DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 9 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALTražiRegistruj sePristupi

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

Godina : 59

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 9 EmptyPet Maj 15, 2009 3:52 pm

First topic message reminder :

Zašto imamo osećaj , da kada neko dodje iz inostranstva , vodi glavnu reč o političkim i ekonomskim prilikama u našoj zemlji ?

Da li vas to iritira?

Da li su možda zaista bolje informisani , ili je u pitanju odsustvo realne slike ?
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

Godina : 60
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 9 EmptyČet Apr 25, 2019 6:39 pm

Zena placena dan 10 km je trol post jer se pale na to i nabijaju komentare, prica je izmisljena da se ismiju dijasporci i potpale domace mahaluse.

.
zvezda 1 zvezda 1 zvezda 1
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa

Godina : 39
Datum upisa : 17.02.2010

PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 9 EmptyČet Apr 25, 2019 11:23 pm

Astra ::
Zena placena dan 10 km je trol post jer se pale na to i nabijaju komentare, prica je izmisljena da se ismiju dijasporci i potpale domace mahaluse.

Upravo to. Muka mi je više od takvih priča, a još kad vidim komentare "mahaluša" ... fuj!

I uvijek će biti onih što će reći "ali to jeste tako i ima takvih" ...
Ima, ali koliko?
A kakvih sve ljudi imamo u "domovini" ...o tome nećemo.
Ali...ako se "domaći" osjećaju bolje pljujući dijasporu, samo naprijed...neka ste vi nama živi i zdravi.  drink2

Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 9 EmptyNed Apr 28, 2019 2:53 pm

Bosno,davno sam digla ruke od normalne diskusije,sad jos i potpalim,ali sve manje imam volju ici u domovinu,kad vidim za sta nas drze i smatraju....bar progledas.

.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja

Godina : 52
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 9 EmptyNed Jun 09, 2019 10:01 am

Mađarska mi je zvanično dozvolila da legalno boravim i radim na njenoj teritoriji. Prošle nedelje mi je stigla kartica kojom sam zvanično postala dijaspora. Što bi trebalo da me kvalifikuje da solim pamet onim koji su u Srbiji šta je za njih najbolje sa posebnim osvrtom na političku situaciju i hvaljenje iste.

Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 9 EmptyNed Jun 09, 2019 11:54 am

ZOJO,Dijasporo.....SAD da nosis cijelom selu cokolade i kafe, majice( ne znam gdje nadju) od 1 euro,obavezno nek je jeftino jer njima je uvijek jeftino i ako kod koga i odes na rucak kd te pozove, racunaj da su platu potrosili na tebe......hos jos ili je dovoljno.

.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja

PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 9 EmptyNed Jun 09, 2019 12:08 pm

ZOJO,Dijasporo.....SAD da nosis cijelom selu cokolade i kafe, majice( ne znam gdje nadju) od 1 euro,obavezno nek je jeftino jer njima je uvijek jeftino i ako kod koga i odes na rucak kd te pozove, racunaj da su platu potrosili na tebe......hos jos ili je dovoljno.

Majice od euro ima kod Kineza. Već sam kupila sebi par komada da glume pižamu (kratki rukav, pamuk) I donela sam mami par komada (njoj je sve skupo, naučila žena da štedi i ekonomiše) još sam morala da dokazujem da su jeftine i da ne trošim pare na gluposti.

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 9 EmptyNed Jun 09, 2019 1:27 pm

Upravo procitah jedan biser o dijaspori....ahahahahha, tema je zadata,sad kad se otvore septicke jame...ahahahah

Došla komšinica iz Njemačke, dala od rođaka djeci 50€, a njih dvoje. Pa jel' se to u Njemačkoj nema para? Mene bi bilo sramota, čuj "kupite ti i brato sebi po čokoladu" 😵 Kako vaše komšije i familija? Jesu stipse?

.
Nazad na vrh Ići dole
justicija

justicija

Datum upisa : 22.12.2013

PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 9 EmptyNed Jun 09, 2019 9:51 pm

Moja tetka nije bila dijaspora kad je mom sedmogodišnjem bratu dala čokoladu i rekla da podijeli sa sestrom. Međutim moj brat je na opštu sramotu uže familije rekao: moraš nam dati i drugu, jer ćemo se seka i ja potući oko ove čokolade.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja

PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 9 EmptyNed Jun 09, 2019 10:20 pm

A koja čokolada to košta 25€ komad? Dakle žena je htela da počasti decu koliko je mogla ili smatrala da treba a da ta opet zvuči kao nešto normalno. To što mama očekuje milione, avione, kamione samo pokazuje koliko je alava. Da je ta dovukla Nemačku bilo bi joj malo.

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 9 EmptySre Nov 20, 2019 10:10 pm

ŽIVITE U DIJASPORI, NISTE U VEZI, A ŽELITE ŽIVOTNOG PARTNERA SA BALKANA? Evo kako da jednostavno upoznate pravu osobu.

Simfonija ([You must be registered and logged in to see this link.]

Dejting sajt gde dolaze i oni koji nikad nisu koristili društvene mreže za upoznavanje

Kvalitetna baza korisnika - upoznajte izuzetne, odgovorne, ambiciozne i moderne osobe

Učlanjenje na bazi preporuke i poziva ili odobrenja administratora sajta

Sajt gde nećete birati samo na osnovu slika, već profila korisnika koji prikazuje njihovu ličnost

Najveći broj korisnika su osobe sa visokim obrazovanjem i profesionalnom karijerom

Napredna pretraga korisnika prema 50 kriterijuma

Opcija nevidljivog surfovanja i pretrage profila
...
Ova stroga pravila važe samo za nesrećnike sa Balkana -koji bi u "dijasporu" .
Tako da vam jeste prednost ako imate visoko obrazovanje ,ali to ne znači da nekoj našoj ,recimo ,doktorki ,partner ne bude neki lik koji radi na Baušteli 10 godina ,i ima ondašnje državljanstvo .
Dijaspora "bira" . brdski
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 9 EmptySre Nov 20, 2019 11:26 pm

Na zalost,dijaspora bira,ali bira sa balkana....de nek biraju u Engleskoj ili Holandiji.....a kao i svuda na netu,ko garantuje za te podatke da su tacni.
Drugo,zalosno je da osobe idu samo na to da se dokopaju inostranstva,a treba zivjeti s nekim koga si na osnovu slike upoznao.Po meni je laksi put,eto kao tvoj sin trenutno,otisao regularno,pa daj boze i da polako upozna osobu tamo koja bi mu stvarno mogla biti zena koju voli....lakse,bezbolnije i sigurnije.

.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 9 EmptyPet Nov 22, 2019 3:56 pm

Na zalost,dijaspora bira,ali bira sa balkana....de nek biraju u Engleskoj ili Holandiji.....a kao i svuda na netu,ko garantuje za te podatke da su tacni.
Drugo,zalosno je da osobe  idu samo na to da se dokopaju inostranstva,a treba zivjeti s nekim koga si na osnovu slike upoznao.Po meni je laksi put,eto kao tvoj sin trenutno,otisao regularno,pa daj boze i da polako upozna osobu tamo koja bi mu stvarno mogla biti zena koju voli....lakse,bezbolnije i sigurnije.
Nadam se .
Ima tu i mač sa dve oštrice ."Momčine",kad dođu iz "dijaspore" se naravno razbacuju tamo zarađenim eurima ,voze dobra kola, dobro su obučeni ...pa se neretko desi da se zaljubiška u kakvu lokalnu starleticu sponzorušu ."Buđenje " nastane kad su već uveliko u braku .
Znam kako ovo zvuči ,ali ja zaista sada mislim da su svi oni koji su otišli ,bili pametni .
I ovi ljudi koji sada idu ,nije to više obavezno ,kako se nekada govorilo "trbuhom za kruhom" ,nego je to "mozgom za ljudskim dostojanstvom" .
A to nema cenu ,to znamo mi koji smo "ostali" pa ga davno izgubili .
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 9 EmptySub Nov 23, 2019 11:30 pm

Joj,ne staj mi na muku ludismeh

.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 9 EmptySub Feb 22, 2020 10:55 am

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 9 87408010

tongue spite
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 9 EmptySub Feb 22, 2020 1:47 pm

E ovo je velika istina, u vrijeme vracanja izbjeglica nasi se radovali kad ko ide nazad, a Siptari odmah u demonstracije i izbore se.Govna smo nevidjena.

.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 9 EmptySre Mar 18, 2020 8:29 pm

Upravo tako ispada .Par hiljada ih čeka na mađarskoj granici, hoće li ih Orban propustiti za Srbiju. 

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 9 90435053_1499485800229316_6816735594132013056_o.jpg?_nc_cat=107&_nc_sid=110474&_nc_ohc=OZHWKv_eUYwAX-k87G2&_nc_ht=scontent.fiev1-1
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja

PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 9 EmptyPon Apr 06, 2020 8:45 pm

Danubius ::
Upravo tako ispada .Par hiljada ih čeka na mađarskoj granici, hoće li ih Orban propustiti za Srbiju. 

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 9 90435053_1499485800229316_6816735594132013056_o.jpg?_nc_cat=107&_nc_sid=110474&_nc_ohc=OZHWKv_eUYwAX-k87G2&_nc_ht=scontent.fiev1-1

Ne diraj mi u Orbana. Mađari nisu bili krivi što je "#$%"/$ jedini u svetu zatvorio granicu za SVOJE državljane. Šta su Mađari mogli da urade? Da puste ljude sa Austrijske ili Slovačke granice prema Horgošu? Da naprave sebi humanitarni problem?

Inače svi mi koji smo legalno bili u Mađarskoj ali smo zbog pandemije ostali bez posla smo uživali potpunu zaštitu Države. Tuđe države, na našu žalost i sramotu. Imali sam krov nad glavom i garancije da oni kojima je radna i boravišna viza u međuvremenu istekla neće snositi posledice (zabrana ulaska u EU) I dozvolu da u Mađarskoj ostanemo dok nam se matična država ne smiluje da nam dozvoli povratak.

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 9 EmptyPon Apr 06, 2020 9:35 pm

ZoxZoja ::

Ne diraj mi u Orbana. Mađari nisu bili krivi što je "#$%"/$ jedini u svetu zatvorio granicu za SVOJE državljane. Šta su Mađari mogli da urade? Da puste ljude sa Austrijske ili Slovačke granice prema Horgošu? Da naprave sebi humanitarni problem?

Inače svi mi koji smo legalno bili u Mađarskoj ali smo zbog pandemije ostali bez posla smo uživali potpunu zaštitu Države. Tuđe države, na našu žalost i sramotu. Imali sam krov nad glavom i garancije da oni kojima je radna i boravišna viza u međuvremenu istekla neće snositi posledice (zabrana ulaska u EU) I dozvolu da u Mađarskoj ostanemo dok nam se matična država ne smiluje da nam dozvoli povratak.
Moja prijateljica (i nekadašnja ex,pre puno godina)

ЉУДИ СУ ЉУДИ, БЕЗ ОБЗИРА НА ГРАНИЦЕ

Пандемија вируса корона директно је утицала на наше животе, одложила планове и одлуке, онемогућила кретања. Многи наши људи остали су, због забране кретања и затворених граница „заробљени“ у туђим домовима, чекајући време када ће моћи да крену својој кући, у Србију. Најбројније међу њима су наше жене, затечене на пословима неговатељица у Немачкој, Аустрији или Италији.

Једна од њих је наша суграђанка Бранка Кокаи. Смена јој се завршавала 19. марта, али су тада границе већ биле затворене, те је морала да остане у околини Минхена, у дому баке коју је неговала.

-Помирила сам се са тим, јер нисам имала избора, баш као и све моје колегинице, које је ванредно стање и затварање граница затекло на „штели“. Остала сам на послу док се ситуација не нормализује и не дође колегиница која треба да ме мења, прича нам Бранка, наглашавајући да јој најтеже пада што је тако дуго одвојена од породице.

Међутим, бака коју је неговала две и по године, преминула је пре недељу дана. Шта и како даље, запитала се, у трену, наша суграђанка, али је одговор, који је распршио све њене страхове, добила веома брзо.

-Бакина породица, односно син Еди, који живи у близини са супругом и ћерком, ми је одмах рекао да не треба да бринем, да остајем у кући све док се границе не отворе и поново се успостави превоз, да ће ми он обезбедити све што ми је потребно за живот и, уз то, редовно ми давати плату док год будем овде, ма колико то потрајало. Овим гестом потврдиоје да ко је човек - човек је и то нема везе са националношћу, границама, различитим менталитетима, емотивно нам прича Бранка, пуна захвалности за породицу у којој је радила претходних две и по године...

Наглашава и нешто што је веома боли. А то је да јој се ова немачка породица нашла у овој тешкој ситуацији далеко више него њена држава, која је за све ово што насје снашло окривила наше грађане у иностранству, које је мука натерала да оду и тамо пронађу посао, јер га нису имали у својој земљи.

-У кући имам залиха хране,воде и сокова за скоро месец дана. Еди ми је чак донео и цигарете, јер зна да сам пушач. О мени брине као о блиском члану породице. То чини зато што је човек. Ја сам за њега само једна странкиња, која је чувалаи неговала његову мајку и за то увек била поштено плаћена и награђена, прича Бранка.

Додаје и да је Еди бајкер, што је по њој такође битно за целу причу.

-Бајкерски кодекси јасно кажу да смо сви браћа и сестре, небитно ко је и одакле је. Моја кућа је и твоја, код мене имаш увек све, ако си у невољи и шта год ти у животу затреба, ту сам за тебе, отприлике би био бајкерски кодекс, а Еди је, својим великим, бајкерским срцем, то и потврдио, нагласила је наша саговорница и,тешка срца изговорила оно како се осећа: „За једног Немца сам сестра, а за моју државу грешка,уколико ме пусте да дођем својој кући...

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 9 1941

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 9 Branka%20kokai1
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 9 Empty

Nazad na vrh Ići dole

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?
Nazad na vrh 
Strana 9 od 9Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DIJASPORA-
Skoči na: