN SRCEM - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: ZIVOT PISAN SRCEM   ZIVOT PISAN SRCEM - Page 2 EmptySre Dec 30, 2009 7:49 pm

First topic message reminder :

Ovde na ovom mestu pisite sve ono sto je
zivot napisao srcem,ili ste srcem sami ispisali....ili vas je taknulo
necije srce koje je pisalo neku svoju pricu .


Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
Gost
Gost




ZIVOT PISAN SRCEM - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZIVOT PISAN SRCEM   ZIVOT PISAN SRCEM - Page 2 EmptyPet Dec 02, 2011 1:48 am

TAMBURAŠKA POSLA

...tamburam pre neko veče a jedan tip, koji je sedeo sa nekom cupi, dođe do mene i pita me da l' znam cajku il' 3 metera somota...
-jebote-
... razmišljam u sebi...
- ako su to jedine pesme i jedini način, kojim ćeš tu izblajhanu plavušu odvući u krevet, sisaj ga... idiote, taj abakus želi da je napumpaš, da ti se zalepi za podeblji buđelar koji ti štrči iz sakoa, da te veže i na kraju balade, ti da budeš jeban a baš si mi simpa-
- ne znam baćo... 'el' može nešto od Bore il' Đoke... to je moj fah-
- aj' onda, Vasu Ladačkog-
... A mol... krenuo sam...
- znate l' priču... -
...cura je prevrnula očima a ja sam se smeškao... spasio sam mu ostatak života...
- čak i oni slični njemu, kada razmisle o svemu, kažu da je bio čudna sorta-
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




ZIVOT PISAN SRCEM - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZIVOT PISAN SRCEM   ZIVOT PISAN SRCEM - Page 2 EmptyPet Dec 02, 2011 2:23 am

NIGHT CALL

-ej, ćao...ja sam-
...bacio sam pogled na crvene brojeve u mraku...2:24...
- čujem da si ti...reci-
-ne mogu da upalim auto-
-i sad?-
- ti znaš kako se ovo čudo pali-
-i sad?-
-ej, hoćeš li mi pomoći ili nećeš... ne zajebavaj me-
-gde si?-
-na radijalcu, kod solitera-
-jebote, trebaće mi 20ak minuta da stignem-
-ajde, molim te...ćale će mi popizditi ako mu ne vratim auto ...treba
mu za posao...znaš ga kakav je...neka se on drka sa njim a ja ću se
praviti luda-
- ne moraš se praviti...luda si definitivno a ja još luđi-

... obukao sam se na brzaka, zagrmio sam Husqvarnom... ovo je tih i miran grad, pogotovo u pola 3 ujutro...stigao sam do solitera... još iz daljine sam video narandžastu
''dianu''...stajala je naslonjena na auto a neki kosijaner je stajao
pored nje, ruku nabijenih u džepove...sišao sam sa motora...
-ovo je Igor...Max-
...predstavila nas je jedno drugom...pružio mi je ruku...
-Igor, drago mi je -
...pogledao sam ga kao žohara...
- šta tebi koji kurac ima da bude drago!... jeb'te, Tanja, ovaj ne zna pajserom da čuka po anlaseru?-
...obesio je nos i odmaknuo se par koraka dalje... zveknuo sam pajserom par puta...''Diana'' je upalila...
-hvala ti-
...reče kosijaner...ponovo sam ga pogledao milo...
-aj' zdra'o-
... seo sam na makinu...obišao sam pešačko ostrvo...bili su zagrljeni i ljubili su se....
...stigao sam kući, pustio muziku i legao u krevet...nakon 15ak minuta,
čuo sam zvuk ''Diane''...parkirala se preko puta, zalupila vrata od
auta... potom mi je pokucala na prozor...izašao sam i pustio je da
uđe...
-e, sa Igorom sam već dva meseca...volim ga...ali... nisam mu još dala-
-idi, tušni se-
...otišla je u kupatilo... nasuo sam dve vekije...

...milov'o sam garave i plave...
... mnogo žena u životu svom...
...al' k'o tebe još nijednu tako curo draga...
...iz sokaka mog...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




ZIVOT PISAN SRCEM - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZIVOT PISAN SRCEM   ZIVOT PISAN SRCEM - Page 2 EmptyPet Dec 02, 2011 2:28 am

MEN'S TALK

... tužna priča, kuvano vino, pesma, smeh, suze... besan sam... ne mogu da pomognem... ne smem da utičem... najradije bih nekog ubio...onomad su me naučili kako se to radi...

...dva balvana prave pičvajz u polupraznom busu... dogegam se do njih ...

-momci, smirite buve-

... prvi je skapirao u sekundi da ima posla sa ludakom... uhvatio je drugara za rukav... seli su, izvadili mobilne i počeli da onanišu po njima... turbo folk... s vremena na vreme su bacali pogled u mom pravcu...

... otišao sam kod Mr.Džija...

-imam fenomenalno portugalsko vino... ostalo je još malo... odoh da spremim špagete-

...vino je zaista bilo fenomenalno... naslonio sam se na dovratak od vrata kuhinje i posmatrao kako čarobnjak za hranu, baca čini u šerpicu sa umakom... u kratkim crtama mu ispričah dodađaje od malopre... više sam za sebe glasno sabirao utiske, nego što mi je bilo do priče...

-dodao bih još malo belog luka... beli luk mora da da dominira u ovim orgijama-

... izvadio je još dva čena belog luka koji su skončali sa par provlačenja preko trenice...

... mišići na vratu su mi se počeli opuštati... naše muške priče... obojca volimo da kuvamo, kada imamo kome... priča o staroj o sadašnjoj ljubavi... priče o deci... pa opet o kuvanju... rezimiram...

- muškarci bolje kuvaju, zato što to rade sa puno ljubavi... dodaju začine instiktivno... jače umeju da vole... žene to rade proračunato, po receptu... supena kašika ovoga, 120 grama onoga, pola šoljice ovoga, prstohvat onoga i žličica Vegete... e do kurca-

... smeje se...

-u pravu si-

... znam da sam u pravu, imam dovoljno godina... skapirao sam na koji način to funkcioniše... 'bem ti ljubavnu kuhinju... opet sam se ispekao... jebiga, ne volim da koristim rukavice...

... otvorili smo flašu konjaka... par aperitiva pre špageta... ma, pričale su sedam jezika a osmi su natucale... posle klope sam se izvalio u fotelju i drmnuo još par komada plemenitog pića... ćao-ćao...

... prijala mi je kratka šetnja do stana... uvukao sam se u krevet i sklopio oči... dalje se ne sećam...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




ZIVOT PISAN SRCEM - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZIVOT PISAN SRCEM   ZIVOT PISAN SRCEM - Page 2 EmptyPet Dec 02, 2011 1:47 pm

CRNE ILI ZELENE MASLINE


... nema veze sa naslovom jer je u pitanju priprema za važne odluke u 2012-oj godini... Deda Mraze, donesi mi jednu od 18, čisto da mi ne bude dosadno... šta ću raditi sa njom, moja stvar... jebaću je... dakle, odustajem od onanisanja... jebeno je kada 31. decembra, na vrat-na nos, moraš razmišljati o tako važnim stvarima... ja sam barem rešio a mnogima će to ostati jedini porok... osušiće vam se kičma i izrasti dlake na dlanovima... ostavili ste cigarete, piće, pičke... džogingujete, drkate se po teretanama, jedete korn flex i udišete čist vazduh na Košutnjaku... aha... ako... valja to... samo, kasno ste se setili... načeti ste ... zlo se ne može popraviti... da se odreknem otrova?... nikako...za sada, piće, cigarete, preferans i cupike ostavljam za neke naredne godine... cupika se nikada neću odreći al' 'ajd' ... nemam vremena za ljubav, samo za sex...
...zajebavam se Deda Mraze da mi treba tvoja pomoć... ni do sada nisam niš' dobio od tebe pa ne očekujem ni sada... the show must go on... imele nisu rodile ove godine, tako da sam miran... deder da zapalim jednu za ovako važan datum...

(odluka je bila za 2010. al' kako stoje stvari, važi i za sve naredne)
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




ZIVOT PISAN SRCEM - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZIVOT PISAN SRCEM   ZIVOT PISAN SRCEM - Page 2 EmptyPet Dec 02, 2011 2:01 pm

03.11.2008.




… sinoć... ulazim u autobus 45... 20ak roma... žene drže bebe u naručjima a muškarci, neko pored svojih žena a par njih sede na sedištima i ćaskaju... trojca imaju ''plišano šeširo'' i naravno brkove a la Klerk Gebl... gledam jednog od Klerkova... nekako mi je poznat...

-Menđi-

... pogleda me Klerk začuđeno...

... zabavište, tamo negde, 60 i neke, osnovna škola do 70 i neke a i JOPO (9. i 10.) razred... experimenti su se uvek radili u Vojvodini... družili smo se od malih nogu... Amerikanac u Prizu, Tarzan u Njujorku... belac u Harlemu... Menđika, obojeni među belima... stanovao nekih 500tinjak metara od mene, u kući od nepečene cigle ''valjak'' pored fudbalskog igrališta ''Bačka''... kuća sa najlonima umesto stakala na prozorima, ćebe umesto vrata... nikada nisam ulazio unutra da bih znao ostatak enterijera... exterijer je dovoljno govorio sam za sebe... imao je 2 brata, Bandiku i Duleta i 3 sestre, Ruža, Dragana i Milena... 'bem li ga... jedino su mu sestre i Dule imali srpska imena... majku sam im poznavao, onako, iz viđenja... otac se nije niti pominjao niti znao... u to vreme nioga nije interesovalo... samim tim što je bio u Harlemu, đaci su ga svakodnevno maltretirali... stariji brat od tetke i ja smo ga uspeli nekako odbraniti od onih koji su hteli da primene silu... nisam ni Rambo niti Stiven Sigal ali nisam ni mačji kašalj... zaštitu je dobio kada smo nas dvojca počeli da treniramo fudbal u ''Bački''... s obzirom da je stanovao tik do igrališta, lako mu je bilo da sa provuče kroz drvenu ogradu do terena... igrao je ''beka'' a ja ''levo krilo''... skrljao me jednom na treningu i plakao mi je da mu oprostim... nije bilo namerno... kupio me je za par iskrenih suza... posle toga, ''Bačkisti'' su ga takođe stavili pod zaštitu... Menđika je zaista bio drugar... fudbalsku karijeru je završio na utakmici protiv ''Vinogradara''... izderali ga kožnim kramponima... u to vreme, Roko Francišković, sarač, je održavao kopačke... eeeee... nije bilo zamenljivih krampona... ''zumbalicom'' je od goveđe kože pravio krampone i ukucavao ih sitnim ekserčićima... dešavalo se da ekser probije đon od kopačke pa si morao da ubaciš još jedno parče kartona ili filca da te ne bi bockali ... pre par godina, kada sam bio u Subotici, posetio sam fudbalski klub... neverovatno ali miris svlačionice se nije ništa prmenio... miris starih kopački...

...posle aktivnog bavljenja fudbalom, nastavili smo da igramo ''ševe na male goliće''... nedeljom, kod crkve u praku... bile su to igre bez granica... na sredini terena su bila dva drveta...misliiim... sve je to imalo svoje draži... nama to drveće nije smetalo... (džukele su posekle to drveće , kao, kultivisaće park... aha)...

... nekako, posle vojske, putevi su nam se razdvojili... otišao sam na more da radim... tamo sam upoznao buduću suprugu...

... čuo sam da se i on oženio i odselio u drugi deo grada, zaposlio se i da ima šurnajs' dece...eto... i prođe očas 20ak i kusur godina...

... Klerk se izbeči... razvuče osmeh i skoči...

-StevojeboteBogjes'toti?-

-ne izgovaraj zalud ime Gospodinovo-

... tu ti se nas dvojca uhvatimo u klinč i izljubimo na zaprepaštenje ostalih prisutnih ...

-jebotepatakotkudtiovde-

... u kratkim crtama mu rekoh otkud ja u BG... pitam njega... sredinom 80ih, uhvatio ženu ''in flagranti'' i malo je izbo nožem... odrobijao par godina i kao pravi nomad promenio lokaciju... pokaza mi prstom na jednu ženu koja je držala u naručju bebu... upoznah se sa Rukijom a ostatku rodbine samo mahnuh..

... razmenjasmo brojeve telefona... sišao sam u Glavnoj kod pošte... mahnuh mu sa stanice a on mi mahnu mobilnim i prisloni ga na uvo... pročitah mu sa usana...

– čujemo se-

...popeo sam se u stan... nazvala je ...

- idem prema autokomandi... javim ti se kada budem na minut od tebe-

... otišao sam da se istuširam a u glavi mi je muzika tiho svirala...

...đelem, đelem...
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods



Datum upisa : 23.03.2011

ZIVOT PISAN SRCEM - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZIVOT PISAN SRCEM   ZIVOT PISAN SRCEM - Page 2 EmptyUto Dec 06, 2011 1:30 am

Persefona...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Lep,suncan dan...Ja sam Persefona- Hadova suvladarka nad dušama mrtvih i bogovima podzemnog sveta...

Otac mi je Zevs ,a majka boginja Demetra...

Dolazim na zemlju u proljeće, a moja majka Demetra, radosna zbog mog povratka, daje rastinju snagu plodnosti kako bi je zaspala priroda pozdravila raskosnim zelenilom, i prelepim cvecem.

Kad se krajem jeseni vratim u carstvo mrtvih, cela priroda, a s njom i moja majka Demetra, tuguje i oblači se u žalosnu odeću.Ali,Evo me sada sam tu, na ''neprijateljskom tlu''-na zemlji...

Prolece je stiglo mojim dolaskom.ali oni koji bi trebalo da su vec odavno budni jos uvek spavaju..Boze mili i majko Bozija,hoce li se ikako ovaj coveciji rod konacno probuditi...!??
A ,mozda i ne zeli budjenje...Znam da je svaki covek bolestan,i to najpre duhovno,zatim dusevno,pa na kraju i telesno...A,da li On to zna-to je pravo pitanje...?Najcesce ne zna i ne zeli da zna...Kakva mucnina ovde gde bi trebao zivot da buja? ...pa u podzemnom svetu Hadu je zivlje...sta se dogadja sa ovima koji bi trebali odavno ''da mrdaju''...!?
Kakva tragicnost zivljenja za ovaj oblik postojanja,za najvise i najmocnije od inace slabijih ,koji samo proleti kroz zivot... nekad jako dug ,a da nikada nije postao svestan svog poslanstva...

...Zanet i ponet,polusvestan,ustremljen da zadovolji nagon samoodrzanja,sex.i agresivni nagon...sa ciljem postizanja moci nad okolinom,ne bi li tako savladao cesto nepodnosljivo osecanje svoje kompletne nemoci i slabosti...
Koja tuga..Dozivotni dremez..zna se da ovaj provede najveci deo svog zivota u spavanju ili dremanju,povremeno aktivirajuci samo jedan minimalni deo ogromnog potencijala svoje mozdane aktivnosti...

Potrebno je zaista nesto uciniti da bi konacno covek odlucio da se prene iz sna i probudi i prizna ,tj.prepozna sebe kao bolesnog uprkos velike povrede svoga narcizma i temeljnog kvarenja slike o sebi kao ''grandioznom selfu''...Ili ce produziti da sanjari i umre nesvestan svog porekla,polozaja i svrhe zivljenja..i posle smrti otici u Nista...

Ali ne moze samnom...u mom delu carstva je zivlje..A,ovde ,na zemlji stiglo je prolece,ja sam ga donela, , i plese se,peva ,bere cvece..Sta ce covek,ako je zamro i sada ovde .......mozda ubere i on neki pogresan cvet kao sto sam i ja ubrala divan Narcis-cvet smrti ,gde se zemlja otvorila i bog Had me ukrao.te propadosmo zajedno kroz zemlju...

Nikako,covek ne bi trebao da skriva jednom prepoznatu bolest ,a ipak on to stalno radi, sujete,iz straha da ce se okrnjiti svemocna slika koju gaji o sebi,a koju je nesvesno nametnuo i svojoj okolini...ali ima jos nesto...Potrebno je da savlada i svoju gordost(koja nije nista drugo,nego nalicje njegove slabosti...) i kaze drugima o svojoj bolesti...Mozda tada dozivi pravu promenu u srcu i dusi i konacno se trgne iz dubokog sna i zalosne obamrlosti...

Znam da je covek i suvise slabo,krhko prolazno bice,vec od rodjenja bolesno,da bi mogao da nosi strasan teret svesti o toj svojoj slabosti i smrtnosti...

A,kako li je Zevsovom sinu Atlasu,koji je osudjen da na svojim ledjima drzi nebo...?

Mislim da je covek takav izmedju ostalog jer je uveren u besmrtnost licne duse...Grandiozna iluzija za jedne...dokaz o Bogu i stvarnoj besmrtnosti za druge ljude...

Na zemlji je suvise tiho...mozda odem ranije nazad zbog svega...jedino cu rastuziti majku Demetru...ali nikoga sigurno vise...Priroda se probudila,ali je tisina mnogo silovita...kao da zeli neke odgovore.....

Nemocna sam..radujem se samo majcinim veselim haljinama...

By Nut...

Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods



Datum upisa : 23.03.2011

ZIVOT PISAN SRCEM - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZIVOT PISAN SRCEM   ZIVOT PISAN SRCEM - Page 2 EmptyPet Dec 09, 2011 3:18 pm

Idealno prijateljstvo...je ono u kojem je tolerancija prema drugom vrhovni kriterijum. Idealno prijateljstvo je lakse postici u prijateljstvu ,nego u ljubavnoj vezi,jer sa prijateljima ne zivite pod istim krovom.Zato se ne treba mesati u prijateljev zivot i praviti sebi jos jednu komplikovanu zivotnu situaciju(J.M.)..

Pa da vidimo:

Ponekad pomislim da blagotvorna anti stres moc TV sapunica moze da zameni tri psihijatra i cetiri popa...''Molim gospodu,u belom i crnom-psihijatre i svestenike-da se ne naljute.Njihove usluge,da se ne lazemo ipak kostaju!''...

Osim telenovela i nerazumne kupovine svega i svacega postoji jos jedna mocna kategorija psihickog spasa u zivotu nas zena.To su prijateljice.One su ''idealni ljubavnici''...Zasto kazem idealni:Pre svega,one su dozvoljene za osecanja ,mozemo ih voleti bez tajne i straha,relativno su besplatne,relativno verne,delimicno ljubomorne,ne moramo ziveti sa njima pa zato dobijamo njihov najbolji deo,pisu nam pisma u vidu mejlova i SMS poruka ,kupuju mastovite poklone,rame za plakanje im je gotovo uvek slobodno...One su ljubavni dragulj..

Da bi dobile status ''idealnih''....morate ih imati vise,ali nikako previse. Cini se da brojka od 4 do 5 cini savrsenu ravnotezu.Svaka od njih pokriva po jedno polje nasih duhovno-dusevnih poteba.Kao i mi njihovih.Prijateljstvo je poput svake ljubavi-uzajamnost.Pozitivno i negativno,dobici i gubici koje s njima imate-(imamo)moraju biti balansirani, inace prijateljstvo puca,kao i svaka nereciprocna ljubavna veza.

Prijateljice su vazne i kad nisu prisutne.Koga bismo ogovarale sa prijateljicom,ako ne trecu ...Tako smo obe na dobitku.Bivamo savrsene,nadmocne,jedine ispravne,a ona treca,ogovarana, svojom neprisutnoscu vrsi terapeutsku ulogu podizuci nam samopouzdanje.

Jedna nasa poznata slikarka pravila je povremeno vecere za desetak svojih prijateljica.Pre obeda upozorila bi,kao neki zenski patrijarh,svoje gosce da im ne padne na pamet,kad prva od zvanica ode kuci da je ogovaraju kolektivno.Bila je ,naravno, u pravu.

Kultura ponasanja vuce civilizaciju evolutivno napred.
Ali,ipak nije mogla da spreci ona slatka saputava ogovaranja ''tet a tet''...
Tu i jeste razlika...Deset na jednu je primitivizam,los ukus,nevaspitanje ,dok je dve na jednu lekovito i u osnovi bezazleno.

Prijateljice su prva intimna hitna pomoc u nasim zivotima.Njima se moze reci sve ono sto ne mozemo kazati muzu,momku,ljubavniku,deci,rodjacima,kolegama.Prema tome prijateljstvo spada u kategoriju velikih ljubavi.U vecni vrh ljubavne top liste.Na prvom mestu je ljubav prema detetu,sledi partner i trece mesto dele ljubav prema prijatelju i roditeljsko-rodbinske veze.

Izdajstva u prijateljstvu bolna su isto onoliko ,koliko i prevare medju zaljubljenima.Tu nema razlike.Srecni i bogati su oni koji uspeju da provuku jedno prijateljstvo od mladosti do zrelog doba.Mada,cini se, da svako zivotno doba zahteva prijatelja za taj odredjeni period.Prijatelji ulaze i izlaze iz nasih zivota i to je prirodno...(mada ponekad moze biti jako tuzno i stresno..)
Njihovi saveti, zivotni stavovi,vrednosne skale,iskustva,neprocenjiv su dodatak nasem licnom zivotnom svemiru.Cak je ljubomora koju ponekad osecamo prema prijateljici podsticajna posto nas tera da radimo na sebi...

Biti nenasilan prema drugom,imati pri tom svoj stav koji se ne namece posto-poto onom drugom,najvisi je stupanj svake ljubavi.Tesko dostizan,ali moguc.Prijateljstva su duhovni SPA-leciliste,utociste,banja za dusu...
Prijatelji-(J.M.)-
Prastaro pitanje da li zena moze imati prijatelja ,a da on nije sklon sopstvenom polu...Nekada se cini ovakva veza moguca ,ali ,ko zna?
U retkim trenucima muz,sin,unuk...mozda mogu biti muski prijatelj,ali se takve situacije obicno pogube u lavirintima bracno-roditeljsko-rodbinskih odnosa...
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

ZIVOT PISAN SRCEM - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZIVOT PISAN SRCEM   ZIVOT PISAN SRCEM - Page 2 EmptyPet Dec 07, 2012 12:02 am

Jedan covek je dugo radio i stedeo, i tako skupio
veliko bogatstvo, mastajuci kako će lepo da se provodi godinu dana, kada
ništa neće da radi, već će samo da uziva i smišlja kako najbolje da
ulozi novac.

najednom, pred njega je stupio Andjeo Smrti koji je dosao po njegov zivot.

covek je zaplakao, očajan, i istakao hiljadu razloga da još malo produzi svoje postojanje, ali andjeo je bio neumoljiv.

„podari mi samo još tri dana i dacu ti polovinu mog bogatstva”,
preklinjao ga je covek, ali je andjeo ignorisao njegove reci i povukao
ga za ruku.

„pokloni mi samo još jedan dan, molim te, i sve ono sto sam stekao s toliko napora i znoja biće tvoje.”

međutim, andjeo uopste nije obracao paznju na njegove reci.

covek je na kraju uspeo da izmoli za ustupak od nekoliko minuta da bi napisao sledeću poruku:

„Ko god nadje ovu poruku, ako ima dovoljno za zivot neka ne gubi vreme
na gomilanje blaga, već neka uziva! s tolikim mojim bogatstvom nisam
uspeo da kupim ni jedan dan zivota!”
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

ZIVOT PISAN SRCEM - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZIVOT PISAN SRCEM   ZIVOT PISAN SRCEM - Page 2 EmptyPet Dec 07, 2012 12:02 am

Zakasneli odgovor
Kaže se: ako molitva ne bude uslisena u pravom trenutku,
gubi svoju svrhu.

U drevnoj Indiji poklanjala se velika paznja vedskim ritualma, koji su
se primenjivli s takvom tacnoscu da, kada bi sveci molili za kisu, susa
bi odmah prestajala.Živeo je tada jedan covek koji se molio po ovim
ritualima, preklinjuci boginju Laksmi da ga učini bogatim.
Covek se molio punih deset godina bez ikakvog efekta,a onda je najednom
postao svestan da je bogatsvo nešto prolazno i nevažno, pa se povukao u
pecinu na padinama Himalaja i postao pustinjak.
Jednoga dana, zadubljen u meditaciju, otvorio je oci i pred sobom
ugledao ženu zadivljujuce lepote, koja je blistala i presijavala se kao
da je od zlata.„Ko si i šta trazis ovde?” upitao je. „Ja sam boginja
Laksmi, kojoj si se molio punih deset godina. Dosla sam da ispunim tvoju
zelju”.
„Ah, dobra moja boginjo!” uskliknuo je covek.„U međuvremenu sam spoznao
lepotu meditacije i izgubio svaku zelju za bogatstvom. Prekasno si
stigla.Reci mi, zašto toliko kasnis?
”Da budem iskrena„ objasnila mu je Laksmi,”ritualma koje si tako verno
obavljao, u potpunosti si zasluzio trazeno bogatstvo, ali nisam ti
uslisila molbu zbog ljubavi i zelje da učinim ono sto je najbolje za
tebe.„


...Ako bi mogao da biras, šta bi odabrao: da ti zelja bude ispunjena, ili da ti bude ukazana milost da ne izgubis dusevni mir?
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

ZIVOT PISAN SRCEM - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZIVOT PISAN SRCEM   ZIVOT PISAN SRCEM - Page 2 EmptyPet Dec 07, 2012 12:03 am

Jedna grupa kampera, nepaznjom je ponela konzerve
mesa ciji je datum istekao. posto je najbliza prodavnica bila daleko,
resili su da ih pojedu. radi svake sigurnosti prethodno su jednu dali
psu, koji nije pokazao nikakve znake trovanja.

međutim, sutradan su nasli psa mrtvog i sve ih je zahvatila panika.
mnogi su poceli da povracaju i zale se na groznicu i dijareju. odmah su
poslali po lekara, ubeđeni da je reč o kolektivnom trovanju. lekar je
prvo ispitao kako je umro pas. jedan mestanin sela u blizini posvedocio
je da je psa udario automobil i da su ga nasli u jarku kraj puta.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

ZIVOT PISAN SRCEM - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZIVOT PISAN SRCEM   ZIVOT PISAN SRCEM - Page 2 EmptyPet Dec 07, 2012 12:03 am

Šarl Aznavur - Il faut Savoir

Baš tad se smejati, treba znati

Kad najbolje odlazi polako

Kad samo najgore može da nas prati

U životu u kome, plakati je lako

Šta košta nek košta, treba znati

Dostojanstvo svoje čuvati

Bez obzira kol’ko treba da se plati

Ići bez osvrtanja, treba znati.

Pred srećom koja neće da se vrati

Pred sudbinom razoružani, mali

Sakriti suze, treba znati

Al’ moje srce I ja, nismo znali

Kad ljubav postane neuslužna

Napustiti taj sto, treba znati

Pre nego što postane jadna, ružna

I otići tiho, bez buke da nas prati

Ispod maske svakodnevnog, treba znati

Sakriti patnju što plavi

I zauzdati krike mržnnje

Koji su poslednje reči ljubavi

Treba znati, hladan ostati

I utišati srce koje umire

Sakriti da te volim, na licu koje pati

Ali, ja nisam znao i neću znati.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Zana

Zana


Godina : 59
Datum upisa : 30.05.2012

ZIVOT PISAN SRCEM - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZIVOT PISAN SRCEM   ZIVOT PISAN SRCEM - Page 2 EmptySub Dec 08, 2012 7:08 am

NEVJERNA ŽENA

I povedoh je do rijeke,
misleći da djevojka je,
no, udata ona bješe.

Zbilo se na Svetog Jaga,
i skoro po dogovoru
Fenjeri se pogasiše
a zrikavci oglasiše.
Na izmaku krajnjih kuća
dodirnuh joj grudi snene,
što se odmah rascvjetaše
k’o zumbula kite jedre.
I šuštali nabori su
Nazad na vrh Ići dole
Tessaa

Tessaa


Location : BG
Humor : da
Datum upisa : 08.02.2017

ZIVOT PISAN SRCEM - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZIVOT PISAN SRCEM   ZIVOT PISAN SRCEM - Page 2 EmptySre Feb 22, 2017 8:41 pm

Magičnost mandale me je opsedala. Ni sparina julske noći nije me sprečavala da izvodim spiritualno "hodanje po linijama". Oštrica noža je žustro skraćivala i zaoštravala drvene boje. U borbi beline i šarenih linija nastajali su čudesni, najlepši oblici do tada. Boje su se susretale i povezivale magijom Nesvesnog. Čudesna zvezda na papiru je zablistala.

Vetar je lupao prozor. Oluja je bila sve jača. Zaneta svojom zvezdom, sa glavom u oblacima, šaputala sam: "Još samo ova boja - i gotovo...Savršeno!" Grom. Stravično jak. Nagli trzaj ruke i oštrica noža se surovo zari u prst. Krv u ritmičkim razmacima pada po plavoj zvezdi... Uživala sam. Još jedna "primopredaja" mog Nesvesnog.
Nazad na vrh Ići dole
Tessaa

Tessaa


Location : BG
Humor : da
Datum upisa : 08.02.2017

ZIVOT PISAN SRCEM - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZIVOT PISAN SRCEM   ZIVOT PISAN SRCEM - Page 2 EmptySre Feb 22, 2017 8:42 pm

U sećanju se pojavi ta mračna šuma, u kojoj se glasovi gube u nepovrat. Nosim san o njoj kao krst i spuštam olovku da pomoću nje ispraznim dušu, prospem je na belinu lista što zgrčeno leži preda mnom. U uglu usne, modre, bezživotne kao da se pojavi smajli na tren. Kroz maglu dopiru zvuci gitare kližući sa usamljenih žica. Probijam se kroz svoje patnje, tražeći taj spasonosni proplanak radosti.
Nazad na vrh Ići dole
Tessaa

Tessaa


Location : BG
Humor : da
Datum upisa : 08.02.2017

ZIVOT PISAN SRCEM - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZIVOT PISAN SRCEM   ZIVOT PISAN SRCEM - Page 2 EmptySre Feb 22, 2017 8:44 pm

Volela bih da je leto, i da pada ona teska letnja kisa. I da izadjem napolje sama i da kisnem sama po pustim ulicama samo u majici i farmerkama, i japankama i mokrim kljucevima u ruci... i da pljusti kisa, i da je grad pust i da samo ponekad zabruji motor automobila koji prolazi kroz baru. I da ckiljim, da su mi mokre trepavice, da jedva razaznajem boje na semaforu. Da mi nije vazno koje je boje svetlo na semaforu, jer su ulice puste. Da mi japanke sljapkaju po mokrom asfaltu i da mi je lepo. Da tako ko zna koliko tumaram i budem sama sa sobom i nemirnim mislima, da dodjem do parka i da vidim kako je ljuljaska sama i mokra. I da se osetim smireno iz nekog razloga. Da nema bucne dece u jos bucnijim kvazi automobilima, koja voze ko zna koji krug oko leje sa crvenim ruzama. Ne volim ruze, ali ima neceg jednostavno lepog u mokrim laticama, kao i u mokrim ulicama. Samo hocu da pada kisa i da tumaram, tek tako, i da me niko nista ne pita i da nikog nista ne pitam. I da nikoga ne sretnem. A verovatno i ne bih. Jer je sred leta i svi su negde gde je sunce, a pljusti kisa. I volela bih da je leto. Jer je kraj zime. I volela bih da pljusti kisa jer mi treba nesto da opere nemirne misli, i zimsku ucmalost, i da otera duhove proslosti koji se ponovo, po ko zna koji put lako provlace ispod vrata moje sobe. Nijedan nije malaksao, a treba da bude. Posle toliko vremena. Palo mi je na um kako zapravo uopste ne volim istoriju. Kako me gusi svaka povezanost sa stvarima kada kazaljka sata krene u suprotnom smeru, kada se listovi kalendara vrte od decembra ka januaru. Mucno mi ponekad bude preturanje po secanju, jer niakda nije isto, uvek nesto fali, makar stotinka jednog proslog vremena koje se necu setiti, a u kojoj se desilo jedno treptanje ili jedan uzdah. Ne volim istoriju. Ne volim proslost. Ne volim gatare, gledanje u dlan i proricanje sudbine. Ne volim gledanje u solju. Niko mi nikada nije gledao u solju. Volim kisu, i slatku neizvesnost da cu mozda ipak nekoga sresti. Da taj neko nije negde gde je sunce, jer je sred leta, jer taj neko isto tako voli kisu. Ne volim parove koji se ljube na kisi. To mi je najgori romanicno bljuzgavi klise. Ali razlog izostajanja ljubavi nije cinjenica da to jeste romanticni klise, vec je razlog onaj mali plamen otrovne zavisti koji se radja negde dnu stomaka. I ne zato sto se ja ne ljubim ni sa kim ne kisi, vec zato sto podseca na istoriju koju ne volim. Dok hodam po mokrim ulicama koje volim, i dok mi kisa koja pljusti lepi kosu za lice. Volim taj osecaj.
Nazad na vrh Ići dole
Enesa

Enesa


Godina : 48
Humor : ponekad
Datum upisa : 16.07.2016

ZIVOT PISAN SRCEM - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZIVOT PISAN SRCEM   ZIVOT PISAN SRCEM - Page 2 EmptySre Feb 22, 2017 9:12 pm


Meni jedna lepa prica za sve one ljude ciji je osmeh taj koji ovaj svet cini boljim..i kada mislite da je bezizlaz..jedan preokret, neko ili nesto moze uciniti da sve pre ili kasnije krene nabolje..
-Jednog dana, jedan slepi čovek sedeo je na stepenicima jedne zgrade, sa šeširom blizu svojih stopala i jednim natpisom na kome je pisalo:
"Slep sam, molim vas pružite mi pomoć."
Jedan slučajni prolaznik, igrom prilika stručnjak za reklamu, koji je tuda prolazio, zaustavio se zapažajući da je u šeširu bilo prisutno samo nekoliko metalnih novčića.
Savio se da bi mu pružio novac, zatim, i bez pitanja za dozvolu,uzeo je karton, okrenuo ga ispisavši novi natpis.
U toku popodneva slučajni prolaznik se vratio do slepog čoveka zapažajući da je njegov šešir ovom prilikom bio pun novčića i novčanica.
Slepi prosjak prepoznavajući ga po koraku uputio mu je pitanje da nije bio on taj koji je nešto napisao na kartonu i šta je to mogao napisati.
Našta će prolaznik odgovoriti:
"Nisam napisao neistinu – samo napisah tvoju poruku na drugačiji način", nasmeši se i izgubi u gužvi.
I tako slepi covek nije saznao da je natpis jednostavno glasio:
"Danas je proleće … a ja ga ne mogu videti"
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





ZIVOT PISAN SRCEM - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ZIVOT PISAN SRCEM   ZIVOT PISAN SRCEM - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
ZIVOT PISAN SRCEM
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Zivot je lep,ali nije lak...
» Penzionerski zivot?
» Slavimo li zivot ili smrt?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: KNJIŽEVNOST I JEZIK :: KNJIŽEVNOST :: PROZA/POEZIJA/PISANA REČ ..-
Skoči na: