DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
8 Mart - dan zena... - Page 6 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
8 Mart - dan zena... - Page 6 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 8 Mart - dan zena...

Ići dole 
+56
debilko
brunolino
Kijara-brm
podbarac
Vladimir79
Đole
Astra
dusicaa
Auror@
ZoxZoja
Lakota
Danubius
sonia
Ladyintheblack
Nut
AstrinaKomsinica
brdjanin
Ivana_258
Gothic
el_vibrador
Tattoo
allure
Ivance
ZezaM
Samhain
Sibila_
Aurora Borealis
vasko1
Harite
cojle
Ripce
promaja
EAGLE
Najda M.
Vangelis
daca
Orhideja
mladenk
Krupljanka
velizar
Amisela
Klosarka
montoya
rouzvel
bosankaa
determinanta
sanjalica.ns
Smiljan01
PJER
srki76
komunikativn@
Slovenska
Silvy
Lily
svilanaasvaltu
Sanjalica
60 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
AutorPoruka
Sanjalica
Maman Papillons Charmants Petits
Sanjalica


Godina : 48
Location : Tamo gde vecno sunce sja...
Datum upisa : 16.08.2008

8 Mart - dan zena... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: 8 Mart - dan zena...   8 Mart - dan zena... - Page 6 EmptySub Mar 07, 2009 6:40 pm

First topic message reminder :

CESTIT OSMI MART SVIM DAMAMA OVOG FORUMA


8 Mart - dan zena... - Page 6 5031vi9
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

8 Mart - dan zena... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 8 Mart - dan zena...   8 Mart - dan zena... - Page 6 EmptyNed Mar 09, 2014 1:29 pm

Mi imamo člana kojem je nick Shon....zamalo ,a ?  trtrr  affraid 
___________________-

HAKERSKA LJUBAV:

Oborio 101 sajt za 8. mart!
Autor: E.A. | 09.03.2014 - 13:03:00h |


Kako obradovati devojku za 8. mart? Stručnjaci za ljubavne odnose bi verovatno preporučili sveće, slatkiše, parfem, večeru, opran i opeglan sav veš… i sličnu uobičajenu romantiku ili dokaze ravnopravnosti, ali im sigurno ne bi palo na pamet da na listu stave hakovanje sajtova. A upravo to je jedna Milana dobila od svog dečka, objavile su “Vesti”.

8 Mart - dan zena... - Page 6 1055869-haker
Umesto buketa sa 101 ružom, haker koji se potpisuje kao “Shon3″, svojoj devojci je za 8. mart poklonio 101 oboren sajt. Na svakom se pojavio crni ekran sa velikim srcem u sredini i porukom “Milana, volim te”, prenosi Telegraf.
Iako bi mnogi rekli da im nije jasno kakve veze obaranje tuđih sajtova ima sa Danom žena i njihovom borbom za ravnopravnost, “Shon3″ je verovatno najbolje znao šta bi njegova devojka volela i kako da je oduševi.
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lakota
- slučajna prolaznica-



Datum upisa : 11.07.2013

8 Mart - dan zena... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 8 Mart - dan zena...   8 Mart - dan zena... - Page 6 EmptySre Mar 12, 2014 8:47 pm

EP odbio izjednačavanje plata muškaraca i žena za isti posao
Srna | 11. 03. 2014. - 23:59h | Foto: AP

Evropski parlament odbacio je izveštaj o ravnopravnosti muškaraca i žena, u kome se od država Evropske unije traži da garantuju osnovno načelo - ista plata za isti rad muškaraca i žena.

Protiv ovog izveštaja glasalo je 298 poslanika, uglavnom iz reda konzervativaca, 289 ih je glasalo "za", i to većinom levičara i liberala, dok je 87 poslanika suzdržano, uglavnom iz redova "zelenih".


U izveštaju se traži i zabrana otpuštanje tokom porodiljskog bolovanja.
Belgijski poslanik iz redova socijalista Veronika De Kejser upozorila je da je ovo "neverovatan korak unazad nekoliko dana nakon Međunarodnog dana žena".


"Današnjim glasanjem nisu povređene i napadnute samo žene, nego i čitavo društvo, naše vrednosti i samo srce naše čovečnosti", navela je francuska grupa poslanika iz reda socijalista.


...pa recite da je besmisleno slaviti ga.. booored 
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris



Datum upisa : 13.01.2013

8 Mart - dan zena... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 8 Mart - dan zena...   8 Mart - dan zena... - Page 6 EmptyUto Mar 25, 2014 12:13 am

8 Mart - dan zena... - Page 6 2qsa03t
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

8 Mart - dan zena... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 8 Mart - dan zena...   8 Mart - dan zena... - Page 6 EmptyUto Mar 25, 2014 1:34 am

ZoxZoja ::
8 Mart - dan zena... - Page 6 2qsa03t

Moćno,nema šta...  trtrr :zubi3: 
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

8 Mart - dan zena... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 8 Mart - dan zena...   8 Mart - dan zena... - Page 6 EmptySre Mar 04, 2015 8:47 pm

Gospodo ,usud kleti nam se bliži  ! 

Tek što smo ,teško ranjeni ,preživeli mrsko Valentinovo(iza koga stoji Vatikan ,kažem ja vama )  ,novi udar sudbine se sprema na naše novčanike i muški rod uopšte ? 
8 mart ,zločinačko delo Kominterne (jer ga oni izmisliše ) oteće nam i ono što je promaklo Vučiću i Vladi . Vaš poslednji siroti dinar ,koji se čuvao za stare dane , nevinu zabavu sa muškim  prijateljima (poker,benzin, striptiz barove ) ,i nužno potrebne namirnice (cigare ,alkohol) otići će za -ruže,parfeme  i drugu tkzv" romantiku" i "pažnju" ?
Nevino pitanje koje se ovih dana može svuda čuti "Gde ćemo za 8 mart?" je u stvari deo paklenog globalnog plana žena da nas ponize ,opljačkaju i telesno iskoriste (ako već ne mogu ništa drugo) 
Nema načina da se dostojanstveno odbranimo u ovom trenutku od sprege  krupnog kapitala (moda ,nakit , kozmetika, cvećari) i tajnog oružja žena oioi99 (ima doduše ,ali to nije ni časno ni dostojanstveno ,okrenuti se mascdance ) te gospodo -poginimo junački ,kako i priliči hrabrim muškarcima ,u u jednom jurišu kamikaza ,sa borbenim  pokličem na usnama -Dame ,srećan vam dan žena ,8 mart  ruza ruza ruza
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

8 Mart - dan zena... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 8 Mart - dan zena...   8 Mart - dan zena... - Page 6 EmptySre Mar 04, 2015 9:01 pm

Zaboravlja nas sef da ima zena koje zele da vide osmjeh na licu njenog muskarca,da ju iz cista mira poljubi dok se budi....da joj predlozi zajednicko tusiranje ....to ne kosta....ne trebas nikako imati novcanik za takvo nesto,a neka bi dala sve da to dobije.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods



Datum upisa : 23.03.2011

8 Mart - dan zena... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 8 Mart - dan zena...   8 Mart - dan zena... - Page 6 EmptySre Mar 04, 2015 9:23 pm

Danubius ::
Gospodo ,usud kleti nam se bliži  ! 

Tek što smo ,teško ranjeni ,preživeli mrsko Valentinovo(iza koga stoji Vatikan ,kažem ja vama )  ,novi udar sudbine se sprema na naše novčanike i muški rod uopšte ? 
8 mart ,zločinačko delo Kominterne (jer ga oni izmisliše ) oteće nam i ono što je promaklo Vučiću i Vladi . Vaš poslednji siroti dinar ,koji se čuvao za stare dane , nevinu zabavu sa muškim  prijateljima (poker,benzin, striptiz barove ) ,i nužno potrebne namirnice (cigare ,alkohol) otići će za -ruže,parfeme  i drugu tkzv" romantiku" i "pažnju" ?
Nevino pitanje koje se ovih dana može svuda čuti "Gde ćemo za 8 mart?" je u stvari deo paklenog globalnog plana žena da nas ponize ,opljačkaju i telesno iskoriste (ako već ne mogu ništa drugo) 
Nema načina da se dostojanstveno odbranimo u ovom trenutku od sprege  krupnog kapitala (moda ,nakit , kozmetika, cvećari) i tajnog oružja žena oioi99 (ima doduše ,ali to nije ni časno ni dostojanstveno ,okrenuti se mascdance ) te gospodo -poginimo junački ,kako i priliči hrabrim muškarcima ,u u jednom jurišu kamikaza ,sa borbenim  pokličem na usnama -Dame ,srećan vam dan žena ,8 mart  ruza ruza ruza

smehsmeh smehsmeh ..Pa dobro,sefe,dokle vise o ''tom poslednjem dinaru  iz slamarice''..ma vec decenijama vadimo tu ''slatku paru''ma..od-kuda stizu ti poslednji novci?? smehsmeh ..Uvek poslednji..kada je kraj  ??Od ''cuvenog zumbula''  do buketa  ,pa onda haljina,nakita,putovanja ..a,mozda koja od nas dobije i neku ''garsonjericu' na poklon..sve to od tog poslednjeg.. smehsmeh

smehsmeh Nego,ti se  bas nisi  ''pretrgo'' od poklona..pih,  te tri ruze ''pribedne''. dm2 .daj nesto zesce od tog tvog   poslednjeg.. lu6777

Napisacu pesmicu za 8 mart//tri poljubca '' hoce onaa...ah..

8 Mart - dan zena... - Page 6 Lara%2BStone%2BMB%2Bfilm%2B5

Ovako nesto ne bi smo oprostile.. sminka
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods



Datum upisa : 23.03.2011

8 Mart - dan zena... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 8 Mart - dan zena...   8 Mart - dan zena... - Page 6 EmptySre Mar 04, 2015 9:27 pm

Astra ::
Zaboravlja nas sef da ima zena koje zele da vide osmjeh na licu njenog muskarca,da ju iz cista mira poljubi dok se budi....da joj predlozi zajednicko tusiranje ....to ne kosta....ne trebas nikako imati novcanik za takvo nesto,a neka bi dala sve da to dobije.
..

Astra,dosta mi je poljubaca z a dobro jutro,laku noc..i kada hoce nesto dobiti..a i zajednickog tusiranja..ovoga puta ce biti nesto  ''skuplje ''od toga. e tako.. smehsmeh ..

8 Mart - dan zena... - Page 6 Happy-sexy-young-girl-dancing-3D-HD-Animated-gifs-free-3d-clipart-happy-girl-clip-art-To-little-girl-dancing-pop-rock-disco-trance-beach-sunner-party-angel-wings-clipart-Cartoon-gif
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

8 Mart - dan zena... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 8 Mart - dan zena...   8 Mart - dan zena... - Page 6 EmptySre Mar 04, 2015 9:29 pm

Ako ima mogucnosti,ako...ako...i treba,ali nije istina sto hoce Dany da prikaze da smo sve azdaje koje samo gledaju da ostruzu novcanik.
Za sve sto mi treba,sama sebi kupim...treba mi poljubac...treba mi dodir....to ne zelim da kupujem.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

8 Mart - dan zena... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 8 Mart - dan zena...   8 Mart - dan zena... - Page 6 EmptySre Mar 04, 2015 9:34 pm

Jel da sad ja uletim s mitingom o ženskim pravima??? Mislim da podsetim Šefa da je 8.Mart dan sećanja na borbu za žensku ravnopravnost. Borbu koja nije završena.

Poklone ostavite za lične, intimne datume. Ako ženu, sestru, majku, koleginicu ne volite i ne poštujete čitave godine ne budite licemeri ni taj jedan dan trošeći "zadnji dinar iz prljave čarape". Koju ćete sutra lupiti toj istoj ženi u facu uz komentare da nije oprana.

Zoxy the borbena










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

8 Mart - dan zena... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 8 Mart - dan zena...   8 Mart - dan zena... - Page 6 EmptySre Mar 04, 2015 9:43 pm

ZoxZoja ::
Jel da sad ja uletim s mitingom o ženskim pravima??? Mislim da podsetim Šefa da je 8.Mart dan sećanja na borbu za žensku ravnopravnost. Borbu koja nije završena.

Poklone ostavite za lične, intimne datume. Ako ženu, sestru, majku, koleginicu ne volite i ne poštujete čitave godine ne budite licemeri ni taj jedan dan trošeći "zadnji dinar iz prljave čarape". Koju ćete sutra lupiti toj istoj ženi u facu uz komentare da nije oprana.

Zoxy the borbena
.






E..Zox..mani ''ljudska prava'' ona upropastise''ljudski rod''..znas ti ono''skratila kosu,obukla pantalone i hoce da vozi traktor''..Pogledaj nasu Kandicku i njena prava.. smehsmeh Ostanimo ipak,pri svome rodu..zene smo..''Lepo je biti zena''..kopiramo momke,pa onda su se  oni zato pogubili..ne znaju vise nista,ali nista.. dm5 ..

U zadnje vreme transvesticizam je u porastu... fsrt

8 Mart - dan zena... - Page 6 Tranvestit










8 Mart - dan zena... - Page 6 XhTq33I
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

8 Mart - dan zena... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 8 Mart - dan zena...   8 Mart - dan zena... - Page 6 EmptySre Mar 04, 2015 11:18 pm

Astra ::
Ako ima mogucnosti,ako...ako...i treba,ali nije istina sto hoce Dany da prikaze da smo sve azdaje koje samo gledaju da ostruzu novcanik.
Za sve sto mi treba,sama sebi kupim...treba mi poljubac...treba mi dodir....to ne zelim da kupujem.
Aždaja je on.
Onaj o ko nema ,tome nemaš šta ostrugati.Ko ima, taj ima zmiju u džepu-haha.

Ne treba mi  niko  ništa kupovati.
Lepa reč,zagrljej.Mazni cvet iz tuđeg vrta.Važno je da si se setio.


ispadože žene gulikože..   ne znam.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

8 Mart - dan zena... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 8 Mart - dan zena...   8 Mart - dan zena... - Page 6 EmptySre Mar 04, 2015 11:20 pm

a, može li cvetak s groblja...?!
Nazad na vrh Ići dole
Ladyintheblack
Maskota Foruma
Ladyintheblack


Godina : 31
Location : Gdje ljubav putuje....
Humor : Uvek raspolozena :)
Datum upisa : 05.05.2014

8 Mart - dan zena... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 8 Mart - dan zena...   8 Mart - dan zena... - Page 6 EmptySre Mar 04, 2015 11:21 pm

ali si romantican :smrzz:
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

8 Mart - dan zena... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 8 Mart - dan zena...   8 Mart - dan zena... - Page 6 EmptySre Mar 04, 2015 11:22 pm

brunolino ::
a, može li cvetak s groblja...?!
S groblja se ne nosi ništa kući.A najmanje cveće koje je nekome posvećeno!!!










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

8 Mart - dan zena... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 8 Mart - dan zena...   8 Mart - dan zena... - Page 6 EmptyČet Mar 05, 2015 9:53 am

Dragi muzevi i momci,
za 8.mart mogli bi ste iskoristiti priliku da svojim zenama kazete sve ono, sto tokom citave godine pisete drugima u inbux smehsmeh

Pa makar to bilo:
- mmmmmmmm
- kako imas dobre noge
- svidjaju mi se tvoje sise
- hocu da te ljubim
- kad sam te video znao sam da si ti stvorena za mene
- zelim da te kresnem
- volim te
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

8 Mart - dan zena... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 8 Mart - dan zena...   8 Mart - dan zena... - Page 6 EmptyČet Mar 05, 2015 12:33 pm

Ebo ko ga izmisli...

Zene nikad i nece biti ravnopravne, a razloga je puno...Pustimo treci svet, i razlicitosti, pogledajmo nase dvoriste.
Vecina zena i nema pojma sta ''proslavlja''...Cvece, pokloni, restorani, WTF?!

Ja sam tu negde, liberalna feministkinja, mada moj dijapazon moze ici cak do nivoa zenskog sovinizma, sve zavisi od ''upuceno ka'', i u ta globalna sr* ne verujem bas.

Ako bih morala izaci sa nekom parolom ove godine, onda neka budu dve:

- Protiv- retusirane fotografije!
- Za- modeli sa oblinama!

Nista novo, ali nije naodmet ponoviti...










8 Mart - dan zena... - Page 6 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



8 Mart - dan zena... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 8 Mart - dan zena...   8 Mart - dan zena... - Page 6 EmptyČet Mar 05, 2015 12:39 pm

Uvek su sranja kada se ženske ožderu.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

8 Mart - dan zena... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 8 Mart - dan zena...   8 Mart - dan zena... - Page 6 EmptyČet Mar 05, 2015 2:29 pm

Osmi mart je pre svega dan rodne ravnopravnosti,i ljuti me kad vidim da su pre svega zene protiv njega.Ne znam da li sam na prethodnim stranama pisala vec slicno,ali ako mu je kod nas isprljana reputacija,ili izokrenuta onda se podsetimo da su zahvaljujuci Klari Cetkin i sifrazetkinjama zene dobile trtman ravnopravnih ucesnika drustva.Ne jednakih,Nut..mi smo zene,oni muskarci.Rodjenjem nismo jednaki,ali smo ravnopravni.
A to sto vam je normalno da glasate,da raspolazete svojim novcem,a ne vas muz u vase ime,da nasledite ono sto su vam roditelji ostavili,a ne da dobije vas suprug,da idete u skolu,da se zaposlite ,da imate racun u banci,da vozite auto,da popijete kafu u basti restorana sami,da se udate za onog kog volite...e za to i jos puno stvari ja sam im zahvalna.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

8 Mart - dan zena... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 8 Mart - dan zena...   8 Mart - dan zena... - Page 6 EmptyČet Mar 05, 2015 5:15 pm

ZoxZoja ::
Jel da sad ja uletim s mitingom o ženskim pravima??? Mislim da podsetim Šefa da je 8.Mart dan sećanja na borbu za žensku ravnopravnost. Borbu koja nije završena.

...i ta borba vam jed donela da sada imate da rintate do 65 -te godine ,isto kao i muškarci .
To je ta "ravnopravnost" ?
Ja bih to nazvao "pirovom pobedom ". 8 Mart - dan zena... - Page 6 98966










8 Mart - dan zena... - Page 6 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

8 Mart - dan zena... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 8 Mart - dan zena...   8 Mart - dan zena... - Page 6 EmptyČet Mar 05, 2015 5:27 pm

John Doe ::
Uvek su sranja kada se ženske ožderu.

rasta
Kako se uzme .
Alkohol doprinosi neophodnoj lakoći konverzacije ,a nepoznata sredina daleko od kuće blagotvorno deluje na žene .

Mislim da sam već napisao negde na forumu ,ali nikada neću zaboraviti jedan 8 mart ,u hotelu "Cardial" u Tesliću .

Znači -pun hotel "veselih" žena ,ceo vikend ,a muškaraca  -samo mi muzikanti i nešto konobara.
(Nekada su firme imale para ,pa su slale svoje žene na "spa vikend" po banjama, recimo)

Nirvana -tri dana i noći nismo svežeg vazduha udahnuli ,sem sa terase .
Bar ,bazen, kuglana ,gde god se okreneš -žene, žene ,a uveče ...... danscers
Povremeno smo se pitali ,jesmo li umrli ,i probudili se u raju  ? smehsmeh

8 Mart - dan zena... - Page 6 1458645689










8 Mart - dan zena... - Page 6 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

8 Mart - dan zena... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 8 Mart - dan zena...   8 Mart - dan zena... - Page 6 EmptyČet Mar 05, 2015 5:49 pm

Danubius ::
ZoxZoja ::
Jel da sad ja uletim s mitingom o ženskim pravima??? Mislim da podsetim Šefa da je 8.Mart dan sećanja na borbu za žensku ravnopravnost. Borbu koja nije završena.

...i ta borba vam jed donela da sada imate da rintate do 65 -te godine ,isto kao i muškarci .
To je ta "ravnopravnost" ?
Ja bih to nazvao "pirovom pobedom ". 8 Mart - dan zena... - Page 6 98966

..ja pravom na izbor..ne moras ako neces,ali mozes..
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



8 Mart - dan zena... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 8 Mart - dan zena...   8 Mart - dan zena... - Page 6 EmptyČet Mar 05, 2015 7:25 pm

Ja ne znam kako vi drage moje, ali ja sam ponosna što sam žena, bez obzira što živim tu gdje živim. Ponosna sam na sve one žene koje svakodnevno pomijeraju granice, koje su spremne mijenjati svijet a ipak ostati žene.
Hvala svim onim srčanim ženama koje su se borile da bi mi danas imale pravo glasa, pravo da "rintamo i službeno do 65-e godine", pravo da obučemo pantalone, da vozimo avion, podmornicu, letimo u kosmos, budemo na čelu kompanija, država, vlada....Nije to pirova pobjeda, ja to ne doživljavam tako. Dobile smo mogućnost izbora, a to nije mala stvar. Ono što jeste vjerovatno problem je to što ogromna većina žena ne zna šta bi s tom mogućnošću, što nije sposobna (ili vaspitana) da odlučuje sama o sebi, što ne smatra da je kompletna ako nema gospodara (u kući, na poslu, društvu), to je već sasvim drugi problem i ne bih ovdje pisala o tome.
Znam da mašu procentima  koji govore o manjim zaradama žena, o tome kakva lavica mora biti žena da bi dobila rukovodeću funkciju u firmi, državi i sl. Tačno je da je tako, ali niko nije rekao da je borba završena. Na kraju krajeva zabranjena je i rasna diskriminacija pa itekako postoji i dalje.
Zato drage moje, budimo srećne i ponosne što smo žene, imamo se čime ponositi ma šta drugi pričali. Kad vas (kao što će mene sutra na poslu) zaskoče sindikalnim karanfilom nemojte im zamjeriti, da su sposobni za bolje vjerovatno bi to i uradili. Zahvalite kako i priliči damama, bez obzira na svu snagu koju imamo mi smo i dame, nikada to nemojte zaboraviti. parfem

Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

8 Mart - dan zena... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 8 Mart - dan zena...   8 Mart - dan zena... - Page 6 EmptyČet Mar 05, 2015 8:54 pm

justicija ::
Ja ne znam kako vi drage moje, ali ja sam ponosna što sam žena, bez obzira što živim tu gdje živim. Ponosna sam na sve one žene koje svakodnevno pomijeraju granice, koje su spremne mijenjati svijet a ipak ostati žene.
Hvala svim onim srčanim ženama koje su se borile da bi mi danas imale pravo glasa, pravo da "rintamo i službeno do 65-e godine", pravo da obučemo pantalone, da vozimo avion, podmornicu, letimo u kosmos, budemo na čelu kompanija, država, vlada....Nije to pirova pobjeda, ja to ne doživljavam tako. Dobile smo mogućnost izbora, a to nije mala stvar. Ono što jeste vjerovatno problem je to što ogromna većina žena ne zna šta bi s tom mogućnošću, što nije sposobna (ili vaspitana) da odlučuje sama o sebi, što ne smatra da je kompletna ako nema gospodara (u kući, na poslu, društvu), to je već sasvim drugi problem i ne bih ovdje pisala o tome.
Znam da mašu procentima  koji govore o manjim zaradama žena, o tome kakva lavica mora biti žena da bi dobila rukovodeću funkciju u firmi, državi i sl. Tačno je da je tako, ali niko nije rekao da je borba završena. Na kraju krajeva zabranjena je i rasna diskriminacija pa itekako postoji i dalje.
Zato drage moje, budimo srećne i ponosne što smo žene, imamo se čime ponositi ma šta drugi pričali. Kad vas (kao što će mene sutra na poslu) zaskoče sindikalnim karanfilom nemojte im zamjeriti, da su sposobni za bolje vjerovatno bi to i uradili. Zahvalite kako i priliči damama, bez obzira na svu snagu koju imamo mi smo i dame, nikada to nemojte zaboraviti. parfem


Hvala svim lavicama koje su mi dale pravo na izbor. Pravo da budem čovek a ne vlasništvo. Moja obaveza je da ako ne mogu da napravim korak napred onda ne smem ni da dozvolim da se prave koraci unazad koji će sledećoj generaciji put učiniti duplo dužim.

Hvala na lepom postu Justi. I srećan ti dan sećanja na borbu onih koje su nas dovele da možemo da kažemo a da ne dobijemo za to razbijene zube.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

8 Mart - dan zena... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 8 Mart - dan zena...   8 Mart - dan zena... - Page 6 EmptyČet Mar 05, 2015 9:28 pm

Evo sta Nole kaze..
Novak Djokovic
Divim se damama iz mnogo razloga: moja majka je bila tako strastvena podržavajući me celog života; moja Jelena mi daje snagu i ljubav u svim izazovima sa kojima se suočavam svakog dana; imam sestre i tetke, prijateljice i saradnice - sve divne i kreativne dame! Na današnji dan želim da kažem HVALA VAM svima, hvala svim ženama širom sveta na vašoj hrabrosti, na vašim inicijativama, na vašim toplim i ljubaznim osmesima, na vašim sjajnim doprinosima u biznisu ali i u razvoju civilnog društva. Ovaj je svet lepši zbog sinergije koju kreiramo zajedno kao nezavisna i ravnopravna bića!
8 Mart - dan zena... - Page 6 483796_529469147105941_1368633636_n
Na kraju - dajem svu svoju podršku ovogodišnjoj temi Ujedinjenih nacija za 8. mart - Obećanje je obećanje: vreme je za akciju u okončanju nasilja nad ženama.

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

8 Mart - dan zena... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 8 Mart - dan zena...   8 Mart - dan zena... - Page 6 EmptyČet Mar 05, 2015 9:29 pm

Nole je pametan decko...svaka cast !
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

8 Mart - dan zena... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 8 Mart - dan zena...   8 Mart - dan zena... - Page 6 EmptyČet Mar 05, 2015 9:32 pm

Lakota ::


..ja pravom na izbor..ne moras ako neces,ali mozes..
Ne moraju ni muškarci ,ali postoji "kvaka 22 " Ako odeš i sa punim stažom i godinama života po "starom" zakonu ,onda ti se penzija TRAJNO umanjuje ,računa se kao "prevremena" . Kad se sabere umanjenje (koliko imaš minusa "staža" i godina ) ,ispada da je oko 22,20 % od inače bednih penzija ? Zato u mojoj firmi ima žena debelo preko 60 godina koje i dalje -rade.
justicija ::

Hvala svim onim srčanim ženama koje su se borile da bi mi danas imale pravo glasa, pravo da "rintamo i službeno do 65-e godine", pravo da obučemo pantalone, da vozimo avion, podmornicu, letimo u kosmos, budemo na čelu kompanija, država, vlada....
Bilo bi red pomenuti i prve i prave borce za ženska prava ,dakle ,šifražetkinje .
Pa da vidimo ko su bile najistaknutije ?
Da ne davim sa imenima -listom pripadnice aristokratije ,ćerke iz bogatih porodica ,neudate intelektualke , kojima su se tek mnogo, mnogo kasnije pridružile imućne građanke ,i još mnogo mnogo kasnije -obične žene iz radničke klase .
Iz prostog razloga što su te žene morale da rintaju da prežive ,ili su imale čopor dece ,pa nisu imale kada da protestuju .
Njih bi policija namlatila i rasterala ,ali nisu mogli tek tako da uhapse neku "ledi" od ovoga ili onoga ,ili ćerku nekoga iz Doma Lordova .
A njihova borba je izgledala ovako (citat )

Seljanke su stajale predamnom širom otvorenih usta dok
sam im govorila o pravu glasa. Radnice su se smejale, trgovkinje
slegale ramenima, a gospođe iz viših klasa sklanjale s užasom“.


Prvi zakon o pravu glasa se i odnosio isključivo na imućne i visokoobrazovane žene (1918)
Tek posle I svetskog rata ,kada je poginulo na milione muškaraca ,a žene podnele svoj deo tereta ,i dokazale da mogu sve što i muškarci , dato im je pravo glasa ,10 godina kasnije (1928)
I bio bi red pomenuti i da je dobar deo šifražetkinja bilo i "gej opredeljenja " -dakle ,lezbejke (slobodno proverite ) :948208144:
Pa glavne šifražetkinje u SAD su bile -tri sestre Pankhurst .

8 Mart - dan zena... - Page 6 250px-Elsie_Inglis_-_1916_-_Project_Gutenberg_etext_185308 Mart - dan zena... - Page 6 Picture-6
A najviše bi bio red pomenuti da bi malo sutra uspele -da ih nije podržao i jedan deo muškaraca ,što je odnelo prevagu ,jer bi se završilo sa -namlati ženu i zatvori je u kuću (kao što se dešavalo kod radničkih žena ) jer ćeš inače izgubiti posao i platiti "globu" ,što je značilo -glad.

Nijednog trenutka se šifražetkinje nisu borile za prava svih žena -recimo , crnkinje se nijednim slovom ne pominju kod njih,nego su se borile samo za "bele hrišćanke" . thank










8 Mart - dan zena... - Page 6 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

8 Mart - dan zena... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 8 Mart - dan zena...   8 Mart - dan zena... - Page 6 EmptyČet Mar 05, 2015 9:37 pm

Pazite našeg Noleta iznad.. fikkk .

Ugledaj se bre na Đokovića.Lepa reč nešto znači.
Nije sve u novcu.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

8 Mart - dan zena... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 8 Mart - dan zena...   8 Mart - dan zena... - Page 6 EmptyČet Mar 05, 2015 9:48 pm

I to je kao nesto lose sto su one bile imucne? To je super,kad su se one osecale kao stvar,sta mislis kako je bilo onim u sirotinjskim kucama...a ono o radnom stazu,Dany,ako zena nece,ne mora,ne zeli i ima mogucnosti za zivot,ne mora da radi,ne mora da razmislja o penziji..Ali u svakom slucaju nije joj zabranjeno.
I da,naravno da su ih podrzali odredjeni muskarci,u Engleskoj ,recimo,laburisti,jer su znali da je to jedini nacin da pobede na izborima.Ne znam zasto toliko cinizma osecam u tvojim recima..

Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

8 Mart - dan zena... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 8 Mart - dan zena...   8 Mart - dan zena... - Page 6 EmptyČet Mar 05, 2015 9:58 pm

A i ono o "belim hrišćankama" zvuči malo podcenjivački. Borile su se kako su umele i znale. U datim istorijskim uslovima i okolnostima. Optuživati njih za to je u ravni onog da Cezar nije priznavao Ženevsku konvenciju o ratnim zarobljenicima. Da nije bilo njihove borbe za "bele hrišćanke" danas ne bi imao ko da digne glas ni protiv obrezivanja crnih "paganki". Ni protiv kamenovanja silovanih muslimanki. Ni protiv ... svega onog protiv čega se diže glas.

Isto tako skretanje pažnje na seksualno opredeljenje nekih od njih mi malo bode oči. Ispada da su dokone, besposlene, bele lezbače nasrnule na vekovni poredak i prirodne zakone. Da je "Amfilohije" pisao ne bi tako cinično sve to skupio u isti pasus.

Više su one učinile za napredak civilizacije u par decenija nego svi filozofi, etičari i reformatori. Dale su pravo polovini čovečanstva da budu ljudi. Malo li je na ovu skupoću.











Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

8 Mart - dan zena... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 8 Mart - dan zena...   8 Mart - dan zena... - Page 6 EmptyČet Mar 05, 2015 10:02 pm

Tacno Zox....odnekud su morale poceti,pa kako nego od sebe,a tolike godine prodjose pa nije ukunuto obrezivanje djevojcica...ma uopsteno nasilje nad zenama koje je ponegdje cak i cast i cuvanje obraza.
Znaci li sad nesto sto su tad to bile hriscanke,pa i lezbejke...bitno je da su pokrenule lavinu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

8 Mart - dan zena... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 8 Mart - dan zena...   8 Mart - dan zena... - Page 6 EmptyČet Mar 05, 2015 10:27 pm

Lakota ::
I to je kao nesto lose sto su one bile imucne? To je super,kad su se one osecale kao stvar,sta mislis kako je bilo onim u sirotinjskim kucama...a ono o radnom stazu,Dany,ako zena nece,ne mora,ne zeli i ima mogucnosti za zivot,ne mora da radi,ne mora da razmislja o penziji..Ali u svakom slucaju nije joj zabranjeno.
I da,naravno da su ih podrzali odredjeni muskarci,u Engleskoj ,recimo,laburisti,jer su znali da je to jedini nacin da pobede na izborima.Ne znam zasto toliko cinizma osecam u tvojim recima..

A zašto je cinizam navesti činjenicu ? Više volimo da ulepšavamo ?

U Engleskoj se feminizam javio direktno kao rezultat "Dekreta  o zaraznim bolestima" 1864 ,koji je davao pravo policiji da privodi prostitutke i nasilno ih pregleda ,a i da ih zatvori ukoliko su zaražene .
Odjednom se feminsitkinje zalažu za "prava moralno posrnulih žena" ,i protiv zakona , iako im je "ciljna grupa" sasvim drugačija ,i preziru ove pripadnice svog roda ?

Rečima jedne engleske prostitutke:

Samo se sa
muškarcima i jedino s muškarcima
moramo hvatati
u koštac! Najpre sam zgrešila što sam htela da zadovoljim jednog
muškarca, da bih se potom vukla od jednog do drugog. U policiji
nas muškarci drže u šaci. Muškarci nas pregledaju, dodiruju
nas rukama, leče i odbacuju. U bolnici nam opet muškarac čita
molitve i Bibliju. Vode nas sudijama koji su takođe muškarci... A
ovaj zakon koji me čini izgrednicom donela je Skupština u kojoj
nema drugih do muškaraca.
----
Lekari su nastojali

da prošire svoje pravo i na preostalu žensku populaciju izvan „zanata“. (Phillips,

Ibid., str. 76-78).

Dakle ,pošto se radilo o viktorijanskoj Engleskoj ,gde čistoća nije bila jača strana ,a gospoda muževi  su pod redovno posećivala bordele ,dešavalo se i da "donesu" ponešto odande ,i kako bi izgledalo da se pročuje da gospođa uvažena ta i ta ima triper ili picajzle ,što je stavlja pod ingerenciju "Dekreta "?  8 Mart - dan zena... - Page 6 111827
Dakle -nisam ciničan kada kažem da malkice "Ne laje kera sela radi, nego sebe radi" ? tongue


A pošto si se i sama složila ko su bile "šifražetkinje" ,valjda nisu mogle da idu protiv "svojih" ,dakle "konzervativaca" i "rojalista" , laburisti su bili daleka budućnost Engleskog Parlamenta (jer labursti su ekvivalent socijaldemokratiji ) pa su tek posle I svetskog rata postali bitniji  koalicioni partner konzervativcima ,a tek posle II i došli na vlast .I onda su bili osporavani ,1979 ih  je do nogu porazila Tačerica ,a vratili su se na vlast tek 1997 sa Tonijem Blerom sa gotovo "konzervativnim programom" (da bi opet izgubili 2010 )
Tako da....teško da je feminizam imao neku bitnu ulogu u "usponu laburista" ,jer žene ipak nisu radile masovno na dokovima ,u brodogradnji, livnicama , kao zidari i građevinci ,šoferi ,u metalnoj industriji ,  itd....što je činilo "glasačko telo" laburista .
Činjenica -nisam ciničan (a najmanje imam nešto protiv žena )










8 Mart - dan zena... - Page 6 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

8 Mart - dan zena... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 8 Mart - dan zena...   8 Mart - dan zena... - Page 6 EmptyČet Mar 05, 2015 10:42 pm

A kakve veze i ima ako su u borbu krenule podstaknute navedenim razlozima? Trebalo je da i dalje pokorno ćute? One bogate u salonima, radnice u neljudskim uslovima fabrika i prostitutke u bordelima? Jer je tako kazao vrhunac Božije kreacije s perikom na glavi - viktorijanski MUŠKARAC???

Šta god da im je bio povod hvala im što su zakotrljale grudvu koju više Pećinko ne može da zaustavi. Sem ako ne pobije polovinu (žensku) čovečanstva. Što mu niji teško pokušati kako smo imali prilike da vidimo kroz istoriju. Samo malo je neselektivan u svom zanosu pa ne bira koga će da likvidira pa strada i savršenstvo evolucije velikomudri muškarac.

Pećinko izađi iz Danija. Ako nećeš sledi vam obojici bom










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

8 Mart - dan zena... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 8 Mart - dan zena...   8 Mart - dan zena... - Page 6 EmptyPet Mar 06, 2015 8:09 am

..kad se vec gadjas citatima,evo ti malo istorije..


http://pescanik.net/wp-content/PDF/10adriana.pdf link
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

8 Mart - dan zena... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 8 Mart - dan zena...   8 Mart - dan zena... - Page 6 EmptyPet Mar 06, 2015 9:44 am

Ne Svicarska,samo najstariji kanton Uri,gdje su zene dobile pravo glasanja zaista u najskorijoj istoriji.
Bilo bi nadfalje lijepo da tema ostane za cestitanja,a polemike oko istorijskih cinjenica da se prebace na neku od tema predvidjenih za to....uostalom,ovdje ce se zagubiti svi postovi,kad krenu da stizu buketici za nase dame.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

8 Mart - dan zena... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 8 Mart - dan zena...   8 Mart - dan zena... - Page 6 EmptyPet Mar 06, 2015 4:17 pm

Uh, ala ste mi pricljivi na ovoj temi :))

Ne znam za vas...ja na poslu dobih ruze, kao i ostalih par stotina zena zaposlenih tamo...Priredili su i manju zakusku povodom istog...
Veceras nas par "zenica" se izvodi na vecericu, muziku i po neko picence...
Da li je proslava 6. ili 8. marta...to nije ni vazno.

Drage moje, neka vam je srecan 8.mart i svaki ostali dan u godini.Da mi svaki dan budete srecne, zadovoljne i nasmijane.











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Auror@
SOLDIER of LOVE
Auror@


Godina : 64
Location : Neoplanta
Humor : aha
Datum upisa : 12.04.2014

8 Mart - dan zena... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 8 Mart - dan zena...   8 Mart - dan zena... - Page 6 EmptyPet Mar 06, 2015 9:54 pm

8 Mart - dan zena... - Page 6 205cvuc
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

8 Mart - dan zena... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 8 Mart - dan zena...   8 Mart - dan zena... - Page 6 EmptySub Mar 07, 2015 9:16 am

Lakota ::
..kad se vec gadjas citatima,evo ti malo istorije..


http://pescanik.net/wp-content/PDF/10adriana.pdf link
Bio sam slobodan kompletne predugačke copy teksta zameniti linkom (i sam se koristio podacima iz istog teksta Adrijane Zaharijević ,te se nadam da se ovo neće tretirati kao nasilje nad ženama lu6777 Na ovom linku imate kompletan tekst u pdf -u ,te koga zanima ,može da dobije kompletnu sliku istorije feminizma )
Pošto nisam našao nikakve elemente da me je neko demantovao ,a dame su lakonski presudile -"E neka je tako ,nije ni bitno ko je, kako i zbog čega izborio ženska prava ,bitno da postoje "neću ni ja suviše tupiti ,naročito ne danas .
Ono što mene nervira je i dalje ,neravnopravnost ,pa čak i za ovaj praznik .
"Dobrostojeće" firme će svojim ženama obezbediti skupe provode . "Loše firme " neće svojim ženama obezbediti čak ni simboličan znak pažnje ,a sve pod izgovorom ,kao "štednje" (recimo moja firma je do nedavno ženama davala simboličnih 1000 rsd-sada ni to ) a nezaposlene ,one sa sela i veliki broj drugih će svoj praznik proslaviti onako kako im osmisli "partner" (ako ga imaju )
Oni koji zaista brinu da se "obeleži" 8 mart su -muzičari (bar u mom gradu ) Svi lokali koji imaju uslova za to -obezbedili su "živu muziku" ,a ove godine ima i jedan fenomen .
"8 mart " se ovoga puta slavi -7- mog marta ,jer su za danas zakazana sva ova "događanja" .
Možda zato što "pada" u nedelju ,ali se zaista ne sećam da je ikada do takvog "pomeranja" došlo?
Dakle ,drage dame ...provedite se lepo ,i uživajte u svom prazniku ,predspostavljam da će se i DFR pridružiti sa svojim programom .

8 Mart - dan zena... - Page 6 I+ti+zassluzujes










8 Mart - dan zena... - Page 6 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

8 Mart - dan zena... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 8 Mart - dan zena...   8 Mart - dan zena... - Page 6 EmptySub Mar 07, 2015 9:35 am

Dany,to nije link koji sam stavila..ovo je link..

http://pescanik.net/wp-content/PDF/1dragana.pdf
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

8 Mart - dan zena... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 8 Mart - dan zena...   8 Mart - dan zena... - Page 6 EmptySub Mar 07, 2015 9:51 am

Lakota ::
Dany,to nije link koji sam stavila..ovo je link..

http://pescanik.net/wp-content/PDF/1dragana.pdf
Ok, moja greška ,izvinjavam se . Isti je sajt, a autor je u oba slučaja ,žena ,tako da sad imamo -dva izvora .
Kad smo kod istorije ,u Srbiji je 8 mart prvi put proslavljen 1914 (što je sasvim ok ako se uzme u obzir recimo  Nemačka, Austrija, Švajcarska i Danska (1911 )

A danas će verovatno biti ovako ruza o9o9

8 Mart - dan zena... - Page 6 Maxresdefault










8 Mart - dan zena... - Page 6 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

8 Mart - dan zena... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 8 Mart - dan zena...   8 Mart - dan zena... - Page 6 EmptySub Mar 07, 2015 9:56 am

Neki bome proslavise sinoc... danscers8 Mart - dan zena... - Page 6 900975











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



8 Mart - dan zena... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 8 Mart - dan zena...   8 Mart - dan zena... - Page 6 EmptySub Mar 07, 2015 10:43 am

Kod mene na poslu 8. Mart je obilježen juče i to tako što smo u odjeljenju od svojih najbližih muških saradnika dobili prigodne poklončiće  za koje znam da su od srca i svake godine se potrude da to bude neka sitnica koju ćemo koristiti a ne da bi se zadovoljila forma (uglavnom je to nešto od kozmetike). Potom nas je sve obišao predsjednik (suda) i svakoj od nas poklonio po jedan karanfil (iz ličnog budžeta kupljen, ne od novca suda) i čestitao praznik koji dolazi. U 12 sati se išlo na ručak u jedan gradski restoran i to svi zaposleni, to je bilo od sindikalne organizacije čije smo svi članovi, a mi smo tražile da na taj ručak idu svi članovi sindikata, jer se isti plaća od naših novaca (članarine)  i bilo bi stvarno u najboljem slučaju bezobrazno da tom ručku prisustvuju samo žene. Dobile smo i od sindikata neke poklončiće, tek toliko da ne bude da nismo ništa dobili.
Ja nisam išla na ručak jer sam imala nekih drugih porodičnih obaveza. Meni u principu ni ti pokloni ni ručak ne znače ništa. Većini žena kod mene taj ručak je prilika da se dotjera, da se osjeća važnom, da izađe u restoran i kada se na sastanku sindikalne organizacije dogovaramo šta i kako za 8. Mart i da li ga uopšte obilježavati obično budem "za" uz većinu žena iz prostog razloga što ih to usrećuje, što im znači taj praznik, što mi je drago gledati ih vesele, dotjerane.. I to dijeljenje karanfila mi je bezvezno, ali cijenim trud, na kraju i novac koji se da za karanfil (veliki je kolektiv i mnogo nas je žena), uručenje bude krajnje trapavo, predsjednik je jako težak i nezgodan čovjek, ali stvarno poštujem bar pokušaj. Plate su male i samim tim i sindikalna članarina je mala, sredstava je malo, možda bi bilo pametnije da se ne troši ništa nego da se čuva taj novac, ali rekoh, većina je za ovakav način obilježavanja i zato to i jeste tako. Dodala bih da nema opijanja (ručak i dva pića), sve preko toga plaća svako direktno iz svog džepa. Obično u restoranu bude i muzika pa se zapleše, zaigra... Teška su vremena, ne bi trebalo ništa, ali kad se već i potrude, kad nas sjete, onda ne treba poklonu u zube gledati, zadovoljstvo je i vidjeti ponos onoga koji poklanja kada mu se zahvalite za isti lu6777
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

8 Mart - dan zena... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 8 Mart - dan zena...   8 Mart - dan zena... - Page 6 EmptySub Mar 07, 2015 2:30 pm

Ne umanjujem, niti nedajboze podcenjujem sve ono sto su hrabre zene ucinile za sve nas!
Medjutim, veliki sam protivnik 8.marta kako se kod nas obelezava, vidi, dozivljava.
Ako se neko nije setio za godinu dana (koja ima 365 dana) da mi ukaze paznju, ljubav, neznost, pokloni cvece, sitnicu, onako iz bezveze i bez razloga, nemoj slucajno da se seti bas na taj dan. Ne treba mi ni to!
Posebno dobijem napad zuci od zena koje sluze kao otirac muzevima, sinovima, braci....porodici i rastope se i upiske osmog marta kad im taj koji im je juce psovao majku i svu blizu rodbinu, udeli neki pokloncic i sitnu paznju. Pa se one jadne slomise, da tu paznju opravdaju i da ga pohvale kako je drag, mio i divan!
Alo pameti....??? Protivnik sam toga!
Ali...nikako mi ne smeta da  svim zenama sveta cestitam 8 mart.
Da im porucim da ne staju,da ne zaborave i na onih 364 dana, da traze da budu vrednovane i postovane,da neodustaju, ne mire se sa nametnutim, da se bore za mesto koje nam pripada na planeti zemlji!
Svakako ne ono gde nas vecina muskaraca vidi!
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

8 Mart - dan zena... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 8 Mart - dan zena...   8 Mart - dan zena... - Page 6 EmptySub Mar 07, 2015 4:41 pm

To ti je isto što i Noć veštica, samo što je po danu. 8 Mart - dan zena... - Page 6 900975











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

8 Mart - dan zena... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 8 Mart - dan zena...   8 Mart - dan zena... - Page 6 EmptySub Mar 07, 2015 5:21 pm

Ako još ko od muškog sveta ima dilemu šta da kupi svojoj "lepšoj polovini" evo par tipova sa sajtova "kupovina -prodaja"

Francuska sobarica sexy komplet za mastovite 8 MART ...


SEXY Babydoll + tangice LEP POKLON ZA 8 MART - Limundo


Dan žena 8.mart :: Sexy erotski veš - Sex Shop Najniže ...


I da se zna -samo prenosim ,ne sugerišem (da mi se ne prišije ) beljenje










8 Mart - dan zena... - Page 6 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

8 Mart - dan zena... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 8 Mart - dan zena...   8 Mart - dan zena... - Page 6 EmptySub Mar 07, 2015 5:30 pm

8 Mart - dan zena... - Page 6 29byg78
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Đole

Đole


Datum upisa : 07.10.2011

8 Mart - dan zena... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 8 Mart - dan zena...   8 Mart - dan zena... - Page 6 EmptySub Mar 07, 2015 8:55 pm

SRETNO  ĐEVOJKE...! :47:  ruza  

. . . . JER  TI  SI  ŽENA . . . .   

   . . . . sonet u akrostihu. . . .

Osjetim da goriš i da si žena,      
Zašmuri da se oko stasa vinem.
Ne neću ti biti ni hlad ni sjena,
Ah, i sunce s neba da ti skinem.
     
Jedno bi’ samo, da ti vračku stavim,
Iz kudelje vlas najslađu izvučem.          
Tebe da sanjam gdje te usnom davim,
I s pramenom zlatnu nit da sučem.

Skinem konce s gizdava vretena,
I u toplo krilo klupko da denem.
Žedno sanjari, jer i ti si žena,
Eh, a sad pusti da lagano krenem.

Neću da te budim magli mi zjena,
Al’ ću da ti šapnem jer ti si žena...!

Đole

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

8 Mart - dan zena... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 8 Mart - dan zena...   8 Mart - dan zena... - Page 6 EmptySub Mar 07, 2015 9:07 pm

8 Mart - dan zena... - Page 6 28mh9ie










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

8 Mart - dan zena... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 8 Mart - dan zena...   8 Mart - dan zena... - Page 6 EmptyNed Mar 08, 2015 12:40 am

svim ženama na forumu sretan 8.mart, Dan žena...od brunolina i nemojte zamjeriti na poklonu... :948208144:


8 Mart - dan zena... - Page 6 15728700c51984fa5ba5242bc13ac1a397ba41ba
Nazad na vrh Ići dole
Vladimir79
Grof Rubinstein
Vladimir79


Godina : 44
Datum upisa : 01.01.2015

8 Mart - dan zena... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 8 Mart - dan zena...   8 Mart - dan zena... - Page 6 EmptyNed Mar 08, 2015 1:10 am

Drage dame srecan vam 8. mart , sa jednom razlikom da ne bude samo osmi od ♡ :heart1:
8 Mart - dan zena... - Page 6 Vdoked
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

8 Mart - dan zena... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 8 Mart - dan zena...   8 Mart - dan zena... - Page 6 EmptyNed Mar 08, 2015 1:11 am

8 Mart - dan zena... - Page 6 1299568776_sretan-8.-mart-3










8 Mart - dan zena... - Page 6 2iiv51g8 Mart - dan zena... - Page 6 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

8 Mart - dan zena... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 8 Mart - dan zena...   8 Mart - dan zena... - Page 6 EmptyNed Mar 08, 2015 1:38 am

bruno-zanimljivo
Vlado-romantično
deba-u svom stilu cincin










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

8 Mart - dan zena... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 8 Mart - dan zena...   8 Mart - dan zena... - Page 6 EmptyNed Mar 08, 2015 1:40 am

Kijara-brm ::
bruno-zanimljivo

poklonu se ne gleda u zube... spite
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

8 Mart - dan zena... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 8 Mart - dan zena...   8 Mart - dan zena... - Page 6 EmptyNed Mar 08, 2015 2:15 am

Ja cekam da Kijara uzme cvijece,pa cu ja poslije
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

8 Mart - dan zena... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 8 Mart - dan zena...   8 Mart - dan zena... - Page 6 EmptyNed Mar 08, 2015 2:17 am

A šta misliš što ja visim ovde i ćutim u zasedi. Aj srećan vam 8. Mart ... ljub ljub ljub vešte moje sestre.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

8 Mart - dan zena... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 8 Mart - dan zena...   8 Mart - dan zena... - Page 6 EmptyNed Mar 08, 2015 2:21 am

ZoxZoja ::
A šta misliš što ja visim ovde i ćutim u zasedi. Aj srećan vam 8. Mart ... ljub ljub ljub vešte moje sestre.

znači potrefio sam poklon cure... migg
Nazad na vrh Ići dole
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

8 Mart - dan zena... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 8 Mart - dan zena...   8 Mart - dan zena... - Page 6 EmptyNed Mar 08, 2015 2:57 am

Zox bona, evo Ti poklon ba...super avatar za Tebe... smehsmeh  smehsmeh  smehsmeh

vid bona, boja zafalna...i sva si u elementu... smehsmeh smehsmeh smehsmeh

8 Mart - dan zena... - Page 6 Www_clipart-kiste_de_006
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

8 Mart - dan zena... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 8 Mart - dan zena...   8 Mart - dan zena... - Page 6 EmptyNed Mar 08, 2015 3:03 am

brunolino ::
Zox bona, evo Ti poklon ba...super avatar za Tebe... smehsmeh  smehsmeh  smehsmeh

vid bona, boja zafalna...i sva si u elementu... smehsmeh smehsmeh smehsmeh

8 Mart - dan zena... - Page 6 Www_clipart-kiste_de_006

Pomešao si me s Kijarom očigledno. Ona voli mede. Meni bi više pristajao neki aFatar s kuburom a ne sa usisivačem.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

8 Mart - dan zena... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 8 Mart - dan zena...   8 Mart - dan zena... - Page 6 EmptyNed Mar 08, 2015 7:57 am

Svim damama foruma

8 Mart - dan zena... - Page 6 2vxrghj
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





8 Mart - dan zena... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 8 Mart - dan zena...   8 Mart - dan zena... - Page 6 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
8 Mart - dan zena...
Nazad na vrh 
Strana 6 od 9Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
 Similar topics
-
» 24. mart 1999.
» Banja Luka ~ Grad zena ?
» Psiholoski profil zena ubica

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ĆASKAONICA /DEBATNI KLUB :: ČESTITKE I POZDRAVI *PRAZNICI*PROSLAVE *SVETKOVINE * :: VERSKI I DRUGI PRAZNICI-
Skoči na: