DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 FACEBOOK i drugi "izlozi" ...

Ići dole 
+62
sonia
Ladyintheblack
ZoxZoja
srculence
Gothic
dusicaa
Bokssha
Lakota
MadamX
Buflon
Čupka
Okano
Nut
Sikret
Zana
Samhain
Jasna_
brunolino
veseljak 79
Najda M.
Draganna
AstrinaKomsinica
LoverBoy
Harite
Smiljan01
hator
popovac
vale
Tea 1
Ivana_258
Aurora Borealis
zirafa
bosankaa
cojle
determinanta
Zvončić
tanja-yucko
slatkicass
Vangelis
dejan
Lily
Carapan
njushkalo_
samo_SVOJA
Xenia
Andjelika
doctorr67
Oci-ANDJELA
Silvy
Paris
SunStorm
Luckasta
Slovenska
Kijara-brm
Crna_ovca
Sanjalica
Storm_z
montoya
Schveca
anja007
Astra
Danubius
66 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 18 ... 22  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: FACEBOOK i drugi "izlozi" ...   FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 EmptyPon Avg 04, 2008 8:14 pm

First topic message reminder :

Mislim da ne moram objasnjavati sta je sve popularniji FACEBOOK ..Smatrate li ga korisnim sajtom , ili mislite da je to jos jedna od mogucnosti za licnu prezentaciju, stvaranje veza , upoznavanje...Šta mislite o facebooku, da li imate svoju stranicu tamo ?

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 333310 FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Thumb_10










FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: FACEBOOK i drugi "izlozi" ...   FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 EmptyUto Nov 30, 2010 9:27 pm

Mliječno umrežavanje
Dojilje svoje mlijeko razmjenjuju na Facebooku


Premda stroga pravila Facebooka ne dopuštaju mamama da na svojim profilima objavljuju fotografije na kojima doje djecu, ova društvena mreža ipak je nekim dojiljama omogućila razmjenu mlijeka.
Facebook je, naime, cenzurirao mnoge fotografije na kojima majke doje svoje bebe zato jer je to u suprotnosti s pravilima korištenja Facebooka. Takva praksa inspirirala je više od 250.000 ljudi da se pridruže grupi "Hej, Fejsbuče, dojenje nije sramotno".

Eats on Feets mreža je koja koristi Facebook kako bi spojila mame koje nemaju mlijeka i mame koje ga imaju dovoljno ili čak previše, piše Time.

Cijeli sustav osmislila je jedna aktivistica koja se zalaže za prirodno dojenje djece i već se raširio na 98 lokalnih grupa u svih 50 saveznih država SAD-a i 22 zemlje svijeta.

Razmjenjivanje majčinog mlijeka je prastara aktivnost, no danas je to stigmatizirano jer se smatra opasnim – unatoč tome što istraživanja pokazuju da neke tvari koje su prisutne u majčinom mlijeku mogu smanjiti prijenos virusa HIV-a dojenoj djeci.

Banke mlijeka koje pregledavaju i pasteriziraju sve mlijeko često su preskupe (više od 100 dolara za jedan dan opskrbe mlijekom) ili nude samo mlijeko za prerano rođene ili bolesne bebe.

'Sirovo' mlijeko je najbolje za bebe, a mreža Eats on Feets jedan je od načina da ga dobiju.

Cijeli članak možete pronaći na stranicama Timea.
Net.hr29.11.2010.


Aj svašta.. :bulji:
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: FACEBOOK i drugi "izlozi" ...   FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 EmptyPet Dec 03, 2010 7:41 pm

O živote.Kud sam na tapeti Daniju za fb..Još mi on odmah visi na ulazu.Ali da bar promene ljude. Kao da su znali,baš mi njega zakače.. affraid


Dovuci ovo na gumb 'Početna' na svom pretraživaču kako bi vidio/vidjela što se događa s prijateljima čim otvoriš pretraživač. I Danijeva slika odmah do... :rlol:
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: FACEBOOK i drugi "izlozi" ...   FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 EmptyPet Dec 03, 2010 8:02 pm

Kijara-brm ::
O živote.Kud sam na tapeti Daniju za fb..Još mi on odmah visi na ulazu.Ali da bar promene ljude. Kao da su znali,baš mi njega zakače.. affraid


Dovuci ovo na gumb 'Početna' na svom pretraživaču kako bi vidio/vidjela što se događa s prijateljima čim otvoriš pretraživač. I Danijeva slika odmah do... :rlol:
VELIKI BRAT vas posmatra !


Srbija je, u odnosu na broj internet korisnika, treća evropska zemlja prema korišćenju Fejsbuka, a ispred su samo Česi i Poljaci, pokazuje istraživanje marketinških agencija ''Univerzal'' i ''Fastbridž''.


''Po vremenu koje korisnici provedu na Fejsbuku, ceo naš region je na čelu sa 55 minuta dnevno, a to nisu više samo mladje generacije, već i stariji koji takodje mogu postati ciljna grupa nekog brenda'', rekao je direktor agencije ''Fastbridž'' Bojan Rendulić prilikom nedavnog predstavljanja tog istraživanja.

Najnoviji podaci pokazuju da je 94 odsto korisnika društvenih mreža iz Srbije posetilo zvanični sajt nekog brenda ili kompanije, a oko dve trećine se priključilo i on-lajn zajednici nekog brenda.

Kao razlog za priključivanje najčešće je navedena mogućnost da se unapred dobije vest o proizvodu, da se sazna nešto više o njemu, ali i da bi se ispitanik osetio kao deo zajednice koja slično misli i sa kojom može da podeli svoju naklonost prema tom proizvodu, objasnio je Valjarević.

Cifra od 1,5 milijarde poseta društvenim medijima na dnevnom nivou izuzetno je značajna za kompanije i brendove tj. robne marke koji žele da što više dopru do krajnjih korisnika odnosno potencijalnih kupaca.

A jesmo face ,aaaa ? :zurka :
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: FACEBOOK i drugi "izlozi" ...   FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 EmptyPet Dec 03, 2010 8:08 pm

Znala sam.Tebe svuda ima..
Ju Srbija treća.Sram vas bilo...Spavate na fb... :okkk:

Ha?I vas veliki brat posmatra... :hellooo:
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★



Datum upisa : 17.02.2010

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: FACEBOOK i drugi "izlozi" ...   FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 EmptyNed Dec 05, 2010 12:09 pm

Pratite decu na „Fejsbuku“


Biti "Fejsbuk" prijatelj svom detetu ili ne veliko je pitanje s kojim se suočavaju roditelji tinejdžera koji imaju profil na ovoj društvenoj mreži.
Prema istraživanju agencije „Nilsen", tri četvrtine ispitanih roditelja reklo je da su prijatelji svojoj deci na "Fejsbuku", mreži koja ima više od pola milijarde aktivnih korisnika. Trećina ispitanih, s druge strane, rekla je da je zabrinuta jer ne može da vidi sve što njihova deca rade dok su na internetu. Možda su ti roditelji zabrinuti sa razlogom, jer gotovo 30 odsto tinejdžera kaže da bi, da mogu, skinuli roditelje sa spiska prijatelja.

Redžina Luis, savetnica u onlajn kompaniji AOL, kaže da je "Fejsbuk" osnovno pitanje roditeljstva, barem u njenim razgovorima sa roditeljima i dodaje da je to stvarnost modernog roditeljstva.


Istraživanja pokazuju da je prosečan broj prijatelja koji tinejdžeri imaju na "Fejsbuku" oko 130, ali kod nekih taj broj je i tri puta veći.


- Učinilo mi se da je procenat roditelja koji su prijatelji svojoj deci upadljivo veliki. Veći je od 70 odsto - rekla je Redžina Luis.


Prema njenim rečima, svako dete dva puta češće želi da izbriše sa liste prijatelja majku, a ne oca. A neka deca nisu mogla čak ni da se odluče.


U 41 odsto slučajeva, u kući postoji pravilo da dete na "Fejsbuk" sme samo ukoliko prihvati takozvani frend rikvest svojih roditelja. Bili prijatelji ili ne, Luis smatra da je dužnost roditelja da na neki način prati šta njihovo dete radi na internetu.

Izvor: blic
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: FACEBOOK i drugi "izlozi" ...   FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 EmptyPon Dec 06, 2010 10:44 pm



Kuća-poso-facebook......kuća -poso-facebook.... :eee:
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: FACEBOOK i drugi "izlozi" ...   FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 EmptyPon Dec 13, 2010 8:06 pm

Kritikovali uslove za rad

"Mozzart" zbog "Fejsbuka" otpustio radnike

Ivan Jovanović | 12. 12. 2010. - 00:02h |


FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 99213_0802-faceboook-foto-n-markovic_f
Nekoliko radnika kladionice "Mozzart" koji su na "Fejsbuku" komentarisali, ne baš biranim rečima, uslove za rad u svojim objektima, ostali su bez posla. I rukovodstvo kladionica, ali i radnici su složni da je komentarisanjem na "Fejsbuku" blaćen ugled firme, ali do razmimoilaženja mišljenja je došlo zbog procedure po kojoj su ostali bez posla.

Rukovodstvo firme „Stepanović i Šipka“, koje između ostalog poseduje i kladionice, kaže da su radnici posle upozorenja sami potpisali sporazumni raskid ugovora, da bi predupredili eventualni otkaz koji bi sledio u slučaju daljeg nepoštovanja pravila. Radnici sa druge strane kažu da su čak pisali izjave u kojima se izvinjavaju firmi, ali da su na kraju ostali bez posla na osnovu blanko sporazumnog raskida ugovora koji su potpisali pri dobijanju posla. U “Mozzartu” sve to odbijaju govoreći da takvi blanko ugovori ne postoje i da o tome svedoče brojne inspekcije rada koje nikada nisu našle nikakvu nepravilnost u radu.


Jedna od otpuštenih radnica za “Blic” kaže da ona faktički nije ni učestvovala u prepiskama na famoznoj „Fejsbuk“ grupi.


- Ušla sam samo dva puta na grupu “Radnici Mozzart kladionica” koja je imala oko 200 članova i ostavila dva komentara vezana za higijenu, a drugi kako nije u redu što nam je produženo radno vreme. Sećam se da je prvi komentar bio u stilu: “Hoću, majko, hoću, u gradsku čistoću”. Naravno, bilo je i komentara koji su bili zaista neprimereni. Nakon toga stiglo mi je upozorenje da su se stekli uslovi za otkaz. Napisala sam izjavu i očekivala finansijsku kaznu kada mi je saopšteno da sam ostala bez posla. Pitala sam da li treba nešto da potpišemo, a rečeno nam je da ne treba jer smo već potpisali blanko sporazumni raskid ugovora kad smo došli u firmu. Ja znam da je samo u Beogradu bez posla ostalo oko 16 ljudi - kaže jedna od otpuštenih radnica.


U kompaniji “Stepanović i Šipka” kažu da ima ljudi koji imaju i dva upozorenja pred otkaz, pa ostanu da rade, ali su brojni i oni koji se posle upozorenja opredeljuju za sporazumni raskid ugovora, jer znaju da ne mogu da budu disciplinovani, pa se plaše otkaza posle kog ne bi mogli da se zaposle. U toj kompaniji nisu mogli da nam kažu koliko je ljudi ostalo bez posla zbog “Fejsbuka”, jer mesečno u firmi fluktuira oko 40 radnika po raznim osnovama.


- Priča o blanko ugovorima nije tačna, jer kasnije otkaz ne bi mogla da im dam, a tu su i brojne inspekcije. Mi smo jedna od retkih firmi koja poštuje sve zakonske propise, a zaista brinemo o svojim zaposlenima. Plate nikada ne kasne, ulažemo u naše zaposlene. Sada se verovatno tim ljudima javljaju brojni savetodavci koji im sugerišu da mogu da na ovaj način izvuku novac od firme. Svi zaposleni imaju moj broj telefona i za sve mogu da se obrate direktno meni - kaže za “Blic” Jadranka Stepanović, direktor firme “Stepanović i Šipka”, koja je “Blicu” na uvid dala ugovor o radu, kodeks ponašanja i obaveštenje o pravima poslodavaca i zaposlenog koji su dokumenti koji svi zaposleni moraju da potpišu.

Pa sad pričajte svašta tamo na FB
beljenje
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: FACEBOOK i drugi "izlozi" ...   FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 EmptyČet Dec 16, 2010 2:11 pm

FEJS I BRAK NE IDU ZAJEDNO?
Društvene mreže krive za petinu razvoda u SAD


Facebook i ostale društvene mreže "krivci" su za jednu petinu razvoda braka u Sjedinjenim Državama, rekao je predsjednik Američke akademije obiteljskih odvjetnika (AAML) u New Yorku Allan Mantel
Zanimljivo je da problem nije u porastu bračnih prevara, već su društvene mreže odlični detektivski alati.



'Nije došlo do porasta slučajeva bračne nevjere nego Facebook, MySpace ili Twitter omogućuju ljudima da lakše dokažu nevjeru svog partnera', rekao je Mantel.

AAML je u svom istraživanju otkrio da od nevjera dokazanih komunikacijom na internetu 66 otpada na Facebook, 15 na Myspace, 5 na Twitter a ostatak na manje poznate mreže.




Ima toga i kod nas.Kad ljudi nemaju mere,pa udri ceo dan...
Ko šiša muža...Naće se negde drugi... booored
Strašno..
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: FACEBOOK i drugi "izlozi" ...   FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 EmptySub Dec 18, 2010 2:18 am

Svaka ljubav pocinje sa "milo moje",a zavrsava sa "jebo ti sve svoje"

1.612 ljudi se ovo sviđa spite

Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: FACEBOOK i drugi "izlozi" ...   FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 EmptyNed Dec 19, 2010 6:52 pm

Ime muškarca otkriva kakav je ljubavnik, saznaj kako
2.352 ljudi se ovo sviđa
E ovde nisam.. :hellooo:










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: FACEBOOK i drugi "izlozi" ...   FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 EmptyČet Dec 23, 2010 5:51 pm

De si bre, nema te, ko da si u fejs propao? - nova grupa FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 944472










FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: FACEBOOK i drugi "izlozi" ...   FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 EmptyČet Dec 23, 2010 5:54 pm

sonia ::
De si bre, nema te, ko da si u fejs propao? - nova grupa FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 944472

hahhahahah,ja sam u onoj ebo ti sve svoje... :ironic:










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: FACEBOOK i drugi "izlozi" ...   FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 EmptyUto Dec 28, 2010 2:44 pm

Ubicu te sto mi nisi dala....

Poruka jednoj našoj istaknutoj članici od strane jednog našeg člana na Facebooku......

Auuuuu........ :bulji:










FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: FACEBOOK i drugi "izlozi" ...   FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 EmptyUto Dec 28, 2010 3:32 pm

Danubius ::
Ubicu te sto mi nisi dala....

Poruka jednoj našoj istaknutoj članici od strane jednog našeg člana na Facebooku......

Auuuuu........ :bulji:

Anastasija-Staša's mystery seedling grew up to become a Bubble Gum Tree !
Anastasija-Staša put in a lot of hard work to get this new tree! They want to celebrate with friends by sharing only 1 of these trees, so you better act fast!
Prije 16 sata/i koristeći FarmVille · Get Bubble Gum Tree


Michael Caton i Sima Sony su rekli da im se ovo sviđa.
*
o
Sima Sony Ubicu te sto mi nisi dala....
Prije 16 sata/i · Sviđa mi seNe sviđa mi se
o
Anastasija-Staša R-Tanasijević Nisam ni znala.Uvatila sam sadnice negde..Nisam imala pojma šta je:((((((((
Prije 16 sata/i · Sviđa mi seNe sviđa mi se
o
Anastasija-Staša R-Tanasijević ‎:)))
Prije 13 sata/i · Sviđa mi se

U PITANJU JE SADNICA OD 30 FV...
NEKOME SE BAŠ ČITA MOJ PROFIL...
ILI JE DOTIČNI RAZOČARAN ŠTO ON NIJE DOBIO ISTO SADNICU JER MI JE DOTIČNI KOMŠIJA NA FARMI.... gorepost










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: FACEBOOK i drugi "izlozi" ...   FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 EmptyUto Dec 28, 2010 3:44 pm

Kjara što se odmah oglašavaš i pravdaš?! Znaš da on voli da bocka i tumači kako njemu odgovara FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 111827, pa pusti ga onda. migg
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: FACEBOOK i drugi "izlozi" ...   FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 EmptyUto Dec 28, 2010 3:45 pm

slatkicass ::
Kjara što se odmah oglašavaš i pravdaš?! Znaš da on voli da bocka i tumači kako njemu odgovara FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 111827, pa pusti ga onda. migg
Kad ga ja opletem,neće ga ni Dunav oprati...
Dok ja zavirim.. :okkk:










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: FACEBOOK i drugi "izlozi" ...   FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 EmptyUto Dec 28, 2010 9:07 pm

Kijara-brm ::


NEKOME SE BAŠ ČITA MOJ PROFIL...
ILI JE DOTIČNI RAZOČARAN ŠTO ON NIJE DOBIO ISTO SADNICU JER MI JE DOTIČNI KOMŠIJA NA FARMI.... gorepost

Ja nisam imenovao ...ali kad si se već sama javila....smehsmeh

Ne gledam na profil , sve to izlazi kao novost na mom ZIDU FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 111827
A "farmu "ne mogu ni na tv da gledam .... :bannn:
Znači nije dobio "sadnicu " ? TO se sada tako zove ? E ostario sam , ništa ne znam o mladalačkom slengu....pa DAJ čoveku, da se ne nervira :rlol:










FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: FACEBOOK i drugi "izlozi" ...   FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 EmptyUto Dec 28, 2010 9:20 pm

Zaebi...Bolje pošalji nešto sa tvoje farme.Još uvek smo komšije..:D










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
LoverBoy

avatar


Datum upisa : 25.09.2010

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: FACEBOOK i drugi "izlozi" ...   FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 EmptyUto Dec 28, 2010 9:27 pm

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: FACEBOOK i drugi "izlozi" ...   FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 EmptyNed Jan 09, 2011 3:00 am

Na sam Božić
Najavila samoubojstvo na Faceu, nitko od 1.048 'prijatelja' nije joj pomogao


Sredovječna žena koja je na sam Božić svojim 'prijateljima' na Facebooku napisala da je uzela veliku količinu tableta, pronađena je mrtva idući dan nakon što se nitko od njih nije odazvao.
Tek 17 sati poslije tog njezinog posljednjeg statusa na Facebooku: "Uzela sam sve svoje tablete, uskoro ću umrijeti, pozdrav svima" (Took all my pills be dead soon bye bye everyone), policajci su provalili u njezin stan i pronašli 42-godišnju Simone Back mrtvu na podu, piše britanski Telegraph.

O samoubojstvu ih je obavijestila njezina majka Jennifer Langridge, nakon što joj je netko poslao SMS poruku "Pozovite pomoć". Ona je rekla da je šokirana i uzrujana time kako nitko nije ništa učinio da spasi njezinu kćer, unatoč tome što su bili svjesni njezinih prijetnji.

"Da je samo jedna osoba ostavila svoje računalo i prošetala do njezine kuće, život bi joj bio spašen", rekla je nesretna majka.

Štoviše, nekoliko Simoninih prijatelja se izrugivalo njenom posljednjem statusu; jedan ju je nazvao "lažljivicom", a drugi je napisao da je to "njezin izbor".

Ukupno je 148 komentara bilo na njezinom statusu, no svi prijatelji koji su živjeli u blizini, a vidjeli su poruku, oglušili su se na nju. Jedini koji su pokušali pomoći su bili njeni prijatelji izvan grada.

Trenutačno je priča o nesretnoj Simone najčitanija na stranicama Telegrapha, a korisnici na forumima, među ostalim, raspravljaju o prijateljima i "prijateljima" na Facebooku.

Britanske institucije koje se bave zaštitom mentalnog zdravlja kažu da je ovaj slučaj odraz današnjeg društva u kojemu prijatelji online nisu isto što i prijatelji u stvarnom životu.

Iz Facebooka je stigla izjava za javnost u kojoj se duboko žali zbog smrti Simone Back.

"Sigurnost ljudi koji koriste Facebook je za nas od najveće važnosti i ovaj sustav je samo jedan od brojnih alata koje imamo kako bismo im pomogli da ostanu sigurni", navodi se u službenom priopćenju za javnost iz Facebooka.
Net.hr07.01.2011.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: FACEBOOK i drugi "izlozi" ...   FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 EmptyNed Jan 09, 2011 12:25 pm

M' da, ljudi se ranije nisu ubijali. FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 965545
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: FACEBOOK i drugi "izlozi" ...   FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 EmptyUto Jan 11, 2011 12:32 pm

Facebook i Youtube su postojali i prije 50 godina?

http://pogledaj.to/oblikovanje/facebook-i-youtube-su-postojali-i-prije-50-godina/










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: FACEBOOK i drugi "izlozi" ...   FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 EmptyUto Jan 25, 2011 11:47 am

NOVI MARKETINŠKI FORMATI
Facebook naše lajkove pretvara u oglase


Prilikom registracije na najpopularniju društvenu mrežu na internetu korisnike dočeka poruka da je Facebook besplatan te da će uvijek biti besplatan. S druge strane, prepun je oglasa, a kako stvari stoje, bit će ih sve više


Ekipa iz Facebooka je jučer predstavila nove marketinške oblike na svom servisu. Sponzorirane priče odsad će se korisnicima pojavljivati ovisno o njihovoj aktivnosti.

Uobičajeno, korisnicima su se s desne strane osnovnog prikaza sadržaja servisa prikazivali oglasi vezani uz njihove interese, a Facebook sada upotpunjuje marketinšku promociju sponzoriranim sadržajima vezanim uz njihove aktivnosti.

Naprimjer, posjetite li tijekom određenog dana stvarne lokacije nekih od poznatih brendova, a na neku od njih istog dana prijavi se netko od vaših prijatelja na Facebooku, njima će se u prostoru za oglas pokazati vaša aktivnost.

Osim lajkova, oglase će aktivirati i vaše 'prijave' na određene lokacije preko Facebook Placesa (ova opcija još uvijek nije aktivirana korisnicima iz Hrvatske) te same objave i aktivnosti na servisu.












Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: FACEBOOK i drugi "izlozi" ...   FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 EmptyUto Jan 25, 2011 11:55 am

PREDSJEDNIČKE NEVOLJE
Hakeri 'sredili' Sarkozyjevu stranicu na Facebooku


Stranica na Facebooku francuskog predsjednika Nicolasa Sarkozyja nakratko je u nedjelju navečer bila izložena napadu hakera koji su podmetnuli objavu da se ne namjerava kandidirati na izborima 2012. zbog izvanrednih okolnosti u kojima se nalazi Francuska

'Moja stranica na Facebooku večeras je bila izložena neovlaštenom upadu, možda da me podsjeti da nijedan sustav nije nepogrešiv. Uzimam u obzir lekciju iz pisanja i pravopisa, ali ne potpisujem pomalo ishitrene zaključke i poruke. Hvala onima koji su prepoznali grešku i hvala vam na podršci', napisao je francuski predsjednik u obavijesti na Facebooku.

Lažna poruka imala je više pravopisnih pogrešaka.

Sljedeći predsjednički izbori održat će se u proljeće 2012. godine. Nicolas Sarkozy trebao bi najesen obznaniti hoće li se kandidirati za novi mandat.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: FACEBOOK i drugi "izlozi" ...   FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 EmptyUto Jan 25, 2011 1:33 pm

Pozdrav:)

Pa naravno da imam stranicu, hahahaah
Na ozbiljniju notu, Facebook je jedno od orudja da ponovo uspostavimo veze s ljudima s kojima smo te veze pogubili, iz bilo kojih razloga. Meni je i sad nevjerovatno da mogu da gledam dogadjaje, slike mojih dalekih prijatelja i rodbine. Naravno da se sve to moze raditi i na puno privatniji nacin, ali je malo teze poslati sve to za jedno 20tak rodjaka:)
Losa strana su djeca, tinejdjeri...moja 14godisnjakinja definitivno uzurpira fb za za ono sto izgleda da je danas nova (ne)kultura mladih; samopromovisanje, izazivanje drugih, a i mogucnost da je neki pedofil prati ili jos gore, pokusa upoznati.
Ipak, sa dobrom kontrolom (imam njen ID, password, najgori sam hacker kad je ona u pitanjeu:))), fb definitivno moze biti korisno orudje.
p.s. da ne zaboravim, meni najdraza je zeza, jer kad je covjek daleko, nije lako da se upozna, i zeza na nacin na koji smo to radili godinama sa svojim drustvom:)
Pozzz
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: FACEBOOK i drugi "izlozi" ...   FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 EmptyUto Jan 25, 2011 1:51 pm

Povezalo me s prijateljima i familijom koja zivi veoma daleko.. plus oni se kojima se u ovom uzurbanom svetu izgubi korak, razdvoje putevi.. lepo ih je videti, procaskati, znati da su dobro.. sve su to veoma drage osobe, koje su nam nekad ili mozda i sada mnogo znacile!
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: FACEBOOK i drugi "izlozi" ...   FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 EmptyČet Feb 03, 2011 1:07 am

Jeste li primetili neke karakteristične zajedničke osobine za vaše Fejsbuk prijatelje? Evo ovde nekoliko univerzalnih Fejsbuk tipova ličnosti, a sigurni smo da ćete imati ideju u koje tipove da svrstate neke od vaših frendova. Pa, da počnemo.



1. Turbo Folk Citator

Ova osoba uglavnom iskazuje svoje emocije i misli citiranjem pesama velikih umova domaće folk i pop scene. U njihovim statusima zateći ćete rečenicu poput "Ti misliš da ona sve ti je dala, al ljubavi čuvaj se od žene koja ume da kaže hvala". Ako se odvažite da proguglate navedene stihove, otkrićete u najboljem slučaju da se radi o Dragani Mirković ili Dari Bubamari.



2. Prijatelj reporter

Ne morate posećivati informativne sajtove poput Blica, B92 ili Trojke. Vaš prijatelj reporter je na svakih sat vremena tu za vas da postavi na svoj status link sa nekog od ovih portala, uključujući i zanimljivu vest o usvajanju novog amandmana na predlog zakona o vojno-invalidskom osiguranju, kao i o tome da je vlada najavila poskupljenje zejtina za jedan zarez dva odsto.



3. Ovisnici od droga i Farmwilla

Nema boljeg osećaja: Otvarate Fejsbuk News u nadi da ćete u njemu konačno pročitati nešto korisno, a onda vas prva na listi zatekne vest da je neka tamo nepoznata persona koju ste iz sažaljenja prihvatili za prijatelja upravo pomuzla svoju kozu na Farmwillu. Ovi virtuelni farmeri neće nikada stupiti u komunikaciju sa vama, osim u retkim trenucima očajanja kada u dnu vašeg prozora iz vedra neba iskoči chat poruka "izvini, neću biti tu sutra, mogu li da te zamolim da mi zaliješ suncokret?"



4. Eksperti za socijalne medije

Ukoliko među statusima prijatelja nailazite na nerazumljive rečenice koje u sebi sadrže reči "blogosfera", "web 2.0", "tvitokratija", "onlajn strategija" i slično, znajte da imate posla sa "ekspertima za socijalne medije". Cilj ovih ljudi je da jednog dana neko počne da ih plaća za blejanje na Fejsu, po mogućstvu neka strana banka ili tajkunska korporacija, a sve to pod zvanjem "onlajn PR menadžera".

Osim finansijskog benefita o kome ovi eksperti sanjaju, tu je i neizostavna fantazija iz njihove mašte: pokazati mami i tati potpisan ugovor sa Delta holdingom i platom od hiljadu eura, uz rečenicu "čik da mi sad neko kaže kako je Fejsbuk gubljenje vremena za propalitete".



5. Obožavalac manijak

Ovo su ukratko rečeno osobe koje automatski lajkuju apsolutno sve što postavite - svaku sliku, status, link, čak i pre nego što ih pogledaju. Deluje kao da ove osobe sede za vašim profilom sa "prstom na obaraču" i lajkuju sve vaše postove iste sekunde kada ih napišete. Možete ih detektovati tako što napišete u statusu samo jednu tačku ili pak postavite sliku kruga. Oni će i to lajkovati. Osim što uvek imate zagarantovan seks sa ovim osobama, prednost je i što su uvek tu za vas da vedre vaše crne misli čak i kada su vam sve lađe potonule.



6. Youtube metaforičari

Umesto da napišu šta im se danas desilo ili kako se osećaju, ove osobe će postaviti klip sa YouTuba bez ikakvog komentara. Pod parolom "ko razume shvatiće", od prijatelja se očekuje da na osnovu naslova ili refrena pesme zaključe "idem na par dana van grada" (Ray Charles - Hit The Road Jack) ili "evo nas sedimo na splavu i pušimo" (Deep Purple - Smoke On The Water).



7. Kraljice drame

Bog blagoslovio opciju javnog prikazivanja opcija "In a relationship with" i "went from relationship to single", jer ove osobe koriste svaki trenutak da je objave u svom statusu. Čak i nakon jednominutne penetracije bez kondoma u pijanom stanju na jučerašnjoj žurci, ove osobe će brže-bolje iskoristiti priliku da promene status na "in a relationship", da bi ga već posle par dana vratile na "single" i tako izazvale lavinu komentara i jadikovki ostalih drugarica, a sve to uz neizostavne rečenice "on nije svestan šta je izgubio" i "bitno da mi imamo jedna drugu".



8. Veliki mislioci

Neće proći ni jedan dan a da ovaj tip ne postavi na svoj status bar jedan citat nekog uglednog nobelovca, naučnika ili slikara. Osim što su ovi citati u većini slučajeva potpuno van konteksta, zapažamo i praksu nepotpisivanja izvora. Zbilja, ukoliko napišete pametnu misao bez navodnika i bez imena autora, veliki broj vaših prijatelja može pomisliti da ste to sami smislili.

Varijanta B je preuzimanje dobre rečenice koju je smislio i postavio u status neko od vaših prijatelja, uz obaveznu napomenu "jao ti si genije, moram ovo da ukradem :)" (sa smajlijem), koja vam automatski daje pravo da navedenu rečenicu koristite kao svoju.



9. Kviz frikovi

Bar jedan od vaših frendova može da se svrsta u ovu grupu. Na neki način, ovi ljudi nam pomažu da spoznamo svemoguću prirodu života, jer, baš kad smo mislili da smo sve videli, oni se pojave sa novim kvizom: "Koji si deo tela Ekrema Jevrića? Rezultat: ti si Ekremova štitna žlezda". Takođe, očekujte od njih da u statusu kviza "vrele tajne vaših prijatelja" zateknete svoje ime i rečenicu "voli da mu masiraju prostatu margarinom", koju vidi oko par hiljada ljudi, uključujući i sve vaše poslovne partnere.




10. Najbolja riba


Cilj egzistencije na Fejsbuku za ove devojke samo je jedan: biti lepa i poželjna. S obzirom da su i vrapci na grani shvatili da fotke na bojleru u WCu više ne prolaze, ove devojke počele su od svojih sponzora (mama, tata, "tata"...) da traže novac za profesionalne studijske fotografije. Naglasak na svim fotografijama je na delovima tela koji su "za hvaljenje". Lepotice sa viškom kilograma predano koriste opciju "crop" u Photoshopu kako bi uklonile sa svojih fotografija sve što nije lice, a devojke zmijskog tela kojima je Bog podelio loše karte za lepotu staviće fotografije sa plaže snimljene izdaleka i iz profila, kako bi faca bila što udaljenija a telo izazvalo povećan dotok krvi u penise gledalaca.


11. Skupljači lajkova

Ovo su promišljeni igrači koji svoje statuse postavljaju po sistemu "triput meri, jednom seci". Sve što ovi ljudi rade usmereno je na prikupljanje što većeg broja lajkova i komentara. U kafiću ove osobe nekoliko puta odlaze do WC-a "na duže" kako bi tamo proverili preko mobilnog koliko ljudi je lajkovalo njihov poslednji status, a sve to pod izgovorom "nešto me muči onaj podvarak koji sam danas pojeo".



12. "Vidite kako je nama do jaja"

Ovo nisu pojedinci, već grupe od 3 do 5 osoba, najčešće ženskog pola, koji će koristiti svaku priliku da napišu kako su na sinoćnoj žurci doživele prekid filma od alkohola, droge i svega što ide u paketu. Cilj ovih statusa je pokazati koliko su se oni ludo proveli dok su ostali smrtnici sedeli za tastaturom i pili Akva Vivu.

Otrežnjenje nastaje u trenucima kada se sutradan na Fejsu pojave posledice ovih dešavanja u vidu tagovane fotke u donjem vešu ili seksi kostimima.



13. Lajkeri svega i svačega

Ova živa bića pružaju nauci odgovor na jednu od najvećih misterija univerzuma: "Koji moroni se učlanjuju u sve one debilne grupe?". Zaista, kada ste pomislili da više niko ne veruje u Deda mraza, pojavi vam se u statusu da je dotična osoba lajkovala stranicu "Klikni lajk da vidiš pornić sa Cecom i njenim telohraniteljem". Zajedničko za ovaj tip ličnosti je dvocifreni koeficijent inteligencije i teleći pogled na svim slikama.



14. Okoreli bukvalista

Večito pod tenzijom u potrazi za istinom, ova osoba će vrlo ozbiljno shvatiti vaš svaki sarkastični status, čak i kada iza njega stoji smajli sa dvadeset zagrada. Na status "Od sutra postajem sponzoruša, bogate dede javite se", odgovoriće sa "kako te nije sramota da to radiš". Ako napišete "ubiću se", odmah vas zamišljaju kako visite sa lustera i zovu vas panično telefonom.



15. Pravoslavni taliban

Ove osobe ćete lako prepoznati po tome što je od njenih dvadeset profil slika bar petnaest slika srpskih zastava, manastira, i motivacionih postera poput "Ratko Mladić sprski heroj" ili "Kosovo je Srbija". Svaki status koji ova osoba napiše mora da sadrži u sebi neku od navedenih reči: SRBIJA, "braćo i sestre", ili "ubi zakolji da [ubaciti ovde bilo šta što nije SRBIN] ne postoji".

Iz nekog čudnog razloga svi pripadnici ove grupe imaju isti kvar na svom računaru: zaglavilo im se CAPS LOCK dugme. Stoga su svi njihovi statusi ispisani velikim slovima. Muškarci iz ove grupe na profil slikama slikaju se bez gornjeg dela odeće i sa naočarima za sunce na motoru, a devojke se slikaju u izazovnim pozama obavijene srpskom zastavom.



16. Drugarica PR menadžer

Devojke, želite da ispadnete dobre ribe, a glupo vam je da same sebe hvalite? Rešenje je "drugarica PR manager". Svaka devojka koja drži do sebe treba na svom profilu da ima bar nekoliko ovih osoba. To su devojke koje će svaku vašu sliku prokomentarisati sa "cico mico mwogo si mi swatka na owoj slichici voli te tvoja pusica fufica ♥♥♥" ili "plawushice ovde si mi extra znachi wrh wrhova :* :* :*", čak i one fotke na kojima ste mrtve pijane u klubu sa flekom od blica posred čela.

Osim hvaljenja vaših fotografija ove osobe koriste sve druge načine da vas učine najpoželjnijom ribom na Fejsbuku. Tu su nezaobilazni postovi na vaš Wall poput "ribo kosmička, pozdravio te Petar iz ambasade i pitao kad ćemo se opet družiti na Senjaku", ili kačenje spotova poput "Ona je ljepša od noći" u kojima ste vi tagovani.



17. Baja do jaja

Kao što neko drži profil sliku svog omiljenog junaka iz crtaća, muškarci pripadnici ove grupe stavili su kao profil sliku svoj automobil. Oni koji liče na nešto fotografisaće i sebe u automobilu, a ovi drugi će ostaviti fotografiju automobila bez vozača, ostavljajući tako napaljenim klinkama nadu da će iz auta izaći mega frajer mrkog pogleda sa trbušnjacima. Među ostalim fotografijama ove osobe nalazi se bezbroj slika u separeima elitnih klubova, sa neizostavnom flašom viskija u kanti, belom košuljom na kose pruge, i par devojaka prekrštenih butina sa crvenim očima.



18. Promoteri i lovci na rezervacije

Ne znate gde ćete večeras? Ne brinite, tu je vaš prijatelj, dežurni event organizator, koji vas je po stoti put pozvao na žurku anonimnog post-pank-rok benda u dedinom podrumu, ili pak na veliku proslavu deset godina nečega u gradu koji je 160 kilometara daleko. Čak i kada su svi na vas zaboravili, tu je ova osoba da vas još jednom podseti na večerašnju propast od žurke za koju je "ostalo jako malo karata, zato požurite".

Posebna kategorija event promotera su lovci na rezervacije. Za razliku od običnih promotera koji vas muče da slušate kako sviraju njihovi drugari iz ulaza, ovi jastrebovi patroliraju nebom Fejsbuka kako bi na zemlji uočili svoj plen - miševe kojima će uvaliti rezervacije za neki od "elitnih" klubova, a sve to kako bi im gazda udelio koju crkavicu od vaše mukom iznuđene rezervacije.

Toliko od nas, a ako vi imate da dodate još neke tipove koje ste uočili, napišite to u komentarima.

Ove crvene cesto primjecujem
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: FACEBOOK i drugi "izlozi" ...   FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 EmptyČet Feb 03, 2011 2:00 am

Što ne volim lajkove i dopisivanje ispod slika..Onda moram brisati mail,a toga se nakupi.Ajde što stranci lajkuju ponešto,ali naši,pa njima tek nemreš dokazati.
Primer farma.Imam jednog našeg kome sam već bar 5 puta rekla.Ako već ideš na farmu,ne objavljuj mi na zid,jer odmah su to tri brisanja.Ne,džaba.A takvih je mnogo.da je bar lajk za pesmu,pa nešto na farmi lepo.nego nađu se i gde će kako u moj profi,tako i u drugima rade.Ma daj,i sad sve sa farme dolazi na mail.Jučer sam obrisala oko 700 poruka.Sve ko je šta poslao i ok,ovo iz grupe,jer je krenula iz profila..

A ostalo ,šta komentarisati.Svako stavlja svakakve slike,jer verujem da je to zbog farme,a da se muškarci fotošopiraju..hahhahah..qq.

Koliko je njih što su zaljubljeni u sami sebe.Pa strašno.Momci stavljaju više slika nego devojke.A da ima raznih ženskih poza i slika..
Ubija..To dupe u prvi plan,pa grudi nabečile..Ima svašta.FB je za nekoga raj,a za nekoga pakao..:D










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Draganna

Draganna


Location : Istra
Datum upisa : 25.11.2009

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: FACEBOOK i drugi "izlozi" ...   FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 EmptyNed Feb 06, 2011 12:57 pm

Naravno , imam FB . Tek tako , da ne zaostajem za društvom ... migg
Postoji korisna strana FB -a ... Osobno ... ponovni kontakt sa dragim prijateljima sa faksa , srednje škole , rodbinom , kolegicama iz struke za razmijenu mišljenja i kreativnih dječjih ideja ...
Svi danas računalo koristimo u poslu pa putem FB - a računalom lakše možemo komunicirati sa dragim ljudima . Sve se manje susrećmo i imamo vremena jedni za druge ... Komunikacijom putem FB - a , ostvareni su mnogi susreti generacija srednjoškolaca i faksa te rodbinskih ručkova i kava ...
Ne bih ulazila u analize profila svojih prijatelja . Na FB - u imam sve drage ljude . Izuzetno ih poštujem i ne bih kritizirala ničije sklonosti . Ne bih si dopustila nikoga okarakterizirti kao Turbo folk citatore , Talibane , velike mislioce , kviz frikeove ili sl . kao što je navedeno u postu iznad .
Svatko voli , ono što voli i koristi ono što želi od ponuđenoga na FB -u .
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: FACEBOOK i drugi "izlozi" ...   FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 EmptyPet Feb 11, 2011 9:03 pm

Draganna ::

Svatko voli , ono što voli i koristi ono što želi od ponuđenoga na FB -u .
Poznato je da ja ne shvatam taj toliki značaj FB ,možda zato što sam premator za "farme" , ono lajkovanje mi je smešno ,a i nemam neku rodbinu u inostranstvu . Najbolje mi je kada se javi neko iz moje ulice-sa kim mogu i da se doviknem ako treba. Imam ga zato što svi imaju ,pa eto....da ne zaostanem , no zaista se zaprepastim kada pročitam ovako nešto :


SVAĐU SA FEJSBUKA ZAVRŠILI PESNICAMA!

t Petak, 11. Februar, 2011.| Autor: S. Živković
Dejan S. (18), učenik Trgovačke škole, povređen ispred ulaza ove ustanove, kad ga je bokserom udario Mladen B. (18) i razbio mu arkadu

Svađu sa interneta završili pesnicama!
Dejan S. (18), učenik Trgovačke škole, povređen je u tuči sa svojim vršnjakom Mladenom B. (18), koji mu je bokserom razbio arkadu. Kako saznajemo, sukob je izbio nešto pre dvanaest časova ispred samog ulaza u školu, a uzrok svađe je devojka, zbog koje su jedan drugom ranije pretili putem Fejsbuka.

Posle kraće rasprave, Mladen, koji nije učenik ove škole, izvukao je bokser iz džepa i na očigled nekoliko đaka udario Dejana u glavu. Povređeni mladić kolima Hitne pomoći prebačen je na na odeljenje maksilofacijalne hirurgije, gde je konstatovano da mu je razbijena arkada, posle čega je pušten na kućno lečenje.

- Počeli su da se gurkaju i međusobno psuju. Video sam samo kako je ovaj drugi nasrnuo na Dejana i udario ga bokserom u oko. On je odmah pao na beton, počeo da jauče, a krv je počela da mu lije iz razbijene arkade - kaže jedan od učenika škole koji je prisustvovao tuči.

Prema nezvaničnim informacijama, dva momka sukobila su se oko devojke, koja takođe pohađa Trgovačku školu. Povređeni Dejan se, kako saznajemo, trenutno zabavlja s njom, dok joj se drugi mladić udvarao putem Fejsbuka.

- Koliko sam ja čuo, kad je Dejan video ljubavne poruke na profilu svoje devojke, iznervirao se i zapretio udvaraču, na šta mu je ovaj uzvratio istom merom. Verovatno je zbog toga i došao, da se uživo razračuna s njim - kaže jedan od učenika Trgovačke škole koji pohađa četvrti razred.

Devojka povređenog učenika posmatrala je tuču, ali nije želela da komentariše šta se zapravo dogodilo. Direktorka Trgovačke škole odbila je da razgovara s novinarima o ovom slučaju iako je u tom trenutku bila u svojoj kancelariji.

Trgovačka škola ima školskog policajca, koga finansiraju roditelji, i koji je zadužen i za obližnju Ekonomsku školu.


Strahinja Živković

Pre godinu dana izboden učenik

Pre tačno godinu dana izbio je sukob ispred Trgovačke škole, kad je V. M., prolazeći pored grupe učenika, ramenom zakačio jednog od njih, posle čega je došlo do svađe.

Dečak je zatim otišao po pojačanje i vratio se s trojicom drugara. Izbila je opšta tuča, a u jednom trenutku počeli su da sevaju noževi. Najteže je prošao učenik drugog razreda Trgovačke škole M. M. (16), kojeg je, V. M. ubo u stomak. Njegovi drugari, D. Đ (17) i P. R. (17) zadobili su ubodne rane u leđa, dok je M. C. (16) lakše ranjen u stomak, a M. G. (16) u butinu.

Ja bih to zabranio za maloletne.I moj klinac naravno ima profil, i bogami bacim pogled ...i hvala bogu,za sada nisam primetio pripadnost nekim "grupama" ili tako nešto .Sada je i policija shvatila ozbiljno taj fenomen , i ne retko se čuje da je intervenisala .Nedavno su tri klinca uz pomoć jedne devojke namamili i oteli svog druga i trazili otkup od oca od 150 000 Eu (tata je neki dobrostojeći) No vrlo brzo su ih našli ,samo su pratili izvore poruka. Uopste...FB je steciste kojekakvih ekstremističkih grupa, raznih bolesnika i nije bezopasan za decu .Svačega ima u toj masi. Pokušavam da dajem svom detetu maksimalnu slobodu i poverenje, ali ako primetim...tako ima da se obriše do svoje 18 godine ...bez pardona .










FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: FACEBOOK i drugi "izlozi" ...   FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 EmptySub Feb 12, 2011 1:01 am

Joj, bre, ti ponekad odvališ kao da si s Marsa! Sorry, al'...Kod nas se inače ne pesniče, nego taj prokleti fejsbuk! Haha.
U naše vreme si najeb'o ako si se usudio da otpratiš devojku u "tuđi" kvart. Istina?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: FACEBOOK i drugi "izlozi" ...   FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 EmptySub Feb 12, 2011 8:00 am

determinanta ::
Joj, bre, ti ponekad odvališ kao da si s Marsa! Sorry, al'...Kod nas se inače ne pesniče, nego taj prokleti fejsbuk! Haha.
U naše vreme si najeb'o ako si se usudio da otpratiš devojku u "tuđi" kvart. Istina?
Ma razumem ja sta ti kazes .Deca imaju razne ideje , imali smo i mi svoje , naravno da smo se tukli ulica sa ulicom , a o lokalnom rivalstvu (Apatin-Sombor ) da i ne pričam .Toga je bilo i biće , no naravno da je to bilo na drugi način -ne kao danas , kao čopor , noževima i štanglama , 10 na jednoga.

Ali nije bilo profašističkih grupa ,rasističkih grupa , raznih magijskih kultova,sekti , koječega . Fejbuk daje takvima prostor jer su svi ravnopravni korisnici i jeste poligon za iživljavanje raznih manijaka . Nije ti svejedno kada pročitaš da ti dete lajkuje "JSO " tj Legiju .Džabe što ne zna šta je to i džabe što je po automatizmu jer je i njegov drug . želim reći da deca nisu sposobna da razluče dobro od zla . Je li tebi normalno da se preko FB pita šta je za domaći -a imaš fiksni,mobilni i taj koga pitaš je dve kuće dalje ? Ok je tehnologija ,ok je globalna komunikacija ali neke stvari nisu za igranje . Suviše sede tamo i suviše se vezuju za kutiju , zaboraviće da razgovaraju , da se kreću i da se druže kao normalan svet . U svom gradu znaš i ko je kriminalac i ko je homoseksualac pa ćeš se potruditi da držiš dalje dete od toga . Na FB , i uopšte na netu ne znaš ko je ko i ne možeš imati kontrolu , zar ne ? Uostalom,koliko godina se nas dvoje srećemo na netu , prilično ? Pa nismo bili maloletni kada smo se konektovali , nego odrasli ljudi .










FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 155klf10


Poslednji izmenio Danubius dana Ned Feb 20, 2011 9:55 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: FACEBOOK i drugi "izlozi" ...   FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 EmptyNed Feb 13, 2011 7:44 pm

Političari na Fejsbuku ne komuniciraju sa građanima


Tanjug | 13. 02. 2011. - 18:42h |

Potencijale društvene mreže "Fejsbuk" političari i stranke u Srbiji, iako imaju otvorene stranice i profile, ne koriste dovoljno, a ne retko im služe samo za jednosmernu komunikaciju sa građanima, rekla je danas Tanjugu strateški i komunikacijski planer Dragana Đermanović.

"Stranke u Srbiji koriste nove medije na stari način i nisu spremne da iskoriste sve potencijale koje Internet donosi, a gotovo 80 odsto partija Fejsbuk koristi pogrešno. To nije dobro za onlajn zajednicu, jer je dobila političke sagovornike, ali ne na pravi način", smatra Đermanović, koja je i autor "Strategije za korišćenje društvenih medija".


Političke stranke putem Interneta i Fejsbuka treba da ulaze u otvoren dijalog sa zainteresovanim građanima i pokažu da su spremne da čuju šta im se kaže o onome što oni rade, sugerisala je ona. Ta mogucnost interakcije, dodala je Đermanović, razlikuje nove medije od klasičnih i pruža mogućnosti za drugačije, modernije, oblike komuniciranja.


Iako je većina stranica političkih partija redovno ažurirana, sve podsećaju jedna na drugu i sadrže uglavnom osnovne informacije o strankama i njenim liderima, njihova pojavljivanja u ostalim medijima, fotografije sa stranačkih događaja, akcije koje preduzimaju... Međutim, postojanje grupa, profila i stranica na Fejsbuku nije dovoljno za građane koji žele da komuniciraju sa svojim predstavnicima.


"Nove medije, koji podrazumevaju neku interakciju i dinamiku i dosta transparentan odnos sa korisnikom, stranke koriste na tradicionalan, stari način, tako što izbacuju informacije, ne uključujući se u dijalog. Štaviše, ni ne žele da čuju šta su korisnici njima rekli", rekla je Đermanović.


Ona je, međutim, naglasila da je dobro što su političari shvatili da 2.200.000 korisnika Fejsbuka u Srbiji nije zanemarljiva brojka, a Tanjugu su to potvrdili potpredsednica Nove Srbije (NS) Dubravka Filipovski i portparol Demokratske stranke Srbije (DSS) Petar Petković.


"Normalno je da politika bude zastupljena kroz Fejsbuk, kao najbrojniju i najširu socijalnu i društvenu mrežu na Internetu", rekao je Petković i i dodao da omladina DSS vodi stranice te partije, a on ponekad koristi lični profil da istakne značajne partijske aktivnosti.


I Filipovski koristi lični profil za partijske aktivnosti, koji ažuriraju ljudi iz stranke.
"Nemam ništa protiv korišćenja Fejsbuka kao savremenog načina komuniciranja sa biračima i zainteresovanim građanima. Podsetiću vas da je Obama dobio izbore zahvaljujući ovoj društvenoj mrezi i dobroj organizaciji", dodala je ona.


Ipak, teško je utvrditi koliko su političari zaista prisutni u toj društvenoj zajednici, jer neki imaju i po više profila, od kojih je, kako tvrde, većina lažna, pa se na popularnom "Fejsu" mogu videti predsednik Srbije Boris Tadić, lideri PUPS Milan Krkobabić, LDP Čedomir Jovanović, naprednjaka Tomislav Nikolić, DSS-a Vojislav Koštunica, NS-a Velimir Ilić...


Tu su i ministri policije Ivica Dačić, odbrane Dragan Šutanovac, prosvete Žarko Obradović, rada i socijalne politike Rasim Ljajić, telekomunikacija Jasna Matić...
Situacija sa partijskim stranicama i grupama još je "konfuznija" jer ih otvaraju članovi, fanovi, ponekad i protivnici stranaka. Osim oficijelnih, sve partije na najposećenijoj društvenoj mreži imaju i stranice gradskih i opštinskih odbora, čiji broj raste iz dana u dan.


Najviše "ljubitelja" među domaćim političarima ima predsednik Srbije - 43.775, a interesantan je podatak da od njega više "lajkova" ima nekadašnji doživotni predsednik SFRJ Josip Broz Tito - 47.066.



Sagovornici Tanjuga smatraju da u informatičkom dobu internet predstavlja poželjno i legitimno sredstvo u promociji političkih stranaka, ubeđenja i akcija, a da će se u budućnosti stranke još više okrenuti Fejsbuku i njegovim potencijalima za šta je razlog i aktuelna politička situacija.


"Pošto smo u predizbornoj godini, izvesno je da će sve političke partije dinamično koristiti Internet za komuniciranje, a to je nešto što Internet zajednica Srbije, koja sada broji već gotovo polovinu stanovništva, i očekuje", rekla je Đermanović.

Još malo pa ćemo i glasati na FB ... samo "lajkuješ" .Ionako su većina ovih za nas samo virtuelni likovi -nikakve koristi od njih.










FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: FACEBOOK i drugi "izlozi" ...   FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 EmptyPet Feb 18, 2011 10:02 pm


OPATICU IZBACILI IZ SAMOSTANA, NAVUKLA SE NA "FEJSBUK"

Petak, 18. Februar, 2011.|

TOLEDO - Časnu sestru Mariju Galan (54) proterali su iz samostana u španskom Toledu, jer se previše vezala uz "Fejsbuk". Naime, višim sestrama nije bilo drago što ima toliko prijatelja na toj društvenoj mreži i što se Marija previše zanima za nove tehnologije.

Da više nije u dominikanskom samostanu objavila je i na svom "Fejsbuk" profilu.
"Zavist mi je život pretvorila u pakao, glavna sestra i ostali rekli su svoje. Razrešili su me službe bez posebnog objašnjenja", napisala je Marija na njenom "Fejsbuk" profilu dva dana pošto su joj rekli da više ne može biti časna.

Istakla je da ne oseća gorčinu već da je spremna da započne novi život. Podršku su joj pružili i njeni prijatelji na "Fejsbuku", kojih ima čak 285.

"Sanjam o tome da napokon vidim London i Njujork", poverila je svojim virtuelnim prijateljima. Posle odlaska iz samostana Marija je sa "Fejsbuk" profila maknula fotografiju na kojoj je u redovničkoj odeći te je za glavnu sliku postavila lice mlade žene koja plače.

Nezaposlena, sada već bivša sestra traži posao. Nada se da će ubrzo početi da radi kao računovođa.
- Znam da sad nije povoljno vreme, ali nadam se da ću ipak dobiti posao - kaže Marija.

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 45714










FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: FACEBOOK i drugi "izlozi" ...   FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 EmptyNed Feb 20, 2011 12:09 am

Za to što pišeš o klincima si u pravu isto onoliko koliko su naši roditelji bili u odnosu na nas. Banalno, ali istinito, moji nisu mogli shvatiti šta ja to, sa 17 godina, radim do 23 h (!!!) u gradu, jer, bože moj, oni su u tim godinama već u 20 h bili u krevetu. I držali su mi predavanja zbog toga, a ja sam samo prevrtala očima i uopšte mi nije bilo jasno šta se "pale". Oni su "videli" opasnost, ja nisam. Isto je to i danas. Na jednoj strani iskustvo i strah, na drugoj mladost i naivnost.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: FACEBOOK i drugi "izlozi" ...   FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 EmptyPon Feb 21, 2011 2:37 pm

Rodila se ćerka, tatino mezimče


Devojčici u Egiptu dali ime Fejsbuk


Tanjug, Metro.co.uk | 21. 02. 2011. - 13:59h | Foto: Reuters |

Egipćanin Džemal Ibrahim nazvao je svoju tek rođenu ćerku Fejsbuk,
prema najvećoj svetskoj društvenoj veb mreži Marka Cukerberga koja je odigrala veliku ulogu u revoluciji u toj zemlji vođenoj od 25. januara, preneli su francuski elektronski mediji.



Egipatske novine "Al-Ahram" su objavile da je Ibrahim želeo da zahvali Fejsbuku na razvoju događaja u Egiptu posle izbijanja protesta protiv tadašnjeg predsednika Hosnija Mubaraka.



"Porodica devojčice, kao i njihovi prijatelji i komšije, okupila se oko novorođenčeta da bi iskazala pordšku revoluciji koja je započeta na Fejsbuku. Mala Fejsbuk Ibrahim je dobila mnogo poklona od mladih koji su oduševljeni njenim dolaskom na svet i novim imenom - imenom koje je šokiralo celi svet", piše egipatski list.



U poslednje dve nedelje januara, na hiljade Fejsbuk grupa i stranica niklo je na ovoj društvenoj mreži, uključujući i grupu Vrhovnog saveta oružanih snaga, koji kontroliše zemlju posle odlaska Mubaraka s vlasti. Broj korisnika Fejsbuka u Egiptu je u istom periodu porastao na pet miliona, što zemlju faraona čini Fejsbuk liderom u regionu.
FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 118613_facebook-egypt-foto-reuters_f


I stanovnici Kaira su veoma zahvalni Fejsbuku što uopšte postoji, tako da se na ulicama tog grada može videti veliki broj natpisa "Hvala, Fejsbuk".


Ukoliko se ovaj trend nastavi, treba očekivati da se deci daju i imena drugih društvenih mreža koje su imale veliki uticaj u revoluciji, kao što su "Jutjub", "Gugl" ili "Tviter".]










FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: FACEBOOK i drugi "izlozi" ...   FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 EmptyUto Mar 01, 2011 9:16 am


Ivana Đerisilo konačno progovorila o raskidu:
Obrisala sam Čavića sa „fejsa“
Utorak - 01.03.2011
Jedan od najlepših srpskih sportskih parova, Ivana Đerisilo i Milorad Čavić, izazivali su mnogo intriga i javnost se često bavila njihovom vezom, sve dok pre par nedelja Milorad nije priznao da je ljubavi i zvanično došao kraj. Posle njega progovorila je i Ivana.

- Ne mislim mnogo na Milorada, izbrisala sam ga sa “skajpa” i “fejsbuka” i dve nedelje ne odgovaram na njegove pozive i poruke. Naravno da mi je teško, veoma sam ga volela i teško je staviti tačku na dve prelepe godine života. Sve je došlo spontano, a za razliku od njega ja sam timski igrač, uvek sam bila za dogovor i zajedički nastup – kaže Đerisilo za „Gloriju“.
Kao glavni razlog raskida ona navodi obaveze i razdvojenost.
- I da mi sad pokuca na vrata reći ću mu da ga volim i on to zna. Ali kada je veza trebalo da evoluira u nešto više mi smo i dalje bili na početku. Mislim da je ovo definitivan kraj, mada se sa Miloradom to nikad ne zna - dodala je reprezentativka Srbije.

On je najiskrenija i najdivnija osoba koju sam upoznala. Nikada se nismo posvađali, ali rešila sam da stavim tačku na sve. Ne želim više da odbrojavam dane do našeg sledećeg susreta gledajući u kalendar, dosta je bilo samovanja i čežnje - zaključila je jedna od najboljih srpskih odbojkašica.

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Cavic-v

Auuuu, ala mu ga "dala" ! Raskinuli ozbiljnu vezu....ali obrisa ga sa "Fejsa" ?? E to je onda "zakon" , gotovo ! :rlol:










FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: FACEBOOK i drugi "izlozi" ...   FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 EmptySre Mar 02, 2011 9:51 pm


Vesti | utorak 1.02.2011

Crnogorac tuži Facebook

Mustafa Fteja, poreklom iz Crne Gore, odlučio je da tuži Facebook zbog toga što mu je nalog blokiran, i to za iznos od pola miliona dolara.


Crnogorac koji živi u Njujorku kaže da mu je nalog blokiran 24. septembra i da je na taj način izgubio mnoge kontakte, jer je na listi imao 340 prijatelja, ali i slike i uspomene.

"To je bio način na koji sam komunicirao sa ljudima", rekao je Fteja koji sumnja da je u pitanju verska diskriminacija, jer je on muslimanske veroispovesti. Osim 500 hiljada dolara, Fteja zahteva od Facebooka da mu vrati nalog, a tužbu je poneo jer, kako kaže, želi pravdu.

"Živeo sam u zemlji komunizma u kojoj ljudi nisu imali prava. Ovo je isti slučaj. Ne radim to zbog novca, nego zbog pravde", rekao je Mustafa.

On kaže da je ovu društvenu mrežu koristio za kontaktiranje prijatelja u Albaniji, Crnoj Gori, Nemačkoj i Austriji, a iako je tražio objašnjenje od Facebooka, kaže da mu nije rečeno zbog čega je konkretno njegov nalog ukinut.

Meni nek daju 100 eu , pa nek ukidaju nalog...inače nizašta ne služi .
:eee:










FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: FACEBOOK i drugi "izlozi" ...   FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 EmptyČet Mar 03, 2011 10:26 am

Nova akvizicija internet giganta

Fejsbuk preuzeo Belugu, servis za grupno slanje poruka


M. Vukelić | 03. 03. 2011. - 10:11h | Foto: AFP |
FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 94744_fejsbuk01-foto-afp_f
Fejsbuk je u utorak preuzeo Belugu, servis za grupnu razmenu poruka preko mobilnih telefona, prenosi Njujork Tajms. Predstavnici Beluge su na svom sajtu saopštili da ova akvizicija neće ostaviti posledice na servis i da se trojica osnivača "raduju nastavku izgradnje vizije grupnog slanja SMS poruka kao dela Fejsbukovog tima".
Fejsbuk želi da razvije svoje usluge koje se koriste preko mobilnih telefona

Iz saopštenja proizlazi i da Fejsbuk ne namerava da zatvori Belugu, nego da su dve kompanije posvećene stvaranju novih i boljih načina komuniciranja i deljenja grupnih iskustava".



Fejsbuk je u prošlosti već preuzimao neke kompanije, ali je po pravilu više iskorišćavao talenat njenih osnivača nego proizvode koje su stvorili, piše Njujork Tajms.


Prepoznatljivi logo kompanije "Beluga"

Beluga je jedan od brojnih servisa za ćaskanje koji ljudima omogućava da komuniciraju preko SMS poruka. Najsličnija ovoj kompaniji je "GroupMe".



Kupovina Beluge je samo najnoviji ovakav slučaj, jer je Fejsbuk već preuzeo nekoliko sličnih kompanija ("Drop.io" i "Hot Potato"), s naročitim naglaskom na razvijanje usluga preko mobilnih telefona.



Obe ove komapnije u međuvremenu su zatvorene i integrisane na Fejsbukovu platformu.



Blog "TechCrunch", koji je prvi objavio ovu akviziciju, tvrdi da je glavni razlog za preuzimanje Beluge bila želja Fejsbuka da u svoj tim dovede trojicu osnivača Beluge, koji su inače ranije bili zaposleni u Guglu.










FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: FACEBOOK i drugi "izlozi" ...   FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 EmptyPon Mar 14, 2011 8:27 am

Đoković pred meč na Indijan Velsu priznao:

POLUDEO SAM za „tviterom“ i „fejsbukom“!
Ponedeljak - 14.03.2011
Dugo mu je trebalo, ali Novak Đoković se ipak „navukao“ na društvene mreže na internetu. Najpoznatiji srpski sportista se tokom poslednje dve nedelje intenzivno družio s obožavaocima na „fejsbuku“ i „tviteru“ i priznaje da uživa u tome.

- Da budem iskren, oduvek sam želeo da sačuvam svoju privatnost i da o nekim stvarima ne pričam previše. Nikada nisam bio protiv, ali ni za „fejsbuk“ i „tviter“, ali sada sam potpuno lud za njima. Volim da tvitujem i ažuriram svoju „fejsbuk“ stranicu, to radim prilično redovno, ali se trudim da to budu stvari koje nisu u vezi s tenisom - rekao je Đoković.

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Nole-v











FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: FACEBOOK i drugi "izlozi" ...   FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 EmptyČet Mar 24, 2011 9:29 pm

Priznanje za talente Računarskog fakulteta
Beogradski programeri dobili posao u Fejsbuku
M. Joksimović | 24. 03. 2011. - 20:00h | Foto: d. milenković |

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 128415_repfejsbuk-01-foto-d-milenkovic_f


Igor (24) i Maja (21) Kabiljo, Relja Petrović (22), Srećko Toroman (23) i Slavko Fodor (25), studenti Računarskog fakulteta, dobili su poziv da rade u kompaniji „Fejsbuk“. Mladi informatičari za nekoliko meseci priključiće se timu programera najpopularnije društvene mreže, a kako kažu, taj momenat jedva čekaju i bez imalo treme spremni su da se izbore sa svim izazovima koji pred njih budu stavljeni.
Već sada razmišljaju o načinima na koje mogu da unaprede tu društvenu mrežu

Igor, Maja, Relja, Srećko i Slavko već nekoliko godina rade u američkoj kompaniji „Wowd” čiji je razvojni tim u Beogradu.


- Naš sistem selekcije je privukao pažnju ljudi iz „Fejsbuka“ i pre mesec dana su s nama kontaktirali putem mejla i ponudili nam posao. „Fejsbuk“ je kompanija koja je u ekspanziji, a zanimljivo je da imaju malo programera, pa zbog toga rad svakog programera utiče na milione korisnika te društvene mreže, što je sjajna prilika za nas da se dokažemo - priča Igor koji je na doktorskim studijama.










FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Najda M.

Najda M.


Godina : 61
Location : odavde do beskraja
Humor : vrlo zastupljen
Datum upisa : 06.03.2011

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: FACEBOOK i drugi "izlozi" ...   FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 EmptyČet Mar 24, 2011 9:46 pm

Meni lično, na samom početku bio je zanimljiv, čak sam se i ,,navukla,,.Medjutim, vremenom sam stekla utisak da je on ipak kao kakav ,,buvljak,,..pijaca ili šta već...navratim na kratko tamo pa se vratim na forum, ovaj i još par.Intimnija mi je i prisnija atmosfera na forumu nego na fejsu. Ovde sam nekako kao kod kuće.Na facebook-u stalno čistim listu prijatelja, jer pri dobijanju zahteva ti ne znaš ko je kakav , zar ne? Puno toga se vrti oko postavljanja aplikacija i igrica, što me iskreno zaista ne zanima. Mnogo ima onih koji ,,skupljaju,, prijatelje, samo radi broja..Ja pišem, pa se u glavnom vrtim u tom krugu..Ali opet, radije prezentujem svoja dela na forumima. Mada..i tamo i ovde, ( što mi se i desilo) mogu da mi pokradu stihove...
Što se tiče ,,veza,,..ništa nije nemoguće...Jedino što može da se desi da pri susretu dodje do razočarenja. Meni je uspelo da sa nekim ljudima ostvarim kontakt van ovog virtuelnog sveta i sasvim OK funkcionišemo. Niko se, za sada, nije razočarao. Ni ja ni oni.
Znači, moj konačan odgovor je: Nije loš FB, ali radije ako moram da biram, izabraću forume kao opciju...FB je prašuma...










Ko svoju tamu spoznao nije, teško će put do svetlosti naći.

Najda M.
Nazad na vrh Ići dole
http://emina-utrenusna.blogspot.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: FACEBOOK i drugi "izlozi" ...   FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 EmptyČet Mar 31, 2011 10:30 pm

Društvo | četvrtak 31.03.2011 | 21:55


U ponedeljak prvi "Fejsbuk" protest

Izvor: B92

Beograd -- Grupa na Fejsbuku "4. aprila omladina uzvraća udarac" zakazala protest u Beogradu zbog nezaposlenosti mladih i nezadovoljstva celokupnom političkom elitom.
Za ponedeljak zakazan prvi politički Fejsbuk pretest u Beogradu (Facebook)
FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 20807823714d94de7322ae8407037835_368x276
Na stranici građanskog skupa, posetioci društvene mreže "Fejsbuk" uglavnom ostavljaju poruke kritike zbog ekonomske situacije, i prema vladi i prema opoziciji.

"Dosta je bilo! Svakog dana tonemo sve dublje i svima je jasno da je život u Srbiji postao nepodnošljiv", stoji na početku poziva za građanski skup u ponedeljak u 17 sati na beogradskom Trgu Republike.

"Vlast i opozicija se utrkuju za glasove, a niko od njih ne radi ništa da nam zaista bude... bolje. Umeju samo da obećavaju i krše obećanja! Rasprodaju šta stignu, preduzeća zvrje prazna, ekonomija je uništena. Preko milion ljudi je nezaposleno", navodi se između ostalog u pozivu.

"Ovakvo stanje se ne može menjati na izborima na kojima biramo između onih koji su sada na vlasti i onih koji su se na vlasti već pokazali - onih koji odgovaraju svojim finansijerima, a ne narodu!", stoji na kraju.

Za sada je prisustvo protestu najavilo 3.000 posedovalaca "Fejsbuk" profila.

Inače, upotreba globalnih mreža u društvenim protestima je poslednjih godina doživela ekspanziju, naročito u zemljama gde su komunikacioni kanali kontrolisani. "Tviter" je tako odigrao značajnu ulogu 2009. i 2010. u nemirima u Iranu nakon predsedničkih izbora, a proteklih meseci su nemiri u arapskom svetu započeli mobilizacijom građana preko "Fejsbuka".

U Hrvatskoj već mesecima traju građanski protesti koji su zasnovani na komunikaciji putem novih netradicionalnih medija i društvenih mreža. Slični protesti su počeli i u Crnoj Gori.

Tehnološki, Srbija se, smatraju stručnjaci, ne razlikuje od susednih zemalja, te je s te strane moguće artikulisati nezadovoljstvo. S druge strane, pitanje je da li postoje politički i socijalni preduslovi protestnog angažovanja interneta.

Politički analitičar Dušan Pavlović je nedavno za hrvatski "Tportal" izjavio da je nezadovoljstvo građana u Hrvatskoj slično onom u Srbiji, ali da se, za sada, drugačije artikuliše.

Ma daleko od toga da sam protiv demonstracija ....ali meni ovo liči na obično imitiranje .Što bi se srpski reklo "Videla žaba da se konj potkiva ,pa i ona digla nogu " Biće da su to oni isti što ne mogu da dočekaju stiropor .










FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: FACEBOOK i drugi "izlozi" ...   FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 EmptyPet Apr 15, 2011 10:02 pm


Prepoznavanje narcisa na Fejsbuku


Narcisoidnost, neograničena ljubav prema sebi, je živa i preživljava u digitalnoj eri. Prema novom istraživanju, ne morate ni da pitate svoje prijatleje na Fejsbuku šta je narcisoidnost jer su oni vrlo lako uočljivi.


Narcisi po ceo dan na ovom portalu opisuju svaki minut svog dana, života, i to sve dok seku svoje nokte uz jutarnju kafu. I sve to objavljuju.

Oni misle da je to sjajna stvar. U istraživanju sa preko 300 studenata, profesor psihologije, Megan M. Sakula i kolega V. Pit deriberi, smatraju da se mladi svakodnevno trude da putem društvenih mreža postanu sve popularniji. Čak i prihvataju da su narcisoidni, pa ne žive u iluziji.

Pokazalo se da su muškarci još uporniji u ovoj nameri od devojka (iako one imaju više prijatelja). Naučnici smatraju da demografski faktori mogu imati uticaja. Gurpa ispitanika je imala više devojaka i nije bilo jednakosti u prihodima i mestu stanovanja.

Narcisoidnost, kao oblik precenjivanja sebe i želje da vam se drugi dive, je odavno smatrana poremećajem. Međutim, nedavno je ovaj stav odbijen. U sledećem izdanju knjige/udžbenika o dijagnozama i mentalnim oboljenjima ovaj pojam neće imati svoje mesto.

Možda su to uradili samo da bi izazvali narcise. Ako su uspeli, neki od njih će to i objaviti. Na Fejsbuku.










FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: FACEBOOK i drugi "izlozi" ...   FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 EmptyPet Apr 22, 2011 10:30 am



Obamina istorijska poseta Facebooku

Kad predsednik Obama danas (20.4) poseti centralu Facebooka u Palo Altu na svojoj kalifornijskoj turneji, biće prvi predsednik SAD koji je zakoračio u dom ovog moćnog društvenog medija, a video stream Facebooka postaće najveća politička govornica na svetu

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 1985211344daed891548fd170364948_orig

baš kao što je prva predsednička debata prenošena uživo na TV 1960. između Kenedija i Niksona pokazala, neki političari su umešniji od drugih kad je reč o snalaženju u novom mas mediju.

Obama je bio prvi predsednik koji je ušao u Belu kuću od kada su društveni mediji postali svakodnevno prisutni u našim životima. Njegova kampanja je pohvaljena zbog veštog korišćenja veba za organizaciju prikupljanja priloga i animiranja glasača.

Danas predsednikova zvanična Facebook stranica ima preko 19 miliona fanova a njegov Twitter nalog trenutno prati više od 7,7 miliona ljudi (što je još uvek manje od skoro 9,5 miliona sledbenika Lejdi Gage).

Obamina poseta Facebooku biće emitovana uživo onlajn, a biće organizovana i improvizovana "gradska većnica" gde će predsednik odgovarati na pitanja nekih od 500 miliona Facebook korisnika, uz moderaciju Marka Zakerberga lično.

Ima li ko ovde da mu je Obama FB "friend" ?
:eee:










FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: FACEBOOK i drugi "izlozi" ...   FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 EmptyUto Maj 03, 2011 5:42 pm

Asanž protiv Fejsbuka
Izvor: Tanjug

Moskva -- Osnivač Vikiliksa Džulijen Asanž optužio je Fejsbuk, da aktivno pomaže američkim obaveštajnim mrežama da špijuniraju građane.

Asanž je za špijunažu optužio i kompanije poput Gugla i Jahua.

On je rekao da je Fejsbuk "najgora mašinerija za špijuniranje koja je ikada smišljena".

"To je najobuhvatnija svetska baza podataka o ljudima, njihovim odnosima, imenima, adresama i komunikaciji, a sve to se nalazi u SAD i američke obaveštajne agencije imaju tome pristup," rekao je Asanž u intervjuu za "Raša tudej."

Po njegovim rečima, Fejsbuk, Gugl i Jahu imaju ugrađene programe koji američkim obaveštajnim agencijama omogućavaju pristup njihovim bazama podataka.

"Da li američki obaveštajci upravljaju Fejsbukom? Ne, ali američke obaveštajne agencije mogu da vrše pravni i politički pritisak na njega", objasnio je on.

On je naveo da bi ovim kompanijama oduzimalo vreme i novac da agencijama omogućavaju pojedinačni pristup dosijeima po nalogu suda i da su zato omogućile da taj proces bude automatski, preko "interfejsa."

"Svi treba da znaju, da kada dodaju prijatelje na fejsbuk, u stvari besplatno rade za američke obaveštajne agencije, gradeći njihove baze podataka," rekao je on.

On je, takođe, rekao da dokumenti koje je objavio Vikiliks nisu najvažniji dokumenti koji postoje i apelovao na građane da ne veruju informacijama medija da je sve sadržano u njima.

"Mi smo objavili tajne, poverljive materijale, ali nismo imali najpoverljivije telegrame koji su zaista ozbiljni i neprijatni" za vlasti, rekao je on u intervjuu objavljenom na sajtu "Raša tudej."

Aha , vi što visite na FB stalno....za CIA radite, aaaaa ? kasljuc










FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
veseljak 79

veseljak 79


Location : e sad
Humor : yes
Datum upisa : 02.05.2011

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: FACEBOOK i drugi "izlozi" ...   FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 EmptyUto Maj 03, 2011 6:01 pm

Ja sam njihova desna ruka:))) Ali su me angazovali oko devojaka,koja je slobodna da ne bude vise..Moj posao je da ih spajam:)))))))))
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: FACEBOOK i drugi "izlozi" ...   FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 EmptyUto Maj 03, 2011 6:04 pm

veseljak79 ::
Ja sam njihova desna ruka:))) Ali su me angazovali oko devojaka,koja je slobodna da ne bude vise..Moj posao je da ih spajam:)))))))))

Ma imamo mi pravu Matu Hari ovde , po tom pitanju ..ali se ona sama "spoji" ....da "špijunira" , vidiš ti to,a ja mislio love 1 ziveli1 plesni par










FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: FACEBOOK i drugi "izlozi" ...   FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 EmptyUto Maj 03, 2011 11:03 pm

Stranica- Svi mi koji pijemo sve na I - I pivo, I vino, I rakiju FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 3310266187










FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: FACEBOOK i drugi "izlozi" ...   FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 EmptyČet Maj 05, 2011 4:22 pm


SRBI NAPRAVILI NOVI FEJSBUK!

Četvrtak, 5. Maj, 2011.| Autor: KATARINA MARTIĆ
Kuvar, diplomirani ekonomista i inženjer informatike osmislili društvenu mrežu fokus.rs, koja je, kako tvrde, pet puta bolja od čuvenog FB


FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 59143

BEOGRAD - Čuvaj se, Fejsbuk, stigao je Fokus.rs!
Posle osam meseci rada i „konstruktivnih“ svađa, trojica mladih ljudi iz Beograda pre oko 15 dana pokrenula su internet portal sličan najvećim društvenim mrežama na svetu. Uz malu razliku...

- Bolji je! Zapravo, ima više mogućnosti, a pored klasičnih opcija koje nudi Fejsbuk, mi smo uveli nekoliko novih - objašnjava za Kurir Predrag Filipović, jedan od trojice idejnih tvoraca ove mreže koji je po zanimanju kuvar. Na pitanje kako su i zašto odlučili da naprave novu društvenu mrežu, Dejan Kljajić, diplomirani ekonomista, kaže da su ih na to navele sve češće kritike njihovih prijatelja na račun Fejsbuka.

- Žale se kako ih je smorio, kako je izgubio prvobitnu funkciju, kako sve više propagira određene struje i služi za reklamiranje. Nama je ideja da, pored druženja, preko Fokusa propagiramo mlade srpske talente i utičemo na razvoj domaće privrede - kaže Kljajić. Objašnjava da će to učiniti njihovim besplatnim promovisanjem na portalu. Kao jednu od najzanimljivijih, tvorci Fokusa navode opciju Moji posetioci, zahvaljujući kojoj vlasnik profila može u svakom trenutku da vidi 30 ljudi koji mu „čeprkaju“ po stranici.

Zoran Ilić, informatički inženjer, trenutno radi na usavršavanju portala, a njegovi tvorci kažu da im je naslovna strana namerno napravljena tako da izgleda neugledno.
- Sve mreže imaju nalickane naslovne strane, a mi smo želeli suprotno! Hteli smo da stvorimo reakciju posetilaca sajta i mislim da smo u tome i uspeli - objašnjava Kljajić, koji na pitanje zašto Fokus, odgovara kratko:
- Svako želi da bude u fokusu (centru)!

Nema zloupotrebe!

Osnivač Vikiliksa Džulijan Asanž optužio je Fejsbuk da prikuplja podatke za američke obaveštajne službe. Dejan Kljajić, jedan od osnivača Fokusa, tvrdi da se njihov portal time ne može baviti.

- Za razliku od Fejsbuka, svako ko na Fokusu otvori nalog može trajno i da ga ugasi, pri čemu se brišu sve informacije. Ukoliko korisnik bude želeo da ponovo otvori nalog, moraće da unese sve podatke i ništa od starih informacija se neće nigde pojavljivati - kaže on.


Šta Fokus ima, a Fejsbuk nema

Opcije Fejsbuk Fokus

Dodavanje slika ima ima

Dodavanje video-snimaka ima ima

Igrice ima ima

Blog nema ima

Istorija četa za 7 dana nema ima

Prevođenje na sve jezike nema ima

Audio-video čet nema imaće (do 15. maja)

Trajno brisanje naloga nema ima

Slušanje radija nema ima

Moj video nema imaće

Kupovina s popustima nema imaće

---------------------------


Ma džaba sve......kad nema FARMU, izeš sajt...
:eee:
Fokusirajte se . spite










FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: FACEBOOK i drugi "izlozi" ...   FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 EmptySub Maj 28, 2011 6:11 pm

Pit Kešmor autor ovog teksta, osnivač je
web sajta "Mashable" koji prenosi različite zanimljivosti iz oblasti
tehnologije. Za CNN povremeno piše kolumne na temu društvenih mreža. Prenosimo vam jedan njegov tekst, u kome na osnovu fejsbuk statusa, Kešmor analizira naše ponašanje:Studija
koju je već objavio CNN prenela je da oko 47 procenta korisnika
Facebook-a korsti psovke na svojim profilima, takoreći, aktivno psuje.
Takođe se ispostavilo, da posebno maloletni korisnici, koji u svojim
statusima često spominju alkohol, procentualno imaju mnogo više
prijatelja od ostalih. Bilo da se radi o tome, da smo na psovke već
oguglali, ili o neraskidivoj vezi alkohlizma i prijateljstva, ova
studija u krajnem slučaju, baca svetlo na naše oline a možda i ofline
ponašanje. Da vidimo, da li
ponašanje oko 600.000 korisnika fejsbuka, može da nam otkrije nešto o
moralnim normama, željama i obrascima ponašanja u 21. Veku!

1. Čak 56% Amerikanaca smatra da je neodgovorno dodati svog šefa za prijatelja na Facebook-u

Studija
koja je objavljena 2010, pokazala je da većina Amerikanaca ne smatra
"add-ovanje" svog šefa nečim što je prihvatljivo. Iako sve više dolazi
do preklapanja našeg poslovnog i privatnog života, i dalje većina njih
smatra da treba da postoji granica između privatnog i poslovnog.Veliki
broj ispitanika je takođe naveo, da smatra neodogovrnim, kada nadređeno
lice zatraži "friend riquest" od svojih zaposlenih. Određeni broj
ispitanika, ipak se izjasnio da nema ništa protiv virtuelnog druženja
sa nadređenima, ali da u poslu treba razdvajati profesionalne i
privatne odnose.

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Sef_na_fejsbuku_568191065


2. Linkovi koje se tiču seksa šeruju se 90% više nego ostali
Facebook je potvrdio staru izreku: -Seks sve prodaje-U
periodu od februara do maja 2010. istraživač socijalnih medija Den
Zarela prosledio, je eksperimenta radi, 12.000 linkova na sajtove sa
vestima i različite blogove. Ispostavilo se da su linkovi koji su
sadržali teme seksa za 90% više šerovani na Fejsbuku. Takođe je došao
do otkrića, da su linkovi tekstova sa pozitivnim zaključcima mnogo bolje prolazili od negatvnih.

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Fejsbuk_seks_591472341

3. Ljudi u koji imaju status "in a relationship" su srećniji od onih sa statusom "single"


Godine
2010. poređeni su statusi koje su korsnici postavljali i menjali u toku
"Dana zaljubljnih". Nivo "sreće" poređen je kod onih koji su "in a
relationship" i onih kod kojih stoji "single".Rezultat:
Oni koji su označeni da su u vezi, bili su generalno za nijansu
srećniji, takođe i oni čiji su statusi "married" ili "engaged", bili su
srećniji od "single". Najmanje srećno, delovali su oni sa istaknutim
"open relationship". Zaključak- izgleda da nas monogamija čini srećnima.

4. Oko 21% ljudi spremno je da prekine vezu preko Fejsbuka


U
istraživanju koje je sprovedeno na 1000 korsinika, ispostavilo se da je
25% doživelo Fejsbuk raskid, tačnije bilo šutnuto promenom statusa
partnera. Oko 21% se izjasnilo da bi raskinulo na taj način. Većina
ipak ne bi okonačala vezu virtuelno. Istraživanje je pokazalo i odnos,
prema kome je otkriveno da bi samo 9 posto žena iniciralo Fejsbuk
raskid, dok je kod muškaraca taj procenat 24.

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Raskid_preko_neta_368703829


5. Oko 85% žena uznemiravaju neki Fejsbuk prijatelji


Za
žene, neki Fejsbuk prijatelji mogu biti prilično iritirajući. U jednom
istraživanju 85 posto ispitanica reklo je da imaju Fejsbuk prijatelje
koji ih uznemiravaju. Uzroci iritacije mogu biti
raznovrsni, od uznemiravanja, deljenja različitih politčkih stavova,
konstatnih žalbi, pljuvanja, kukanja, do jednostavno - glupih statusa…
Izgleda da je ova iritiranost svima zajednička. Fejsbuk prijatelji su
tu da nas zabavljaju i iritiraju.

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Fejsbuk_majica_215604664

6. 25% korisnika ne koristi opciju za kontrolu privatnih podataka



Istraživanje
"Consumer Report" magazina pokazalo je da svaka četvrta osoba uopšte ne
obraća pažnju na zaštitu privatnih podataka. Iako je ovo izneseno u
negativnom svetlu, Kešmor smatra da je to vrlo dobra statistika, jer
znači da troje od četvoro ipak brinu o zaštiti privatnosti. Roditelji koji ne dozovljavaju fotografije svoje dece i njihova imena na uvid, ipak spadaju u 74% korisnika.


7. 48% roditelja dodaje svoju decu za prijatelje na Fejsbuku

Mišeljenja
su među roditeljima podeljena, polovina misli da je sasvim normalno
add-ovati svoje decu, dok polivina to ipak smatra malo čudnim.Šta roditelji misle, koliko godina treba da imaju deca da bi mogla da otvore svoje naloge?26% roditelja misli da je granica 18 godina36% roditelja misli da je granica 16-18 godina30% roditelja misli da je granica 13-15 godina8% roditelja misli da je granica ispod 13 godina

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Klinac_pokazuje_srednji_prst_874952873


8. 47% korisnika Fejsbuka ima psovke na svom zidu



Oko
polovina korisnika socijalne mreže psuje bez problema, i to je sasvim
normalna stvar. Najčešća psovka? Pogađate: "F-word". Koja li je na
srpskom? Verovatno "J-reč", ili "P-reč" ili ...


9. 48% korisnika priznaje da prečesto špijunira profile svojih bivših partnera


Ovo
pokazuje da postoji opasnost u socijalnom umrežavanju, jer su bivši
partneri sada mnogo dostupniji nego ranije. Međutim, ovo može ukazati i
na nešto drugo, a to je samouverenost. Većina ipak uspeva da se savlada
i ne gleda. A iskušenje je priznajmo, mnogo veće nego pre pojave
Fejsbuka.

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Deda_gleda_584144066


10. 36% mlađih od 35 priznaje da nakon seksa čekira Fejsbuk, Tviter ili šalje poruke


Još
od studije izvedene 2009. ispostavilo se da su socijalne mreže od
velike važnosti kod mlađih generacija. Osim nakon seksa, oko 40
procenta priznalo je da šalje poruke dok vozi, 64% radi isto na poslu,
dok 65% koristi mreže dok je na odmoru.

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Raskir_preko_tvitera_strip_798227325Na
osnovu svega navedenog možemo zaključiti da nove generacije vode
društvo u budućnost u kojoj digitalni uređaji skoro da neće biti
ispuštani iz ruku, čak i u situacijama koje nama danas deluju
neprikladno.Pa ipak, ako zaključujemo na osnovu ponašanja
na Fejsbuku, reklo bi se da kulturne norme ipak opstaju uprkos
tehnologiji. Nastavljamo da budmo profesionalni, i dalje više cenimo
žive ljudske odnose i vrednujemo sopstvenu privatnost. I kao što uvek
beše, i dalje smo fascinrani seksom.Dakle to je ono što mi hoćemo. A šta je ono što oni hoće?...To je tema za drugi tekst.










FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: FACEBOOK i drugi "izlozi" ...   FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 EmptyNed Maj 29, 2011 1:23 pm

Verovali ili ne

PLJUVAČINA NA FEJSBUKU

Nedelja, 29. Maj, 2011.|
Skoro polovina korisnika najpoznatije društvene mreže u svakodnevnoj komunikaciji na internetu koristi - psovke

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 63230
Bez obzira na to da li komentarišu neki video-klip, pričaju s
prijateljima ili daju svoje mišljenje o nekoj pojavi, čak 47 odsto
korisnika Fejsbuka na svom „zidu“ - psuje!
C, c, c, c... Šta bi na to rekla vaša mama...

Najčešće psovke na Fejsu su varijacije na onu najpoznatiju (f..k). Na
drugom mestu je reč „sh.t“ (sra..e), a na trećem „b..ch“ (ku..a).

Da ne bi bilo zabune, ovo su rezultati istraživanja koje je sprovela kompanija „Repler“, koja se bavi reputacijom brendova.
Istraživanje je obuhvatilo 30.000 korisnika, a primećeno je da većinu
psovki na profilima postavljaju - vaši prijatelji, a ne vi kao
korisnici profila.

Pa, šta da vam kažemo... Pazite ko vam je prijatelj na internetu.
Ili opsujte i vi.
Sranje , jebote, jel* ovo moguće ? FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 539287










FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: FACEBOOK i drugi "izlozi" ...   FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 EmptyNed Jun 05, 2011 8:08 am

VELJA IMA SAMO OSAM PRIJATELJA NA FEJSBUKU!

Nedelja, 5. Jun, 2011.|

Autor: Jelena Velinović

Lider
Nove Srbije ima ubedljivo najmanje obožavalaca na Fejsu od svih svojih
kolega, više frendova imaju Krka, Palma, Vuk Drašković


FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 64323
BEOGRAD - Samo osmoro glasača?!
Lider NS
Velimir Ilić na društvenoj mreži Fejsbuk ima ubedljivo najmanje
obožavalaca od svojih kolega iz drugih stranaka - svega osmoro! Toliko
je ljudi „lajkovalo“ stranicu o Iliću, gde je na srpskom i engleskom
postavljena njegova zvanična biografija.
Inače, Velimir Ilić nema profil na Fejsbuku, ali zato na toj mreži postoji nekoliko lažnih.
Ubedljivo najviše obožavalaca na Fejsbuku, čak 45.947, ima
predsednik Srbije i DS Boris Tadić. Toliko je ljudi „lajkovalo“ jednu
od stranica posvećenih njemu. Sledi ga lider LDP Čedomir Jovanović sa
7.890 fanova, a za njim i predsednik DSS Vojislav Koštunica - 2.778.
Vođa radikala Vojislav Šešelj takođe nema profil na Fejsbuku, ali
njegova stranica sa zvaničnom biografijom i fotografijama sviđa se
1.585 ljudi. Tomislava Nikolića, predsednika SNS, podržava 1.135 ljudi,
a ministra policije i zamenika premijera Ivicu Dačića 571. Velja Ilić
nije želeo da komentariše zašto ima svega osmoro fanova, iako je lider
jedne parlamentarne stranke.

Omiljen za pošalice

Ukuca li se ime Velimir Ilić, Fejsbuk izbaci čak 21 profil. Od toga je
svega tri sa slikom lidera NS, ali nijedan nije pravi. Postoji i
nekoliko grupa posvećenih njemu, uglavnom uvredljivih naziva. Tako, na
primer, dvadesetak ljudi podržava grupu „Velimir, Velja Selja, Ilić“, a
stotinak „Velja Ilić jagnjeća brigada“...


Vole i Krku

Najstariji među članovima Vlade Jovan Krkobabić, koji se odnedavno, uz
pomoć unuka, i sam aktivirao na Fejsu, ima tek 316 obožavalaca.
Zanimljivo je da i Vuk Drašković, lider SPO, ima priličan broj
obožavalaca - 1.061, gradonačelnik Jagodine i predsednik JS Dragan
Marković Palma 799, a ministar rada i socijalne politike i čelnik SDPS
Rasim Ljajić 625.

Ja im želim toliko i glasača FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 162427










FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sanjalica
Maman Papillons Charmants Petits
Sanjalica


Godina : 48
Location : Tamo gde vecno sunce sja...
Datum upisa : 16.08.2008

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: FACEBOOK i drugi "izlozi" ...   FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 EmptyNed Jun 05, 2011 9:00 am

U Makedoniji su danas izbori, a za facebook ne vazi predizbornji molk, pa muka mi je da otvaram....facebook je sad jedina mogucnost reklamiranja booored
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: FACEBOOK i drugi "izlozi" ...   FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 EmptyNed Jun 05, 2011 12:43 pm

Grupa na FB

Jebes grupu u kojoj nema mene smehsmeh smehsmeh smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: FACEBOOK i drugi "izlozi" ...   FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 EmptyNed Jun 05, 2011 1:22 pm

Astra ::
Grupa na FB

Jebes grupu u kojoj nema mene smehsmeh smehsmeh smehsmeh

nije mi jasno što u toj šupi svi vidite , navalili na to čudo ko muhe na g... :eee:
Nazad na vrh Ići dole
Najda M.

Najda M.


Godina : 61
Location : odavde do beskraja
Humor : vrlo zastupljen
Datum upisa : 06.03.2011

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: FACEBOOK i drugi "izlozi" ...   FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 EmptyNed Jun 05, 2011 1:32 pm

Ljudi moji...čemu tolika fama oko facebook-a...Pa tamo u vaš profil mogu da udju samo oni kojima dozvolite..Forumi su dostiupniji, em kako samim članovima, tako u većini slučajeva, gost može da čita šta mu volja...Jedino ne može da piše u postovima...mada negde i za goste ima predvidjen prostor...
Milionima je dostupan forum...a fejs, samo onima kojima ja to dozvolim...I u glavnom..mi ,,kreiramo,, svoj profil, mi ,,odredjujemo,, odnos prema nama samima, ako imamo stav, imaćemo ga i tamo i ovde i bilo gde...
E sada...ima mučenika kojima je fejs nasušna potreba za nekom jurnjavom za identitetom, partnerom i td...To ISTO se dešava i na forumima...ali u moru forumaša valjda je manje primetno....
Razmišljam ovako, konkretno, o mojoj poeziji...Na fejsu je svedeno čitanje mojih pesama na prijatelje, ostalima je blokirano...Ovde mogu da čitaju svi i da me pokradu, što se već dešavalo...No...valjda ono što vredi i biva kradeno...Samo da ne prepoznam medj ,,Grandovcima,, neki svoj tekst...
p.s. bilo bi mi žao što ne makoh ja 500 evrića za tekst...da kupim djeci štogod... 55555 spite cherry










Ko svoju tamu spoznao nije, teško će put do svetlosti naći.

Najda M.
Nazad na vrh Ići dole
http://emina-utrenusna.blogspot.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: FACEBOOK i drugi "izlozi" ...   FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 EmptyPon Jun 06, 2011 8:28 am

JOŠ SE NIJE RODILO, A VEĆ JE NA FEJSBUKU!

Ponedeljak, 6. Jun, 2011.|

Amerikanka Maraja Grin postavila na društvenu mrežu Fejsbuk profil svog nerođenog deteta

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 64476
Nerođena beba ima svoj profil na Fejsbuku!
Ova društvena mreža ima jednog korisnika koji se još nije ni rodio, to
jest još se nalazi u majčinoj utrobi! Amerikanka Maraja Grin, koja je
ultrazvučni snimak svoje bebe iskoristila da napravi i profil nerođenom
detetu, izazvala je veliko interesovanje u SAD.

U jednom danu nerođeni korisnik ove globalne mreže stekao je 100
prijatelja. Maraja i suprug odlučili su da srećnu vest o njenoj
trudnoći objave na jedinstven način, i to na Fejsu. Nerođena beba već
ima više od 260 prijatelja.

- Želimo da zadržimo profil kako bismo se jednog dana mogli da se prisetimo svega - rekla je Maraja.


Što me ovo ne čudi ?
Doživećemo mi i decu sa imenom Farmvil i Like Mama i tata se upoznali na "Fejsu" i eto....rodila sa mala Lajka (Like ) FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 539287










FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: FACEBOOK i drugi "izlozi" ...   FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 EmptyPon Jun 06, 2011 9:46 am

Mogu bez njega ali jeste mi zanimljiv, iz prostog razloga sto dobijam neke informacije odmah, tacnije obavesten si o svim desavanjima koja se desavaju vasoj rodbini, prijateljima..

Evo recimo mog primera.. imam brata od strica na Floridi, latino-snajku sam vec spominjala, e pa bas putem fejsa sam videla slike kuce koju su kupili, a pre par dana su postali roditelji preslatke Eve Sofije rodjene 5 nedelja pre termina sa 1,98 kg i 54 duzine. Nedelju dana je bila u inkubatoru, ali je dobro i zdravo.. Eto, familija je odmah reagovala, cestitke su pljustale srecnim roditeljima i maloj Evi.. slike male Eve smo mogli svi da vidimo.. i preslatka jeeeee..

Drugi primer- pisala sam o njemu na mom blogu, slucaj jedne hraniteljske porodice iz Sida.. cela prasina se podigla upravo preko fejsa i dospela do medija ( Kurir, Prva tv..)

U svemu postoji zloupotreba pa tako i na fejsu, ali da ima svojih dobrih strana, nesumljivo da ima. Nije sve u igricama..

Uostalom, svoj profil kreiras sam i stavis zabrane za sve moguce posetioce sem svojih prijatelja.. kao sto to vec rece Strelica!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: FACEBOOK i drugi "izlozi" ...   FACEBOOK i drugi "izlozi" ... - Page 14 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
FACEBOOK i drugi "izlozi" ...
Nazad na vrh 
Strana 14 od 22Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 18 ... 22  Sledeći
 Similar topics
-
» DNEVNI LISTOVI (Srbija)
» Nekoliko korisnih saveta za "mlade mame"
» TURSKE SERIJE
» Put u pakao poplocan je "dobrim namerama"!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: MULTIMEDIJA :: INTERNET :: FACEBOOK-
Skoči na: