DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 KUDA IDE SRBIJA ?

Ići dole 
+63
Thabit
ZoxZoja
Kica/Praja
el_vibrador
Mima65
Diplomirani Duduk
MadamX
Srdjan92
Blebetalo
daljinski
Danubius
Nut
Gothic
cojle
brdjanin
Lujkaa
Kijara-brm
zoran1970
pesma
lollypop
debilko
Lakota
promaja
dusicaa
Gagica78
podbarac
Samouka
montoya
AstrinaKomsinica
surčinac
Tattoo
tok tuk tok
Ja...
Bane Bumbar
Zana
Okano
ZezaM
slatkicass
emanuella
Sibila_
Zanina_kuma
doctorr67
Samhain
smile^^
neiskusan
brunolino
Lily
Only women
EAGLE
vasko1
Helena Trojanska
Smiljan01
svilanaasvaltu
rouzvel
bosankaa
sanjalica.ns
Aurora Borealis
Ivana_258
ona
sonia
zirafa
popovac
determinanta
67 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14 ... 20  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 EmptyNed Mar 21, 2010 11:23 am

First topic message reminder :

Da li je Ivo Andrić bio u pravu?

“Dugotrajno robovanje i rđava uprava mogu toliko zbuniti i unakaziti
shvatanje jednog naroda da zdrav razum i prav sud njemu otančaju i
oslabe, da se potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može više da
razlikuje ne samo dobro od zla, nego i svoju sopstvenu korist od
očigledne štete.”


Meni se sve više čini da jeste . Šta vi mislite , da li će se pojaviti neki vizionar tipa Zorana Djindjića i povesti Srbiju putem evropskih integracija , ili ćemo i dalje imati neku vrstu mešavine Miloševićevske /Koštuničine politike , pa i dalje tapkati u mestu i inatiti se sa celim svetom -na svoju štetu?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
zoran1970
Mejac
Mejac



Datum upisa : 03.09.2011

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 EmptyČet Nov 08, 2012 10:42 pm

gde ide srbija??????????????

u tri lepe p.m. a vala vec smo odavno tu i stigli suicid
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 EmptyUto Nov 27, 2012 8:29 pm

Srbija između crkvene i ovozemaljske politike

26. novembar, 2012.
| Miloš Teodorović


Patrijarh Irinej o „srpskom i slovenskom putu“, premijer Ivica Dačić takođe
o putu koji predstoji, ali u Evrpsku uniju. Suprotne stavove izneli su
tokom i nakon događaja u čijem je centru bio patrijarh, a prisustvovao
mu je čitav državni vrh uključujući i premijera.


[You must be registered and logged in to see this image.]

Reč
je o nedeljnom parastosu srpskim žrtvama ratova iz devedestih, koji je
prethodio protestnoj šetnji centrom prestonice zbog oslobađanja
hrvatskih generala Gotovine i Markača. No, koliko ocene patrijarha
evociraju na ideologiju koja je Srbiju vodila u izolaciju i donela joj
osudu zapadnog sveta, toliko zapravo ni izjave premijera ne ukazuju
kakav je i da li je suštinski obrt ova država spremna da učini.

Patrijarhu Srpske pravoslavne crkve Irineju ovo nije bio prvi put da
deli izuzetno oštre lekcije političarima. Hteo ili ne, Dačić se suočava
sa ekstremizmom koji je izazov njegovim nastojanjima (podcrtanim i kroz
dosadašnja dva susreta sa kosovskim premijerom Hašimom Tačijem) da u uslovima posrnuća otpočelog nakon srpskih izbora u maju, održi stabilne regionalne odnose. Podvlači to i istoričar Nikola Samardžić.

„On
je prinuđen i zbog svojih ličnih i zbog partijskih interesa da na
ovakve ekstremističke izazove odgovori na način na koji je odgovorio. Na
isti način on je pokušao da smiri ovdašnju javnost posle oslobađajućih
haških presuda Gotovini i Markaču. Uopšte da odgovori toj histeriji koja
je usledila pre svega usled opšteg zaborava na tok događaja koji je
doveo do ’Oluje’,“
kaže Samardžić.

Niko ne otvara pitanje
procesa koji su prethodili. Nakon oslobođenja dvojice hrvatskih generala
„Oluja“ se u srpskoj politici i medijima tretira skoro pa kao izolovan
događaj bez uzroka, a sa tragičnim posledicama po stradale i izbegle. Na
krilima tako obojenog vraćanja u prošlost, patrijah Irinej povezuje
finale postupka u Hagu, sa pitanjem Kosova, te sa srpskim i onako često
nesigurnim evroaspiracijama. On poručuje da ako Srbija treba da se
odrekne Kosova kako bi ušla u Evropsku uniju, onda joj hvala na tom
pozivu.

„Mi ćemo ostati da živimo svojim životom. Teškim i mukotrpnim. U kome smo živeli pet stotina godina“, kazao je patrijarh Irinej.

Nikola Samardžić će prokomentarisati: “Hvala
mu lepo. Neka putuje po Srbiji na magarcu, kao što se putovalo pre
petsto godina. Kada to bude učinio steći će moralni kredibilitet da daje
takve izjave”.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Ta dvoličnost dobro je poznata javnosti, a na nju je ukazivao i
bivši patrijarh Pavle, posebno se čudeći nad lukskuznim automobilima
srpskih episkopa, kojih se nisu odricali ni u vremenima dubokog
siromaštva. Svo to bljaštavilo, međutim, nije bitno umanjilo rejting
Crkve u javnom mnenju.

Pri tome sklonost ka materijalnom koja
“krasi" crkvene oce, potpuno je suprotna nadahnutoj retorici ispunjenoj
pokličima za samožrtvovanje, spakovanim u kontekst neprestano “raspetog”
“nebeskog naroda”. Tim sudbinom predodređenim mukama, u koje očigledno
veruje i patrijarh, kraj se ne nazire. Analitičar Mirka Đorđevića odgovara na naše pitanje:

“Da
li je Crkva jedinstvena u tom pogledu, mislim na episkopat, Sabor,
nisam sasvim siguran. Ali da je dominantna struja koja svoju politiku
izvodi iz kosovskog zaveta to je jasno. To se odavno koristi crkvenom
jeziku kao sve te dobro poznate sintagme ‘mi ćemo izabrati carstvo
nebesko, a nećemo mariti za carstvo zemaljsko’”.


Lični i opšti interesi

Da se ne radi tek o pukom mitu, nego snazi ideje kojom su se, na žalost
Srbije, nemalobrojne političke elite vodile ne treba previše podsećati.
Uostalom, tokom službe u Sabornoj crkvi vodeći ljudi Vlade, kao i
predsednik Skupštine, stajali su levo od oltara i ćutke odslušali
patrijarhovu besedu. Da bi se potom prvi vicepremijer, desno
orijentisani, Aleksandar Vučić i premijer, levo
orijentisani, Ivica Dačić pojavili zajedno sa patrijarhom na balkonu
Patrijaršije. Bez obzira na političku orijentaciju, bliskost sa Crkvom
očigledno je na visokoj ceni. Ipak, kada je sišao ispred Patrijašije,
Dačić je zaključio:

“Mi možemo da kažemo da nećemo u Evropsku uniju. Pa hoće neko posle toga da nam vrati Kosovo? Neće”.

Dakle, potpuno suprotno ranijim patrijarhovom rečima. Nikola Samardžić
podvlači da je dobro to što se aktuelna Vlada pomera prema političkom
centru.

“To je ohrabrujuće. Uveren sam da oni to čine pre
svega zbog sopstvenih interesa. Ali ako se ti njihovi lični interesi
poklapaju sa opštim javnim interesom, to je onda sasim u redu”,
kaže Samardžić.

No greška bi bilo reći da je u dasadašnjem Dačićevom političkom kursu
moguće uočiti čist reformski ili čist revizionistički pravac. Tu ima
svega. Pa i kada govori o Kosovu, on će na primer reći da su “nam ga oni
oteli”. Takođe, je sklon obećanjima da niko neće “izdati” ili “prodati”
Kosovo, bez dodatnih pojašnjenja šta to zapravo znači osim što postiže
efekat jeftine propagande, a na čemu je čitavu deceniju uspešno jahao
njegov politički otac Slobodan Milošević. Ali ni po tome nije izuzetan jer od kosovskog mita nije zazirala ni Tadićeva ili
prethodne postpetooktobarske vrhuške. Do danas se nije pojavila elita,
koja se dokopala vlasti, a da je istovremeno bila spremna da duboki rez i
jasno se distancira od političke mitomanije, te se isto tako
nedvosmisleno prihvati politike koja uzdigla kvalitet života na mesto na
pijadestal najbitnije vrednosti.

Taj manjak volje za tu vrstu reza, navodi i Mirko Đorđević, uzrok je stalnog vraćanja doktrinama crkvene, a ne ovozemaljske Srbije.

“Pri
čemu, na žalost, ova crkvena Srbija ima dominantnu ulogu. Najpre zbog
našeg tradicionalizma i masovnog kolektivizma. A drugo zato što ta
crkvena Srbija uživa podršku, kao što je to bio slučaj i poslednjih
dvadesetak godina, vladajućih struktura. Ja u tome ne vidim ništa dobro
jer politika je umeće mogućeg, ali mi poslednjih tridesetak godina
vodimo politiku nemogućeg”,
ocenjuje Đorđević
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Zana




Datum upisa : 30.05.2012

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 EmptyUto Dec 04, 2012 7:16 pm

A kuda da ide??? Cheda Jovanovic se podsmeva i izruguje mirnim demonstracijama zbog sramnih presuda Hashkog tribunala...treba li da urlaju,razbijaju ili ubijaju da bi pokazali svoj protest ?...nikuda nece Srbija stici dok se svest naroda a pre svega politichara ne dovede u sferu pozitivnog razmishljanja...Jesmo oshteceni kao narod ali jedini put da to i pokazemo svetu je bash ovakav...mirnim putem jedino i mozemo jer ce nas u suprotnom ponovo pregaziti kao vashi..
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 EmptyUto Dec 04, 2012 8:18 pm

Zana ::
A kuda da ide??? Cheda Jovanovic se podsmeva i izruguje mirnim demonstracijama zbog sramnih presuda Hashkog tribunala...treba li da urlaju,razbijaju ili ubijaju da bi pokazali svoj protest ?...nikuda nece Srbija stici dok se svest naroda a pre svega politichara ne dovede u sferu pozitivnog razmishljanja...Jesmo oshteceni kao narod ali jedini put da to i pokazemo svetu je bash ovakav...mirnim putem jedino i mozemo jer ce nas u suprotnom ponovo pregaziti kao vashi..

Tačno .Radilo se o mirnom protestu studenata .
A onda su se "spontano" pridružili -ministar pravde iz SNS ,dobar deo političara DSS i naravno -ultradesničari -i to zabranjene organizacije po zakonima Republike Srbije (Obraz ,SNP 1389 )
Dakle ...gospoda su zloupotrebila miran i dostajanstven čin studenata -za ličnu promociju -iako su studentske organizacije posebno naglasile da im ne trebaju tamo nikakvi političari.
Šta će ultradesničari i ovi -sa studentima ?
Gospoda ultradesničari su svoj protest već imali ,(ali im se nije dopalo što policija nije dozvolila nerede ,tačno ?) a gospoda iz političkih partija imaju skupštinsku govornicu i medije za to. Niko im ne brani da organizju miting -svoj-što to ne urade ?

Nije to bio protest građana -nego studenata .

To je isto kao da protestuju(hipotetički ) lekari i medicinari ,recimo zbog monstruoznog vađenja organa -a onda im se "pridruže "klerofašisti i slični ?


Ovi su svojim prisustvom unizili ovaj događaj na najsramotniji način iz razloga svoje lične promocije ,i došli -nepozvani .

Neki novi studenti: Antihaški protesti uz političare i ultradesničare
[You must be registered and logged in to see this image.]
I to danas -kada se dešava i ovo :


Kosovo
"Idem da spasim šta se spasti može"


[You must be registered and logged in to see this image.]

Da ne kažem da su baš ovih dana iz zatvora pušteni razni nasilnici -tipa onoga lika iz Amerike , koji je Srbiju koštao milion dolara ,monstrumi iz Temerina (mislim na dvojicu pripadnika mađarske 64 županije ),bivši direktor TV Bastilje Milanović ,i veliki heroj Uroš Mišić (onaj "Pravda za Uroša " od strane navijačkih grupa -što je gurao zapaljenu baklju žandarmu u usta ) i još preko 1000 raznih drugih kriminalaca -sve po "zakonu" koji je predložila i izglasala Srpska Napredna Stranka (čiji je ministar upravo prisustvovao "protestu" zajedno sa -od njegovog ministarstva -po Ustavu -ultradesničarima . )
Dodajmo tome Tomine "amnestije" -onda je jasno "kuda ide Srbija" .
U ponovno nasilje i kriminalizaciju ,davanje zelenog svetla da se i dalje pljačka država-a ova "borba protiv kriminala i korupcije " je samo dimna zavesa sa ciljem da se oslabe politički protivnici -i ništa više .
Čeda se ne izruguje -nego ima muda da kaže ko i zašto zloupotrebljava narodni gnev -i ništa drugo .

Isto kao što je imao muda i pre 10 godina da kaže za Kosovo isto ovo što pričaju oni koji su ga i onda i tada zvali izdajnikom -vajne "patriote" koji ne znaju ništa drugo nego se busati u grudi ,organizovati mitinge ,i "davati krv" -ali tuđe dece da bi se u ime "naciona" napljačkali .
Srbija ne ide NIGDE -vraća se u 90 te .
I još nešto :

Haški Tribunal su osnovale Ujedinjene Nacije Rezolucijom 827 -a ne EU ,Hrvatska , Nemačka ,Amerika ili neko drugi .

Za osnivanje tog suda glasale su gotovo sve zemlje članice .

Dakle -to je telo kojim rukovodi OUN -a ne neko drugi.

No nisam primetio da neko pali zastavu OUN ,niti za odluke krivi Kinu, Rusiju ili Švedsku ?
A gotovo sve zemlje imaju svoje sudije,tužioce i osoblje koje radi tamo .
(ne ismevam se -konstatujem )
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods



Datum upisa : 23.03.2011

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 EmptyUto Dec 04, 2012 8:56 pm

Auuuuuu..Deni..opet politika..ne zelim nista jer nikada ne pricam o ovim stvarima..retko..ali sada..MOZES LI TI..DENI...MALO DA SE''OPUSTIS''.ZAISTA..Zana je napisala iz srca post..covece..OVO STO SE DANAS DOGADJA SRBIJI.. BOLI ZAISTA BOLI..ONAKO STRELJA POSRED GRUDI SVE NAS...PA NISMO MI NAJGORI NA OVOME SVETU..OVO PROSTO LJUDSKI KIDA... ..I ti sada odmah kontra argumente...
Ja ,koju zaista politika niti zanima..(sem ako ''neki ludak'' baveci se njome ne iskaze neki ozbiljan poremecaj i zatrazi moju pomoc... cola )NE MOGU ostati ravnodusna na ovo sto nam se dogadja....pa njihovi novinari i mediji o ovome otvoreno govore...

Zapravo..najvise me iziritiralo tvoje postovanje o Cedi..'Stanovao je tri ulice od mene par godina na Dedinju''..nemoj mi o njemu..odakle svo ''ono carstvo'' znas li kako ta kuca..........''dvorac' izgleda..dodji da se uveris..ne... ovo zaista znam..

ali ..DOZVOLI I TI A I MNOGI DA OVO..''krvari''..i tera u ocaj..coveka ..kada zna da se decenijama ..ako ne i vekovima upire prstom u njega ''kao da je gubav'..dozvoli malo emocija..i iskrenosti..pusti tu dnevnu politiku i tralala price..da ne kazem ''trla baba lan''..

ne mogu vise..Zana .divan si post napisala.....
Nazad na vrh Ići dole
Zana




Datum upisa : 30.05.2012

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 EmptyUto Dec 04, 2012 8:59 pm

Nut ::
Auuuuuu..Deni..opet politika..ne zelim nista jer nikada ne pricam o ovim stvarima..retko..ali sada..MOZES LI TI..DENI...MALO DA SE''OPUSTIS''.ZAISTA..Zana je napisala iz srca post..covece..OVO STO SE DANAS DOGADJA SRBIJI.. BOLI ZAISTA BOLI..ONAKO STRELJA POSRED GRUDI SVE NAS...PA NISMO MI NAJGORI NA OVOME SVETU..OVO PROSTO LJUDSKI KIDA... ..I ti sada odmah kontra argumente...
Ja ,koju zaista politika niti zanima..(sem ako ''neki ludak'' baveci se njome ne iskaze neki ozbiljan poremecaj i zatrazi moju pomoc... cola )NE MOGU ostati ravnodusna na ovo sto nam se dogadja....pa njihovi novinari i mediji o ovome otvoreno govore...

Zapravo..najvise me iziritiralo tvoje postovanje o Cedi..'Stanovao je tri ulice od mene par godina na Dedinju''..nemoj mi o njemu..odakle svo ''ono carstvo'' znas li kako ta kuca..........''dvorac' izgleda..dodji da se uveris..ne... ovo zaista znam..

ali ..DOZVOLI I TI A I MNOGI DA OVO..''krvari''..i tera u ocaj..coveka ..kada zna da se decenijama ..ako ne i vekovima upire prstom u njega ''kao da je gubav'..dozvoli malo emocija..i iskrenosti..pusti tu dnevnu politiku i tralala price..da ne kazem ''trla baba lan''..

ne mogu vise..Zana .divan si post napisala.....

Nut,ja obichno na ovakvim temama ne kucam...ono je zaista bilo bash moje mishljenje od srca,pri tom nisam chlan ni jedne stranke,ni bila,niti cu biti..a necu ni na ovakvim temama pisati vishe :smtzle:
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods



Datum upisa : 23.03.2011

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 EmptyUto Dec 04, 2012 9:07 pm

Zana ::
Nut ::
Auuuuuu..Deni..opet politika..ne zelim nista jer nikada ne pricam o ovim stvarima..retko..ali sada..MOZES LI TI..DENI...MALO DA SE''OPUSTIS''.ZAISTA..Zana je napisala iz srca post..covece..OVO STO SE DANAS DOGADJA SRBIJI.. BOLI ZAISTA BOLI..ONAKO STRELJA POSRED GRUDI SVE NAS...PA NISMO MI NAJGORI NA OVOME SVETU..OVO PROSTO LJUDSKI KIDA... ..I ti sada odmah kontra argumente...
Ja ,koju zaista politika niti zanima..(sem ako ''neki ludak'' baveci se njome ne iskaze neki ozbiljan poremecaj i zatrazi moju pomoc... cola )NE MOGU ostati ravnodusna na ovo sto nam se dogadja....pa njihovi novinari i mediji o ovome otvoreno govore...

Zapravo..najvise me iziritiralo tvoje postovanje o Cedi..'Stanovao je tri ulice od mene par godina na Dedinju''..nemoj mi o njemu..odakle svo ''ono carstvo'' znas li kako ta kuca..........''dvorac' izgleda..dodji da se uveris..ne... ovo zaista znam..

ali ..DOZVOLI I TI A I MNOGI DA OVO..''krvari''..i tera u ocaj..coveka ..kada zna da se decenijama ..ako ne i vekovima upire prstom u njega ''kao da je gubav'..dozvoli malo emocija..i iskrenosti..pusti tu dnevnu politiku i tralala price..da ne kazem ''trla baba lan''..

ne mogu vise..Zana .divan si post napisala.....

Nut,ja obichno na ovakvim temama ne kucam...ono je zaista bilo bash moje mishljenje od srca,pri tom nisam chlan ni jedne stranke,ni bila,niti cu biti..a necu ni na ovakvim temama pisati vishe :smtzle:
.

Niti ja Zana..ne interesuje me..politika.. nikada.. niti ce..ali nisam mogla ovde odcutati..jer ovo sto se nama dogadja..je ''zaista krajnje neuobicajeno''..i dogadja se mozda jednom u veku...jednom narodu...na Balkanu..

Osecanje bespomocnosti nas satire..a to je ono..sto je...
Nazad na vrh Ići dole
Zana




Datum upisa : 30.05.2012

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 EmptyUto Dec 04, 2012 9:11 pm

Nut,gledah neki dan onaj dokumentarac o nashoj "sirotinji" na Kosovu...pa ovo je samo reakcija na to..osecaj bespomocnosti,adekvatno ga ti nazva
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods



Datum upisa : 23.03.2011

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 EmptyUto Dec 04, 2012 9:26 pm

Zana ::
Nut,gledah neki dan onaj dokumentarac o nashoj "sirotinji" na Kosovu...pa ovo je samo reakcija na to..osecaj bespomocnosti,adekvatno ga ti nazva
..


Srbija dozivljava nacionalno ponizenje .nepoznato u novijoj istoriji..o tome se radi..da ne sirim sada pricu...gorak je ukus zaista..duboka bol..nepravda...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 EmptyUto Dec 04, 2012 9:51 pm

Nut ::
.OVO STO SE DANAS DOGADJA SRBIJI.. BOLI ZAISTA BOLI..ONAKO STRELJA POSRED GRUDI SVE NAS...PA NISMO MI NAJGORI NA OVOME SVETU..OVO PROSTO LJUDSKI KIDA... ..I ti sada odmah kontra argumente...
.
Ne kontra argumente -nego ono što je istina .Što jeste -jeste -što nije -nije .
Ovaj Lukić što je danas osuđen istom tom Hagu -treba li da ga sad žalim što je "naš" i da tražimo oslobađanje ?
KO JE MILAN LUKIĆ [You must be registered and logged in to see this image.]
A za ovoga je sve dokazano - izručili su ga naši -vlasti Republike Srpske kad su ga ulovili u Argentini ,bez pardona ,i svako normalan -bi .
Za mene je isti kao i Gotovina ili Haradinaj ili bilo koji drugi zlikovac .
Ali da ne spamujem temu .

Danas je Dačić imao muda da kaže -Izgubili smo sve ratove ,izgubili smo i Kosovo -da se spasava što se spasiti može.
A ko to priča godinama -pa ga i ubiti žele razne "patriote" ,samo mu ne mogu ništa natovariti bar da ga zatvore ?
Da se razumemo -da zaista verujem da je krenula bespoštedna borba sa korupcijom ,pljačkom države , hapšenja i istrage protiv svih koji su krivi ,bio to Čeda ili bilo ko, za bogaćenje na grbači naroda -a baška pod velom" patriotizma " -prvi bih rekao -bravo ljudi ,Srbija ide u dobrom pravcu .
Ali dok danas mi (zdravstvo) nismo dobili platu (jer nema za sve -zvanično obaveštenje ) ,a boca plina danas košta 2000 dinara (ja danas doneo za firmu -poskupeo je za 500 din za nedelju dana,taj "bratski" ruski gas ,treći put za dva meseca ) onda ne mogu da kažem da Srbija ide u dobrom pravcu .
Nema tu nikakve "politike" -jedina politika koja se u Srbiji vodi je politika bogaćenja pojedinaca kojima je način za to -dolazak na vlast ,a tu ne biraju sredstva šta će da lažu i povešće narod u jamu ako treba ,bez razmišljanja .
Boli i mene što ni ja ni moje dete nemamo polako ni osnovne uslove za život -kao i 90 % građana Srbije ,ali zato nisam malouman pa ću "jesti korenje" ili "živeti kao pre 500 godina" što nam od 90 tih nude oni koji su se dobro napljačkali,niti ću ići na molebane ni proteste koji ama baš ničemu ne vode -nego se nadati i svojim glasom podržati one za koje mislim da vode Srbiju na dobar put.
Da više nas misli pragmatično -već bi tamo i bili-a mnogo svega ovoga se ne bi ni desilo .
Da nam svima bude bolje ,da ne ratujemo i brojimo mrtve ,i da nam deca ne beže iz zemlje -to je put kojim treba da ide Srbija ,da se radi ,proizvodi i trguje sa susedima i svetom -to je jedini put kojim treba da ide Srbija ,a ne da sanjamo osvete i pričamo o bojevima od pre 500 godina .
Srbija treba da prestane da živi u prošlosti i krene putem budućnosti -radi naše dece .Za nas je kasno .
A pričati o "nacionalnom poniženju" kada smo bili 500 godina pod Turcima ,ceo vek pod Austrougarskom ,a jedine pobede u I i II svetskom ratu smo ostvarili uz pomoć moćnih saveznika -je iluzorno.
Nema ponosnih prosjaka ,glad i siromaštvo nema dostojanstva ,a jači su uvek jači -i naš narod kaže "Sa jačim se pametan čovek -ne kači"
Jak treba da je saveznik -a ne neprijatelj.
Naš narod kaže i "Džaba je kukati za prosutim mlekom" .
Nije narod glup -iako se damo voditi od najgorih među nama i suviše nam treba da to shvatimo .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 EmptyUto Dec 04, 2012 10:26 pm

Deni..sjajan post..sa vecim delom se slazem..ne mogu tu nista da zamerim..sve je prilicno tacno..samo si jedno zaboravio..ono najvaznije..A TO BOLI..ZASTO SMO BAS MI, U ONOJ GRUPI NARODA..ZA ODSTREL... JER JE ZEMLJA KAO PLANETA PREOPTERECENA LJUDSTVOM..I NUZNO JE POJEDINE ''SKLONITI''...DA BI SE OPSTALO NA ONOM NIVOU KOJE SU MOCNI ZACRTALI..

Ne zna se gde je coveku gore..u sopstvenoj kozi..unutar sopstvenog bica ..ili u spoljasnjem svetu...koji je nemilosrdan i zao...NEPRIJATELJSKI RASPOLOZEN..

Strasno je kada si nepodoban,divalj,neemancipovan,na nivou retardacije..agresivan i NEPOZELJAN..GDE GOD DA SE POMERIS ..TO JE GLAVNA PRICA...(TREBA tu pitati nase sportiste..kako se na njih gleda i sta sve moraju prolaziti..recimo zadnji Novak...)
O tome sam pisala..to je vise od dnevne politike..

Mi smo osudjeni pre sudjenja,izopsteni iz svake dostojanstvene price koja podrzava coveka na njegovom putu KROZ ZIVOT ..i nema dalje..

Svaki boziji narod na ovome svetu zna KO JE .. ..ZNAMO LI MI..SMEMO LI RECI KOJE SMO NACIJE... SLOBODNO..A DA NAS NE GLEDAJU POPREKO..NISAM SIGURNA...CAK NAPROTIV..

NAS SE MOZE VREDJATI,TUCI,TERATI,UBIJATI....
MI SMO ONO'' CRNO ISPOD NOKTA'' KOJE VALJA OCISTITI..I ISECI...

TO BOLI..I TO JE ONA NEMOC..I BEZNADJE...KOJE POSTAJE SVAKODNEVNICOM SRBA..I NIJE vazno..ko je kriv ili prav...jer kako god..za nas se zna..










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 EmptyUto Dec 04, 2012 11:04 pm

Deni ,samo bi te ovo pitao:-jel ti to ratuješ sa nekim otkako su ovi došli na vlast?
-Jel ti to jedeš korenje sada ,ja evo jedem hleb isto ko i kod Tadića što sam jeo .
-Redovna ti plata bila kod Tadića,gas nije poskupljivao ,bilo je sve džabaka.
-Pričaš o bogaćenju ...šta ti smeta ako su privedeni pojedini ljudi na razgovor ,vi ste ih imali isto na izvolte pa ih niste privodili na razgovor .Sad ćeš reći pa to je Dačić ...a šta ste vi radili sem sto ste se slikali sa vaterpolistima,Novakom ,igrali basket ....imao sam platu da idem na more ,da mi dete ide na zimovanje ...nemoj se praviti baš toliko razočaran ,šta si ti to osetio a da mi nismo .Ti radiš jedan posao a ja radim ono što mogu da nadjem i to sve od 2000 pošto ste sve fabrike pozatvartali bre sa vašom ideologijom .
-Svi koji nedaju na sebe ,svi koji smeju da kažu da je ovo genocid nad narodom za tebe su ultraši,fašisti,navijači ,patriote sa bezbolkama...slušaj ,sasvim sam normalan bio ,biću i ostaću al na sebe,porodicu ,zemlju ,nedam da se k..ac oštri ,jasno mi je da se ja ne pitam tu ništa ,ali bar neću pljuvati po zemlji gde živim i gde sam život svoj provodio (fala bogu još sam živ)i ako budem morao i da je branim ,braniću je ...svi vi koji imate bolje domovine ,sigurna skloništa,lepši život,svetlu budućnost ..samo napred,ja vam neću biti prepreka nikad niti ću vas popreko pogledati .Ako vam je tako crno brate ,pa menjajte ali bez paljenja i rušenja ko prošli put ,jer nisam učestvovao ni onda a nebi ni sad rušio ovo malo bede što još niste prodali .
Toliko opet od mene .
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 EmptyUto Dec 04, 2012 11:27 pm

Danubius ::

Nema ponosnih prosjaka ,glad i siromaštvo nema dostojanstva ,a jači su uvek jači -i naš narod kaže "Sa jačim se pametan čovek -ne kači"
Jak treba da je saveznik -a ne neprijatelj.
Naš narod kaže i "Džaba je kukati za prosutim mlekom" .
Nije narod glup -iako se damo voditi od najgorih među nama i suviše nam treba da to shvatimo .

Ko to kaže... ko to laže...! smehsmeh

Da se ovde dobro ne poznajemo pa da poverujem... prizvo se... al jok.
Poručio Čedo da se malo okrenu socijaldemokratiji... možda upali kod naivnih.
A i neka narodna bi dobro bilo da podupre Atlantsko-Pacifičke integracije. :lezbo:

Pitam... "kad vidiš ceo svet pred sobom viđel negde moje koze?"

Taman se narod ponadao da se ratosiljao Nemačke mantre :ass kiss : (čitaj Tadića) kad ono braća im po materi Ciji (gardisti Ohaja: Dačići, Vučići, Dinkići...)
Kako tako pomak je bar u tome da su Švabe pomerene u stranu... bar da na mah predahnemo.
I da se razumemo... nema Srbima leka ni od takvog patrijarha, sve dok trguje srpskim sudbinama progoneći pravovernog Artemija.

Budimo otvoreni... ni SPC ni SANU ni Vlada ni neverni Toma nisu srpske uzdanice. Srbima nedostaje nacionalna elita koja će se latiti nacionalnog preporoda a za to je ipak neophodan duži proces.
I nikakvi "analitičari" tipa koekakvih Tucića, Đorđevića, Tijanića il Matića ne mogu prikriti srpsko posrnuće da im vitalne službe vode Bruno i Rasim a da se odriču Elvire... Geze il Spahe i sličnih rodoljuba.

I nikakva mantra tu ne pomaže... kad u Zagrebu vidim da je Srbislav na dužnosti zamenika tužioca i kad u Prištini vidim da Nemanja vodi kancelariju za saradnju sa Hagom poverovaću da je vreme za saradnju.

Bio sam u Mađarskoj i vraćam se pun najlepših utisaka.
Otvoreno poručili... EU - u rikverc. stopmini
Alal vera komšije Mađari! aplauseee

Redefinišu sporazume sa EU... podešavaju nacionalno zakonodavstvo sopstvenim potrebama... staju na rep špekulativnom kapitalu i do kraja 2013. godine povećavaju udeo javnog (državnog... opštinskog) kapitala u komunalnom sektoru na minimalno 51 %.
Drugim rečima... štite sebe i svoj nacionalni interes.

I TO vidim kao uzor... samopoštovanje za početak da bi te i drugi cenili!

Ni Mađarima ta pamet nije došla preko noći... u bekstvu od Baćuškinog međeđeh zagrljaja bezglavo su srljali na "obećani zapad". Ali su se posle dvadesetak godina otrgli i malo više vode računa o sebi.

Zato sam optimista... ne za danas ili sutra... ali me srpski inat ohrabruje.
Opstali smo i izborili se i posle pet vekova... vojevali i svetske i Balkanske ratove... pa nam se nije zatro trag.
Zato verujem da nikakvi potpisi i ebanje u zdrav mozak neće uspeti da zatru prirodnu pojavu da svaki narod vremenom iznedri sopstvenu elitu.

Danas je nemamo... al su zla vremena i najbolja škola da elita stasava.
"Gde ja stadoh Ti produži..." , zavet nam je stari! KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 900975











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 EmptySre Dec 12, 2012 6:01 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Zana

Zana


Godina : 59
Datum upisa : 30.05.2012

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 EmptySre Dec 12, 2012 6:08 pm

Astra ::
[You must be registered and logged in to see this image.]


joj tuge...ovo je crni humor cherry :jezzz:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 EmptyPet Dec 21, 2012 5:55 pm

Evo kuda ide -u copy 90 te .Sve je isto ,samo njega (Slobe ) nema .
Ali je tu uzdanica njegova -Ustavni sud .
Najnovija "inicijativa" -smena Nate Mesarević -predsednice vrhovnog kasacionog suda .
Kao -nije ispoštovana procedura prilikom naimenovanja (iako Kasacioni sud nije ni postojao onda )
Tako da sad imamo opet rent a "ocena ustavnosti " -za sve što smeta vladajućim strankama .Tako je "osnovni dokument Vojvodine " -neustavan (a to nismo primetili godinama ,dok SNS /DSS nisu malo "pogurali" ? )
Sada smeta Nata ....jer će mnogi likovi doći pred Kasacioni sud .

Smeta pošten sudija -žena koja je imala hrabrosti da sudi i osudi "zemunski klan" i ubice iz JSO -iako joj se i danas preti smrću .
Smeta ,naravno -ne trebaju takvi .
Treba savetnik ministra pravde koji je osuđivan za vise krivicnih dela .
Treba vratiti Miloseviceve sudije koji su sudili svima koji su smetali vlasti ,ili odugovlacili procese ,ili bili podmitljivi -dokazano .
500 takvih je "vraćeno na posao" .
Trebaju abolicije kriminalcima od strane Predsednika ,a sada i inicijativa za smanjenje kazni silovateljima i pedofilima .
Pa kako i ne bi -zna se odakle dolaze takvi ,iz kojih struktura .
A to je samo ustavni sud i specijalni -gde su privredni i drugi ? Još gore .
E pa tamo ide Srbija .PRAVNA DRŽAVA ? Nikada .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Zana

Zana


Godina : 59
Datum upisa : 30.05.2012

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 EmptyPet Dec 21, 2012 7:13 pm

Danubius ::
Evo kuda ide -u copy 90 te .Sve je isto ,samo njega (Slobe ) nema .
Ali je tu uzdanica njegova -Ustavni sud .
Najnovija "inicijativa" -smena Nate Mesarević -predsednice vrhovnog kasacionog suda .
Kao -nije ispoštovana procedura prilikom naimenovanja (iako Kasacioni sud nije ni postojao onda )
Tako da sad imamo opet rent a "ocena ustavnosti " -za sve što smeta vladajućim strankama .Tako je "osnovni dokument Vojvodine " -neustavan (a to nismo primetili godinama ,dok SNS /DSS nisu malo "pogurali" ? )
Sada smeta Nata ....jer će mnogi likovi doći pred Kasacioni sud .

Smeta pošten sudija -žena koja je imala hrabrosti da sudi i osudi "zemunski klan" i ubice iz JSO -iako joj se i danas preti smrću .
Smeta ,naravno -ne trebaju takvi .
Treba savetnik ministra pravde koji je osuđivan za vise krivicnih dela .
Treba vratiti Miloseviceve sudije koji su sudili svima koji su smetali vlasti ,ili odugovlacili procese ,ili bili podmitljivi -dokazano .
500 takvih je "vraćeno na posao" .
Trebaju abolicije kriminalcima od strane Predsednika ,a sada i inicijativa za smanjenje kazni silovateljima i pedofilima .
Pa kako i ne bi -zna se odakle dolaze takvi ,iz kojih struktura .
A to je samo ustavni sud i specijalni -gde su privredni i drugi ? Još gore .
E pa tamo ide Srbija .PRAVNA DRŽAVA ? Nikada .

...bivsheg direktora Zavoda,koji dodushe nije robijao(potplacen sudija)ali je ojadio moju firmu,postavishe juche za direktora Sluzbenog glasnika...od silne radosti, shto je dezinformacija da ga vracaju u Zavod,nisam stigla da zalim one ljude u toj firmi..neka im je Bog u pomoc!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 EmptyPet Dec 21, 2012 7:19 pm

Zana ::


...bivsheg direktora Zavoda,koji dodushe nije robijao(potplacen sudija)ali je ojadio moju firmu,postavishe juche za direktora Sluzbenog glasnika...od silne radosti, shto je dezinformacija da ga vracaju u Zavod,nisam stigla da zalim one ljude u toj firmi..neka im je Bog u pomoc!
O tome se i radi.Sada je ispuzao sav ološ iz svih segmenata društva ,od politike do medija , za koje smo mislili da posle 5 oktobra više nikada neće izaći ispod kamena gde su se sakrili . Dolaskom radikala "evropejaca" i "ušminkanih socijalista" osetili su trenutak -i vratili se ,u njihovim redovima ,na velika vrata .
A to Srbiju vodi ...zna se gde .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Zana

Zana


Godina : 59
Datum upisa : 30.05.2012

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 EmptyPet Dec 21, 2012 7:22 pm

Dany,prochita li ti danas chlanak o Chedi i Mishkovicu,tj.o njihovom paartnerstvu?

...ae Srbijo naebala si kako god okrenesh
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 EmptyPet Dec 21, 2012 7:25 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 EmptySre Jan 16, 2013 10:47 pm





Prenosimo
U Srbiji ponovo govor mržnje i zastrašivanje [You must be registered and logged in to see this image.]


Fokus

JSO ponovo preti oružjem [You must be registered and logged in to see this image.]

Dobro došli u 90 te .... [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Tattoo

Tattoo


Datum upisa : 24.10.2011

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 EmptySre Jan 16, 2013 10:56 pm

Ne preteruj, i ne pali vatru. Ovo je sve daleko od devedesetih.
Ne treba nasedati na neke stvari.
Njihovo je da probaju, da vide kako ce to proci kod nove vlasti, i da li uopste imaju prolaz.
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 EmptySre Jan 16, 2013 11:00 pm

ima samo 2 puta...Jedan je Tomin...koji bi da vlada i izolacija mu nije bitna sada.
Drugi je od malog Dačića koji bi da šibicari sa ćifšama i po potrebi da se dodvorava EU..kako bi opravdao predizbornu kampanju..
Trećeg nema jer Vučko...uz Tomu drema...










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 EmptySre Jan 16, 2013 11:10 pm

Sve je to stvar ugla posmatranja- Iz pisanja se vidi ko je cedin, ko realno gleda, a ko iz Singidunuma gleda, a oni zive drugacije od veceg dela Srbije..

Kod Tome volim to sto je ponosan..a ne kao predhodnik, ko pi*kica, svima redom, izvini, izvini...Dacic je otvoren, pa makar i budaleskasto delovao, zna taj sta radi, ne mozes se ponasati ko Englez u Srbiji, slusa on kako narod dise..A Vucic..auuu, sto bi rekla Shakira ..Zato, samo napred, pa ako ne valja, i vas cemo menjati... Oni stari su stalno kukali na 90. a pokradose vise i od Tita...Red je da se okrenemo buducnosti, redu i radu..










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Bane Bumbar
Buntovnik bez razloga
Bane Bumbar


Location : Singidunum
Datum upisa : 07.01.2013

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 EmptySre Jan 16, 2013 11:10 pm

Koje bre crne 90-te ljudi šta vam je ...

Svi ovi što prave spiskove nepoželjnih su toliko minorni da ih je zbog plitičkog kolorita potrebno zadržati, a "JSO net rartnici" tek to komentara nije vredno ....

Btw to da su neki za razliku od nas koji smo za promene bili iz ideala za to dobijali i dobijaju novac je notorna činjenica i svako onaj ko mi kaže da ne zavisi od onoga ko ga finansira LAŽE!
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 EmptySre Jan 16, 2013 11:16 pm

sonia ::
Sve je to stvar ugla posmatranja- Iz pisanja se vidi ko je cedin, ko realno gleda, a ko iz Singidunuma gleda, a oni zive drugacije od veceg dela Srbije..

Kod Tome volim to sto je ponosan..a ne kao predhodnik, ko pi*kica, svima redom, izvini, izvini...Dacic je otvoren, pa makar i budaleskasto delovao, zna taj sta radi, ne mozes se ponasati ko Englez u Srbiji, slusa on kako narod dise..A Vucic..auuu, sto bi rekla Shakira ..Zato, samo napred, pa ako ne valja, i vas cemo menjati... Oni stari su stalno kukali na 90. a pokradose vise i od Tita...Red je da se okrenemo buducnosti, redu i radu..

Obožavam te što pratiš dešavanja sa zapadne strane...a bodriš ekipu na vlasti koji su sve bliži izolaciji.Bila si tu i prošla dobar deo svih nedaća...i posle svega toga tako misliš.... :329340:










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Bane Bumbar
Buntovnik bez razloga
Bane Bumbar


Location : Singidunum
Datum upisa : 07.01.2013

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 EmptySre Jan 16, 2013 11:21 pm

montoya ::
sonia ::
Sve je to stvar ugla posmatranja- Iz pisanja se vidi ko je cedin, ko realno gleda, a ko iz Singidunuma gleda, a oni zive drugacije od veceg dela Srbije..

Kod Tome volim to sto je ponosan..a ne kao predhodnik, ko pi*kica, svima redom, izvini, izvini...Dacic je otvoren, pa makar i budaleskasto delovao, zna taj sta radi, ne mozes se ponasati ko Englez u Srbiji, slusa on kako narod dise..A Vucic..auuu, sto bi rekla Shakira ..Zato, samo napred, pa ako ne valja, i vas cemo menjati... Oni stari su stalno kukali na 90. a pokradose vise i od Tita...Red je da se okrenemo buducnosti, redu i radu..

Obožavam te što pratiš dešavanja sa zapadne strane...a bodriš ekipu na vlasti koji su sve bliži izolaciji.Bila si tu i prošla dobar deo svih nedaća...i posle svega toga tako misliš.... :329340:

Evo ja posmatram iz istog ugla kao i ti, i samo ako nisi aktivista DS, jel možeš da mi objasniš zašto su ovi sad gori od onih pre njih ... i gde ti vidiš taj put ka izolaciji ... jbt pa jedan vašljivi spomenik ne smeju da pipnu od straha šta će na zapadu reći ....
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 EmptySre Jan 16, 2013 11:21 pm

Bane Bumbar ::
Koje bre crne 90-te ljudi šta vam je ...

Svi ovi što prave spiskove nepoželjnih su toliko minorni da ih je zbog plitičkog kolorita potrebno zadržati, a "JSO net rartnici" tek to komentara nije vredno ....

Btw to da su neki za razliku od nas koji smo za promene bili iz ideala za to dobijali i dobijaju novac je notorna činjenica i svako onaj ko mi kaže da ne zavisi od onoga ko ga finansira LAŽE!

Dobro...i kud ide Srbija iz tvog izlaganja npr..? :329340:










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 EmptySre Jan 16, 2013 11:24 pm

Bane Bumbar ::

Evo ja posmatram iz istog ugla kao i ti, i samo ako nisi aktivista DS, jel možeš da mi objasniš zašto su ovi sad gori od onih pre njih ... i gde ti vidiš taj put ka izolaciji ... jbt pa jedan vašljivi spomenik ne smeju da pipnu od straha šta će na zapadu reći ....

za mene..uvođenje viznog režima je deo izolacije.Jbs..šiptare u Presevo...rešiće se to oko spomenika....ali pritisci jesu toliki da se Toma saplete...Daj bože da loopam gluposti i da je sve ok... :329340:










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Tattoo

Tattoo


Datum upisa : 24.10.2011

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 EmptySre Jan 16, 2013 11:27 pm

Taj spomenik je Dacicev Krst, Kosovo se zakuvalo za vreme Milosevica uz njega bio Dacic, e sad kraj kruga, Dacic uz NSS, i opet na Kosovu.
Ne snalazi se Dacic toliko lose povodom Kosova, krece se po Srbiji, nije udaljen od naroda, za razliku od DS-a koji je bio nedodirljiv.
Mogu cak reci, da me je i prijatno iznenadio. Ima on propusta, to je nesumnjivo, ali snalazi se, tu je..
Mislim takodje da njega Nikolic i Vucic debelo drze u saci.
Nazad na vrh Ići dole
Bane Bumbar
Buntovnik bez razloga
Bane Bumbar


Location : Singidunum
Datum upisa : 07.01.2013

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 EmptySre Jan 16, 2013 11:30 pm

montoya ::
Bane Bumbar ::
Koje bre crne 90-te ljudi šta vam je ...

Svi ovi što prave spiskove nepoželjnih su toliko minorni da ih je zbog plitičkog kolorita potrebno zadržati, a "JSO net rartnici" tek to komentara nije vredno ....

Btw to da su neki za razliku od nas koji smo za promene bili iz ideala za to dobijali i dobijaju novac je notorna činjenica i svako onaj ko mi kaže da ne zavisi od onoga ko ga finansira LAŽE!

Dobro...i kud ide Srbija iz tvog izlaganja npr..? :329340:

Srbija već 20 i kusur godina juri u samouništenje, i to sad više uopšte nema veze sa tim ko je na vlasti. 90-tih se bar činilo da znamo ko su "dobri" a ko "loši" momci, danas se više ništa ne zna. Svi su vlast i svako može sa svakim, i nisam ja nikakav obožavalac SPS-a, radikala ovih ili onih, nikad do jedan jedini put nisam glasao ni za koga od njih (čak 10-ak godina uopšte nisam glasao) do drugog kruga predsedničkih izbora kad sam glasao protiv BT-a, ali prosto ja razliku u pogubnoj politici NE VIDIM!
Nazad na vrh Ići dole
Bane Bumbar
Buntovnik bez razloga
Bane Bumbar


Location : Singidunum
Datum upisa : 07.01.2013

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 EmptySre Jan 16, 2013 11:33 pm

montoya ::
Bane Bumbar ::

Evo ja posmatram iz istog ugla kao i ti, i samo ako nisi aktivista DS, jel možeš da mi objasniš zašto su ovi sad gori od onih pre njih ... i gde ti vidiš taj put ka izolaciji ... jbt pa jedan vašljivi spomenik ne smeju da pipnu od straha šta će na zapadu reći ....

za mene..uvođenje viznog režima je deo izolacije.Jbs..šiptare u Presevo...rešiće se to oko spomenika....ali pritisci jesu toliki da se Toma saplete...Daj bože da loopam gluposti i da je sve ok... :329340:

Pa vize će nam uvesti jer NIKO ne želi da živi u ovoj zemlji, i Kinezi polako dižu ruke od nas jer nemamo para ni za njihove jednokratne dandrmolje, ali nije valjda da je za taj sunovrat kriv (samo) Toma diploma ...
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 EmptySre Jan 16, 2013 11:37 pm

Druze moj, montoya, gledala sam ja na situaciju i sa istoka, gledam i sa zapada, a gledala sam i iz podruma... Koja sad izolacija, to je prica za malu decu?

Sada ce ''stranci ulagati u nasu zemlju'',sve vise i u svim oblastima, kao sto to rade i u drugim manjim, siromasnijim zemljama, tj. razvijace se cist kapitalizam..

Kratkorocno to je dobro, bice posla, ali ako gledamo na Srbiju malo dugorocnije u buducnosti, onda uciniti nesto da ne nestane ( narod, kultura, jezik, nacionalno blago).. A da bi to sacuvao, a tako si mali, moras dobro balansirati..

Naci korist u svemu tome ( da se urede skole, podrze porodice, poljoprivreda, kao osnovna grana Srbije, proizvodnja, turizam, ma puno toga na sve strane... zastititi sve)..

A za pojedinca, isto to vazi, nauciti da plivas kako se svet menja..nema vise 90. us*ali su nam zivote, ali nedajmo da to ucine nasoj deci... To sto sam ja otisla je skup okolnosti bio, znas moju zivotnu pricu, kako god okrenes, ja sam ipak zena, majka, i tamo gde su moja deca, tamo je i moj dom... A opet, ja ''sve svoje sa sobom nosim'' ma gde zivela.. [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 EmptySre Jan 16, 2013 11:40 pm

Poenta priče...je da se koprcamo ovde narednih 10 god...Prođe život u praćenju politike...same Vize će otežati poziciju i nadu da se može bilo šta promeniti na bolje.
Što se tiče Kineza..neslažem se sa tvojom konstatacijom...jer njihovo vreme polako i sigurno dolazi.Pitanje je cene i momenta kad će nas okupirati....










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 EmptySre Jan 16, 2013 11:43 pm

Kome smeta što je Srbija dobila predsednika sa više autoriteta?
Što je svetogrđe pitati državne organe za orgijanje koekakvih "šifrovanih studija i fondacija"?

Polako i Srbija dolazi sebi... otarasićemo se i Dačića i njegovih zapadnih mentora.

Pa niste valjda mislili da se Srbija može zajahati k'o Briselska kobila?

Saradnja - DA ali uz poštovanje Srba i uvažavanje njihovih nacionalnih interesa!











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
Zana

Zana


Godina : 59
Datum upisa : 30.05.2012

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 EmptySre Jan 16, 2013 11:43 pm

..evo nekih predvidjanja,kako ce ova nasha ex Yuga izgledati do 2035 god.
Bosnu ce podeliti Srbija i Hrvatska..Kosovo i krajnji jug Srbije kao i deo CG oko Ulcinja,i deo Makedonije ide velikoj Albaniji..Vojvodina se pripaja Madjarskoj..da ne duzim,pishe o tome Pechat pa koga zanima nek pogleda..msm da su se vec sve dogovorili,shta ce ko progutati..na zalost po ovome Bosna nece postojati...
..nemojte sad glasniku da sechete glavu..samo prochitah ovo
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 EmptySre Jan 16, 2013 11:45 pm

Ako vam je uteha, nece samo nas, Kinezi se sire kao skakavci posle suse, celim svetom..samo se o tome prica... Kinezi ce za godinu, dve biti najveca sila na svetu, ako to vec nisu... Idemo u Kinuuu! [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 EmptySre Jan 16, 2013 11:46 pm

sonia ::

Sada ce ''stranci ulagati u nasu zemlju'',sve vise i u svim oblastima, kao sto to rade i u drugim manjim, siromasnijim zemljama, tj. razvijace se cist kapitalizam..

Kratkorocno to je dobro, bice posla, ali ako gledamo na Srbiju malo dugorocnije u buducnosti, onda uciniti nesto da ne nestane ( narod, kultura, jezik, nacionalno blago).. A da bi to sacuvao, a tako si mali, moras dobro balansirati..


A za pojedinca, isto to vazi, nauciti da plivas kako se svet menja..nema vise 90. us*ali su nam zivote, ali nedajmo da to ucine nasoj deci... To sto sam ja otisla je skup okolnosti bio, znas moju zivotnu pricu, kako god okrenes, ja sam ipak zena, majka, i tamo gde su moja deca, tamo je i moj dom... A opet, ja ''sve svoje sa sobom nosim'' ma gde zivela.. [You must be registered and logged in to see this image.]

Bez stabilizacije..u svim vidovima nema sanse za natalitet.Da nas ima 20 mil. do svega ovog ne bi došlo...a sa 7 mil...mi smo van svih moralnih vrednosti koje možemo zaštititi.Pored toga neznamo gde su nam granice....a naš INAT kao osobina koja nas prati kroz vekove ima da nam izađe na nos..Globalno gledano....nevidim mogućnost za bilo kakav kulturni oporavak nacije ako se ne spusti lopta i krene ispočetka.... :trava :










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Bane Bumbar
Buntovnik bez razloga
Bane Bumbar


Location : Singidunum
Datum upisa : 07.01.2013

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 EmptySre Jan 16, 2013 11:46 pm

montoya ::
Poenta priče...je da se koprcamo ovde narednih 10 god...Prođe život u praćenju politike...same Vize će otežati poziciju i nadu da se može bilo šta promeniti na bolje.
Što se tiče Kineza..neslažem se sa tvojom konstatacijom...jer njihovo vreme polako i sigurno dolazi.Pitanje je cene i momenta kad će nas okupirati....

Ma bzvz zabasasmo u politiku, mene ta priča smara i jako retko sebi dozvolim da na to gubim vreme, jer prosto od mene ama baš ništa ne zavisi i onda je bolje da ne talasm. Samo mi smeta kad ljudi zaboravljaju da su DS (koji sam ja doveo na vlast) i ostale "demokratske" snage imali 12 godina da nešto urade sa ovom zemljom, kakvi su rezultati - tako su i na izborima prošli!
Što se Kineza tiče, mislio sam na ove "naše" Kineze koji polako zbog drastičnog pada standarda i prometa kupe pinklice i idu dalje, a vizama se ni ja ne radujem ...
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 EmptySre Jan 16, 2013 11:52 pm

jbs politiku....nisam studirao kriminalistiku..i kad bi ko žuti bio lopov odma bi postao gotov.Sve kao i to su zA mene blamaže...ipak sam za konkretno i za duže staze...na politiku stavljam the end...to nije moj brenD.. smehsmeh










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 EmptySre Jan 16, 2013 11:54 pm

Zana ::
..evo nekih predvidjanja,kako ce ova nasha ex Yuga izgledati do 2035 god.
Bosnu ce podeliti Srbija i Hrvatska..Kosovo i krajnji jug Srbije kao i deo CG oko Ulcinja,i deo Makedonije ide velikoj Albaniji..Vojvodina se pripaja Madjarskoj..da ne duzim,pishe o tome Pechat pa koga zanima nek pogleda..msm da su se vec sve dogovorili,shta ce ko progutati..na zalost po ovome Bosna nece postojati...
..nemojte sad glasniku da sechete glavu..samo prochitah ovo

I kako su "Blic", "B92" i slićni mediji plasirali tu vest? gorepost
To bož' preneli ruske procene.
A Rusi samo objavili analize Bžežinskog i studije CIE.

Toliko o objektivnom izveštavanju i sluđivanju naroda.

Sve bi bilo bolje samo kad bi više verovali zapadnoj propagandi. stopmini











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
Bane Bumbar
Buntovnik bez razloga
Bane Bumbar


Location : Singidunum
Datum upisa : 07.01.2013

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 EmptyČet Jan 17, 2013 12:02 am

Danubius ::
Da li je Ivo Andrić bio u pravu?

“Dugotrajno robovanje i rđava uprava mogu toliko zbuniti i unakaziti
shvatanje jednog naroda da zdrav razum i prav sud njemu otančaju i
oslabe, da se potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može više da
razlikuje ne samo dobro od zla, nego i svoju sopstvenu korist od
očigledne štete.”


Meni se sve više čini da jeste . Šta vi mislite , da li će se pojaviti neki vizionar tipa Zorana Djindjića i povesti Srbiju putem evropskih integracija , ili ćemo i dalje imati neku vrstu mešavine Miloševićevske /Koštuničine politike , pa i dalje tapkati u mestu i inatiti se sa celim svetom -na svoju štetu?

Ne verujem da će se ponovo poklopiti ta energija naroda, jednog čoveka i takav istorijski trenutak i okolnosti ... ne živim ja u zabludi da bi mi sad bili ne znam u kako boljoj situaciji, ali mislim da bi mnoge "žabe" bile pojedene i da bi neke stvari bar za nijansu bile rešene povoljnije po nas da neko (možda jednog dana i saznamo ko) nije rešio da onoga ko je glavu isturio mnogo iznad proseka - skrati za istu.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 EmptyČet Jan 17, 2013 1:53 am

Zana ::
,pishe o tome Pechat pa koga zanima nek pogleda..
Zana ,pokušaj na listu "Pečat" da vidiš ko je "redakcija" ? Pečat je list Milorada Vučelića ,Slobine perjanice novinarske ,a za njega" pišu "samo provereni ultranacionalisti ,i otvoreno je naklonjen desničarima ,rusofilski je , u klerikalan -recept 90 tih ,takvi se nikada ne menjaju .
Evo ,ko god je imalo objektivan -neka pogleda samo naslove ,sve je jasno

[You must be registered and logged in to see this link.]

cojle ::

I kako su "Blic", "B92" i slični mediji plasirali tu vest? [You must be registered and logged in to see this image.]


Toliko o objektivnom izveštavanju i sluđivanju naroda.

Sve bi bilo bolje samo kad bi više verovali zapadnoj propagandi. [You must be registered and logged in to see this image.]
Slažem se da je mediska slika gora nego 90 tih .Slažem se i da je "Blic" naklonjen demokratama .Ali sve ostalo -svi dnevni listovi i tabloidi su otvoreno servisi DB pod komandom Ace Vučića ,i vode se gore hajke nego ikada i ima više laži nego ikada -čak se preko njih razračunavaju i "koalicioni partneri " .
Ali za "Insajder" vala niko ne može da je laž i "zapadna propaganda" ,jbg Cojle .Što jes* jes*.
_____________
Hajdemo objektivno ...na vlasti su "crveni" i "crni" (makar promenili boju i rečnik -ali politiku nisu )pa imamo Slobine ministre opet ,ejjj! Desničari su jači nego ikada ,Crkva se meša u sve živo ,na Kosovu stanje objektivno ništa bolje ,a i ona Preševska dolina kuva pomalo .
Ekonomija -katastrofa .Strana ulaganja -katastrofa .
Cene najveće u regionu ,dažbine državi takođe ,energenti najskuplji u regionu ,nezaposlenost takođe .
Ništa drugo i ne pričaju -nego da jedva namiču budžet ,dakle penzije i plate zaposlenima u javnim preduzećima se navlače iz meseca u mesec .
Krade se i dalje ,hajde ,uhapsiše Miškovića, jeeeee!
A koliko "Miškovića" još ima u Srbji ? I to među "vladajućima" ?
Nije spas u tome da će tabloidi pisati kako se i Đilas nakrao ,ili što vade onog Kolesara iz naftalina (koji ni nije nikada bio član DS )
DS je razbijen i nebitan .Cela igra je u podeli plena ,tj čerupanja između SNS i SPS ,a DSS čeka da se nekako "ugradi" .
Ja stvarno ne vidim nikakav pozitivan pomak ,niti neku svetlu tačku u svemu .
Spasiće nas Rusi ili onaj šeik ? Malo sutra . Takvih mesija smo se nagledli . Nista drugo na TV nema nego reprize i pevaljke-opet .
Meni zaista sve liči na 90 te ....sem što onda ničega nije bilo u prodavnicama ,a sada ima svega -a ništa ne možemo da kupimo .
I onda i sada su isti bili na vlasti -i isti su "imali" ,a mi, narod nikada gore nismo živeli . To svako mora da prizna ,jbg .
Nema veze više nikakva politika prema spolja ,ne ratujemo ,nema sankcija -ali nije puno ni bolje ,čak je i gore .
Onda smo imali nadu -sada je gotovo i nema ,apatija .
I bežanija .....opet ko god može -beži iz zemlje .
Svi ovi koji nam sole pamet -su svoju decu davno poslali u inostranstvo.A mi ?
Kuda onda ide Srbija ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 EmptyČet Jan 17, 2013 9:11 am

Gubernija je realnost...da li Rusko Kineska ili Pro zapadna.....:329340:










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 EmptyČet Jan 17, 2013 9:54 am

Bane Bumbar ::
Danubius ::
Da li je Ivo Andrić bio u pravu?

“Dugotrajno robovanje i rđava uprava mogu toliko zbuniti i unakaziti
shvatanje jednog naroda da zdrav razum i prav sud njemu otančaju i
oslabe, da se potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može više da
razlikuje ne samo dobro od zla, nego i svoju sopstvenu korist od
očigledne štete.”


Meni se sve više čini da jeste . Šta vi mislite , da li će se pojaviti neki vizionar tipa Zorana Djindjića i povesti Srbiju putem evropskih integracija , ili ćemo i dalje imati neku vrstu mešavine Miloševićevske /Koštuničine politike , pa i dalje tapkati u mestu i inatiti se sa celim svetom -na svoju štetu?

Ne verujem da će se ponovo poklopiti ta energija naroda, jednog čoveka i takav istorijski trenutak i okolnosti ... ne živim ja u zabludi da bi mi sad bili ne znam u kako boljoj situaciji, ali mislim da bi mnoge "žabe" bile pojedene i da bi neke stvari bar za nijansu bile rešene povoljnije po nas da neko (možda jednog dana i saznamo ko) nije rešio da onoga ko je glavu isturio mnogo iznad proseka - skrati za istu.

Da, mnoge žabe bi bile pojedene, ali posle svake bi se očekivalo nešto za uzvrat. A za to je važno imati viziju i iniicijativu. Ne kasniti.
Ipak, od jednog Đinđića ili bilo kog genijalno pametnog čoveka, nikada se ne bi čula reč, Evropa nema alternativu.
Jer upravo njegova politika se svodila na to, da uvek postoji alternativa. Da i najveća sila se može srušiti, samo treba drvo tresti.

Drago bi mi bilo da ljudi ne menjaju teze.
Postojale su neke predrasude prema zapadu u bolesnim komunjarskim glavama. Upravo zbog te bolesti, niko nije uspeo da sagleda suštinu. Jer je altrernativa bio staljinizam.
Međutim, relanost ozbiljno drma bajke o zapadu koje smo sanjali većina nas ovde prisutnih.

Ne govorim apriori da je nešto drugo bolje, ali ispunjavati dalje uslove bez da dobiješ objašnjenje za neke postupke je suludo.

Ovo sada što se događa je parodija na političkoj sceni.
Toliko poniženja niko nikad nije istrpeo.
Jel tebalo osloboditi Haradinaja, Gotovinu.
Možda i jeste.
Ali onda ideš dalje, sa saznanjem da su to ok ljudi. A ispunjavati uslove i terati dalje, dok sa druge strane prozivaš ljude koji spomenu Haradinaja kao nacionalne izdajnike. E to ne može proći.
Hoćeš da ukloniš spomenik.
Zašto?
I ja sam za to. Ali nema dalje pregoovra sa Evropom dok se ne izjasni povodom OVK.

Ili prihvataš Evropu i OVK kao jednu oslobodilačku vojsku, ili prekidaš dalje koketiranje sa Evropom ako misliš da si u pravu. TO se duguje žrtvama rata. Ne može se ići dalje, jer se gazi preko tih žrtava.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 EmptyČet Jan 17, 2013 1:07 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 EmptyPet Jan 18, 2013 8:28 pm

"Žalostan pokušaj izvrtanja značenja Marša na Drinu"

Povodom zamerki nekih bošnjačkih udruženja na izvođenje pesme "Marš na Drinu", tokom koncerta 14. januara, kabinet predsednika Generalne skupštine UN ocenio je da ta pesma zauzima centralno mesto u sećanju na odbranu slobode od agresora.

Kabinet predsednika Generalne skupštine Ujedinjenih nacija Vuka Jeremića saopštio je sinoć da su žalosni pokušaji da se izvrne značenje pesme “Marša na Drinu”, koji je izveden na koncertu u sklopu proslave Nove godine po Julijanskom kalendaru u zgradi UN. Srbija je tokom Prvog svetskog rata izgubila trećinu muške populacije u bitkama u kojima se borila na strani saveznika, uz ocenu da je “Marš na Drinu” pesma koja zauzima centralno mesto u sećanju na odbranu slobode od agresora, ističe se u saopštenju. Povodom zamerki nekih bošnjačkih udruženja na izvođenje pesme “Marš na Drinu”, tokom koncerta 14. januara, kabinet predsednika Generalne skupštine UN ocenio je da je to veoma žalostan pokušaj izvrtanja značenja muzičkog dara koji je ponuđen svetu ove nedelje. U saopštenju se naglašava se i da u Evropi postoji tradicija da se novogodišnji koncerti završavaju popularnim marševima, koji su pretvoreni u poruku mira. To je slučaj sa “Radecki maršom” na kraju koncerta u Beču, a tako je bilo i u Njujorku sa “Maršom na Drinu”, zaključuje se u saopštenju kabinet predsednika Generalne skupštine UN Vuka Jeremića. Podsetimo, Generalni sekretar UN Ban Ki-Mun izvinio se zbog aplauza za “Marš na Drinu”, koja je izvođena na koncertu koji je u Generalnoj skupštini organizovao predsedavajući tog tela Vuk Jeremić. media1.rs

Bravo za Vuka [You must be registered and logged in to see this image.] Proslo je vreme kad smo se izvinjavali i za vazduh koji disemo, svet ce morati i nas malo da cuje...Ima Srbija mnogo vecu , dalju istoriju od 90. ( da se ne zaboravi)










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Tattoo

Tattoo


Datum upisa : 24.10.2011

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 EmptyPet Jan 18, 2013 10:25 pm

Mars na Drinu, je oslobodilacki mars i komponovao ju je Stanislav Binicki, u cast pobede srpske vojske nad austrougarskom, na Ceru.
Ne moze se istorija prekrajati, kako kome pada na pamet. Nit' se moze izmeniti cinjenica kad je nastala i kako je nastala.
Za mene je cast i ponos.

Nazad na vrh Ići dole
Bane Bumbar
Buntovnik bez razloga
Bane Bumbar


Location : Singidunum
Datum upisa : 07.01.2013

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 EmptyPet Jan 18, 2013 10:57 pm

Suludo je uopšte pričati o tome da zbog "marša na Drinu" treba nekome da se izvinjavamo ili bilo šta objašnjavamo, ali danas negde "zakačih" da je Biljana Srbljanović već našla za shodno da pljuje po Vuku Jeremiću zbog toga. Ne trebaju nama veći neprijatelji od nas samih!
Nazad na vrh Ići dole
Tattoo

Tattoo


Datum upisa : 24.10.2011

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 EmptyPet Jan 18, 2013 11:04 pm

Bane Bumbar ::
Suludo je uopšte pričati o tome da zbog "marša na Drinu" treba nekome da se izvinjavamo ili bilo šta objašnjavamo, ali danas negde "zakačih" da je Biljana Srbljanović već našla za shodno da pljuje po Vuku Jeremiću zbog toga. Ne trebaju nama veći neprijatelji od nas samih!

Neki ljudi, u ovom slucaju zena, grade karijeru pljujuci sve sto je srpsko.
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 EmptyPet Jan 18, 2013 11:07 pm

Tattoo ::
Mars na Drinu,
Za mene je cast i ponos.

Ima i onih kojima su najmiliji na Ceru izgubili i živote i imperiju. 99i











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 EmptyPet Jan 18, 2013 11:13 pm

Tattoo ::
Mars na Drinu, je oslobodilacki mars i komponovao ju je Stanislav Binicki, u cast pobede srpske vojske nad austrougarskom, na Ceru.
Ne moze se istorija prekrajati, kako kome pada na pamet. Nit' se moze izmeniti cinjenica kad je nastala i kako je nastala.
Za mene je cast i ponos.

Budalaštine koje se pišu o ovom događaju služe samo da se ,nazovimo ih nacionalstima, naslađuju ,
naši kao "ala smo im pokazali" a hrvatski da budu "iznenađeni i uvređeni " .Samo dokazuju i jedni i drugi da pojma nemaju o muzici .Tekst koji je kasnije dodat nema veze sa samom kompozicijom,koja je pravljena kao instrumental, i koja je kao takva najizvođenija pesma sa prostora Balkanskog poluostrva .
Nije je napisao Zahar ,nego čovek koji je nepravedno zaboravljen ,veliki kompozitor, i sem svojih autorskih dela je zaslužan za donošenje opere u Srbiju .Muzika nikada nije imala granica ,i takvo gledanje na neko delo samo zato što je "od nekih neprijatelja" je isto tako glupo kao satanizacija "Lili Marlen" ,"Kaćuše" "Šote" ili nečega sličnog.Naravno, nije ista namera kada se svira "navijačima" ili na mitingu neke desničarske partije ,i kada se svira na nekom mestu gde se reprezentuje Srbija .
Ovde se ne radi o nekom hitiću -nego o kvalitetnom muzičkom delu koje je izvođeno milion puta na svetu ,i sviraju je i Japanci i Amerikanci ,bez razlike .Uostalom,evo jednog izvođenja ,mislim da je jasno.šta želim reći [You must be registered and logged in to see this image.]:


Ja volim ovo izvođenje :











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Tattoo

Tattoo


Datum upisa : 24.10.2011

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 EmptyPet Jan 18, 2013 11:22 pm

cojle ::
Tattoo ::
Mars na Drinu,
Za mene je cast i ponos.

Ima i onih kojima su najmiliji na Ceru izgubili i živote i imperiju. 99i

Jeste, jeste imperiju i zivote.
Drina, Cer, Mackov kamen.



Danubius ::
naslađuju ,
naši kao "ala smo im pokazali" a hrvatski da budu "iznenađeni i uvređeni " .Samo dokazuju i jedni i drugi da pojma nemaju o muzici

Sta sad sa ovim imaju Hrvati?
To me zbunjuje?
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 EmptyPet Jan 18, 2013 11:33 pm

sonia ::
"Žalostan pokušaj izvrtanja značenja Marša na Drinu"

Moram još jednom o "Maršu na Drinu " Bila je milina gledati kako ceo svet ,od Ban Ki Muna ,do svih drugih uživa u melodiji i prati ritam tapšanjem u ritmu ,i iako sam prvi protiv nekog "izazivanja" i "velikonacionalnih " preseravanja -ovoga puta ama baš nijedan razlog za tako nešto NEMA . Šta smo trebali ,guslati ? Budalaština .
"Marš na Drini" su obradili i snimili ,od ljubljanskog "Laibacha" do "James Last Orcestra" ,"Smaka" ,ma ne znam ko nije,ovoga se sad setih na brzinu . Kamo sreće da se češće šta "naše" pojavi u UN ,i da se proprati osmehom i zadovoljstvom ,kao što je ovo .
Kamo sreće .To je isto kao da neko ne svira bluz,jer ga pišu i izvode "crnje" ,ili da se ne svira "Đelem đelem" jer je to "ciganština" A svira se širom sveta .
Zna se ko su takvi kojima to može smetati ,normalnima sigurno ne smeta.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 EmptyPet Jan 18, 2013 11:40 pm

Ajd sefe na radio, svira Marsh na Drinu [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 EmptyPet Jan 18, 2013 11:54 pm

Danubius ::

Moram još jednom o "Maršu na Drinu " Bila je milina gledati kako ceo svet ,od Ban Ki Muna ,do svih drugih uživa u melodiji i prati ritam tapšanjem u ritmu ,i iako sam prvi protiv nekog "izazivanja" i "velikonacionalnih " preseravanja -ovoga puta ama baš nijedan razlog za tako nešto NEMA . Šta smo trebali ,guslati ? Budalaština .
"Marš na Drini" su obradili i snimili ,od ljubljanskog "Laibacha" do "James Last Orcestra" ,"Smaka" ,ma ne znam ko nije,ovoga se sad setih na brzinu . Kamo sreće da se češće šta "naše" pojavi u UN ,i da se proprati osmehom i zadovoljstvom ,kao što je ovo .
Kamo sreće .To je isto kao da neko ne svira bluz,jer ga pišu i izvode "crnje" ,ili da se ne svira "Đelem đelem" jer je to "ciganština" A svira se širom sveta .
Zna se ko su takvi kojima to može smetati ,normalnima sigurno ne smeta.

Konačno da se složim sa tobom s40 tesim te
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 EmptySub Jan 19, 2013 12:20 am

sonia ::
Ajd sefe na radio, svira Marsh na Drinu [You must be registered and logged in to see this image.]
Sviraće i kad udjemo u EU [You must be registered and logged in to see this image.].
Samo pre toga nekima što sam sada prodaju maglu ,će biti "marš" (nadam se bar) [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 EmptyPet Feb 01, 2013 6:14 pm

Vođi Obraza ukinuta presuda [You must be registered and logged in to see this image.]

Luka Karadžić slobodan -2,5 godine za ubistvo (vozio pijan ) 21 god.devojke

[You must be registered and logged in to see this image.]
Od 2005 se šeta -slobodan ,iako postoji pravosnažna presuda .

Amnestiran Stefan Karić,sin Bogoljuba Karića ,koji je smestio u invalidska kolica devojku vozeći 180 h /pijan . Dobio je godinu dana ,pa mu i to smanjeno na 9 meseci ???
Slobodan od 2005 ,kauciju platili Palmin sin i njegovi ortaci.
Pa dodajmo sve one "amnestirane" od strane Tomislava Nikolića ,nasrtraje na Kasacioni sud i otvorene pretnje predsednici Nati Mesarović od strane Cvijana (SNS ) Ustavni sud koji donosi više nego čudne odluke ,nasilne pokušaje preuzimanja legalinih optinskih vlasti (Bač, Zaječar itd) -sve od strane SNS ,i "kadrove" za koje je sramota da se uopšte pojave u sudstvu (usput ,svih 500 Miloševićevih sudija ,za koje je krivica dokzana -SNS je vratio na posao )
Pa Džajić ,pa "Pravda za Uroša" ,pa na hiljade onih koji se "ispod žita" u tišini "amnestiraju " .
Srbija -"pravna država po meri SNS .
Neće daleko biti dan ,kao onda za radikalske vlasti ,da se donose banane na sud kao dokazni materija (dr Mihajlo Marković ,pretučen u holu skupštine )
jer se vidi "nezavisno sudstvo" .
90 tih su volšebno "izlazili" kriminalci iz zatvora (u mom gradu ,mogu i imenovati osuđene na dugogodisnje kazne -samo su se "pojavili" da bi ih dve nedelje kasnije videli u uniformi neke paravojne jedinice .)
To se sprema -tamo ide Srbija ?
Pa, nisam ja jedni koji misli da je sve ISTO ...samo me brine koliko ovaj narod može da se vuče za nos i kad nema posla i kad je gladan .
Sve mi se čini -neograničeno ,samo udari neku "patriotsku" ,niko ništa ni ne pita .
Nenad Čanak zbog kafanske tuče -marš u zavor ,ekstremna desnica koja ni ne krije svoju fašističku ideologiju -"nema dokaza" .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Ja...

Ja...


Datum upisa : 02.02.2013

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 EmptyNed Feb 03, 2013 11:32 am

Srbija nebi trebala da ide u E.U..To je najgori put koji bi izabrala jer bi izgubila svoju nacionalnu bit,a Evropa to želi..Želi da se izbrišu sve vrijednosti Srba i da postanemo njihova kanta za smeće...Dakle,Srbiji je jedin spas vođenje nacionalističke politika i isticanja pozitivnog nacionalizma...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 8 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
KUDA IDE SRBIJA ?
Nazad na vrh 
Strana 8 od 20Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14 ... 20  Sledeći
 Similar topics
-
» KUDA IDE SRBIJA ?
» NASILJE nad DECOM
» DESTINACIJA /SRBIJA

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DRUŠTVO :: POLITIKA-
Skoči na: