DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 ČIJI JE TESLA ?

Ići dole 
+30
daljinski
el_vibrador
Marea
Lakota
ZoxZoja
pesma
podbarac
dusicaa
Ivana_258
Astra
cojle
Tattoo
tok tuk tok
Zana
brunolino
bosankaa
AstrinaKomsinica
ZezaM
montoya
sanjalica.ns
PJER
Lily
zirafa
debilko
Tornado
Kijara-brm
Smiljan01
determinanta
_Batonbreucki_
popovac
34 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: ČIJI JE TESLA ?    ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 EmptyČet Sep 16, 2010 8:36 pm

First topic message reminder :

Zanimljivo kako kada neko nešto postigne , svi ga svojataju, ma koliko malo bili zasluzni za taj uspeh.
Uzmimo Nikolu Teslu .

Srbi ga smatraju svojim ,i to nije upitno, iako se rodio u Hrvatskoj , ziveo po celoj Evropi i najveći deo zivota u Americi ,a Beograd i Srbiju video samo na jedan dan, kada je došao da sahrani majku .
Imamo sada aerodrom i muzej Tesle u Beogradu , mnoge skole nose njegovo ime .

Hrvati ga smatraju "svojim znanstvenikom " -jer se rodio u Hrvatskoj i skolovao u Gospicu,Karlovcu i Zagrebu .Čak i dalje školovanje se nista ne razlikuje od klasičnog školovanja nekog nadarenog (ili bogatog) Hrvata u to vreme -Grac, Beč.....

Postoji njegov spomenik u rodnom Smiljanu.

Amerikanci će rado napomenuti da je njihov drzavljanin, dakle Amerikanac ( ono "poreklom " ne zanima bas Amere, jer su svi "od negde " )da je tamo ziveo i radio, da je sve što je izumeo, izumeo tamo , i shodno tome , i oni su mu se oduzili kao svom zasluznom gradjaninu . Sa Edisonom ga smatraju svojim najznacajnijim naucnikom u sferi elektrotehnike .

Dakle ...svi ga smatraju svojim . Čiji je u stvari onda Nikola Tesla ?











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ČIJI JE TESLA ?    ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 EmptySre Mar 26, 2014 12:47 pm

Lakota ::
AstrinaKomsinica ::
Lily ::

"Nestalo je zadovoljstvo iz života žene. Ona je ambiciozna u nameri da dobije ono što želi, a to često prevazilazi njene mogućnosti. One često zaboravljaju da ne mogu sve žene biti primadone i filmske zvezde".

Ma genije klinac krivi, nek se on drz'o fizKe, zbog ovakvog misljenja i jest ost'o sam  trtrr 

A sto? U pravu je,apsolutno.Znas li koliko ih srecem bas rastocene u ovoj teznji koju je on izneo,a tek one koje se ubise da imaju izgled pojedinih zvezda,kojima je fizicki izgled opsesija,a u stvari su zrtve agresivnih medijskih kampanja.

Stvarno ne znam za tu, ali ovdje i nije tako. Srecem mlade, sposobne zene, neovisne, i spremne za zivot. Ono malo glupaca se istopi medju ovom ljepotom.
Sta sam mislila je da mi se nikako ne dopada njegov seksist stav. Zasto bi zena izgubila ista od svoje naravi time sto ne ovisi o nekom levatu, nego zna ko je i sta je, i definitivno prednjaci ispred mnogih nazovi "muskaraca".
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-



Datum upisa : 11.07.2013

ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ČIJI JE TESLA ?    ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 EmptySre Mar 26, 2014 1:01 pm

U tome i jeste razlika,u okruzenju,situaciji koja vlada u drustvu,ekonomiji..I nije mi neki musko sovinisticki stav,upotrebio je rec-cesto-,znaci nije pravilo.A u svakom drustvu postoje osobe koje u sebi ne umeju da pomire mogucnosti i zelje...
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ČIJI JE TESLA ?    ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 EmptySre Mar 26, 2014 1:55 pm

Lakota ::
U tome i jeste  razlika,u okruzenju,situaciji koja vlada u drustvu,ekonomiji..

Pa zato me i cudi, covjek zivotni vijek proveo u Americi. Sigurna sam da nije pricao o hrvatskom ili srpskom podneblju.

Kako god, slazem se da se ne slazem  zlz migg 
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-



Datum upisa : 11.07.2013

ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ČIJI JE TESLA ?    ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 EmptySre Mar 26, 2014 5:10 pm

Nije,ali smo mi trenutno u situaciji koja je tamo bila u tom dobu.. lu6777 zlz 
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ČIJI JE TESLA ?    ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 EmptyPet Jan 30, 2015 3:26 pm

Večita dilema: Srbin ili Hrvat

Ali uprkos tome što nacija nigde nije navedena, Nikola Tesla je u svom ličnom dnevniku otkrio da ne samo da je rođen u Hrvatskoj, nego i da u njegovim "žilama teče hrvatska krv".
"Drago mi je što me i Hrvati smatraju svojim jer su moji preci hrvatski koljenovići Draganići iz Zadra. Kao hrvatski plemići u 16. stoleću došli su u Liku i tu ostali. U Liku su moji prepreci došli preko Novog Vinodola. Preci moje majke, Kalinići, takođe su hrvatski plemići iz Novog Vinodola. Moj pradjeda stjecajem okolnosti morao je otići u Bosansku krajinu (turska Hrvatska) te se tamo oženio pravoslavnom djevojkom i prešao na pravoslavlje. On je imao isturene prednje zube pa ga je narod prozvao Tesla, prema alatki kojom se obrađuje drvo, i od tuda i moje sadašnje prezime Tesla. To je zapravo nadimak. Moj djed je bio oficir u ličkoj regimenti, a moj otac pravoslavni prota", otkrio je naučnik u svom dnevniku koji je izučavala profesorka Ljubica Štefan.

[You must be registered and logged in to see this image.]
----
Navodno će se večeras prvi put prikazati originalna Teslina "krštenica" iz Hrvatskog državnog arhiva,u
današnjoj "Noći Muzeja",te time jednom za svagda otkriti ,nekima toliko bitna -nacionalnost.

Ukoliko se gospoda iz "pismohrana" nisu dosetili da "krivotvore" ,ako im se ne dopada original ,i ukoliko i srpski arhiv nema spreman falsifikat koji govori suprotno?

Nije to uopšte nemoguće ,malkice je čudno da do dana današnjeg ta nesrećna (originalna) "krštenica" nije negde isplivala . I onda opet -u krug.
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ČIJI JE TESLA ?    ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 EmptyPet Jan 30, 2015 3:34 pm

Svašta ,pa čiji je.Zna se..:D

ZABAVA DO JUTARNJIH SATI
Vodič kroz Noć muzeja
CEO TEKST  link
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
debilko
Pogrešila roda



Datum upisa : 22.06.2009

ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ČIJI JE TESLA ?    ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 EmptyPet Jan 30, 2015 3:36 pm

Jbt, koja glupost, svašta ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 599
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-



Datum upisa : 11.07.2013

ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ČIJI JE TESLA ?    ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 EmptyPet Jan 30, 2015 3:39 pm

Tacno,zna se..jugoslovenski..tako se i osecao,i nije mu bilo vazno koliko grama,kapi ili cega god tece njegovim zilama..kao sto je i svim pametnim ljudima nevazno..
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ČIJI JE TESLA ?    ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 EmptyPet Jan 30, 2015 3:41 pm

Lakota ::
Tacno,zna se..jugoslovenski..tako se i osecao,i nije mu bilo vazno koliko grama,kapi ili cega god tece njegovim zilama..kao sto je i svim pametnim ljudima nevazno..

Ovo fakat treba lajkat!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ČIJI JE TESLA ?    ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 EmptyPet Jan 30, 2015 3:52 pm

Opet svojatanje s ove strane grane.Gde samo iskopaše ovaj tekst iznad..i da je baš Tesla to napisao u svom dnevniku..
Uopšte nije važno čiji je bio Tesla-tako normalni razmišljaju-nego njegovi izumi i otkrića:)))










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ČIJI JE TESLA ?    ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 EmptyPet Jan 30, 2015 6:58 pm

Lakota ::
Tacno,zna se..jugoslovenski..tako se i osecao,i nije mu bilo vazno koliko grama,kapi ili cega god tece njegovim zilama..kao sto je i svim pametnim ljudima nevazno..

Definitivno je bio naš..(nebitno sa koje strane gledamo), već je problem u nama što mi hoćemo da budemo različiti jedni od drugih. Da li je to u pitanju Vera, crkva ili politika nije bitno. Rođen je u HR, bio je sin pravoslavnog sveštenika, pisao je ćirilicu.....a najviše životnog vremena je proveo u Americi i tamo je umro.Sva svoja dostignuća je upravo realizovao u Americi jer ovde nije imao uslova.Realno Ameri bi trebali da ga svojataju a ne mi.
Jedino što mogu da potvrdim da je doprineo mnogo sadašnjoj civilizaciji svojim patentima čovek sa naših prostora, gde nebi odvajao ni Pupina kao ni Milutina Milankovića, zatim Josifa Pančića, Ruđera Boškovića, neki od njih su se "deklarisali" kao Srbi, što i nije toliko bitno za nauku kojom su se bavili.










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ČIJI JE TESLA ?    ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 EmptyPet Jan 30, 2015 7:04 pm

Steta samo sto je bio gay. No, nobody is perfect!
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ČIJI JE TESLA ?    ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 EmptyPet Jan 30, 2015 7:07 pm

Dolinac ::
Steta samo sto je bio gay. No, nobody is perfect!

To nije potvrđeno, sem što ga nisu interesovale žene već samo nauka...a priča se da je sam sebe uštrojio radi nauke da mu nebi odvajale misli.










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ČIJI JE TESLA ?    ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 EmptyPet Jan 30, 2015 7:45 pm

montoya ::
Dolinac ::
Steta samo sto je bio gay. No, nobody is perfect!

To nije potvrđeno, sem što ga nisu interesovale žene već samo nauka...a priča se da je  sam sebe uštrojio radi nauke da mu nebi odvajale misli.

Da nije potvredjeno, mislim da nece ni biti potvrdjeno.
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ČIJI JE TESLA ?    ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 EmptyPet Jan 30, 2015 8:08 pm

Kijara-brm ::
Opet svojatanje s ove strane grane.Gde samo iskopaše ovaj tekst iznad..i da je baš Tesla to napisao u svom dnevniku..
Uopšte nije važno čiji je bio Tesla-tako normalni razmišljaju-nego njegovi izumi i otkrića:)))
Jako je bitno.
Ispašće na kraju da je on osmislio i izumeo ona "dečija vešala" koja se osim u Hrvatskoj nisu pojavila ni u jednoj zemlji na svetu. Čisto Hrvatski izum.
Bitno je što ga sojataju oni, koji su mu dva puta spaljivali dom.
Bitno je i to, da je prikupljao pomoć i slao dobrovoljce za Srbiju u I svetskom ratu.
Znači, ako je i Hrvat, bio je svestan da su Hrvati deo srpskog nacionalnog tkiva.
Kada se na kraju ispostavi da je Šešelj srušio savremeni pravni sistem i uđe u istoriju, tako će biti i svojataje Šešelja.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ČIJI JE TESLA ?    ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 EmptyPet Jan 30, 2015 8:13 pm

Zanimame kad i ako se dokaze kom je narodu pripadao ( sto je apsolutno ludilo po meni) da li ce ako
se ispostavi da je Hrvat, njegovo delo biti Srbima manje vredno. Naravno isto vazi i ako se ispostavi da je Srbin?
Na ovim prostorima, pojedincima je bitnije koje je veroispovesti bio, nego sta je ostavio covecanstvu! trtrr
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ČIJI JE TESLA ?    ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 EmptyPet Jan 30, 2015 8:15 pm

Uz koju pesmu je sahranjen Tesla po sopstvenoj želji?
Deda, ili pradeda prešao u pravoslavlje, on izjavio da se ponosi "Srpskim imnom i Hrvatskom domovinom", pomagao Srbiju u I svetskom ratu, kuća mu spaljivana u Hrvatskoj.
Čak iako je Hrvat, verovatno bi se danas svim silama borio za Republiku Srpsku Krajinu.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ČIJI JE TESLA ?    ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 EmptyPet Jan 30, 2015 8:18 pm

dusicaa ::
Zanimame kad i  ako se dokaze kom je narodu pripadao ( sto je apsolutno ludilo po meni) da li ce ako
se ispostavi da je Hrvat, njegovo delo biti Srbima manje vredno. Naravno isto vazi i ako se ispostavi da je Srbin?
Na ovim prostorima, pojedincima je bitnije koje je veroispovesti bio, nego sta je ostavio covecanstvu! trtrr
Naravno da ne bi bilo bitno da li je bio Slovenac, ili Srbin.
Ali ipak, ako bi se dokazalo da je Hrvat, to je ipak i za njega previše. Jer na stranu sva njegova otkrića i radovi, ali pripadnost narodu koji je imao Jasenovac ipak umanjuje njegovu ljudsku vrednost.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ČIJI JE TESLA ?    ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 EmptyPet Jan 30, 2015 8:21 pm

Verujem da se Tesla u grobu prevrce! trtrr
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ČIJI JE TESLA ?    ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 EmptyPet Jan 30, 2015 8:22 pm

Ja bih se mogao izjasniti kao Grk, Slovenac, Istrijanin, Dalmatinac, ali da kažem da sam Hrvat, jbg, sramota.
Jer zanm ljudske vrednosti i to ne bih mogao da kažem zbog Jasenovca.
Čak i da jesam, to bih krio. Čega se pametan stidi, s tim se lud ponosi.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ČIJI JE TESLA ?    ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 EmptySub Jan 31, 2015 1:35 pm

debilko ::
Uz koju pesmu je sahranjen Tesla po sopstvenoj želji?
Deda, ili pradeda prešao u pravoslavlje, on izjavio da se ponosi "Srpskim imnom i Hrvatskom domovinom", pomagao Srbiju u I svetskom ratu, kuća mu spaljivana u Hrvatskoj.
Čak iako je Hrvat, verovatno bi se danas svim silama borio za Republiku Srpsku Krajinu.


Tesla je bio naucnik, genije. Nikad taj covjek je bio Hrvat ili Srbin.

Da je bio BORAC, mozda bi se borio za Krajnu, ali mozda i za hrvatsku, to nece se nikad saznati. Ja licno mislim da bi sviju otero u pm. Zbog Balkanskog sovinizma je i pobjegao u svijet.
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ČIJI JE TESLA ?    ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 EmptySub Jan 31, 2015 2:57 pm

Danubius ::

Dakle ...svi ga smatraju svojim . Čiji je u stvari onda Nikola Tesla ?

Bio i ostao svoj.
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ČIJI JE TESLA ?    ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 EmptySub Jan 31, 2015 3:49 pm

debilko ::

Znači, ako je i Hrvat, bio je svestan da su Hrvati deo srpskog nacionalnog tkiva.


S obzirom da mu je otac bio Pravoslavni sveštenik.... zaista neznam da li su "Hrvati" bili u to doba Pravoslavci (jedan deo)..... mada znam da ima Srba u HR koji su Katoličke vere, međutim to nema nikakve veze sa ovom temom.Tesla je bio veliki čovek pre svega, a nebitno je čiji je..... rasta










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ČIJI JE TESLA ?    ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 EmptySub Jan 31, 2015 6:11 pm

Ovo me podseća na onu večnu dilemu šta je starije  totoš ili jajo , Tesla je svačiji i ničiji . Oćel jednom  naš narod izaći iz te vukojebine zvana prošlost i pogledati napred prema svetlu i poći novim putem ? 'ebo nas onaj ko nas stvori ovako blesave. 🌄










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ČIJI JE TESLA ?    ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 EmptySub Jan 31, 2015 9:21 pm

Nje važno čji je..važna su njegova dela..

Izumi

Detaljni popis izuma i poboljšanja

Teslin labaratorij u Colorado Springsu


Nikola Tesla je bio najveći svjetski izumitelj, sa sigurnošću to možemo reći. Imao je više od 700 izuma od kojih su neki, na žalost, manje poznati javnosti. Tesla je zaslužan za nastanak modernog svijeta, izuma iz područja elektrotehnike i drugih područja kao što su:
daljinsko upravljanje, aeromobil, radar, bežični prijenos energije, kontrola atmosferskih prilika, superprovodljivost, priroda kosmičkih zraka, svjetski informativni sustav, gromobran, točkasti elektronski mikroskop, korištenje energije atoma, korištenje sunčeve energije i energije iz jonosfere, korištenje X zraka,Redgenska snimka noge u cipeli tumačenje prirode etera, komunikacijski sateliti, elektroterapija, detektor laži, umjetne munje (obične i loptaste), frižider, svjetlosni efekti, aparat za proizvodnju ozona, podvodni prijenos PTT informacija, korištenje energije rotacije zemlje, laseri, projektori misli, ozonska kupatila, električna puška, otkrivanje tijela u mraku, roboti, neonsko osvjetljenje, pisaći stroj pokretan ljudskim glasom, džepni oscilator, uređaj za komunikaciju s drugim svjetovima, navigacijski sustav, neprobojni energetski zid, fontana, električni automobil, Internet, radio, uređaj za automatsko prevođenje na druge jezike tzv. prevoditelj...


Nikola Tesla tvrdio je da je izumio napravu koju je tijekom prvog eksperimenta pričvrstio za željezo u velikoj zgradi. Uključio ju je i tražio frekvenciju oscilacije koja bi rezonirala sa željeznom strukturom. Nakon nekog vremena je pronašao pravu frekvenciju i cijela se zgrada počela ozbiljno tresti. Ubrzo je morao čekićem uništiti napravu da bi zaustavio potres. Stanari su u strahu pobjegli, a pojavila se policija i vatrogasci.


Tesla i otkriće lasera

Godine 1893. Tesla je konstruirao uređaj koji se sastojao od rubina koji je usmjeravao električnu energiju, a ona se reflektirao od granične plohe natrag u rubin. Na taj način dobio "Svijetlosnu zraku tanku poput olovke". Očito, taj je uređaj bio napravljen na načelu današnjeg lasera i Tesla je vjerojatno dobio laserski snop svijetlosti.Prema nekim izvorima,Tesla je taj snop poslao na Mjesec,slično kao što se danas gotovo rutinski šalju laserski snopovi na Mjesec.

Problem s praktičnom primnjenom bio je torn što se taj uređaj brzo oštečivao,a evolucija Teslina lasera izostala je zato što je Tesla svojo otkrića koja nisu patentirana prikazivao na stručnim i popularizacijskim skupovima i u popularnim napisima, a ne u znanstvenim časopisima, po danas ne raspolažemo detaljima uvidom u njegove stvarne rezultate.Može se smatrati da je Tesla već 1893. imao koncept konstrukcije lasera, no nije jasno je li ga zaosta uspio napraviti. Moguće je da su "Zrake smrti" kojima se pred novinarima hvalio zapravo bile laserske zrake.


Tesline turbine

Prve vodene turbine opisao je Faust Vrančić u svojem djelu Machinae novae objavljenom oko 1607. godine u Veneciji.Vodene su turbine konstruirali (1849.) engleski inžinjer James Francis i američki inžinjer Lester Allen Pelton. Parne turbine konstruirali su 1883. godine švedski inžinjer Carl Gustav Patric de Laval i 1884. godine Englez Charles Algernon Parsons.Teslina turbina

Tesla je također prionuo i na konstruiranje trubina,a prvu malu trubinu načinio je 1906.godine.Julius Cito,koji je u Astoriji na Long Islandu imao strojarsku radionicu za izradu Teslinih izumiteljskih modela,poslje je konstruirao i veče turbine,ali one,zbog troškova proizvodnje,nisu mogle izdržati utakmicu s tadašnjim konstrukcijama u svijetu.

Od 1908, do 1912. godine Tesla je radio na usavršavanju svoje turbine bez lopatica te na primjeru mehanike.Svoj posljednji patent Uređaj za zračni prijenos prijavio je 4.listopada 1927. godine u SAD-u.


Teslin bežični sustav

Kad se u ožujku 1893. nakon predavanja u Europi Americi vratio svoj newyorški labaratorij,Tesla se potpuno isključio iz društvenih aktivnosti i sasvim se posvetio istraživanjima svojeg bežičnog sustava.Sir Oliver Lodge,matematičar i fizičar,profesor u Liverpoolu i Briminghamu,1894.godine u Britanskom udruženju za unaprijeđenje znanosti u Oxfordu predstavio je uređaj za bežično odašiljanje Morseovih znakova.Istraživao je rasprostranje elektromagnetskih valova,a njihovo je otkrivanje pospješio izumom koherera.Iste je godine u časopisu The World (22.srpnja 1894) objavljen razgovor Nikole Tesle s gostovitim publicistom Arthurom Brisbaneom kada je Tesla među ostalima rekao kako se nada da će moći slati vijesti kroz zemlju,bez upotrebe žica te da če na isti način moći prenositi električnu energiju bez njezinih gubitaka.Ponajprije je bilo potrebno ustanoviti koliko titrja u sekundi nastaje pri poremećaju mase koju Zemlja sadrži.Time se bavio u već spomenutoj novoj znanosti telegeodinamici.

Uređaj za bežični prijenos energije Međutim,u noći 13.ožujka 1895. u Teslinu je newyorškom labaratoriju u južnoj Petoj aveniji na petom katu buknuo požar i uništio sve katove koje je labaratorij obuhvaćao.Šteta je bila neizmjerna,uništeni su Teslini nacrti i bilješke te veći dio njegove imovine uložene u opremu labaratorija koji nije bio osiguran. O tome je pisao i zagrebački Obzor 19.travnja 1895. godine.Uz novčanu pomoć A.D.Adamsa,vođe Morganove grupe koja je sagradila hidroelektranu na Niagarinim slapovima i primjetila Teslin višefazni sustav, već ju u srpnju 1895.godine počelo uređenje novog Teslina labaratorija u East Houston Street 46.Iste je godine Tesla već konstruirao odašiljačku i prijamnu postaju,koje su dobro radile na kratkim udaljenostima između Teslina labaratorija i nekog mjesta u gradu. Adams se posebno zainteresirao za Tesline planove o bežičnom prijenosu vijesti i električne energije.

Tesla je 1904. godine objavio svoj projekt "Svijetski bežični sustav" koji je počivao na Teslinu transformatoru,golemom odašiljaču. Teslin sustav za bežični prijenos, vještini individualizacije i Zemljanim stancioniranim valovima. Taj projekt međutim nikada nije bio ostvaren. Do 1914. godine Tesla je prijavio niz patenata koji su se odnosili na usavršavanje bežične telegrafije. U jednom je članku,objavljenom 1914. godine predložio sustav rasvijete svijetskih razmjera, koji se osnivao na načelu da se cijela Zemlja sa svojom okolnom atmosferom može smatrati jednom jedinim rasvijetnim tijelom.


Izumi iz telemehanike i daljenskog upravljanja

Brod na daljinsko upravljanjeTesla je već 1896. godine konstruirao jednog robota,a zatim teleautomat i automat,koji je patentirao u studenom 1898. U proljeće 1897. godine bio je pripravan da svojim primoodošiljačkim uređajem obavi bežične daljenske pokuse. Tada je omogućio bežični prijenos električne energije na udaljenost od 26 kilometra. Rezultati njegovih uspjeha u prenošenju vijesti i na velike udaljenosti objavljeni su 9.srpnja 1897.godine u časopisu Electrical Review. Osnovni patent Sustav prijenosa električne energije (patent br. 645576) i Uređaju za prijenos električne energije (patent br. 649621) bili su prihvaćeni 2. rujna 1897. godine.


Teslina istraživanja u mehanici

Nakon energetike, visokofrkventnih struja i visokog napona strojarstvo je bilo sljedeće područje tehnike koje je Nikola Tesla istraživao više od četvrt stolječa. Sa stajališta postignutih rezultata i ostvarenih komercijalnih uspjeha, njegov rad na području strojarstva nije imao veliko značenje. Riječ je čak o velikom Teslinom poslovnom neuspjehu. On je naime na razvoj nekih svojih strojeva, od 1909. do 1930. godine, utrošio stotine tisuće dolara.

Prva važnija istraživanja u strojarstvu Tesla je započeo u posljednjim desetlječima 19. stoljeća, nakon što je završio radove na višefaznom sustavu, kojim je gotovo u potpunosti riješio problem proizvodnje, prijenosa i prijma izmjeničnih struja. Potkraj 1898. godine napustio je posao uhodavanja svojeg sustava u Westinghouseovim tvornicama u Pitsburghu i posvetio se novim problemima.
LINK link










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ČIJI JE TESLA ?    ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 EmptyPet Feb 13, 2015 7:55 pm

Srpsko-hrvatski skandal oko najveće izložbe o Tesli u svijetu

Na zidu su ispisane i riječi samog izumitelja: 'Ostavimo da budućnost kaže istinu i sudimo svakoga prema njegovim uspjesima i ciljevima.' :))


Najveća svjetska izložba o Nikoli Tesli trenutno gostuje u Madridu, a i u tom je dijelu Europe potaknula hrvatsko-srpsku raspravu o tome 'čiji je Tesla'

CEO TEKST   link













Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ČIJI JE TESLA ?    ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 EmptyČet Feb 26, 2015 5:49 am

Ovo mi je još najbolja varijanta 99i

"Nema ničeg spornog. Tesla je rođen u Vojnoj krajini u Austrijskom Carstvu, u Habsburškoj Monarhiji", naglašava i Jelenković i obrazlaže da je Vojna krajina u vrijeme Teslina rođenja bila pod izravnom austrijskom upravom.

Vojna krajina je ukinuta i vraćena matici zemlji 1881. godine.

"Dakle, Vojna krajina u vrijeme Teslina rođenja, nema nikakve veze s Hrvatskom niti u bilo kojoj varijanti to može biti zemlja genijalnog istraživača".










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ČIJI JE TESLA ?    ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 EmptyČet Feb 26, 2015 11:26 am

smehsmeh

Sve ove rasprave bi mogle da se završe u sekundi, da je Tesla danas živ, pa da odgovori na to čiji li je? Sve se mislim da se ne bi određivao po tome odakle je fizički krenuo nego gde je završio. U svakom smislu.

Kao fol ''ne vraćajmo se u prošlost'' a vratićete se do pećine ako ovako nastavite. Tuk na luk.

Tesla je živeo izvan svog vremena i prostora. Taj građanin sveta je vladao nekim sferama duhovnosti višeg reda, kako je sam za sebe govorio. Odatle potiče energijom/duhom, tamo pripada, to je sigurno.
Nazad na vrh Ići dole
Marea

Marea


Datum upisa : 25.09.2014

ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ČIJI JE TESLA ?    ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 EmptyČet Feb 26, 2015 4:47 pm

Da, inace Tesla je sam govorio, a to i ptice vise znaju,,da je sto se tice nekog vjerovanja bio najblizi BUDIZMU, pa samim Tim, jasno je da se ne bi OPTERECIVAO time Ciji je,,,ili bi odgovor bio SVOJ SAM...
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ČIJI JE TESLA ?    ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 EmptyČet Mar 12, 2015 11:32 pm

Igranka je sad potpuna ... javio se i Zukorlić sa svojim teorijama ... bez ijednog dokaza al' nek je on svima njima rekao ... tako im i treba kad postavljaju tamo neke carinike da ga nerviraju

Zukorlic-Nikola-Tesla-bio-musliman link










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ČIJI JE TESLA ?    ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 EmptyČet Mar 12, 2015 11:42 pm

ZoxZoja ::
Igranka je sad potpuna ... javio se i Zukorlić sa svojim teorijama ... bez ijednog dokaza al' nek je on svima njima rekao ... tako im i treba kad postavljaju tamo neke carinike da ga nerviraju

Zukorlic-Nikola-Tesla-bio-musliman link
Bože sačuvaj i ovaj tražnji pažnju medija.
Napraviše ceo cirkus.
To samo mi možemo. dm2










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Marea

Marea


Datum upisa : 25.09.2014

ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ČIJI JE TESLA ?    ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 EmptyPet Mar 13, 2015 2:10 am

A mene bas "fascinira" ta VAZNOST, Ciji je Tesla,,,ako je napr, NAS, To ce mozda da znaci da smo pametniji itd, ili da se ponosimo itd,,
Evo uzecu primjer DJokovica, mnogi se ponose sto je On bas NJIHOV, ali Ja ne vidim da To mijenja neciji zivot ponaosob,,,nikad mi takve stvari nisu bile jasne,,no i nek' nisu, mozda se ne trudim,, trtrr
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ČIJI JE TESLA ?    ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 EmptyPet Mar 13, 2015 11:22 am

Zukorlić: Nikola Tesla bio musliman

Večernje novosti | 12. 03. 2015. - 22:35h izmena vesti 08:22h |
Sandžački muftija Muamer Zukorlić u Rožajama je rekao da je Nikola Tesla pred kraj života prešao u islam i da se kosti jednog muslimana ne mogu unositi u crkvu.


Vidno nervozan zbog pretresa na crnogorskoj granici i uskraćivanja boravka u Crnoj Gori njegovim pratiocima, Zukorlić je izjavio da je veliki naučnik pred kraj života prešao u islam, pišu "Večernje novosti".

"Nedavno je izbila teška rasprava oko pokušaja SPC da prenese Teslinu urnu iz muzeja u Hram Svetog Save. Ukoliko nastave da se svađaju oko toga, ja ću morati da im kažem da je Nikola Tesla musliman, jer je pred smrt primio islam. Prema tome, ne mogu se kosti jednog muslimana unositi u crkvu", kazao je Zukorlić.
ererere
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ČIJI JE TESLA ?    ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 EmptyPet Mar 13, 2015 12:04 pm

Hahahha, ma bezi bree,kakav musliman. dm2
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ČIJI JE TESLA ?    ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 EmptyPet Mar 13, 2015 6:42 pm

Lakota ::
Zukorlić: Nikola Tesla bio musliman

Dalaj Lama :

Tesla i ja meditirali na Tibetu ,bio je budista


Rabin Jone Micgera

Tesla imao projekat elektrifikacije Zida Plača ,odlično je govorio jidiš

Papa Franjo

Dokumenti u Vatikanu dokazuju -Tesla je bio katolik

Patrijarh Vaseljenski

Tesla celivao ikone  na Svetoj Gori



Pokojni Tesla -*ebte se svi -uvek sam bio SVOJ,i mimo sveta .

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Marea

Marea


Datum upisa : 25.09.2014

ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ČIJI JE TESLA ?    ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 EmptyPon Mar 16, 2015 12:58 am

Dolinac ::
Hahahha, ma bezi bree,kakav musliman. dm2

A pa Boze moj, sta i da jeste,,,NISTA To ne bi promijenilo,,,
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ČIJI JE TESLA ?    ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 EmptyPon Mar 16, 2015 11:37 am

Tesla je bio junak našeg vremena. Šta bi bilo da nije njega onda bilo- za šta bi sve bili uskraćeni?










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ČIJI JE TESLA ?    ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 EmptyČet Jun 11, 2015 3:13 pm

Već sam stavio na druge teme onaj licemerni pokušaj SPC da u sprezi sa gradskim (srpskonaprednim ) vlastima otme Teslin pepeo iz njegovog  muzeja gde i pripada ,služeći se nečuvenim lažima. 
Iskreno me obradovalo kada sam video FB stranicu "Ostavite Teslu na miru" koja ima 41 000 članova koji su spremni da brane Teslinu urnu od mantijaške otimačine i na ulici . 

Pošto je Tesla "naš" , a ne popovski ,apelujem na one koji misle kao ja da kliknu na link i "like" na samoj stranici -iz poštovanja prema zemnim ostacima  velikog naučnika kojih Crkva želi da se dočepa i zloupotrebi .


[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ČIJI JE TESLA ?    ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 EmptyČet Jun 11, 2015 7:24 pm

Klik :948208144:










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ČIJI JE TESLA ?    ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 EmptyČet Jun 11, 2015 7:45 pm

podbarac ::
Klik :948208144:
A ja sam LIKE..

Bruke i od crkve.A šta me čudi..  55555










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Gost
Gost
Anonymous



ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ČIJI JE TESLA ?    ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 EmptyPet Jun 12, 2015 3:12 pm

Marea ::
Dolinac ::
Hahahha, ma bezi bree,kakav musliman. dm2

A pa Boze moj, sta i da jeste,,,NISTA To ne bi promijenilo,,,

Da nebi, ali bi se zvao onda Murat ili Mustafa a ne Nikola. :ventilator:
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ČIJI JE TESLA ?    ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 EmptyNed Jun 14, 2015 7:48 pm

Ministarstvo: Teslina urna ostaje u muzeju

Ministarstvo kulture i informisanja se zalaže da se Zbirka memorijalnih predmeta u Muzeju Nikole Tesle i dalje čuva u tom muzeju i da urna sa zemnim ostacima Nikole Tesle ostane u njenom sastavu, saopštilo je Ministarstvo kulture i informisanja.

vid ima i normalnih kod nas










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ČIJI JE TESLA ?    ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 EmptyUto Jun 16, 2015 8:53 pm

podbarac ::
Ministarstvo: Teslina urna ostaje u muzeju

Ministarstvo kulture i informisanja se zalaže da se Zbirka memorijalnih predmeta u Muzeju Nikole Tesle i dalje čuva u tom muzeju i da urna sa zemnim ostacima Nikole Tesle ostane u njenom sastavu, saopštilo je Ministarstvo kulture i informisanja.

vid ima i normalnih kod nas
Ne trebamo se prerano radovati . Crkva neće odustati ,a izjave onog tipa kakve daje rektor Beogradskog Univerziteta su skandalozne .
Naime ,ortak izjavio da "Crkva i nauka idu ruku pod ruku" ???? pa eto svejedno ...što ne bi Tesla u dvorište crkve .
Sramota ,breeeee ,fuj ! 

Ovo izgleda popove i popovske ulizice ne zanima  ????

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ČIJI JE TESLA ?    ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 EmptySre Jun 24, 2015 8:08 pm

Ličani misle da je ,izgleda samo njihov ?  :12738879: smehsmeh

[You must be registered and logged in to see this image.]

Apropo toga ...u Apatinu će se (mislim ,treći put ) zvanično otvoriti "Trg Nikole Tesle" na dan Teslinog rođendana ,i po gradu se šuška da će tom zgodom da svira "Parni Valjak" .
Danas čuh jednu pametnu izjavu u vezi Tesle : 

Tesla je dokazao svoju genijalnost  -jer  je vrlo  mlad napustio Balkan i više nikada se nije vratio .  :veslanje:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ČIJI JE TESLA ?    ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 EmptyČet Jun 25, 2015 12:46 am

Tesla je dokazao svoju genijalnost  -jer  je vrlo  mlad napustio Balkan i više nikada se nije vratio .  

..................................

aplauseee aplauseee aplauseee

....................................

RETKO VIĐENA FOTKA NIKOLE TESLE: Srpski genije u Kolorado Springsu 1899. godine!  više

Jedan od najvećih naučnika ikada Nikola Tesla, koji j na dašašnji dan 1856. godine rođen u Smiljanu, otisnuo se 1884. godine put Amerike, gde je ostao sve do smrti.




[You must be registered and logged in to see this image.]










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ČIJI JE TESLA ?    ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 EmptyPon Maj 30, 2016 8:18 pm

Ovi mantijaši opet ne puštaju Teslu da počiva u miru ? 
Taman se stišao bes intelektualne javnosti zbog predhodnog pokušaja ,sad pokušavaju opet ,ovoga puta na novoj lokaciji ? 
Predlog patrijarha Irineja ,koji je danas izneo predsedniku Tomi Grobaru je da se urna sa pepelom prenese u portu hrama Svetog Save ? 
Nije dosta što hram guta milione evra ,i što je najbolji paravan za pranje i otimačinu para u korist SPC ,sad ova dvojica hoće i mrtvog Teslu da upotrebe u propagandne svrhe ? 
 
Šta je i Tesla dočekao ,da mu zemne ostatke  ova i ovakva dvojica razvlače ,mimo svakog zakona i ljudskog poštovanja prema naučnom dostignuću ,liku i delu ? 
Nečuveno .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
el_vibrador
בנו של ישראל
el_vibrador


Datum upisa : 07.02.2012

ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ČIJI JE TESLA ?    ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 EmptyPon Maj 30, 2016 8:21 pm

Tesla se izjasnjavao kao jugosloven.to sto mu je otac pravoslavni pop, ne znaci da je Tesla bio  religiozan, ili da bi bio specijalno sretan da bude sahranjen u pravoslavnoj crkvi.Narocito je simpaticna izmisljotina o velikom prijateljstvu Velimirovica, i Tesle (treba neki kredit za tog sveca).Nisu se nikada ni vidjeli, ni razgovarali
Nazad na vrh Ići dole
daljinski

daljinski


Godina : 61
Location : Schweiz
Humor : daleko od ozbiljnog
Datum upisa : 26.06.2014

ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ČIJI JE TESLA ?    ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 EmptyPon Maj 30, 2016 8:40 pm

Tesla je Austrijanac. Tada je Hrvatska bila pod Austrijom i rodjenjem je postao Austrijski drzavljanin tako da su sve ostale rasprave besmislene.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ČIJI JE TESLA ?    ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 EmptyPon Maj 30, 2016 9:30 pm

daljinski ::
Tesla je Austrijanac. Tada je Hrvatska bila pod Austrijom i rodjenjem je postao Austrijski drzavljanin tako da su sve ostale rasprave besmislene.
To je naravno tačno ,jer Tesla jeste bio podanik Austrougarske monarhije ,i kao takav je sa austrougarskim pasošem otišao u Ameriku .Ali ...svaki logičan i istinit zaključak je bespredmetan ,ako pitaš kakvog "velikog" Srbina ili Hrvata . 
Još više je u stvari bio Amerikanac (i to i oni misle ) jer je čitav život proveo tamo ,imao njihovo državljanstvo ,a Amerikance ni danas puno ne zanima ko je "odakle došao" ,nego da li poštuje Ustav i ispunjava građanske obaveze (i naravno ,plaća li porez )  brdski
Ako je istaknut i koristan član zajednice ,a kamoli genije kakav je bio ,na ponos i korist zemlje -utoliko je više Amerikanac .
No zaista nikakvo pravo niti na njegov rad ,niti na bilo šta u vezi njega nema Srpska Pravoslavna Crkva ,jer je opšte poznato da su religije i nacije zanimale koliko nas danas kineska opera ,ili običaji u Turkmenistanu ,i  zato je utoliko bljutavija ova otimačina oko njegovih zemnih ostataka koji počivaju na sasvim logičnom mestu ,u njegovom muzeju i okruženju stvari koje je stvorio za života . 
Treba da ga puste da počiva u miru ,kako je i sam želeo , a ne da od njegove urne prave turističku atrakciju na korist Crkve .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ČIJI JE TESLA ?    ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 EmptyNed Jun 05, 2016 11:34 pm

Danubius ::
daljinski ::
Tesla je Austrijanac. Tada je Hrvatska bila pod Austrijom i rodjenjem je postao Austrijski drzavljanin tako da su sve ostale rasprave besmislene.
To je naravno tačno ,jer Tesla jeste bio podanik Austrougarske monarhije ,i kao takav je sa austrougarskim pasošem otišao u Ameriku .Ali ...svaki logičan i istinit zaključak je bespredmetan ,ako pitaš kakvog "velikog" Srbina ili Hrvata . 

Neverovatno šta ovde pišete....Nikola Tesla....pre svega je kao rođen bio Srbin pravoslavac što i sami znate bez obzira što je živeo na prostoru u to vreme Austrougarske. Hoću reći nije bio niti Mađar niti Austrijanac, a pošto je bio pravoslavne vere nije znači bio ni hrvat. Da bi bio jasniji...90% Srba što su se po Katoličili to su sad Hrvati a bili pre toga Srbi...znači govorio je Srpski jezik kao maternji,otac mu je bio pravoslavni pop....a to što nije živeo u sadašnjim okvirima Srbije to nikakve veze nema sa ovom temom. U svakom slučaju šta god da je bio....njegova dela su vazna za ceo svet i to je bitno.











Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ČIJI JE TESLA ?    ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 EmptyPon Jun 06, 2016 12:02 am

Biografija
Detinjstvo, mladost i porodica

Kuća (parohijski dom) u Smiljanu u kojoj se rodio i crkva u kojoj je Nikolin otac služio.

Krštenica
Nikola je rođen u Smiljanu u Lici, od oca Milutina, srpskog pravoslavnog sveštenika, i majke Georgine, u nekadašnjoj Vojnoj krajini Austrijskog carstva. Kršten je u srpskoj pravoslavnoj Crkvi Sv. Petra i Pavla u Smiljanu. Ime Nikola je dobio po jednom i drugom dedi. Prema krštenici je rođen 28. juna 1856. godine.

Nikolin otac je bio nadareni pisac i poeta koji je posedovao bogatu biblioteku u kojoj je i Nikola provodio svoje detinjstvo čitajući i učeći strane jezike.[3] Po jednom verovanju, Tesle vode poreklo od Draganića iz Banjana. Po navodima Jovana Dučića, Tesle su poreklom iz Stare Hercegovine, od plemena (Oputni) Rudinjani iz sela Pilatovaca u današnjoj nikšićkoj opštini.[4] Međutim, o Teslinom poreklu postoji i verzija da su od Komnenovića iz Banjana u Staroj Hercegovini. Po legendi koja se zadržala u Banjanima, Komnenovići su zidali crkvu prilikom čega su se posvađali sa majstorima usled čega je došlo do krvavih obračuna. Kao rezultat toga, deo Komnenovića se preselio sa Tupana u drugi kraj Banjana zbog čega su ih prozvali Čivije (ekseri) koji i danas žive u Banjanima, dok se drugi deo odselio u Liku koji je prozvan Tesla po tesli, vrsti tesarskog alata.

Nikolina majka bila je vredna žena s mnogo talenata. Bila je vrlo kreativna i svojim izumima olakšavala je život na selu. Smatra se da je Nikola Tesla upravo od majke nasledio sklonost ka istraživačkom radu.[5] Teslini roditelji su, osim njega, imali sina Daneta i kćerke Angelinu i Milku, koje su bile starije od Nikole, i Maricu, najmlađe dete u porodici Tesla. Dane je poginuo pri padu s konja kad je Nikola imao pet godina i to je ostavilo veliki trag u porodici. Dane je smatran izuzetno obdarenim, dok se za Nikolu verovalo da je manje inteligentan.[6] Veruje se da je Danetova smrt osnovni razlog što otac dugo nije pristajao da mu dozvoli da pohađa tehničku školu daleko od kuće.

Školovanje
Prvi razred osnovne škole pohađao je u rodnom Smiljanu. Otac Milutin rukopoložen je za protu u Gospiću, te se porodica preselila u ovo mesto 1862. godine.[7] Preostala tri razreda osnovne škole i trogodišnju Nižu realnu gimnaziju završio je u Gospiću.[8]

U Gospiću je Nikola prvi put skrenuo pažnju na sebe kada je jedan trgovac organizovao vatrogasnu službu. Na pokaznoj vežbi kojoj je prisustvovalo mnoštvo Gospićana, vatrogasci nisu uspeli da ispumpaju vodu iz reke Like. Stručnjaci su pokušali da otkriju razlog zašto pumpa ne vuče vodu, ali bezuspešno. Tesla, koji je tada imao sedam ili osam godina, je instiktivno rešio problem ušavši u reku i otčepivši drugi kraj creva. Zbog toga je slavljen kao heroj dana.[6][9]

Teško se razboleo na kraju trećeg razreda škole 1870. godine. S jeseni je otišao u Rakovac kraj Karlovca da završi još tri razreda Velike realke. Maturirao je 24. jula 1873. godine u grupi od svega sedam učenika sa vrlo dobrim uspehom jer je iz nacrtne geometrije bio dovoljan. Tada je imao 17 godina. Nakon završene mature vratio se u Gospić i već prvi dan razboleo od kolere. Bolovao je devet meseci. U tim okolnostima uspeo je da ubedi oca da mu obeća da će ga umesto na bogosloviju upisati na studije tehnike.[6]

Studije
Pošto je ozdravio, otac ga šalje ujaku proti Tomi Mandiću, u Tomingaj kod Gračca, da boravkom na selu i planini prikuplja snagu za napore koji ga očekuju. Na studije elektrotehnike kreće 1875. godine, dve godine nakon mature. Upisuje se u Politehničku školu u Gracu, u južnoj Štajerskoj (danas Austrija). Tada mu je bilo 19 godina.

Spava veoma malo, svega četiri sata dnevno i sve slobodno vreme provodi u učenju. Ispite polaže sa najvišim ocenama. Još tada ga je zainteresovala mogućnost primene naizmenične struje. Čita sve što mu dođe pod ruku (100 tomova Volterovih spisa). Nikola je o sebi pisao: „Pročitao sam mnogo knjiga, a sa 24 godine sam mnoge znao i napamet. Posebno Geteovog Fausta“. Zabrinuti za njegovo zdravlje, profesori šalju pisma njegovom ocu u kojima ga savetuju da ispiše sina ukoliko ne želi da se ubije prekomernim radom.


Nikola Tesla, 1879. sa 23 godine
Nakon prve godine studija izostaje stipendija Carsko-kraljevske general-komande (kojom su pomagani siromašni učenici iz Vojne krajine). Dva puta se za stipendiju obraća slavnoj Matici srpskoj u Novom Sadu. Prvi put 14. oktobra 1876, a drugi put 1. septembra 1878. godine. Oba puta biva odbijen. U decembru 1878. godine napušta Grac i prekida sve veze sa bližnjima. Drugovi su mislili da se utopio u Muri. Odlazi u Marburg (današnji Maribor) gde dobija posao kod nekog inženjera. Odaje se kockanju. Otac ga nakon višemesečne bezuspešne potrage pronalazi i vraća kući. Otac, uzoran čovek, nije mogao da nađe opravdanje za takvo ponašanje. (Nedugo potom otac umire 30. aprila 1879. godine). Nikola je te godine jedno vreme radio u gospićkoj realnoj gimnaziji.
Januara 1880. godine, odlazi u Prag da prema očevoj želji okonča studije.[10] Tamo ne može da se upiše na Karlov univerzitet jer u srednjoj školi nije učio grčki. Najverovatnije je slušao predavanja iz fizike i elektrotehnike. Živeo je na adresi Ve Smečkah 13,[11] gde je 2011. godine postavljena memorijalna tabla.[12] Većinu vremena provodio je bibliotekama u Klementinumu i narodnoj kavarni u Vodičkovoj ulici.

Naredne godine, svestan da njegovi bližnji podnose ogromnu žrtvu zbog njega, rešava da ih oslobodi tog tereta i napušta studije.[9][10]

Tesla je naveo u svojoj autobiografiji kako je živo i plastično doživljavao momente inspiracije. Od ranih dana je imao sposobnost da u mislima stvori preciznu sliku pronalaska pre nego što ga napravi. Ova pojava se u psihologiji naziva „Vizuelno razmišljanje“.[13]

Teslino prvo zaposlenje
Godine 1881. se seli u Budimpeštu gde se zapošljava u telegrafskoj kompaniji pod nazivom „Američka Telefonska Kompanija“. Tesla je pri otvaranju telefonske centrale 1881. godine postao glavni telefonijski tehničar u kompaniji. Tu je izmislio uređaj koji je, prema nekima, telefonski pojačavač, dok je prema drugima prvi zvučnik. U Budimpeštanskom parku se Tesli javila ideja o rešenju problema motora na naizmeničnu struju bez komutatora, dok je šetao sa prijateljem i recitovao Geteovog „Fausta“, a onda iznenada počeo štapom po pesku da crta linije sila obrtnog magnetskog polja. Za dva naredna meseca je razradio skice mnogih tipova motora i modifikacija koje će pet godina kasnije patentirati u Americi.[9]

Zaposlenje u Parizu i posao u Strazburu
U Pariz se seli 1882. godine gde radi kao inženjer za Edisonovu kompaniju na poslovima unapređenja električne opreme. Godine 1883. trebalo je da kompanija u Štrazburgu (današnji Strazbur) osposobi jednosmernu centralu jer se na otvaranju očekivao nemački car lično. Tesli je dat ovaj zadatak i on je boravio u Strazburu od 14. oktobra 1883. do 24. februara 1884. godine.[9]

Tesla ovde potpisuje prvi poslovni ugovor u vezi realizacije prvog indukcionog motora, tako je krajem 1883. godine u Strazburu nastao prvi indukcioni motor koji koristi princip obrtnog magnetskog polja naizmeničnih struja. Počeo je i sa razvojem raznih vrsta polifaznih sistema i uređaja sa obrtnim magnetskim poljem (za koje mu je odobren patent 1888. godine).

Američko državljanstvo dobija 30. jula 1891, sa 35 godina, a tada započinje rad u svojoj novoj laboratoriji u ulici Hauston u Njujorku. Tu je prvi put prikazao fluorescentnu sijalicu koja svetli bez žica. Tako se prvi put pojavila ideja o bežičnom prenosu snage. Sa 36 godina prijavljuje prvi patent iz oblasti višefaznih struja. U nastavku istraživanja se posvećuje principima obrtnih magnetnih polja. Postaje potpredsednik Američkog instituta elektroinženjera (kasnije IEEE) u periodu od 1892. do 1894. godine.
Tesla 1892. godine putuje u Evropu, gde prvo drži 3. februara senzacionalno predavanje u Londonu u Britanskom institutu elektroinženjera „Eksperimenti sa naizmeničnim strujama visokog potencijala i visoke frekvencije“. Potom u Parizu 19. februara članovima društva inženjera drži isto predavanje i ostaje mesec dana pokušavajući, po drugi put, da u Parizu nađe investitore za svoj novi polifazni sistem struja.

Tu ga zatiče telegram sa vešću da mu je majka na samrti. Žurno napušta Pariz da bi boravio uz svoju umiruću majku i stiže 15. aprila, par sati pre smrti. Njene poslednje reči su bile: „Stigao si Nidžo, ponose moj.“ Posle njene smrti Tesla se razboleo. Proveo je tri nedelje oporavljajući se u Gospiću i selu Tomingaj kod Gračca, rodnom mestu njegove majke i manastiru Gomirje u kome je arhimandrit bio njegov ujak Nikolaj.[9]

Jedini boravak Nikole Tesle u Beogradu bio je od 1. - 3. juna 1892. godine.[23][24] Došao je na poziv Đorđa Stanojevića u Beograd 1. juna.[25] Sledećeg dana je primljen u audijenciju kod kralja Aleksandra Obrenovića kojom prilikom je odlikovan ordenom Svetog Save. Potom je Tesla održao čuveni pozdravni govor u današnjoj zgradi rektorata, studentima i profesorima beogradske Velike škole.

Vikicitati „Ja sam, kao što vidite i čujete ostao Srbin i preko mora, gde se ispitivanjima bavim. To isto treba da budete i vi i da svojim znanjem i radom podižete slavu Srpstva u svetu.”

— početak Teslinog govora u Velikoj školi
Teslin boravak u Beogradu je ostavio dubokog traga, međutim, iako je dobio 12. septembra priznanje engleskog udruženja inženjera i naučnika, ubrzo i počasnu titulu doktora Univerziteta Kolumbija, krajem 1892. godine nije prošao na izboru za redovnog člana Srpske kraljevske akademije. Za dopisnog člana izabran je 1894. a za redovnog 1937. godine.[26]










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ČIJI JE TESLA ?    ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 EmptyPet Jul 08, 2016 7:15 pm

Crkva izgleda ne odustaje od lešinarenja nad zemnim ostacima Nikole Tesle ,jer ničim izazvan ,niče spomenik baš nekako između Hrama sv Save i Narodne Biblioteke . Tačnije -postament ,a kao biće postavljena i bista (ili nešto drugo,u tišini ? ) 

Kakogod ...na tom spomeniku se nalazi datum rođenja i smrti , formula za jačinu magnetnog polja ,i Teslin potpis na -ćirilici ? 

[You must be registered and logged in to see this image.]
Niko nema ništa protiv ćirilice ,niti je upitno da li je Tesla znao ,verovatno jeste ,ali je činjenica da je celog života nije koristio ? 

Postoje na hiljade stranica rukopisa ,beleški ,zvaničnih dokumenata koje je Tesla za života potpisivao (samo u muzeju u Beogradu ih ima 160 000 ) ,i svi su ,naravno -na latinici . 

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na burnu reakciju javnosti ,i principijelan stav dela javnosti koji smatra ovaj čin daljom zloupotrebom naučnika u političke svrhe ,kao što se to radilo decenijama ,izmišljajući kojekakve priče oko Teslinog "angažovanja" ili "podrške "za ovo ili ono u Srbiji ,što se naravno pokazalo kao dnevnopolitička laž,odgovorila je jedino jedna gospođa ,kustos muzeja , koja tvrdi da navodno u Strazburu postoji jedan (1) ugovor koji je Tesla potpisao ćirilicom . 

Tesla jeste rođenjem bio Srbin i kršten kao pravoslavac ,niko to ne spori ,ali je ceo život i karijeru proveo u Americi ,i to je činjenica . Možemo se naravno ponositi njime ,ali zar treba sad da izmišljamo koješta da bi bio "još veći Srbin" ? 

Kao što kaže gospodin Božić ,direktor našeg centra za izuzetno inteligentnu decu "Petnica" ,spreman je da pokrene peticiju koju će sigurno potpisati dobar deo "umne Srbije" ,i pored "škakljivosti" situacije ,citiram "Samo zato što neko danas u Srbiji misli da bolje zna od Tesle kako Tesla treba da se potpisuje" 










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ČIJI JE TESLA ?    ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 EmptySub Jul 09, 2016 1:48 pm

Interesantno je da se svi oni koji bi da Tesla ne bude "samo" Srbin nego nadasve građanin sveta, nisu ni malo bunili kad su mu spalili selo, crkvu gde je kršten, digli spomenik u vazduh i promenili imena školama i ulicama.
Svaki narod voli da se diči nečim i nekim svojim. Franz List je takođe bio građanin sveta, kao i Šopen ili Paskal ali niko ne zamera Mađarima, Poljacima i Francuzima da se ne podiče da je bio njihov sunarodnik. Tesla se nikad nije odrekao svog porekle i krštenja. Nije moralno da neki koji su spalili sve što mu je ostalo od tragova ili oni kojima nije to smetalo, sada određuju gde će mu Srbi staviti njegovo obeležje, kao sećanje na njega. Na taj način se samo produbljuje jaz među narodima i nadvija plamen novog rata. Treba sjahati sa konja i uvući sablju u kaniju, dok još nije kasno.
Ovo se naravno ne odnosi na članove foruma, nego na kreatore hajke na Srbiju ili na ono što je ostalo od nje.










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ČIJI JE TESLA ?    ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 EmptySub Jul 09, 2016 9:21 pm

Kica/Praja ::
Interesantno je da se svi oni koji bi da Tesla ne bude "samo" Srbin nego nadasve građanin sveta, nisu ni malo bunili kad su mu spalili selo, crkvu gde je kršten, digli spomenik u vazduh i promenili imena školama i ulicama.
Svaki narod voli da se diči nečim i nekim svojim. Franz List je takođe bio građanin sveta, kao i Šopen ili Paskal ali niko ne zamera Mađarima, Poljacima i Francuzima da se ne podiče da je bio njihov  sunarodnik. Tesla se nikad nije odrekao svog  porekle i krštenja. Nije moralno da neki koji su spalili sve što mu je ostalo od tragova ili oni kojima nije to smetalo, sada određuju gde će mu Srbi staviti njegovo obeležje, kao sećanje na njega. Na taj način se samo produbljuje jaz među narodima i nadvija plamen novog rata. Treba sjahati sa konja i uvući sablju u kaniju, dok još nije kasno.
Ovo se naravno ne odnosi na članove foruma, nego na kreatore hajke na Srbiju ili na ono što je ostalo od nje.  

Bravo!!! like










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ČIJI JE TESLA ?    ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 EmptyNed Jul 10, 2016 2:10 pm

Kica/Praja ::
Interesantno je da se svi oni koji bi da Tesla ne bude "samo" Srbin nego nadasve građanin sveta, nisu ni malo bunili kad su mu spalili selo, crkvu gde je kršten, digli spomenik u vazduh i promenili imena školama i ulicama.
Svaki narod voli da se diči nečim i nekim svojim. Franz List je takođe bio građanin sveta, kao i Šopen ili Paskal ali niko ne zamera Mađarima, Poljacima i Francuzima da se ne podiče da je bio njihov  sunarodnik. Tesla se nikad nije odrekao svog  porekle i krštenja. Nije moralno da neki koji su spalili sve što mu je ostalo od tragova ili oni kojima nije to smetalo, sada određuju gde će mu Srbi staviti njegovo obeležje, kao sećanje na njega. Na taj način se samo produbljuje jaz među narodima i nadvija plamen novog rata. Treba sjahati sa konja i uvući sablju u kaniju, dok još nije kasno.
Ovo se naravno ne odnosi na članove foruma, nego na kreatore hajke na Srbiju ili na ono što je ostalo od nje.  
Pa ne znam kako je Smiljan prošao u "domovinskom ratu" ,ali po netu -memorijalni centar i samo naselje su  ok ? 
Po popisima decenijama unazad ,tamo je većinsko stanovništvo Hrvati ,što bi rušili ili palili "svoje" ? 
Ponavljam -ne znam ,piše (Wikipedia ) da rodna kuća i crkva postoje ,i da su temeljno obnovljeni ? 

[You must be registered and logged in to see this image.]
Ovaj je naravno iskoristio priliku da se i danas "natakne" pored Tesle ,sve sa "rođom" .Mantijaši izgleda duvaju što nisu dobili urnu ,ne vidim ih ovde ?

[You must be registered and logged in to see this image.]
Inače ,udruženje "Odbranimo Teslu" je danas pozvalo na protest ispred Hrama ,ali nema vesti u medijima ,kako je proteklo .
Ali ima na netu -policija ne dozvoljava prilaz u koloni . 

[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ČIJI JE TESLA ?    ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 EmptyNed Jul 10, 2016 4:31 pm

Danubius ::

Pa ne znam kako je Smiljan prošao u "domovinskom ratu" ,ali po netu -memorijalni centar i samo naselje su  ok ? 
Po popisima decenijama unazad ,tamo je većinsko stanovništvo Hrvati ,što bi rušili ili palili "svoje" ? 
Ponavljam -ne znam ,piše (Wikipedia ) da rodna kuća i crkva postoje ,i da su temeljno obnovljeni ? 

[You must be registered and logged in to see this image.]
...

Smiljani su temeljno spaljeni i u Drugom i u "domovinskom" ratu. Da nisu ne bi ni bilo potrebe da se obnavlja. To što na Wiki nema podataka kako su spalili Smiljane da srpskog traga tamo ne ostane ne znači i da nisu.

A što se tiče onog da je Tesla bio Austrijanac čini mi se da malo brkaš nacionalnost i državljanstvo. A i u knjigama o popisima tačno postoje nacionalnosti koje žive u dvojnoj Monarhiji. Tesla je kao i moji preci iz srpskog graničarskog korpusa. A u K&K su prebegli uz uslov da svoje vojne veštine stave u službu iste u zamenu za očuvanje nacionalnog i verskog identiteta. I ništa što revizionisti pokušavaju neće promenuti tu činjenicu.

Kićo odličan post ne bih reč promenula.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ČIJI JE TESLA ?    ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 EmptyNed Jul 10, 2016 5:54 pm

Ne pada mi napamet da ulazim u polemiku da li je sve Teslino u Smiljanu i Gospiću bilo spaljeno, to je kao da li je onaj odbegli službenik cia silovao prostitutku u Švedskoj i šta na to kaže wiki ? Bolesno mi je to da svakog ko je rođen na današnjoj teritoriji neke države obavezno bude pripadnik tog naroda. Karl Malden - Bošnjak, Dositej Obradović - Rumun, Džoni Vajsmiler - Srbin, Ban Jelačić i Robert Jarni - Srbi...
Uzaludan posao.










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ČIJI JE TESLA ?    ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 EmptyNed Jul 10, 2016 8:10 pm

ZoxZoja ::


A  što se tiče onog da je Tesla bio Austrijanac čini mi se da malo brkaš nacionalnost i državljanstvo.

Nisam napisao da je bio Austrijanac -nego da je bio najviše "Amerikanac ",jer je gotovo ceo život i karijeru proveo tamo. 
U Americi su svi Amerikanci (ne izdvajaju državljanstvo i naciju posebno) ,a po etničkom poreklu (ili nacionalnosti ,ako više voliš) mogu da budu šta god žele ,i gde i kako žele ,Ustav USA im to garantuje . 
Tesla je posle gimnazije koju je pohađao u Karlovcu studirao politehniku u Gracu (tražio je stipendiju od Matice Srpske koju nije dobio ,pa je morao da prekine studije ),pa u Pragu (i tamo ih je prekinuo ) ,pa radio u Budimpešti dve godine u Centralnom telegrafskom uredu ,pa je otišao za Pariz ,gde je radio za Edisonovu električnu kompaniju ,gde su ga zapazili,te je prešao u Edisonovu laboratoriju u Nju Jorku (1884)
Tamo je radio i živeo do smrti 1943 ,dakle ,punih 59 godina ,od 87 ,koliko je živeo .Ako odbijemo detinjstvo i pozne godine ,sviđalo se to  nama ili ne ,90 % života je proveo kao Amerikanac . 
Time ne želim da kažem da je "manje Srbin" ili da je "zaboravio svoje poreklo" ,ali su i ovo činjenice ,koje čine otimanje Srba i Hrvata o lik i delo Nikole Tesle smešnima ,jer sem rođenja tamo ,i nacionalnosti i vere po roditeljima ,teško da je tokom života Tesla suviše razmišljao o tome .

Realno,koliko je OBJEKTIVNO Srbin recimo George  Voinovic ,bivši guverner Ohaja ,koji je nedavno umro u 80 toj godini ? 
Njegova "veza sa maticom" se sastoji u tome što mu je deda došao sa Korduna u Ohajo početkom XX veka .Pa i otac mu se rodio u Klivlendu , kao i on ,oženio se sa Dženet ,deca mu se zovu Moli ,Betsi, Piter i Džordž .Čak je i katoličke vere . 
Mi ga smatramo "našim Srbinom" ,što teoretski i jeste ,a koliko je to OBJEKTIVNO ? 
Koliko je Aleksandar Karađorđević objektivno Srbin ,sem porekla i mogućnosti da i on i porodica žive kao kraljevi na grbači naroda ?
Pa ni srpski nije naučio za 25 godina koliko je ovde . Svidelo se to nama ili ne ,on je odrastao ,vaspitan i živeo kao Englez ,i to je to .


Tesla objektivno pripada celom svetu ,i njegovo delo pripada celom svetu ,jer je za života registrovao 700 patenata u 25 zemalja sveta .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ČIJI JE TESLA ?    ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 EmptyNed Jul 10, 2016 8:45 pm

Danubius ::


[You must be registered and logged in to see this image.]
Ovaj je naravno iskoristio priliku da se i danas "natakne" pored Tesle ,sve sa "rođom" .Mantijaši izgleda duvaju što nisu dobili urnu ,ne vidim ih ovde ?

[You must be registered and logged in to see this image.]
Inače ,udruženje "Odbranimo Teslu" je danas pozvalo na protest ispred Hrama ,ali nema vesti u medijima ,kako je proteklo .
Ali ima na netu -policija ne dozvoljava prilaz u koloni . 

[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nemoj zaboraviti Dani, da je jedan "mantijaš" i rodio Teslu.

Inače, a od koga ovi hoće da brane Teslu?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ČIJI JE TESLA ?    ČIJI JE TESLA ?  - Page 4 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
ČIJI JE TESLA ?
Nazad na vrh 
Strana 4 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» Ljubavi poznatih ljudi
» Nikola Tesla

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DRUŠTVO :: DRUŠTVENE NAUKE :: NAUKA I NAUČNICI-
Skoči na: