DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
ZLOUPOTREBA HUMANOSTI  -ima li kraja ??? - Page 5 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALTražiRegistruj sePristupi

ZLOUPOTREBA HUMANOSTI -ima li kraja ???

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

Godina : 59

ZLOUPOTREBA HUMANOSTI  -ima li kraja ??? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: ZLOUPOTREBA HUMANOSTI -ima li kraja ???   ZLOUPOTREBA HUMANOSTI  -ima li kraja ??? - Page 5 EmptySre Apr 07, 2010 7:44 pm

First topic message reminder :

Uhapšena Katarina Rebrača

7. april 2010. | 18:55

ZLOUPOTREBA HUMANOSTI  -ima li kraja ??? - Page 5 OwmktkpTURBXy9kZjVkYjNkNTM4Y2M3NzRlODg5M2IwNGZlNDliMzcwMC5qcGeTlQLNAxQAwsOVAs0B1gDCw5UH2TIvcHVsc2Ntcy9NREFfLzFkNzRjYjQxNzA1OTUwNDM2NjI5Y2FiZDYwNmY1MGY2LnBuZwfCAA

Katarina Rebrača uhapšena zbog sumnje da je protivpravno prisvojila 37
miliona dinara iz sredstava dobrotvornog fonda čiji je osnivač, saznaje
Tanjug.

Rebrača je Fond za borbu protiv raka dojke osnovala u maju 2006.
godine, a njegove aktivnosti su započete već u septembru te godine i za
kratko vreme je postigao sve svoje kratkoročne ciljeve, navedeno je na
sajtu ove nevladine organizacije.

Osnovni cilj osnivanja Fonda je borba protiv raka dojke u Srbiji.

Kako vesti kažu -nema nikakve sumnje . Gospodja je u dilu sa dve drugarice uplaćivala fiktivne iznose za kupovinu medicinske opreme , uglavnom mamografa , koji nikada nisu kupile -a novac su jednostavno podelile .

Ovo nije prvi slučaj zloupotrebe tudje solidarnosti. Šta mislimo o tome ?

Poslednji put izmenio Danubius dana Pon Maj 22, 2017 7:31 am, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: ZLOUPOTREBA HUMANOSTI -ima li kraja ???   ZLOUPOTREBA HUMANOSTI  -ima li kraja ??? - Page 5 EmptyPon Avg 18, 2014 6:23 am

AstrinaKomsinica ::

Nema.
U Srbiji -definitivno nema .

ZLOUPOTREBA HUMANOSTI  -ima li kraja ??? - Page 5 24lvhup

Kao i što nema i pravde -Katarina Rebrača ,zbog koje smo i počeli ovu temu -mirno se provodi na slobodi

OPUŠTENE NA BIR FESTU: Ana Stanić tukla po rakiji, Rebrača po pivu

ZLOUPOTREBA HUMANOSTI  -ima li kraja ??? - Page 5 Katarina-rebraca-1408057177-551299

Katarina Rebrača u provodu - River - 16-06-2014
ZLOUPOTREBA HUMANOSTI  -ima li kraja ??? - Page 5 85469-img-4756
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: ZLOUPOTREBA HUMANOSTI -ima li kraja ???   ZLOUPOTREBA HUMANOSTI  -ima li kraja ??? - Page 5 EmptyUto Avg 19, 2014 4:36 pm

Na ovoj temi smo pratili i razvoj slučaja posle smrti male Tijane Ognjanović ,kada su posle velikog pritiska javnosti i roditelja druge teško bolesne dece ,Ognjanovići bili naterani da "doniraju" aparate Institutu za majku i dete ,što je navodno i urađeno pod velikim velom tajne .
Još onda sam rekao da meni ovde nešto debelo smrdi ,a ministar policije je već sada ,u toku istrage potvrdio da ima dokaze da su se mnogi "ugradili" u sve to -tj, pokrali deo novca koji su građani Srbije (i svi mi koji smo ovde ) odvojili da se Tijani pokuša spasiti život .
Pored svih očiglednih muljaža i onoga što je objavljeno ,nije teško sabrati dva i dva .
I onda i sada lako sračunah da je Ognajnovićima ostalo oko pola miliona evra ?
Niko im ne može vratiti dete ,ali ,valjda je etičko pitanje -da li je to njihov novac ???? 
Meni je upitno i onih skoro milion dolara u Hjustonu -operacija nije ni obavljena ,ko bi ima uzeo tolike pare ,praktično ,nizašta ? 
Pa ni u Americi ne košta dan na intezivnoj nezi 10-20 000 $ ?
Ili ,evo nagrubo: 

- U proleće prošle godine humani građani Srbije skupili su čak 2.580.000 evra za transplantaciju srca bolesne Tijane Ognjanović (8) u Hjustonu
- Prema rečima Tijaninih roditelja, oni su američkoj bolnici uplatili 825.647 evra  55555  
- Deo novca je potrošen za sahranu i avio-prevoz od Hjustona do Beograda
- Posle Tijanine sahrane u julu, ostalo je 1.665.000 evra   
- Za medicinsku opremu dali su 1,2 miliona evra
- Po toj računici, trebalo bi da je Ognjanovićima ostalo oko 465.000 evra  55555 
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja

Godina : 52
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Re: ZLOUPOTREBA HUMANOSTI -ima li kraja ???   ZLOUPOTREBA HUMANOSTI  -ima li kraja ??? - Page 5 EmptyUto Avg 19, 2014 4:55 pm

Danubius ::
...
Ili ,evo nagrubo: 

- U proleće prošle godine humani građani Srbije skupili su čak 2.580.000 evra za transplantaciju srca bolesne Tijane Ognjanović (8) u Hjustonu
- Prema rečima Tijaninih roditelja, oni su američkoj bolnici uplatili 825.647 evra  55555  
- Deo novca je potrošen za sahranu i avio-prevoz od Hjustona do Beograda
- Posle Tijanine sahrane u julu, ostalo je 1.665.000 evra   
- Za medicinsku opremu dali su 1,2 miliona evra
- Po toj računici, trebalo bi da je Ognjanovićima ostalo oko 465.000 evra  55555 

Ovo zadnje moguće da im je uzela "humana" država u vidu poreza na nasledstvo. Ako me pamćenje dobro služi pre nego što su odlučili (ili bili naterani što me ne bi začidilo) da doniraju opremu Institutu morali su da prođu ostavinsku raspravu.

O našim vajnim firmama i institucijama (a verovatno i pojedincima) koje su se "ugradile" u ovo nemam reči sem gađenja.

Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa

Datum upisa : 02.12.2012

PočaljiNaslov: Re: ZLOUPOTREBA HUMANOSTI -ima li kraja ???   ZLOUPOTREBA HUMANOSTI  -ima li kraja ??? - Page 5 EmptyUto Avg 19, 2014 5:10 pm

Najiskrenije jedva cekam da se konacno istrazi sta je sa tim novcem.
Kao covek i kao roditelj, ne mogu da zamislim da su Tijanini roditelji uzeli dinar od tog novca, ali svasta raste u bozijoj basti, videcemo...nadam se
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: ZLOUPOTREBA HUMANOSTI -ima li kraja ???   ZLOUPOTREBA HUMANOSTI  -ima li kraja ??? - Page 5 EmptySub Avg 23, 2014 4:26 pm

Evo spiska firmi koji su se "humano ugradili" u troškove Tijanonog lečenja .

ZLOUPOTREBA HUMANOSTI  -ima li kraja ??? - Page 5 Ognjanovici-tizer-tabela-1408786717-555475

A i roditelji male Tijane će na saslušanju do detalja biti ispitani i za račune koje nisu prijavili, tokove novca sa akcentom na one u inostranstvu, kao i troškove lečenja i boravka u bolnici u Hjustonu.
Da ne bude da prejudiciram (mada se već odavno rekao da mi se ne dopada ponašanje Ognjanovića ) biće da nikako nisu čista posla ,jer su unajmili vrhunske (najskuplje ) advokate ?
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: ZLOUPOTREBA HUMANOSTI -ima li kraja ???   ZLOUPOTREBA HUMANOSTI  -ima li kraja ??? - Page 5 EmptyPon Dec 29, 2014 3:03 pm

Ognjanovići su opet pozvani na saslušanje gde su odbili poligraf .
Novine špekulišu da se radi o utaji od najmanje preko 100 000 do preko 1000 000 $ .
Ono što je glupo u celoj priči ,pa pobogu ...kao da je problem podneti račune koji su izdati za svaku stavku ,ili nazvati bolnicu u Hjustonu pa pitati koliki su bili troškovi ,nije to "poslovna tajna" ?
Novine ispiraju usta sa Ognjanovićima ,a istražni organi daju neke nemušte izjave ,pri tome ,izaziva se bes javnosti ,i naravno ,odvlači pažnja od nekih drugih događanja .
Psiholozi su jednoglasni u oceni da osobe koje su preživele tako težak gubitak ,a setimo se -sve je počelo onda kada država (a i dan danas ,u mnogo slučajeva )nije odgovorila na molbe roditelja da obezbedi lečenje van zemlje (zato je pokrenuta humanitarna akcija ) dakle ,takve osobe su sklone da svoju frustraciju ispolje na drugi način ,a to je ,izgleda -pa daj da bar mi onda "živimo" ,kad već te pare nisu pomogle Tijani.
I to je ljudska reakcija ,ma koliko bila ,suštinski ,nepoštena .
Uglavnom ,ovakvo "izveštavanje"  nije fer ni prema kome i samo doprinosi da slična pomoć izostane u nekom drugom slučaju .
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: ZLOUPOTREBA HUMANOSTI -ima li kraja ???   ZLOUPOTREBA HUMANOSTI  -ima li kraja ??? - Page 5 EmptyNed Feb 01, 2015 10:01 am

Lekcija od Ognjanovića 

Autor: Silvija Slamnig

Ognjanovići. Najviše bih volela da nikad nismo morali da se bavimo njima. Međutim, oni su ti koji su nam neumorno davali materijal, a i dalje nastavljaju to da rade. Pomno prateći tu porodicu pune dve godine (od trenutka kad su nas zvali za pomoć, koju smo im svim srcem pružili), nagledali smo se svega. Iskrene zabrinutosti i patnje (dok je Tijana bila živa, ali teško bolesna), lažne zahvalnosti (kad smo obećali da ćemo pokrenuti akciju preko novina), halapljivosti (kad je sakupljen prvi milion), sebičnosti (kad su odbili da daju samo jedan procenat od svoje sume za bolesnu Ljubicu), nezahvalnosti (kad su prestali da nam se javljaju na telefon odmah posle sakupljenog novca), bezobrazluka (kad su posle Tijanine smrti odbili da novac daju drugoj deci na samrti), tvrdoglavosti i inata (kad su namerno deo novca uplatili Institutu), malverzacija (kad smo saznali ko se sve ugradio za milione), bestidnosti (kad su rekli da je novac njihov), laži (kad su rekli da nemaju pare za advokata, a onda angažovali najskupljeg u državi), sramotu (što smo im ikad naivno i poverovali), beskrajnu tugu (što je Tijana preminula ni kriva ni dužna) i zahvalnost (jer nas je na momenat ujedinila).
----
Ova priča još nije gotova ,ali je sigurno odmogla mnogima kojima je pomoć zaista potrebna .
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: ZLOUPOTREBA HUMANOSTI -ima li kraja ???   ZLOUPOTREBA HUMANOSTI  -ima li kraja ??? - Page 5 EmptySub Jun 20, 2015 11:55 am

Slučaj Isidore Bjelice može da se sagleda kao očit primer zloupotrebe medija i ljudske empatije.

link 

Odličan tekst ,pročitajte ga ,shvatićete neke stvari .
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

Godina : 60
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: ZLOUPOTREBA HUMANOSTI -ima li kraja ???   ZLOUPOTREBA HUMANOSTI  -ima li kraja ??? - Page 5 EmptySre Jul 22, 2015 8:58 pm

Evo ima i ovoga....pa kako onda da imas empatiju...da pomognes

Tekst o lečenju Isidore Bjelice, kao i o prikupljanju pomoći za njen odlazak na terapije u Švajcarsku, naišao je na različite komentare, i ne mali broj ljudi osudio je pisanje o medijskoj zloupotrebi bolesti za samopromociju. Prošlo je neko vreme, a onda su počela da isplivavaju svedočanstva poput ovoga koje kopiram ovde (bez izmena):
Sandra Sanja Da i ja otvorim dusu:dok je gdja Bjelica bila u Cirihu,ponudila sam joj novcanu pomoc koju je prihvatila.Slomih ruku i to me sprijeci da posaljem pare odmah.Isidora je insist.da novac ide na ime maloljetne Vile pa me i to zbunilo.Elem..kako se primakao dan povratka joj u Srbiju PONUDILA SAM FAMILIJI BJELICA LJETOVANJE U MOM DOMU NA 100M OD MORA.KOLIKO GOD DA OSTANE.JER SAM JE POSTOVALA.izgovorila se nervozom ...ne voli privatnu varijantu.Ok.ONDA SAM U HOTEL/ VILI KRAJ MORA ReZERVISALA ZA NJU MUZA I KCER PET DANA BORAVKA S TIM DA UPLATU..BLIZU 400 eura.. OBAVIM VEC SLEDECEG JUTRA! Isidora na to pita:A moze li i nas pas Neo u hotel?Pitam recepc.i kazu moze.Pitam i za vrstu hrane koju jede.Onda me Bjelica istusira ovako-citiram:Radije cu u hotel Regent u Tivtu..na neku kompenzaciju.Nocenje u Rigentu je oko 350 e minim.Malo sam PUKLA od te neuctive bahatosti i rekla da je ona tezak EGO MANIJAK!Na to mi je zaprijetila POLICIJOM.Ovo je bilo ovako.Lako mi dokazati! Ziva bila Vojvotkinjo,al daleko ti kuca !
Pedja Djurovic (Cyber)

.
zvezda 1 zvezda 1 zvezda 1
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: rerer4e   ZLOUPOTREBA HUMANOSTI  -ima li kraja ??? - Page 5 EmptySre Jul 22, 2015 9:08 pm

Astra ::

Tekst o lečenju Isidore Bjelice, kao i o prikupljanju pomoći za njen odlazak na terapije u Švajcarsku, naišao je na različite komentare, i ne mali broj ljudi osudio je pisanje o medijskoj zloupotrebi bolesti za samopromociju. Prošlo je neko vreme, a onda su počela da isplivavaju svedočanstva poput ovoga koje kopiram ovde (bez izmena):
Sandra Sanja Da i ja otvorim dusu:dok je gdja Bjelica bila u Cirihu,ponudila sam joj novcanu pomoc koju je prihvatila.Slomih ruku i to me sprijeci da posaljem pare odmah.Isidora je insist.da novac ide na ime maloljetne Vile pa me i to zbunilo.Elem..kako se primakao dan povratka joj u Srbiju PONUDILA SAM FAMILIJI BJELICA LJETOVANJE U MOM DOMU NA 100M OD MORA.KOLIKO GOD DA OSTANE.JER SAM JE POSTOVALA.izgovorila se nervozom ...ne voli privatnu varijantu.Ok.ONDA SAM U HOTEL/ VILI KRAJ MORA ReZERVISALA ZA NJU MUZA I KCER PET DANA BORAVKA S TIM DA UPLATU..BLIZU 400 eura.. OBAVIM VEC SLEDECEG JUTRA! Isidora na to pita:A moze li i nas pas Neo u hotel?Pitam recepc.i kazu moze.Pitam i za vrstu hrane koju jede.Onda me Bjelica istusira ovako-citiram:Radije cu u hotel Regent u Tivtu..na neku kompenzaciju.Nocenje u Rigentu je oko 350 e minim.Malo sam PUKLA od te neuctive bahatosti i rekla da je ona tezak EGO MANIJAK!Na to mi je zaprijetila POLICIJOM.Ovo je bilo ovako.Lako mi dokazati! Ziva bila Vojvotkinjo,al daleko ti kuca !
Pedja Djurovic (Cyber)
Pročitao sam ovaj tekst ,a i neke druge o gospođi Bijelici . 
Ne daj Bože nikome ,i nema veze što je meni lično nesimpatična ,ali.....nije ona jedina bolesna ,i ovo što se radi više sa njom je degutantno . 
To kukanje po medijima o teškom siromaštvu -od porodice koja ima desetine hiljada evra u umetninama ,šeširima i knjigama ? 
Pa se prirede humanitarni koncerti ,donira ...a onda nas gđa Isidora lepo pozdravi sa neke egzotične destinacije ,gde se "leči" ? 
Ne želim da grešim dušu ,ali smo valjda pred Bogom svi jednaki ? 
Oko hiljada drugih ,pa i dece obolele od CA -niko se ne potresa ,niti im materijalno pomaže ,niti im nabavlja krv od kornjače sa Galapagosa ,niti mogu da ekskulzivno posećuju Bogorodicu Kazansku da bi ih blagoslovio lično Patrijarh Ruski .
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: ZLOUPOTREBA HUMANOSTI -ima li kraja ???   ZLOUPOTREBA HUMANOSTI  -ima li kraja ??? - Page 5 EmptyČet Avg 06, 2015 1:10 pm

Tekst o lečenju Isidore Bjelice, kao i o prikupljanju pomoći za njen odlazak na terapije u Švajcarsku, naišao je na različite komentare, i ne mali broj ljudi osudio je pisanje o medijskoj zloupotrebi bolesti za samopromociju. Prošlo je neko vreme, a onda su počela da isplivavaju svedočanstva poput ovoga koje kopiram ovde ...
A onda Isidora oglasi srceparajućim tekstom uvređene vojvotkinje . 
Više neće da se spušta na nivo plebsa ,povlači se sa "mreža" . 
Naravno ....broj žiro računa ostaje poznat "dobronamernima" . 

-----
Peđa Đurović : 

Kada čestito ljudsko biće dokazima bude priterano uza zid, i kada i najlakovernijima postane jasno da se radi o prevari, onda se uputi izvinjenje i tiho se skloni od javnosti. Salonski fašisti poraz pretvaraju u pobedu, a one koji su na prevaru ukazivali nazivaju zlobnicima. Kako god, srpska javnost će odahnuti, bar neko vreme, do sledećeg skandala.

ZLOUPOTREBA HUMANOSTI  -ima li kraja ??? - Page 5 11855896_1631199310494200_4284021069668097652_n
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: ZLOUPOTREBA HUMANOSTI -ima li kraja ???   ZLOUPOTREBA HUMANOSTI  -ima li kraja ??? - Page 5 EmptySre Sep 23, 2015 3:32 pm

Često se ljudima koji žele nešto da kažu ,bar na forumima ili društvenim mrežama spočitava da uzaludno troše reči ,i da to nema nikakvog odjeka . 
E pa ima ....jer mi prenosimo sa portala "Razumno" ,a ono što je tamo napisano ,preneseno je i na mnogo veći portal "Na dlanu" .
Tako se "reč" ipak širi . 
U ovom slučaju -možda reči nisu birane ,ali je suština sigurno rečena . 

-----
Petak, 18. sep 2015. u 09:38
ŽESTOKI NAPADI NA ISIDORU BJELICU: Što se ne lečiš u Srbiji

Teško obolelu spisateljicu osudili su na društvenim mrežama.

ZLOUPOTREBA HUMANOSTI  -ima li kraja ??? - Page 5 Bjelica_1442562337_670x0
Isidora Bjelica je teško obolela od karcinoma, ali redovno obaveštava svoju publiku o stanju u kom se nalazi putem društvenih mreža.

Iako joj mnogi šalju pozdrave, ne podržavaju je svi.

Jedan od korisnika Fejsbuka napisao je oštar komentar u kom kritikuje spisateljicu, a nakon toga usledila je lavina  komentara.

ZLOUPOTREBA HUMANOSTI  -ima li kraja ??? - Page 5 Pedjafb
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja

PočaljiNaslov: Re: ZLOUPOTREBA HUMANOSTI -ima li kraja ???   ZLOUPOTREBA HUMANOSTI  -ima li kraja ??? - Page 5 EmptySre Sep 23, 2015 6:32 pm

Danubius ::
Često se ljudima koji žele nešto da kažu ,bar na forumima ili društvenim mrežama spočitava da uzaludno troše reči ,i da to nema nikakvog odjeka . 
E pa ima ....jer mi prenosimo sa portala "Razumno" ,a ono što je tamo napisano ,preneseno je i na mnogo veći portal "Na dlanu" .
Tako se "reč" ipak širi . 
U ovom slučaju -možda reči nisu birane ,ali je suština sigurno rečena . 

-----
Petak, 18. sep 2015. u 09:38
ŽESTOKI NAPADI NA ISIDORU BJELICU: Što se ne lečiš u Srbiji

Teško obolelu spisateljicu osudili su na društvenim mrežama.
ZLOUPOTREBA HUMANOSTI  -ima li kraja ??? - Page 5 Bjelica_1442562337_670x0
Isidora Bjelica je teško obolela od karcinoma, ali redovno obaveštava svoju publiku o stanju u kom se nalazi putem društvenih mreža.

Iako joj mnogi šalju pozdrave, ne podržavaju je svi.

Jedan od korisnika Fejsbuka napisao je oštar komentar u kom kritikuje spisateljicu, a nakon toga usledila je lavina  komentara.

ZLOUPOTREBA HUMANOSTI  -ima li kraja ??? - Page 5 Pedjafb

Dani ovde je Isidora ta koja zloupotrebljava ljude i humanost. Operisana je a onda je odbila hemoterapiju i bacila se na "alternativu" usput valjajući po TV emisijama MMS (imaš temu na forumu o tome) kanabisovo ulje, piše dve knjige o tome ... leči s epo Indijama i Floridama kod nazovi lekara a u stvari šarlatana. I sve to njesra veliča u intervjuima u novinama i na televizijama navodeći još neku teškoobolelu osobu da propusti jedinu šansu za izlečenje.

Isidora je jedan lažljivi manipulator koji svoju bolest koristi da bi i dalje promovisala sebe. A da je pravne države lečena bi bila u zatvorskoj bolnici zbog obmana i ugrožavanja zdravlja ljudi.

A prekinula je lečenje u Švajcarskoj (opet neki mambo-džambo) za koji je kukala za pare. Već godinama zavlači ljude i ko zna koliko njih je već naselo na njene priče kako se "izlečila" kanabisovim uljem koje gle slučajnosti je nabavljao neki njen frend ... Možda je neka jadna duša ostala i bez života i bez para dok se ona OPET proserava po novinama i poziva na Boga i PONOVO žica lovu ne odričući se ni jednog zadovoljstva koje je do sad upražnjavala. Postoje brojni tragovi o ovome po netu koga zanima.
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa

Datum upisa : 02.12.2012

PočaljiNaslov: Re: ZLOUPOTREBA HUMANOSTI -ima li kraja ???   ZLOUPOTREBA HUMANOSTI  -ima li kraja ??? - Page 5 EmptySre Sep 23, 2015 6:41 pm

Prvo sto mi je palo napamet, kad procitah da je odustala od daljeg lecenje zbog nedostatka novca, je to, da se ona ipak oporavila i donekle zalecila. Sad ce da serka okolo kako se moli bogu i koristi alternativu, pa je eto mnogo bolje i da to pozitivno deluje. Pocece ponovo da reklamira hostaplere i da dodatno zgrce novac za nove sesire i zivot na visokoj nozi.
Nicijoj se bolesti ne radujem, naprotiv, ali ova zena mi se odavno smucila!
Nazad na vrh Ići dole
Diplomirani Duduk

Diplomirani Duduk

Godina : 76
Datum upisa : 26.11.2015

PočaljiNaslov: Re: ZLOUPOTREBA HUMANOSTI -ima li kraja ???   ZLOUPOTREBA HUMANOSTI  -ima li kraja ??? - Page 5 EmptyNed Nov 29, 2015 7:57 pm

Ne, zloupotreba će biti sve više!
Poodavno (većina forumaša nije ni rođena tada!) se šuškalo da je priređen "dobrotvorni" koncert za lečenje teško bolesnog kolege muzičara a on nije dobio ništa jer prihoda nije bilo.
Kao, pevači su pevali besplatno, ali "troškovi" ...!
Naravno, bio je to dobar mamac da se skupe karte prodaju.
U igri su svi, od najsitnijih do najkrupnijih prevaranata. Više je prevara nego stvarne pomoći.
Teorijski, država bi mogla tome da stane na put ali svi znamo gde živimo. Znači od države, pogotovu od državnog poštenja, nema ništa.
Novootkrivene prevare će biti tema dan - dva i sve će se nastavljati po starom.

Verujem da je nepravda ali nemam ni najmanje poverenja u "dobrotvorne" akcije - ma o čemu da je reč!
Nazad na vrh Ići dole
https://diplomiraniduduk.wordpress.com/
Bokssha
Princes of Darkness
Princes of Darkness
Bokssha

Godina : 32
Datum upisa : 22.04.2010

PočaljiNaslov: Re: ZLOUPOTREBA HUMANOSTI -ima li kraja ???   ZLOUPOTREBA HUMANOSTI  -ima li kraja ??? - Page 5 EmptyNed Nov 29, 2015 8:08 pm

Muka mi je od toga sto se samo poznati pominju kada se razbole i kada nemaju para i bla,bla,bla...
Daleko od toga da ne saosecam sa svima,ali brate mili,ima milion ljudi koji su bolesni,milioni dece
koja su bolesna,ona koja mogu da se izlece,a nema se sa cim...sto se njima ne pridaje toliko medijske paznje?Sto se njima ne pokrecu neke akcije na dnevnoj bazi,svako da da po dinar jedan,pa bi bilo nesto bar...Za decu bi trebalo svaki dan da se odvoji bar jedna stranica u novinama i jedan tv kanal,recimo Pinkov,posto ih ima 890...Sta je Isidora mnogo vaznija ili bolja od njih?!
Nazad na vrh Ići dole
http://wheels.serbianforum.info/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

Godina : 60
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: ZLOUPOTREBA HUMANOSTI -ima li kraja ???   ZLOUPOTREBA HUMANOSTI  -ima li kraja ??? - Page 5 EmptyNed Nov 29, 2015 8:11 pm

Koriste i lijecenje djece za malverzacije...vise nikome ne vjerujem i necu da padam na price i kojekakve linkove.
Zalosno sto ubijaju i ovo malo empatije u ljudima.

.
zvezda 1 zvezda 1 zvezda 1
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: ZLOUPOTREBA HUMANOSTI -ima li kraja ???   ZLOUPOTREBA HUMANOSTI  -ima li kraja ??? - Page 5 EmptyNed Nov 29, 2015 8:34 pm

Bokssha ::

Muka mi je od toga sto se samo poznati pominju kada se razbole i kada nemaju para i bla,bla,bla...
Daleko od toga da ne saosecam sa svima,ali brate mili,ima milion ljudi koji su bolesni,milioni dece
koja su bolesna,ona koja mogu da se izlece,a nema se sa cim...sto se njima ne pridaje toliko medijske paznje?Sto se njima ne pokrecu neke akcije na dnevnoj bazi,svako da da po dinar jedan,pa bi bilo nesto bar...Za decu bi trebalo svaki dan da se odvoji bar jedna stranica u novinama i jedan tv kanal,recimo Pinkov,posto ih ima 890...Sta je Isidora mnogo vaznija ili bolja od njih?!
Za razliku od nje ,teško bolesni Marinko Madžgalj ne dopušta da se povlači po novinama ,niti traži leka po inostranstvu ,niti dozvoljava da se "prikuplja pomoć" , iako ima rak pankreasa ,malo dete i samo 37 godina . 
I mnogo je simpatičniji i omiljeniji od bizarne salonske fašistkinje (kojoj takođe ,pored svega ,želim izlečenje ) 

ZLOUPOTREBA HUMANOSTI  -ima li kraja ??? - Page 5 Clipboard01-620x350
Nazad na vrh Ići dole
Bokssha
Princes of Darkness
Princes of Darkness
Bokssha

Godina : 32
Datum upisa : 22.04.2010

PočaljiNaslov: Re: ZLOUPOTREBA HUMANOSTI -ima li kraja ???   ZLOUPOTREBA HUMANOSTI  -ima li kraja ??? - Page 5 EmptyNed Nov 29, 2015 9:08 pm

Istina...

Kada je rec o prikupljanju para za lecenje,a kada je rec o poznatima,zasto se ne sete ljudi recimo iz produkcije Farme,Parova,Dvora,VB-a i ostalih rijalitija da lepo u ugovoru stoji "10% od zarade da se da za lecenje tesko obolelih" , na primer?Hoces da budes na televiziji,hoces da budes vidjen/a,
izvoli,uradi nesto za druge...Ideja,recimo.

Nazad na vrh Ići dole
http://wheels.serbianforum.info/
Diplomirani Duduk

Diplomirani Duduk

Godina : 76
Datum upisa : 26.11.2015

PočaljiNaslov: Re: ZLOUPOTREBA HUMANOSTI -ima li kraja ???   ZLOUPOTREBA HUMANOSTI  -ima li kraja ??? - Page 5 EmptyPon Nov 30, 2015 3:01 pm

Koriste i lijecenje djece za malverzacije...vise nikome ne vjerujem i necu da padam na price i kojekakve linkove.
Zalosno sto ubijaju i ovo malo empatije u ljudima.
Moram da se složim - od reči do reči!
Nazad na vrh Ići dole
https://diplomiraniduduk.wordpress.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: ZLOUPOTREBA HUMANOSTI -ima li kraja ???   ZLOUPOTREBA HUMANOSTI  -ima li kraja ??? - Page 5 EmptyNed Mar 06, 2016 11:03 am

ZLOUPOTREBA HUMANOSTI  -ima li kraja ??? - Page 5 2wcjh3m

Eto ,čudo ,volšebno ozdravila (i neka je ,ma šta mislio o njoj ) 
Umesto svetog Nektarija i klinike koju reklamira ,bilo bi ljudskije da se zahvali svim onim ljudima koji su silne pare dali da se "leči" po ekskulzivnim klinikama po svetu ,i sa celom familijom "odmara" i "oprašta" po isto takvim egzotičnim destinacijama po svetu .
A svi oni drugi bolesni ,među kojima ima puno dece ,jbg...nisu se dovoljno molili Bogu i nisu imali sponzore koji bi im namakli koju stotinu hiljada evra za lečenje ,šta se može .
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX

Godina : 48
Datum upisa : 13.12.2012

PočaljiNaslov: Re: ZLOUPOTREBA HUMANOSTI -ima li kraja ???   ZLOUPOTREBA HUMANOSTI  -ima li kraja ??? - Page 5 EmptyNed Mar 06, 2016 10:26 pm

Ali kako neko može da ima 70 metastaza i da sve to preživi, da one nestanu? To mi nije jasno.

https://dnevnikslucajnedomacice.wordpress.com/

vrti
Nazad na vrh Ići dole
http://mojezbrkanemisli.wordpress.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja

PočaljiNaslov: Re: ZLOUPOTREBA HUMANOSTI -ima li kraja ???   ZLOUPOTREBA HUMANOSTI  -ima li kraja ??? - Page 5 EmptyNed Mar 06, 2016 10:37 pm

MadamX ::
Ali kako neko može da ima 70 metastaza i da sve to preživi, da one nestanu? To mi nije jasno.

Tako što je iskoristila najbolje što konvencionalna medicina ima. Operaceije, hemo i sve ostalo. Tek onda se kao okrenula alternativi i krenula da valja kanabisovo ulje kojim se navodno izlečila. Klasičan hohštapler kojem su mediji dali previše prostora.

Nazad na vrh Ići dole
justicija

justicija

Datum upisa : 22.12.2013

PočaljiNaslov: Re: ZLOUPOTREBA HUMANOSTI -ima li kraja ???   ZLOUPOTREBA HUMANOSTI  -ima li kraja ??? - Page 5 EmptyNed Mar 06, 2016 10:57 pm

Iskreno, ako se izliječila, meni je stvarno drago da jeste.
Da li je varala, prosila, krala...to ne znam. Sve to rade i mnogi drugi koje to što dobiju doslovce potroše na bahanalije a ni govora o bolesti. Ne branim je, a i zašto bi? Samo ... koliko nas je sigurno da kad bi se našli u takvoj situaciji da ne bi na sve bili spremni da spasimo sopstveni život?
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja

PočaljiNaslov: Re: ZLOUPOTREBA HUMANOSTI -ima li kraja ???   ZLOUPOTREBA HUMANOSTI  -ima li kraja ??? - Page 5 EmptyNed Mar 06, 2016 11:05 pm

justicija ::
Iskreno, ako se izliječila, meni je stvarno drago da jeste.
Da li je varala, prosila, krala...to ne znam. Sve to rade i mnogi drugi koje to što dobiju doslovce potroše na bahanalije a ni govora o bolesti. Ne branim je, a i zašto bi? Samo ... koliko nas je sigurno da kad bi se našli u takvoj situaciji da ne bi na sve bili spremni da spasimo sopstveni život?

Justi nije stvar u tome kako je došla do novca za lečenje. I ja bih grebala i rukama i nogama da dođe do toga. Stvar je u tome što je sebi priuštila sve što savremena medicina može a onda krenula u javno laprdanje i propagiranje (sa usputnim finansijskim efektom za sebe) o lekovitosti zeolita (mačiji posip) kanabisovog ulja (najblaže rečeno sumnjivo) i posanjem knjiga gde je sve to opisivala. Nek joj je samo jedna osoba poverovala i izgubila dragoceno vreme za lečenje ona je najmanje ubica iz nehata. Zbog ovog je ona za mene hohštapler.

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: ZLOUPOTREBA HUMANOSTI -ima li kraja ???   ZLOUPOTREBA HUMANOSTI  -ima li kraja ??? - Page 5 Empty

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh 
Strana 5 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DRUŠTVO :: VRUĆI KROMPIRI :: GDE JE ISTINA?-
Skoči na: