DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Inferiornost zena kroz vekove BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Inferiornost zena kroz vekove BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Inferiornost zena kroz vekove

Ići dole 
+3
Samouka
AstrinaKomsinica
Danubius
7 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Inferiornost zena kroz vekove Empty
PočaljiNaslov: Inferiornost zena kroz vekove   Inferiornost zena kroz vekove EmptyPet Jul 19, 2013 8:28 pm

Uticaj žena kroz istoriju i danas
Piše: Никола Станковић •

Vitke i one punije. Pametne i one za koje se to baš i ne može reći. One sa stilom i one sa nedostatkom istog. Lepe i one kojima se ovaj pridev ređe upućuje kao kompliment – žene su uvek bile večiti izvor inspiracije. One su bile te zbog kojih su se mnogi ratovi vodili, i mnoge pobede izvojevale. Zbog njih su napisane najlepše ljubavne pesme. One su stubovi porodica, društva, civilizacije. Često diskriminisane, podcenjene, omalovažene. Zašto je to tako kada i u prošlosti, kao i u sadašnjosti imamo besprekorne primere uticaja žene na razvoj istorije društva, u kojima se kristalno jasno uočavaju njihove sposobnosti, inteligencija i umeće?

Iako nekada i istorija smatra da su odluke donosili moćni muškarci, iza njih su stajale još moćnije žene, kao majke, supruge, kćerke ili ljubavnice. Takav njihov uticaj uglavnom uočavamo kao potomci ali retko i kao savremenici. Najbolji primer uticaja žene na državne poslove imamo u domaćoj istoriji, na primeru braka između Kralja Aleksandra Obrenovića i Drage Lunjevica Mašin. Ona ne samo da je uticala na državne odluke svog supruga, koristeći svoju seksualnost i inteligenciju zarad statusne moći, već je uticala i na potpunu promenu kursa istorije srpskog naroda. Aleksandar VI, poznatiji kao Papa Bordžija, upamćen je kao veliki razvratnik. Njegova kćerka Lukrecija Bordžija bila je njegova marioneta i moneta za kupovinu uticaja i položaja, jer ju je iz tog razloga tri puta udavao.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Žene su, osvrćući se nazad kroz istoriju oduvek bile sredstvo “trgovine” zarad vlasti, ali su i one same i potpuno svesno skoristile svoju seksualnost baveći se obaveštajnim i kontra obaveštajnim radom. Mata Hari je bilo umetničko ime holandske egzotične igračice i kurtizane koja je za vreme Prvog Svetskog rata putovala između Engleske, Francuske, Holandije i Španije. Bila je kurtizana mnogih visokih funkcionera. Francuska obaveštajna služba je špijuna N-21 koji se pominjao u nemačkim tajnim porukama identifikovao kao Matu Hari, uhapsili su je i streljali. Madam Pompadur bila je dobro poznata kurtizana i čuvena ljubavnica Luja XV. Imala je ogroman uticaj na kralja, toliko da se mešala u veliki broj tema, od vojnih pitanja do spoljnih poslova. Smatrali su je odgovornom i zbog Sedmogodišnjeg rata.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Svi ovi primeri potvrđuju indirektan uticaj žena na važna državna i ratna pitanja ali i na razvoj istorije. Indirektan jer su svojom inteligencijom upotpunjenu svojom ženstvennšću i seksualnoću vršile uticaj na svoje na svoje muškarce, koji su u dobrom delu slučajeva bili samo figura i marioneta u rukama žene. Ipak, koliko god žene bili jake, stabilne i savršene u ulogama koje im život daje, na tu savršenost sujeta baca senke. Sujeta vezana za moć, lepotu, sposobnost zavođenja…Možda nam u dobrom delu sve to sjajno dočarava davno napisana misao našeg nobelovca, Iva Andrića: “Teško je gledati život očima bivše lepotice”. Iskorištavanje ženske lepote i seksualnosti u savremenom društvu dobilo je drugačiju dimenziju. Pa tako sada lepa ženska lica i tela reklamiraju i prodaju razne proizvode, od kupaćih kostima, kozmetičkih preparata, i alkoholnih pića, pa do prodavanja političkih ideja.

Dvadeset i prvi vek je bar sa pravnog aspekta vek muško-ženske ravnopravnosti. Ipak, delovi populacije su skloni preterivanju. Jedni teže ukidanju ženske seksualnosti i ženstvenosti (radikalne feministkinje) a drugi su zaostali u shvatanjima iz predhodnih vekova pa ženu posmatraju samo kao seksualni objekat i kao jedinu njenu ulogu smatraju reprodukciju (žena sedi kući, kuva ručak, čuva decu). Da li je žena nužno zlo, đavo bez kojeg nemožemo ili biće koje nepravedno kroz istoriju nije stajalo rame uz rame sa muškarcima, ostaje da razmislimo, i otkrijemo šta je opravdanje superiornosti nas muškaraca u odnosu na žene?!

Hajde da se zapitamo koliko smo i mi same,prihvatajuci i zeleci da udovoljimo dovodile sebe u takav polozaj?A sta nam je nametano?I radimo li to nesvesno i danas?
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Inferiornost zena kroz vekove Empty
PočaljiNaslov: Re: Inferiornost zena kroz vekove   Inferiornost zena kroz vekove EmptyPet Jul 19, 2013 9:14 pm

Lakota ::
Da li je žena nužno zlo, đavo bez kojeg nemožemo ili biće koje nepravedno kroz istoriju nije stajalo rame uz rame sa muškarcima, ostaje da razmislimo, i otkrijemo šta je opravdanje superiornosti nas muškaraca u odnosu na žene?!

Hajde da se zapitamo koliko smo i mi same,prihvatajuci i zeleci da udovoljimo dovodile sebe u takav polozaj?A sta nam je nametano?I radimo li to nesvesno i danas?

First of all: suplja:))))))
Taj se jos nije rodio koji je meni superioran samo zarad toga sto je muskarac:) A zamisli: nisam radikalna feministica:)))))))

Nikad ne tretiram ljude prema spolu, nego prema kolicini sivih celija koje imaju. Dakle, sama nota o vanjstini pada u vodu, a specijalno nota o unutrasnjosti donjeg vesa;)

Naravno, obozavam ljude koji imaju balls, ali se desava da su to vecinom zene;)))))))

Da ne tupim puno, ne opterecujem se sa "little boys clubs", prodjem kroz njih kad treba, i naravno jako pazljivo pritisnem stiklu bas gdje treba;)))))))))
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Inferiornost zena kroz vekove Empty
PočaljiNaslov: Re: Inferiornost zena kroz vekove   Inferiornost zena kroz vekove EmptyPet Jul 19, 2013 9:21 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]


:329340: 
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Inferiornost zena kroz vekove Empty
PočaljiNaslov: Re: Inferiornost zena kroz vekove   Inferiornost zena kroz vekove EmptyPet Jul 19, 2013 9:22 pm

Mislim da još uvek postoje zaostavštine nametnutoga naročito na našem lepom Balkanu i to u svim kulturološkim sredinama. Samo kada bi muškarci hteli biti iskreni, videle bi smo koliko je te "kvazisuperiornosti" u njima, ne samo u podsvesti, nego vrelo svesne!
Moja pokojna majka je uvek bila tog stava da mužu treba ugadjati, pa i na svoju štetu. Tako se i ponašala prema njemu. Gledala je u njega kao u božanstvo a on je to vešto koristio.
Nisam prihvatila takav njen stav i možda sam zato i razvedena :rlol:, ali.. but...što rekla Rada ciganka Lojku Zobaru dok ga je fijuknula bičem: Volim ja Tebe Lojko Zobaru, ali mnogo više volim svoju slobodu."
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Inferiornost zena kroz vekove Empty
PočaljiNaslov: Re: Inferiornost zena kroz vekove   Inferiornost zena kroz vekove EmptyPet Jul 19, 2013 9:28 pm

Mislim da zene nisu nesto posebno a ni muskarci, ima svakakih i dobro i lose.

Mada zene uvjek teze za nekim cinom, ako je moguce svaki danom, treba im naklon, jer to im potvrdjuje njenu sposobnost nad muskarcem.

U svakom slucaju koliko sam vidio i dozivio sve je u ravnotezi i po propisu.
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

Inferiornost zena kroz vekove Empty
PočaljiNaslov: Re: Inferiornost zena kroz vekove   Inferiornost zena kroz vekove EmptyPet Jul 19, 2013 10:30 pm

Jok more da joj objašnjavaš, samo klimaj glavom - DA DRAGA.:329340: 











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 64
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Inferiornost zena kroz vekove Empty
PočaljiNaslov: Re: Inferiornost zena kroz vekove   Inferiornost zena kroz vekove EmptyPet Jul 19, 2013 10:47 pm

Kada se gleda istorija ,ne može se reći da nisu imale uticaja -Helena Trojanska ,Kleopatra ,Nefretiti ,Teuta ,kraljica Viktorija ,Jovanka Orelanka ,Marija Kiri ,Indira Gandi, majka Tereza , itd -moglo bi se tu nabrajati .
Teško danas da postoji moćnije žene na svetu od Angele Merkel ,kraljice Elizabete , ili Hilari Klinton -one su gospodarice hiljadama muškaraca .
No ,kroz celu istoriju ,procentualno ,u svetu muškaraca ,broj istaknutih ili važnih žena je u stvari -minoran.
Još uvek postoji gomila društvenih uređenja ,religija posebno ,koje su smišljene da između ostalog ,drže žene kao potpuno inferiorna bića i NE DAJU im da se uopšte pojave bilo gde kao ljudska bića a kamoli -ravnopravna .
Savremeno društvo pomalo ispravlja tu nepravdu ,ali još uvek su te "kvote" male ,kao što je obavezno učešće 30 % žena na važnim mestima .
Opet ispada da žene vrede kao jedna trećina muškarca -matematički .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 44
Datum upisa : 23.03.2011

Inferiornost zena kroz vekove Empty
PočaljiNaslov: Re: Inferiornost zena kroz vekove   Inferiornost zena kroz vekove EmptyPet Jul 19, 2013 11:00 pm

Dragi moji,ja se izvinjavam..sto ce ovo biti off topic..žval ...ali ima jedna ''krupna stvar''..koju ste ovde prevideli,kada se govori ''o zenama'' ,pa bi bilo lepo da je pronadjete..(lako ju je naci..veoma lako...)..i da ''reagujete''..Neki me zaista iznenadjuju..recimo nas admin Deni..glavni ''dasa do pojasa''cola ..a i moja Kona..Idejnog tvorca ovoga posta ne poznajem..tako da dragu nam novu clanicu..ne mogu i nije lepo..prozivati...ZAR NE???
NJoj...jakog  ..a vama pitanje..???OZBILJNO...
Jeste da je ovo forum zabave,sale ...ali dajmo sebi prava da budemo ponekada i ozbiljni... Dakle..wsmile ...

ps:Da pomognem..negde gore u uvodnom postu....nesvest ..:ajdeeeea5:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Inferiornost zena kroz vekove Empty
PočaljiNaslov: Re: Inferiornost zena kroz vekove   Inferiornost zena kroz vekove EmptyPet Jul 19, 2013 11:03 pm

Nut ::
Dragi moji,ja se izvinjavam..sto ce ovo biti off topic..žval ...ali ima jedna ''krupna stvar''..koju ste ovde prevideli,kada se govori ''o zenama'' ,pa bi bilo lepo da je pronadjete..(lako ju je naci..veoma lako...)..i da ''reagujete''..Neki me zaista iznenadjuju..recimo nas admin Deni..glavni ''dasa do pojasa''cola ..a i moja Kona..Idejnog tvorca ovoga posta ne poznajem..tako da dragu nam novu clanicu..ne mogu i nije lepo..prozivati...ZAR NE???
NJoj...jakog  ..a vama pitanje..???OZBILJNO...
Jeste da je ovo forum zabave,sale ...ali dajmo sebi prava da budemo ponekada i ozbiljni... Dakle..wsmile ...

ps:Da pomognem..negde gore u uvodnom postu....nesvest ..:ajdeeeea5:

Ih Nut, da ti mi kazemo, pa da se onda pravis kao ti znala,,,,trtrr smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: 
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Inferiornost zena kroz vekove Empty
PočaljiNaslov: Re: Inferiornost zena kroz vekove   Inferiornost zena kroz vekove EmptyPet Jul 19, 2013 11:05 pm

Od kad je @Nut zena? Jesam li ja nesto promasio ili propustio? 55555 
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 44
Datum upisa : 23.03.2011

Inferiornost zena kroz vekove Empty
PočaljiNaslov: Re: Inferiornost zena kroz vekove   Inferiornost zena kroz vekove EmptyPet Jul 19, 2013 11:07 pm

AstrinaKomsinica ::
Nut ::
Dragi moji,ja se izvinjavam..sto ce ovo biti off topic..žval ...ali ima jedna ''krupna stvar''..koju ste ovde prevideli,kada se govori ''o zenama'' ,pa bi bilo lepo da je pronadjete..(lako ju je naci..veoma lako...)..i da ''reagujete''..Neki me zaista iznenadjuju..recimo nas admin Deni..glavni ''dasa do pojasa''cola ..a i moja Kona..Idejnog tvorca ovoga posta ne poznajem..tako da dragu nam novu clanicu..ne mogu i nije lepo..prozivati...ZAR NE???
NJoj...jakog  ..a vama pitanje..???OZBILJNO...
Jeste da je ovo forum zabave,sale ...ali dajmo sebi prava da budemo ponekada i ozbiljni... Dakle..wsmile ...

ps:Da pomognem..negde gore u uvodnom postu....nesvest ..:ajdeeeea5:

Ih Nut, da ti mi kazemo, pa da se onda pravis kao ti znala,,,,trtrr smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: 

smehsmeh smehsmeh ..eh Kono..KRALJICA SI...smehsmeh smehsmeh ..nego aj smiluj mi se draga,pa napisi..jakog










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 44
Datum upisa : 23.03.2011

Inferiornost zena kroz vekove Empty
PočaljiNaslov: Re: Inferiornost zena kroz vekove   Inferiornost zena kroz vekove EmptyPet Jul 19, 2013 11:09 pm

Dolinac ::
Od kad je @Nut zena? Jesam li ja nesto promasio ili propustio? 55555 
..

smehsmeh smehsmeh ..Promasio,propustio..ali si uvek tamo gde (NE) treba da budes...!!!::girlcool:  










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Inferiornost zena kroz vekove Empty
PočaljiNaslov: Re: Inferiornost zena kroz vekove   Inferiornost zena kroz vekove EmptyPet Jul 19, 2013 11:12 pm

Nut ::
Dolinac ::
Od kad je @Nut zena? Jesam li ja nesto promasio ili propustio? 55555 
..

smehsmeh smehsmeh ..Promasio,propustio..ali si uvek tamo gde (NE) treba da budes...!!!::girlcool:  

Svaki komentar je suvisan;))))) Odgoj je cudo prirode trtrr jakog jakog jakog jakog jakog jakog jakog  Oooops, bi li to zena, majka, odgojiteljica?! 55555 

lu6777 lu6777 lu6777 lu6777 lu6777 lu6777 
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Inferiornost zena kroz vekove Empty
PočaljiNaslov: Re: Inferiornost zena kroz vekove   Inferiornost zena kroz vekove EmptyPet Jul 19, 2013 11:14 pm

AstrinaKomsinica ::
Nut ::
Dolinac ::
Od kad je @Nut zena? Jesam li ja nesto promasio ili propustio? 55555 
..

smehsmeh smehsmeh ..Promasio,propustio..ali si uvek tamo gde (NE) treba da budes...!!!::girlcool:  

Svaki komentar je suvisan;))))) Odgoj je cudo prirode trtrr jakog jakog jakog jakog jakog jakog jakog  Oooops, bi li to zena, majka, odgojiteljica?! 55555 

lu6777 lu6777 lu6777 lu6777 lu6777 lu6777 


Zena je jedno a cura, djevojka je nesto drugo, to nesto ima veze sa iskustvom. Neznam zasto se osjecas prozvanom, ti nisi cura vise. :329340: 
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Inferiornost zena kroz vekove Empty
PočaljiNaslov: Re: Inferiornost zena kroz vekove   Inferiornost zena kroz vekove EmptyPet Jul 19, 2013 11:19 pm

Dolinac ::
AstrinaKomsinica ::
Nut ::
Dolinac ::
Od kad je @Nut zena? Jesam li ja nesto promasio ili propustio? 55555 
..

smehsmeh smehsmeh ..Promasio,propustio..ali si uvek tamo gde (NE) treba da budes...!!!::girlcool:  

Svaki komentar je suvisan;))))) Odgoj je cudo prirode trtrr jakog jakog jakog jakog jakog jakog jakog  Oooops, bi li to zena, majka, odgojiteljica?! 55555 

lu6777 lu6777 lu6777 lu6777 lu6777 lu6777 


Zena je jedno a cura, djevojka je nesto drugo, to nesto ima veze sa iskustvom. Neznam zasto se osjecas prozvanom, ti nisi cura vise. :329340: 

Suti jadan ne bio, sve gore pravis trtrr smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: 

Doli, tebi treba kakva baba da ti uCHera odgoj, i prihvatljivo ponasanje u socijalnom setting;)))))))))

Odoh ja vene prerezat, dok ti produmas,,,,trtrr trtrr trtrr trtrr trtrr trtrr trtrr trtrr trtrr trtrr 
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Inferiornost zena kroz vekove Empty
PočaljiNaslov: Re: Inferiornost zena kroz vekove   Inferiornost zena kroz vekove EmptyPet Jul 19, 2013 11:19 pm

Nut ::
Dolinac ::
Od kad je @Nut zena? Jesam li ja nesto promasio ili propustio? 55555 
..

smehsmeh smehsmeh ..Promasio,propustio..ali si uvek tamo gde (NE) treba da budes...!!!::girlcool:  

Imati decka neznaci da si zena, ti za mene ostajes cura, djevojka. E kad se udas i skupis zivotna iskustva, e onda si zena.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Inferiornost zena kroz vekove Empty
PočaljiNaslov: Re: Inferiornost zena kroz vekove   Inferiornost zena kroz vekove EmptyPet Jul 19, 2013 11:21 pm

AstrinaKomsinica ::
Dolinac ::
AstrinaKomsinica ::
Nut ::
Dolinac ::
Od kad je @Nut zena? Jesam li ja nesto promasio ili propustio? 55555 
..

smehsmeh smehsmeh ..Promasio,propustio..ali si uvek tamo gde (NE) treba da budes...!!!::girlcool:  

Svaki komentar je suvisan;))))) Odgoj je cudo prirode trtrr jakog jakog jakog jakog jakog jakog jakog  Oooops, bi li to zena, majka, odgojiteljica?! 55555 

lu6777 lu6777 lu6777 lu6777 lu6777 lu6777 


Zena je jedno a cura, djevojka je nesto drugo, to nesto ima veze sa iskustvom. Neznam zasto se osjecas prozvanom, ti nisi cura vise. :329340: 

Suti jadan ne bio, sve gore pravis trtrr smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: 

Doli, tebi treba kakva baba da ti uCHera odgoj, i prihvatljivo ponasanje u socijalnom setting;)))))))))

Odoh ja vene prerezat, dok ti produmas,,,,trtrr trtrr trtrr trtrr trtrr trtrr trtrr trtrr trtrr trtrr 



Sta ima odgoj i ili socijalni setting stime? Objasnjavam u cemu je razlika izmedju jedne zene i cure trtrr 
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Inferiornost zena kroz vekove Empty
PočaljiNaslov: Re: Inferiornost zena kroz vekove   Inferiornost zena kroz vekove EmptyPet Jul 19, 2013 11:23 pm

Dolinac ::
AstrinaKomsinica ::
Dolinac ::
AstrinaKomsinica ::
Nut ::
Dolinac ::
Od kad je @Nut zena? Jesam li ja nesto promasio ili propustio? 55555 
..

smehsmeh smehsmeh ..Promasio,propustio..ali si uvek tamo gde (NE) treba da budes...!!!::girlcool:  

Svaki komentar je suvisan;))))) Odgoj je cudo prirode trtrr jakog jakog jakog jakog jakog jakog jakog  Oooops, bi li to zena, majka, odgojiteljica?! 55555 

lu6777 lu6777 lu6777 lu6777 lu6777 lu6777 


Zena je jedno a cura, djevojka je nesto drugo, to nesto ima veze sa iskustvom. Neznam zasto se osjecas prozvanom, ti nisi cura vise. :329340: 

Suti jadan ne bio, sve gore pravis trtrr smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: 

Doli, tebi treba kakva baba da ti uCHera odgoj, i prihvatljivo ponasanje u socijalnom setting;)))))))))

Odoh ja vene prerezat, dok ti produmas,,,,trtrr trtrr trtrr trtrr trtrr trtrr trtrr trtrr trtrr trtrr 



Sta ima odgoj i ili socijalni setting stime? Objasnjavam u cemu je razlika izmedju jedne zene i cure trtrr 

Hvala na dokazu ko je u stvari inferioran trtrr trtrr trtrr trtrr 

Slucaj zatvoren smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: 
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 44
Datum upisa : 23.03.2011

Inferiornost zena kroz vekove Empty
PočaljiNaslov: Re: Inferiornost zena kroz vekove   Inferiornost zena kroz vekove EmptyPet Jul 19, 2013 11:24 pm

Zaboravih..moju Samouku..ona bi moguce. se setila ..ali ,ipak   ,mozda  ''kvrcne '' nekome od vas, pa konacno vidi...Jer gledate,..ali ne vidite..mislim trazite..ali ne nalazite(slicno kao ljubav..žval )

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Inferiornost zena kroz vekove Empty
PočaljiNaslov: Re: Inferiornost zena kroz vekove   Inferiornost zena kroz vekove EmptyPet Jul 19, 2013 11:28 pm

Zene posebno uvjek moraju nesto dokazati i ako nemaju sta da dokazu pokusavaju na svim nacinima da dokazu nesto, sta su ,ko su i sta umiju. Neka, i treba ali umjereno,ali ne ne kontrolisano kao sto je obicaj.:329340: 
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 44
Datum upisa : 23.03.2011

Inferiornost zena kroz vekove Empty
PočaljiNaslov: Re: Inferiornost zena kroz vekove   Inferiornost zena kroz vekove EmptyPet Jul 19, 2013 11:31 pm

Moja KOna@

Citat :
Hvala na dokazu ko je u stvari inferioran


Vruce..vruce..vruceeee..ko ce ako ne moja KOna...ali nisi jos pogodila..sustinu  molicu lepo..:ajdeeeea5: 

Ps:Doli..ne remeti proces...booored hugi5










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Inferiornost zena kroz vekove Empty
PočaljiNaslov: Re: Inferiornost zena kroz vekove   Inferiornost zena kroz vekove EmptyPet Jul 19, 2013 11:32 pm

Nut ::
Moja KOna@

Citat :
Hvala na dokazu ko je u stvari inferioran


Vruce..vruce..vruceeee..ko ce ako ne moja KOna...ali nisi jos pogodila..sustinu  molicu lepo..:ajdeeeea5: 

Ps:Doli..ne remeti proces...booored hugi5

E Nut i tebi se mora crtat smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol:  Znas da vise volim sedmosmisleno, pa onda selekciju pravim ko konta, a ko ne zlz zlz zlz zlz 
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Inferiornost zena kroz vekove Empty
PočaljiNaslov: Re: Inferiornost zena kroz vekove   Inferiornost zena kroz vekove EmptyPet Jul 19, 2013 11:34 pm

Nut ::
Moja KOna@

Citat :
Hvala na dokazu ko je u stvari inferioran


Vruce..vruce..vruceeee..ko ce ako ne moja KOna...ali nisi jos pogodila..sustinu  molicu lepo..:ajdeeeea5: 

Ps:Doli..ne remeti proces...booored hugi5

Ma imam ja jos As u rukavi, samo cekam kad svi budnu isli All in :sunča : 
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 44
Datum upisa : 23.03.2011

Inferiornost zena kroz vekove Empty
PočaljiNaslov: Re: Inferiornost zena kroz vekove   Inferiornost zena kroz vekove EmptyPet Jul 19, 2013 11:39 pm

AstrinaKomsinica ::
Nut ::
Moja KOna@

Citat :
Hvala na dokazu ko je u stvari inferioran


Vruce..vruce..vruceeee..ko ce ako ne moja KOna...ali nisi jos pogodila..sustinu  molicu lepo..:ajdeeeea5: 

Ps:Doli..ne remeti proces...booored hugi5

E Nut i tebi se mora crtat smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol:  Znas da vise volim sedmosmisleno, pa onda selekciju pravim ko konta, a ko ne zlz zlz zlz zlz 

Maco..nemoj ti meni vrdati..... :sladoled nego bona napisi...sta OVDE STRCI..LJUDI ...HAAAAAAAA...:tomato: jeeee 

glases : 










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Inferiornost zena kroz vekove Empty
PočaljiNaslov: Re: Inferiornost zena kroz vekove   Inferiornost zena kroz vekove EmptyPet Jul 19, 2013 11:43 pm

Nut ::
AstrinaKomsinica ::
Nut ::
Moja KOna@

Citat :
Hvala na dokazu ko je u stvari inferioran


Vruce..vruce..vruceeee..ko ce ako ne moja KOna...ali nisi jos pogodila..sustinu  molicu lepo..:ajdeeeea5: 

Ps:Doli..ne remeti proces...booored hugi5

E Nut i tebi se mora crtat smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol:  Znas da vise volim sedmosmisleno, pa onda selekciju pravim ko konta, a ko ne zlz zlz zlz zlz 

Maco..nemoj ti meni vrdati.....  :sladoled nego bona napisi...sta OVDE STRCI..LJUDI ...HAAAAAAAA...:tomato: jeeee 

glases :                                                                               

Rekla sam sto mislim, i to kristalno jasno:)))) E sad ako ne razumijes, sorry,,,,mada me cudi 55555 migg migg migg migg 
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Inferiornost zena kroz vekove Empty
PočaljiNaslov: Re: Inferiornost zena kroz vekove   Inferiornost zena kroz vekove EmptyPet Jul 19, 2013 11:50 pm

Hahah, nesporazum, luda kuca.:rlol: smehsmeh 
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 44
Datum upisa : 23.03.2011

Inferiornost zena kroz vekove Empty
PočaljiNaslov: Re: Inferiornost zena kroz vekove   Inferiornost zena kroz vekove EmptyPet Jul 19, 2013 11:52 pm

AstrinaKomsinica ::
Nut ::
AstrinaKomsinica ::
Nut ::
Moja KOna@

Citat :
Hvala na dokazu ko je u stvari inferioran


Vruce..vruce..vruceeee..ko ce ako ne moja KOna...ali nisi jos pogodila..sustinu  molicu lepo..:ajdeeeea5: 

Ps:Doli..ne remeti proces...booored hugi5

E Nut i tebi se mora crtat smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol:  Znas da vise volim sedmosmisleno, pa onda selekciju pravim ko konta, a ko ne zlz zlz zlz zlz 

Maco..nemoj ti meni vrdati.....  :sladoled nego bona napisi...sta OVDE STRCI..LJUDI ...HAAAAAAAA...:tomato: jeeee 

glases :                                                                               

Rekla sam sto mislim, i to kristalno jasno:)))) E sad ako ne razumijes, sorry,,,,mada me cudi 55555 migg migg migg migg 

A..ne mislimo ovoga puta isto...sigurna sam..milion posto..nije stvar u razumevanju..onoga sto smo pisali..nego  recimo ..zadat nam je zadatak iz funkcija ..a mi ga resavamo tako sto cemo nabrojati padeze koje poznajemo....
''Znaci..utisnusli smo ovde nesto..sto NE STOJI''..NESTO OZBILJNO..MISLIM VEOMA OZBILJAN PROPUST..''


Naravno mnogi ce se zacuditi..sto je na delu drama..ali sta da se radi..Nut stvari shvata ozbiljno..posebno..neke osobenosti ,koje zadiru u psihologiju ..i sire..lu6777 










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Inferiornost zena kroz vekove Empty
PočaljiNaslov: Re: Inferiornost zena kroz vekove   Inferiornost zena kroz vekove EmptyPet Jul 19, 2013 11:53 pm

Nut i psihologija, idem se suicid 
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 44
Datum upisa : 23.03.2011

Inferiornost zena kroz vekove Empty
PočaljiNaslov: Re: Inferiornost zena kroz vekove   Inferiornost zena kroz vekove EmptySub Jul 20, 2013 12:01 am

Dolinac ::
Hahah, nesporazum, luda kuca.:rlol: smehsmeh 
..

Doli..lu6777 ...kako ti sjajno prepoznajes stvari..prosto ti ponekad zavidim...cola

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Inferiornost zena kroz vekove Empty
PočaljiNaslov: Re: Inferiornost zena kroz vekove   Inferiornost zena kroz vekove EmptySub Jul 20, 2013 12:05 am

Nut ::
Dolinac ::
Hahah, nesporazum, luda kuca.:rlol: smehsmeh 
..

Doli..lu6777 ...kako ti sjajno prepoznajes stvari..prosto ti ponekad zavidim...cola

[You must be registered and logged in to see this image.]


Ma netrebas zaviditi nikome, samo ti gledaj sebe, to skoro svi rade, pa tako i ti.migg 

Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Inferiornost zena kroz vekove Empty
PočaljiNaslov: Re: Inferiornost zena kroz vekove   Inferiornost zena kroz vekove EmptySub Jul 20, 2013 8:46 am

Nut ::
Zaboravih..moju Samouku..ona bi moguce. se setila ..ali ,ipak   ,mozda  ''kvrcne '' nekome od vas, pa konacno vidi...Jer  gledate,..ali ne vidite..mislim trazite..ali ne nalazite(slicno kao ljubav..žval )

[You must be registered and logged in to see this image.]



Sam nacin stvaranja zene (Eve) dovoljno govori da je Bog od čoveka stvorio i čovecicu, od njegovog mesa i njegove kosti, i kao takva "morala" bi da mu bude podlozna za vek i vjekova!
Jevandjelja su pisali apostoli a ne žene!?
Da li su i oni, kao i većina muškaraca, imali strah od seksualnosti žene koji kod njih inicira žensku inferiornost, ili su proklamovali stabilnost porodice, poznavajući veliku ulogu žene - čin rađanja i odgajanja dece?! Možda je i jedno i drugo u pitanju.?!
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Inferiornost zena kroz vekove Empty
PočaljiNaslov: Re: Inferiornost zena kroz vekove   Inferiornost zena kroz vekove EmptySub Jul 20, 2013 11:29 am

Samouka ::
Nut ::
Zaboravih..moju Samouku..ona bi moguce. se setila ..ali ,ipak   ,mozda  ''kvrcne '' nekome od vas, pa konacno vidi...Jer  gledate,..ali ne vidite..mislim trazite..ali ne nalazite(slicno kao ljubav..žval )

[You must be registered and logged in to see this image.]



Sam nacin stvaranja zene (Eve) dovoljno govori da je Bog od čoveka stvorio i čovecicu, od njegovog mesa i njegove kosti, i kao takva "morala" bi da mu bude podlozna za vek i vjekova!
Jevandjelja su pisali apostoli a ne žene!?
Da li su i oni, kao i većina muškaraca, imali strah od seksualnosti žene koji kod njih inicira žensku inferiornost, ili su proklamovali stabilnost porodice, poznavajući veliku ulogu žene - čin rađanja i odgajanja dece?! Možda je i jedno i drugo u pitanju.?!

hehehe Kod Nut neces cut sta je kod nje u pitanju dok ne vagne koja joj teorija vise odgovara;)))) Sorry Nut, al taki ti grah pao;)
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Inferiornost zena kroz vekove Empty
PočaljiNaslov: Re: Inferiornost zena kroz vekove   Inferiornost zena kroz vekove EmptySub Jul 20, 2013 11:54 am

Ima tu toliko toga da se piše i piše... Potrudila sam se da se ne rasplinjavam u diskusiji, nego da u par rečenica sabijem ono što je ključno za temu. Ne volim da pišem referate i disertacije, jer mislim da malo ko čita duge tekstove.
Inače Nut je meni uvek zanimljiva sa ma kojom njenom teorijom. Mislim da je izuzetno pametna i načitana i da se od nje može dosta lepog pročitati a boga mi i naučiti.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Inferiornost zena kroz vekove Empty
PočaljiNaslov: Re: Inferiornost zena kroz vekove   Inferiornost zena kroz vekove EmptySub Jul 20, 2013 11:56 am

Ja vidim zenu nesto malo drugaciju,u stvari iz drugog,mog ugla.Zelje zena su nesto drugacije,prioriteti koje sebi postavi u zivotu,a onda i neprisiljena od muskarca,ide tom svom cilju.
Zasto zena cuti i povladjuje muskarcu u braku....iz ciste ljubavi prema porodici,stavi se sama u inferioran polozaj,jer njoj  je daleko vise stalo da sacuva brak,da djeca slusaju sto manje svadja...pogne se,da brze prodje.
Zena ce iz istog razloga i lakse da zaboravi,oprosti,jer je oduvijek smatrala brak svetinjom,odgoj djece primarnom stavkom u zivotu. To samo dokazuje,da zena (vecina) vise voli  druge nego sebe samu,a muskarac...pa pored zene kojoj zna da moze prepusti sve,moze lijepo,lagodno da se posveti karijeri,sasvim siguran da ce ga takva zena pratiti na tom putu.
Muskarac je vise racionalan,a zena se vodi srcem.
da napisem potpuno prosto:
Zena aktivna u politii,na primjer,zna da njenu djecu treba da podizu dadilje,nju to boli,a muskarca ne,on moze da se posveti svemu,ne razmisljajuci previse kako su mu odrasla djeca.
Zena je u stvari prividno inferiorna,u sustini,na kraju,ona ima svoju satisfakciju i to sto je dijelom zrtvovala svoje JA,na kraju se pretvori u jedno veliko JA.Danas se nesto mjenja slika,jer zene vise ne polazu toliku paznju instituciji braka,pa si daju slobodu da budu nesto drugo,a ne majke i supruge....postaju vodje u javnosti,zato su nam djeca ovakva kakva jesu.
Ne zelim reci da zena mora biti jedino domacica i cistacica...sposobna zena moze da ima karijeru,koja ju ispunjava,ali ako ce da ide do oblaka,nesto mora da zakaze...ko je spreman,halal ,ja nisam nikad bila,iako se ne smatram manje vrijednom sto nisam vidjena zena,zena kojoj se dive iza neke bine ili ne pise o meni istorija.Ja sam zena koja dusu daje tamo gdje misli da je potrebnije,korisnije.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Inferiornost zena kroz vekove Empty
PočaljiNaslov: Re: Inferiornost zena kroz vekove   Inferiornost zena kroz vekove EmptySub Jul 20, 2013 11:58 am

Samouka ::
Ima tu toliko toga da se piše i piše... Potrudila sam se da se ne rasplinjavam u diskusiji, nego da u par rečenica sabijem ono što je ključno za temu. Ne volim da pišem referate i disertacije, jer mislim da malo ko čita duge tekstove.
Inače Nut je meni uvek zanimljiva sa ma kojom njenom teorijom. Mislim da je izuzetno pametna i načitana i da se od nje može dosta lepog pročitati a boga mi i naučiti.

Apsolutno se slazem, ali nesto nemam snage ovih dana za ono njeno: "e da vas pitam", i "ako se ne slazes sa mnom, najgori si" hahahahahahahhahaha

Sorry, samo uvijek stvari zovem pravim imenom;))))) Znam da se ona nece naljutiti na mene, makar joj ne seruckam iza ledja (tu ne mislim na tebe;))))))
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Inferiornost zena kroz vekove Empty
PočaljiNaslov: Re: Inferiornost zena kroz vekove   Inferiornost zena kroz vekove EmptySub Jul 20, 2013 12:02 pm

AstrinaKomsinica ::
Samouka ::
Ima tu toliko toga da se piše i piše... Potrudila sam se da se ne rasplinjavam u diskusiji, nego da u par rečenica sabijem ono što je ključno za temu. Ne volim da pišem referate i disertacije, jer mislim da malo ko čita duge tekstove.
Inače Nut je meni uvek zanimljiva sa ma kojom njenom teorijom. Mislim da je izuzetno pametna i načitana i da se od nje može dosta lepog pročitati a boga mi i naučiti.

Apsolutno se slazem, ali nesto nemam snage ovih dana za ono njeno: "e da vas pitam", i "ako se ne slazes sa mnom, najgori si" hahahahahahahhahaha

Sorry, samo uvijek stvari zovem pravim imenom;))))) Znam da se ona nece naljutiti na mene, makar joj ne seruckam iza ledja (tu ne mislim na tebe;))))))

Ma Nut se igra, raspali vatru, uzdrma nas i raspiše.

Nego, eno Astra žena napisa divan post. Baš ga napisa, onako pošteno i iz duše. Bravo Astra!
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Inferiornost zena kroz vekove Empty
PočaljiNaslov: Re: Inferiornost zena kroz vekove   Inferiornost zena kroz vekove EmptySub Jul 20, 2013 12:26 pm

Astra ::

Ne zelim reci da zena mora biti jedino domacica i cistacica...sposobna zena moze da ima karijeru,koja ju ispunjava,ali ako ce da ide do oblaka,nesto mora da zakaze...ko je spreman,halal ,ja nisam nikad bila,iako se ne smatram manje vrijednom sto nisam vidjena zena,zena kojoj se dive iza neke bine ili ne pise o meni istorija.Ja sam zena koja dusu daje tamo gdje misli da je potrebnije,korisnije.

Jeste dobar post.

U tome i jeste greska (gruba rijec), zene se previse opterecuju razmisljanjima: kako ce me neko vidjeti kao majku, kao suprugu, kao businesswoman,,,,A puno manje se brinu kakve su stvarno u tim ulogama.
To doduse ide i sa odgojem, socijalnim setting, obrazovanjem,,,,ali drustveni pritisak je ogroman.
Kao sto rekoh prije: zena je ta koja sama sebe pozicira: ima najvecu ulogu na svijetu, majka, i kao odgojiteljica pravi kardinalnu gresku podizuci muske imbecile koji su spremni da sikaniraju zene. Talk about paradox.
U zaglupljenom umu takve zene lezi dokaz da je njen sincic odan samo jednoj zeni (Edip etc),,,,Konkretan odgovor za Nutelu hahahahahahah
Ovo se naravno nista ne odnosi na Astrin post,,,, posto se lately mora objasniti:)

Duboko sam uvjerena da zena nema potrebe za "pravdanjima", isto kao sto je moje licno uvjerenje da zelim kao osoba da ostavim otisak na svijetu, kroz moju djecu ponajvise, njihov odgoj, i definitivno kroz moju karijeru.
Znam da ako kao human ne cinim nesto za dobrobit svijeta, planete, padam i kao jedinka, jer u long shot ne cinim onda nista ni za svoje potomke.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Inferiornost zena kroz vekove Empty
PočaljiNaslov: Re: Inferiornost zena kroz vekove   Inferiornost zena kroz vekove EmptySub Jul 20, 2013 12:36 pm

To,kakava sam majka,mogu samo moja djeca da mi kazu da bi me natjerala na razmisljanje i niko drugi,sto znaci,nije stvar u previse razmisljanja sta ce da misli neko deseti.
Svoju ulogu u zivotu,koju sami sebi odredimo,treba da prihvatimo s radoscu,ljubavlju,makar odabrali biti baba sera...jer samo ako te ta uloga ispunjava,superioran si.
Nek svijet misli sta hoce....svijetu niko kolaca nije namjesio.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Inferiornost zena kroz vekove Empty
PočaljiNaslov: Re: Inferiornost zena kroz vekove   Inferiornost zena kroz vekove EmptySub Jul 20, 2013 4:48 pm

Inferiornost je duboko ukorenjen i vekovima nametan stav da je zena manje vredno bice.Duboko je ukorenjena u glavama muskaraca i garantovao je dominaciju i apsolutnu moc.Pocev od rodjenja pa do smrti.Sve institucije podrzavale su i mnostvom-dokaza- potkrepljivale to.U svim krajevima sveta i u razlicitim verama.U Kini recimo,lomljenjem prstiju,uvezivanjem nogu da bi imali mala stopala,u Indiji,spaljivanjem ako ti muz umre zajedno sa njim,ona ne treba da zivi posle,u Etiopiji,obrezivanjem zena,u Evropi uzasnim steznicima,koji su bili glavni razlog velike smrtnosti na porodjajima.To su samo neki od spoljnih nacina,mnogo su vazniji oni koji su zenu tretirali kao stvar.Recimo Engleska,Francuska i nihovo zakonodavstvo po kojem zena nije smela upravljati novcem,ona je glupa,ne bi to ni umela,nije ga mogla naslediti,nije ga smela posedovati..U osnovi svog tog ponasanja je po meni,strah.Strah muskaraca da ce jednog trenutka zene biti mocnije.
Ma koliko duboko gazili 21 vek,u nekim sredinama taj nacin ophodjenja premi zeni postoji jos uvek.Nadogradjen i modernizovan.Na zapadu,a i kod nas,moze se videti i u razlikama u zaradi,za isti posao.Kod nas,opet,vidljiv je kroz razne kvalifikacije u obicnom zivotu tipa-gledaj kako vozi,mora da je zensko-,kroz nacin trosenja novca,kroz nasledjivanje,u pojedinim sredinama.
Kako mi zene,pristajemo na takvo ponasanje?Kroz vaspitanje,usadjeno generacijama,prenoseno generacijama.Zasto je musko-glava kuce- ako smo ravnopravni u drustvu kao jedinke?Zasto prihvatamo ulogu seksualnih objekata pod parolom da je to moda,u stvari servirano od strane industrije vestim marketinskim kampanjama?Evo,najobicnija popularna,veoma bolna i nezdrava-brazilka- kao imperativ ?
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Inferiornost zena kroz vekove Empty
PočaljiNaslov: Re: Inferiornost zena kroz vekove   Inferiornost zena kroz vekove EmptySub Jul 20, 2013 6:13 pm

Ispada kao da trazite neku podrsku, postenje, milost itd. Cijeli zivot se okrece oko zene jedne, da je nema, nebi imalo smisla zivjeti na ovoj planeti.

Svaka zena je sposobna pokloniti zivot ali i unistiti, pa zato u vezi ove teme nebih vise znao sta da kazem.

Uvjek sam bio za ravnopravnost izmedju zena i muskaraca, samo vidim dosta da neke zene to ne umiju.
Evolucija traje vjekovima, mozda vrijeme jos nije doslo. Ali siguran sam da ce doci i ukloniti sve prerasuda jedne zene.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 64
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Inferiornost zena kroz vekove Empty
PočaljiNaslov: Re: Inferiornost zena kroz vekove   Inferiornost zena kroz vekove EmptySub Jul 20, 2013 6:29 pm

Nikako nisam ljubitelj feminiskinja ,ali i same žene puno doprinose svom ovakvom statusu .
Mnogo puta sam sebe uhvatio da razmišljam ,šta je razlog ,da jedna inače dokazano pametna i zgodna žena ,bude bukvalno rob nekom žvalavom glupanderu ,samo zato jer joj je muž .
Imamo par takvih slučajeva u mojoj firmi (ne podcenjujući nijedno zanimanje ,naravno) da žena koja je završila medicinu -dozvoljava da je ponižava glupander traktorista ili šofer .
Intelektualno puno niže od nje ,i još i bahat i nevaspitan -a ona to trpi ,čak i u društvu .
Nemam drugi zaključak  ,nego ,izvoli pa trpi ,sama si to tražila ,no da sam "ta žena" ni petoro dece me ne bi zadržalo pored takvoga .
Za muškarca mi je još razumljivo ,u obrnutom slučaju ,hajde ,žena je prezgodna ,sexy ,pa ako je i glupa ,valjda se nađu onda druga "zadovoljstva" ,ali ovo...ne razumem.










[You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji izmenio Danubius dana Sub Jul 20, 2013 7:30 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

Inferiornost zena kroz vekove Empty
PočaljiNaslov: Re: Inferiornost zena kroz vekove   Inferiornost zena kroz vekove EmptySub Jul 20, 2013 6:54 pm

Astra ::
Zelje zena su nesto drugacije,prioriteti koje sebi postavi u zivotu,a onda i neprisiljena od muskarca,ide tom svom cilju.


Ih, ta nemojte kasti.smehsmeh 
Kao da i drugi ne vide taj cilj. Uvek će probati... bila seljanka il varošanka... pre il kasnije, neobrazovana il intelektualka - pokušaće da IDE KA SVOM CILJU. I ništa tu ne bi bilo sporno da to čini javno... u partnerstvu.
Al jok... konflikt interesa je baš u toj tajnovitosti.
Njen cilj, e to je uglavnom njen izbor i šta tu ima bilo ko da se meša.
Pa neće moći baš tako i po tvome.
Dok smo zajedno i ciljevi će da bIdnu zajednički, I KVIT.99i 

Astra ::
Zasto zena cuti i povladjuje muskarcu u braku....
To samo dokazuje,da zena (vecina) vise voli  druge nego sebe samu,a muskarac...


Samo da bi Njemu ugodila. Ajte, pričajte lakovernim.Inferiornost zena kroz vekove 111827 

Astra ::
Muskarac je vise racionalan,a zena se vodi srcem.
Jašta, On zlikovac rođeni a Ona sa proširenjem srca.booored 

Astra ::
Zena aktivna u politii,na primjer,zna da njenu djecu treba da podizu dadilje,nju to boli,a muskarca ne,on moze da se posveti svemu,ne razmisljajuci previse kako su mu odrasla djeca.

A što dragi muškarac ne bi bio dadilja i domaćica?
Nek dama izvoli ganjati karijeru al nek prihvati obavezu da matrijalno osigura domaćinstvo. Samo da se ne žali da ima gotovana i nek se OSTVARUJE.daj pivo 

Astra ::
Zena je u stvari prividno inferiorna,u sustini,na kraju,ona ima svoju satisfakciju i to sto je dijelom zrtvovala svoje JA,na kraju se pretvori u jedno veliko JA.

Suva istina, gorepost vako il nako, pre il kasnije "samleće vas u svoju meljavu". I ako padnete na sentiment zahtevaće da joj se i klanjate za takvu "žrtvu".Inferiornost zena kroz vekove 111827 

Astra ::
Ja sam zena koja dusu daje tamo gdje misli da je potrebnije,korisnije.

I ja sam muškarac koji dušu daje samo onima koji su spremni da sve dele zajednički... i ciljeve i žrtvovanja i dobiti.:sarma : 
I kakva inferiornost?krsti se 
Tužbalica za sažaljive kako bi se ugnjetavali naivni muškarci.Inferiornost zena kroz vekove 900975











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Inferiornost zena kroz vekove Empty
PočaljiNaslov: Re: Inferiornost zena kroz vekove   Inferiornost zena kroz vekove EmptySub Jul 20, 2013 9:26 pm

Raspisa nas Nut a sad je nema ni da prigviri da nam podeli ocene za pismeni zadatak.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Inferiornost zena kroz vekove Empty
PočaljiNaslov: Re: Inferiornost zena kroz vekove   Inferiornost zena kroz vekove EmptySub Jul 20, 2013 10:00 pm

Cojle,ja nigdje nisma rekla da zena ide sama kroz zivot,a cilj krije ona kojoj je cilj mutan...u braku se podrazumijeva da je sve nase,pa i dogovor,ko ce kojem cilju...ti budi hranioc,ja cu biti majka,domacica,sluzbenica,ali ne i predsjednica drzave,vodja pobune ili slicno.
Zivot je pokazao mnogo puta da musko misli donjom glavom,i ostavi srce sa strane,na zalost(govorim iz mog iskustva) i zato mislim da mu je lakse da ne vidi familiju danima,zbog sastanaka u partijskom vrhu i slicno.
zena kad cuva brak,pod uslovom da nije nasilnicki,cini to za porodicu,a ugadjanje partneru,zna se,sila akcije i reakcije.
Da bi muskarca natjerao da bude dadilja,treba da se oslobodi predrasuda da su djeca majcina briga i da pozeli da on bude osoba koja ce ostati uz bebu,a to je ipak malo teze....niko mu ne brani.

Ja se ne zalim na inferiornost,samo zelim reci da sam sama sebi postavila cilj ,nije me tlacio ni jedan muskarac da poslije nekih 8 godina staza ipak budem domacica i majka,a to je svima bogami i te kako godilo,da se nije poslije ni pokazala zelja da se to promjeni.Sad mi je zao i tih godina koje sma sjedila u kancelariji umjesto sa svojim curicama.
Nisam za ugnjetavanje bas nikoga,ni po kojoj osnovi.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Inferiornost zena kroz vekove Empty
PočaljiNaslov: Re: Inferiornost zena kroz vekove   Inferiornost zena kroz vekove EmptySub Jul 20, 2013 10:09 pm

O siroti naivni muskarci smehsmeh 
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 44
Datum upisa : 23.03.2011

Inferiornost zena kroz vekove Empty
PočaljiNaslov: Re: Inferiornost zena kroz vekove   Inferiornost zena kroz vekove EmptySub Jul 20, 2013 10:14 pm

Samouka ::
Raspisa nas Nut a sad je nema ni da prigviri da nam podeli ocene za pismeni zadatak.

Pa  Nut ne zna odakle da pocne..nesvest ...ali, Pocinjem naravno od pocetka...jakog ...
Sacekace te malo..dok sve ne stavim  na papir..pa onda krece post...htela bih sve nekako da obuhvatim..:ooo77: ...smehsmeh smehsmeh ..
Ok sada krecem..pa eto me ..:ajdeeeea5:..Samo da kazem.

.NIKO NIJE DAO ODGOVOR NA ONA PITANJA NA POCETKU...PROSTO VAM NE PADA NAPAMET..STO ME POMALO CUDI..ali dobro...lu6777










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 44
Datum upisa : 23.03.2011

Inferiornost zena kroz vekove Empty
PočaljiNaslov: Re: Inferiornost zena kroz vekove   Inferiornost zena kroz vekove EmptySub Jul 20, 2013 11:36 pm

Dakle,gde se greska potkrala,  zapravo..Napisala sam da je  negde ,na samom pocetku..Postovi koji su pisani su dobri..i na njih se necu osvrtati..iz vise razloga..a najvazniji..da svako ima prava na svoje misljenje o bilo cemu i da je svako  takvo,vredno respekta.....Pojedini  su ''cacnuli'' po nesto sto bi mozda pomoglo da se prisetimo sta i kako ...ali su i oni kasnije otisli u drugom pravcu..

Evo.Lakota pomaze i sada:
Inferiornost je duboko ukorenjen i vekovima nametan stav da je zena manje vredno bice..(biti inferioran znaci osecati se , manje vrednim..a to onda povlaci niz losih osobenosti koje mogu dovesti do ozbiljnih poremecaja....)..

Odmah sam skocila sa stolice...(Lakota mi cita misli..)To nikako ne moze biti inferiornost..Prva stvar..
Onda.. Moguće je uociti da svako od nas  zauzima neke vrednosne pozicije u odnosu na sebe i druge ljude..zar ne? Ove vrednosne pozicije se odredjuju na osnovu uverenja koja imamo o sebi i drugima, a koja smo izgradili tokom svoga sazrevanja.. Dakle, osoba moze sebe i druge doziveti kao  da je   vredno ljudska bica, kao manje  ili vise vredno u odnosu na druge...

Naravno, ova prva pozicija Ja vredim, Ti vredis je zdrava, funkcionalna i predstavlja osnovu za zdravo samopouzdanje i ljubav prema sebi i drugima.

Inferiornost-

Pozicija Ja ne vredim, Ti vredis je inferiorna pozicija ...i ne zelim sada pisati o inferiornosti..jer to nije tema ovoga posta...Inferiornost se  doduse provlaci kroz mnogobrojne postove,ali odgovorno tvrdim da se to cini u pogresnom kontekstu..
Spomenucu recimo Adlerovu psiholosku inferiornost..
Adler..

''inferiorna pozicija, moze varirati od nizeg do pojacanog osecanja manje vrednosti. Kompleks inferiornosti predstavlja pojacano osecanje manje vrednosti i predstavlja prepreku za razvoj individue. Osoba zbog snaznog osecanja manje vrednosti cesto ima za cilj licnu superiornost, odnosno ima teznju da bude vrednija od drugih. Ovako visoko postavljeni ciljevi dozivljavaju se kao vrsta prisile, što neminovno izaziva neku formu agresije prema drugima. Jedna takva agresivna forma se ispoljava u tendenciji obezvredjivanja i potcenjivanja drugih...''..Ima jos mnogo...

Zasto  ovo pisem..zato sto..

''Оsecanje inferirnosti imaju svi ljudi ,u vecoj ili manjoj meri''..dakle ..to nije tipicna odrednica zena..nego UOPSTE COVEKA..


Sam naslov posta(uz duboko uvazavanje nase clanice Lakote)''Inferiornost zena kroz vekove''je pomalo grub(slagala sam..ocajno grub.po mom dubokom uverenju..)..i nikako nije uputno vezivati inferiornost , iskljucivo  za zene..

Njihov polozaj se kroz istoriju mogao nazivati ovako ili onako..ali reci Inferiornost,nikako..posebno, sto ako poslusamo Karen Hornaj(cuveni psihoanaliticar..)

''Pozicija Ja vredim, Ti ne vredis je pozicija neuroticnog ponosa koja prema Karen Hornaj predstavlja idealizovanu, pozitivnu ali nerealnu sliku o sebi, gde osoba nije ponosna na svoje postojece, realne vrednosti, vec na vrednosti koje je izmislila i koje postoje samo u njenoj mentalnoj predstavi. Takodje, je moguce da osoba bude svesna nekih svojih realnih vrednosti, ali im pripisuje vecu vrednost od postojece. Dakle, ova pozicija iako je „pozitivna“ nije realna, zbog cega koci osobu u njenom licnom razvoju, kao i u uspostavljanju i odrzavanju skladnih medjuljudskih odnosa...''

Ovo je sve mozda zbunjujuce..jer  zaista zene su se kroz istoriju osecale manje vrednim..ali to bi se pre trebalo vezivati za ''ranjiviji i nezniji pol''.nego za karakternu odrednicu iz psiholoskog ugla ,jer prosto onda one ispadaju  ozbiljno i sustinski  bolesne od rodjenja ..i da su oduvek to i bile..sto je netacno..Zenama je kroz vekove mnogo puta cinjena nepravda..(spaljivane su kao vestice..ali to nije inferiornost..vec druge neke stvari..)

Na kraju..ako govorimo o inferiornosti..osvrnimo se na sve ljude..znaci..ona nije tipicna karakt.zena (mada ima teoreticara koji nam to prisivaju..a i napisane su tone knjiga. )..ali..

Epicentar zavisti je osecaj inferiornosti... To je jad zbog odvojenosti od onog kakvi bismo zeleli biti i onog kakvi jesmo. Iz tog jada izvire razoran osecaj kojem je cilj unistenje osobe koja ima „ono što ja nemam“ ili unistenje „onog sto ta osoba ima“. Zavist moze biti uobicajena i benigna (npr. tinejdzer koji zavidi prijatelju na novom mobilnom telefonu), moze biti nesto ozbiljnija, ali i dalje svakodnevna i prihvatljiva (npr. devojka koja zavidi prijateljici na srecnoj vezi), a može biti i sasvim patoloska (npr. pedofil koji detetu zavidi na nevinosti). ..
Koliko ja znam ''ZAVIST'' JE OSOBENOST I ZENA I MUSKARACA..

Ako se zelelo pisati o inferiornosti zena..trebalo je ici u drugom pravcu..od rodjenja i pojasnjavati psihologiju i strukturu ''licnosti''zena..i uopste neznijeg pola..kroz odnos otac,majka -kcer..i pa sire..kroz drugu porodicu..i drustvo u celini..

Ps:Dakle,naslov odlican,ali ,postovi  ne odgovaraju na njegova pitanja (sto je ovde tako-reci uobicajeno..)..ali, sami za sebe su takodje jako dobri..(ima ih dobrih..po mom misljenju....)
I to je cela muka...jakog

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Inferiornost zena kroz vekove Empty
PočaljiNaslov: Re: Inferiornost zena kroz vekove   Inferiornost zena kroz vekove EmptyNed Jul 21, 2013 1:14 am

Nut, previse mi racionalno razmisljas i pises, imali kod tebe i ona druga strana, ona emocionalna. Nevidim razliku ikao to poneki puta pokazujes na forumu da zelis da djelujes emocionalna.

Rijeci koje pises nema duha, vise je fizickog ili vjestackog podrijetla, to je steta. :329340: 
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 64
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Inferiornost zena kroz vekove Empty
PočaljiNaslov: Re: Inferiornost zena kroz vekove   Inferiornost zena kroz vekove EmptyNed Jul 21, 2013 9:53 am

Nut ::


''Оsecanje inferirnosti imaju svi ljudi ,u vecoj ili manjoj meri''..dakle ..to nije tipicna odrednica zena..nego UOPSTE COVEKA..


Sam naslov posta(uz duboko uvazavanje nase clanice Lakote)''Inferiornost zena kroz vekove''je pomalo grub(slagala sam..ocajno grub.po mom dubokom uverenju..)..i nikako nije uputno vezivati inferiornost , iskljucivo  za zene..

Nije grub ,odgovarajući je .
Jeste da osećaj inferiornosti imaju (ili nemaju ) sva ljudska bića bez obzira na pol -ali specijalno ženama je nametnut kroz društvene norme i religije -dakle ,bez obzira na svoju individualnu vrednost -oduzima im se mogućnost da se uopšte ravnopravno nose sa muškarcima .
Koliko vekova je trebalo proći da žene dobiju pravo glasa ?
Pa u najvećim religijama žene ni danas ne mogu da budu ni "obični" sveštenici ?
Kada ste videli ženu generala ? A kao ,vojska  je "otvorena" ,ima žena u vojskama sveta danas .
Evo jednog primera :
Mini golf je nastao 1863 ,kada su žene sve glasnije tražile svoja "prava" ,pa i da igraju golf .
Smatralo se damama ne pristoji da izvode tako "agresivne" pokrete ,pa im je dozvoljeno da igraju -ali na terenu koji je 1/10 pravog terena ,naravno ,uz strogi kodeks oblačenja .Tako je nastao mini -golf .
A muškarci su ga igrali vekovima ranije -i to u suknjama! (golf je nastao u Škotskoj) :zubi3:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 44
Datum upisa : 23.03.2011

Inferiornost zena kroz vekove Empty
PočaljiNaslov: Re: Inferiornost zena kroz vekove   Inferiornost zena kroz vekove EmptyNed Jul 21, 2013 1:10 pm

Deni@
Citat :
....oduzima im se mogućnost da se uopšte ravnopravno nose sa muškarcima .

To NIJE INFERIORNOST.. i sve o cemu si pisao..
Celi post je ok..ali TO NIJE TA STVAR..

O  kakvoj ti inferiornosti govoris..-drustvenoj..Inferiornost je psiholoska kategorija i vezuje se iskljucivo za individualne pojedince muskog ili zenskog pola..takodje postoji i decija inferiornost..
Ali reci da zene nisu imale pravo glasa jer su bile inferiorne.je ,oprosti''netacno''..
''Meni moze neko nametati osecanja inferiornosti,ali ja to necu nikako prihvatati ako sam svesna svojih realnih vrednosti...
To sto ne mogu da glasam je odluka drustva,drzave..ali,ja nisam zbog toga inferiorna..necu glasati...ali ako sam kako treba, ta stvar nece umanjiti moju vrednost..(Tokom istorije..zenama su bile zabranjene odredjene stvari..i one su to prihvatale kao normalno,ali ne znaci da su bile inferirne..)

A,sta je sa matrijarhatom,onda..ako se pise o polozaju zena kroz vekove..tu je potreban socioloski,antropoloski..istorijski aspekt...

''Zene i ne treba da se nose sasvim ravnopravno sa muskarcima,jer im to ''nije u prirodi posla''..priroda se sa tim ne slaze.a sto sada one zele ''da voze traktor'',je drugo pitanje..i to sto zene ''vise nisu zene'' vidimo do cega je dovelo.i dovodi..
Ta usamljenost,izgubljenost i osecanja bezvoljnosti,pustosi i dosade   mladog sveta ..su rezultat toga sto su se ''polovi zagubili''...
Inferiornost je danas prisutna vise nego ikada ..kod ljudi..jer je tesno povezana sa moci,bogacenjem i zgrtanjem materijalnih dobara..(Ja manje vredim..jer imam  manju kucu..)...ali lepiti je iskljucivo zenama je netacno...zbog toga sto su s epolovi bolje diferencirali..(ok..naravno..bilo je nepravdi..ali to nije stvar inferiornosti..nego drugih stvari...)

Zene su u azijskim zemljama nekada 'lisavane zivota''..ali  onda su ta drustva bila ''bolesna''..
Pozicija ''ja ne vredim..ti vredis..u svim pravim knjigama psihologije i psihijatrije se ne vezuje za  zene na taj nacin..ili ''ja vredim..ti ne vredis''..

Meni se cak cini..da su danas muskarci inferiorniji od zena..

Dakle..tvoj post je dobar..ALI TO NIJE INFERIORNOST..

Samo da dopunim...

Shvatamo inferiornost na ''razlicite nacine''...Vecina je ovde vezuje za stvari koje su druge prirode..










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Inferiornost zena kroz vekove Empty
PočaljiNaslov: Re: Inferiornost zena kroz vekove   Inferiornost zena kroz vekove Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Inferiornost zena kroz vekove
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» 8 Mart - dan zena...
» Banja Luka ~ Grad zena ?
» Psiholoski profil zena ubica
» Razlike u izrazavanju emocija kod muskaraca i zena
» Putovanje kroz Srbiju

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: FILOZOFIJA-
Skoči na: