DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Srbija kao monarhija? - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Srbija kao monarhija? - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Srbija kao monarhija?

Ići dole 
+36
Svemimir
pesma
Danubius
Kica/Praja
MadamX
debilko
sonia
daljinski
rouzvel
ZoxZoja
zoran1970
podbarac
Samouka
Lakota
Kijara-brm
Nut
brunolino
Astra
AstrinaKomsinica
tok tuk tok
Tarja
montoya
jutarnja izmaglica
ZezaM
Only women
dr.balkanac
ANDJEO82
neiskusan
cojle
Ivana_258
Lily
popovac
svilanaasvaltu
determinanta
sanjalica.ns
zirafa
40 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Srbija kao monarhija? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Srbija kao monarhija?   Srbija kao monarhija? - Page 3 EmptySub Maj 08, 2010 9:39 pm

First topic message reminder :

Udruženje “Kraljevina Srbija” je osnovalo odbor i u Kragujevcu da bi promovisalo ideju uspostavljanja monarhije u Srbiji.

Osnivačkoj skupštini je prisustvovao i princ Aleksandar Karađorđević sa suprugom, koji je ocenio da bi uspostavljanje ustavne parlamentarne monarhije poboljšalo imidž Srbije u zemljama Evropske unije i ubrzalo integraciju.

Odbori udruženja “Kraljevina Srbija” radiće na afirmaciji ideje uspostavljanja ustavne parlmentarne monarhije u Srbiji. Princ Aleksandar naglašava da će i kao monarhija zemlja ostati parlamentarna demokratija samo sa kraljem na čelu, umesto sa predsednikom.

Moj cilj je ulazak u Evropsku uniju uz pomoć monarhističkih zemalja kao što su Holandija i Danska, kazao je princ Aleksandar i dodao da planira privlačenje stranih investicija formiranjem kompanije koja bi radila na poboljšanju imidža Srbije u inostranstvu.


]Koje je vase misljenje o tome?










Srbija kao monarhija? - Page 3 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Srbija kao monarhija? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Srbija kao monarhija? - Page 3 EmptyPet Maj 24, 2013 7:09 pm

Ovih dana se donose posmrtni ostaci Karađorđevića sa svih krajeva sveta .
Sad stigao i neki "kraljević" Andrej ?
Naravno ...sve uz blagoslov SPC -tačnije Amfilohija Radovića koji kadi oko kovčega. Nemam ja ništa protiv da donesu i zaovu princeze Katarine i šuraka princa Pavla ,kao i brata kuma kralja Petra ,ali....
Imam samo jedno pitanje ....zna se koliko košta takva ekshumacija ,dokumentacija ,transport i ostalo ....a ko je to "naredio" i KO TO PLAĆA ????
Biće da MI -građani Srbije ,koje niko ne pita želimo li to ili ne ????

Pa to ne žele ni najbliži srodnici .i najavili su tužbe u sva tri predhodna slučaja ?!

Posmrtni ostaci princa Andreja Karađorđevića stižu iz Čikaga uprkos protivljenju njegovog sina Srbija kao monarhija? - Page 3 601923926
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Srbija kao monarhija? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Srbija kao monarhija? - Page 3 EmptyPon Maj 27, 2013 8:42 am

Princ Vladimir : Žalim braću i sestre, ali ih ne mrzim Srbija kao monarhija? - Page 3 601923926

Princ Vladimir Karađorđević, sin kraljevića Andreja i unuk kralja
Aleksandra I, govori zašto se protivio da zemni
ostaci njegovog oca sada budu preneti iz SAD u Srbiju i, kako kaže,
izdaji njegove braće i sestre.

Srbija kao monarhija? - Page 3 345069_vladimir02rasfoto-mladen-surjanac_ff
Incident ispred crkve na Oplencu: Dačić izviždan dok je držao govor, Nikoliću dovikivali "izdaja"Srbija kao monarhija? - Page 3 601923926
_______________
Dakle ...deca i izvršioci testamenta su bili PROTIV ovog nosanja kostiju ,državni zvaničnici izviždani ,jedino su izgleda mantijaši bili dobrodošli i bili "glavni" na ovom cirkusu .
Još jednom ....KO je ovo organizovao i KO JE SVE OVO PLATIO ? Srbija kao monarhija? - Page 3 230723226
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Samouka
PrEkoBrojNa



Datum upisa : 24.05.2011

Srbija kao monarhija? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Srbija kao monarhija? - Page 3 EmptyPon Maj 27, 2013 9:10 am

Kažu mi : 'ebo te komunizam, upropastio te komunizam! E neka je, kad bi tako , kao što je mene, upropastio i druge ne bi bilo ratova ni socijalne nepravde.
Lično nisam, niti ću ikada biti za to da Srbija bude monarhija. Ti mutantni englesko, rumunski, grčki, paraziti koji su izneli iz zemlje svo bogatstvo i ostavili narod.. koji će mi pištolj?

Zasvrbelo Vuka Draškovića, bolje reći Danu, jer on je Danin dim da dovede onog mulca i da arlauče: Ja sam salama:))))
I ovo sada što narod plaća... biću prosta jer sam besna: 'ebo ih Vuk Drašković i Voja Koštunica zajedno sa onim velečasnim popovima.

Ako Srbija postane monarhija sa ovim šljamom na čelu, ja odoh u Prištinu, bar ću znati da mi predsednik npr. Hašim Tači , tečno govori srpski jezik.

Srbija kao monarhija? - Page 3 News_112940

Pesnica narodu! E imbecilu mutavi i nepismeni. Baš ti je aristokratska komunikacija.
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda



Datum upisa : 22.06.2009

Srbija kao monarhija? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Srbija kao monarhija? - Page 3 EmptyPon Maj 27, 2013 11:17 pm

I posle se ovde piše da je forum multietnički.
On je pre svega antisrpski.
Kakve su ovo reči prema srpskim svetinjama?
Zaista ne mogu da shvatim da ne vidite koliko mrzite Srbiju a izdajete se za multietničnost.
Ovo je Srbija.
Pljuvati Srpskog moranrha na ovaj način nije ništa drugo nego neobuzdana mržnja prema Srbiji i svemu što je Srpsko.
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda



Datum upisa : 22.06.2009

Srbija kao monarhija? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Srbija kao monarhija? - Page 3 EmptyPon Maj 27, 2013 11:24 pm

Za vašu informaciju princ Andrija je jedini uzeo učešće u brobi protiv komunizma. Čak je napravio i raskolnu Srpsku Crkvu u SAD i zaista izdanak Karađorđevića sa kojim se svaki Srbin mora ponositi.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

Srbija kao monarhija? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Srbija kao monarhija? - Page 3 EmptyPon Maj 27, 2013 11:25 pm

Ako se osjecas omrznut trazi gdje si obozavan...ako neko nije za monarhiju i nekog djabalebarosa koji ne zna ni jezik naseg naroda,ne znaci da mrzi Srbiju i Srbe,vec obratno.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

Srbija kao monarhija? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Srbija kao monarhija? - Page 3 EmptyPon Maj 27, 2013 11:27 pm

Nemoj da nas Andrije brane od komunizma....gdje mu tatko bio dok se on borio....joj zivote,al ga znas uhebati,sve sa ciljem da uzburkas zabokrecinu,jer ti volis kad smrdjuka na forumu....evo ja prva se javih ali samo da ti objasnim ako ne volim Karadjordjevice da to nema veze sa srpskim narodom.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

Srbija kao monarhija? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Srbija kao monarhija? - Page 3 EmptyPon Maj 27, 2013 11:31 pm

Astra ::
Nemoj da nas Andrije brane od komunizma....gdje mu tatko bio dok se on borio....joj zivote,al ga znas uhebati,sve sa ciljem da uzburkas zabokrecinu,jer ti volis kad smrdjuka na forumu....evo ja prva se javih ali samo da ti objasnim ako ne volim Karadjordjevice da to nema veze sa srpskim narodom.

Hhahahahahahahah Uze mi rijec iz usta;))))) Kroz istoriju se dokazalo da je "kraljevska" loza zainteresovana za sudbinu srpskog naroda koliko i za lanjski snijeg. Bitno da je u kasici toplo, na zalost.

A btw. sta ih nosAju koji klinac vise, ne mogu se ljudi ni u grobu smiriti trtrr
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda



Datum upisa : 22.06.2009

Srbija kao monarhija? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Srbija kao monarhija? - Page 3 EmptyPon Maj 27, 2013 11:37 pm

Ima i te kako.
A u čemu se ogleda onda tvoja ljubav prema srbima. Jel voliš Džeja Ramadanovskog možda?
E pa hvala ti na toj ljubavi.
Ako voliš Srpski narod, sa uvažavanjem se trebaš odnositi i ostaviti Srbe da diskutuju o tome ko je za monarhiju i republiku.
Ja nikada ni jedno slovo nisam napisao protiv Hrvatskih ustaša čak, možda vrlo malo o zločinima gde su pogođeni Srbi, ali je nekulturno da se ja mešam u Hrvatsku istoriju. Uvažavam Hrvate i njihove vrednosti a oni sami moraju reći šta jesu a šta nisu vrednosti.
Zapamti Astra, svaki srbin koji intezivno pljuje po ustašama, mrzi ceo Hrvatski narod. Jer je kulturno da se suzdrži i da pusti samim Hrfatima da to komentarišu.
O Karađorđevićima nemam reči.
Oni su stvorili sve države koje postoje na ovim prostorima. Njima moraju biti svi zahvalni kroz istoriju.
Pred njima se klečalo i mollo da Hrvatska i Slovenija dobiju državnost jer bi danas bili geografski pojam samo a ne politički faktor i članice EU.
To nema ni Hrvatskog istoričara koji će opovrgnuti.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Srbija kao monarhija? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Srbija kao monarhija? - Page 3 EmptyPon Maj 27, 2013 11:42 pm

Ja nemam nista sa Srbima,smao s jednim zivim i napravi mi i sina....tvoje gledanje je u najmanju ruku bolesno,da mrzim cetnike kao i ustase...ako ti to znaci da mrzim i tebe,tapija brate,sretno ti bilo.
De mazni koji dim,mozda ti se razbisti,pises bljuvotine,da je zalosno sto se ti busas u prsa kao predstavnik jednog naroda.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Srbija kao monarhija? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Srbija kao monarhija? - Page 3 EmptyPon Maj 27, 2013 11:44 pm

debilko ::

Ja nikada ni jedno slovo nisam napisao protiv Hrvatskih ustaša čak, možda vrlo malo o zločinima gde su pogođeni Srbi, ali je nekulturno da se ja mešam u Hrvatsku istoriju. Uvažavam Hrvate i njihove vrednosti a oni sami moraju reći šta jesu a šta nisu vrednosti.

Rece i osta ziv. Nemam vremena, a ni volje da ti prekopiram par tvojih komentara ( i ne samo za Hrvate, nego za Bosance, "Siptare" - kako ih ti popularno zoves, i "ostale"), u spomenar;)))))

Debi, ne lozi se, covjek koji raspolaze cinjenicama ne ostake pogodjen necim cime se ne slaze, no?!;))))))

Ja sam samo u prolazu, odoh dalje;)) Ljub, ljub:)
Nazad na vrh Ići dole
tok tuk tok
Putnik zvezdane prašine
tok tuk tok


Datum upisa : 17.01.2013

Srbija kao monarhija? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Srbija kao monarhija? - Page 3 EmptyPon Maj 27, 2013 11:48 pm

debilko ::
Ima i te kako.
A u čemu se ogleda onda tvoja ljubav prema srbima. Jel voliš Džeja Ramadanovskog možda?
E pa hvala ti na toj ljubavi.
Ako voliš Srpski narod, sa uvažavanjem se trebaš odnositi i ostaviti Srbe da diskutuju o tome ko je za monarhiju i republiku.
Ja nikada ni jedno slovo nisam napisao protiv Hrvatskih ustaša čak, možda vrlo malo o zločinima gde su pogođeni Srbi, ali je nekulturno da se ja mešam u Hrvatsku istoriju. Uvažavam Hrvate i njihove vrednosti a oni sami moraju reći šta jesu a šta nisu vrednosti.
Zapamti Astra, svaki srbin koji intezivno pljuje po ustašama, mrzi ceo Hrvatski narod. Jer je kulturno da se suzdrži i da pusti samim Hrfatima da to komentarišu.
O Karađorđevićima nemam reči.
Oni su stvorili sve države koje postoje na ovim prostorima. Njima moraju biti svi zahvalni kroz istoriju.
Pred njima se klečalo i mollo da Hrvatska i Slovenija dobiju državnost jer bi danas bili geografski pojam samo a ne politički faktor i članice EU.
To nema ni Hrvatskog istoričara koji će opovrgnuti.

Pazi da mi ti nećeš odredjivati koga ću voleti i meriti patriotizam po tvojim standardima.
Za mene su Karadjordjevići izdajnici što bih im i oprostio da ih krasi inteligencija.
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Srbija kao monarhija? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Srbija kao monarhija? - Page 3 EmptyPon Maj 27, 2013 11:58 pm

Karađorđeviće niko osim Srba ne može mrzeti.
Jedino to imaju pravo Srbi, jer su srpku krv i izborenu slobodu poklonili drugima, odričući se onoga što pripada Srbijj.
Znači, deo Srba ima pravo imati drugo mišljenje.
Bilo ko drugi ko nije Srbin sa ovim prostora se Karađorđevićima mora zahvaliti, a ako ih uz to jošo i mrzi. Razlog je prost, zato što su Srbi.
I Astra, ako kažeš da voliš ili ne mrziš Srbe, onda takav odnos trebaš imati prema četnicima, jedinim autentičnim srpskim odredima u ratu.
Ne možeš ti reći da voliš srbe, a prezirati sve što je srpsko. Koje srbe voliš. Izdajnike srpstva. Svašta.
Ili voliš ili ne voliš.
Ti možeš biti dobra sa mnom, sa još stotine srba, ali Srbe ne podnositš kao narod i zašto to pokušavaš skriti. Jer od istorijskih likova, ti voliš srpske izdajnike, koji su pogazili zakletvu i ustali protiv Kralaj i ustvanog poredka svoje zemlje. Znači to je kao da sam ja rusofil i volim Lenjina, onoga koji je skinuo Romanove i uništio Rusiju. To je smešno.
Ili voleti Nemce, a mrzeti Bizmarka.
Ne ide to.
To su samo maske jer nemate srce da javno priznate da ste iskompleksirani i mrzite Srpski narod.
Ko voli Srbiju, voli četiri oscila, Bože pravde, Karađorđerviće, Obrenovića, Dražu.
Ko ne voli, znači ne voli. Nikakav problem.
Iz kojih pobuda mrziš Dražu Mihailovića a voliš Srbe. Jer zato što je prvi poveo borbu protiv Nemaca. Jel ti žao fašista što je ustao protiv njih. Ne vidim razlog za mržnju. Jedino što pije vodu, mrziš ga kao srpskog heroja. I nije problem.
Ali se nemoj skrivati da voliš srbe.
Ponavljam, ako voloiš, koji su to srbi po tvojoj meri koje voliš.










Srbija kao monarhija? - Page 3 2iiv51gSrbija kao monarhija? - Page 3 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Srbija kao monarhija? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Srbija kao monarhija? - Page 3 EmptyUto Maj 28, 2013 12:04 am

tok tuk tok ::
debilko ::
Ima i te kako.
A u čemu se ogleda onda tvoja ljubav prema srbima. Jel voliš Džeja Ramadanovskog možda?
E pa hvala ti na toj ljubavi.
Ako voliš Srpski narod, sa uvažavanjem se trebaš odnositi i ostaviti Srbe da diskutuju o tome ko je za monarhiju i republiku.
Ja nikada ni jedno slovo nisam napisao protiv Hrvatskih ustaša čak, možda vrlo malo o zločinima gde su pogođeni Srbi, ali je nekulturno da se ja mešam u Hrvatsku istoriju. Uvažavam Hrvate i njihove vrednosti a oni sami moraju reći šta jesu a šta nisu vrednosti.
Zapamti Astra, svaki srbin koji intezivno pljuje po ustašama, mrzi ceo Hrvatski narod. Jer je kulturno da se suzdrži i da pusti samim Hrfatima da to komentarišu.
O Karađorđevićima nemam reči.
Oni su stvorili sve države koje postoje na ovim prostorima. Njima moraju biti svi zahvalni kroz istoriju.
Pred njima se klečalo i mollo da Hrvatska i Slovenija dobiju državnost jer bi danas bili geografski pojam samo a ne politički faktor i članice EU.
To nema ni Hrvatskog istoričara koji će opovrgnuti.

Pazi da mi ti nećeš odredjivati koga ću voleti i meriti patriotizam po tvojim standardima.
Za mene su Karadjordjevići izdajnici što bih im i oprostio da ih krasi inteligencija.
Ako si Sebin možemo sporiti da li su izdajnici ili nisu i svako ima pravo na svoje mišljenje.
Ako nisi Srbin, onda za ovu tvrdnju da su izdajnici popuši kurac.
Kako za tebe neko iz druge nacije može biti izdajnik.
Ponavljam, ako si Srebin, imaš pravo naravno na svoje mišljenje, ako nisi, onda ovo nije tvoje mišljenje, nego je pljuvanje po svetinjji moje nacije.










Srbija kao monarhija? - Page 3 2iiv51gSrbija kao monarhija? - Page 3 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Srbija kao monarhija? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Srbija kao monarhija? - Page 3 EmptyUto Maj 28, 2013 12:13 am

... mis'iiim, šta reeeći...

rasta
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Srbija kao monarhija? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Srbija kao monarhija? - Page 3 EmptyUto Maj 28, 2013 12:13 am

debilko ::
A zašto brišeš?
Šta sam loše rekao?

Odoh vene da prerezem, a ti zamisljaj da mi ti to radis muhahahahahahahahahahahahahahahahaha De bolan Debi, odmori, ne napadaj narod, relax honey, i uzivaj:)
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Srbija kao monarhija? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Srbija kao monarhija? - Page 3 EmptyUto Maj 28, 2013 12:20 am

... što se mene lično tiče, mogu i Papu preseliti...

... Papa was a roling stone...

... ma, volim ja takve patriote... 4C... mis'iiim...


rasta
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Srbija kao monarhija? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Srbija kao monarhija? - Page 3 EmptyUto Maj 28, 2013 12:30 am

Zašto mi brišete postove koji nisu uvredljivi a neke koje bih možda i sam obrisao su ostali.
Nije mi jasno.
Samo je problem ovde konstantan što sam ja jedini iskreni kosmoplita ovde. I zato vam se ne sviđa moje mišljenje.
Zato što prihvatam stvarnost, a ne živim u komunističkim lažima po kjima ste učili u školama.
Ja volim sve nacije na svoj način. Naravno da mogu neke i mrzeti ali to kažem. Svoju mržnju potkrepljujem činjenicama. A vi samo pljujete i komunistički šamarate po istini.










Srbija kao monarhija? - Page 3 2iiv51gSrbija kao monarhija? - Page 3 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Srbija kao monarhija? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Srbija kao monarhija? - Page 3 EmptyUto Maj 28, 2013 12:33 am

Debi, sta moras da shvatis je da je to sve jako, jako nebitno:) I da li ti volis, ili mrzis, recimo zaboLE mene, al da nisi dobar entertainer, to ti moram odati, umirem od smijeha:))))

A ono o cinjenicama, pa, hmmmm, necemo o tome, no;))))))))))
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Srbija kao monarhija? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Srbija kao monarhija? - Page 3 EmptyUto Maj 28, 2013 12:33 am

debilko ::
Zašto mi brišete postove koji nisu uvredljivi a neke koje bih možda i sam obrisao su ostali.
Nije mi jasno.
Samo je problem ovde konstantan što sam ja jedini iskreni kosmoplita ovde. I zato vam se ne sviđa moje mišljenje.
Zato što prihvatam stvarnost, a ne živim u komunističkim lažima po kjima ste učili u školama.
Ja volim sve nacije na svoj način. Naravno da mogu neke i mrzeti ali to kažem. Svoju mržnju potkrepljujem činjenicama. A vi samo pljujete i komunistički šamarate po istini.


... izvini dečko al' si pogrešno učio ... to što si pisao je nacional-šovinizam... kosmopolite su nešto drugo... guglaj...


rasta
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Srbija kao monarhija? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Srbija kao monarhija? - Page 3 EmptyUto Maj 28, 2013 12:34 am

Debi,brisane su licne uvrede meni i Tuk Toku,pises mi da mrzim da sam lazni prijatelj sa Srbima,.to je za mene velika uvreda,rekoh ti vec udata sam za Srbina i rodila srpsko dijete( mozda u tvojim ocima nije dovoljno dobro jer ga je rodila nesrpska majka),ali meni je to uvreda a to pravilnikom ne smijes.
Jbga,da nisam ,morala bih te banovati,sto i trazis,pa mozda da se zalis na drugom forumu kako si jadan ni kriv ni duzan banovan.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



Srbija kao monarhija? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Srbija kao monarhija? - Page 3 EmptyUto Maj 28, 2013 12:36 am

... samo vi srbujte, odo' da gledam seriju...

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Srbija kao monarhija? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Srbija kao monarhija? - Page 3 EmptyUto Maj 28, 2013 12:37 am

Srpkinja sam i volim multietničku Srbiju, kao i multietničke forume gde svako ima slobodu mišljenja, zato i dolazim na ovaj forum.

Što se tiče mene ponovo izjavljujem: Nisam za monarhiju i ove belosvetske mutante kojima Srpski narod plaća komunalije i parazitiraju na račun naroda a ostavili su svoj narod u najtežim trenucima.

Ne vidim ni jedan razlog za napad ako napišem da ne volim ni ustaše, ni četnike, zato ne vidim razlog zbog koga ne bi Hrvatica, Makedonka, Muslimanka itd. napisala da ne voli iste?!

Što se tiče plave krvi - vidi mu se aristokratsko ponašanje i maniri:)
I otkud to da se ne sme pljucnuti po engleskoj kraljici ?! Šta je ona?
Bogorodica?!
Gluposti.

Ovim završavam temu a kome se ne svidja moj stav neka argumentima pokuša da mi ga promeni, a nemoj da mi pripisuje da ne volim Srbiju.


Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Srbija kao monarhija? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Srbija kao monarhija? - Page 3 EmptyUto Maj 28, 2013 12:39 am

John Doe ::
... samo vi srbujte, odo' da gledam seriju...

rasta

Nemoj bogati Sulejmana da bi ukljucio...to nije srpski da se gleda.... smehsmeh

Samouka,tako je,svaka ti je na mjestu i ako se izjasnim da ne volim ni jedne od tadasnjih paravojski,ne moze mi niko nametnuti da mrzim bilo koga.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Srbija kao monarhija? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Srbija kao monarhija? - Page 3 EmptyUto Maj 28, 2013 12:42 am

John Doe ::
debilko ::
Zašto mi brišete postove koji nisu uvredljivi a neke koje bih možda i sam obrisao su ostali.
Nije mi jasno.
Samo je problem ovde konstantan što sam ja jedini iskreni kosmoplita ovde. I zato vam se ne sviđa moje mišljenje.
Zato što prihvatam stvarnost, a ne živim u komunističkim lažima po kjima ste učili u školama.
Ja volim sve nacije na svoj način. Naravno da mogu neke i mrzeti ali to kažem. Svoju mržnju potkrepljujem činjenicama. A vi samo pljujete i komunistički šamarate po istini.


... izvini dečko al' si pogrešno učio ... to što si pisao je nacional-šovinizam... kosmopolite su nešto drugo... guglaj...


rasta
Nacional šovinizam?
Smešno.
A pljuvanje po Karađorđevićima nije nacional-šovinizam?
Ja samo branim Srpske nacionalne vrednosti, ne pljujem ni po čijim. Tako da o šovinizmu ne može biti reči.
Nacional da, i ne bežim da sam nacionalista i da branim svoje.
Ponavljam, biti za Karađorđeviće, Obrenoveće ili Krcuna, to je zaista nacionalna tema untar srpske nacije i nekulturno je u najmanju ruku se mešati, a pogotovu ismevati pod plaštom neutralizma. Sa pozicija druge nacije, ok. Sve prihvatam. Ali ovaj izlizani način. Još neko ko pripada drugoj naciji, sada na žalost i drugoj državi govori ovde, MI SMO OVO ; ONO, ONI SU NAS IZDALI I SL.










Srbija kao monarhija? - Page 3 2iiv51gSrbija kao monarhija? - Page 3 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

Srbija kao monarhija? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Srbija kao monarhija? - Page 3 EmptyUto Maj 28, 2013 12:44 am

meni nije jasno uopce zasto je ovo tabu tema...?! sto se mene osobno tice moze biti i zelje republika, ne tangira me...znam samo kada bi sad u Srbiji svi imali min. 1500€ placu, bolio bi k...jel sjedi gore kralj ili dvorska luda... :329340:
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Srbija kao monarhija? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Srbija kao monarhija? - Page 3 EmptyUto Maj 28, 2013 12:45 am

Astra ::
John Doe ::
... samo vi srbujte, odo' da gledam seriju...

rasta

Nemoj bogati Sulejmana da bi ukljucio...to nije srpski da se gleda.... smehsmeh

Samouka,tako je,svaka ti je na mjestu i ako se izjasnim da ne volim ni jedne od tadasnjih paravojski,ne moze mi niko nametnuti da mrzim bilo koga.
Sulejman je deo srpske istorije, a ko to ne priznaje, nije pravi nacionalista.










Srbija kao monarhija? - Page 3 2iiv51gSrbija kao monarhija? - Page 3 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Srbija kao monarhija? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Srbija kao monarhija? - Page 3 EmptyUto Maj 28, 2013 12:48 am

brunolino ::
meni nije jasno uopce zasto je ovo tabu tema...?! sto se mene osobno tice moze biti i zelje republika, ne tangira me...znam samo kada bi sad u Srbiji svi imali min. 1500€ placu, bolio bi k...jel sjedi gore kralj ili dvorska luda... :329340:
Da, u pravu si na žalost.
Ali ima i nas kojima nije novac na prvom mestu.










Srbija kao monarhija? - Page 3 2iiv51gSrbija kao monarhija? - Page 3 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Srbija kao monarhija? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Srbija kao monarhija? - Page 3 EmptyUto Maj 28, 2013 12:48 am

brunolino ::
meni nije jasno uopce zasto je ovo tabu tema...?! sto se mene osobno tice moze biti i zelje republika, ne tangira me...znam samo kada bi sad u Srbiji svi imali min. 1500€ placu, bolio bi k...jel sjedi gore kralj ili dvorska luda... :329340:

E pa boleo bi me q... ,ni od 15ooo evra plate ne bih odvojila ni jedan evro za parazite.
Čak i kad bi mi neuropsihijatri dali garanciju da će debilčina naučiti srpski tj. serbski da govori ne bih poverovala niti bih mu plaćala da uči "maternji" jezik.

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Srbija kao monarhija? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Srbija kao monarhija? - Page 3 EmptyUto Maj 28, 2013 12:50 am

DEBILKO:
Još neko ko pripada drugoj naciji, sada na žalost i drugoj državi govori ovde, MI SMO OVO ; ONO, ONI SU NAS IZDALI I SL.

To li tebe boli? smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Srbija kao monarhija? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Srbija kao monarhija? - Page 3 EmptyUto Maj 28, 2013 12:51 am

brunolino ::
meni nije jasno uopce zasto je ovo tabu tema...?! sto se mene osobno tice moze biti i zelje republika, ne tangira me...znam samo kada bi sad u Srbiji svi imali min. 1500€ placu, bolio bi k...jel sjedi gore kralj ili dvorska luda... :329340:

Pa..Bruno..dvorska luda nikako ne ide bez kralja..tako, da ne mozemo ih odvajati...A,ono drugo,sto si pisao,a..sto neko ovde rece''svaka ti je na mestu''i min. 500..bi bilo dovoljno...jer u Srbiji i ta cifra ..postaje mislena imenica..tako daaaa..Dobro vece Bruno... jakog










Srbija kao monarhija? - Page 3 XhTq33I
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Srbija kao monarhija? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Srbija kao monarhija? - Page 3 EmptyUto Maj 28, 2013 1:02 am

Astra ::
DEBILKO:
Još neko ko pripada drugoj naciji, sada na žalost i drugoj državi govori ovde, MI SMO OVO ; ONO, ONI SU NAS IZDALI I SL.

To li tebe boli? smehsmeh

Naravno, Kraljevina Jugoslavija je plaćena sa 3 miliona srpskih žrtava. Naravno da me boli.










Srbija kao monarhija? - Page 3 2iiv51gSrbija kao monarhija? - Page 3 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Srbija kao monarhija? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Srbija kao monarhija? - Page 3 EmptyUto Maj 28, 2013 1:05 am

Samouka ::
brunolino ::
meni nije jasno uopce zasto je ovo tabu tema...?! sto se mene osobno tice moze biti i zelje republika, ne tangira me...znam samo kada bi sad u Srbiji svi imali min. 1500€ placu, bolio bi k...jel sjedi gore kralj ili dvorska luda... :329340:

E pa boleo bi me q... ,ni od 15ooo evra plate ne bih odvojila ni jedan evro za parazite.
Čak i kad bi mi neuropsihijatri dali garanciju da će debilčina naučiti srpski tj. serbski da govori ne bih poverovala niti bih mu plaćala da uči "maternji" jezik.

Ma šta te briga, imaš ti tvog Tomu pa odvajaj za njega.
Ja bih više voleo da odvajam i da ide u grob Karađorđevića nego za ove kretenčine.










Srbija kao monarhija? - Page 3 2iiv51gSrbija kao monarhija? - Page 3 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Srbija kao monarhija? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Srbija kao monarhija? - Page 3 EmptyUto Maj 28, 2013 1:10 am

debilko šta iz tebe progovara?










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Srbija kao monarhija? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Srbija kao monarhija? - Page 3 EmptyUto Maj 28, 2013 1:17 am

Kijara-brm ::
debilko šta iz tebe progovara?
Srpski nacionalista, rojalista, četnik-borac protiv fašizma.
Samouka je napisala da je srpkinja, ok, poštujem suprotno mišljenje. Ima pravo biti republikanac.
Problem nastupa kada neko ko nije srbin pljuje po srpskoj monarhiji. To nije više političko mišljenje već mržnja prema simbolu jedne nacije.
I ja kritikujem Karađorđeviće u odnosu na Obrenoviće. To je sasvim normalno. Ali dobacivati za stolom je nekulturno. To se odnosi na one koji ne znaju ništa a pljuju i pridružuju se. A kad se neko počne smejati nad zločinima u Srebrenici, odmah lelek i kuknjava.










Srbija kao monarhija? - Page 3 2iiv51gSrbija kao monarhija? - Page 3 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Srbija kao monarhija? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Srbija kao monarhija? - Page 3 EmptyUto Maj 28, 2013 1:25 am

debilko ::
Kijara-brm ::
debilko šta iz tebe progovara?
Srpski nacionalista, rojalista, četnik-borac protiv fašizma.
Samouka je napisala da je srpkinja, ok, poštujem suprotno mišljenje. Ima pravo biti republikanac.
Problem nastupa kada neko ko nije srbin pljuje po srpskoj monarhiji. To nije više političko mišljenje već mržnja prema simbolu jedne nacije.
I ja kritikujem Karađorđeviće u odnosu na Obrenoviće. To je sasvim normalno. Ali dobacivati za stolom je nekulturno. To se odnosi na one koji ne znaju ništa a pljuju i pridružuju se. A kad se neko počne smejati nad zločinima u Srebrenici, odmah lelek i kuknjava.
Svako ima pravo na mišljenje.Ovo je forum druženja.. Nešto možeš zadržati i za sebe,da ne povrediš nekoga...
Ili bar biraj rečnik..Niko od ovih ljudi na forumu ni tebi ni meni nije ništa loše uradio da bi im tako vraćao.
Budi brate patriota,ali onda idi na forum gde se priča samo o politici..
Strašno kakve si reči večeras izgovorio i Astri i ttt..
Sve je to moglo bezbolnije da prođe...Bez uvreda...
Ako imaš toliku želju da polemišeš o politici..Idi bre na T-portal.Ne moraš se ni reg..Nađeš koji hoćeš naslov.I udarajte se do jutra..










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Srbija kao monarhija? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Srbija kao monarhija? - Page 3 EmptyUto Maj 28, 2013 1:29 am

Jbr još ja ispade kriv. Umesto ovi što vređaju tvorce naše države, to ništa.
Ništa loše nisam rekao ni Astri ni TTT.
Oni su mene vređali. Jel ko uvredi mog kralja, gde ćeš veće uvrede.










Srbija kao monarhija? - Page 3 2iiv51gSrbija kao monarhija? - Page 3 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Srbija kao monarhija? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Srbija kao monarhija? - Page 3 EmptyUto Maj 28, 2013 1:30 am

debilko ::
Astra ::
DEBILKO:
Još neko ko pripada drugoj naciji, sada na žalost i drugoj državi govori ovde, MI SMO OVO ; ONO, ONI SU NAS IZDALI I SL.

To li tebe boli? smehsmeh

Naravno, Kraljevina Jugoslavija je plaćena sa 3 miliona srpskih žrtava. Naravno da me boli.

Obrati paznju na SADA...Karadjordjevic strunuo i sve te zrtve davno(ovima pokoj dusi)
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Srbija kao monarhija? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Srbija kao monarhija? - Page 3 EmptyUto Maj 28, 2013 7:22 am

debilko ::
Jbr još ja ispade kriv. Umesto ovi što vređaju tvorce naše države, to ništa.
Ništa loše nisam rekao ni Astri ni TTT.
Oni su mene vređali. Jel ko uvredi mog kralja, gde ćeš veće uvrede.
Debi ,ti možeš biti rojalista ,to je tvoje pravo ,možeš biti i nacionalista ,i to je tvoje pravo -ali ne možeš nastupati tako da samo Srbi imaju pravo na mišljenje o kralju ili bilo čemu drugom .
Srbija je još uvek građanska država gde su građani ravnopravni ili bi bar trebali biti ,bez obzira na nacionalnost ili versku opredeljenost .
Ovo kako si napisao ,(a brisano je ) je u pravcu teorije "Srbija Srbima" a zna se ko zastupa takvu teoriju ,i ko je zastupao "etnički čiste " države kroz istoriju .
To je OVDE -neprihvatljivo . Isto kao što je neprihvatljiva tvoja otvorena netrpeljivost prema Romima -i to se zna ko je propagirao i propagira i danas .To je nacizam,fašizam ,rasizam -kako god želiš ,i toga OVDE nije i neće biti .
Pravilnik je JASAN .

Izvini ...ali ako neko ne želi kralja na čelu države ,smatrajući da je volja građana da o tome odlučuju ,a na osnovu istorijskih činjenica -to NIJE vređanje TVOGA naroda ,nego političko mišljenje .
Formulisati rečenicu da niko KO NIJE SRBIN nema pravo da priča o tome ,nije u redu -jer Srbi nisu nadnarod-nego većinski narod u Srbiji ,i to niko ne spori .To ne znači da drugi narodi i etničke grupe nemaju pravo na mišljenje o tome -jer su još uvek ravnopravni po USTAVU REPUBLIKE SRBIJE .
Po važećem Ustavu Srbija je zemlja srpskog naroda i svih drugih naroda koji su njeni građani i predviđa potpunu ravnopravnost u svakom pogledu ,pa i pravo na političko mišljenje i delovanje u okvirima tog Ustava .
Kada krallj dođe na vlast ,i donese OBZNANU, tj uvede se diktatura i Zakon o zaštiti države (kako jednom i bi ,ako se sećaš istorije 1920/21 ) i uvede se (opet ) šestojanuarska diktatura milih Karađorđevića ,veruj da će se i ONDA naći na desetine /stotine hiljada SRBA koji će se dići protiv toga ,kao i onda ,ma šta ti lično ili srpski rojalisti mislili o tome .

Gospodi Karađorđevićima je demokratska vlast omogućila povratak u domovinu ,kao i učešće na izborima -a narod je pokazao da ih ne želi ,pa su (ne ) slavno propali .
Tako da te molim da se uzdržiš od ovakvih komenatara i vređanja upućenih drugim ljudima nego se zadržiš na nivou parlametnarne političke borbe ,verbalno ,jer u protivnom će se zaista morati primeniti Pravilnik ,shvati ovo kao poslednju opomenu . OVDE se tako neće razgovarati ,a postoje mesta na netu na kojima je takav način razgovora i takve teorije prema drugima dozvoljen i prihvaćen -pa ćeš tamo lakše naći istomišljenike .
ps
Ako tako razmišljaš -možeš reći i ovako "Danubius mrzi Srbe i pravoslavlje" ,jer ja recimo redovno pljujem pojedince iz Srpske Pravoslavne Crkve .Nisam Srbin i pravoslavac ,pa nemam pravo na mišljenje i diram u "svetinje" ?
E pa malo sutra ....samo iznosim ČINJENICE koje pišu srpske novine ,bavi se njima srpsko pravosuđe i takvim ponašanjem su zgroženi na stotine hiljada Srba ,vernih i inovernih ,i dižu svoj glas protiv toga .
Svetinju mantije podržava samo šačica verski zatucanih etnofiletista ,a isto je i sa kraljem -inače bi rojalisti bili ozbiljna politička opcija u Srbiji ,a ne minorna .I NIKO ne vređa -nego samo iznosi činjenice .










Srbija kao monarhija? - Page 3 155klf10


Poslednji izmenio Danubius dana Uto Maj 28, 2013 7:57 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

Srbija kao monarhija? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Srbija kao monarhija? - Page 3 EmptyUto Maj 28, 2013 7:45 am

Vukov veliki minus je dovodjenje onog tutumraka , ebo ga voz koji ga dono .
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Srbija kao monarhija? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Srbija kao monarhija? - Page 3 EmptySre Maj 29, 2013 12:40 am

Zaboravio sam da pored Srba navedem i građene Srbije nesrbe. Naravno da i oni imaju pravo odlučivati i aktivno učestvovati u temi.
I dalje smatram da je nekultura i nevaspitanje da neko ko nije Srbin a i ne živi u Srbiji se upliće u taj razgovor i još ismejava i govori "Izdao nas" i slično.
Nekome smeta Karađorđević što je sa 16 godina otišao iz zemlje i ostavio Jugoslaviju na cedilu, a pri tome ne spominje svoje koji su izglasali otcepljenje i definitivno rasturili Jugoslaviju.
Možda je to ok, ali ja se recimo ne mešam i zaista vodim računa da svakog gledam sa poštovanjem.
Ti Dani pljuješ na Hortijevce, kad si od mene čuo. I zaista, ti kao pripadne tog naroda, a koji živiš u Srbiji imaš neko svoje mišljenje. Ja asm protiv toga da ja tu preuzimam glavnu reč, a ima takvih pojedinaca. Čuli su nešto, pa se odmah oglašavaju. I tu je po meni izvor mržnje, skrivene ali ipak neka vrsta mržnje i netrpeljivosti prema Mađarskoj naciji.
Osim toga, verovatno pored nekih zločina, imaju u svom programu i dobrih stvari.
To isto mislim i na ustaše. Čim imaju toliku podršku u Hrvatskom narodu, znači da u njihovom programu nešto valja. Zločine mogu komentarisati, ali je nekulturno da sad krenem "Vidi Pavelića debila, ahahhaha". On je deo Hrvatske istorije. Sigurno da ima mnogo dobrog u njegovom programu. Mogu sporiti ali ne ismejavati. A ismejavati mogu samo komunjare svih nacija i boja, jer se tu nema ko naći uvređen. Oni su izdali sopstveni narod. I to svako svoj. To je jedno internacionalno zlo. Ali po nacionalnim herojima da pljujem. Ajde nađi mi jedan post gde sam ismevao bilo koga.










Srbija kao monarhija? - Page 3 2iiv51gSrbija kao monarhija? - Page 3 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Srbija kao monarhija? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Srbija kao monarhija? - Page 3 EmptySre Maj 29, 2013 12:44 am

A i nikome nije smetao što su sa njegovim novcem plaćali Ričarda Bartona i Jula Brinera iako ne znaju Srpski da otvaraju usta. A kojim je to jezikom Tito govorio. Od Zagoraca sam čuo da to nije njihov jezik.
I nikome to nije smetalo. Niko se nije smeo smejati.
Ali se zato uvek smeju čoveku bez čjeg dede i pradede, mi ne bi danas postojali kao Srbi.










Srbija kao monarhija? - Page 3 2iiv51gSrbija kao monarhija? - Page 3 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Srbija kao monarhija? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Srbija kao monarhija? - Page 3 EmptySre Maj 29, 2013 10:09 am

Debilko bre, pa samo sam ja vredjala onog mutanta što pokazuje pesnicu narodu!. Nisam pročitala nigde da je još neko prokomentarisao tako kao ja?!

A što kažeš da ja imam Tomu :)) Onda eto Tebi onog sa tikovima mačkara i onog drugog Daninog dima:)) Da vidiš jel' to lepo? smehsmeh smehsmeh smehsmeh

P.S. Zaeban si ti igrač!
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Srbija kao monarhija? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Srbija kao monarhija? - Page 3 EmptySre Maj 29, 2013 11:30 am

:mahhh:
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Srbija kao monarhija? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Srbija kao monarhija? - Page 3 EmptySre Maj 29, 2013 1:05 pm

A evo jedno pitanje, i ovo me stvarno zanima:
I sta da Srbija stvarno postane monarhija? Svaki dvor ima "dvorane",,,,ko bi bila ta krema drustva!? Oni sa Farme, ili Velikog brata?!
Debi bi bio Ministar Marketinga?!

Come on narode,,,,Srbija (i ne samo Srbija, nego sva "balkanijada") treba prvo da se pozabavi, podhitno, problemom svopsteg unistavanja kulturne inteligencije drustva, poplavom midiokra, sto rezultira, neminovno, propadanjem ekonomije - kad glupsoni kupe kajmak, a pametni se guraju u cosak, ili sto je jos gore, napustaju zemlju iz tog razloga.

Cuj monarhija!? OMG, zamisljam Cecu na dvoru hahahahahahahahahahaha
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Srbija kao monarhija? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Srbija kao monarhija? - Page 3 EmptySre Maj 29, 2013 3:15 pm

AstrinaKomsinica ::

I sta da Srbija stvarno postane monarhija? Svaki dvor ima "dvorane",,,,ko bi bila ta krema drustva!?
Naravno ,ima logike (a ovoga se nisam odmah setio )
Mi u stvari uopšte nemamo plemstvo ? Druga je priča sa UK i drugim zemljama koje imaju tradiciju monarhije -oni imaju barone ,grofove ,i ostale .Mi imamo praktično pauzu od srednjeg veka -pa skoro do XIX veka ,i "dinastije" Karađorđevića .Istorijiski -ne mitološki .
Istorijski ,ni car Lazar nije bio ni car ni kralj ,Lazar Hrebeljanović je bio samo knez ,na kraju ,a i tu titulu je dobio nasledno od oca Pribca Hrebeljanovića koji je dobi za verno služenje na dvoru cara Dušana .
Tu se priča završava ,srpske princeze posle kosovskog boja su listom deportovane u turske hareme ,došlo je do "seobe srbalja" ,a ono što je ostalo od "plemenitaša" je bilo obično sitno tursko vazalno plemstvo sa izvesnim privilegijama na svom feudu.
O "dinastiji" Obrenovića ne treba ni pričati ,a i sam Karađorđe je čovek iz naroda ,čak iz ekstremno siromašne kmetovske porodice ,dakle bez ikakve "plave krvi" ,isto kao i Miloš Obrenović.
Njega su "napravili" Austrijanci za koje je ratovao kao podoficir ,i zbog izuzetne surovosti( ubio je i vlastitiog oca ,bez nekog posebnog razloga) bio je poslan da organizuje nemire i prepade na turskim teritorijama ,što je i činio i za to bivao odlikovan i unapređivan .
Kao čovek od austrijskog poverenja ,sa iskustvom gerilskog ratovanja ,tako i biva izabran za vođu I srpskog ustanka .
I ovo i sve ostalo je poznato iz istorije -i on je praktično "rodonačelnik kraljevske " srpske dinastije Karađorđevića .
To su činjenice ...a ako više volimo mitomaniju ,onda smo imali silne careve i kraljeve,koji su bili divni prema svome narodu ,prave svece .










Srbija kao monarhija? - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Srbija kao monarhija? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Srbija kao monarhija? - Page 3 EmptyPon Jun 03, 2013 11:07 am





smehsmeh





Lepo bi se slagao uz Vesnu Rivas.

Dakle tog Vuka Draškovića ili lečiti ili obesiti za pišu na sred Terazija!
Potpisuje sporazume, dovodi debile... strašno!


Znate li kako je NJ.K.V. pozdravio Čačane? - "Dobro jutro Čečeni!"

smehsmeh smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Srbija kao monarhija? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Srbija kao monarhija? - Page 3 EmptySre Jun 05, 2013 11:17 pm

Teorijski Republika je demokratskija od monarhije.
Ali upravo poslednji moj izlet u politiku mi je još jednom dokazao, da sam bar zbog mojih predaka u pravu, kada sam za Kralja. Monarhija je potrebna Srbiji kao simbol, nacionalno obeležje. Ko gleda kakav je ko od vladara. Nemaju oni neku ulogu u političkom životu.
Posebno sam za monarhiju jer je skinuta na sramnom zasedanju AVNOJ-a.

Ali je žalosno kakve se spodobe dočepaju vlasti izborima. Ovo se bar zna da se nema šta birati, pa kad nisi zadovoljan, vratiš se malo na oca, detu itd.

Vladare nam određuju neke mračne sile, rekao bih tajne službe, jer je prosto nemoguće koji ljudi prođu. Najgluplji, najveći kreteni. To sam se i sad uverio. Nema tu nikakvih izbora, prosto preko noći, hop, čovek skoči u sam vrh. A ne bi od svoje baze dobio ni jedan jedini glas. Tako da priče kako republika daje nešto bolji izbor ne stoji.

Odustao bih od svojih monarhističkih ideja kada bi bar negde zaslužan i najpametniji došao na čelo, pa makar nekog stranačkog lokalnog odbora. Ovako, do daljnjeg.

S verom u Boga, za Kralja i Otadžbinu.

Ali pre svega, uvek protiv vlasti, pa ma koja bila.










Srbija kao monarhija? - Page 3 2iiv51gSrbija kao monarhija? - Page 3 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Srbija kao monarhija? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Srbija kao monarhija? - Page 3 EmptyPet Jun 07, 2013 9:53 am



Jedino ovog kralja priznajem. smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Srbija kao monarhija? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Srbija kao monarhija? - Page 3 EmptyPet Jun 07, 2013 12:41 pm

debilko ::
jer je prosto nemoguće koji ljudi prođu. Najgluplji, najveći kreteni. To sam se i sad uverio.

Jes vala, svasta danas sjedi u office trtrr smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Srbija kao monarhija? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Srbija kao monarhija? - Page 3 EmptyUto Jun 11, 2013 10:15 pm

Eto nama radosti.
Pa da i Obrenoviće izdržavamo ,kad već izdržavamo Karađorđeviće ,pa kada dođu na vlast ,lako će da podele "podanike" i posede ,ima Srbija prostora da njome vladaju čak dve "kraljevske porodice " .Ako ne mogu da se dogovore ,može da se reši tradicionalno -jednim malim bratoubilačkim ratićem ?
________________

Mire se Obrenovići i Karađorđevići?

Izvor: Tanjug


Beograd -- Krunski savet dinastije Obrenović,
pozdravio je dolazak Aleksandra i Katarine Karađorđević na grob kralja
Aleksandra i kraljice Drage, i pozvao ih na pomirenje.

Srbija kao monarhija? - Page 3 94133407751b77e3bd4439904647456_640x426
U saopštenju Krunskog saveta dinastije Obrenović se navodi da su
vence i cveće na grob ubijenog kraljevskog para položili i potomci
dinastije Obrenović.
Dostarešina Krunskog saveta dinastije
Obrenović Vidan Bogdanović je rekao da je dolazak Karađorđevića povodom
obeležavanja 110 godina od smrti kraljevskog para Obrenović korak napred
za pomirenje dve kraljevske porodice.

On je pozvao predstavnike dinastije Karađorđevića da otpočne proces pomirenja.

Kralj Aleksandar Obrenović i kraljica Draga ubijeni su u Beogradu u
majskom prevratu 29. maja 1903. godine, odnosno 11. juna po sada važećem
kalendaru.

Oni su prvo sahranjeni u staroj Crkvi Svetog Marka,
koja je porušena tokom Drugog svetskog rata, da bi njihovi zemni ostaci
bili kasnije preneti u kriptu novoizgrađene Crkve Svetog Marka, gde su i
danas.

Dve nedelje posle ubistva, Ustavotvorna skupština i
Senat izabrali su za kralja Srbije princa Petra Karađorđevića, pradedu
princa Aleksandra. Kralj Petar je krunisan je 21. septembra 1904. godine
u Sabornoj crkvi.










Srbija kao monarhija? - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Srbija kao monarhija? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Srbija kao monarhija? - Page 3 EmptySre Jun 12, 2013 9:06 am

Obrenovići i nekako a ovi kojima je Kara ispred prezimena NIKAKO!!!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Srbija kao monarhija? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Srbija kao monarhija? - Page 3 EmptyPet Jun 14, 2013 3:14 pm

Samouka ::
Obrenovići i nekako a ovi kojima je Kara ispred prezimena NIKAKO!!!
Pa i ovaj Obrenović bi isto samo pare od Srbije (ako već ne može i vlast )A još se i zove Sloba ? :king:

_______________

„Nećete me prevariti hoću svoj deo“

Princ Slobodan Jakovljević pokušava da vrati oteto Obrenovićima

Srbija kao monarhija? - Page 3 0676007.73 Princ Slobodan Jakovljević dokazao je srodstvo sa Milošem Velikim i sada pokušava da vrati oteto Obrenovićima.

Slobodan Jakovljević dokazao je da njegovim venama teče krv Miloša Velikog.

Princ živi u skromnom stanu na trećem spratu novoizgrađene zgrade na Voždovcu, pišu Novosti.

Mašinski inženjer po obrazovanju, biznismen i istraživač, Slobodan Jakovljević jednostavno odgovara na pitanje da li se oseća kao princ:

- Pa, ja to i jesam. Nije mi nimalo neobično kada me neko oslovi sa prinče – kaže on.

Na pitanje da li bi mogao da se navikne i da ga oslovljavaju sa "Vaše visočanstvo", stiže malo složeniji odgovor:

- Srbija bi najpre trebalo dobro da razmisli šta bi dobila, a šta izgubila vraćanjem monarhije. Previše često smo bili nepromišljeni. A ako jednog dana narod odluči da je vreme da se vrati kruna, tada ćemo razmišljati i o tome koja dinastija treba da je ponese - kaže Jakovljević.

Dugo se mislilo da nema preživelih Obrenovića. U porodici Jakovljević znali su čiji su, ali su decenijama verovali da je bolje da o tome ćute.
Potomci Jakova

Sud je potvrdio da Jakovljevići potiču od gospodar Jakova, polubrata kneza Miloša Obrenovića.

- Kada sam imao šest ili sedam godina, otac me je odveo na imanje Obrenovića kod Gornjeg Milanovca. Rekao mi je da je tu rođem gospodar Jakov i da mi potičemo od njega. Odrastao sam sa saznanjem da sam plemićke krvi, ali sa svešću da o tome ne treba da govorim – kaže Slobodan.

Na pomen povodom ubistva kralja Aleksandra i kraljice Drage došli su princ Aleksandar Karađorđević i princeza Katarina.

Na pitanje da li je to bilo istorijsko pomirenje naslednik Obrenovića odgovara:

"Moram da priznam da mi je to više ličilo na marketinški potez. Istinsko, istorijsko pomirenje mora da bude mnogo širi čin, jer to nije pitanje pomirenja samo dve porodice."

Kako kaže, lično pomirenje sa Karađorđevićima Slobodanu nije potrebno, on je već u dobrim odnosima sa delom "suparničke dinastije".

- Imam veliko poštovanje prema knezu Aleksandru i drugim potomcima kneza Pavla. To su veoma obrazovni, svetski ljudi koji bi mogli da učine mnogo za svoju zemlju - kaže Slobodan.

On je rešen da nastavi zadužbinarsku tradiciju Obrenovića. Zato je osnovao Savet kraljevsko-kneževske kuće Obrenović, kojim predsedava profesor Dragan Vučinić.

- Želim da osnujem fonadaciju koja će pomagati školovanje mladih kao što su to i naši preci činili. Krunski savet će se truditi i da afirmiše kuću Obrenovića, a moja želja je i da svi članovi dinastije budu sahranjeni na jednom mestu, a ne da budu rasejani po Srbiji i svetu – navodi princ i dodaje da je “jasno da to mesto može da bude samo Takovo ili Tiopčider".

Jakovljevići nameravaju i da pokrenu pitanje nasledstva imovine Obrenovića, zasada samo u inostranstvu.










Srbija kao monarhija? - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

Srbija kao monarhija? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Srbija kao monarhija? - Page 3 EmptyPet Jun 14, 2013 10:47 pm

Želim da osnujem fonadaciju koja će pomagati školovanje mladih kao što su to i naši preci činili. Krunski savet će se truditi i da afirmiše kuću Obrenovića, a moja želja je i da svi članovi dinastije budu sahranjeni na jednom mestu, a ne da budu rasejani po Srbiji i svetu – navodi princ i dodaje da je “jasno da to mesto može da bude samo Takovo ili Tiopčider". 



Ovaj deo mi se posebno sviđa. Obrenovići su i pokretači zadužbinarstva u Srbiji, i njeni prvi reformatori. I mislim da treba svi Obrenovići da budu sahranjeni na jednom mestu, u Srbiji.










https://dnevnikslucajnedomacice.wordpress.com/     vrti
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Srbija kao monarhija? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Srbija kao monarhija? - Page 3 EmptyPet Jun 14, 2013 10:52 pm

Samouka ::
Obrenovići i nekako a ovi kojima je Kara ispred prezimena NIKAKO!!!


hahahahahahahahahaha Obozavam te:)))))) 
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Srbija kao monarhija? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Srbija kao monarhija? - Page 3 EmptySub Jun 15, 2013 10:49 am

AstrinaKomsinica ::
Samouka ::
Obrenovići i nekako a ovi kojima je Kara ispred prezimena NIKAKO!!!


hahahahahahahahahaha Obozavam te:))))))

Ma putsi, ovi sa KARA kad puste korenje ne možeš ih otrebiti, sa Obrenovićima to SRbi lako...

Joj, crni humor:)) Ne dopada mi se što su ih onako pobili.
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Srbija kao monarhija? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Srbija kao monarhija? - Page 3 EmptyPet Avg 09, 2013 8:18 pm

Karađorđevići, gde je preostali novac od Tijaninog lečenja u Americi?!
Ni gotoov mesec dana posle smrti male Tijane Ognjanović u Hjustonu, Fondacija princeze Katarine Karađorđević, uprkos obećanjima, nije saopštila koliko je novca potrošeno na njeno lečenje niti da li će ostatak biti preusmeren da bi se pomoglo nekom drugom bolesnom detetu, kao što se radilo u svim prethodnim slučajevima, pišu Naše novine


Srbija kao monarhija? - Page 3 Jpeg
Iako je cela Srbije u najvećoj humanitarnoj akciji koja je ovde ikada organizovana, prikupljala novac za lečenje devojčice kojoj je bilo potrebno hitno presađivanje srca, ostalo je nepoznato koliko je tačno novca sakupljeno (nezvanično više od milion evra), koliko je potrošeno i šta će biti sa preostalim parama.
Odluka šta će učiniti sa novcem isključivo je na roditeljima, međutim, za sve informacije vezane za Tijanu po njenom odlasku u SAD bila je zadužena kraljevska porodica. Roditelji nisu davali izjave.
Odmah pošto je Tijana umrla, Naše novine su od Fondacije tražile informacije šta će biti sa novcem. To je pitanje koje je postavili i hiljade ljudi koji su učestvovali u akciji, a taj novac u Srbiji čeka nekoliko teško bolesnih mališana koji čekaju da se leče u inostranstvu i svaki trenutak im je dragocen.
Fondacija princeze Katarine, međutim, ni do dan danas nije odgovorila na ovo jednostavno pitanje, sve vreme se igrajući gluvih telefona, konstatuje Naše novine.
Hronološki to je izgledalo ovako:
19. jul
Službenica Fondacije odgovara Našim novinama:
"Sav novac je potrošen. Samo pumpa koja je ugrađena Tijani koštala je 300.000 dolara, tamo i vazduh košta. Da je bilo potrebno za transplantaciju, princeza bi angažovala svoje prijatelje".
22. jul
Druga službenica Fondacije:
"Kontaktirali smo u ime porodice Ognjanović sa pravnom službom bolnice u Hjustonu. objašenjno nam je da se priprema izveštaj sa svim troškovima, ali da po američkim zakonima te pravno-formalne procedure mogu da traju do dve nedelje. KAda budemo dobili izveštaj, biće transparentan. Postavićemo ga na Fejsbuk stranic, gde će jasno biti iskazani svi troškovi."
5. avgust
Naše novine pozivaju Fondaciju i traže odgovore s obzirom na to da je isteklo dve nedelje, sledi odgovor:
"Kraljevski par je veoma tužan zbog male Tijane i duboko saoseća sa njenim roditeljima i porodicom. Fondacija princeze Katarine nije bila uključena u prikupljanje novca, koje je organizovala Tijanina porodica, kao ni u trošenje iz tog fonda. Fondacija je pružila moralnu podršku i pomogla je oko organizacije prevoza, smeštaja i smanjenja bolničkih troškova u iznosu od 300.000 dolara, zahvaljujući prijateljima koji su povezani sa bolnicom u Hjustonu."
6. avgust
Pošto to nisu bili odgovori koji su obećani Našim novinama, list je ponovo sutradan kontaktirao fondaciju, a od treće službenice dobijaju odgovor:
"Ne znamo ko je mogao sa dvora da vam kaže da ćete dobiti račun sa troškovima. Verovatno ste pogrešno razumeli. Mi takve informacije niti imamo niti ćemo imati."
Roditelji nedostupni
Naše novine nisu dobile povratnu informaciju ni od roditelja male Tijane. Otac Nebojša nije odgovarao na pozive, a broj majke Jelene nije bio u funkciji.
Iz tih razloga nepoznato je da li će porodica Ognjanović slediti primere porodice Ivana Batinića iz Obrenovca, Danice Ćirković iz Kragujevca i mnogih drugih kojima je nažalost, novac prikupljen u humanitarnim akcijama ostao neiskorišćen. Treba podsetiti i kao su u Hrvatskoj rodtitelji male Nore Šturm, dva dana posle smrti ćerke u Filadelfiji, izašli pred celu Hrvatsku javnost i objavili da sve preostale apre prebacuju u fondaciju za lečenje teško bolesne dece.
 
Izvor: Naše novine
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Srbija kao monarhija? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Srbija kao monarhija? - Page 3 EmptyNed Avg 11, 2013 7:54 am

Princeza Katarina: Nismo sakupljali novac za Tijanu!

(Pa koji ste se moj onda rekalmirali u štampi). Niste jedini koji bi omogućili kontakt sa bolnicom  u Hjustonu i organizaciji odlaska male Tijane u Hjuston...




Fondacija nikada nije bila uključena u prikupljanje sredstava namenjenih za pomoć maloj Tijani. Njeno kraljevsko visočanstvo i Fondacija bili su uključeni u uspostavljanje kontakta s bolnicom u Hjustonu, kao i u obezbeđivanje i organizaciju odlaska Tijane u SAD BEOGRAD - Oglasila se Fondacija princeze Katarine. Kako je posle smrti male Tijane Ognjanović ostalo nepoznato koliko je novca potrošeno na njenu operaciju u Hjustonu, kao i gde je završio ostatak, javnost je od Fondacije princeze Katarine Karađorđević, koja je učestvovala u humanitarnoj akciji, zahtevala da te informacije objavi.




'Alo, paraziti ovo je 21.vek a ne 15.-i.

Mi smo Republika,nismo monarhija i neka njih,ali nek se sami izdržavaju i o svom trošku putuju po svetu,a ne   žive tako.Pomalo mi deluju parazitski,možda grešim ! Možda i jesu paraziti.

Kod nas,koliko znam ,ne postoje prinčevi i princeze ! To je titula kneza i kneginje.Princeze ,za sada ostavljam u bajkama !




Iš' kod Vuka Draškovića u neku njegovu novu bajku.
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Srbija kao monarhija? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Srbija kao monarhija? - Page 3 EmptyNed Avg 11, 2013 9:01 am

Nije bitno da li smo monarhija ili republika, da li je XV ili XXI vek.
Prestolonaslednik i njegova supruga su nacionalni simbol.
To što je po ustavu Republika, ne može oduzeti pravo Sbima da imaju plemenita nacionalna osećaja i ljubav prema svom Kralju. A šta bi to promenilo da smo Monarhija. Pa ja bih prvi onda kritikova, jer ne kritikujem Kralja, već ustav. Lepo je Bora rekao, napisali ustave da mozak zaustave.
Za slobodumnog Srbina, ustav i zakon ne smeju biti kočnica ili pak izvor nacionalnih osećanja i ljbavi prema svojoj dinastiji.
Oni su srpska plava krv, pa ko to voli, ne smeta mu što je republika ili monarhija.
Mislim da je jedini način da se i mi rojalisti bar po malo uvažavamo, a ima nas u Srbiji. Znači, ipak za Karađorđeviće poseban tretman i to je uvivdeo čak i Slobodan Milošević. Da ne govorim dalje.
Inače će doći ponovo do krvoprolića.
Možda je Evropa toliko evoluirala i sa tim svojim novim sistemom obrazovanja saznala da su odluke iz Jajca jedine legitimne. Ali običan Srbin, koji nije stekao znanje njihovim masterima i Bolonjskim konvencijama zna, da je Monarhija ukinuta u Jajcu, gde se skupio neki radnički savet šlosera, krojača, obijača zlatara Švajcarskih, ljudi sa poternica. Niko to neće nikada priznati, a ako ima iole nacionalnog ponosa u srpskom biću, odluke iz Jajca će se krvavo naplatiti.
E zbog toga, da ne dođe do krvoprolića, da se nacionalna svest u srbiji može tolerantno razvijati u glavama omladine, neophodno je da ostali koji nemaju rojalistički osećaj ipak to na neki način poštuju kod drugih. Jer je nama Republika a ne Monarhija nametnuta silom. Monarhija je stvorila Srbiju oslobađajući je od Turskog ropstva. Republika je stvorena hicima s leđa u branioce i antifašiste.










Srbija kao monarhija? - Page 3 2iiv51gSrbija kao monarhija? - Page 3 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Srbija kao monarhija? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srbija kao monarhija?   Srbija kao monarhija? - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Srbija kao monarhija?
Nazad na vrh 
Strana 3 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» OVO je PRAVA SRBIJA !
» SRBI I SRBIJA
» SRBIJA NA ZAPADU
» KUDA IDE SRBIJA ?
» Srbija u NATO?!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DRŽAVE :: SRBIJA-
Skoči na: