DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 KUDA IDE SRBIJA ?

Ići dole 
+63
Thabit
ZoxZoja
Kica/Praja
el_vibrador
Mima65
Diplomirani Duduk
MadamX
Srdjan92
Blebetalo
daljinski
Danubius
Nut
Gothic
cojle
brdjanin
Lujkaa
Kijara-brm
zoran1970
pesma
lollypop
debilko
Lakota
promaja
dusicaa
Gagica78
podbarac
Samouka
montoya
AstrinaKomsinica
surčinac
Tattoo
tok tuk tok
Ja...
Bane Bumbar
Zana
Okano
ZezaM
slatkicass
emanuella
Sibila_
Zanina_kuma
doctorr67
Samhain
smile^^
neiskusan
brunolino
Lily
Only women
EAGLE
vasko1
Helena Trojanska
Smiljan01
svilanaasvaltu
rouzvel
bosankaa
sanjalica.ns
Aurora Borealis
Ivana_258
ona
sonia
zirafa
popovac
determinanta
67 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14 ... 20  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 EmptyNed Mar 21, 2010 11:23 am

First topic message reminder :

Da li je Ivo Andrić bio u pravu?

“Dugotrajno robovanje i rđava uprava mogu toliko zbuniti i unakaziti
shvatanje jednog naroda da zdrav razum i prav sud njemu otančaju i
oslabe, da se potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može više da
razlikuje ne samo dobro od zla, nego i svoju sopstvenu korist od
očigledne štete.”


Meni se sve više čini da jeste . Šta vi mislite , da li će se pojaviti neki vizionar tipa Zorana Djindjića i povesti Srbiju putem evropskih integracija , ili ćemo i dalje imati neku vrstu mešavine Miloševićevske /Koštuničine politike , pa i dalje tapkati u mestu i inatiti se sa celim svetom -na svoju štetu?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava



Datum upisa : 09.08.2009

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 EmptyPet Jan 18, 2013 11:07 pm

Tattoo ::
Mars na Drinu,
Za mene je cast i ponos.

Ima i onih kojima su najmiliji na Ceru izgubili i živote i imperiju. 99i
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 EmptyPet Jan 18, 2013 11:13 pm

Tattoo ::
Mars na Drinu, je oslobodilacki mars i komponovao ju je Stanislav Binicki, u cast pobede srpske vojske nad austrougarskom, na Ceru.
Ne moze se istorija prekrajati, kako kome pada na pamet. Nit' se moze izmeniti cinjenica kad je nastala i kako je nastala.
Za mene je cast i ponos.

Budalaštine koje se pišu o ovom događaju služe samo da se ,nazovimo ih nacionalstima, naslađuju ,
naši kao "ala smo im pokazali" a hrvatski da budu "iznenađeni i uvređeni " .Samo dokazuju i jedni i drugi da pojma nemaju o muzici .Tekst koji je kasnije dodat nema veze sa samom kompozicijom,koja je pravljena kao instrumental, i koja je kao takva najizvođenija pesma sa prostora Balkanskog poluostrva .
Nije je napisao Zahar ,nego čovek koji je nepravedno zaboravljen ,veliki kompozitor, i sem svojih autorskih dela je zaslužan za donošenje opere u Srbiju .Muzika nikada nije imala granica ,i takvo gledanje na neko delo samo zato što je "od nekih neprijatelja" je isto tako glupo kao satanizacija "Lili Marlen" ,"Kaćuše" "Šote" ili nečega sličnog.Naravno, nije ista namera kada se svira "navijačima" ili na mitingu neke desničarske partije ,i kada se svira na nekom mestu gde se reprezentuje Srbija .
Ovde se ne radi o nekom hitiću -nego o kvalitetnom muzičkom delu koje je izvođeno milion puta na svetu ,i sviraju je i Japanci i Amerikanci ,bez razlike .Uostalom,evo jednog izvođenja ,mislim da je jasno.šta želim reći [You must be registered and logged in to see this image.]:


Ja volim ovo izvođenje :

Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Tattoo




Datum upisa : 24.10.2011

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 EmptyPet Jan 18, 2013 11:22 pm

cojle ::
Tattoo ::
Mars na Drinu,
Za mene je cast i ponos.

Ima i onih kojima su najmiliji na Ceru izgubili i živote i imperiju. 99i

Jeste, jeste imperiju i zivote.
Drina, Cer, Mackov kamen.



Danubius ::
naslađuju ,
naši kao "ala smo im pokazali" a hrvatski da budu "iznenađeni i uvređeni " .Samo dokazuju i jedni i drugi da pojma nemaju o muzici

Sta sad sa ovim imaju Hrvati?
To me zbunjuje?
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 EmptyPet Jan 18, 2013 11:33 pm

sonia ::
"Žalostan pokušaj izvrtanja značenja Marša na Drinu"

Moram još jednom o "Maršu na Drinu " Bila je milina gledati kako ceo svet ,od Ban Ki Muna ,do svih drugih uživa u melodiji i prati ritam tapšanjem u ritmu ,i iako sam prvi protiv nekog "izazivanja" i "velikonacionalnih " preseravanja -ovoga puta ama baš nijedan razlog za tako nešto NEMA . Šta smo trebali ,guslati ? Budalaština .
"Marš na Drini" su obradili i snimili ,od ljubljanskog "Laibacha" do "James Last Orcestra" ,"Smaka" ,ma ne znam ko nije,ovoga se sad setih na brzinu . Kamo sreće da se češće šta "naše" pojavi u UN ,i da se proprati osmehom i zadovoljstvom ,kao što je ovo .
Kamo sreće .To je isto kao da neko ne svira bluz,jer ga pišu i izvode "crnje" ,ili da se ne svira "Đelem đelem" jer je to "ciganština" A svira se širom sveta .
Zna se ko su takvi kojima to može smetati ,normalnima sigurno ne smeta.
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي



Datum upisa : 23.03.2008

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 EmptyPet Jan 18, 2013 11:40 pm

Ajd sefe na radio, svira Marsh na Drinu [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc



Datum upisa : 10.10.2007

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 EmptyPet Jan 18, 2013 11:54 pm

Danubius ::

Moram još jednom o "Maršu na Drinu " Bila je milina gledati kako ceo svet ,od Ban Ki Muna ,do svih drugih uživa u melodiji i prati ritam tapšanjem u ritmu ,i iako sam prvi protiv nekog "izazivanja" i "velikonacionalnih " preseravanja -ovoga puta ama baš nijedan razlog za tako nešto NEMA . Šta smo trebali ,guslati ? Budalaština .
"Marš na Drini" su obradili i snimili ,od ljubljanskog "Laibacha" do "James Last Orcestra" ,"Smaka" ,ma ne znam ko nije,ovoga se sad setih na brzinu . Kamo sreće da se češće šta "naše" pojavi u UN ,i da se proprati osmehom i zadovoljstvom ,kao što je ovo .
Kamo sreće .To je isto kao da neko ne svira bluz,jer ga pišu i izvode "crnje" ,ili da se ne svira "Đelem đelem" jer je to "ciganština" A svira se širom sveta .
Zna se ko su takvi kojima to može smetati ,normalnima sigurno ne smeta.

Konačno da se složim sa tobom s40 tesim te
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 EmptySub Jan 19, 2013 12:20 am

sonia ::
Ajd sefe na radio, svira Marsh na Drinu [You must be registered and logged in to see this image.]
Sviraće i kad udjemo u EU [You must be registered and logged in to see this image.].
Samo pre toga nekima što sam sada prodaju maglu ,će biti "marš" (nadam se bar) [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 EmptyPet Feb 01, 2013 6:14 pm

Vođi Obraza ukinuta presuda [You must be registered and logged in to see this image.]

Luka Karadžić slobodan -2,5 godine za ubistvo (vozio pijan ) 21 god.devojke

[You must be registered and logged in to see this image.]
Od 2005 se šeta -slobodan ,iako postoji pravosnažna presuda .

Amnestiran Stefan Karić,sin Bogoljuba Karića ,koji je smestio u invalidska kolica devojku vozeći 180 h /pijan . Dobio je godinu dana ,pa mu i to smanjeno na 9 meseci ???
Slobodan od 2005 ,kauciju platili Palmin sin i njegovi ortaci.
Pa dodajmo sve one "amnestirane" od strane Tomislava Nikolića ,nasrtraje na Kasacioni sud i otvorene pretnje predsednici Nati Mesarović od strane Cvijana (SNS ) Ustavni sud koji donosi više nego čudne odluke ,nasilne pokušaje preuzimanja legalinih optinskih vlasti (Bač, Zaječar itd) -sve od strane SNS ,i "kadrove" za koje je sramota da se uopšte pojave u sudstvu (usput ,svih 500 Miloševićevih sudija ,za koje je krivica dokzana -SNS je vratio na posao )
Pa Džajić ,pa "Pravda za Uroša" ,pa na hiljade onih koji se "ispod žita" u tišini "amnestiraju " .
Srbija -"pravna država po meri SNS .
Neće daleko biti dan ,kao onda za radikalske vlasti ,da se donose banane na sud kao dokazni materija (dr Mihajlo Marković ,pretučen u holu skupštine )
jer se vidi "nezavisno sudstvo" .
90 tih su volšebno "izlazili" kriminalci iz zatvora (u mom gradu ,mogu i imenovati osuđene na dugogodisnje kazne -samo su se "pojavili" da bi ih dve nedelje kasnije videli u uniformi neke paravojne jedinice .)
To se sprema -tamo ide Srbija ?
Pa, nisam ja jedni koji misli da je sve ISTO ...samo me brine koliko ovaj narod može da se vuče za nos i kad nema posla i kad je gladan .
Sve mi se čini -neograničeno ,samo udari neku "patriotsku" ,niko ništa ni ne pita .
Nenad Čanak zbog kafanske tuče -marš u zavor ,ekstremna desnica koja ni ne krije svoju fašističku ideologiju -"nema dokaza" .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Ja...




Datum upisa : 02.02.2013

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 EmptyNed Feb 03, 2013 11:32 am

Srbija nebi trebala da ide u E.U..To je najgori put koji bi izabrala jer bi izgubila svoju nacionalnu bit,a Evropa to želi..Želi da se izbrišu sve vrijednosti Srba i da postanemo njihova kanta za smeće...Dakle,Srbiji je jedin spas vođenje nacionalističke politika i isticanja pozitivnog nacionalizma...
Nazad na vrh Ići dole
tok tuk tok
Putnik zvezdane prašine
tok tuk tok


Datum upisa : 17.01.2013

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 EmptyNed Feb 03, 2013 12:19 pm

Nacionalistička politika znači veličanje (uglavnom romantičarski, nerealno) svoga etnosa u odnosu na druge i težnja ka državama čistog etnosa.
Prosto rečeno, to znači da su druge nacije u višenacionalnoj zajednici ugrožene.
Pošto niko ne voli da bude ugrožen on iz straha zbija svoj etnos i teži otcepljenju.
Znači, po tebi, spas srbije je da bude Beogradski pašaluk.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 EmptyNed Feb 03, 2013 1:31 pm

"Pozitivni nacionalizam" - Mark this mama, da provjeris u rijecniku smehsmeh :rlol:
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 EmptyNed Feb 03, 2013 1:35 pm

tok tuk tok ::
Nacionalistička politika znači veličanje (uglavnom romantičarski, nerealno) svoga etnosa u odnosu na druge i težnja ka državama čistog etnosa.
Prosto rečeno, to znači da su druge nacije u višenacionalnoj zajednici ugrožene.
Pošto niko ne voli da bude ugrožen on iz straha zbija svoj etnos i teži otcepljenju.
Znači, po tebi, spas srbije je da bude Beogradski pašaluk.

A zašto Beogradskom pašaluku ne postaviš alternativu neke naše Oluje. Ako su namere po Srbiju dobre, onda se nadajmo da smo naučili nešto od suseda, kojima se to evo priznaje i pred međunarodnim sudovima. Zašto mi da izmišljamo toplu vodu. Imamo obarzac kako se te stvari rešavaju, samo osataje da ga primenimo.
Uvek sam ceno Hrvate i mnogo toga naučio pametnog od njih. Vidi se da je to pametniji deo SFRJ, koji je rastao i obrazovao se u sklopu Austro-Ugrarske Monarhije.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 EmptyNed Feb 03, 2013 1:39 pm

Narvno, mislim da su srepske vrednosti drugačije, duhovno iznad Oluja i Bljeskova, ali kad međunarodna zajednica to kaže, izvolite.
Ja sam lično za potpuno ignorisanje stavova Evrope, ali ovi koji nas guraj u te čeljusti, izvolte, primenite Evropsko-Hrvatski model za nacionalne manjene. JA SAM PROTIV TOGA I DAO BIH ŽIVOT DA SPREČIM, naravno najedzdu tih Evropskih vrednosti u liku heroja Gotovine i ostalih.
ALi ostaje dva logično nametnuta puta:
Rusija (sa svim svojim manama).
Evropa (sa legalizovanom Olujom, oslobođenim Gotovinom)

Pa birajte.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
tok tuk tok
Putnik zvezdane prašine
tok tuk tok


Datum upisa : 17.01.2013

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 EmptyNed Feb 03, 2013 1:40 pm

Oluja nije proizišla iz mog načina razmišljanja, već upravo onog koji zastupaju nacionalisti.
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 EmptyNed Feb 03, 2013 1:45 pm

tok tuk tok ::
Oluja nije proizišla iz mog načina razmišljanja, već upravo onog koji zastupaju nacionalisti.
Hrvatski nacionalisti.

Čovek je rekao srpski nacionalizam, a on nema u sebi genosidnosti već ujedinjenja nraroda i stvaranja nekih Kraljevina Srba, Hravata i slovenaca, Dušan je car srba grka i bugara.
Znači, srpski nacionalizam je nešto posebno i treba ga gajiti.
On je osnov koga treba da salave sve novonastale Balkanske države jer im je on doneo preduslove za stvaranje države.
Srpski nacionalizam je nacionlana politika jednog velikog naroda, pobednika iz I svetskog rata, Koji poštuje realnost i milostiv je uvek bio prema osalim manjim nacijama na ovim prostorima koji nisu imali hrabrosti da se okrenu protiv fašizma i nemačkih ciljeva na Balkanu.
Srpski nacionalizam je jedan oblik humanog nacionalizma, gde se ginulo da se oslobode i sabraća iz susedstva-










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 EmptyNed Feb 03, 2013 1:57 pm

Joj Debi, i ti ga sad i shefa i stanicu,,,hahahahaha

Humani nacionalizam?! Sa noz ili moze i mashinka hahahahahahahahahah
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 EmptyNed Feb 03, 2013 1:59 pm

tok tuk tok ::
Oluja nije proizišla iz mog načina razmišljanja, već upravo onog koji zastupaju nacionalisti.
Nacionalisti, koji su svest izgradili u komunističkim školama. Odatle i činjenica da ljubav čitaju kao mržnju










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 EmptyNed Feb 03, 2013 2:04 pm

AstrinaKomsinica ::
Joj Debi, i ti ga sad i shefa i stanicu,,,hahahahaha

Humani nacionalizam?! Sa noz ili moze i mashinka hahahahahahahahahah

Ja sam humani nacionalista.
Jel misliš da ne postoji? Vidiš ja trpim posledice batina srpske policije kada sam mitingovao za spas Sarajeva i prestanak bombardovanja.
I pti tome su mi psovali majku četničku.
A ja lično znam motive zbog kojih sam išao na protest. Ne zbog nevladinih organizacija, niti zbog pordice Drašković, već zbog toga što je moj narod okružio drugi i bombarduje ga. E tu prestaju ciljevi.
Ja nisam državni nacionalista niti patriota.
Ja sam Srpski nacionalista i samo me interesuje održanje čistote srpske nacije.
Aktivno sam se borio i uvek ću to biti protiv nasilja koje sprovode srbi. Ono me boli kao srpskog nacionalistu. To je nacionalizam. Briga za svoju naciju i doživaljavanje iste kao svetinje koja se ne sme okaljati nevinim žrtvama.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 EmptyNed Feb 03, 2013 2:08 pm

debilko ::
AstrinaKomsinica ::
Joj Debi, i ti ga sad i shefa i stanicu,,,hahahahaha

Humani nacionalizam?! Sa noz ili moze i mashinka hahahahahahahahahah

Ja sam humani nacionalista.
Jel misliš da ne postoji? Vidiš ja trpim posledice batina srpske policije kada sam mitingovao za spas Sarajeva i prestanak bombardovanja.
I pti tome su mi psovali majku četničku.
A ja lično znam motive zbog kojih sam išao na protest. Ne zbog nevladinih organizacija, niti zbog pordice Drašković, već zbog toga što je moj narod okružio drugi i bombarduje ga. E tu prestaju ciljevi.
Ja nisam državni nacionalista niti patriota.
Ja sam Srpski nacionalista i samo me interesuje održanje čistote srpske nacije.
Aktivno sam se borio i uvek ću to biti protiv nasilja koje sprovode srbi. Ono me boli kao srpskog nacionalistu. To je nacionalizam. Briga za svoju naciju i doživaljavanje iste kao svetinje koja se ne sme okaljati nevinim žrtvama.

debi, ako te iko ovdje razumije, ja te razumijem. Ali nije to nacionalizam, to je jednostavno humanost.
Voljeti svoje porijeklo je ok, ali razlika izmedju humanosti i nacionalizma je ta sto kod nacionalista taj isti nacionalizam postaje prepreka kad je humanost u pitanju.
To se zove ljubav prema humanosti, i nacionalizam nema bas puno veze.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 EmptyNed Feb 03, 2013 2:11 pm

A po temi: Dok se narod povodi za ratobornoscu, i nekim divljim "ponosom", nema tu bas puno putokaza da se igdje ide.
Vremena su kuzna, treba malo obrazovati mladu generaciju, i dopustiti im da nesto urade. Od busanja u prsa i pozivanja na ratove nema bas puno na trpezi.
Da ne pominjem politicare koji deru narodu kozu s ledja, sve iza krinke bas tog nacionalizma, i ljubavi prema "grudi", od koje ce samo velika bijeda ostati, ako im niko ne stane u kraj.
21 vijek: trebalo bi da ljudi mogu komotno da zive, bez razmisljanja da postoji 11godisnji djecak koji prosi za koricu kruha.
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 EmptyNed Feb 03, 2013 2:16 pm

AstrinaKomsinica ::
debilko ::
AstrinaKomsinica ::
Joj Debi, i ti ga sad i shefa i stanicu,,,hahahahaha

Humani nacionalizam?! Sa noz ili moze i mashinka hahahahahahahahahah

Ja sam humani nacionalista.
Jel misliš da ne postoji? Vidiš ja trpim posledice batina srpske policije kada sam mitingovao za spas Sarajeva i prestanak bombardovanja.
I pti tome su mi psovali majku četničku.
A ja lično znam motive zbog kojih sam išao na protest. Ne zbog nevladinih organizacija, niti zbog pordice Drašković, već zbog toga što je moj narod okružio drugi i bombarduje ga. E tu prestaju ciljevi.
Ja nisam državni nacionalista niti patriota.
Ja sam Srpski nacionalista i samo me interesuje održanje čistote srpske nacije.
Aktivno sam se borio i uvek ću to biti protiv nasilja koje sprovode srbi. Ono me boli kao srpskog nacionalistu. To je nacionalizam. Briga za svoju naciju i doživaljavanje iste kao svetinje koja se ne sme okaljati nevinim žrtvama.

debi, ako te iko ovdje razumije, ja te razumijem. Ali nije to nacionalizam, to je jednostavno humanost.
Voljeti svoje porijeklo je ok, ali razlika izmedju humanosti i nacionalizma je ta sto kod nacionalista taj isti nacionalizam postaje prepreka kad je humanost u pitanju.
To se zove ljubav prema humanosti, i nacionalizam nema bas puno veze.
Nije tačno.
Mene niko nije video da sam protestvovao protiv zlodela drugih nad srbima.
Čojstvo je braniti druge od sebe.
Jesam humanista, ali nacionalista sa težnjom da moja nacija bude humana a ne ja kao pojedinac.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 EmptyNed Feb 03, 2013 2:18 pm

Astra, Astra, ajde me sad lepo zamoli da nastavim sa otvaranjem tema na muzici pa ću te poslušati smehsmeh smehsmeh smehsmeh










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 EmptyNed Feb 03, 2013 2:19 pm

debilko ::

Nije tačno.
Mene niko nije video da sam protestvovao protiv zlodela drugih nad srbima.
Čojstvo je braniti druge od sebe.
Jesam humanista, ali nacionalista sa težnjom da moja nacija bude humana a ne ja kao pojedinac.

Tacno, tacno, to se maci zove humanost:) Ne boj se, nije sramota priznati;)

jakog
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 EmptyNed Feb 03, 2013 2:22 pm

Pa šta sramota bre.
Ja se ponosim što ne bih zaklao prase ili kokošku makar sam umro. Svašta jbt, sramota.
A evo nisam human sa druge strane.
Sve lovce bih svirepo pobio jer diraju životinje.
Nisam se ni ko klinac igrao sa pištoljima, nikada.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 EmptyNed Feb 03, 2013 2:24 pm

A i kasnije, kad sam se hteo poistovetiti sa mojim herojima, uvek sam mahao samo nekim kuhinjskim nožekanjama smehsmeh jakog










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 EmptyNed Feb 03, 2013 2:26 pm

debilko ::
A i kasnije, kad sam se hteo poistovetiti sa mojim herojima, uvek sam mahao samo nekim kuhinjskim nožekanjama smehsmeh jakog

Jesi se posjekao jadan ne bio?! hahahahahahahahahahha

smehsmeh :rlol: :rlol:
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 EmptyNed Feb 03, 2013 2:34 pm

Nisam.
Ali sam jednom bio polupijan, jedini put u životu pa sam hteo da koljem ćaleta na spavanju što je komunjara. smehsmeh










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 EmptyNed Feb 03, 2013 2:35 pm

debilko ::
Astra, Astra, ajde me sad lepo zamoli da nastavim sa otvaranjem tema na muzici pa ću te poslušati smehsmeh smehsmeh smehsmeh

Hhaha ne spamuj...a neka te,ovdje te mogu brisati,a na muzici gazda ne da tvoje teme....ahahah
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 EmptyNed Feb 03, 2013 2:36 pm

debilko ::
Nisam.
Ali sam jednom bio polupijan, jedini put u životu pa sam hteo da koljem ćaleta na spavanju što je komunjara. smehsmeh

Ovo ti sluzi na ponos...svako ko je u stanju da ubije ima problem i hitno kod cika doktora.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 EmptyNed Feb 03, 2013 2:40 pm

Meni je sumLJivo to sa "ne dirati" muzicke teme,,,"Lord of the rings" hahahahahahahaahahahah
Nazad na vrh Ići dole
Ja...

Ja...


Datum upisa : 02.02.2013

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 EmptyNed Feb 03, 2013 9:11 pm

Citat :
Nacionalistička politika znači veličanje (uglavnom romantičarski, nerealno) svoga etnosa u odnosu na druge i težnja ka državama čistog etnosa.
Ne znači..Znači samo ljubav prema svom narodu...Neznam otkud vam misao da Srpski nacionalizam vežete za etničko čisćenje jer to nema veze sa Srbima..
Citat :
Prosto rečeno, to znači da su druge nacije u višenacionalnoj zajednici ugrožene.
Koja je to nacija u S.C.G. bila ugrožena i proćerana,nabroj bar jednu...Mislim stvarno...

Citat :
Pošto niko ne voli da bude ugrožen on iz straha zbija svoj etnos i teži otcepljenju.
Iz izmišljenog straha plaćenog iz inostranstva...
Citat :
Znači, po tebi, spas srbije je da bude Beogradski pašaluk.
Jedini faktor stabilnosti na Balkanu je Velika i jaka Srbija...Dok je god Srbija slaba biće zajebancija na zapadnom Balkanu..
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 EmptyPet Mar 01, 2013 8:07 pm

Povratak u 90 te .Pazi sad kad nam se vrate Cane i mali Marko ....pa počne opet "patriotski" šverc cigareta i goriva .Sve ostalo je isto ,manje više . [You must be registered and logged in to see this image.]
Čak niko ne treba da kaže da ćemo "jesti korenje" (jer ga mnogi i već jedu ) samo nezgodno....ponestaje spoljnih neprijatelja ,ovi unutrašnji imaju sve više dokaza (za pljačke ,pronevere ,političke laži,korupciju ,veze sa tajkunima i krimosima , ministara i članova Vlade ) Ni Kosovari nešto neće da se svađaju ?
E sad treba dočekati gej paradu ,ili izmisliti opet neku zaveru i "atentat" ,pa da niko ne pita za razne "kofere" ,"Miše Banane" "Kolubaru " "otrovno mleko" i slične neprijatnosti .
Ma da damo Zvezdi par stotina miliona evra ,pa neka dovedu Balotelija ,Ibrahimovića i Vidića -pa da ponovimo "Bari" ?
Koga onda briga što je pola države gladno i nezaposleno ?
Ne može nam niko ništa ,bre ! [You must be registered and logged in to see this image.]
_____________________
ŠVERC KOMERC: Roba na buvljacima skoro duplo jeftinija, šverc cveta na severu Vojvodine


Cene namirnica na buvljacima skoro duplo manje
od onih u radnjama. Dominira šverc mesa i mesnih prerađevina, konditora,
kućne hemije, kozmetike, mleka i mlečnih proizvoda


[You must be registered and logged in to see this image.] foto: B. Vuckovic, sumedija.rs

ŠVERC KOMERC opet postaje jedno od najunosnijih zanimanja na ovim prostorima.

Dok je promet u trgovini umanjen za 30,4 odsto u poređenju sa 2008.
godinom, u Subotici, Apatinu, Somboru, Kikindi, i Horgošu buja nezapaćen
šverc nalik onome iz devedesetih godina.


U Subotici
i u drugim mestima postoje i otvorene pijace, odnosno buvljaci na
kojima se usred bela dana prodaju ogromne količine neocarinjene robe na
koje prodavci ne plaćaju PDV, niti su registrovani za obavljanje trgovinske delatnosti
, tvrde u Uniji poslodavaca Srbije.

Prema rečima Dragoljuba Rajovića, predsednika Unije, pored buvljaka
postoji i više stotina ilegalnih trgovinskih radnji prepunih robe iz
Mađarske po kućama u užem gradskom jezgru i na periferiji Subotice,
Kikinde, Apatina i Horgoša.

[You must be registered and logged in to see this image.]

- Među robom koja se prodaje dominira meso i mesne
prerađevine, konditorski proizvodi, kućna hemija, kozmetika, mleko i
mlečni proizvodi i ostale kućne potrpštine
. U cenu ove robe
nije zaračunat PDV, na akciznu robu nisu zaračunate akcize, a prodavci
istu prijavljuju na carini pri izlasku iz Mađarske da bi dobili povrat
od 27 odsto, koliko on iznosi u Mađarskoj. Ta ista roba se ne
prijavljuje na carini u Srbiji, već kroz ilegalne kanale ulazi u Srbiju,
čime se izbegava plaćanje poreza, carine i obavljanje neophodnih
analiza uzoraka osnovnih životnih namirnica – objašnjava Rajić.

Ti proizvodi se, nastavlja on, potom pojavljuju na buvljacima i u
ilegalnim radnjama i u proseku su od 20 do 45 odsto jeftiniji od robe u
legalnim prodavnicima.

Kako u Uniji poslodavaca tvrde, nadležne inspekcije i policija ne
rade ništa kako bi sprečili šverc koji nanosi ogromnu štetu legalnim
trgovisnkim lancima, ali i republičkom budžetu.

- Istovremeno, u legalnim trgovinskim lancima inspekcijske
kontrole su pojačane i vrši se poseban pritisak i izriču visoke kazne
ako neka od radnji nema ugovor za deratizaciju, plan protivpožarne
zaštite, akt o proceni rizika, dokumentacija za Hasap, a najavljuje se
da će i svaka radnja morati da ima savetnika za hemikalije koji će
koštati minimum 30.000 dinara
– ističe Rajić.



Cene na buvljacima Cene u legalnim radnjama
Sir trapist 1kg 400- 500 dinara 800-1000 dinara
Dimljena kobasica 1kg 400 dinara 800 dinara
Kulen 1kg 600 dinara 1000 dinara
Viršla 1kg 700 dinara 1.200 dinara
Vakum slanina 1kg 200 dinara 280-350 dinara
Čokolada Milka 100 gr 400 dinara 700 dinara
Margarin 500 gr 65 dinara 100-120 dinara
Dezodorans 80 dinara 130 dinara
Toalet papir 10 komada 200 dinara 280 dinara
Gel za tuširanje 280 dinara 460 dinara










[You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji izmenio Danubius dana Pet Mar 01, 2013 8:16 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 EmptyPet Mar 01, 2013 8:11 pm

Danubius ::
Povratak u 90 te .Pazi sad kad nam se vrate Cane i malo Marko ....pa počne opet "patriotski" šverc cigareta i goriva .Sve ostao je isto ,manje više .
_____________________
[/color]





Nažalost, neće ga biti..jer para ni za to više nema....Okupacija je realnija opcija.....(samo od koga-to neznamo)... :329340:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 EmptyNed Mar 10, 2013 8:50 am

Cigarete na novosadskim pijacama


Prodaju se one sa kosovskim i crnogorskim akciznim markicama




[You must be registered and logged in to see this image.]

Na novosadskim pijacama u prodaji su cigarete sa kosovskim i crnogorskim akciznim markicama.


Kosovske i crnogorske cigarete jeftinije su od onih na trafikama sa domaćim akciznim markicama u proseku za 30 do 50 dinara.


U tržišnoj inspekciji kažu da nisu upoznati sa ovim problemom.


Novosadska televizija objavila je i fotografiju spornih paklica cigareta.
___________

I kako ono beše počelo u 90 tim -sa švercom cigaretama ,zar ne ?

E pa, evo nas opet ,20 godina kasnije -u "naprednjačkoj" Srbiji sa socijalistima na vlasti (policija, DB)
Sad će mali Marko iz Moskve ,pošto se razume u to , Karići su već tu ,tranzit sa severa Kosova je netaknut ,veze sa crnogorskom mafijom takođe ,*ajmo biznis -nafta ,cigare , devize....










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Tattoo

Tattoo


Datum upisa : 24.10.2011

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 EmptyNed Mar 10, 2013 1:54 pm

Vi u Vojvodini dozvoljavate da Vam se te cigarete prodaju na crno, tako Vam i treba. To govori o vasem sklopu i mentalitetu, da ste brze bolje sklopili dil i sa Crnom Gorom i Siptarskim svercerima. Niste gubili vreme..
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 EmptyNed Mar 10, 2013 3:54 pm

Tattoo ::
Vi u Vojvodini dozvoljavate da Vam se te cigarete prodaju na crno, tako Vam i treba. To govori o vasem sklopu i mentalitetu, da ste brze bolje sklopili dil i sa Crnom Gorom i Siptarskim svercerima. Niste gubili vreme..
Ne bih se složio sa tom opaskom.Nemaština i cene dihtiraju crno tržište, kako severno područje tako i svuda gde za to ima prostora.Kod nas na pijaci se prodaje duvan na kilo(100g), posebno papir i dosta njih je prešlo sa paklica na motanje upravo zbog nemaštine.










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Tattoo

Tattoo


Datum upisa : 24.10.2011

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 EmptyNed Mar 10, 2013 7:01 pm

montoya ::
Tattoo ::
Vi u Vojvodini dozvoljavate da Vam se te cigarete prodaju na crno, tako Vam i treba. To govori o vasem sklopu i mentalitetu, da ste brze bolje sklopili dil i sa Crnom Gorom i Siptarskim svercerima. Niste gubili vreme..
Ne bih se složio sa tom opaskom.Nemaština i cene dihtiraju crno tržište, kako severno područje tako i svuda gde za to ima prostora.Kod nas na pijaci se prodaje duvan na kilo(100g), posebno papir i dosta njih je prešlo sa paklica na motanje upravo zbog nemaštine.


Pogodio si srz.
Prodaje se duvan, ali ne i cigarete iz ko zna odakle.
To crno trziste sa duvanom sam prvo videla u Hrvatskoj.
Razgovaramo ja i jedna moja prijateljica na skype, i sad ja vidim da ona ima duvan, i pitam je zasto duvan?
Ona ce meni, cigare su mnogo skupe, ovde svi imaju duvan.
Tako sad i mi, svi na duvan, jeftinije je.
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 EmptyNed Mar 10, 2013 7:05 pm

Tattoo ::


Pogodio si srz.
Prodaje se duvan, ali ne i cigarete iz ko zna odakle.
To crno trziste sa duvanom sam prvo videla u Hrvatskoj.
Razgovaramo ja i jedna moja prijateljica na skype, i sad ja vidim da ona ima duvan, i pitam je zasto duvan?
Ona ce meni, cigare su mnogo skupe, ovde svi imaju duvan.
Tako sad i mi, svi na duvan, jeftinije je.

Ali to je u suprotnosti sa zakonom-crna berza ili to neko samo zeza???
Crna berza ovog ili onog tipa je baj pas za krizno vreme... :329340:










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Tattoo

Tattoo


Datum upisa : 24.10.2011

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 EmptyNed Mar 10, 2013 7:10 pm

montoya ::


Ali to je u suprotnosti sa zakonom-crna berza ili to neko samo zeza???
Crna berza ovog ili onog tipa je baj pas za krizno vreme... :329340:

Jeste, jeste, a narocito duvan, jer niko se nije nadao da ce biti ovolika potraznja.

Uglavnom zanimljivo je to da oni koji su zaposleni u predstavnistvu neke firme za cigarete, imaju ugovore do kraja marta, bas zbog ovog poskupljenja. I to im je receno jos u decembru, da su od kraja marta bez posla.
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 EmptyNed Mar 10, 2013 7:13 pm

ekologija je čudo....niko neprelazi na ekološke.... :rlol: :329340:










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Tattoo

Tattoo


Datum upisa : 24.10.2011

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 EmptyNed Mar 10, 2013 7:14 pm

Boli me briga, ja cu da predjem na maru, pre se nabavi, niko te ne ganja, ima duzi efekat i jeftinija je. trtrr
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 EmptyNed Mar 10, 2013 7:17 pm

Tattoo ::
Boli me briga, ja cu da predjem na maru, pre se nabavi, niko te ne ganja, ima duzi efekat i jeftinija je. trtrr

nema tih para da me "obuzme" Mara...sem ako je rešila da se *ara.... smehsmeh smehsmeh smehsmeh smehsmeh :329340: :rlol:










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 EmptyNed Mar 10, 2013 7:35 pm

Tattoo ::
Vi u Vojvodini dozvoljavate da Vam se te cigarete prodaju na crno, tako Vam i treba. To govori o vasem sklopu i mentalitetu, da ste brze bolje sklopili dil i sa Crnom Gorom i Siptarskim svercerima. Niste gubili vreme..
MI u Vojvodini nemamo svoju policiju ,ni inspekcije ,ni carinu -sve je to Republičko . A što se tiče šiptarskih švercera i crnogorske duvanske mafije ,koliko ja znam geografiju -kod vas je nekako bliže granica i sa jednima i sa drugima ,biće da "vaši" preuzimaju pa šalju "dole" kod nas ?

Tattoo ::


Pogodio si srz.
Prodaje se duvan, ali ne i cigarete iz ko zna odakle.
To crno trziste sa duvanom sam prvo videla u Hrvatskoj.
Razgovaramo ja i jedna moja prijateljica na skype, i sad ja vidim da ona ima duvan, i pitam je zasto duvan?
Ona ce meni, cigare su mnogo skupe, ovde svi imaju duvan.
Tako sad i mi, svi na duvan, jeftinije je.
Apsolutno netačno -nema nikakvog "crnog tržišta" duvana u Hrvatskoj .Probaj da te uhvate tamo -tamo su zakoni usaglašeni sa EU odavno .Za to se ide u zatvor. Hrvati dolaze kod nas (Apatin, Bačka Palanka ) i hladno kupuju "Malboro" koji je još uvek duplo jeftiniji nego kod njih. Duvan se kupuje na trafici kao i cigarete ,regularno u Hrvatskoj ,i jesu cigarete skupe ,jer se računa kao akcizna roba koja se oporezuje .
A od "nema veze ,zavijaćemo duvan" do "ješćemo korenje" je samo korak -no očigledno da stare parole imaju nove konzumente .
I usput....ZORAN ĐINĐIĆ je iskorenio šverc duvana i duvansku mafiju u Srbiji ,i doveo Filip Morisa i druge da spasi domaću duvansku industriju -amnezija ,opet ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Tattoo

Tattoo


Datum upisa : 24.10.2011

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 EmptyNed Mar 10, 2013 7:45 pm

Danubiuse, ti bi bio voljan da u Vojvodini imate posebnu policiju, inspekciju ili sta vec? Zivo me interesuje kako bi to nazvao. Na svim jezicima da se narodnosti ne bi uvredile.
Koliko razumem, to bi bilo u stilu " Vojvodjanska ps", Vojvodjanska inspekcija.
Meni u licnoj karti pise npr, kojoj opstini pripadam i republici, i inspekcija nam je na republickom nivou. Ne vidim nista sporno.

A sto se tice duvana i ovde se otvaraju Tabac prodavnice sa duvanom, sve legalno.
Nazad na vrh Ići dole
tok tuk tok
Putnik zvezdane prašine
tok tuk tok


Datum upisa : 17.01.2013

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 EmptyNed Mar 10, 2013 8:19 pm

Citat :
I kako ono beše počelo u 90 tim -sa švercom cigaretama ,zar ne ?

E pa, evo nas opet ,20 godina kasnije -u "naprednjačkoj" Srbiji sa socijalistima na vlasti (policija, DB)
Sad će mali Marko iz Moskve ,pošto se razume u to , Karići su već tu ,tranzit sa severa Kosova je netaknut ,veze sa crnogorskom mafijom takođe ,*ajmo biznis -nafta ,cigare , devize....

alo, danubise, u kritici se ponekad prebrojiš.
Akcize na cigarete i piće bile su svuda veće nego u Srbiji. DS je imala dilove sa Filip Morisom i izbegavala je da poveća akcize cigareta već je radije dizala akcize ne gorivo.
To je nevidjena glupost jer gorivo je povezano sa hranom a svako se truje na svoju odgovornost.
Ta glupost je napokn ispravljena i sad se javlja šverc iz nekih država koje prave glupost kao pre Srbija. Šta je tu čudno.
Policija treba da radi svoj posao i kraj. Ne misliš valjda da treba ukinuti akcize na duvan i povećati cenu goriva.

E sad što se tiče patriotizma koji je u Srbiji isčešen do bola ,a koji Tatoo tako zdušno zastupa.
Ja da sam tako žestoki patriota izbegavao bih da kupujem duvan na crno.Jednostavno, ne možeš biti patriota a potkradati sopstvenu državu.
Ovo kažem zbog toga jer se kod svih patriota patriotizam zasniva na nekim deklarativnim i imaginarnim glupostima ali kad se radi o konkretnoj stvari, ko šljivi državu.
Nazad na vrh Ići dole
Tattoo

Tattoo


Datum upisa : 24.10.2011

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 EmptyNed Mar 10, 2013 8:25 pm

[quote="tok tuk tok"]
Citat :


E sad što se tiče patriotizma koji je u Srbiji isčešen do bola ,a koji Tatoo tako zdušno zastupa.
Ja da sam tako žestoki patriota izbegavao bih da kupujem duvan na crno.Jednostavno, ne možeš biti patriota a potkradati sopstvenu državu.
Ovo kažem zbog toga jer se kod svih patriota patriotizam zasniva na nekim deklarativnim i imaginarnim glupostima ali kad se radi o konkretnoj stvari, ko šljivi državu.

A odakle ti ono bese?
To ti je za ono "iscasena" :pušač:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 EmptyNed Mar 10, 2013 9:21 pm

tok tuk tok ::


alo, danubise, u kritici se ponekad prebrojiš.
Akcize na cigarete i piće bile su svuda veće nego u Srbiji. DS je imala dilove sa Filip Morisom i izbegavala je da poveća akcize cigareta već je radije dizala akcize ne gorivo.
To je nevidjena glupost jer gorivo je povezano sa hranom a svako se truje na svoju odgovornost.
Ta glupost je napokn ispravljena i sad se javlja šverc iz nekih država koje prave glupost kao pre Srbija. Šta je tu čudno.
Policija treba da radi svoj posao i kraj. Ne misliš valjda da treba ukinuti akcize na duvan i povećati cenu goriva.
Ne , ja se slažem sa akcizama na alkohol ,gorivo i cigarete . To je u redu -ne radi se o hrani ili osnovnim stvarima za život -nego o uslovno rečeno "luksuzu" .Ako je kriza ,a jeste ,molim....ja nemam auto prvi put posle 30 godina ,ne pušim posle 30 godina ,i ne pijem (više godina ) To ne mora da bude -a ko želi to da radi, neka plati. Nije normalno da imaš platu (prosečnu srpsku ) od 300 eu ,a očekuješ da voziš kola ,pušiš i piješ ? Novac od akciza i poreza bi trebalo da ide u budžet ,znači za zdravstvo ,prosvetu i ostalo od opštih interesa .
Da, policija treba da radi svoj posao -radi li ? Rade li svoj posao inspekcije ,državni organi ,pravosuđe ? Niko nema ništa protiv -neka rade ,zato su plaćeni . Ali ne rade ,rade ga selektivno ,jer im vlast to omogući. Meni će odrezati struju ako ne platim , neke estradne face duguju milione -i ništa ? Neke privatne firme duguju milione -i ništa ?
Ja ako ne platim porez ,tuže me i pošalju sudskog izvršitelja .
Neki duguju milione za porez-nikome ništa .
Tako da se ne "prebrojim" -nego je to tako .
A ja sam se jednom ponižavao ,90 tih ,i kupovao najlošije cigarete da bi se neko bogatio ,i pušio i najgori duvan -e sad više neću da se ponižavam .Neću pušiti dok ne budem mogao pušiti "Malboro" kao i pre ,a neću da "patriotski" pušim slamu ,dok velike patriote puše "havane" ,ili sede negde u Evropi ,puše "Malboro" i "Camel" ,i odande nas savetuju "kuda i kako treba da ide Srbija" ,kao što se može čitati na temama po forumu .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 EmptyPon Mar 11, 2013 8:29 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 EmptyPon Mar 11, 2013 10:54 pm

sonia ::
[You must be registered and logged in to see this image.]

smehsmeh smehsmeh smehsmeh smehsmeh
originalno... :zubi3:
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 EmptyČet Mar 14, 2013 12:06 am

[img][You must be registered and logged in to see this image.] [/img]

Nije provokacija, samo komentar moje rodice iz Srbije:)
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 EmptyČet Mar 14, 2013 12:09 am

polako ali sigurno lider na balkanu..po siromašnosti... :329340:










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 EmptyPon Mar 18, 2013 10:41 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 EmptyUto Mar 19, 2013 9:20 am

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 EmptyUto Mar 19, 2013 9:45 am

Ništa mi nije jasno kod ovih naših forumskih demokrata??? cherry ispada po ovim njihovim postovima da se i oni sad zalažu da se ne ulazi u E.U .dok se sprdaju sa datumom.Kapiram ja da nisu na vlasti ,ali oni misle da bi brže to odradili da su ostali 55555 slaba vajda ,molim boga samo da nas više ne prime i da se rešimo muka više.
Srbija ide al kuda???pa sa ovakvom obezvredjenošću svega što ima prizvuk Srbije nećemo daleko stići ,sa ovolikim nabojem anti srpstva medju Srbima --daj bože da se sami ne poubijamo moli
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 EmptySre Mar 20, 2013 6:31 pm

SREĆNA NOVA 1993. (6. nastavak, posle male pauze)


[You must be registered and logged in to see this image.]

Autor:
Ivan Mrđen

Ponedeljak,
18. 03. 2013. 00:10h

Kad imate kuću i dvorište onda vremenom zatrpate neku sporednu
prostoriju gomilom nepotrebnih stvari, delovima nameštaja, neispravnim
kućnim aparatima, daskama, kartonima, do pola iskorišćenim kutijama
raznih boja i razređivača, starim novinama i školskim knjigama,
izlizanim gumama... Ovog vikenda smo u našoj kući raščišćavali prostor
koji interno zovemo “garaža”, iako tu nikad nije bio parkiran ni jedan
automobil, na veliku radost naših komšija iz susedne ulice koji se bave
sakupljanjem sekundarnih sirovina i koji nisu mogli da veruju da baš sve
što smo izneli na ulicu mogu da nose. Kad su odlazili, pred kapijom je
ostao samo jedan od pet maslinastozelenih metalnih kanistera od dvadeset
litara, kakve je svaka kuća imala tokom devedesetih godina prošlog
veka, uz komentar čoveka koji našu ukupnu ekonomsku situaciju posmatra s
neke druge strane:
- Neka, komšija, može opet da zatreba!

Prepisujem komentar koji sam u svojoj stalnoj rubrici "Iz mog
ugla" objavio na prvoj strani posvećenoj Beogradu u "Blicu" od 18.
marta, jer me je ta višeznačna opaska mog komšije podsetila da sam
malčice posustao u nameri da na ovom prostoru zajednički ispričamo priču
o 1993. godini. Mislim da je u većinu naših domova (ali i firmi) ta
čudesna naprava zvana "kanister" ušla nekako u to vreme, kad je svima
postalo jasno da se benzin najbolje čuva u tim metalnim kutijama sa
hermetičkim zatvaračem i da je jedino u njima, za razliku od kuvanih
plastičnih boca "koka kole" tačna mera, naravno pod uslovom da u onome
što vam sipaju nema već određene količine vode.

To "neka, komšija, može opet da zatreba", bilo je na neki način i
osnovni moto svih priča koje sam do sada objavio i većine reagovanja
dobronamernih, ali iskreno zabrinutih čitalaca, strah da bismo mogli
ponovo da doživimo nešto od svega toga što smo pregurali pre dve
decenije. Zbog toga, posle pauze od četrdeset dana nastavljam ovu
seriju, uz izvinjenje Olgici Gajević i Željku Brkiću i čestitke za
prinovu (ako je već stigla):


PRIČA ŽELJKA BRKIĆA: SANJAO SAM "VRUĆ VETAR"


Te 1993. godine ja sam imao 12 godina. Živeo sam u selu koje se
nalazi nadomak Ljubovije sa svojim roditeljima, sestrom, babom i dedom.
Naša šestočlana porodica nije se ni po čemu razlikovala od ostalih
porodica. Nismo imali ni puno ni malo. Taman koliko treba. Otac je radio
u jednoj dobrostojećoj firmi u Zvorniku, u Bosni i Hercegovini. Kod
kuće smo se bavili poljoprivredom, tako da je bilo novca za sve. Jednog
dana, umesto plate doneo je humanitarnu pomoć koju je UNPROFOR delio
narodu u ratom zahvaćenoj Bosni. Tako i drugi mesec, treći, a sledećeg
nije bilo ni toga. Video sam na njegovom licu kako pati. Patio sam i ja
kao njegovo dete zato što ne mogu da mu pomognem. Znao sam i osećao
koliko ga boli to što je morao svojim čvrstim i vrednim rukama ušivati
moje pocepane patike jer nismo imali novca da kupimo nove za početak
školske godine. Prvi put sam video kako mu vilica drhti. Sada, kada sam
postao otac, znam koliko ga je život boleo i koliko ga je sve to peklo.
Umesto cigareta počeo je da kupuje duvan i da puši krdžu. Umesto
deterdženta za sudove majka je spravljala neke hemikalije po meni veoma
čudnoj recepturi. Odlazio sam krišom na sprat naše tek započete kuće da
vidim koliko brašna ima u džaku. Svakog puta ga je bivalo sve manje i
manje, a ja sam strepeo da ćemo ostati bez hleba.


Noću sam ležeći u krevetu zamišljao onu scenu iz serije „Vruć
vetar“, koja se tada reprizirala, u kojoj Bora Todorović slatko ruča sa
prepunog stola hrane i na kraju se sladi palačinkama... Bili smo željni
svega. A onda, bliži se jesen, otac nema novca da kupi drva za zimski
ogrev. Imamo jedan hektar šume koji se nalazi na nepristupačnom mestu.
Kao da ga i nemamo. Morali smo on, majka i ja da petnaest dana avgusta
meseca svakog dana u pet sati izlazimo dva kilometra u šumu i po ceo dan
da prenosimo trupce kako bi došli do mesta odakle je komšija Milan
mogao da ih doveze traktorom. Od jutra do mraka... Sada se tako živo
sećam slike kada smo posle napornog rada sedali da jedemo. Majka je na
nekom ravnom parčetu zemlje ispod drveća prostirala krpu i iznosila
slaninu, sir, paradajz i svežu papriku. Sve te zalogaje i žeđ sam gasio
pijući vodu sa izvora i gledajući u one zrake sunca koji se probijaju
kroz krošnje drveća. Kada smo završili posao, obećao sam im, da ću učiti
vredno i završiti velike škole da više nikada neće morati da sami seku
drva i da se muče u životu.



Danas posle 20 godina mogu reći da sam održao obećanje. Završio
sam fakultet, master studije i doktorant sam na Pravnom fakultetu
Beogradskog univerziteta. Imam siguran posao. Živim u Beogradu sa
suprugom, sinom koji ima tri godine i očekujem prinovu u martu. Kupili
smo stan, naravno na kredit... Kako god da živim nikada neću zaboraviti
tu 1993. godinu, jer mi je ona primer kako da vaspitavam svoju decu.
Uvek treba čuvati dostojanstvo, jer koliko god da smo bili siromašni,
nikada nismo bili bedni. Ta godina me je naterala da kao dete stisnutih
zuba istrpim šibanje života i da naučim da moraš uvek držati uzdignutu
glavu i sudbinu gledati u oči, barem da i njoj ne bude svejedno. Ne smeš
posustati, ne smeš kukati. To iskustvo me je očeličilo da lakše
podnosim terete ovog savremenog i beskrupuloznog doba.

PRIČA OLGICE GAJEVIĆ: ZAŠTO VIŠE NE MESIM KIFLICE


Nakon teksta o „ludom testu“, razmišljala sam da li da se uopšte
javim. Koga još zanimaju uspomene „besne domaćice“? Ipak, evo još jednog
sećanja na period kada se nismo vadile iz kuhinje pokušavajući da
ukućanima ponudimo koliko toliko raznovrstan jelovnik koristeći ono malo
namirnica koje su nam bile na raspolaganju.
Zanemariću činjenicu da su se te devedesete poklopile sa mojim najboljim
godinama u kojima sam, ostvarena kao majka, sa izvesnim radnim
iskustvom, mogla najviše da doprinesem i svojoj porodici, a i društvu
(šta god to značilo, ipak sam bila i „Titov“ pionir).
Dan je počinjao ranije nego obično zbog pešačenja do početne stanice da
bih, nakon propuštena 3-4 trolejbusa, ušla u neki u kojem mogu da sedim
do poslednje stanice – preteško je 50 minuta na leđima držati sve koji
nisu imali sreće ili vremena da je ulove.
Onda stampedo od jedne do druge prodavnice da bih kupila hleb i mleko (ili obrnutim redom, zavisno od snabdevača).
Povratak kući...već viđeno, samo u obrnutom smeru i sa preteškom torbom o ramenu.
A kod kuće...četiri devojčice uzrasta 4 do 10 godina. Moje su najstarija
i najmlađa. Druge dve su njihove drugarice od trenutka kada su spoznale
da drugarstvo postoji. Njihova mama, bankarska službenica bez radnog
vremena, često je bila odsutna, naročito u danima kada se stara
devizna štednja delila na kašičicu.
Tako ja stupam na scenu. Smišljam različite načine da utrošim brašno
dobijeno od sindikata i kvasac kupljen „kod švercera na crno“. Redosled
radnji već više puta ponovljen: pranje ruku, mušema preko stola,
oklagije i testo koje već preti da izleti iz činije (mađarski kvasac je
veoma kvalitetan). Pranje ruku je veoma bitno, ne samo iz zdravstvenih i
pedagoških razloga. Doprinosi ogromnom zadovoljstvu mojih pomoćnica,
ali o tome na kraju priče.
Dakle, svaka dobija svoj komad testa pa se, kao konzilijum pred važnu
operaciju, dogovaramo šta ćemo sa njim. Jednog dana su to mekike koje uz
pomoć različitih sekača dobijaju oblik srca, cvetića ili životinjica.
Drugi put su to kiflice sa eurokremom uz komentar „uh, nemoj opet“ .
Možete li zamisliti decu koja odbijaju kremić? To svakako ne mogu oni
koji su se rodili kasnije. Verujem da ni uz bujnu maštu ne mogu da
zamisle rafove u kojima su samo kantice krema i ništa više. I verovatno
se pitaju kako kremić može da se dojede.
Onda opet kiflice, ali u dve boje, pa mekike dugačke kao prstići, pa kiflice, ovaj put krive kao polumesec...
Kad ispržimo ili ispečemo svojih ruku delo, sledi uživanje u njihovim
ukusima. Zato je bitno pranje ruku sa početka, da bi pridonelo
ozbiljnosti „projekta“.

Prošle su devedesete. Da budem iskrena, sve manje mesim, a i
kozumiram testo. Ja zbog godina koje su se neumitno nanizale, a devojke
zbog želje da dobro izgledaju, šta god to značilo.
Pretrpana receptima dostupnim u svim medijima i emisijama sa
kulinarskim sadržajima, ne pokušavam čak ni da se zadržim na onima koje
nude kiflice, slatke i slane, svejedno. Gotovo sa sigurnošću mogu da
tvrdim da tu nema ničega što već nisam probala.
Ne pomišljajte da je u pitanju sujeta vremešne domaćice. U pitanju je sećanje na devedesete.

:::::::::::::::::
Sad ima benzina (najskuplji u regionu ) ali mnogi od nas više nemaju kola ,ima i svih vrsta cigareta ,ali mnogi od nas više ne mogu sebi da priušte cigarete (ili "zavijaju" ) a "eurokrem" se pod raznim imenima prodaje u kanticama po pijacama ...kod kojeg je sigurno jedino da je sladak i da ima "crni" i "krem" deo...ko pravi ,od čega je u stvari ..........ne zna se .
Sekundarne sirovine se sakupljaju ,ali ne zato što smo postali ekološki svesni ,nego da se zaradi koji dinar .Sve što se može odvrnuti ili otkinuti ,a od gvožđa je ili od mesinga ,bila to tabla sa Opštine ili slova sa groba -krade se .
E tu je Srbija (napredna ) a gde ide ........Pa ,teško da se može još niže ? [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 EmptyUto Mar 26, 2013 9:45 am

Idoli maturanata su Karleuša, Legija i Draža


Mladi u Srbiji vole estradne ličnosti, i ne podnose Albance, Rome i Hrvate




[You must be registered and logged in to see this image.]

Istraživanje Zavoda za proučavanje kulturnog razvitka pokazuje da su
mladima u Srbiji idoli Dačić, Legija, Gadafi, Karleuša i Hemingvej, piše
“Danas“.


Maturanti srednjih škola u Srbiji najveću netrpeljivost osećaju
prema Albancima, Romima i Hrvatima, a najbolje prihvataju Ruse,
Makedonce i Crnogorce.


Uglavnom nemaju ništa protiv toga da osoba druge nacionalnosti bude
njihov komšija, prijatelj ili drug iz razreda, ali velikom broju
maturanata nije drago da im to bude nastavnik, profesor ili vodeći
političar. Kako prenosi “Danas“, najveći otpor kod mladih se javlja pri pomisli o sklapanju braka sa osobom druge nacionalnosti.


Netrpeljivost je najmanje izražena kod maturanata u Vojvodini, dok
je najjača u regionu Beograda, pokazuje istraživanje Bojane Subašić i
Bogdane Opačić iz Zavoda za proučavanje kulturnog razvitka, u kome je
učestvovalo 1.733 učenika četvrtog razreda srednjih škola iz 25 gradova u
Srbiji.




[You must be registered and logged in to see this image.]


Idoli maturantima na prvom mestu su estradne ličnosti (domaći i
strani pevači, strani glumci i manekenke) i sportisti, a mladi sve češće
kao uzore vide članove svoje porodice, prijatelje ili profesore, iz
čega se može zaključiti da “biti popularan i moćan“ više nisu
najcenjenije osobine, rečeno je na predstavljanju istraživanja.


Anketa pokazuje da, pored osoba iz privatnog života, mladi
najviše cene muzičare Boru Đorđevića, Marčela i pevačicu Jelenu
Karleušu.


Maturanti s tradicionalističkim stavovima kao svoje idole češće
navode političare, istorijske ličnosti i vojskovođe - Ivicu Dačića,
Milorada Ulemeka Legiju, Gadafija, Putina, Tita, Dragoljuba Mihailovića,
ali i Teslu.


S druge strane, srednjoškolci s netradicionalnim ili blagim
tradicionalističkim stavovima cene umetnike kao što su Hemingvej,
Milorad Pavić, Gogen, Agata Kristi, dok od političara i istorijskih
ličnosti poštuju Tita, Napoleona, Gadafija, Gandija i Zorana Đinđića.


Slobodno vreme srednjoškolci najviše provode u druženju, izlascima,
gledanju televizije i na internetu, a najređe posećuju ustanove kulture.



Van školskih aktivnosti, maturanti najčešće pročitaju do tri knjige
godišnje. Više od osam knjiga godišnje pročita tek svaki deseti maturant
tradicionalnističkih uverenja, dok je taj procenat tri puta veći kod
netradicionalno orijentisanih maturanata.


Učenici srednjih škola u Srbiji posećuju godišnje do tri kulturna
događaja, uglavnom koncerte narodne i pop-rok muzike, i biblioteke. Samo
28 odsto maturanata se bavi nekom vrstom umetnosti (najviše muzikom i
slikarstvom), dok 72 odsto ne učestvuje u kulturnoj produkciji.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 EmptyUto Mar 26, 2013 10:15 am

Danubius ::


Mladi u Srbiji vole estradne ličnosti, i ne podnose Albance, Rome i Hrvate




[You must be registered and logged in to see this image.]

Istraživanje Zavoda za proučavanje kulturnog razvitka pokazuje da su
mladima u Srbiji idoli Dačić, Legija, Gadafi, Karleuša i Hemingvej, piše
“Danas“.


Maturanti srednjih škola u Srbiji najveću netrpeljivost osećaju
prema Albancima, Romima i Hrvatima, a najbolje prihvataju Ruse,
Makedonce i Crnogorce.


Uglavnom nemaju ništa protiv toga da osoba druge nacionalnosti bude
njihov komšija, prijatelj ili drug iz razreda, ali velikom broju
maturanata nije drago da im to bude nastavnik, profesor ili vodeći
političar. Kako prenosi “Danas“, najveći otpor kod mladih se javlja pri pomisli o sklapanju braka sa osobom druge nacionalnosti.


Netrpeljivost je najmanje izražena kod maturanata u Vojvodini, dok
je najjača u regionu Beograda, pokazuje istraživanje Bojane Subašić i
Bogdane Opačić iz Zavoda za proučavanje kulturnog razvitka, u kome je
učestvovalo 1.733 učenika četvrtog razreda srednjih škola iz 25 gradova u
Srbiji.





S obzirom na okolnosti u kojim žive "Mladi" u Srbiji sasvim je očekivan rezultat tog istraživanja. 90 % nikad nije izašla uz zemlje, mnogi nemaju pasoš, i kad bi hteli-finansijski problemi to nedozvoljavaju.To što im se servira kroz štampu, TV i javnim nastupima je zapravo njihova slika društa u kom žive.Mali broj od njih je imao priliku da vidi kako svet izgleda izvan granica Srbije i bivših republika "SFRJ".Najveći problem je ta "Agonija" koja traje, gde tinejdzeri ne vide realan smisao života-dakle ugrožena je "socijalizacija" društva.Trenutno je skoro 1 000 000 ljudi bez posla,među njima više od 70 % mladih.Goruće pitanje sadašnje vlade je Kosovo(Status), a to što narod živi ispod minimuma egzistencije to nije u prvom planu.Bankrot je pred vratima, i pitanje je samo ko će da se odluči da stavi "šapu" na Srbiju.Za sad kako se odvijaju procesi mnogo smo bliže opciji da postanemo Turski pašaluk.Srbiju neće u EU...da hoće već bi dali datum za pregovore..Kosovo nije bitno za tu priču. Turska kao ekonomska sila nije u priči za EU...a ima tendenciju širenja ka zapadu.
:329340:
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 EmptySub Mar 30, 2013 4:27 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic


Datum upisa : 21.04.2012

KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 EmptySub Mar 30, 2013 5:20 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   KUDA IDE SRBIJA ? - Page 9 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
KUDA IDE SRBIJA ?
Nazad na vrh 
Strana 9 od 20Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14 ... 20  Sledeći
 Similar topics
-
» KUDA IDE SRBIJA ?
» NASILJE nad DECOM
» SRBI I SRBIJA

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DRUŠTVO :: POLITIKA-
Skoči na: