DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Jednom za svagda...BUREK nije pita

Ići dole 
+27
Kica/Praja
dusicaa
brdjanin
debilko
Kijara-brm
AstrinaKomsinica
Astra
Danubius
montoya
Lakota
Nono 64
cojle
Bokssha
bosankaa
podbarac
Sibila_
bokki78
tvrtko
Zana
Samouka
Slavni
Smiljan01
slatkicass
EAGLE
determinanta
brunolino
komunikativn@
31 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
AutorPoruka
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Jednom za svagda...BUREK nije pita   Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 EmptyNed Maj 15, 2011 8:12 pm

First topic message reminder :

Burek je pitac,jer on je jedini od mesa...sve ostalo su pite,pa se tako i zovu

SIRnicA
ZELJAnicA
KROMPIRusA
TIKVApitA

Ima i coravi BUREK,u koji se turi i pomalo krompira,al to je samo losa imitacija....cisto meso jarane,pa da te Bog vidi.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com

AutorPoruka
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jednom za svagda...BUREK nije pita   Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 EmptyPon Maj 16, 2011 8:10 pm

Danubius ::
Astra ::
Samo ono gore je sterani burek,na prvoj slici,jel tako Komsinice?

Ma jela sam ja u Srbiji i bureka i pite,genijalno napravljenjo,samo je stvar kako ko naziva.
Da prostiš...šta treba uraditi ili staviti da bude "sterani" burek ? Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 539287

Pošto nikako da se nagodimo šta je burek -evo par definicija i mudrih misli o bureku :

Hrana koja u kombinaciji sa jogurtom leci sve bolesti i poremecaje izazvane raznim opijatima.

Vrhovno božanstvo balkanskih naroda

Najbitniji faktor pri izradi reda vožnje javnog prevoza.

-majstore, kad je polazak?

-evo, čim završim burek.


Poznato je da su Srbi još za vreme Turaka izmislili burek.Njime su lečili razne neizlečive bolesti poput:side,raka,leukemije...


on se kasnije proslavio i postao naše nacionalno jelo.Počeo je da
se izvozi u razne Evropske zemlje.Ali evropska unija neće burek.Zbog
toga i mi nismo u njoj


Jedino jelo koje jedes sa uzivanjem kad si pijan ( mamuran)

Kako znamo da je burek dobar -kada "probije " 3 "Politike "




hahahahahaah oficielno si u "burek" klubu, hahahaahahahahahahahah
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jednom za svagda...BUREK nije pita   Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 EmptyPon Maj 16, 2011 8:11 pm

Astra ::


Ma za ovo ti se skida veto na ovu temu....ljubim ja tebe,konacno si shvatio sta je burek,a sad.....sterani je kao taj na slici,na ravnu jufku se stavlja meso,pa red jufke pa sve tako,a pravi burek,bosanski se mota u zvrkove,i sto manji zvrk,to je burek sladji.
Kako ne bih shvatio :
jufka -žena srednjih godina sa par kila viška
ravna jufka -"neobdarena " žena Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 910646
zvrk -mladja žena ili devojka
red jufke -"trojka" sa dve žene

Znači...treba ih smotati, pa sterati,,,,jel tako Astralna ? Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 539287
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jednom za svagda...BUREK nije pita   Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 EmptyPon Maj 16, 2011 8:20 pm

Steram ti ga ja,ili vise volis u zvrk? cat

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
slatkicass
Frumos si de foc



Datum upisa : 10.10.2007

Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jednom za svagda...BUREK nije pita   Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 EmptyPon Maj 16, 2011 8:28 pm

Astra ::
Steram ti ga ja,ili vise volis u zvrk? cat


smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: smehsmeh E ako mu ga stera......što traži to će i dobiti!! Baš me nasmeja Astra....
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jednom za svagda...BUREK nije pita   Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 EmptyPon Maj 16, 2011 9:10 pm

Astra ::
Steram ti ga ja,ili vise volis u zvrk? cat


hahahahaahah I love you girl!!!! migg
Nazad na vrh Ići dole
brunolino




Datum upisa : 12.10.2010

Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jednom za svagda...BUREK nije pita   Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 EmptyUto Maj 17, 2011 11:44 am

Danubius ::



Pa Turci ga izmislili -valjda onda znaju ? To vi Bosanci da budete veći katolici od pape....moš* misliti -burek , pita , pituljica...to je meni sve isto (i ne volem * )


a, levata coeka , bog te mazo...pa ko tebe bolan pusti u ovu temu , ne bi ti meni primirisio ni do sinije... smehsmeh dobro ti je bosankaa rekla , idi u Bosnu pa se najedi pravog bureka , a ne tamo nekog naslaganog klinca... smehsmeh

sto se tice Merkelke , pa kod nje bolan mogu samo klinac da zagrizem...kaki burek ba , sreca pa sam ponio oklagiju sa sobom i siniju inace bi osto gladan... smehsmeh

znas li ti bolan sto je sjeckani burek...??? nemoj da zaviris u Google ili onaj klinac Wickquraz...ako ne znas imas strucne suradnice madam ASTRA i ASCONA... migg

i nemoj da nam kulturno blago vrijedjas , inace budes jeo ampren supu... migg
Nazad na vrh Ići dole
determinanta
Matematički kompleksna



Datum upisa : 06.01.2008

Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jednom za svagda...BUREK nije pita   Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 EmptyUto Maj 17, 2011 12:30 pm

brunolino ::
inace budes jeo ampren supu... migg
Haha, baš me je slatko nasmejao ceo tekst.
U maminom kraju tu "ampren" supu nazivaju "amper" čorba. Jbt, mora da ubija, čim ima toliko AMPERA. migg

p.s. ali oni amperom nazivaju i kantu za vodu, pa sad... ererere
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jednom za svagda...BUREK nije pita   Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 EmptyUto Maj 17, 2011 1:39 pm

brunolino ::
Danubius ::



Pa Turci ga izmislili -valjda onda znaju ? To vi Bosanci da budete veći katolici od pape....moš* misliti -burek , pita , pituljica...to je meni sve isto (i ne volem * )


a, levata coeka , bog te mazo...pa ko tebe bolan pusti u ovu temu , ne bi ti meni primirisio ni do sinije... smehsmeh dobro ti je bosankaa rekla , idi u Bosnu pa se najedi pravog bureka , a ne tamo nekog naslaganog klinca... smehsmeh

sto se tice Merkelke , pa kod nje bolan mogu samo klinac da zagrizem...kaki burek ba , sreca pa sam ponio oklagiju sa sobom i siniju inace bi osto gladan... smehsmeh

znas li ti bolan sto je sjeckani burek...??? nemoj da zaviris u Google ili onaj klinac Wickquraz...ako ne znas imas strucne suradnice madam ASTRA i ASCONA... migg

i nemoj da nam kulturno blago vrijedjas , inace budes jeo ampren supu... migg

Ne diraj Robina, vidis da smo ga "preveli" polako migg :eee:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jednom za svagda...BUREK nije pita   Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 EmptyUto Maj 17, 2011 2:22 pm

Astra ::
Steram ti ga ja,ili vise volis u zvrk? Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 537239

Nemaš potrebnu "oklagiju" Bog to samo muškima podelio ... Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 947953

brunolino ::
dobro ti je bosankaa rekla , idi u Bosnu pa se najedi pravog bureka , a ne tamo nekog naslaganog klinca... Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 944472



Pa meni sestra iz Hrasnice *...jeo sam vala sve po redu od bureka, pita i pituljica...jok, ne volem * Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 189325 Još se zeznuo -pa vodio žensku u "Morića han" ......dao teške novce za ....nešto u loju , ni sam ne znam kako se zvalo . Da proba "bosansku kuhinju" (znam kako se zvalo ...neka "Begova...nešto "(bljak )

determinanta ::

U maminom kraju tu "ampren" supu nazivaju "amper" čorba. Jbt, mora da ubija, čim ima toliko AMPERA. Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 558763

p.s. ali oni amperom nazivaju i kantu za vodu, pa sad... Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 915553
To je od švapskog "einbrenen" -zapržiti . Ta supa i nije ništa drugo nego "zaprška " od brašna, voda , malo crvene paprike , soli ,i masti .
E sad -na dovoljno iskvareni nemački -mi ga još malo iskvarili .
Isto je i sa "amper " -švapski, kanta, kofa .Dunavske švabe kažu "amper" ,a mi ovdašnji tako čuli , pa i zapamtili .
Inače se pravilno kaže Eimer .

AstrinaKomsinica ::

Ne diraj Robina, vidis da smo ga "preveli" polako Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 558763 Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 539287
Teško ćete mene prevesti u tu vašu burek-sektu ,taman mi Pamella lično služila na Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 910646 Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 947953
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jednom za svagda...BUREK nije pita   Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 EmptyUto Maj 17, 2011 2:35 pm

Danubius ::
Astra ::
Steram ti ga ja,ili vise volis u zvrk? Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 537239

Nemaš potrebnu "oklagiju" Bog to samo muškima podelio ... Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 947953

brunolino ::
dobro ti je bosankaa rekla , idi u Bosnu pa se najedi pravog bureka , a ne tamo nekog naslaganog klinca... Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 944472



Pa meni sestra iz Hrasnice *...jeo sam vala sve po redu od bureka, pita i pituljica...jok, ne volem * Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 189325 Još se zeznuo -pa vodio žensku u "Morića han" ......dao teške novce za ....nešto u loju , ni sam ne znam kako se zvalo . Da proba "bosansku kuhinju" (znam kako se zvalo ...neka "Begova...nešto "(bljak )

determinanta ::

U maminom kraju tu "ampren" supu nazivaju "amper" čorba. Jbt, mora da ubija, čim ima toliko AMPERA. Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 558763

p.s. ali oni amperom nazivaju i kantu za vodu, pa sad... Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 915553
To je od švapskog "einbrenen" -zapržiti . Ta supa i nije ništa drugo nego "zaprška " od brašna, voda , malo crvene paprike , soli ,i masti .
E sad -na dovoljno iskvareni nemački -mi ga još malo iskvarili .
Isto je i sa "amper " -švapski, kanta, kofa .Dunavske švabe kažu "amper" ,a mi ovdašnji tako čuli , pa i zapamtili .
Inače se pravilno kaže Eimer .

AstrinaKomsinica ::

Ne diraj Robina, vidis da smo ga "preveli" polako Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 558763 Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 539287
Teško ćete mene prevesti u tu vašu burek-sektu ,taman mi Pamella lično služila na Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 910646 Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 947953

Ma trzaj se ti koliko hoces, ali ti si gotov bio cim je Astra "zvrk" pomenula muhaaa
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jednom za svagda...BUREK nije pita   Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 EmptyUto Maj 17, 2011 2:45 pm

AstrinaKomsinica ::


Ma trzaj se ti koliko hoces, ali ti si gotov bio cim je Astra "zvrk" pomenula Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 3310266187

E mislio sam da ne kažem....ali , neka Astra me lično još odavno naučila kako se mesi testo za burek .Ko ne veruje -nek vidi sam .(bio sam mnogo mlad , pa me zvala "zvrk" )