DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Inferiornost zena kroz vekove - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Inferiornost zena kroz vekove - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Inferiornost zena kroz vekove

Ići dole 
+3
Samouka
AstrinaKomsinica
Danubius
7 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Inferiornost zena kroz vekove - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Inferiornost zena kroz vekove   Inferiornost zena kroz vekove - Page 3 EmptyPet Jul 19, 2013 8:28 pm

First topic message reminder :

Uticaj žena kroz istoriju i danas
Piše: Никола Станковић •

Vitke i one punije. Pametne i one za koje se to baš i ne može reći. One sa stilom i one sa nedostatkom istog. Lepe i one kojima se ovaj pridev ređe upućuje kao kompliment – žene su uvek bile večiti izvor inspiracije. One su bile te zbog kojih su se mnogi ratovi vodili, i mnoge pobede izvojevale. Zbog njih su napisane najlepše ljubavne pesme. One su stubovi porodica, društva, civilizacije. Često diskriminisane, podcenjene, omalovažene. Zašto je to tako kada i u prošlosti, kao i u sadašnjosti imamo besprekorne primere uticaja žene na razvoj istorije društva, u kojima se kristalno jasno uočavaju njihove sposobnosti, inteligencija i umeće?

Iako nekada i istorija smatra da su odluke donosili moćni muškarci, iza njih su stajale još moćnije žene, kao majke, supruge, kćerke ili ljubavnice. Takav njihov uticaj uglavnom uočavamo kao potomci ali retko i kao savremenici. Najbolji primer uticaja žene na državne poslove imamo u domaćoj istoriji, na primeru braka između Kralja Aleksandra Obrenovića i Drage Lunjevica Mašin. Ona ne samo da je uticala na državne odluke svog supruga, koristeći svoju seksualnost i inteligenciju zarad statusne moći, već je uticala i na potpunu promenu kursa istorije srpskog naroda. Aleksandar VI, poznatiji kao Papa Bordžija, upamćen je kao veliki razvratnik. Njegova kćerka Lukrecija Bordžija bila je njegova marioneta i moneta za kupovinu uticaja i položaja, jer ju je iz tog razloga tri puta udavao.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Žene su, osvrćući se nazad kroz istoriju oduvek bile sredstvo “trgovine” zarad vlasti, ali su i one same i potpuno svesno skoristile svoju seksualnost baveći se obaveštajnim i kontra obaveštajnim radom. Mata Hari je bilo umetničko ime holandske egzotične igračice i kurtizane koja je za vreme Prvog Svetskog rata putovala između Engleske, Francuske, Holandije i Španije. Bila je kurtizana mnogih visokih funkcionera. Francuska obaveštajna služba je špijuna N-21 koji se pominjao u nemačkim tajnim porukama identifikovao kao Matu Hari, uhapsili su je i streljali. Madam Pompadur bila je dobro poznata kurtizana i čuvena ljubavnica Luja XV. Imala je ogroman uticaj na kralja, toliko da se mešala u veliki broj tema, od vojnih pitanja do spoljnih poslova. Smatrali su je odgovornom i zbog Sedmogodišnjeg rata.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Svi ovi primeri potvrđuju indirektan uticaj žena na važna državna i ratna pitanja ali i na razvoj istorije. Indirektan jer su svojom inteligencijom upotpunjenu svojom ženstvennšću i seksualnoću vršile uticaj na svoje na svoje muškarce, koji su u dobrom delu slučajeva bili samo figura i marioneta u rukama žene. Ipak, koliko god žene bili jake, stabilne i savršene u ulogama koje im život daje, na tu savršenost sujeta baca senke. Sujeta vezana za moć, lepotu, sposobnost zavođenja…Možda nam u dobrom delu sve to sjajno dočarava davno napisana misao našeg nobelovca, Iva Andrića: “Teško je gledati život očima bivše lepotice”. Iskorištavanje ženske lepote i seksualnosti u savremenom društvu dobilo je drugačiju dimenziju. Pa tako sada lepa ženska lica i tela reklamiraju i prodaju razne proizvode, od kupaćih kostima, kozmetičkih preparata, i alkoholnih pića, pa do prodavanja političkih ideja.

Dvadeset i prvi vek je bar sa pravnog aspekta vek muško-ženske ravnopravnosti. Ipak, delovi populacije su skloni preterivanju. Jedni teže ukidanju ženske seksualnosti i ženstvenosti (radikalne feministkinje) a drugi su zaostali u shvatanjima iz predhodnih vekova pa ženu posmatraju samo kao seksualni objekat i kao jedinu njenu ulogu smatraju reprodukciju (žena sedi kući, kuva ručak, čuva decu). Da li je žena nužno zlo, đavo bez kojeg nemožemo ili biće koje nepravedno kroz istoriju nije stajalo rame uz rame sa muškarcima, ostaje da razmislimo, i otkrijemo šta je opravdanje superiornosti nas muškaraca u odnosu na žene?!

Hajde da se zapitamo koliko smo i mi same,prihvatajuci i zeleci da udovoljimo dovodile sebe u takav polozaj?A sta nam je nametano?I radimo li to nesvesno i danas?
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

Inferiornost zena kroz vekove - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Inferiornost zena kroz vekove   Inferiornost zena kroz vekove - Page 3 EmptyČet Jul 25, 2013 4:10 am

Nut ::


Ima primera gde momak prilazi devojci, koju danima posmatra,uzima je za ruku i kaze ..''od veceras, si moja''..ili ''vodim te sa sobom''(naravno ne u sobu..nego u zivot..)..to je onako zaista ''muski''..cura se tada oseca ''slatko podanicki''..manje vrednom ..po prirodi stvari koje su tipicne za ''slabiji pol''.. ..to je divan osecaj..ali veoma redak..

Danas, pre zene''hvataju momke i vode ih''... ...(bljak....)..imaju tendenciju da budu zaista ''prirodno superiorne''..sto je ''bezveze''..


Nadam se iskreno da si sarkasticna.
"Slatko podanicki"?! Pa nije krava da je vodi za ular. I sta je tu kruha ti bljak da zena izabere s kim zeli da bude?! "Hvataju momke"?! Otkud ovo sve dolazi?! Ovakva razmisljanja su van svake pameti, i nemaju dodira ni sa vremenom, ni sa pitanjem. Oprosti Nut, ali ako nisi bila sarkasticna, iskreno ne razumijem nista od ovog sto si rekla.

Astra, tacno, nase majke su zivjele u vrijeme kad se "glas" slabo podizao, i jos slabije cuo. Pa je ipak recimo moja mama (za nju znam), bila uspjesna poslovna zena,,,a privatno marnula samo jednom sakom od stol kad joj je pukla traka, i stari promijenio plocu. A da nije podnosila stosta prije toga, jeste. Ali pametnom kad tad dodje do grla.
Ali to nije point. Point je da su nase majke bazirano na licnim iskustvima donijele obrazovanu odluku da svoju djecu ne podizu nafilovanu smecem predrasuda, nego kao normalna ljudska bica, bez tereta obiljezja, i klasifikacija.
Hvala mama:)

Doli, duso draga stvarno vise ne znam sta da ti kazem. Znas onaj osjecaj kad krenes da ukucavas ekser, a iverica puca okolo, i dzaba sve, ne ide,,,,,,,,Toliko si osjetljiv da se bojim da ces me blokirat i na forumu muhahahahahahahahahaha Sad sam bezobrazna, ali namjerno, msm mozda skonta trtrr trtrr trtrr trtrr 
Znam, znam, osjecaj inferiornosti te tjera da budes i vulgaran, i da lupetas bez veze,,,,,proci ce, samo se opusti, i pomiri sa sudbinom trtrr smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: 
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Inferiornost zena kroz vekove - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Inferiornost zena kroz vekove   Inferiornost zena kroz vekove - Page 3 EmptyČet Jul 25, 2013 6:11 pm

AstrinaKomsinica ::
Nut ::


Ima primera gde momak prilazi devojci, koju danima posmatra,uzima je za ruku i kaze ..''od veceras, si moja''..ili ''vodim te sa sobom''(naravno ne u sobu..nego u zivot..)..to je onako zaista ''muski''..cura se tada oseca ''slatko podanicki''..manje vrednom ..po prirodi stvari koje su tipicne za ''slabiji pol''.. ..to je divan osecaj..ali veoma redak..

Danas, pre zene''hvataju momke i vode ih''... ...(bljak....)..imaju tendenciju da budu zaista ''prirodno superiorne''..sto je ''bezveze''..


Nadam se iskreno da si sarkasticna.
"Slatko podanicki"?! Pa nije krava da je vodi za ular. I sta je tu kruha ti bljak da zena izabere s kim zeli da bude?! "Hvataju momke"?! Otkud ovo sve dolazi?! Ovakva razmisljanja su van svake pameti, i nemaju dodira ni sa vremenom, ni sa pitanjem. Oprosti Nut, ali ako nisi bila sarkasticna, iskreno ne razumijem nista od ovog sto si rekla.

Astra, tacno, nase majke su zivjele u vrijeme kad se "glas" slabo podizao, i jos slabije cuo. Pa je ipak recimo moja mama (za nju znam), bila uspjesna poslovna zena,,,a privatno marnula samo jednom sakom od stol kad joj je pukla traka, i stari promijenio plocu. A da nije podnosila stosta prije toga, jeste. Ali pametnom kad tad dodje do grla.
Ali to nije point. Point je da su nase majke bazirano na licnim iskustvima donijele obrazovanu odluku da svoju djecu ne podizu nafilovanu smecem predrasuda, nego kao normalna ljudska bica, bez tereta obiljezja, i klasifikacija.
Hvala mama:)

Doli, duso draga stvarno vise ne znam sta da ti kazem. Znas onaj osjecaj kad krenes da ukucavas ekser, a iverica puca okolo, i dzaba sve, ne ide,,,,,,,,Toliko si osjetljiv da se bojim da ces me blokirat i na forumu muhahahahahahahahahaha Sad sam bezobrazna, ali namjerno, msm mozda skonta trtrr trtrr trtrr trtrr 
Znam, znam, osjecaj inferiornosti te tjera da budes i vulgaran, i da lupetas bez veze,,,,,proci ce, samo se opusti, i pomiri sa sudbinom trtrr smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: 



Nisi ti bezobrazna niposto, vise si kao mala djevojcica koja se samo voli igrati sa lutkama, e sad em nisam lutka ni igracka. Svhatices ti to jednog dana,ali onda ces biti odrasla osoba.

U svatko doba mogu ti igracku uzeti, ali nisam ja onaj ljutit stric ili ciko, ja sam Doli.
Ma da si vise puta zasluzila, samo neulazim na taj nivou. Znam da imas oko sebe koje te tuse, mobbing i sikaniraju, zasto bi ja to sada izkoristio i jos vise po tebi, nema smisla.

Ali svidja mi se da svoju frustraciju tu na forumu iz zivljavas, ljecis. Sve je to okay, samo nije okay da vredjas pojedince sa tvojim crnim humorom i slicno.

Jednom- dva pa i tri puta zaleti se, koga sisa, al nemoj pretjerivati, u svemu ima granica i imam jako dobre zivce i strpljenja. E sad ti opcenito pljujes na tome svemu, jer gledas samo sebe, u redu. Ali imaj granica, jer bez granica neces nikad uspjeti svoj cilj u zivotu, kontas?????? :329340: 
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

Inferiornost zena kroz vekove - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Inferiornost zena kroz vekove   Inferiornost zena kroz vekove - Page 3 EmptyPet Jul 26, 2013 5:12 am

Dolinac ::


Nisi ti bezobrazna niposto, vise si kao mala djevojcica koja se samo voli igrati sa lutkama, e sad em nisam lutka ni igracka. Svhatices ti to jednog dana,ali onda ces biti odrasla osoba.

U svatko doba mogu ti igracku uzeti, ali nisam ja onaj ljutit stric ili ciko, ja sam Doli.
[b]Ma da si vise puta zasluzila, samo neulazim na taj nivou.[b] Znam da imas oko sebe koje te tuse, mobbing i sikaniraju, zasto bi ja to sada izkoristio i jos vise po tebi, nema smisla.

Ali svidja mi se da svoju frustraciju tu na forumu iz zivljavas, ljecis. Sve je to okay, samo nije okay da vredjas pojedince sa tvojim crnim humorom i slicno.

Jednom- dva pa i tri puta zaleti se, koga sisa, al nemoj pretjerivati, u svemu ima granica i imam jako dobre zivce i strpljenja. E sad ti opcenito pljujes na tome svemu, jer gledas samo sebe, u redu. Ali imaj granica, jer bez granica neces nikad uspjeti svoj cilj u zivotu, kontas?????? :329340: 

Ne ulazi na taj nivo, zalutaces, sta cemo ondaK?! hahahahahahahahahahahahahahahahaha Bem ti kamen, kocenem se bleso jedna, ovo molim Kijara da u anale turi hahahahahahahaahahahahhahahahaahhahahahaahha
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods



Datum upisa : 23.03.2011

Inferiornost zena kroz vekove - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Inferiornost zena kroz vekove   Inferiornost zena kroz vekove - Page 3 EmptyPet Jul 26, 2013 11:04 pm

Moja Kona@

Citat :
Nadam se iskreno da si sarkasticna.
"Slatko podanicki"?! Pa nije krava da je vodi za ular. I sta je tu kruha ti bljak da zena izabere s kim zeli da bude?! "Hvataju momke"?! Otkud ovo sve dolazi?! Ovakva razmisljanja su van svake pameti, i nemaju dodira ni sa vremenom, ni sa pitanjem. Oprosti Nut, ali ako nisi bila sarkasticna, iskreno ne razumijem nista od ovog sto si rekla.


A to sto ti ne razumes..jasno mi je ..s obzirom da izmedju ostalih stvari, imas dosta razumevanja za one sa poremecajima polnog identiteta..pa je onda jasno..zasto ti je ovo cudno..
Nikako sarkazam...ne mogu da verujem sta si pisala..i nemoj polaziti od sebe ...(ako si ,mozda..uzela svoj brak ili neku svoju  vezu za primer..kazem samo ako si..nemoj me odmah..)
Ono gore je jako retko i radi se o ''pravim muskarcima''..)izuzetnih karakaternih osobina,koji tacno znaju sta zele,hoce i mogu..izvanredno snazan identitet sa pravim ljudskim osobenostima tipicnim za jaci pol....empatija,emocionalna zrelost.senzibilitet na zavidnom nivou..Takav momak moze sebi priustiti ovakvo ponasanje..

''To da je vodi''..shvatila si sasvim pogresno)bukvalno..a..on ce naciniti nesto..sto ce je naterati da krene za njim(tako se to tumaci..)

Inace ovakva slika muskarca je skoro izumlrla..na zalost..ima ih jos..lli  su prilicno rastrkani po svetu..
U tvom pasusu jedino priznajem ..''da ovakva razmisljanja imaju sve manje dodira sa vremenom''...jer su muski sve samo ne ono sto bi trebali biti (previse feminizirani..)..Uloge su se prilicno izmesale..tako reci -zamenile..

Kada zena sretne pravog  muskarca..sama intuitivno i instiktivno..''postaje ono sto treba -pravo zensko'''..(naravno,ako je u redu po pitanju svog polnog identiteta)..Ili drugacije jos..ako zaista zna ''ko je '..(sta ..je ..)Na nesrecu..danas mnogi od nas ne znaju ko su uopste..i u skladu sa tom konfuzijom se i ponasaju..zato zivimo sve gore i gore....

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

Inferiornost zena kroz vekove - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Inferiornost zena kroz vekove   Inferiornost zena kroz vekove - Page 3 EmptyNed Jul 28, 2013 12:33 am

Sokiras me Nut. trtrr 

Da, prihvatam spolnu razlicitost, i gay populaciju, jer vidim da te taj odnos zulja. Strasno je da osoba sa intelektom takve snage moze i da pomisli da je gay populacija bolesna. To pomalo govori i o tvojim inim strahovima, i dilemama. Ali, nisam tu da tebe analiziram, mada svjesno to radim sa svima, od prvog susreta;))))) Ako te zanimaju findings, znas gdje me mozes naci;)))))))

Na ozbiljnu notu: koja to normalna zena "ide" za muskarcem?! ZAr taj "tako snazni muskarac, tako mocan, svjestan sebe, i svoje muzevnosti" nema dovoljno corbe u glavi pa da se ne zadovolji ludacom koja ce samo da slijedi?! Takav maci trazi ravnopravnog partnera, bez obzira da li je musko ili zensko;) Takav ispreplete prstice sa svojim partnerom, i zajedno koracaju po svijetu. Nema sljedbenika, niti lidera, no, no,,,,,,Mozda su zato mnogi nesretni,,,,nesto nisam to uzimala u obzir 55555 trtrr smehsmeh :rlol:  Sad sam ja sarkasticna;))))))))

Nut, strasno, oprosti, ali jednostavno - strasno. Aliiiii, to je tvoje misljenje, i lijepo je da si ga podijelila;)
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods



Datum upisa : 23.03.2011

Inferiornost zena kroz vekove - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Inferiornost zena kroz vekove   Inferiornost zena kroz vekove - Page 3 EmptyNed Jul 28, 2013 3:54 am

Moja Kona@
Ne razumes moj post,jer ga tumacis pogresno..ili jos tacnije, '' na svoj nacin'.i to je tvoje pravo..
Ne zelim..niti mogu objasnjavati stvari koje se '' u startu ne prepoznaju ''..izlisno je pisati..i neka to tako bude...(o tim i takvim muskarcim a..i uopste o odnosima prema zeni..imas dosta literature..i filmova....i ne pitaj me koji su..jer necu reci..)

Dalje..gay-lezbo...

Citat :
Da, prihvatam spolnu razlicitost, i gay populaciju, jer vidim da te taj odnos zulja. Strasno je da osoba sa intelektom takve snage moze i da pomisli da je gay populacija bolesna. To pomalo govori i o tvojim inim strahovima, i dilemama

Ne znam u kom ti svetu zivis..ali posto ''pametujes'' o polnom odentitetiy,molim te pojasni nauci (posto se oko toga jos uvek vode ozbiljne debate.)i meni ..kako su takve individue, kliconose dusevnog zdravlja,kada imaju (provereno i priznato..)poremecaje polnog identiteta..jer ako se,recimo neka, ''ona oseca kao musko..i opsti na taj nacin''(svi oblici komunikacije..ne samo sexualne..)..to je valjda nesto sto odstupa..od uobicajenog...(to..sto oni paradiraju..sklapaju nekakve ''kvazi brakove,usvajaju decu''..i drugo..nista ne menja..samo pravi  vise problema kroz zivot i sve veci broj problematicnih ljudi (da ne kazem neku tezu rec..)..I nemoj posle neko da pita da li se mi zaista   radjamo sa klicama zla..

''Valjda je poznato da je i Hitler bio beba''...

Poremecaji..ne moraju uvek znaciti bolest..ali ono sto je vaznije je nadgradnja na takvu sustinu ,a ona obicno  ide  ka svakakvim bolestima...''otvorena rana se ponekad zna zakomplikovati  do te mere da postaje sve veca i opasnija po zdravlje''...

Ps:Mene,nikada nista '' ne zulja''...ali me ovakvi postovi (mislim na tvoj..dovode u stanje bespomocnosti...posebno zbog grubosti koju si iskazala,tokom pisanja..sto je sasvim  nepotrebno..)
Nisam  u kolu savremenih zbivanja ciji mocnici  propagiraju sve ''nastranosti ,cuda,cudesa ,specificnosti(posebno na planu sexa i agresije..) i izbacuju u prvi plan..Skrivajuci se iza takvog paravana..jos bolje,skrivajuci svoje ''prljave,destruktivne,krvolocne ,zverinjske rabote''(sve kroz floskule o ljudskim pravima..) oni ih naturaju  kao nesto vazno i napredno..i neophodno..

Nikada se necu prikloniti onima ''koji su pustili zveri na slobodu''..(sex.i agresivni nagon..)
Zivot postaje sve gori,opasniji,brutalniji..a,slobode su ''velike''..i dali smo ljudima da rade sta zele.Pa kako to onda..Trebalo bi da je sve bolje...i lepse..medjutim,desava se suprotno..pa se mi onda pitamo ''kako se to desava i zbog cega''...
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

Inferiornost zena kroz vekove - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Inferiornost zena kroz vekove   Inferiornost zena kroz vekove - Page 3 EmptyNed Jul 28, 2013 2:57 pm

Nut ::


Ne znam u kom ti svetu zivis..ali posto ''pametujes'' o polnom odentitetiy,molim te pojasni nauci (posto se oko toga jos uvek vode ozbiljne debate.)i meni ..kako su takve individue, kliconose dusevnog zdravlja,

Ostavila si me bez teksta. Haman ha;))))))))

Kliconose?! De ti sele protaberi tu nauku na koju se pozivas, al onako da citas da razumijes, a ne da odgovoris.
Zasto je iskrenost uvijek opecacena kao grubost?! Vjerojatno ti jedina iskreno pisem, i ti se nalazis pogodjenom?! Zasto? ZAto sto ne slusas da razumijes.
Inace je to najveci problem komunikacije, i to ti je draga naucno dokazaTo:) Ljudi su toliko vain, da 99% slusaju sugovornika samo da bi odgovorili "ono svoje". Pricamo oko 150 rijeci per minute, razmisljamo 3000. Ego nam ne dopusta da cujemo 10 od onih 150 koje nam sugovornik upucuje, jer vec razmisljamo o odgovoru.

DakleM, ova statistika se direktno nadovezuje na problem naseg prihvatanja bilo cega sto je razlicito, pa tako i misljenja, da ne idemo u dubine pojma seksualnih razlika. Postane komplikovano;)))))

Nut, pametna si zena, cak sta vise, vjerojatno najpametnija ovdje. Otvori um i srce prema onima, i onome sto je drugacije. Ustanovices da ni tebe, ni mene niko nije ovlastio da sudimo drugima. Ustanovices da ono sto ti ne mozes da razumijes ne znaci necessarily poremecaj, bolest, etc.

Sloboda je ono cega danas najmanje imamo, bas zarad broja sudija koji su se samo-okrunili.
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods



Datum upisa : 23.03.2011

Inferiornost zena kroz vekove - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Inferiornost zena kroz vekove   Inferiornost zena kroz vekove - Page 3 EmptyNed Jul 28, 2013 4:09 pm

Moja KOna@
Citat :
Zasto je iskrenost uvijek opecacena kao grubost?!

Zato sto stvari mogu da se kazu drugacije..a da zadrze smisao koji zelimo..

Citat :
Vjerojatno ti jedina iskreno pisem, i ti se nalazis pogodjenom?! Zasto? ZAto sto ne slusas da razumijes.
nesvest ...

Nisam  pogodjena u tom smislu na koji ti mislis,a..razumem vise nego sto ti uopste pada napamet da mogu ...

Citat :
Ego nam ne dopusta da cujemo 10 od onih 150 koje nam sugovornik upucuje, jer vec razmisljamo o odgovoru.

Ovo je tacno...i odnosi se na vecinu ljudi,ali na mene nikako....Oprosti,ne mogu pisati..ono sto se tebi svidja ili bi ti zelela..Posao mi je da slusam  ljude,posmatram..Da sam  nesto drugo od ovoga sto jesam,mogla bih se u potpunosti sloziti sa tobom,ovako..ova stvar nikako ne stoji!!

Citat :
DakleM, ova statistika se direktno nadovezuje na problem naseg prihvatanja bilo cega sto je razlicito,

Pa i psihoticar je razlicit i neuroticar,narkoman i alkoholicar..sve su to razlicitosti..(naravno i svi mi..smo razliciti..)Ako kazem da postoji poremecaj polnog identiteta..i da tu svasta nesto ima..to nikako ne znaci da ih ne prihvatam..znaci razlicitosti se prihvataju(jer je to sastavni deo stvarnosti.)..od toga se zivot sastoji..ja idem i korak dalje.mozda i dva i tri..sve bolesne veoma prihvatam i respektujem...koliko god bili razliciti..

Citat :
Ustanovices da ni tebe, ni mene niko nije ovlastio da sudimo drugima. Ustanovices da ono sto ti ne mozes da razumijes ne znaci necessarily poremecaj, bolest, etc.

Moj posao je da sa drugacijima komuniciram,znaci da ih prihvatam....nikako da ih odbacujem,jos manje da sudim..odakle sada ovo..ali oni za mene nisu ''zdrava populacija''...Kategorisati nekoga da je bolestan ..ili da  ima poremecaj nikako ne znaci da nisu prihvaceni..najmanje od mene..

''Sta znaci razumeti nekoga''..???Da ja ne razumem..netacno.previse razumevanja mi daje zapravo da ovako pisem..Ljudi se u porodicama ne razumeju..niti trude da pokusaju,roditelji ne razumeju svoju decu..deca roditelje..ti trazis razumevanje za one drugacije..prvo sredimo svoja dvorista ..pa onda putujmo na mesec..!!!
Ljudima je po prirodi stvari dato da ispunjavaju..neke stvari ovde na zemlji, nekim redom..i radom..Tesko se to ispunjava..u svakoj jedinici drusta se ''uvukao crv''..a tek kod ''drugacijih''(kako ih ti nazivas..)koliki li su ti beskicmenjaci...

Ps..uvek cu priznati i svoje greske i neznanja..citam dosta ..i ucena sam ..ali sam  malo toga naucila..jako malo..skoro minimalno..moje neznanje je veliko..i uvek cu to otvoreno reci..
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

Inferiornost zena kroz vekove - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Inferiornost zena kroz vekove   Inferiornost zena kroz vekove - Page 3 EmptyNed Jul 28, 2013 4:20 pm

Nut ::

Moj posao je da sa drugacijima komuniciram,znaci da ih prihvatam....nikako da ih odbacujem,jos manje da sudim..odakle sada ovo..ali oni za mene nisu ''zdrava populacija''...Kategorisati nekoga da je bolestan ..ili da  ima poremecaj nikako ne znaci da nisu prihvaceni..najmanje od mene..


Ok, sve stoji sto si rekla,,,,i onda si porekla: na osnov cega osuda? Jer, nazvati nekoga bolesnim je velika stvar. Za tako nesto ljudi primaju astronomske place, pola zivota provode u skolama, a ostaju scholars citav zivot.

Ako cemo po nauci: homoseksualnost nije bolest. I ako kazemo da je "poremecaj", na osnov cega smo ustanovili sta to nije poremecaj?! Na osnov oplodjavanja?! Produzetka rase?! Sem vjerskih knjiga, gdje je to jos "dokazano" da je to cilj?!
Msm. ako cemo dublje;)))))))
Kazes da ti je posao da slusas,,,Da li analiziras ono sto cujes, kroz prizmu nepristrasnosti, i objektivnosti?

Mnogima smeta "gay", pa i kad znaci "sretno";))))))) Ti ces ovo razumjeti:)
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 44
Datum upisa : 23.03.2011

Inferiornost zena kroz vekove - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Inferiornost zena kroz vekove   Inferiornost zena kroz vekove - Page 3 EmptyNed Jul 28, 2013 4:34 pm

Moja KOna@
Citat :
Ok, sve stoji sto si rekla,,,,i onda si porekla: na osnov cega osuda? Jer, nazvati nekoga bolesnim je velika stvar. Za tako nesto ljudi primaju astronomske place, pola zivota provode u skolama, a ostaju scholars citav zivot.

Kritikujes mene da ne citam pazljivo..da unapred imam spremne odgovore..a TI TO UPRAVO RADIS..negde sAM napisala..reci za nekoga da ima poremecaj nikako NE ZNACI .BOLEST

''AKO SE GAY-LEZBO OSECAJU LOSE..JER IH LJUDI N E PRIHVATAJU..ONDA NEKA IDU PSIHOLOGU..Danas niko nikoga nE  prihvata..sta god da je..a ako si drugaciji..nosi s e sa tim otvoremo i hrabro..naravno..izbegavaj 'on e koji batinama dele pravdu svoju''..ali takvi traze samo momenat..a na koga ce biti usmerena ljutnja i bes zavisi od mnogo toga(juce je ubijen mladic od batina..zbog devojke ..)

Sta sAM  htela reci..ako se  gay..oseca psihicki  tesko,lose..neka ide na lecenje ..jer ce se tu sto sta pronaci kod njega. najmanje to sto je  sex.drugaciji..(neka droga..ili zlostavljanjeu porodici..ili..CUDESAN OSECAJ INFERIORNOSTI..KOJI GA PROGANJA)










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Inferiornost zena kroz vekove - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Inferiornost zena kroz vekove   Inferiornost zena kroz vekove - Page 3 EmptyNed Jul 28, 2013 4:41 pm

Nut ::


Kritikujes mene da ne citam pazljivo..da unapred imam spremne odgovore..a TI TO UPRAVO RADIS..negde sAM napisala..reci za nekoga da ima poremecaj nikako NE ZNACI .BOLEST

Onda sam definitivno citala da respond kad sam citala ono da nisu "zdrava populacija" :zubi3: :zubi3: :zubi3: :zubi3: :zubi3: 
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 44
Datum upisa : 23.03.2011

Inferiornost zena kroz vekove - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Inferiornost zena kroz vekove   Inferiornost zena kroz vekove - Page 3 EmptyNed Jul 28, 2013 5:29 pm

AstrinaKomsinica ::
Nut ::


Kritikujes mene da ne citam pazljivo..da unapred imam spremne odgovore..a TI TO UPRAVO RADIS..negde sAM napisala..reci za nekoga da ima poremecaj nikako NE ZNACI .BOLEST

Onda sam definitivno citala da respond kad sam citala ono da nisu "zdrava populacija" :zubi3: :zubi3: :zubi3: :zubi3: :zubi3: 

Previse reagovanja da ono da su bolesni..jer po najnovijim otkricima u naucnim krugovima ,sve se vise usvajaju gledista da se ''radjamo bolesni''..tako da ..izmedju njih i nas po pitanju bilo kojeg aspekta bolesti nema razlike..jeste sex''skakljiv'..
Smeta ono da su ''bolesni jer pretenduju istopolnu ljubav''.. a ja kazem..istopolna ljubav je u svom zagrljaju skrila mnogo nejasnoca i niz drugih ''dusevnih muka''..kojima su takvi okupirani..pa ih to moze odvesti u ozbiljne bolesti..

Ok.Ovo nije post o gay-lezbo,ALI JE inferiornost njihov veliki i osnovni problem..i deo njihovog karaktera..










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Inferiornost zena kroz vekove - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Inferiornost zena kroz vekove   Inferiornost zena kroz vekove - Page 3 EmptyNed Jul 28, 2013 5:34 pm

Nut ::


Ok.Ovo nije post o gay-lezbo,ALI JE inferiornost njihov veliki  i osnovni problem..i deo njihovog karaktera..

E ovo je odlicna konstatacija. Nisu prirodno inferiorni, nego im drustvo uporno namece inferiornost - hence konekcija sa recimo inferiornosti kod zena.

Polako se osvjetljava,,,,process je to;))))))))
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 44
Datum upisa : 23.03.2011

Inferiornost zena kroz vekove - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Inferiornost zena kroz vekove   Inferiornost zena kroz vekove - Page 3 EmptyNed Jul 28, 2013 5:39 pm

AstrinaKomsinica ::
Nut ::


Ok.Ovo nije post o gay-lezbo,ALI JE inferiornost njihov veliki  i osnovni problem..i deo njihovog karaktera..

E ovo je odlicna konstatacija. Nisu prirodno inferiorni, nego im drustvo uporno namece inferiornost - hence konekcija sa recimo inferiornosti kod zena.

Polako se osvjetljava,,,,process je to;))))))))

Sa ovim se slazem u potpunosti..i to je veliki problem zaista...nikako ih ne bismo smeli potcenjivati kao ljude i svrstavati u one ''ja vredim,ti ne vredis,jer si gay''..kao ni ljude u celibatu.i slicno..










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Inferiornost zena kroz vekove - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Inferiornost zena kroz vekove   Inferiornost zena kroz vekove - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Inferiornost zena kroz vekove
Nazad na vrh 
Strana 3 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
 Similar topics
-
» 8 Mart - dan zena...
» Banja Luka ~ Grad zena ?
» Psiholoski profil zena ubica
» Razlike u izrazavanju emocija kod muskaraca i zena
» Putovanje kroz Srbiju

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: FILOZOFIJA-
Skoči na: