DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Trening - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Trening - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Trening

Ići dole 
+29
bosankaa
Astra
Sibila_
brdjanin
Marea
pesma
dusicaa
Blebetalo
Kijara-brm
Harite
Zana
cojle
rouzvel
AstrinaKomsinica
tvrtko
emanuella
Hestija
Uther Pendragon
Helena Trojanska
lollypop
Aurora Borealis
Una
sanjalica.ns
raspolozena
PJER
montoya
Lily
Storm_z
anja007
33 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Trening - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Trening   Trening - Page 3 EmptyČet Okt 02, 2008 12:27 pm

First topic message reminder :

Izmenila sam malo naslov i pocetak teme, nadam se da se sef nece ljutiti. Od sada cemo ovde ce pisati o nacinima kako da budemo zdravi i jaki, bez ironije i spama.
Pravilniji trening, pravilnija ishrana, vise motivacije za cvrsci rad koji ce dati bolje rezultate.
Urediti zivot , psihicki i fizicki, neka bude osnova..

Imam prilike da vidim kako to radi nacija koja zivi ''bolesno zdrav zivot'', pa cemo ovde uporedjivati, diskutovati, uciti ( i primenjivati, nadam se)

Pocela sam aktivno da treniram, ima nesto vise od pola godine. Nekad sam bila aktivni sportista, ali sam nakon teskog rodjenja treceg deteta imala veliki problem.. Nagomilani kilogrami, neaktivnost.. Bolovi u ledjima, glavobolje, bolovi u ramenima, bili su samo neki od simptoma..
Na pitanje trenera, sta mi je cilj, tromesecni, odogovorila sam kao iz topa da smrsam bar 10kg.. Nasmejao se i rekao.. Pocecemo iznutra da te ''gradimo''.. Pusti kilograme...
I tako je i bilo..
Nisam puno smrsala, ali sam sada dobila i novi rezim ishrane ( koji cu rado podeliti), a ono sto osecam je da sam mnogo ojacala fizicki ( nisam ni bila svesna koliko sam slaba), da sam u mnogo boljoj kondiciji, da se mnogo bolje psihicki osecam (  :smejese1;:  )..
Sve u svemu, motivisana za pocetak nove godine...Nadam se ce ce se jos neko javiti, pa da se druzimo u narednom periodu..

sonia  :mrazica: 

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

Trening - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening   Trening - Page 3 EmptySre Dec 05, 2012 9:52 pm

Pripazite na ovoNajveće greške prilikom istezanja




[You must be registered and logged in to see this image.]


Donosimo vam popis najvećih grešaka prilikom istezanja i kako ih riješiti.

Preskačete istezanje prije vježbanja

Osim što bi prije svake
vježbe trebali proći i istezanje postoji još jedna kvaka- prije
istezanja mišiće trebate opustiti. Za to možete koristiti spužvastu
lopticu kojom napravite pristak na mišiće na način da se oni vrate u
svoju normalnu dužinu, odnosno tako možete poništiti napetost od
sjedanja, spavanja ili hodanja u visokim petama. Spužvastom lopticom
pređite vanjski dio bedara, stražnjicu, leđa.


Što duže se istežete to je bolje

Ne trebate pretjerivati. Istraživanja pokazuju kako je isti efekt ako istezanje traje 20 ili 90 sekundi.


Ne istežete se nakon vježbe

Važno je i da se nakon vježbe
istegnete jer tako mišiće koji su od vježbe postali kraći vraćate u
normalnu dužinu. Ako to ne napravite možete očekivati bolove.


Mislite da je istezanje nekoliko puta tjedno dovoljno

Kao
što i svaki da sjedite, spavate i radite na kompjuteru trebali bi se i
svaki dan istezati kako bi vratili vaše tijelo u ravnotežu.


Mislite da ste dovoljno fleksibilni pa ne trebate istezanje

Čak
i ako možete dodirnuti pod dlanovima dok stojite ne znači da su vam svi
mišići toliko fleksibilni. I profesionalni sportaši imaju puno koristi
od istezanja, piše shine.yahoo.com.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

Trening - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening   Trening - Page 3 EmptySre Dec 05, 2012 9:54 pm

Najučinkovitije!Najbolji način skidanja 'šlaufića' s trbuha




[You must be registered and logged in to see this image.]


Potrebno je malo pozornosti, kombiniranja i puno
znojenja ako želite ravni trbuh. Intervalni trening je prava stvar za
skidanje šlaufića, kažu stručnjaci.


Trčanje, zumba, salsa, tae bo, trbušni ples… mnogi su načini kojima se
možete uhvatiti u koštac s masnim naslagama na svom trbuhu.


No, najučinkovitiji način za to je intervalni trening. Nemojte
brinuti, ne morate isti čas nabiti formu kao da ste Olimpijac – možete
početi laganim tempom i s vremenom napredovati do ozbiljnijeg treninga
kojim ćete u najvećoj mjeri iskoristiti svoj kapacitet.


Kiropraktičar specijaliziran za mršavljenje i nutricionizam dr. Eric Berg
tvrdi kako ovakav oblik fitness može povisiti razinu hormona rasta za
nevjerojatnih 450 posto (riječ je o hormonu koji učinkovito topi masne
naslage te izgrađuje mišiće).


Koncept intervalnog treninga počiva na mijenjanju intervala
vježbanja: intenzivnih i odmora. Cilj je povisiti brzinu otkucaja srca, a
zatim ju spustiti.


Obavezno uključite čučnjeve i skokove koji angažiraju cijelo tijelo,
a ne samo jednu li dvije skupine mišića. Cilj je koristiti velike
mišićne skupine kako bi se stimulirao hormon rasta i potaknulo
sagorjevanje masnih naslaga s trbuha.


Ako ste skeptični, prvo razgovarajte sa svojim liječnikom i savjetujte se s fitness trenerom.


ordinacija.hr
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
sonia
حبيبي



Datum upisa : 23.03.2008

Trening - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening   Trening - Page 3 EmptySre Dec 05, 2012 10:07 pm

bosankaa ::
sonia ::


Ne izlazi mi se na ovih -20C, al' kad se mora , nije tesko [You must be registered and logged in to see this image.] ( mislim, ne mora, al' cerka zapela..ajdee )

ajdeee,ajdee [You must be registered and logged in to see this image.]

Evo ja ću da te bodrim [You must be registered and logged in to see this image.]

Bosanka, nesreco, sve si ti kriva i te tvoje torte[You must be registered and logged in to see this image.] Nego, danas smo imale trening sa personalnim trenerom [You must be registered and logged in to see this image.] Bem ti zivot! On sta nam zadao da radimo do kraja januara, ajoo, ima da izginemo k'o zuti!

Ja se samo kreveljim, a on - mozete vi to [You must be registered and logged in to see this image.]

Ispadoh nasjlabija sa rukama [You must be registered and logged in to see this image.] ( lepo pitam opet , moze li samo sipku, bez tegova da dizem [You must be registered and logged in to see this image.] oni se smeju [You must be registered and logged in to see this image.] )
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★



Datum upisa : 17.02.2010

Trening - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening   Trening - Page 3 EmptySre Dec 05, 2012 10:13 pm

sonia ::
bosankaa ::
sonia ::


Ne izlazi mi se na ovih -20C, al' kad se mora , nije tesko [You must be registered and logged in to see this image.] ( mislim, ne mora, al' cerka zapela..ajdee )

ajdeee,ajdee [You must be registered and logged in to see this image.]

Evo ja ću da te bodrim [You must be registered and logged in to see this image.]

Bosanka, nesreco, sve si ti kriva i te tvoje torte[You must be registered and logged in to see this image.] Nego, danas smo imale trening sa personalnim trenerom [You must be registered and logged in to see this image.] Bem ti zivot! On sta nam zadao da radimo do kraja januara, ajoo, ima da izginemo k'o zuti!

Ja se samo kreveljim, a on - mozete vi to [You must be registered and logged in to see this image.]

Ispadoh nasjlabija sa rukama [You must be registered and logged in to see this image.] ( lepo pitam opet , moze li samo sipku, bez tegova da dizem [You must be registered and logged in to see this image.] oni se smeju [You must be registered and logged in to see this image.] )

De bona šta se duriš...pa šta bi da vježbaš sama...mis'im da nemaš tog personalnog smehsmeh

I nemoj da se kreveljiš,već radi što ti se kaže.Šta si ti mislila da ćeš tamo oklagije dizati...nema bona toga nigdje sem kuhinje smehsmeh

Nego bre...sve ste se dale u "nešto" ...definitivno moram i ja....pa bar da pišem.
Od sada kad idem u kuhinju ima da pišem da idem na fitnes smehsmeh
Joj mukico moja šta ću saS mene Trening - Page 3 900975
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي



Datum upisa : 23.03.2008

Trening - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening   Trening - Page 3 EmptySre Dec 05, 2012 10:21 pm

Hahhaha, ti kao onaj u vicu ( umesto kafana kazi biblioteka) [You must be registered and logged in to see this image.] I da znas, vezbam ja sama, nema svaki dan trener, on ti kaze sta, pa ti muci muku posle [You must be registered and logged in to see this image.]

I nemoj sama kuci, ona moja drugarica, kupila step masinu, pa je sad koristi ko civiluk [You must be registered and logged in to see this image.] nego, napolju , medju ljude [You must be registered and logged in to see this image.]

I mani se da kacis vise kolace, ja kako vidim tvoje slike tamo, kazem, ajd i ja nesto da napravim [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★



Datum upisa : 17.02.2010

Trening - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening   Trening - Page 3 EmptySre Dec 05, 2012 10:30 pm

E to,to...umjesto kuhinja,biće Fitnes hahaha

Ma rado bih ja,ali kako?Kome djecu da ostavim...dok dođem sa posla...šta uradi,koju napiši,već mrak...mama mi sad daleko da bi mogla djecu pripaziti.Muž nikad ne zna kad će završiti sa poslom...tako da i na njega ne mogu računati,a i nemam baš blizu ništa sem bazena.I odemo mi,ali nije to to.
De ženo vidiš kako kod mene sve komplikovano.Kod tebe velika djeca pa ti lako.

A pravo da ti kažem...trčala sam ja sve do odmora...aman ženo hoće duša na nos izaći...pa sam prešla na brzo hodanje...pa na šetnju...e onda smo krenule rodica i ja poslije te šetnje na kafe i jbg...nije bilo nekog učinka smehsmeh i odustale :))

A sad malo ozbiljnosti...kako kažu:"Lijenost je najteža bolest."

Trening - Page 3 933166
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي



Datum upisa : 23.03.2008

Trening - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening   Trening - Page 3 EmptySre Dec 05, 2012 10:47 pm

Izvlacis se. U Becu ima svega sigurna sa vise nego ovde. Ako hoces da treniras, nadji studio gde imaju ponudu cuvanja dece ( igraju se sa njima dok ti vezbas), a drugo, bas me sad interesuje kakav je sistem u skoli ( to, domaci i ostalo, ispamovacemo temu, al nema veze, to ovde postalo kao dobar dan)?
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava



Datum upisa : 09.08.2009

Trening - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening   Trening - Page 3 EmptySre Dec 05, 2012 10:54 pm

sonia ::
Ako hoces da treniras, nadji studio gde imaju ponudu cuvanja dece ( igraju se sa njima dok ti vezbas)

Eto, omiljeno mesto za druženje mog društva je baš pored jednog takvog studija.
I čike fraj pripaze na dečicu.
Niko nema što Srbija nudi... za džabe! jbt
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★



Datum upisa : 17.02.2010

Trening - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening   Trening - Page 3 EmptySre Dec 05, 2012 11:08 pm

sonia ::
Izvlacis se. U Becu ima svega sigurna sa vise nego ovde. Ako hoces da treniras, nadji studio gde imaju ponudu cuvanja dece ( igraju se sa njima dok ti vezbas), a drugo, bas me sad interesuje kakav je sistem u skoli ( to, domaci i ostalo, ispamovacemo temu, al nema veze, to ovde postalo kao dobar dan)?

A pa sad...ima negdje vjerovatno...Ja znam za takve "igraonice" kad idem u tržne centre,a za ostalo ne znam smehsmeh

A što se drugog tiče... moja ćera ide u "normalnu" školu...i domaći radi kući...ko mi onomad.
A postoje i Ganztagsschule...gdje djeca budu od 8-17 i tamo odrade zadaću i nauče...e sad koliko... booored
Nazad na vrh Ići dole
Zana

Zana


Godina : 59
Datum upisa : 30.05.2012

Trening - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening   Trening - Page 3 EmptyČet Dec 06, 2012 5:28 pm

..ja krenuh na aquabic...ne znam za sebe..vezbe 45 minuta,dusha na nos izlazi...ostaje se dva sata,3 puta nedeljno u bazenu..posle vezbi,rekreativno plivanje..jedva se michem nakon toga:)) omatorelo se
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Trening - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening   Trening - Page 3 EmptySub Jan 05, 2013 8:53 pm

Zana ::
..ja krenuh na aquabic...ne znam za sebe..vezbe 45 minuta,dusha na nos izlazi...ostaje se dva sata,3 puta nedeljno u bazenu..posle vezbi,rekreativno plivanje..jedva se michem nakon toga:)) omatorelo se

Cuj, omatorelo se, ti si bre Zana, beba za ove Japance sto igraju Moravac [You must be registered and logged in to see this image.]

Igraj moravac, kaže Japanac ( [You must be registered and logged in to see this link.]

BEST CARDIO ! [You must be registered and logged in to see this image.]

Širom Japana 120.000 ljudi učlanjeno je u organizaciju „Folklore riport“ i uči igre iz celog sveta. U istraživanjima koja su sproveli došli su do zaključka da je srpski folklor oličenje zdravog načina života i da je bolji od drugih vežbi vitalnosti.
Svi polaznici su stariji od 55 godina i kažu da igrom produžavaju život. Oni časove posvećeno počinju laganim uvodnim, povozitim kolima, kao što su šetnja, moravsko ili „romunka“ (kolo kraljice Natalije koja je bila iz Rumunije). Onda idu fizički srednje zahtevna kola – „trojanac“, „šumadinka“, „zaječarka“ i „čačanka“, a završavaju teškim, zahtevnim igrama poput Žikinog, užičkog, moravca, „stara vlajna“, „čačak“. Najstarija Japanka koja našim igrama održava kondiciju ima 91 godinu kaže Kuzmanović.
Ako ste stidljivi ili mislite da imate „dve leve noge“, možete za svoju dušu da pustite muziku i zaigrate kod kuće. Vremenom ćete na nekom veselju zaigrati kao da ste sami. Ipak, bolje je da se upišete u neku od škola folklora kakve postoje pri mnogim kulturno-umetničkim društvima. Ukoliko se dugo niste bavili fizičkom aktivnošću, sami odredite tempo koji vam odgovara. Počnite sa laganim, osnovnim koracima koji ne umaraju, pa kad osetite da ste spremni, ubrzajte, dodajte poskoke i okrete. Što igra bude energičnija, više ćete kalorija potrošiti i pritom se sjajno zabaviti.
Neke igre su zahtevnije od drugih, nemojte se obeshrabriti jer se uz društvo i veselu melodiju koraci brzo uče. Još od starih vremena svako je dobrodošao u kolo.



Da mi predjemo na kolce, i zafrknemo ove monotone sprave u teretanama? [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Zana

Zana


Godina : 59
Datum upisa : 30.05.2012

Trening - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening   Trening - Page 3 EmptySre Jan 09, 2013 6:49 pm

sonia ::
Zana ::
..ja krenuh na aquabic...ne znam za sebe..vezbe 45 minuta,dusha na nos izlazi...ostaje se dva sata,3 puta nedeljno u bazenu..posle vezbi,rekreativno plivanje..jedva se michem nakon toga:)) omatorelo se

Cuj, omatorelo se, ti si bre Zana, beba za ove Japance sto igraju Moravac [You must be registered and logged in to see this image.]

Igraj moravac, kaže Japanac ( [You must be registered and logged in to see this link.]

BEST CARDIO ! [You must be registered and logged in to see this image.]

Širom Japana 120.000 ljudi učlanjeno je u organizaciju „Folklore riport“ i uči igre iz celog sveta. U istraživanjima koja su sproveli došli su do zaključka da je srpski folklor oličenje zdravog načina života i da je bolji od drugih vežbi vitalnosti.
Svi polaznici su stariji od 55 godina i kažu da igrom produžavaju život. Oni časove posvećeno počinju laganim uvodnim, povozitim kolima, kao što su šetnja, moravsko ili „romunka“ (kolo kraljice Natalije koja je bila iz Rumunije). Onda idu fizički srednje zahtevna kola – „trojanac“, „šumadinka“, „zaječarka“ i „čačanka“, a završavaju teškim, zahtevnim igrama poput Žikinog, užičkog, moravca, „stara vlajna“, „čačak“. Najstarija Japanka koja našim igrama održava kondiciju ima 91 godinu kaže Kuzmanović.
Ako ste stidljivi ili mislite da imate „dve leve noge“, možete za svoju dušu da pustite muziku i zaigrate kod kuće. Vremenom ćete na nekom veselju zaigrati kao da ste sami. Ipak, bolje je da se upišete u neku od škola folklora kakve postoje pri mnogim kulturno-umetničkim društvima. Ukoliko se dugo niste bavili fizičkom aktivnošću, sami odredite tempo koji vam odgovara. Počnite sa laganim, osnovnim koracima koji ne umaraju, pa kad osetite da ste spremni, ubrzajte, dodajte poskoke i okrete. Što igra bude energičnija, više ćete kalorija potrošiti i pritom se sjajno zabaviti.
Neke igre su zahtevnije od drugih, nemojte se obeshrabriti jer se uz društvo i veselu melodiju koraci brzo uče. Još od starih vremena svako je dobrodošao u kolo.



Da mi predjemo na kolce, i zafrknemo ove monotone sprave u teretanama? [You must be registered and logged in to see this image.]

Sonia..nadjoh najbolji nachin za odrzavanje kondicije..unuke,24h i dragi ,on malo manje od 24h,plus njegova mama 29h..ma ne treba mi vishe vezbi :rlol:
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Trening - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening   Trening - Page 3 EmptySre Jan 09, 2013 10:41 pm

Zana bre, ti k'o instruktor jos malo [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Trening - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening   Trening - Page 3 EmptySre Jan 09, 2013 11:11 pm

sonia ::
Zana bre, ti k'o instruktor jos malo [You must be registered and logged in to see this image.]
Ja bi za dame preporučio ove instruktore

[You must be registered and logged in to see this image.]
A vi to krstite kako hoćete ,pilates ,fitnes ..... [You must be registered and logged in to see this image.]











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Trening - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening   Trening - Page 3 EmptySre Jan 09, 2013 11:16 pm

meni ovo lici na - ''mala, mala grupa...'' [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Trening - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening   Trening - Page 3 EmptySre Jan 09, 2013 11:46 pm

sonia ::
meni ovo lici na - ''mala, mala grupa...'' [You must be registered and logged in to see this image.]
Pa zavisi kako gledaš Može da bude i "Dođi mala da vidiš kako Musa dere jarca " Moramo Konu pitati, ona je expert [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Trening - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening   Trening - Page 3 EmptyUto Jan 15, 2013 12:24 pm

POSTANITE SEKS BOMBA: Fitnes baziran na “Pedeset nijansi Sive” (VIDEO) [You must be registered and logged in to see this image.]
Gospođe i gospođice ,sve vam je ovde .Pa mrdnite doopetom ,da i muški imaju neke koristi od vašeg gicanja po "fitnes studijima" (što skupo plaćaju) [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Trening - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening   Trening - Page 3 EmptySre Jan 16, 2013 5:24 pm

Kakve crne bombe, odoh ja da se razmrdam malo

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Trening - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening   Trening - Page 3 EmptyNed Feb 03, 2013 11:56 pm


Kako postati sretna? Vježbanjem!






[You must be registered and logged in to see this image.]

Dovoljno je već samo dvadeset minuta da biste osigurali osjećaj sreće i pozitivne učinke na zdravlje





Rekreacija i tjelesna aktivnost oduvijek su
smatrani lijekom za različite probleme u životu – od depresije i lošijeg
pamćenja pa čak do ublažavanja simptoma Alzheimerove i Parkinsonove
bolesti. No, istovremeno, ljudi često nemaju dovoljno informacija i
saznanja (znanstvenih i stručnih) o pozitivnim učincima vježbanja na
tjelesno, ali i psihičko zdravlje.

Najčešća rečenica koju je moguće čuti od ljudi je – „da, znam sve o
tome, riječ je o endorfinu koji se otpušta za vrijeme vježbanja, a zbog
kojeg se osjećamo bolje i sretnije – zato bismo trebali vježbati, je li
tako?“. To zapravo upućuje na to da ljudi tako u prolazu čuju neke teze i
zaključke i prihvate ih, bez da se više zainteresiraju na to kako npr.
vježbanje utječe na njih. To je jedan od glavnih razloga koji je autora
Lea Widricha potaknuo na istraživanje povezanosti između osjećaja sreće i
vježbanja.

Što potiče sreću u našem mozgu tijekom vježbanja?

Većina ljudi je svjesna da vježbanje izgrađuje mišićnu masu i utječe na
pojačanu tjelesnu spremnost i formu pa tako, uz redovito vježbanje,
penjanje uz stepenice postaje lakše, što je jasan rezultat dobre
tjelesne forme. S druge strane, povezanost vježbanja i općeg
raspoloženja nije toliko jasna i lako uočljiva.

Evo što se zaista događa: početak vježbanja i tjelesne aktivnosti
ljudski mozak prepoznaje kao stres. S porastom krvnog tlaka, mozak
počinje misliti kako je tijelo u borbi s neprijateljem ili u bijegu pa,
kako bi se zaštitio od stresa, otpušta protein BDNF
(Brain-Derived Neurotrophic Factor) koji ima zaštitni i obnavljajući
učinak na neurone. To je razlog zbog kojeg nakon vježbanja nastupaju
osjećaji lakoće, bistrine, a uskoro i sreće. Istovremeno, u mozak se
otpušta endorfin, kemijski spoj kojemu je glavna svrha borba protiv stresa.

Znanstvenik McGovern tvrdi kako endorfin snižava neugodu vježbanja i
blokira osjećaj boli, a povezuje ga i s osjećajem euforije. Sve ove
činjenice upućuju na to da je mozak znatno aktivniji tijekom tjelesne
aktivnosti nego prilikom razmišljanja dok je tijelo u sjedećem položaju.
Jedini je problem povezan s otpuštanjem BDNF-a i endorfina taj što
izaziva određenu ovisnost, sličnu onoj o nikotinu ili morfiju, no
razlika je ta da je vježbanje dobro i korisno za sve. BDNF i endorfin su razlozi zbog kojih se osoba pri vježbanju osjeća tako dobro.
Pomalo upitan dio je u izazivanju navikavanja kao u slučaju uporabe
morfija, heroina ili nikotina. Jedina razlika je u tome što je vježbanje
dobro za sve.

Ključ za povećavanje sreće tijekom vježbanja: nije bitno koliko, nego kad

Tema postaje još zanimljivija sad kad su poznate te osnovne činjenice o
povezanosti vježbanja i osjećaja sreće, jer je sad moguće istražiti što
se točno događa unutar moždanih ćelija te je li i kako je moguće
produljiti taj pozitivan osjećaj. Nedavna studija sa Sveučilišta Penn
State bavi se upravo tom tematikom, a rezultati su i više nego
iznenađujući. Otkriveno je da produktivnost i sreća u pojedinom radnom danu ne ovisi o tome vježba li osoba redovito, već o tome je li vježbala upravo taj dan.

Stručnjaci su zaključili da su osobe koje su vježbale mjesec dana prije
istraživanja, ali ne i na dan ispitivanja, postigli bolje rezultate na
testu pamćenja i memorije od onih koji su cijeli mjesec njegovali
sjedilački način života, ali nisu bili ni približno dobri kao oni
pojedinci koji su vježbali baš to jutro.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Gretchen Reynolds, autorica različitih best seller izdanja te novinarka
New York Timesa, napisala je čitavu knjigu o sličnoj temi – Prvih 20
minuta – u kojoj tvrdi kako za postizanje najvišeg stupnja sreće
i pozitivnih učinaka na zdravlje tijekom vježbanja, NIJE potrebno
postati profesionalni sportaš
, upravo suprotno, potrebno je
puno manje napora i truda, a to je potvrdila i izjavom: „Osobama koje
njeguju izraziti sjedilački način života prvih 20 minuta aktivnosti
osigurava najviše prednosti za zdravlje te smanjuje rizike od bolesti.
Eto, toliko je potrebno za značajnu pozitivnu razliku u stanju
organizma.“

Ovakav zaključak mnogima donosi olakšanje – nije potrebno svaki se dan
iscrpljivati napornim vježbama ili pokušavati osigurati dovoljno vremena
u dnevnom rasporedu, 20 minuta vježbanja osigurat će osjećaj sreće i donijeti pozitivne učinke na zdravlje.
Stručnjaci sa Sveučilišta u Bristolu naglašavaju kako se ljudima
raspoloženje značajno popravlja nakon tjelesne aktivnosti, dok se u
danima kad se ne vježba, značajno smanjuje razina smirenosti.

Stjecanje navike vježbanja: ples s endorfinom

Početi redovito ili čak svakodnevno vježbati još uvijek je lakše
promovirati ili pričati o tome nego učiniti i pokrenuti se. Kad se sve
zbroji i oduzme, potrebna je ipak prilična količina koncentracija i
priprema kako bi se stekla rutina dnevnog vježbanja. Prema Charlesu
Duhiggu, još jednom best selling autoru New York Timesa, koji je napisao
knjigu Moć navike: Zašto činimo to što činimo u privatnom i poslovnom
životu, vježbanje je temeljna navika koja može popločiti put sreći i
napretku na svim područjima života.

U nastavku je nekoliko savjeta uz koje će svakodnevno vježbanje biti lakše i zabavnije:

  • Opremu za vježbanje stavite pokraj budilice kad idete na spavanje:

Ova tehnika se čini jednostavnom, ali je i jedna od najučinkovitijih.
Ukoliko sve što vam je potrebno za vježbanje (odlazak u teretanu,
fitness studio i sl.) pripremite prije spavanja i stavite si nadohvat
ruke, trebat će vam puno manje vremena i volje da sami sebe uvjerite da
opremu i obučete.


  • Pratite svoju rekreaciju i rezultate:

Ključ uspješne tjelovježbe je stvaranje navike, a najlakši put do toga
je nagrada koja će vas podsjetiti na sve koristi i dobar osjećaj koji
dolazi s vježbanjem. Dobra je ideja poslužiti se nekom od brojnih
aplikacija za mobilne uređaje i upisivati svako vježbanje.


  • Zamislite lagani početak i krenite:

Zamislite primjerice, 5 minuta vježbanja, tri puta tjedno. S obzirom na
to da je zadatak tako jednostavan i bilo tko može u njemu uspjeti, nije
teško stvoriti naviku. Ako tek počinjete, usmjerite se na 5 ili 10
minuta










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Trening - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening   Trening - Page 3 EmptyNed Feb 03, 2013 11:58 pm


Vježbe za čvrsto i zategnuto tijelo (bez ikakve opreme)






[You must be registered and logged in to see this image.]

Sve što vam je potrebno da učvrstite svaki centimetar svog tijela je - zid!





Nema fitness centra.
Nemate utege.
Nemate nikakve opreme.

Možete li svejedno odraditi pristojan trening za cijelo tijelo? Itekako!

Uvijek postoji vrijeme kada nemate vremena ili volje ići do fitness
centra ili nemate baš sat ili dva da odete do onamo, odradite trening i
vratite se kući. Ako kod kuće nemate apsolutno ništa za vježbanje, a i
ako u ovo recesijsko vrijeme nemate načina kako nabaviti nekakvu
opremu, to ne znači da svejedno ne možete poraditi na učvršćivanju svog
tijela.

Za ove vježbe sve što vam je potrebno je jedan zid! Radite ih tri puta
tjedno svaki drugi dan i uskoro ćete vidjeti pozitivne promjene na svom
tijelu. Samo znajte da ove vježbe i nisu baš lagane, ali će zato vaše
tijelo nakon njih biti čvrsto kao kamen.

Sjednite i oblikujte

Vježba za: ramena, gornji dio leđa, trbušnjake, stražnjicu i bedra.



[You must be registered and logged in to see this image.]

Čučnite s leđima oslonjenim na zid. Desna natkoljenica je paralelna uz
tlo, lijeva noga podignuta – s gležnjem na desnom koljenu. Ruke su
ispružene sa strane, tako da vam je gornji dio tijela u obliku slova T.
Držeći ruke stisnute uza zid, polako ih podižite sve dok ne dođu u
položaj kao na slici. Zatim ruke spustite u početni položaj. To je jedno
ponavljanje, napravite ih 12, zamijenite nogu i ponovite.


Zvijezda na suhom

Vježba za: ramena i trbušne mišiće, posebno bočne



[You must be registered and logged in to see this image.]

Krenite na lijevom boku. Lijeva podlaktica je na tlu, desna ruka je
ispružena prema stropu, dok se lijevim m oslanjate na dno zida.
Podignite bokove s poda u bočnu "plank" poziciju i podignite desnu nogu
koliko najviše možete (kao na slici). Zadržite položaj 30 sekundi. Zatim
promijenite stranu. Ponovite na svakoj strani najmanje 5 puta, a s
vremenom povećajte ponavljanje.


Čvrste ruke

Vježba za: ruke, prsa, trbušnjake, bokove, stražnjicu, stražnju ložu



[You must be registered and logged in to see this image.]

Stanite tridesetak centimetara od zida, ruke ispružene malo uže od širine ramena, dlanovi su na zidu u visini [You must be registered and logged in to see this link.],
lijevo koljeno je podignuto do visine bokova (paralelno s tlom). Zatim
se nagnite naprijed i oslonite laktove na zid i istovremeno ispružite
lijevu nogu unatrag. Vratite se u početni položaj (s nogom u zraku).
Napravite 10 ponavljanja, zatim zamijenite nogu i ponovite.


Penjanje uz zid

Vježba za: ramena, leđa, trbušnjake, stražnjicu i bedra.



[You must be registered and logged in to see this image.]

Krenite iz plank pozicije - podlaktice i ramena su ravni, a dlanovi na
tlu. Stopalima se oslonite na zid i to tako da su vam pete, zglobovi,
stražnjica, kralježnica, ramena, vrat i glava budu u ravnini. Zatim
desno koljeno privucite prsnom košu (kao na slici) zadržite nekoliko
sekundi, vratite nogu do zida, a zatim isto odmah ponovite lijevom
nogom. Nastavite izmjenjivati nogu barem jednu minutu.


Skok na glavu

Vježba za: ramena, tricepse, leđa i trbušnjake.



[You must be registered and logged in to see this image.]

Krenite iz iste pozicije kao u prethodnoj vježbi - podlaktice i ramena
su ravni, a dlanovi na tlu. Stopalima se oslonite na zid i to tako da su
vam pete, zglobovi, stražnjica, kralježnica, ramena, vrat i glava budu u
ravnini. Zategnite trbušne mišiće i počnite podizati bokove (po potrebi
i stopala), sve dok vam tijelo ne dođe u položaj obrnutog slova V (kao
na slici). Vratite se u početni položaj – to je jedno ponavljanje,
napravite ih 15.


Dižući most

Vježba za: stražnjicu, trbušnjake i stražnju ložu.



[You must be registered and logged in to see this image.]

Legnite na leđa, desno koljeno je savijeno, a stopalo na tlu. Lijevo
koljeno je savijeno pod kutom od 90 stupnjeva, a stopalo oslonjeno na
zid. Ispružite desnu nogu prema stropu i podignite bokove sve dok tijelo
ne dođe u ravnu liniju od lijevog koljena do ramena (kao na slici).
Kratko zadržite tu poziciju, a zatim se spustite u početni položaj. To
je jedno ponavljanje, napravite ih 15, zatim zamijenite noge i ponovite.

Zidni plank

Vježba za: ramena, trbušnjake, bočne trbušnjake i donji dio leđa



[You must be registered and logged in to see this image.]

Krenite iz plank pozicije (kao u vježbi "Skok na glavu"), ruke su ispod
ramena, stopala na zidu u liniji tijela (kao na slici). Zadržite položaj
jednu minutu. Ako ne možete izdržati u ovoj pozi – olakšajte si stvar i
spustite stopala niže. Vrhove prstiju na stopalima spustite do tla
(stopala su svejedno oslonjena na tlo).


Iz čučnja u skok

Napravite prethodnih sedam vježbi i učvrstit ćete tijelo. No, ako
vježbama dodate i ovaj skok iz čučnja u trajanju od jedne minute između
svake vježbe – počet ćete i značajno sagorijevati kalorije!

Okrenite se prema zidu i spustite se u dubok čučanj – natkoljenice
moraju biti paralelne s tlom. Zatim skočite u zrak, pogledajte prema
gore i lagano objema ispruženimrukama dotaknite zid najviše što možete.
Ponovo se spustite u čučanj. Ponavljajte skakanje u zrak bez odmaranja
jednu minutu.



[You must be registered and logged in to see this image.]










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Trening - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening   Trening - Page 3 EmptyČet Mar 07, 2013 5:10 pm

Garantirano!Vježbe od kojih ćete imati savršenu guzu i bedra




[You must be registered and logged in to see this image.]


Možda vam se ljeto čini predaleko, ali za čas će
doći toplije vrijeme ćete biti prisiljeni pokazati svoje adute.
Dakle, vrijeme je za akciju dotjerivanja tijela.





Ako ovog ljeta želite svima pokazati svoju čvrstu, okruglastu guzu koja
se uvelike razlikuje od prijašnjih, 'opuštenijih' izdanja kada vas je
bilo pomalo i sram, onda bi bilo najbolje da isprobate ovih nekoliko
vježbi koji će vam garantirano dati željene rezultate.


'Čučnjevi su najbolje vježbe za seksi donji dio tijela jer oni
pokreću sve mišiće u guzi i bedrima, i mnogo su bolji i učinkovitiji od
ostalih vježbi', kaže stručnjakinja Dianne Sykes Scope.


Prvo savladajte osnovnu verziju čučnjeva, pa se zatim upustite u
varijacije koje će biti istovremeno zabavne i učinkovite. Miješajte
vježbe kako vam drago, ali radite po 12 ponavljanja od svake vježbe
svako dva dana, pa na kraju tjedna samo 'utvrdite gradivo'.


Tip-Top Toner

Stanite sa stopalima raširenima u razini ramena: koljena izbacite
prema van a ruke položite na bokove. Radite čučnjeve, saginjite se dok
bedra ne budu paralelna s tlom, pa zatim se popnite na prste. Spustite
pete za jedno ponavljanje. Ponovite vježbu.


Podignite zadnjicu

Raširite stopala u razini ramena, čučnite sve do dolje, vrhovima
prstiju dodirnite pod lagano pred nožnim prstima. Držite prste ruke na
podu, podignite bokove, protegnite stražnjicu prema stropu s lagano
savijenim koljenima. Vratite se u početnu poziciju. Ponovite vježbu.


Baš kao Beckham

Noge raširite u razini ramena, a ruke stavite na bokove. Čučnite, pa
se uspravite i naglo privucite desnu nogu preko lijeve i ispred tijela,
kao da desnom nogom idete šutirati loptu, pri čemu vam je lijeva ruka
ispred tijela, a desna iza. Vratite se u početni položaj. Za jedno
ponavljanje promijenite strane. Ponovite vježbu.


Bicikl pokreti

Noge raširite u razini ramena, a ruke stavite iza glave. Čučnite, pa
ustanite, podignite lijevo koljeno prema trupu tijela i prema desnom
laktu. Vratite se u početni položaj. Promijenite strane kako biste
odradili jedno ponavljanje. Ponovite vježbu.

Savršena guza

Noge raširite u razini ramena, duboko čučnite šireći ruke iza torza.
Ustanite, podignite lijevu nogu, zabacite ju natrag i potpuno ispravite
dok kreirate kut od devedeset stupnjeva, istovremeno šireći ruke prema
naprijed. Vaše tijelo sada bi trebalo tvorit savršeni oblik slova 'T'.
Ostanite u tom položaju nekoliko sekundi pa se vratite u početni
položaj. Promijenite strane za jedno ponavljanje. Ponovite vježbu.


Uza zid

Čučnite s leđima naslonjenim uza zid, noge su spojene, bedra
paralelna s tlom, ruke na bokovima. Neka leđa i guza u svakom trenutku
budu u dodiru sa zidom dok lijevo koljeno podižete prema torzu. Vratite
se u početni položaj. Promijenite nogu za jedno ponavljanje. Ponovite
vježbu.


Savršeni čučanj

Odite jako nisko: izbacite guzu prema natrag kao da se spremate
sjesti na stolac dok su vam bedra paralelna s tlom i koljena iznad
nožnih prstiju.


Čvrsto, čvršće: Noge raširite u razini ramena i lagano ih okrenite
prema van tako da vaša težina bude na petama. Trebali biste moći micati
prstima.

Otvorite: Položite ruke iza glave, podignite prsa i pomičite ramenima gore i dolje.


Ostanite u liniji: Nastojte ne kriviti leđa koja bi u svakom trenutku trebala biti ravna, ali svakako upregnite trbušne mišiće.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Trening - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening   Trening - Page 3 EmptyČet Mar 14, 2013 10:31 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Ovaj iskorak mrzim ( sad me bole butine) i jos moram sa opterecenjem..
a i planke je naporno, kratak period te izmuci kao ceo trening ukupno
[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Trening - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening   Trening - Page 3 EmptySub Mar 16, 2013 10:31 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ja pitala jel moze samo sipka bez tegova da se podize ( tesko bre) a trener mi se ismeja [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Harite
White Angel
Harite


Godina : 47
Datum upisa : 02.11.2010

Trening - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening   Trening - Page 3 EmptyNed Mar 17, 2013 12:07 am

sonia ::
[You must be registered and logged in to see this image.]
Ovaj iskorak mrzim ( sad me bole butine) i jos moram sa opterecenjem..
a i planke je naporno, kratak period te izmuci kao ceo trening ukupno
[You must be registered and logged in to see this image.]

Ove dvije vježbe sam i ja počela raditi kod kuće.Ova druga je mnogo teža nego što izgleda.Meni se moja ćera ismijala do suza [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Trening - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening   Trening - Page 3 EmptyNed Mar 17, 2013 10:07 am

Bravo cure!Vježbati,vježbati i samo vježbati top88
p.s. vježbam i ja jednom u mjesec dana smehsmeh ima li mi spasa? Trening - Page 3 900975

Citat :
Meni se moja ćera ismijala do suza

A šta misliš kad ja počnem da "zumbam" ... to telefoni samo rade i kasnije me ucjenjuju,pa ti vidi...a o smijehu da ne pišem :rlol:











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Trening - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening   Trening - Page 3 EmptyUto Mar 19, 2013 10:13 pm

Bila sam malopre na Just danse citavih 90 minuta! Zabavno i efektivno.. Mesavina razlicitih vrsta plesova ( zumba, salsa, afro i sl...)


( samo sto je nas bilo mnogo vise na broju) [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Trening - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening   Trening - Page 3 EmptyPet Mar 22, 2013 11:02 pm











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Trening - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening   Trening - Page 3 EmptyPet Mar 22, 2013 11:06 pm











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

Trening - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening   Trening - Page 3 EmptyPet Mar 22, 2013 11:17 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Trening - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening   Trening - Page 3 EmptyPet Mar 22, 2013 11:20 pm

U koju grupu spada riljanje, fitnes ili aerobik? [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Trening - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening   Trening - Page 3 EmptyPet Jun 14, 2013 9:56 pm

Danas sam bas dobro trenirala ( kad ne ispusti dusu smehsmeh ), bilo tu i boksa, sklekova, ma cega sve ne.. Trener me ne ubi umalo nesvest

[You must be registered and logged in to see this image.]

I ovo sam morala da radim, samo sto ovaj na slici skor pa je vodoravno, ja jos nisam dotle stigla jbt










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Trening - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening   Trening - Page 3 EmptyPet Avg 30, 2013 12:28 am

PT za mene u prevodu- personalni terorist



 [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Trening - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening   Trening - Page 3 EmptyPet Avg 30, 2013 12:43 am

Ovo je novi "hit" (bar tako rekoše jutros na Tv)

Ugi lopta
 
Ako se pitate o kakvom fitnes gedžetu je reč: ugi lopta je spoj klasične medicinske lopte za vežbanje i lopte za pilates. Ova nova fitnes sprava predstavlja apsolutni hit na svetskom tržištu. Obim lopte je 15 centimetara i idealan je dodatak za kućno vežbanje. Možete da je koristite za zagrevanje, kardio-vežbe i vežbe snage, budući da se proizvodi u rasponu od šest do 12 kilograma, i za postizanje fleksibilnosti.

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Trening - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening   Trening - Page 3 EmptyPet Avg 30, 2013 12:50 am

QQ, sto ja ne volim te lopte! Uopste se ne osecam stabilno, to nije za mene.
Nego, ovde uopste i ne gledaju na trening kao na modu. Majko mila, sramota me ovih baka i dedica, i ne samo njih..Koju kondiciju ti ljudi imaju! I samo se smeskaju nesvest 
Meni nista tu nije smesno, da se zna..










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Trening - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening   Trening - Page 3 EmptySre Sep 18, 2013 10:29 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Ovo uopte nije lako kao sto izgleda..jos ako potraje...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Trening - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening   Trening - Page 3 EmptySre Sep 25, 2013 4:31 pm

Odoh ja na




 [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Trening - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening   Trening - Page 3 EmptyUto Okt 01, 2013 7:04 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

Mozes ti to, mozes ! - moj trener je bas motivisan zlz










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Trening - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening   Trening - Page 3 EmptyUto Okt 01, 2013 8:44 pm

sonia ::
[You must be registered and logged in to see this image.]

Mozes ti to, mozes ! - moj trener je bas motivisan zlz
Kod nas je sada jako "in" imati "ličnog trenera" .
Kao i u svemu ,i ovde treba pokazati da "imaš" .
Cena za ovu uslugu je -trostruka cena mesečne predplate po teretanama /"fitnes studijima" .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Trening - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening   Trening - Page 3 EmptyUto Okt 01, 2013 9:19 pm

E pa sad, ako radis to zbog drugih, onda je to bas bezveze.
Ovde svi treniraju, i kad kazem svi, to podrazumeva bas sve, decu od 3 pa stare do 90, ko koliko moze.
Kunem se da sam srela jednog od najbogatijih ljudi u Norveskoj kako trci na kisi, a on ima preko 95!
Ovde ne postoji dete koje ne ide bar na dva sporta. Nema deteta koje napuni 10 godina a da ne pliva ( sem stranaca), svi skijaju vec od 2, 3 godine, svaki vikend na izlete idu (a njihovi izleti nisu rostilj, sedi, jedi i pij, nego rostilj od nekoliko virsli, caj, kafa, i pesacenje kilometrima, voznja bicikla i sl. )
Njih ne mrzi da nakon osmocasovnog aktivnog radnog vremena ( znaci nema, malo , malo pa- 'ocemo li po jednu kafu), da izadju napolju i setaju, nebitno da li je +20 ili isto toliko u minusu! Oni kazu- nema loseg vremena, samo si ti mozda lose obucen.
E, ovde sam vec 5 godina, i dosta sam naucila od ovog naroda, a ima se sta nauciti. Kao vecina stranaca, i ja sam sa podsmehom prvo gledala na te ljude koji trce ujutru u 06 ili navece posle 22 koje vidim vozeci na ili sa posla.. Onda sam bila skepticna, ali polako uvidjam da to sto oni rade i nije toliko blesavo kao sto izgleda.
Prvo sto sam tamnija, i moj organizam treba vise vitamina D, a i ostale vitamine i minerale.. Evo, kako dodje septembar , ja pocinjem da ''padam'', u raspolozenju a i energiji. I sve tako do maja...
Umor, pospanost, neraspolozenje, bolovi u zglobovima, misicima, samo su neki od simptoma..
Treniram vec duze od godinu dana, aktivno. Pre toga sam pocinjala pa prekidala. Vise od pola godine sam na svoju ruku, i nije bilo nekih posebnih rezultata..
  A onda sam na samom pocetku leta slucajno videla ponudu za PT. Iz radoznalosti sam se raspitala okolo, cisto da cujem kako to ide, sto kazes, koliko kosta i td..
Trener se javio sa ponudom. Cena jeste velika, ali covek ponekad mora da odluci sta mu je prioritet.
Moja ledja mi nisu dala mnogo izbora, narocito zbog posla kojim se bavim.
Za tri meseca, dva casa nedeljno, kostala su me nesto vise od 1000 eu. Nemojte to da uporedjujete sa Srbijom, zaista je bespredmetno. Osim sto sam izgubila na tezini, ojacala sam bar dvostruko, nemam vise problema sa ledjima ( a skoro redovno sam se budila '' ukocena''), cak i upala ramena ( smrznuto rame) vise mi ne predstavlja nikakav problem.
Sad vezbam u grupi sa svojom decom ( nas troje), i jednim trenerom, kosta nas manje, ali efekat je neverovatan.
Muz i najmladje dete plivaju redovno..
Ja se ovde nasalim povremeno na temi, sve misleci javice se jos neko sa slicnim iskustvom, daleko od toga da se nesto hvalim.
I jos nesto, ako covek hoce da trenira , da uradi nesto za sebe, i svoje zdravlje, nacini postoje..pa ko koliko ima i moze..
Odlican primer su nasa dva momka iz Bg, koji sada zive u Washingtonu, mislim- BarBrothers, treniraju samo napolju a rezultati su :ajdeeeea5:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Trening - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening   Trening - Page 3 EmptyUto Okt 01, 2013 9:40 pm

Moj si je do sada trenirao kojekuda,zadnje vrijeme posto u firmi vise nema besplatni fitnes centar,trenira vani,skoro svaki dan poslije posla i nije sam.Mene bi bio blam,iskreno.
Ja licno nemam jaku volju,cak ni onih 5 minuta u krevetu...noge gore,noge dole...ustani,lezi.
A treba se.
Pocinjala sam ja,ali i brzo odustajala.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Trening - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening   Trening - Page 3 EmptySre Okt 23, 2013 10:27 pm

I ja imam problem sa motivacijom, zato sam se i upisala na PT, sad dala baba banku..  smehsmeh
 Nema vrdanja zlz










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Trening - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening   Trening - Page 3 EmptyNed Okt 27, 2013 11:50 am

sonia ::
I ja imam problem sa motivacijom, zato sam se i upisala na PT, sad dala baba banku..  smehsmeh
 Nema vrdanja zlz
Kad  vidim ovako nešto -čisto me sramota stomačine .Mislim...nije strašno ,imam 72 kg ,ali .....kao da sam u "trećem mesecu"
Ali ,vidi dedu?????? Vežba čovek ,i vidi se (ima i video )

________________

Ovako izgleda super deka iz Kentakija 

link 

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Trening - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening   Trening - Page 3 EmptySub Nov 09, 2013 7:39 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]



Bem ti knebøy, sad moram dvaput da razmislim pre nego sto sednem na solju  smehsmeh ...Da prostite, boli me doope cola










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Trening - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening   Trening - Page 3 EmptyPon Nov 11, 2013 9:07 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

Danas je bio core trening...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Trening - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening   Trening - Page 3 EmptyUto Nov 12, 2013 8:57 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Cucnjevi i iskorak cucnjevi su majka vezbanja..Ovo moze bez tegova ( opterecenja) ili sa njima..Moze i kod kuce..Za guzu  i butine su  top88










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Hestija

Hestija


Datum upisa : 21.01.2012

Trening - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening   Trening - Page 3 EmptyČet Nov 14, 2013 8:06 am

Juce sam imala cardio ( traka-25min, steper-15min i nordijsko skijanje-20 min),pa posle trbušnjake 3 serije po 30  zlz 

[You must be registered and logged in to see this image.]

A za cucnjeve i iskorak si totalno u pravu top88
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Trening - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening   Trening - Page 3 EmptyPet Nov 15, 2013 10:40 am

Hestija ::
Juce sam imala cardio ( traka-25min, steper-15min i nordijsko skijanje-20 min),pa posle trbušnjake 3 serije po 30  zlz 

 
Uf, ti si bas u kondiciji, izgleda. Super!  top88 

( ja jos trazim gde su mi trbusnjaci zlz  )

Salim se, probaj na kraju uvek da uradis planke ...produzavajuci svaki put za po 5 sekunde..Kasnije mozes krace , ali sa opterecenjem ( stavis mali teng na donji deo ledja, tj. neko ti pomogne)


[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Hestija

Hestija


Datum upisa : 21.01.2012

Trening - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening   Trening - Page 3 EmptyPet Nov 15, 2013 10:45 am

sonia ::
probaj na kraju uvek da uradis planke ...produzavajuci svaki put za po 5 sekunde..Kasnije mozes krace , ali sa opterecenjem ( stavis mali teng na donji deo ledja, tj. neko ti pomogne)


[You must be registered and logged in to see this image.]
Mogu 5 sekundi ali vise jok  zlz treba ruke da ojacam 1777
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Trening - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening   Trening - Page 3 EmptyPet Nov 15, 2013 10:53 am

Hestija ::
sonia ::
probaj na kraju uvek da uradis planke ...produzavajuci svaki put za po 5 sekunde..Kasnije mozes krace , ali sa opterecenjem ( stavis mali teng na donji deo ledja, tj. neko ti pomogne)


[You must be registered and logged in to see this image.]
Mogu 5 sekundi ali vise jok  zlz treba ruke da ojacam 1777
smehsmeh  Tako sam i ja u pocetku. Em sam imala upalu ramena ( i sad me ebava pomalo)... ali samo upornost pomaze.. Uh, kad se setim... Inace imam jace nadlaktice od rukometa, i racunam to mi najjaca strana. Djavola, nisam imala pojma koliko sam slaba. Osim stomacnih misica ( kao sto rekoh, koje jos trazim gde su) ruke su mi bile najslabije..Mogu sad duze od jedne minuta da radim planke, radim cak i slynge zlz 
Meni je cilj da sledece godine idem na boot camp..Makar jednom da probam, eto..Ako to uspem..kazacu sta je sledeci cilj... zlz










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Trening - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening   Trening - Page 3 EmptyPon Nov 18, 2013 5:39 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

Bem ti zivot, kad ce meni ruke ovako da budu zlz odoh da vezbam..










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Trening - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening   Trening - Page 3 EmptyPon Nov 18, 2013 5:42 pm

sonia ::
[You must be registered and logged in to see this image.]

Bem ti zivot, kad ce meni ruke ovako da budu zlz odoh da vezbam..
Šta je s' tebE more?
Malo,malo to se "fitnesiraš" :auuu: 
Sumnjiva si mi samo da znaš :tomato: 











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Trening - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening   Trening - Page 3 EmptyPon Nov 18, 2013 9:40 pm

bosankaa ::
sonia ::
[You must be registered and logged in to see this image.]

Bem ti zivot, kad ce meni ruke ovako da budu zlz odoh da vezbam..
Šta je s' tebE more?
Malo,malo to se "fitnesiraš" :auuu: 
Sumnjiva si mi samo da znaš :tomato: 
Pa u ovu moju norvesku sumu nema koncerata kao u Becu, moramda nadjem neku zanimaciju beljenje   Aj sad' da priznas gde si bila ovih dana..










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin


Datum upisa : 13.09.2013

Trening - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening   Trening - Page 3 EmptyPon Nov 18, 2013 9:42 pm

Neka ruku...bolje "kopiraj" neke druge delove tela! zlz










Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Trening - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening   Trening - Page 3 EmptySre Nov 20, 2013 1:46 pm

sonia ::
bosankaa ::
sonia ::
[You must be registered and logged in to see this image.]

Bem ti zivot, kad ce meni ruke ovako da budu zlz odoh da vezbam..
Šta je s' tebE more?
Malo,malo to se "fitnesiraš" :auuu: 
Sumnjiva si mi samo da znaš :tomato: 
Pa u ovu moju norvesku sumu nema koncerata kao u Becu, moramda nadjem neku zanimaciju beljenje   Aj sad' da priznas gde si bila ovih dana..
Mhm...pa ako baš moram ...petak se malo "zalomilo" ziveli1  al' valja se...rođus bi...
Subota...koncerAt ...  peva  ziveli1 
Nedelja ... relaksiralo se malo u Češkoj ... jede2  ziveli1 

Ponedeljak,utorak,srijeda ... pos'o,kuća (čitaj odmaranje od vikenda) :auuu: 

E tako... iznesoh ti čitav referat zubbb 


Nego,a oni silni izleti sa pacijentima i bez?M?
Koja bona teretana... da kvarimo ova naša zmijska tijela?! tooo











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Trening - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening   Trening - Page 3 EmptySre Nov 20, 2013 10:10 pm

Hehhehe, brdjanine, da nisi i ti Bosanac? zubbb 

 

Boske, lako je za tebe, ti si tamo ''na centar'', malo veci korak i u drugu si drzavu, pevaljke svaki vikend..nema to ovde, bona smehsmeh  poso-suma-kuca-suma-poso..pa ti vidi nesvest 

Nego, cuti sad, da ne spamujemo temu, sto bi rekli, malopre sam sa sinom bila na slyngetrening, i pljuni me ako naredna dva do tri dana ne piskim stojeci cola 


[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Trening - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening   Trening - Page 3 EmptyČet Dec 05, 2013 10:41 am

[You must be registered and logged in to see this link.]

Stize nova koleksija garderobe za treninge, prolece leto 2014. svedske marke Röhnisch.. sa hold in pantalonama :mrazica: 


[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Trening - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening   Trening - Page 3 EmptyČet Dec 05, 2013 10:43 am

dopada mi se..:))

[You must be registered and logged in to see this image.]










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Trening - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening   Trening - Page 3 EmptyČet Dec 05, 2013 10:46 am

Svima se dopada, posto u Anti Shake svi imaju dobru zadnjicu :gr:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Trening - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening   Trening - Page 3 EmptyČet Dec 05, 2013 10:56 am

sonia ::
Svima se dopada, posto u Anti Shake svi imaju dobru zadnjicu :gr:
imaćemo i mi... migg










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Sponsored content





Trening - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening   Trening - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Trening
Nazad na vrh 
Strana 3 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: SPORT/ REKREACIJA :: SPORT-
Skoči na: